Zase to oblíkání do školky

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
5880
4.11.21 09:08

Zase to oblíkání do školky

Taky vám přijde, že učitelky ty děcka strašně nabalují? Včera měla dcera halenku, mikinu a softshelku tenší. Učitelka se jí přede mnou ptala, jestli ji není zima :roll: já nevím…dnes jsem ji teda dala halenku, tenkou mikču a teplou zimní bundu a holka po cestě knourala, že je jí horko :zed: co dáváte v tomto období vy?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3912
4.11.21 09:11

Triko, funkční mikinu a softshellku, zima jí není. Řiď se dítětem, ne učitelkou :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
27945
4.11.21 09:14

Naopak - dcera byla v úterý po třech týdnech nemoci ve školce, dala jsem jí tenké punčocháče a legíny, v úterý ráno jsem jí chtěla obléct totéž a dcera začala šíleně brečet a křičet, že punčocháče mít nesmí, že to paní učitelka zakázala :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26205
4.11.21 09:15

Tak učitelka dítěti oblíkne to, co mu ty dáš sebou :nevim: syn nosí triko, lehkou mikinu a zimní bundu, ale odpol když jde už má bundu spíš rozepnutou a hozenou jen přes zada. Záleží odkud jsi, jaké máte počasí, jak máš zmrzlé dítě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
26990
4.11.21 09:17

No asi jak kde. U nás včera ráno nula, takže holka šla v zimní bundě. Kluk je otužilejší, tak ten chtěl jen softshelku.

Já v úterý klepala večer šílenou kosu večer při čekání na děti před kroužkem. A to jsem měla funkční teplou mikunu, softselku a čepici. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23478
4.11.21 09:18

Legíny, triko s dlouhým rukávem, zimní bundu a zateplený kalhoty, co si navlíkne na legíny, když se jde ven.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6933
4.11.21 09:21

@GabinkaCh A něco mezi tenkou softsilkou a teplou zimní bundou? Dcera je v první třídě a nosí teď tenčí zimní bundu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9979
4.11.21 09:25

Taky záleží, jakou mají učitelku. První dítě nosilo funkční triko a sportovní bundu s vysokou paropropustností, vlněnou tenkou čepici, protože je uča honila jak nadmuté kozy - a já jí děkuji, byla skvělá. Prodtředního učitelka kecla na lavičku a děcka poslala na mokrý písek. Takže kluk nabalejen jako pumpa. Běhat nesměli, aby neuklouzli :lol: :zed:. Takže bych se řídila počasím a aktivitami, které běžně dělají.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20264
4.11.21 09:27

Dávám triko s dlouhým rukávem, fleecovou mikinu a tenčí zimní bundu. Včera odpoledne, když jsme šli že školky, mne byla v softshellové bundě zima. A ty děti se na té vycházce plouží, pořád někde postavaji.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21691
4.11.21 09:27

Tak v čem je jednomu dítěti zima, v tom se druhé peče :nevim: Myslím, že otázka učitelky nebyla myšlená jako kritika, prostě se zeptala. Mohla jsi jí klidně říct, že je „teplokrevná“ a oproti ostatním dětem se asi tolik nabalovat nepotřebuje. Dávej jí to, co uznáš za vhodné ty, a ne okolí. Kdybych například měla oblékat děti podle představ babičky, tak chodí už teď v oteplovákách, zimní bundě a kulichu :mrgreen: No, zatím mají džíny/legíny, triko s krátkým, tenkou mikču a ráno sofshellky. Zima jim fakt není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
637
4.11.21 10:10

Ahoj, nase malá má leginy, triko s dlouhým, mikinu a soft bundu+kalhoty na leginy, když jdou ven. Podzimní boty, nakrcnik, čepici. Jiné děti zimní boty s kozichem a zimní bundy. Zatím tu dnes je 6° a prší. Takže asi opravdu, jak které dítě je zvyklé. Jo a podle fotek už některé děti mají i rukavice

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3017
4.11.21 10:10

Syn ve školce triko s dlouhým rukávem, přes to tenký svetřík, tepláky. Na to má přechodovou bundu, takovou tu na prošívanou, a protože je po nemoci, tak ještě tenkou, látkovou čepici. Na ven si bere přes tepláky takový ty gumový kalhoty do deště z Lidlu. Dcera, třeťačka, má triko, džíny, mikinu a šusťákovou bundu s podšívkou. Tý se vždycky ráno ptám, jestli jí není zima a prý ne. Už bych radši, aby taky nosila spíš softshellku nebo tenčí prošívanou bundu, ale nechce. Čepici jí na hlavu dostanu taky až někdy v mrazech.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2178
4.11.21 10:15

Dávám dětem triko s dlouhým rukávem, slabou mikinu a tenčí zimní bundu. Dolů zateplené kalhoty. Za mě je to akorát. Kluci jsou teď věcně nemocní, tak ať je jim radši vedro než zima :think:
Na zimu mají potom kvalitní lyžařskou bundu. Teď jen zimní z Lidlu.
Proč dáváš holce do školky teplou bundu, když jí nepotřebuje? Co jiného by jí učitelka měla dát na sebe než to, v čem jí ráno přivedeš? Že se učitelka ptá, jestli není dítěti zima beru jen jako plus. Nechápu moc, co řešíš…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
696
4.11.21 10:37
@stinga píše:
Naopak - dcera byla v úterý po třech týdnech nemoci ve školce, dala jsem jí tenké punčocháče a legíny, v úterý ráno jsem jí chtěla obléct totéž a dcera začala šíleně brečet a křičet, že punčocháče mít nesmí, že to paní učitelka zakázala :zed:

To nechápu.. Teda nechápu, proč to učitelka zakazuje, ale ani nechápu, jak dokážete narvat punčocháče pod leginy. Mám hodně hubené dítě, co má většinu elasťákú jako tepláky, tak tam by to asi šlo, ale kdyby je měla normálně elastické, tak se jí to přece musí hrozně tahat a blbě oblíkat, ne?
Jinak nosí leginy místo punčocháčú, krucinál někam mi zmizelo u s kroužkem :-) a přes ně softshelové kalhoty, tílko, triko s dlouhým rukávem, mikinu a lehčí zimní bundu, nákrčník a čepici. Je to zmrzlík. Až přituhne, bude nosit oteplováky a teplou zimní bundu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1552
4.11.21 10:40

@GabinkaCh učitelky mi do oblékání dětí nikdy nemluvily. Teď už mám teda děti o trochu starší, ale zimní bundy jsem teprve včera objednávala :mrgreen: Nosí mikiny a přes to softshelku nebo vestu. Na nohy nosí rifle (eventuelně nezateplené softky, když jdeme ven někam mimo školu) a nízké kožené celoroční boty.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat