Zklamaná z přístupu kamarádky

36556
19.1.17 17:34

Zklamaná z přístupu kamarádky

Těžce rozdýchávám, co se mi dneska stalo. Kamarádka má syna, který je po prodělané pneumokokové meningitidě nedoslýchavý. Navíc je hodně maličký, cca 150 cm.

Klukovi už je skoro třicet, pokud vím, nikdy neměl přítelkyni. Teď si nějaký čas psal na netu s holkou, kterou poznal na stránkách o jejich společné zálibě. Holku teď ukázal mámě mojí kamarádce.

A její reakce byla podle popisu dost příšerná. Holku popsala jako „zrůdu“, protože má operovaný rozštěp, chodí o berlích a má asi ještě nějaký jiný problém. Nevím. Prý má částečný ID, ale pracuje. Kamarádka ji pochopitelně popisuje jako hloupá, neupravená, hrozná… Ale hlavně jí vadí to postižení.

Synovi řekla, že jestli se s ní bude vídat, tak ji zničí (jako kamarádku), že je to ostuda pro celou rodinu atd. A ode mne očekává podporu. Nevím, jak se k tomu postavit. Strašně mě zklamala. A ona přitom čeká mou podporu.

(Některé skutečnosti jsem upravila, aby nebyli účastníci hned k poznání).

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20767
19.1.17 17:37

Řekla bych jí, ať se srovná a že já jí v takových věcech opravdu podporovat nebudu.

On syn žije s ní? Nebo je nějak závislý na ní jako matce? Že by ta nenávist pramenila z toho, že se bojí, že o něj přijde?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21311
19.1.17 17:38

Ja jsem v tomhle přímá. Řekla bych ji, jak moc je její chování zlé a ze mluvit takto se svým tricetiletym synem je nebezpečné. Mohla by o nej totiž taky přijít. Asi by se naštvala, ale nemohla bych ji to odkyvat

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
8449
19.1.17 17:39

Kamarádka by měla být soudná, těžko si její syn domů přivede manekýnku se dvouma titulama, ze.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
19.1.17 17:40
@radkka píše: Řekla bych jí, ať se srovná a že já jí v takových věcech opravdu podporovat nebudu.On syn žije s ní? Nebo je nějak závislý na ní jako matce? Že by ta nenávist pramenila z toho, že se bojí, že o něj přijde?

Jo, žije.
Odhadlas to přesně, můj muž tvrdí to samé. Má ho svým způsobem jako náhradního partnera. Jezdí s ním na dovolené.
On je opravdu dost plachý, tím jak hůř slyší se raději moc nezapojuje do hovoru.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11620
19.1.17 17:41

No to je hrozný, to by mě taky zklamalo. Ty si musíš vybrat, buď budeš upřímná, a pak bude záležet na kamarádce, jestli kritiku přijme. Určitě se naštve, otázka je, jak to rozžvýká časem. Možná by třeba prozřela. Nebo taky ne…
Nebo budeš naoko držet basu a nějak ji třeba jen vyslechneš, bez přímého přitakání a nebudeš riskovat ztrátu kamarádky. Je to velmi tenký led. Záleží na tom, jak moc je pro tebe kamarádka důležitá :nevim:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
19.1.17 17:41
@brisco píše:
Kamarádka by měla být soudná, těžko si její syn domů přivede manekýnku se dvouma titulama, ze.

Já vím, jenže tohle jí říct je jako říct - tvůj kluk je nahluchlej trpaslík, čekalas Sněhurku? :?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
19.1.17 17:42
@Genovesa píše:
No to je hrozný, to by mě taky zklamalo. Ty si musíš vybrat, buď budeš upřímná, a pak bude záležet na kamarádce, jestli kritiku přijme. Určitě se naštve, otázka je, jak to rozžvýká časem. Možná by třeba prozřela. Nebo taky ne…
Nebo budeš naoko držet basu a nějak ji třeba jen vyslechneš, bez přímého přitakání a nebudeš riskovat ztrátu kamarádky. Je to velmi tenký led. Záleží na tom, jak moc je pro tebe kamarádka důležitá :nevim:

Mám ji ráda. Ale tímhle mě hrozně zklamala.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4367
19.1.17 17:42

Take bych ji rekla, ze je mimo a at se srovna, ze ma nakroceno k tchyni sv.ni.
Asi zna, jaky je jeji syn a mela by byt stastna, ze si nasel nekoho, s kym je mu fajn. A ne ze bude odsuzovat, aniz by poznala. Takovy fakt miluju. Samy maj problem a o to vic ukazuji na druhe.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
20767
19.1.17 17:44
@Bábrdl píše:
Jo, žije.
Odhadlas to přesně, můj muž tvrdí to samé. Má ho svým způsobem jako náhradního partnera. Jezdí s ním na dovolené.
On je opravdu dost plachý, tím jak hůř slyší se raději moc nezapojuje do hovoru.

A nezkusila bys s ní v klidu promluvit? Třeba jí to vyděsilo a neví, jak se s tím rychle vypořádat :?…třeba by to nakonec nebylo tak horký. Víš co, některé mámy těžce nesou, když jim odejde kluk ve dvaceti a ona ho má doma už třicet let a zřejmě si nějak myslela, že napořád :?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
11620
19.1.17 17:45

@Bábrdl Chápu. Ale připrav se na to, že strkat nos do těchhle věcí může vaše kamarádství zničit. Ale chápu tě. Mě už moje samaritánství a snahy o spásu světa stály nejednu bezesnou noc.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
19.1.17 17:46

Já jsem jí to vyloženě neodkývala, ale… Všechny argumenty mi uvázli na tom, že „můj syn má na lepší“. Hrozně těžko se mi kolem toho tancovalo. Vždycky si ten jeho stav dost brala.

Přitom co by asi říkala, kdyby rodiče zdravé holky mluvili hnusně o něm…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
27747
19.1.17 17:46

Tak kamarádka je s prominutím hloupá, když jí nedala šanci a posuzuje podle toho jak vypadá

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
19.1.17 17:47
@ka2ka píše:
Tak kamarádka je s prominutím hloupá, když jí nedala šanci a posuzuje podle toho jak vypadá

Jo. Bohužel.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36556
19.1.17 17:48
@Genovesa píše:
@Bábrdl Chápu. Ale připrav se na to, že strkat nos do těchhle věcí může vaše kamarádství zničit. Ale chápu tě. Mě už moje samaritánství a snahy o spásu světa stály nejednu bezesnou noc.

Jenže já nevím, jestli s ní ještě chci kamarádit. Když takhle uvažuje.

Nebo spíš, chtěla bych, ale nevím, jestli to nebude o přetvařování a chuti zařvat jí do obličeje „máš hloup. ý fašistický názory“.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně na Instagramu

Umožňuje to nová legislativa. Zjistěte podrobnosti.

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová