Porodnice České Budějovice

, http://www.nemcb.cz/oddeleni/gynekologicko-poro...

gynekologicko-porodnické oddělení: 387 87 11 11
porodní sál: 387 874 520; 387 874 523 šestinedělí: 387 874 421

Primář: MUDr. Petr Sák, PhD.

Zdejší gynekologické oddělení je velice rozsáhlé a disponuje mnoha specializovanými ambulancemi. Kromě poradny pro riziková a patologická těhotenství zde najdete urogynekologickou a onkologickou ambulanci, také zde najdete jednotku intenzivní porodnické péče v případě patologických těhotenství a také moderně vybavenou chirurgickou jednotku.

Gynekologicko-porodnické oddělení sídlí v pavilonu C, zatímco porodnická část a šestinedělí v pavilonu K.

Webové stránky:

Doporučují maminky porodnici České Budějovice?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí České Budějovice

Rodila jste v porodnici České Budějovice?
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 24.12.18 napsala :

Celé těhotenství jsem měla bez komplikací, tudíž v porodnici nabyli dojmu, že není potřeba se mi nějak extra věnovat, což jsem vítala (v ten den jsem byla na kontrole). Po vyplnění papírů mi byla přidělena porodní asistentka. Ta fungovala naprosto perfektně a informovala mě o všem, co se děje a aktivně, ale nevtíravě se mnou prošla celý porod (3hodiny). Byla to mladá, štíhlá slečna/paní, jmenovala se Karolína, víc bohužel nevím. Katastrofa ovšem přišla s příchodem paní doktorky, kterou si porodní asistentka volala už v průběhu porodu a tato dáma jen procedila mezi zuby, že to snad zvládne odrodit sama, ne?! Ovšem na šití tato dáma nastoupila s velkou suverénností. Takovou bolest jsem v životě nezažila, raději bych znovu rodila. Paní doktorka to tam štupovala jak ponožky a když jsem si dovolila postěžovat, že to opravdu nesnesitelně bolí, tak se mi dostalo odpovědi „Ty mladý nic nevydržej! Já jsem taky šitá, tak to snad zvládnete!“, neustále mě komandovala, že jí prý utíkám, ač jsem se ani nehla, protože jsem byla ztuhlá tou bolestí. Neměla jsem ani slov na nějakou obranu, jen ode mě lítaly slzy a krev. Byla jsem šťastná, že na sále byl i muž, který v tomto procesu mimčo choval, jinak nevím nevím. Výsledkem tohoto je špatné sešití a nyní mám dvě volby řešení - laser nebo uspání a přešití, paráda.. Jméno téhle dámy nevím jistě - dohledávali jsme zpětně zprostředkovaně přes jiný další personál - možná doktorka Kuželová/Kuželková? Je to starší dáma s tmavými vlasy po ramena.

Následnou hospitalizaci hodnotím velmi kladně, měli jsme tedy nadstandard.. Jídlo jsem si mohla vybrat ze tří možností, chutnalo mi vše, až na jeden oběd, ten nešel :) Je to stejná kuchyň jako menza JCU. Sestřičky a lékaři jak z gynekologie, tak neonatologie byli velmi příjemní. Za mě paráda :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán, resp. napsat si, co v žádném případě nechcete a naopak co žádáte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky

Nahlásit
neutrální
Porodnice České Budějovice - Anonymní 18.10.18 napsala :

Měla jsem plánovaný císařský řez, operace samotná v pořádku. Po dotazu na JIP, jaké léky dostáváte Vám odpoví, že jste zvědavá a šlus.

Porodnici jsem volila i kvůli neonatologii, kdyby měla malá problémy. Během šestinedělí jsem měla komplikace (infekce), musela do nemocnice opět, ale hospitalizaci odmítla a docházela ambulantně ( v tomto případě nemůžete mít miminko u sebe). V současnosti je snad vše v pořádku.

Jak už zde několikrát bylo uvedeno, porodnice je přeplněná a sestry na šestinedělí Vás rozbrečí tím, že Vás přesvědčí, že jste neschopná postarat se o dítě, nepije a zvrací kvůli Vám apod. Normálně jsem celkem od rány, ale hormony dělají své. Samozřejmě jsou výjimky a milé sestry, úplně mě dostávali některé mladé sestry - holky, které byly „nejchytřejší“. Instruktáž ke všemu je z rychlíku, vše podepíšete, že jste proškolená. Jak už někdo uváděl, doporučuji internet v mobilu, vše jsem si hledala - jak odříhnout, další možnosti kojení než ty „zaručené“, v lehu mi to opravdu nevyhovovalo a ani nám to nešlo.

Lékaři byli na gynekologii i dětském milí a v případě potřeby Vám vše vysvětlí.

Jídlo je úplná katastrofa, to jsem z recenzí věděla, ale na realitu mě to nepřipravilo (a to nejsem náročná). Pokud ale máte začít kojit, tak se nechte zásobit z domova, především pouze čerstvé rohlíky a lučina/máslo bez ničeho na snídani a večeři moc vhodné nejsou, obědy neidentifikovatelné, nechte si něco k jídlu donést.

Plenky poskytnuté Vám asi stačit nebudou, ale je super, že Vám dají alespoň nějaké a super namíchanou mastičku na zadeček, lze používat i na tělo, má doktorka mi ji pro malou předepisuje.

Úplně se mi nelíbí, že pupík nechávají odpadnout, je to spíš komplikace.

Spíš doporučuji kvůli neonatologii a celkem příjemným a schopným lékařům. Pokud budu mít druhé dítě, nejsem si v současnosti jistá, kam půjdu rodit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mobil s internetem a nabíječku, nechat si donést jídlo na šestinedělí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 25.09.18 napsala :

Mám na porod ty nejhorší vzpomínky, ale rozhodně ne kvůli personálu a prostředí budějovické nemocnice. Paní doktorka Hrotkové se u mého porodu objevila v 7 hodin ráno, zřejmě od střídání směn a od té doby ji vidím už jen jako anděla, který zachránil mne a naši malé princezně život rozhodnutím o akutním císaři, kdy věřte, mám lepší vzpomínku po probuzení z narkozy, než z pokusu o vyvolávaný porod, který pro nepoměr nebyl vaginálně zřejmě ani možný (obrovská chyba OG, který neměřil pánev v prvním trimestru), v porodnici už tak snadno měřit bohužel nešlo.

Oddělení pooperační péče - úžasný personál, neuvěřitelně hodné sestřičky, které pomohou a udělají vše, co vám na očích vidí. Chápou vaše pocity a pomáhají, jak jen mohou. Měla jsem po narkóze hrozné stavy mdlob - opět záchrana od paní doktorky Hrotkové, která mi vyměnila léky na bolest a postavila mě na nohy.

Oddělení šestinedělí - sestřičky gyndy a studenti naprosto v pořádku, také moc hodní a vždy vyhověli se vším, oč jsem je požádala.

Dětské sestřičky byly také úžasné a hrozně hodné, pomáhaly, jak mohly. Je pravda, že instruktáž o tom, jak co s miminkem dělat, byla poměrně rychlá a nebylo v ní daleko vše, ale ono to ani nejde. K miminku prostě „podrobný návod k použití“ nedostanete, ani by to nešlo, každému vyhovuje něco jiného a člověk musí vše vzít do ruky sám. Sestřičky pomáhají, ale hlavní práce je na samotné mamince, a tak by to i mělo být.

Něco jiného je ale jedna sestra, paní Novotná. Je to žena již ve velmi pokročilém věku, hodně zmalovaná, nosí černé vlasy v drdolu. S ní mám zkušenost opačnou. V podstatě řekla, že mi děťátko blinká, protože má kvůli mně a mé neschopnosti koliky a chtěla mu přiškrtit ruce v zavinovačce (malá by pořád papala a přejídala se). Prý, že když bude mít úple ruce podél těla bez možnosti pohybu, bude klidná. Úplně jsem to vypustila a žádnou její radou jsem se neřídila. Věděla jsem, že ten den už půjdu nejspíš díky bohu domů, což jsem té DĚTSKÉ sestře i zmínila, načež mi řekla, že mě domů GYNDA pustí 4. den po císaři jen na revers a žádný doktor nedá svolení. Přičemž už jsem předtím mluvila i s ostatními lékaři a vzhledem k tomu, že jsem byla bez jakýchkoliv přípravků proti bolesti, jizva v pořádku a děloha taky, nebyl větší důvod mě tam držet. No, ukázal se znovu na velké vizitě můj anděl, paní Hrotková, a domů jsem jela ještě ten den a revers jsem samozřejmě nepodepsala, to bych nikdy neudělala. Kdyby sestra Novotná alespoň jednala s maminkami normálně a ne tak hnusným arogantním tónem, který chvílemi zněl jako kdyby se mi pošklebovala a měla radost z každého menšího neúspěchu, který nafoukne do obřích rozměrů, neměla bych porodnici v Buděovicích, co vytknout. Bohužel ale vyhořelá sestra dokáže leckteré mamince zkazit celý pobyt v porodnici.

Snažím se na to koukat objektivně, a proto dávám porodnici 4.5/5, kdy tedy strhávám za skoro nepoživatelné obědy a trošku za zaměstnání takové zlé, staré rašple, která by už měla být v důchodu a, dle jejího vzhledu, užívat si solária a dalších kosmetických procedur a nestresovat maminky a miminka.

Personál: MUDr Romana Hrotková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se sestře Novotné obloukem. Nejsem zdaleka jediná, kdo s ní má špatnou zkušenost a dělá jí zřejmě dobře na srdci rozplakávat maminky po porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam na stránkách nemocnice je dostačující.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Aronoele 28.07.18 napsala :

Porodnice v Českých Budějovicích byla moje volba číslo jedna. Chtěla jsem to mít blízko. Doporučuji zapsat se na jejich předporodní kurzy nebo se jít podívat na prohlídku porodních sálů, abyste věděli, do čeho jdete.
Prostředí je příjemné, nové.

Rodila jsem v červenci, v době dovolených, nicméně vytíženém období, takže při příjmu k porodu se čekalo docela dlouho na lékaře a volnou vyšetřovnu. Jinak příjem v pohodě, porodní asistentky, co se mnou vyplňovaly papíry a probíraly porodní plán, byly skvělé - dvě starší paní (jména bohužel nevím).

Lékař ,co mě vyšetřoval na příjmu, byl černoch, sympatický, drobnější doktor. Mluvil hůř česky, ale rozumět se mu dalo v pohodě. Celkově jsem se nesetkala před porodem ani při porodu s nepříjemným personálem, čehož jsem se trochu bála.

Po přípravě k porodu (klystýr ani holení nikdo nenutil, jen pokud člověk chce) už jsem šla rovnou na porodní box. Chtěla jsem vanu, ale nakonec se mi do ní ani nechtělo. Vyhovovalo mi spíš být dlouho ve sprše. Partner tam byl celou dobu se mnou, přála jsem si co nejvíc soukromí, takže nás tam nechali víceméně být samotné, pokud to šlo, a pak když bylo nutné, byla tam se mnou jedna, později dvě porodní asistentky.

Miminko mělo nějakou dobu moc rychlý tep - to pro mě bylo nekonečné, protože jsem musela být připojená dlouho na monitor a nemohla být ve sprše. Ale úlevových poloh jsme vyzkoušeli opravdu hodně. Porodní stoličku, žíněnku, míč ve sprše. Personál se opravdu snažil mi ulevit. Poslední fázi první doby porodní jsem strávila už na lehátku na boku kvůli dorotování miminka a to pro mě bylo nejnáročnější a celkem nesnesitelné, ale na to člověk pak rychle zapomíná.

Největší mínus pro mě bylo střídání směn, kdy se se mnou asi 3 hodiny před tlačením rozloučila jedna porodní asistentka, co mi nejvíc pomáhala a přišla jiná mladá, která byla sice sympatická a snažila se mi co nejvíce pomoct, ale přišlo mi, že se snažila až moc a pořád na mě sahala při kontrakci a utírala plodovou vodu, což mi v tu chvíli vadilo.

Samotné tlačení pak bylo za asistence dvou porodních asistentek (z každé strany jedna) a mladé doktorky, která byla taky super. Chtěla jsem zvolit polohu více v sedu, nakonec to problém nebyl, ale porodní asistentka měla trochu pochyby, co na to řekne doktorka (z toho jsem měla dojem, že některé asistentky mají z doktorů trochu respekt nebo nevím, co si o tom myslet) - nakonec to doktorka vůbec neřešila, prostě mi zvedly opěradlo více do sedu a já se držela pod koleny sama rukama. O opěrky nohou jsem si jen opírala chodidla. Tlačila jsem asi na dvě kontrakce, s tím, že ke konci už docházely síly, ale dítě už muselo ven, takže mi asistentky zatlačily na břicho zeshora. Zní to hrozně, ale nebylo to nic drastického a pomohlo to.

Hodně diskutované téma je nástřih - já si ho samozřejmě nepřála, při tlačení jsem cítila, jak mi roztahují hráz a drží ji, ale po nějaké době mi doktorka řekla, že by to radši trochu nastřihla, protože ta hráz je vyšší a hodně napnutá. Takže jsem nakonec souhlasila a teď 10 dní po porodu už jsem zahojená dobře, nebyla to žádná velká rána a žádná jiná poranění jsem neměla. Šití bylo rychlé a bezbolestné.

Ocenili jsme, že mi dali po porodu malého hned na tělo a k prsu. Hned se přisál, bylo to krásné. Pak mi ho nechali opravdu celé ty dvě hodiny na těle, s tím že posledních asi třicet minut si ho vzal už partner k sobě do náručí.

Stanice šestinedělí taky pro mě naprosto v pořádku. Profesionální přístup. Nesetkala jsem se s nikým nepříjemným. Je jasné, že někdy měly sestry toho hodně, a tak se člověku nevěnovaly takovou dobu, ale vždycky poradily zejména s kojením a uklidnily mě, když jsem měla druhý den krizi, že nemám dost mléka. Ochotně mi malého pohlídaly a uklidnily. Měla jsem nadstandard a byla jsem za to ráda, že jsme měli klid a partner za mnou mohl chodit kdykoliv během dne.

Jediné, co by potřebovalo zlepšit, jsou za mě určitě obědy - to jídlo je otřesné, horší než školní jídelna, protože téměř ve všem je mouka. O čerstvosti se mluvit opravdu nedá a jediná zelenina byla vařená v polévce. Snídaně jsou normální a studená večeře taky v pohodě, z toho se dalo najíst a v jídelně byly k dispozici i další věci jako nějaké ovoce, tvaroh, musli, pečivo.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby si přečetly veškeré info na stránkách porodnice, šly se tam osobně kouknout a napsaly si porodní plán. Také aby neměly přehnaná očekávání - nakonec některé věci se předvídat nedají a můžou dopadnout trochu jinak. Nejdůležitější je myslet na to, že přivedou na svět své dítě a proto se vyzbrojit co největším optimismem a říct si, že to zvládnou ať už se stane cokoliv.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mně se osvědčil vlhčený toaletní papír a porodnické vložky větší velikosti (Hartmann Midi). Pro miminko tam vše je. Na utírání zadečku a omytí miminka používají takové lepší papírové utěrky namočené do vody, takže kdo chce, ať si zabalí i vlhčené ubrousky na zadeček. Jinak pro sebe doporučuji ještě sprcháč s dubovou kůrou a dva velké ručníky na tělo - já se sprchovala fakt často. Na ruce a intimní partie je lepší používat jejich papírové ručníky. Nic dalšího mě nenapadá. Noční košile jsem využívala ty jejich anděly s rozepínáním vpředu. Bylo to praktické. Na sezení nafukovací kruh se taky hodí a ještě jeden menší polštářek z domova na spaní/kojení.

Nahlásit
neutrální
Porodnice České Budějovice - Anonymní 19.06.18 napsala :

Oddělení rizikové v pohodě.

Neonatologie naprosto super, skvělá péče, milé sestřičky, slova chvály nestačí, myslím, že každý, kdo odchází, jim přinese nějaký dáreček a to mluví za vše.

U porodu si taky nemůžu stěžovat, myslím, že v rámci možností a nastálých problémů se personál snažil mi situaci co nejvíce zpříjemnit.

Co byla ale tragédie, bylo oddělení šestinedělí. Neochotné, nepříjemné sestry snad všechny kromě jediné (která tam docházela na občasnou výpomoc z mateřské). Asi za to ty dámy nemohou, mají toho moc. Že vydeptají a rozbrečí ženský po porodu pod vlivem hormonů - budiž, ale moje dítě mělo problémy a oni to zanedbali tak, že jsme pak museli na neonatologii. Přitom to vůbec nemuselo být nutné, kdyby se nám dostalo od začátku správné péče. Ohrozili zdraví mé dcery.

Jídlo na všech odděleních hrůza, ale to člověk nějak přežije.

Přes zmíněná negativa bych porodnici spíše doporučila, je to velká nemocnice, je zde vše pohromadě, v případě nestandardních situací je možnost vše rychle řešit a hlavně, pokud je třeba péče neonatologie, ta je tady na vysoké úrovni.

Nahlásit
neutrální
Porodnice České Budějovice - Anonymní 04.06.18 napsala :

Průběh porodu hrůza. 12 hodin vyvolávání porodu, nakonec akutní císařský řez. Doktoři mladí, nic moc zkušeností. Sestry nepříjemné. Strava příšerná. Celkově velké zklamání.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Jacke 33 16.05.18 napsala :

Od příjmu, přípravny, samotný porod až po šestinedělí nelze nic vytknout. Příjemné a moderní prostředí, dostatečná péče i příjemný personál. Jediná výtka byla u novorozenecké péče. Zrovna moc příjemně se nechovali.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 02.05.18 napsala :

Předem píšu, že jsem v ČB nakonec díky bohu nerodila.

Do porodnice jsem se dostala měsíc před termínem a 5 dní jsem strávila na perinatologii. Prodělala jsem akutní ústřel zad, ale záda nikoho moc nezajímala. Chytla jsem tam asi 7 doktorů a každý mi sliboval něco jiného, což jeho další kolega nedodržel. Jediné, co mi pořád zkoumali, tak to bylo břicho. Musela jsem se několikrát doprošovat, ať ke mně pošlou někoho přes záda - nakonec jsem se dočkala po 3 dnech. A dočkala jsem se akorát toho, že mi nepomůžou, že to musím vydržet.

Bolesti zad mi spustily poslíčky a v porodnici se chovali, jako kdybych každým dnem měla rodit. Nakonec jsem celá vynervovaná podepsala revers, protože mě tam drželi naprosto zbytečně („pani je tady teprve od pátka“) a přehazovali si mě jako horkej brambor („jestli vám kolegyně řekla, že vás propustí, tak si počkejte na ni, já vás pouštět nebudu“). Vyfasovala jsem prášky na udržení těhotenství (v 35. týdnu!) a s řečmi o tom, že se určitě brzy uvidíme, mě pustili domů.

Až na sestru u příjmu, kterou daleko více zajímaly papíry, a jednu sestru, která na mě uměla jen štěkat, si na sestřičky stěžovat nemůžu. Horší to bylo s doktory. Vadilo mi, že každý jel na své triko a nedodrželi to, co mi slíbil kolega před ním. I můj gynekolog se posléze divil, proč mi dělali řadu zbytečných vyšetření.

P. S. Na předepsané prášky jsem se naprosto vykašlala, poslíčky jsem měla dál a rodila jsem přesně v termínu o měsíc později v jiné porodnici. Tam to bylo jiné kafe. Kdybych nepodepsala revers, tak mě tam zbytečně drží ještě dneska.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Lenisek87 27.04.18 napsala :

Své první dítě jsem porodila v roce 2016'. Nastoupila jsem v 34. týdnu těhotenství na rizikové oddělení a pobyla jsem tam 3 týdny, než jsem porodila. Na rizikovém oddělení jsem byla velmi spokojená. Když jsi mě převzal porodní sál,t ak komunikace a přístup personálu byly na výbornou. Horší to bylo na šestinedělí, tam přístup sester a dětských sester byl katastrofální. Byla jsem tam tři dny a pak jsem šla na neonatoligii, tam ten přístup není zas tak špatný, ale mohl by být lepší.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 03.11.17 napsala :

Po všech těch negativních recenzích na personál jsem se docela bála, ale nemůžu říct ani ň. Veškerý personál od příjmu až po odchod domů byl úžasný. Porodní asistentka na sále, bohužel nevím jméno, což mě mrzí, byla skvělá. Pani doktorka a sestry, co se starají po porodu o miminko, taky super. Oddělení šestinedělí bylo úplně narvané a stejně byla každá sestra, doktorka, sanitářka i uklízečka usměvavá a milá. Porodnici doporučuji každé mamince. :-)

Nahlásit
neutrální
Porodnice České Budějovice - Anonymní 14.10.17 napsala :

V Českých Budějovicích jsem rodila své první dítě, měla jsem porod bez jakýchkoliv komplikací, a to bylo moje jediné štěstí. Nedokážu si totiž představit přístup personálu, kdybych po nich, nedejbože, něco chtěla. Když jsem přijela, tak jsem měla pravidelné kontrakce po pěti minutách - poslali mě s nimi domů, že to na porod ještě není. Celou dobu, co mě tam měřili, tak tam nepřišla jediná sestra a já vůbec netušila, co se děje. Jela jsem tedy domů a po pár hodinách přijela zpátky s kontrakcemi po 2 minutách.

Poslali mě na pokoj na šestinedělí, kde jsem strávila asi půl hodiny, než jsem šla na sál. Musím pochválit doktory a asistentku na sále, ti byli vážně skvělí a celou dobu mě podporovali. Co mě mrzelo, tak že jsem si nemohla vyzkoušet jiné polohy u porodu, vanu, míč… vlastně nic mi nebylo nabídnuto.

Po porodu nám nechali klid na seznámení se s miminkem, to také velmi oceňuji. Po porodu jsem jela na šestinedělí a malého jsem měla hned u sebe, nevěděla jsem, že mám možnost ho nechat u sester, abych si odpočinula.

Celkově když to shrnu, tak sál, doktoři, asistenti a pan primář skvělé. Šestinedělí katastrofa, sestry na člověka vychrlí všechny informace jen pro podepsání papíru, jídlo příšerné (dám kojícím matkám k obědu hrášek, vážně?), asistence při pomoci s dítětem nulová. Musím pochválit učenky, ty byly skvělé a kdyby tam nebyly aspoň ony, tak bych asi v porodnici nevěděla už vůbec nic. A taky díky za internet a to, že jsem si musela hledat, jak odkrknout dítě, jak ho držet, kojit, koupat… praxe je asi nejlepší učitel.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pořádně se o všem informovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní vložky, župan, boty, oblečení pro dítě, intimní ubrousky, ubrousky pro miminko na zadeček.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 14.09.17 napsala :

Kapacita porodních boxů a následně počet lůžek a pokojů pro celé široké okolí Českých Budějovic očividně nestačí, takže se sestra při příjmu dotázala, zda tam opravdu chci zůstat. nebo zda ještě nechci domů. :) Vlastní porod popisovat raději nebudu, osobně k tomu mám celkem výhrady. Porodní asistentky byly milé (jména neznám), ale přebíhaly od jednoho boxu ke druhému.

Poporodní péče - po císaři jsem byla na JIP, druhý den mě nutili kojit na boku, což fakt dost dobře nejde. O kojení vás samozřejmě jako prvorodičku nikdo nepoučí, jediná správná poloha pro kojení je ta v leže na boku. O laktaci a jejím nástupu atd. taky ani slovo.

Budova je nová, takže vše ok až tak na 2/3 sester starajících se o novorozence. Spousta z nich nepříjemných, pokud něco vysvětlily, tak bleskově a hlavně podepsat papír, že jsem byla poučena. :) A hlavně mít na sobě župánek. :) Oblečky na miminka jsou v tragickém stavu, v každém sekáči mají lepší, doporučuju vzít ponožtičky pro miminko - naštěstí jsem měla, jinak nevím, zda jich mají dostatek (jedna hodná sestra mi naštěstí jedny zapůjčila). Pozitivum - jídlo bylo fakt dobré. Pozitivně hodnotím i vyšetření u primáře Hanžla - milý, lidský, ale to byl kromě mladých doktorek pediatriček jeden z mála.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a na vše se podrobně vyptávat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - trideticky 01.09.17 napsala :

Přijeli jsme již s kontrakcemi po cca 3 minutách, vše proběhlo rychle, do hodiny jsme byli na porodním sále a cca za hodinu a čtvrt se mimi narodilo. Přístup personálu dobrý, ten den měli fakt fofr, nebyl ani volný porodní sál, ale zvládli to na jedničku. Na sále mě připravila porodní asistentka Veronika Tomášková, milá, i v tom shonu a stresu mě uklidňovala a radila s dýcháním. Na finále dorazil i pan doktor Dan(iel) (?) Gy(i)lányi(?) - nevím, jak se píše přesně jeho jméno - z něho vyzařoval klid a pohoda, byli fakt milí. Jak tu píšou maminky - porodnice skvělá.

Na šestinedělí bylo plno, takže chápu, že sestry měly plné ruce práce a nevěděly, kam dřív skočit. Jelikož byly svátky, měly služby skoro pořád ty samé sestry, mladá sestra Simona, ta byla v pohodě, snažila se pomoct, stejně jako sestra Iva (cca 50 roků), protože jsme druhý den po porodu měly problém s kojením - nalila se mi prsa a jak byla tvrdá, holčička se nemohla přisát. Tu noc měly službu dvě sestry, které neměly čas, ač jinak ta jedna z nich byla dost ukecaná, ale s kojením nepomohly prakticky nijak - jen ústní rady, na druhou stranu jsem si mohla před kojením přijít na sesternu odsát trochu mléčka, aby se prsa uvolnila.

Takže jsme 3.den nemohly jít domů, jelikož mimi nepřibíralo (nepilo moje mléčko, ale dokrm). To jsem pak ráno řekla při vizitě paní doktorce (ty jsou tam všecky skvělé), která řekla sestrám, aby na to daly pozor. Pak právě sestra Simona a Iva přišly s nápadem na použití kloboučku, a na tom se mimi rozjelo a pak už papala bez problému. Taky pomohlo, že jsem si vždy před kojením odstříkla trochu mléka, aby se prsa uvolnila a nebyla tak tvrdá - doporučuji! To mi poradila moje ségra, ta ukecaná sestra z porodnice mi poradila se vždy před kojením osprchovat horkou vodou, aby se mléko uvolnilo, ale podle mě pomůže lépe to odstříkání (normálně do umyvadla) - nehledě na časové provedení - sprcha trvá rozhodně déle než odstříkání, což zabere tak 3 minuty maximálně, a nemusím se u toho nijak převlékat, utírat apod. - navíc, pokud už miminko pláče hlady.

Takže rada - jak tu píše již níže jedna maminka - masírovat bradavky už v těhotenství, pokud máte vpáčené. Jinak, pokud budete mít stejný problém, nebát se zeptat sester, aby se přišly podívat, až budete kojit a pomohly, případně navrhnout sama, zda by nepomohlo zkusit použít klobouček. Na poraněné bradavky - což je častý problém - doporučuji potřít je po kojení vždy mateřským mlékem a nechat zaschnout, jinak větrat, jak jen je možné.

Personál: MUDr. Dan Gilányi (nevím, jak se píše), PA Veronika Tomášková (?)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Načíst rady k počátkům kojení a co dělat v problémech - mně to fakt pomohlo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam je napsán na stránkách porodnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - nika.nika09 05.10.16 napsala :

Naprostá spokojenost. Vše zrekonstruováno, příjemné prostředí, velice tolerantní personál na porodním sále.

Ovšem sestry na šestinedělí - lepší mlčet. Některé byly od pohledu nepříjemné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - bumbrlik1 27.08.16 napsala :

Rodila jsem v roce 2007 a letos v červnu 2016. Letos byla porodnice pro mě v novém velmi příjemné kabátku:-), ale i v roce 2007 (byť starý interiér) personál super. Chválím moc personál, sestřičky, porodní asistentky. Bez nich bych to nezvládla. Všichni byli super a moc milí, ochotní.

Bála jsem se, že při porodu na mě bude někdo škaredý, když mi to nepůjde tak, jak by chtěli oni. :-) (dýchání, práh bolesti…) Ale byli vážně super i přes moje zvracení u porodu a dalších věcí. Povzbuzovali, motivovali a když už to nešlo a já už nemohla, pomohli ( nikoli císařem :-)). Sice už mě nikdo rodit nedostane, ale vzpomínky na sympaťáky na sále i šestinedělí zůstanou navždycky super. Díky díky díky za dva krásné poklady, kterým jste pomohli na svět.

Podotýkám, že porodnici mám 40 km od baráku. Jindřichův Hradec 15 km a stejně jsme šupajdili i na podruhé do Budějc, i když jsme to málem nestihli.:-))

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - nelamh 27.08.16 napsala :

S porodnici v Českých Budějovicích jsem byla velmi spokojena. Jako prvorodička jsem byla řádně vyjukaná, na příjmu sestřičky velmi ochotné a milé. Poměrně dlouho jsem čekala na vyšetření lékařkou, protože byla noc a probíhaly zrovna tři porody. Celou dobu mě ale kontrolovali. Na sále se vystřídaly dvě směny, všechen personál byl velmi milý, byla mi nabídnuta nějaká léčiva proti bolesti, která jsem odmítla a nikdo to dále nekomentoval. Porodní přání jsem hlásila kdesi na příjmu (vlastně bylo jediné - pokud možno bez nástřihu, trénovala jsem s aniballem), pak už jsem si ani nevzpomněla.

Jedinou nevýhodu vidím v dlouhém připojení na monitor, naštěstí mi poloha na zádech vyhovovala nejvíc. Samotný porod byl rychlý, všichni chválili, povzbuzovali (i když jsem si v jednu chvíli zařvala, že to museli slyšet i na parkovišti). Nástřih mi neudělali a skončila jsem s jedním stehem. Miminko ihned přiložili, dvě hodinky jsem si s ním pobyla na sále.

Na poporodní mi malého přivezli v podstatě hned, sestra na mě „vychrlila“ informace a bylo. Ještě že jsem tam měla maminku, která mi se vším pomohla, protože jsem nebyla schopná všechno vnímat, natož to umět. Následné tři dny proběhly bez komplikací, opět musím pochválit personál, všichni ochotní, vstřícní. Nešlo mi kojit a sestry se mi opravdu věnovaly.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nic neočekávat, nechat se překvapit…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - nesteyka 26.07.16 napsala :

Porodnici v Českých Budějovicích vřele doporučuji. Rodila jsem zde plánovaným císařským řezem 4.4.2016 po předchozí domluvě s primářem Sákem.

Do porodnice jsme s manželem dorazili v sedm ráno a během 20 minut už jsem byla připojená na monitor a v péči sestřiček. Úžasná byla hlavně sestřička Eliška Novotná, moc příjemná a vlídná.

Hned poté mě vyšetřila mladá paní doktorka, také velice milá, která mě posléze operovala. Po vyšetření mě sestřička odvedla do pokoje, kam za mnou přivedla manžela. Manžel se mnou byl až do chvíle, než mě odvezli na sál. Potom mohl čekat hned u porodního sálu a naší Elišku viděl ihned po porodu.

Po porodu jsem se probudila na JIP (byly jsme zde 3 maminky), ze které mě druhý den převezli na normální pokoj (2 maminky). Zde už nebyli jen sestřičky a lékaři z porodnice, ale i z novorozeneckého.

Péče personálu byla velice dobrá. Návštěvy byly každý den od 14 hodin, ale po domluvě se časové rozmezí dalo upravit. Po pěti dnech nás propustili domů.

Personál: zdravotní sestra Novotná

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku, vše ostatní je nepodstatné.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Jasmínaxxx 14.06.16 napsala :

Když jsem byla těhotná, hodně jsem brouzdala po netu a hledala vše, co mě zajímalo. Rozhodla jsem se, že každopádně přidám i vlastní zkušenost, protože mi právě vaše recenze a rady hodně pomohly, a tak ráda pomohu i já.

Já jsem rodila 4.5.2016 v ČB. Přijela jsem do porodnice po 14h s odteklou plodovou vodou. Na příjmu byly sestry boží, moc milé a celkově i prostředí bylo moc fajn. Učeňky byly snaživé.

Po monitoru a všem důležitém papírování jsem čekala na doktora, až mě posoudí. Přišel mladý doktor. Byl zcela jinde, prostě mimo, duchem jinde, nekomunikoval. Vyšetřil mě, řekl, že se připravuju na porod, psal si zprávu do pc a nemluvil. Čekala jsme dlouho, zprávu napsal, pak jí vymazal, jako by vůbec nevěděl co má vlastně dělat. Když se pořád nevyjadřoval, zeptala jsem se ho, co se mnou zamýšlí. Koukal na mě: jako vy jste tady aha… rozmýšlel se a pak mi řekl, co a jak.

Šla jsem na čekací pokoj, který byl fakt moc pěknej. Dala jsme sprchu, slyšela asi 3 porody. Celkově paráda. Na druhým monitoru jsem byla asi hodinu deset. :D Bolesti mi už začaly, ale daly se na pohodu snést. Šlo to rychle a parádně. Moje porodní asistenta byla Eliška Novotná - úžasná a opravdu moc šikovná holka. Pak jen zavolala doktora, ten přišel jen ke tlačení, k mé smůle bohužel ten samý co mě vyšetřoval, dvakrát jsme zatlačila a malý byl na světě. Doktor mě chválil, to ano. Ale jinak byl tragickej, bez špetky empatie, prostě jako robot, jako by ho ta práce nebavila a dělal jí z donucením.

Takže jediné mínus, které musím zmínit, je tento lékař a jedna dětská sestra - nepamatuju si její jméno, ale měla umělé řasy, tmavé dlouhé vlasy a hodně křičí, když mluví. Je chytřejší než doktorky. :D Mega se povyšuje a hlavně! K dětem je hrozně surová! Malýmu vykapávala oči tak, že měl modřiny v očním okolí, jak na něj tlačila, aby otevřel oko.

Jinak co se týče oddělení šestinedělí, ženské sestry. No, nikdo se tam s vámi nepáře, ale dá se. :) A dětské sestry,jde to…

Každopádně, prvorodička by se na to měla připravit, protože to jinak obrečí.

Porodíte, přivezou vás na pokoj, přijde ženská sestra, píchne vám oxitocin, řekne vám milion info. Pokud chcete vstanete, jdete do sprchy a tím přestanete ženské sestry zajímat. Pak vám přivezou dítě a ihned se o něj staráte. Přilítne dětská sestra, vychrlí na vás milion info o tom, jak se starat o dítě, a jde pryč. Myslím, že je to škoda, protože kdyby to měli natištěné, maminky by se cítily jistější a kdykoli by mohli nahlédnout a přečíst si, co by potřebovaly, protože vše si nezapamatujete. Když se pak zeptáte, dostanete otázku: „Vám to dětská sestra neříkala při příchodu na šestinedělí? Tak ještě jednou pro vás.“ Prvorodičky to tam lehké nemají, ať jste silný nebo slabý kus. :( Ale dá se to zvládnout, :) máte tam ten svůj zázrak.

A neonatalogie v 1. patře, tam jsou sestry zlatíčka. Tam je vše 100%.

Přeju hodně úsměvu, pozitivní naladění a nenechte si TEN okamžik nikým pokazit.

Personál: PA Eliška Novotná

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Občanka, oddací list - podepsané otcovství, kartičku pojištěnce, občanku, těhu průkazku. Boty do sprchy, jednorázové kalhoty, hygienu, vložky do podprsenky, kojící podprsenky, stahovací poporodní pás, x košil s rozepínáním - budete se potit,gumičku, sponku, Bepanten na bradavky a dětskou prdelku, !!!HOLKY!!! hlavně pokud máte vpáčené bradavky, makejte na nic v těhotenství, masírujte je, vytahujte a kupte si ty tvořítka, jinak jste v háji a budte při kojení nešťastný, dítě se nebude mít za co přisát a tím si hodně zkomplikujete pobyt jak na šestinedělí tak doma. Pantofle, jelení lůj a termální vodu - používala jsem na porodním sále, úžasná záležitost.
Pro miminko 100% vlhčené ubrousky, ale je lepší umývat vodou, pleny - dostanete jich od sester jen pár, dudlíka. Pít meduňkový čaj a brát hořčík - na nervovou soustavu. ;)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Anah114 02.06.16 napsala :

Rodila jsem tady 22.5.2016 a za mně naprostá spokojenost. Přijela jsem do porodnice s odteklou plodovou vodou, bez kontrakcí. Byla jsem tedy téměř 12 hodin na čekacím pokoji než došlo k otevření na 4 cm potom na porodním boxu dalších téměř 12 hodin. Celý personál byl skvělý - asistentky i doktor chválili a povzbuzovali.

Na šestinedělí si také nemohu stěžovat. Dětské sestřičky byly úžasné, měla jsem velké problémy s kojením a všechny se snažili maximálně pomoci. Odcházeli jsme z porodnice až 6. den, zato plně rozkojené a doma už jsme věděli, co a jak. Za mně naprostá spokojenost!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - JarPe 05.05.16 napsala :

Vše proběhlo super, všichni se věnovali mně i miminku. Jedno negativum při ukázce koupání od dětské sestry, kterou to nebavilo.

Druhý den ale přišla jiná a také super! Porod cca v 01:00 praskla voda, malý vykoukl 17:52. Původně vyvolávaný porod kvůli nízké hmotnosti plodu, při prohlídkách a zavádění tablet jen od jednoho doktora maličko chyběla něha. :) Doktorky i doktoři v pohodě, vše zodpověděli. :) Za mne doporučuji!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 30.03.16 napsala :

Musím se také podělit o svou zkušenost s porodnicí. Nejdříve jsem ležela tři týdny na rizikovém - opravdu si nemůžu na nic než na jídlo stěžovat. Sestřičky moc milé a neměly s ničím problém. Jídlo bylo ale tragické, opravdu bez zásob jídla z domova se to nedá přežít. :D

Co se týče porodu, to je na delší vyprávění, a tak to shrnu. Rodila jsem nakonec v termínu a sestřičky při příjmu byly úžasné - vlastně celé oddělení pod panem primářem Sakem klape na 100%. Můžu říct, že porodnici jsem navštívila několikrát (podezření na odtok plodové vody, tvrdnutí břicha) a vždy jsem se setkala jen s pozitivním přístupem sestřiček. Nikdy vás neodmítnou, vyšetří a poradí. Doktoři také ok.

Porod jako takový byl výborný, porodní asistentka Toupková je opravdu anděl s velkým A. Odrodila nás v podstatě sama a byla při tom skvělá. Ovšem oddělení šestinedělí, to je fakt vtipné. Na sestřičky šestinedělí si nemůžu stěžovat, ležela jsem tam nakonec déle kvůli zánětu šití a chovaly se ke mně moc mile.

Ovšem sestry novorozeneckého oddělení, to je hrůůůza. Jako opravdu, vůbec nechápu, jak můžou pracovat s miminkama - nebyly vůbec milé, rady dávat nechtěly, když vám nešlo kojení, byly na vás skoro naštvané,jak koupat miminko, přebalovat, vám ukázaly během vteřiny, hlavně, aby od vás měly podepsané, že vám to ukázaly. Jen dvě sestry byly vstřícné a chvála bohu za ně, na jejich službu jsem se vyloženě těšila, jinak jsem trpěla. Člověk se bojí na něco skoro zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Aspoň dvě balení poporodních vložek (jedno dostanete), dva ručníky (jeden na horejšek a jeden na dolejší partie), purelan (na bradavky).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 18.03.16 napsala :

V porodnici v Českých Budějovicích jsem rodila v roce 2014 a pak v roce 2016. Při obou porodech jsem jako asistentku měla Petru Ťoupkovou. A vlastně kvůli ní toto píšu. Protože se mi snad nemohlo dostat většího štěstí, než mít u porodu právě jí. Pravda, že nemám zkušenost s jinou asistentkou, ale tahle byla pokaždé naprosto skvělá. Radila, chválila, neskutečně pomáhala při kontrakcích. Úžasná osoba, milá a hlavně a především šikovná.

Při prvním porodu jsem měla MUDr. Kožnara, který byl taky skvělý. Naprosto klidný, vyrovnaný doktor, kde jsem nepochybovala o jediným jeho kroku. Což je u porodu, aspoň pro mě, velice důležité. Pro ten pocit, že jste v dobrých rukou. Při druhém porodu jsem měla doktorku Džuponovou, kde také nemůžu říct, že by byla špatná, ale těžko říct čím to, ve větším klidu jsem byla u MUDr. Kožnara. Co se týče přímo porodního oddělení, tak si nemůžu ztěžovat a mohu jen doporučit.

Na oddělení šestinedělí to tak bezchybné nebylo, ale nemůžu říct, že mi sestry nepomohly, neporadily. Jako všude, i tady se najdou lidi, kteří dobré jméno nemocnici nedělají, ale zas taková katastrofa to nebyla. Při druhém porodu jsem si vyžádala nadstandard, což všem vřele doporučuji, protože ten servis a hlavně klid, kdy vás nebudí nikdo jiný, než vaše miminko, za těch 1200 na noc stojí.

Bohužel při druhém porodu jsem si „užila“ i rizikového oddělení a neonatologie. Rizikovému oddělení nelze vůbec nic vytknout, sestry skvělý, přístup skvělý. Jedině chvála. O to tvrdší náraz byl na neonatologii, kde se sice s veškerou láskou věnují miminku, ale maminka je tam pouze jako doprovod miminka a nestojí sestrám ani za úsměv. To, že jste to vy, kdo se tam o miminko stará, krmí a vůbec zajišťuje vše kolem něho, aby se mělo co nejlépe, to jim asi trochu uniká. Ale i tak to tam šlo „přežít“.

Katastrofa bylo jídlo. Na rizikovém oddělení se nedá mluvit o stravě vhodné pro těhotnou ženu. Protože podstatná část jídla byla tvořena rohlíky, rohlíky, rohlíky, rohlíky, rohlíky a pak jablka, jablka, jablka.. To jsem ovšem nevěděla, co mě čeká na neonatologii. Kde jsem doslova brečela hlady a volala domu, ať mi okamžitě něco přinesou, protože ve 3h odpoledne jsem měla snědenou i večeři a hlady se mi obracel žaludek. Z čeho máte potom kojit, to mi bylo otázkou. Za jídlo porodnici dávám velký mínus.

Ale suma sumárum jedině doporučuji. Pokud chcete být v dobrých rukou a vědět, že lepší péče se vám snad ani nemůže nikde jinde dostat, tak do porodnice v ČB.

Personál: PA Ťoupková Petra, MUDr. Džuponová, MUDr. Kožnar

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid a důvěru v tamější personál.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Nabíječku na telefon :-) a doma všechny připravit na to, aby vám něco dobrýho uvařili. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 16.02.16 napsala :

Rodila jsem zde své první dítě (2014) a moje zkušenost,… mno je to složité :D K porodu mám určitě výhrady, ale na chování sester na šestinedělí si zase nemůžu stěžovat (na to mě upozorňovali všichni, abych si dala pozor a vůbec to nebylo tak strašné, jak jsem čekala).

K porodu: Voda mi praskla ve 3 ráno, v půl čtvrtý už mě přijímali (teda ten hororovej pokoj s tím šíleným stoletým křeslem na příjmu mě bude strašit ještě dlouho). Porod byl krásně rozjetej, vypadalo to na rychlovku, no nakonec se syn narodil až skoro v 9 ráno. Přestaly mi kontrakce, i když jsem se otevírala… Dostala jsem infuzi na vyvolání. Bylo mi ale řečeno, že mám hodně úzké porodní cesty a že se malej škrtí na pupečníku. Narodil se pomocí zvonu a museli ho rozdýchávat. :(

Na jednu stranu, díky bohu, že to dobře dopadlo a syn je v pořádku (velké dík panu primáři), na druhou stranu si říkám, že na úzké porodní cesty mohli přijít dřív. Možná kdybych za celý porod (5 hodin) viděla doktorku víc než 2× (když se přišla představit a když šel syn ven). Takže rozhodně se mi nelíbilo, že se mi doktoři nevěnovali a druhá věc… Chodilo tam plno sester z vedlejších sálů, nikdo nepozdravil, nepředstavil se, chodily si tam jen pro nějaké věci, zatímco já tam ležela nahá… Žádné soukromí, to je pro mě velké mínus. Navíc se zrovna střídala směna, takže mě nahou vidělo za těch 5 hodin víc lidí než za celý život. :/

Po porodu nemohli sehnat nikoho, kdo by mě převezl na šestinedělí, takže jsem hodinu ležela na chodbě u WC, protože sál potřebovali uvolnit. To také nebylo nic moc. Přítele navíc nikdo nevyprovodil, musel hledat cestu. Nakonec našel nějaké schodiště, co snad bylo jen pro personál.

Na šestinedělí jsem šla hned do sprchy a to už mi bylo fajn… Syna mi přivezli po obědě. Sice co se péče o malého týče, tak každá sestra tvrdila něco jiného, holt jim to člověk musel všem odkývat, ale jinak žádný problém. Kromě jedné sestry, na kterou jsem narazila první noc, kdy se syn probral a po celém dni kdy nic nejedl (zvracel vodu), měl hlad a mlezivo mu nestačilo. Musela jsem během noci za tou sestrou 3×. Prosit jí aby ho dokrmila, 2× mi vynadala, že je moc malej a že to hlad není. Po 3. sice frflala, ale dokrmila ho a malej mohl konečně spát. :) 4. den už jsme šli domů. :)

Sice mám k průběhu porodu výhrady, a ta jedna sestra mě opravdu vytočila, ale syn je zdravý a o tom to je. Takže teď na jaře budu rodit podruhé, znovu v ČB. Tentokrát ale v nových prostorách, tak jsem zvědavá. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě nebýt u porodu samy (když jsou komplikace, sice ho stejně odsunou stranou, ale celkově je lepší tam někoho mít, je to taková jistota).
Jít s dobrou náladou a nebýt arogantní (setkala jsem se tam s tím, že plno mamin si myslelo, že se kolem nich točí svět a to se pak nedivím, že se sestry s takovými primadonami nemažou).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku, osobní věci, napsat si svoje a partnerovo telefonní číslo - dolovat to během kontrakce z hlavy je fakt na houby, :D nadhled a dobrou náladu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Alexxxis 14.02.16 napsala :

V Budějovicích jsem rodila své první miminko. Byla jsem přijata k vyvolání porodu. Nastupovala jsem hned ráno s tím, že se mnou začnou něco dělat. Anamnézu se mnou sepisovaly dvě porodní asistentky a dvě studentky a každá po mně něco chtěla a něco se mnou dělala (jedna napojovala CTG, druhá měřila tlak, třetí se mně ptala kolikrát jsem byla u gynekologa a čtvrtá chtěla vědět rodné číslo manžela… no boží).

Po vyšetření lékařkou jsem se těšila, že mi začnou porod vyvolávat… Ale doktorka mi řekla, že dnes už vyvolávají dva porody, a tak mně dají tabletu až druhý den. Prý dvě indukce už je moc… no nevím, tak velká porodnice a nezvládne o porod víc, říkala jsem si? Naštěstí se ale porod rozjel sám a po 20. hodině jsem odcházela na sál.

Z porodu mám pocit asi takový - děkuji Bohu, že jsou zde i studentky. Ty jediné se o mně staraly nad rámec povinností a byly velmi milé, což jsem v té chvíli potřebovala. Porodní asistentka mi při tlačení píchala do břicha a stále opakovala „máte úplně měkký břicho, vy vůbec netlačíte“. Ale jak? Sama jsem v tu chvíli měla pocit, že tlačím, víc mi to nešlo. Naštěstí vše dobře dopadlo.

Na šestinedělí absolutně nechápu, k čemu tam jsou sestry. Za celé tři dny jsem je viděla akorát, když se ptaly, jestli chci převléct postel a pak u vizity s doktorem, která probíhala asi tak minutu. Studentka mi každé ráno měřila tlak a teplotu. A teda abych nekřivdila, po porodu se mnou šla jedna sestřička do sprchy, ta byla velmi milá. :)

Sestry z novorozeneckého - no comment. Asi dvě byly příjemné, jinak opravdu nechápu, že takovéhle paní mohou dělat u miminek. Když jsem tam holčičku potřebovala dát a jít se najíst, protože jsem zrovna v tu chvíli byla na pokoji sama, velmi se divily co chci a proč tam dítě dávám… A když jsem jezdila dokrmovat, protože jsem prostě mléko ještě neměla, staniční se mě zeptala: „Vy jako nemáte mlíko? A jakto?“ - no asi jsem ho neměla schválně. :P

Těšila jsem se domů. Ale zase úplná tragédie to není, takový průměr. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - mikitaa 28.12.15 napsala :

Porodnici v celku nemám co vytknout. Rodila jsem ještě před rekonstrukci, takže
teď to bude asi minimálně, co se týká zázemí, krásné a nové. :-)

Je to porodnice pro ženské, co ocení detailní péči a neustálou starostlivost… Já jsem zase spíš z těch, co by ocenily, že by mi dali všichni svatý pokoj a pustili co nejdřív domů. :-D Ale personál je milý, nenatrefila jsem na nikoho protivného. Všichni ochotní.

Kdo volí mezi Krumlovem a Budějovicemi, tak ty co chtějí péči, tak do Budějic… Kdo chce klid, do Krumlova. :-D

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Papuče a noční košili. Jinak vám všechno dají.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 28.10.15 napsala :

Mohu hodnotit již novou porodnici a neonatologii. Jedinou nevýhodu vidím v tom, že porodnice byla zrovna nově otevřená, a tak občas personál bloudil po chodbách, když něco nebo někoho hledali. Pacientů se to ale v žádném případě nedotklo.

Celkově bych hodnotila porodnici 5 hvězdičkami z pěti. Personál byl velmi milý, vstřícný a profesionální.

Porod byl vyvolávaný, ve speciální místnosti mi píchli vodu a natočili KTG. Pak jsem šla na porodní sál, kde byla sprcha i masážní vana. Bohužel jsem toho nevyužila, protože jsem dostala kapačku oxytocinu a musela jsem být připnutá na monitor. Celou dobu porodu mne kontrolovala velmi milá porodní asistentka, která mi vše vždy popsala a vysvětlila, občas se přišla podívat paní doktorka.

Porodila jsem asi za 7,5 hodiny od píchnutí vody přirozenou cestou, bez nástřihu i jako prvorodička. Miminko jsem hned dostala přiloženo k prsu a po nezbytných procedurách jako je vážení a kontrola zdravotního stavu (vše se dělo na porodním sále, takže jsem prakticky miminko měla pořád v dosahu), nás nechali cca 2 hodinky užívat si miminka v klidu o samotě.Po celou dobu porodu byl přítomen taťka dítěte.

Poté už muset otec dítěte opustit sál a mne převezli do třetího patra na pokoj šestinedělí. Dostala jsem na žádost nadstandard. A zde opět - jde opravdu o nadstandard: pokoj se podobá hotelovému pokoji, za celé tři dny hospitalizace jsem jej prakticky nemusela opustit. Když jsem něco potřebovala, zazvonila jsem na sestřičky, jídlo mi nosili až na pokoj, tatínek mohl pohodlně zůstat delší dobu. Po celou dobu jsem měla miminko u sebe ve speciálním vozíčku.

Musím říct, že za celou dobu pobytu jsem se nesetkala s jediným problémem, sestřičky i doktoři byli milí, usměvaví a pozitivní.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid, všechno se zvládne. ;-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tatínka. :) Měla jsem sbalenou tašku na porodní sál, ale prakticky nic jsem z ní nepotřebovala - kromě mobilu. Až poté toaletní potřeby na šestinedělí, kojící podprsenku a kojící noční košilku. Vlastní vlhčené ubrousky pro miminko a vložky (jedno balení jsem dostala, ale další celé jsem ještě vypotřebovala). Jinak na miminko vše dostanete, plínky, mastičku, erární oblečení, atd..

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 02.09.15 napsala :

Četla jsem na ČB recenze se samými hrůzami, moje zkušenost je tato. Do porodnice jsme přijeli po odtoku vody cca ve 12 hodin v neděli. Porodní sál - sestřičky-asistentky milé, popovídaly jsme si i přes trapnosti typu plodová voda teče po podlaze, klystýr atd. To vše braly s humorem, možná to bylo tím, že nebylo moc příjmů.

Nespokojenost musím projevit nad lékařkou vedoucí porod - mladá holka, snad mladší než já, moc se nebavila, neustále tlačila na urychlování porodu (měla jsem pozitivního streptokoka, moje gyndr tvrdila, že je to běžné, že jen prokápnou antibiotika). Nejdříve jsem odmítala, chtěla jsem rodit tempem miminka, po otázkách typu: „To chcete mít nemocné dítě?“ jsem povolila. Kontrakce už byly pořádné, ale otevření nic moc, tak pořád připichovala nějaké provokace. Nakonec se to rychle zhouplo tak, že malá nestihla dotočit hlavičku, takže jsem strávila skoro 2 hodiny na 10 cm s kontrakcemi jako prase a s prostocviky na zemi, aby se malá dotočila hlavičkou (asi moje chyba, pořád jsem říkala, že ještě vydržím, ozvy byly dobré a věřila jsem, že to půjde,že to dokážeme, ale nešlo to).

Po 16 hodinách akutní císař. V operační zprávě jsem si pak přečetla, že ta mladá slečna malou nemohla vyndat a musel to udělat nějaký starší doktor. Vím, že každý se to musí někdy naučit, dobře to dopadlo, postup asi volila podle toho, jak měla, ale všem vám přeji, ať nerodíte o víkendu nebo v noci, tj. v době, kdy jsou tam samí „mlaďasové“.
JIP - sestřičky moc milé, vše v pohodě.

Šestinedělí - tak to byla totální katastrofa. Musím říct, že některé dětské sestřičky byly normální, neočekávala jsem žádný all inclusive, když jsem ve špitále, ale některé paní by měly vyhledat odbornou pomoc, protože jsou evidentně vyhořelé a nemají tam co dělat. Neustálé peskování, na cokoliv se člověk zeptal, tak ksichty, každá říkala něco jiného, pak vás nakonec ještě sprdla, že děláte vše blbě, jako prvorodička jsem z toho byla zmatená a frustrovaná. Po třech dnech už jsem manželovi brečela, že chci domů.

Některé sestřičky mi dokonce tykaly a to podotýkám, že musely v kartě vidět, kolik mi je, že jsem vdaná a mám před jménem titul. Ale to by bylo to nejmenší. Zážitek z oddělení šestinedělí jsem vstřebávala dlouho. Když o tom přemýšlím, možná nadstandard nebyl taková výhra (i když se na něj čeká pořadník), kdybych byla na pokoji s jinými holkami, možná bychom se napruzeným sestřičkám zasmály a mávly nad tím rukou. Takhle jsem sama seděla vystresovaná s brečícím dítětem v náručí a koukala do zdi. Ale zase záleží, na koho narazíte.

Celkově vše dopadlo dobře, asi jako všude záleží na tom, kdo má zrovna službu, jak se vyspal atd. Jsme prostě jen lidi. Na šestinedělí se obrňte pevnými nervy a nějak to přežijte.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mějte pevné nervy a zachovejte klid. Přežijete to, věřím, že i přes nepříjemnosti jsou všichni profesionálové a dělají, co umí. Na sále (toho se asi všichni bojí nejvíc) jsou maximálně v pohodě a šestinedělí už máte svoje mimčo u sebe, tak nějakou špatnou sestru vydržíte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hroznový cukr (na sál), láhev s pitím se sportovním uzávěrem (lépe se z ní pije), vlhčené ubrousky (jinak vás budou nutit utírat děcku zadek namočenou papírovou utěrkou, což je totální blbina!).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - JayLee 14.08.15 napsala :

Maximální spokojenost po všech stránkách. Ležela jsem tam u obou těhu i na rizikovém a taky spokojenost moc. Ve všem mi vyšli vstříc, manžela nechali u mých obou porodů od přivezení po odvoz na šestinedělí.

Druhý porod přirozený, ale za 5 min 12 aby to nebyl císař. Ochotně počkali, než jsem se otevřela úplně, abych na něj nemusela, i když to bylo už na hranici, ale milý, hodný a příjemný. :-) Čekat třetí, šla bych zase jedině tam.

Personál: MUDr. Linhart, MUDr. Kožnarová, MUDr. Kožnar

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Hrbi 10.08.15 napsala :

V porodnici v Budějovicích jsem rodila 23.6.2015 a co se týkalo porodu, byla jsem maximálně spokojená. Personál byl milý a vstřícný. K porodní asistentce, která mě měla na starosti, jsem měla plnou důvěru. Do ničeho mě nenutila a respektovala mé požadavky.

Milé dámy, musíme si ale uvědomit, že vše je pouze o lidech a o jejich chování. Nemá smysl kritizovat jednu porodnici a chválit jinou, jelikož i v té „skvělé“ se určitě najde nějaká vyhořelá sestra nebo lékař a zase někdo bude mít tu smůlu.

Navíc v Budějovicích mají jedno z nejlepších neonatologických oddělení v republice a pokud by s miminkem nebylo něco v pořádku, tak se mu okamžitě dostane špičkové péče a nemusí se ztrácet čas převážením miminka z jiné porodnice. Mám s tím osobní zkušenost, a tak bych jinde nerodila. Proto tuto porodnici mohu doporučit.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice České Budějovice - SvobodovaH 25.06.15 napsala :

Naštěstí jsem jela jen kvůli mírnému krvácení, které nakonec nic neznamenalo.

Jsem ve 39. tt a ve 38+3 tt jsem byla nucená navštívit porodnici v ČB, kvůli slabému krvácení. Už když mě manžel s bratrem (doktor) dovezli před odd., tak jsem si všimla, jak sestra kouká z okna, už to ve mě vzbudilo podezření. Sestra si pro mě došla do suterénu, kde zavřela za mříže manžela s bratrem a poručila jim, ať čekají. Hned ve výtahu jsem dostala vynadáno, kde mám tašku, když jsem jí sdělila, že v autě za rohem a že mi pro ni když tak manžel skočí, tak ho šla zbuzerovat znovu, ať kouká pro tu tašku okamžitě jít.

Znovu nástup do výtahu a další otázka zněla: Takže už tu zůstanete? Moje reakce byla pokrčení ramen, jak to mám vědět? Nevím, jestli už tu budu muset zůstat. „No a kdo to má vědět?“ Byla reakce sestry, která očividně byla nadšená, že ji v sobotu v půl osmé večer otravuji. Hned po vystoupení z výtahu (na chodbě) mě doslova svlékla z kalhotek, aby se podívala, jak závažné to je. Pak si jen odfrkla. No a začalo to…

První problém byl ten, že jsem se vdala a neměla jsem ještě novou občanku, ale pouze občanku s ustřiženým růžkem a dokladem o změně jména. Další problém byla kartička pojištěnce, měla jsem pouze potvrzení od pojišťovny, že jsem změnila příjmení, ale že jsem u nich pojištěná (znovu - plnohodnotný doklad). Sestra tedy, že mi naměří monitor - ten jsem si musela držet na břiše sama - po 20 minutách už jsem necítila prsty a ještě jsem dostávala průběžně vynadáno, že to držím špatně.

Jakmile se jim dostala do rukou moje těhotenská průkazka, kde se dočetly, že docházím k doktorce i do porodnice v Praze, tak jsem začala mít skutečně pocit, že jsem tam nevítaná. Doktorka mě vyšetřila, byla celkem fajn, až do doby, než se mě otázala: „A kde budete rodit?“ Po vysvětlení, že v Praze u Apolináře, jsem dostala odpověď: „Tak hodně štěstí u konkurence!“ To jsem netušila, že i porodnice jsou si navzájem konkurencí.

Za mě tedy rozhodně ne! V Praze jsem s personálem i prostředním nadmíru spokojená a neměnila bych!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - lenuska69 01.06.15 napsala :

Ráda se podělím o zkušenost v porodnici ČB. Rodila jsem 13.5.2015, den předtím jsem byla na příjmu. Když jsem četla tady recenze, občas jsem se zhrozila a bála se. ;) Nakonec, když na to přišlo, byla jsem velice překvapená.

Neříkám, že všechny sestry jsou příjemné, ale jako prvorodička jsem byla docela rozhozená, co se po mně bude chtít a tak. Do toho bolesti a vy furt odpovídáte na otázky, i když mají všechno napsané v papírech a všemu se náramně diví. Za sebe můžu říct, co jsou mladé sestřičky či studentky, tak jsou velice příjemné, ať se člověk zeptá na cokoli, tak mu vždy odpoví a pomůžou.

Na šestinedělí jsem byla spokojená, nemám nic proti. Co se týče dětských sestřiček, člověk se nesmí bát něco říct, jako třeba to musíte takhle a ták… Prostě nedělám to každý den, aby člověk věděl co a jak. Jistě, že se najde nějaká nepříjemná sestra, ale to je hodně z mála. Jinak bych řekla, že jsou tam velice milé.

Co se týče stravy, měla jsem dietu, takže jako nic moc. Ale tak jako co bychom chtěly, nejsme doma. :D Všichni z personálu jsou velice příjemní, jména opravdu nevím, ale říkám, že všechno v naprostém pořádku.

Kdybych měla rodit znova, tak určitě v ČB. Není se čeho bát. Já byla spokojená, byla jsem tam 7 dní.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Balíček vložek, kdo chce vlhčené ubrousky na mimi, poporodní kalhotky. Od všeho dostanete jeden kus. Na mimi dostanete vše i plenky. Více košilí a ručníků, pití a dobrou náladu :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - lucyp 13.04.15 napsala :

Dost dlouho jsem se rozhodovala zda ČB nebo ČK, nakonec díky skvělé pověsti neonatologie padla volba na ČB a nelituji! Ano je to velká nemocnice a alternativní ženy mohou mít problém, ale pokud jste normálně smýšlející člověk, budete spokojeni. Na příjmu byly příjemné praktikantky, které se opravdu snažily, pomáhaly, povídaly si… super. PA byla sice odměřená, ale ne zlá nebo nepříjemná, snažila se povzbuzovat. Porod vedl velmi mladý doktor pod taktovkou starší zkušené kolegyně, vše proběhlo v pořádku.

Na oddělení šestinedělí byly zlaté sestry! Opravdu se není čeho bát, stačí se zeptat atd. Bohužel si nepamatuji jména ale za můj skoro týdenní pobyt se jich tam vystřídalo dost a každá byla velmi milá a ochotná. Sestry z neonatalogie taky výborné, hlavně ty starší, mladší mají bohužel sklon moralizovat místo pomoci. Nicméně kdykoliv jsem potřebovala, tak pomohly. Co mi dost vadilo, byla až hysterie kvůli kojení. Zbytečně tím nás ženy stresují. Dr. z neonatologie byli jedním slovem úžasní! Jak mladý pan dr. tak jeho kolegyně. Jsou k miminku šetrní, milí, snaží se vyšetřovat co nejněžněji.

Dost mě překvapilo, že tolik dr. je tam tak mladých, člověk má trochu nedůvěru, nicméně vždy pracovali pod dohledem svých „starších“ kolegů a vše s nimi konzultovali.

Jediné velké mínus jsou návštěvy - jsou ve spojovací chodbě, takže nulové soukromí, nicméně tím, jak se staví nový pavilon, se má i toto zlepšit. Dostat nadstandard je trochu boj, ne každému se to podaří, pokoje jsou permanentně plné, nicméně já měla štěstí na spolu ležící na klasickém pokoji a naopak jsme si to užily, popovídaly jsme si, poradily atd.

Člověk co jde rodit do ČB musí počítat, že je to velká porodnice i přesto se snaží brát člověka jako jedince ne jako kus, pomůžou, poradí ale moc alternativy nečekejte…

Jediné, co je naprosto šílené, je strava - na oddělení šestinedělí např. zelná polévka, k večeři rohlíky a máslo. No děsné, fakt nevím kdo to vymýšlí…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Žabky do sprchy, prsní vložky, dostatek vl. košil (možnost používat interního anděla). Na miminko se vše dostane (plenky, oblečky, krémy), pro ženu je tam přichystán balík vložek, jednorázové kalhotky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 05.04.15 napsala :

Ráda se podělím o svou již druhou zkušenost s porodnicí v ČB. První dítě jsem zde rodila v roce 2010 a protože se vyskytly komplikace, ležela jsem na ženském odd. a poté s dcerou na odd. neonatologie. Tenkrát jsem byla s péči moc spokojena.

Podruhé jsem zde rodila teď 20.3.2015. Protože jsem docházela 14 dní na monitory, měla jsem možnost potkat 4 lékaře porodníky a 2 sestřičky-porodní asistentky ještě před samotným porodem. Vždy se ke mně chovali všichni velice slušně, profesionálně a lidsky. Byla jsem mile překvapena, že nikdo nic nechce uspěchat a nechává mému miminku čas, aby si samo řeklo, kdy chce na svět.

Druhý porod byl rychlý, bezproblémový a budu na něj moc ráda vzpomínat. Děkuji panu doktorovi Linhartovi, který mě za pomoci porodní asistentky-praktikantky odrodil, zašil tak, že jsem mohla hned sedět a o jizvě po týdnu téměř nevěděla a ještě si se mnou stihl povídat o znameních zvěrokruhu (mimochodem děkuji za doporučení knížky).

Na oddělení šestinedělí jsem byla také spokojená. Prostředí mi nijak nevadilo. Ano, pokoje jsou menší, je tu dost teplo, jídlo je opravdu děsné, ale nebyla jsem na dovolené v hotelu a ty tři dny se daly v pohodě přežít. Se sprchou a WC pro 6 lidí jsem neměla problém. Nikdy se mi nestalo, že bych musela čekat nebo že by nebylo čisto.

Děkuji personálu, hlavně dětským sestřičkám za jejich obětavost, profesionalitu a lidský přístup. Kdykoliv jsme já nebo maminky z pokoje něco potřebovaly, byly sestry nápomocné. Vysvětlily, ukázaly, přiložily ve dne i v noci. A když přijdete na „bečárnu“ (sesterna - kde se starají i o miminka mamek po císaři, které jsou zatím na JIP) neslyšíte nic - žádný řev opuštěného dítěte. Několikrát jsem byla svědkem pozdě večer nebo i v noci jam sestřičky miminka chovají, povídají si s nimi a všemožně se snaží, aby co nejméně plakala. Velice si jejich práce vážím a obdivuji jejich trpělivost. Tuto práci může dělat jen ten, kdo ji má opravdu rád!

Takže milé maminky, pokud se bojíte rodit v ČB, váš strach hoďte za hlavu. Je to zbytečné. Pokud jste normálně smýšlející, pohodové a vyrovnané, nebojíte se slušně zeptat a nemáte přemrštěné požadavky, problém v ČB porodnici mít nebudete. Vše je jen o lidech a slušném chování a jednání.

Ještě jednou děkuji všem v ČB porodnici.

Personál: MUDr. Linhart

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky(dostanete 1 balíček)a jednorázové kalhotky (dostanete 1 ks). Mast na bradavky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - blabule 02.04.15 napsala :

Taky jsem byla z těch, kdo se rozhodoval po ne zrovna pěkných referencích mezi ČB a Krumlovem. Nakonec jsem zvolila ČB a NELITUJU toho! Všichni se chovali naprosto profesionálně a příjemně !!

Příjem - i přesto, že jsem si nebyla jistá, zda nejedu brzo, PA byla nesmírně milá a ujišťovala mě, že se nic neděje (i když byly tři hodiny ráno) a všechno jsme v klidu sepsaly etc…

Během jednoho mého vysedávání na monitoru se tam objevila paní s komplikacemi - okamžitě bylo na sále několik lidí včetně zástupce primáře - potvrdilo se, že jsou naprosto sehraný tým.

Samotný porod - díky PA to nebylo až tak strašné. :-) Ano, byl to opravdu POROD, ale PA podporovala tak krásně, že se kontrakce daly rozdýchat, dokázala perfektně namotivovat tak, že se to finále dalo zvládnout. JSEM JÍ MOC VDĚČNÁ, protože už jsem nevěřila, že to bude mít konce (a dopadlo to krásně :-)).

Jediné mínus - pokud se vám porod nebude rozjíždět („slabé“ kontrakce) a umístí vás na čekací pokoj, partner s vámi být kvůli nedostatku nemůže, :-( to byl moment, kdy bych ho jako podporu nesmírně uvítala (při samotné vytlačovací akci už dle mého názoru moc nepomůže.).

Sestřičky na šestinedělí byly až na drobné výjimky (je to prostě o lidech a obdivuji všechny pracovníky ve zdravotnictví, nemají to lehké) NESKUTEČNĚ ochotné, usměvavé! A ty výjimky prostě normálně zrovna momentálně třeba ne zrovna ve své kůži (ostatně, kdo z nás má každý den v práci úsměv od ucha k uchu?)
Kdykoliv byla potřeba, okamžitě přiběhly - nebyl třeba problém poprosit několikrát o přiložení miminka k prsu tak, aby se co nejdřív laktace rozběhla.

Suma sumárum - ano, ČB jsou velká porodnice - vystřídá se tam u vás spousta personálu, pořád se na pokoji bude motat spousta lidí a nebudete tam mít takové soukromí a možnosti alternativního porodu jako možná v Krumlově? Nicméně ani v ČB neměli tendence porod urychlovat, ukončovat císařem, zbytečně nastřihávat etc. A jsem přesvědčená, že o malé je tam výborně postaráno a ani maminka rozhodně taky nestrádá.

Pokud budu rodit další, tak opět v ČB, teď už bez váhání. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Je tam opravdu přetopeno, tak jen nějaký lehký župánek, tenkou košili.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Pidipisek 20.02.15 napsala :

S trochou obav jsme dnes dorazili se ženou do porodnice. Četli jsme si různé komentáře a hodnocení, chtěli jet raději do Krumlova, ALE! Nakonec jsme jeli do ČB a bylo to neuvěřitelné!

Od 1 do 5 jako ve škole hodnotíme 1+. Bylo to super a chceme moc poděkovat personálu, který byl úžasný, vstřícný a ženě s prvním porodem pomohl maximálně! I přes to, že probíhalo více porodů najednou, celou dobu se o nás sestřičky a porodní asistentky skvěle staraly a celý porod díky nim proběhl skvěle!

Nebojte se negativních recenzí a zkuste to!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - D.R.K. 17.01.15 napsala :

Do porodnice jsem přišla na monitor v poledne 21. 7. 2014, protože už jsem byla
40+4. Rovnou si mě tam nechali, protože se jim monitor nějak nepozdával.

Byla jsem na pokoji na rizikovém, přímá spoluležící, hodné sestřičky. Kolem osmé
večer začaly porodní bolesti, po natočení monitoru to vypadalo, že mi porod ráno
vyvolají.

Ovšem synáček nechtěl tak dlouho čekat, takže po jedenácté večer
jsem se procházela po chodbě, abych na pokoji nehekala ostatním maminkám, v půl
jedné mě prohlédl mladý pan doktor, jméno si bohužel nevybavuji, a ejhle, šupajdila jsem na sál. V půl na dvě jsem volala manželovi, ať přijede. Na to, že jsem tam strašila takhle v noci, byly všechny sestřičky i PA ochotně a milé, říkaly mi, co budou dělat, kontrolovaly nás a když jsem se začala dožadovat
něčeho proti bolesti, už bylo pozdě. Naštěstí byl malý na 3 zatlačeni venku už
ve 3:38.

Kolem šesté mě převezli na pokoj. Potřebovala jsem čůrat, takže jsem
rovnou vstala, sestřička mě doprovodila do sprchy a radila co a jak. Jenže
proto, že jsem vstala, mi hned přivezli synka a „mamko, musíte tohle, tohle, tohle.“
Takže určitě doporučuji počkat si pár hodin než vstanete, abyste si po porodu
chvilinku oddychli, než to začne. Pokud vás nechají spát ostatní mimča. Jak
tady ženy píší, nestyďte se na všechno zeptat třeba 3×, od toho tam jsou.

Sestřičky z neonatologie byly tak hodně, že první dvě noci si malého vzali k
sobě, protože strašně plakal, a já taky. Třetí noc už jsme byli spolu a bylo to úžasné. Doporučují připlatit si a mít nadstandard, můžou tam návštěvy a máte
klid a soukromí. Jídlo opravdu nic moc, tak ať vám přinesou ty návštěvy něco
dobrého.

Je tam wi-fi, což je fajn. Strašně jsem se tam bála kvůli recenzím,
ale opravdu byli všichni strašně milí, ochotní a nápomocni. Navíc pro dítě vám
tam všechno dají - plenky, oblečení, jen si vezměte vlhčené ubrousky, pokud
nechcete utírat namočenými papírovými ubrousky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, domluvit si s návštěvami donesení pití, při kojení je strašná žízeň,
a chtít nadstandard, ale moc volné nebývají. A nebojte se nechat si jít miminko
přikrmit na sesternu, pár dní trvá, než se mléko utvoří a mimča můžou mít hlad,
což jsem třeba já netušila.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, minimálně 3 ručníky (vlasy, tělo, stále krvácející rodidla),
pití se špuntíkem, abyste mohli pít vleže, kruh na sezení, dětské vlhčené
ubrousky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 31.12.14 napsala :

Na začátek je asi důležité říct, že jsem nečekala žádný zázrak. Příjem byl trošku nepříjemný, ale vzhledem k tomu, že to byla noc před Štědrým dnem, tak chápu, že tam asi nebyl nikdo moc nadšený, že je v práci. I tak bylo ale vše profesionální.

Na porodním sále mě pak každou chvíli kontrolovali a na vše odpovídali, všichni byli milí. Závěr porodu byl rychlý, PA mi skočila na břicho a malá byla venku hned. :) Po porodu mi ji na chvilku hned dali a pak nás nechali v klidu odpočívat, jen sem tam nakoukli, jestli jsme v pořádku.

Na oddělení šestinedělí jsem se setkala s velkou spoustou sestřiček, takže je jasné, že s některými se mi domlouvalo lépe a s některými hůř, ale vždy mi na otázky odpověděly, ač třebas s kyselým výrazem. Většina jich byla úplně zlatých. Měla jsem trochu potíž přimět malou ke kojení, ale za ty tři dny jsme to s pomoci sester zvládly a mohly jsme domů.

Myslím si, že lékařská péče je tu skvělá a trošku nepohodlí ještě nikomu neublížilo. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučila bych, aby byly mamči odpočinuté, psychicky i fyzicky, a pak vše hravě zvládnou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na porod s sebou alespoň dva ručníky (já měla jen jeden a bylo to málo) a vlhčené ubrousky na potom pro mimčo. Jinak vše dle doporučení nemocnice, mají informace na webových stránkách.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - lucyb 28.11.14 napsala :

Na sále všichni úžasní, nečekala jsem žádné zázraky a i tak jsem byla mile překvapena. Nápomocné PA, milá paní doktorka, syn vedle mě ležel v postýlce, když jsem odpočívala, pak jsem ho dostala k sobě. Přítel byl celou dobu se mnou, bylo to super, protože za mě komunikoval s PA a já se nemusela o nic starat. Po porodu nás nikdo nerušil, PA se občas zeptala, jestli je vše ok, dětský lékař vyšetřil malého vedle nás, pak mi ho hned dal do náruče.

Oddělení šestinedělí bylo horší, občas jsem se setkala s neochotou dětských sester, zejména v noci, jinak pomohly se vším, i když občas ne úplně ochotně. Ale nejsem nějaká citlivka a za tři dny jsme byli doma, takže jsem spokojená. Také musím říct, že pediatři na oddělení jsou úplně úžasní. Za mě tedy plus.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nečekat hotel a extrémní nadstandard, být trochu nad věcí. Miminko budete mít pořád u sebe, když nebude žádný problém, a to je to nejdůležitější.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Balíček porodnických vložek, vložky do podprsenky, jednorázové kalhotky a ne moc teplého oblečení, je tam děsné horko. A pro mimčo vlhčené ubrousky, v porodnici se umývá papírovou utěrkou s vodou. Což sice stačí, ale i tak. Jinak vše dostanete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Iveta1981 14.11.14 napsala :

Porodní asistentka úžasná, obě doktorky u porodu tak. Dětští lékaři jsou jako tety a strejdové, všechno vysvětlí, na vše odpoví, uklidní.

Šestinedělí: kdo se neptá, nic neví, ale to je dnes všude. Maminka musí být samostatná, sestry vstřícné. Byly jsme s dcerou i na neonatologii, už to tu někdo psal, sestry andělé, trpělivé, chápavé, milé. Pořádně jsem se naučila kojit až tam.

Strava pravda nic moc. :) Ale ono mě to stejně moc nebralo. :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Na všechno se zeptat, třeba i 2×. Oni se také ptají stále dokola. :) A být hlavně MAMINKOU. Vše si dělejte po svém, je to vaše dítě, ne jejich. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechno potřebné jsem dostala, tak pokud něco zapomenete, stačí, když vám to někdo z rodiny přinese další den. Dostaly jsme pleny, vložky, mast na prdelku, hřebínek, koupací potřeby pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 06.11.14 napsala :

Porodnici v Českých Budějovicích rozhodně doporučuji.

Personál na porodním sále byl bezvadný, velmi profesionální - především porodní asistentka paní Trnková a paní doktorka Bustová. Až na jednu výjimku i velmi příjemné a nápomocné dětské sestry na šestinedělí. Doporučuji nadstandardní pokoj, máte své soukromí a klid.

Personál: PA Trnková, MUDr. Bustová Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 27.10.14 napsala :

Mám z porodnice velmi smíšenou zkušenost. Sestry byly příjemné, jen mě zlobilo, že byla spousta sester „specializovaných“, ale jen málo těch, co opravdu pomáhaly. Ve tři ráno jsem číhala na chodbě, aby mě s dovolením někdo pomohl, ale sestry spaly!

Jídlo nevím, bylo by mi to v tu chvíli jedno.

P.S.: na Nutrilonu budete, nebudete první a ani poslední. Tak to dopadlo, když jsem se snažila rozkojit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Špunty do uší.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Tweetchen 02.10.14 napsala :

Rodila jsem v dubnu - celkem komplikovaný porod (24 hodin) zakončený akutním císařem.

Personál naprosto v pohodě - velmi příjemné studentky ze zdravotně sociální fakulty. Chování sestřiček na příjmu, sálech a pak i na šestinedělí mi přišlo naprosto adekvátní situaci, nikdy se nestalo, že by na mě byly nepříjemné. Co jsem chtěla vědět, to mi řekly - tady si neodpustím poznámku „líná huba, holé neštěstí“ (maminky nebojte se zeptat). Doktoři také příjemní, profesionální přístup.

Prostě si nemůžu na nic stěžovat. Jen snad sociální zařízení - jeden záchod a jedna sprcha pro dva pokoje na šestinedělí.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 19.09.14 napsala :

Samotný porod a personál na sále byl skvělý. Paní Trnková - projevila se její profesionalita! Jen doporučuji.

Avšak musím upozornit, že na oddělení šestinedělí se krade. V euforii nad tím, že máme syna, mi ukradli na nadstandardním pokoji komplet peněženku i s prstýnky! Nejsem jediná, dejte si pozor, případů je více.

Porodnici nedoporučuji!

Personál: MUDr. Trnková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenavštěvovat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Čajová.panenka 15.09.14 napsala :

Moje zkušenost z února tohoto roku je pozitivní. Byla jsem tam celkem 10 dní (4 dny vyvolávání porodu + 6 dnů po císařském řezu) a za celou dobu se ke mě veškerý personál choval mile a profesionálně.

Horší je to s vybavením nemocnice, pokoje jsou malé a jsou dohromady ženy čekající na porod s těmi, co už porodily a mají u sebe děti. Takže soukromí žádné, sprchy a WC již mají svá nejlepší léta za sebou. Proto doporučuji náročnějším nadstandardní pokoj, kde je člověk sám a má klid.

Dětské sestry mě překvapily svou intenzivní podporou kojení. I ve 3 hodiny ráno přišly ke mě na pokoj, sedly si ke mě a vysvětlovaly mi, vše potřebné. S kojením jsem měla problémy, tak byly u mě na pokoji opravdu často.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobře se najezte, jídlo tam bude špatné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jídlo, špunty do uší a oční klapky (plus samozřejmě věci ze seznamu). Pití v láhvi se sportovním uzávěrem. Až si nebudete moci sednout, tak se snáze napijete.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Bemonawi 22.08.14 napsala :

V porodnici jsem rodila v roce 2010 a strávila jsem tam před porodem skoro 2 měsíce. Jednou větou bych to shrnula, že do dneška jsem ráda, že jsem tam mohla být! Prošla jsem rizikovým oddělením, porodním, šestinedělím a následně neonatologií. Všude byl milý personál, nemohu si stěžovat. Do dneška mám odtud jen dobré vzpomínky a jsem ráda, že jsem svou dceru měla v těch nejlepších rukou. :-) Rodil nás pan doktor Velemínský, zlaté ruce! :-)

Personál: MUDr. Velemínský

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu a trpělivost s doktory a sestřičkami.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Klaris781 20.08.14 napsala :

V porodnici jsem rodila své třetí dítě a vždy jsem byla maximálně spokojená. A na neonatologickém oddělení není personál, ale jsou tam andělé. Vřele doporučuji a ještě jednou mockrát díky!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně pohodu a úsměv.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Erika 19.04.14 napsala :

V ČB jsem rodila v prosinci 2013, takže nedávno.

Porod jako takový byl super, rodila jsem poprvé a bolesti začaly okolo 13:00, malý byl na světě v 17:00. Porod byl urychlen Hamiltonovým hmatem, na jehož provedení se mě nikdo nezeptal, prostě normální prohlídka a najednou to bylo. Na sále to už bylo ok, příjemné sestřičky i paní doktorka. Po porodu nás s malým a s přítelem nechali dvě hodiny osamotě.

Na oddělení šestinedělí to už ale taková hitparáda nebyla. Hlavně pokud jde o dětské sestry. Otrávené, člověk aby se pomalu bál na něco zeptat. Asi nedokážou pochopit, že zejména prvorodička potřebuje pomoct s kojením i další péčí o miminko. Den nebo dva jsem se to snažila přehlížet, ale pak už jsme se to snažili zvládnout sami a těšili jsme se domů. V nemocnici jsme byli od pondělí až do pátku. Jinak doktoři pro maminky i miminka byli fajn.

Pokoje takový průměr, společná sprcha i WC pro šest lidí. Vyzkoušela jsem i nadstandard a bylo to o dost lepší, ale čekala jsem asi dva dny, než se pokoj uvolnil, je tam o ně docela zájem. Je tam lednička, televize, samozřejmě WC, sprcha.
Na jídlo si nemůžu stěžovat, chutnalo mi.

Takže závěr je takový, že znám i příjemnější místa, ale až budu rodit podruhé, tak určitě zase tady vzhledem k lékařům a k profesionální péči, kterou mohou poskytnout, pokud by se při porodu něco stalo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jednorázové kalhotky, vložky, vložky do podprsenky, pantofle do sprchy, noční košili, župan, vlhčené ubrousky, ručník nebo osušku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Anssi 10.04.14 napsala :

Zkušenosti mám jen dobré. Měla jsem komplikovaný porod a nakonec vše dopadlo dobře díky dvěma šikovným doktorům. Jsem velice spokojená i s praktikantkami, díky kterým mi čas na sále utíkal rychleji a byly velmi šikovné. Stejně tak i sestry. Včas jsem si mohla zavolat příteli, aby stihl přijet, mohl se mnou být celou dobu na porodním sále a dvě hodinky po porodu. Kromě jedné protivné sestry na oddělení šestinedělí bylo vše v naprostém pořádku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 03.04.14 napsala :

Byla jsem ubytována na samostatném pokoji. Porod probíhal velice klidně. Personál byl velmi milý.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - budějčačka 17.03.14 napsala :

Rodila jsem v ČB 2×.

Poprvé 13.5.2006 jako teoreticky maximálně připravená a přesto vyplašená den před poslíčky. Následoval odjezd do porodnice, tam si mě pro malý nález už nechali a umístili na šestinedělí mezi mamimy, co už to měly za sebou. Večer tabletka, na můj dotaz, co to je, mi bylo zděleno, že prý tabletka pravdy, víc nic! Tušila jsem, že je vyvolávací.

Od jedné v noci kontrakce, ale nepravidelné, sestra jen chodila poslouchat srdíčko. Kontrakce postupně sílily až do oběda, ten jsem už fakt nejedla. Pak sprcha, prodýchávání kontrakcí na pokoji mezi maminkami, sprcha. Nikdo si mě nevšímal a já tedy usoudila, že to bude ještě horší. Pak silný tlak na konečník a náhodou přišla sestra se slovy „Stejně se mi vrátíte jak bumerang,“ mě poslala na porodnici za doktorkou. Ta vytřeštila oči, když koukla, jak se to jeví, že teče trochu zelená plodová voda a „Hned na sál“.

Ve mně strašná panika, strach, co se děje, to nás v kurzu neučili, nestihla jsem ani zavolat manželovi. S malým nástřihem a asi na páté zatlačení jsem to měla za sebou a vedle sebe krásnou zdravou holčičku 3,20 kg. Celé to trvalo asi čtvrt hodiny, telefon manželovi. Kdyby ta sestra nepřišla, porodila bych nejspíš do záchodu.

Podruhé a už zkušená 9.9.2013 na poslední chvíli s kontrakcemi po třech minutách. Příjem děs, monitor, otázky v bolestech, empatie na nule, zase otázky, někdy i dvakrát na to samé, ale chápu, musí to být. Pak doktor „Pani rodí, je na sedmi centimetrech, rovnou na sál, máte tu manžela?“.

Jsme na boxu, nohy nahoře, kyslík u nosu. Moc moc fajn sestry, jedna starší, druhá mladá, doktorka také mladá, ale ohromě milá.„Miminku není moc dobře, musí rychle ven.“ Najednou sál plný lidí, obě sestry každá z jedné strany mi leží na břiše a pomáhají mi toho cvalíka s 4,15 kg vytlačit. Za chviličku je kluk venku, křičí, je v pořádku, velká úleva. Já díky tréninku s vag. balonkem bez nástřihu a bez poranění,můžu všem doporučit.

Moje plus: box máte jen pro sebe, miminko nikam neodnášejí, dvě hodiny vás nechají jen s manželem a miminkem. Velké plus: perfektní péče o miminko, a to i na šestinedělí, kde vám ochotně dětské sestry se vším poradí, hlavně s kojením. Staniční sestra je naprosto nejlepší, trpělivá, milá, profík.

Nikam jinam bych rodit nešla, i přes mou první zkušenost. Mrzí mě, že nevím, jak se jmenovaly doktorky a sestry na porodním boxu, nikde se to nepíše. Vše dobře dopadlo a to je hlavní. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vnitřně se spojit se svým děťátkem a poslouchat svoje tělo, věřit si, nepoddávat se bolesti, nepanikařit, dobře dýchat, rozhodně aspoň měsíc před porodem trénovat s vag. balonkem, fakt se vyplatí. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela k porodu, to co je na seznamu, navíc špunty do uší, jestli budete čekat na šestinedělí, než porodíte, zbytek vám jistě rodina případně přinese.

Nahlásit
neutrální
Porodnice České Budějovice - Hanula 23 06.03.14 napsala :

Rodila jsem zde 26.9. 2013. Samotný porod super, na personál na sále si rozhodně nemůžu stěžovat, mohu pouze chválit.

Na oddělení šestinedělí nic moc, vše uchvátané, nikdo pořádně neporadí, o pomoci s kojením ani nemluvím. :-/

Na druhou stranu některé kamarádky, co zde také rodily (některé i víckrát), si porodnici chválily. Záleží také na tom, jakou směnu sestřiček „chytíte“ , kolik je zrovna dětí atd. Některé si chválí, třeba jsem měla zrovna smůlu.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně ať návštěva druhý den přinese nějakou vhodnou stravu pro kojící matky - strava byla hrozná.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - KatrinaKs 12.02.14 napsala :

Já rodila v ČB 17.11. 2013.

Na příjem mě přítel odvezl po 8. večer. Přístup sestřiček byl velice profesionální. Byly milé, se vším pomohly, počkaly, no bezva! :-) Ale pak přišla paní doktorka, která asi byla znechucená prací v noci. Před porodem jsem ležela na rizikovém, tam byla jedna sestřička na noční, velice milá, chodila mě kontrolovat. Ráno přišel porod. Doktoři a sestřičky na sále byli naprosto super.

Pak na šestinedělí to byl děs. Na prvorodičky kroutí očima, pomalu vám vynadají, když se jdete na něco zeptat (jak sestry pro miminka, tak pro maminky). Hodinové čekání na vizitu, o které říkali „Teď tu bude“, takže jste nemohli vyjít z postele. Tohle by tam měli vylepšit. Třeba sestřičky na rizikovém, ty byli milé a hodné.

Rodila bych tam znovu, ale pak zatnout zuby na šestinedělí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připravit se na personál (hormony tomu také něco přidávají).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, jednorázové kalhotky (dávají jen jedny), nabíječku, mobil, aspoň 2 košile, župan, sprchový gel, šampon a ostatní hygiena. Oblečení na mimi, protože když už máte odcházet, tak vás honí, abyste si mimi už převlékly.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - chemická myška 29.11.13 napsala :

V ČB jsem rodila 12.11. 2013.

Kvůli velikosti miminka jsem měla porod vyvolávaný. Datum nástupu bylo pondělí 11.11. na oddělení šestinedělí. Druhý den jsem se přestěhovala na porodní sál, kde mě paní doktorka „rupla“ vodu. Bohužel i přes veškerou snahu porodních asistentek i lékařů (mimochodem personál úžasný, s lidským přístupem) se mi nepodařilo porodit přirozeně. Malý nesestupoval a po 8 hodinách kontrakcí, podporovaných kapačkami, takže fakt silných, se jelo na císař.

Po císaři v celkové anestezii jsem si pobyla dva dny na JIP, kde se opět sestřičky staraly ukázkově. Pak už jsem šupajdila na šestinedělko za miminkem. Zase nemůžu říct jediné špatné slovo. Sestřičky z ženského i z neonatologie úplně v pohodě.

Pokojíky normálka, dva pokoje pro tři maminy, na chodbičce záchod a sprcha. Nikdy nebyl problém, že bychom čekaly na WC nebo sprchu. Návštěvy na chodbě venku, to mi vůbec blbé nepřišlo, aspoň je na pokojích soukromí, když si vzpomenu na jinou porodnici, kde za maminou přišlo šest lidí na pokoj. No a jinak je pravda, že asi tak od pěti hodin od rána začíná oddělení žít, takže už se člověk moc nevyspal, ale to už k tomu patří.

Já můžu říct jen to, že jsem byla naprosto spokojená a pokud bych ještě někdy rodila (což si nemyslím :-)), tak jedině v ČB.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě doporučuji, pokud jdete na vyvolání - noste si všude s sebou jednorázové kalhotky. Neměla jsem je na porodním a co bych za ně dala. Na čekacím pokojíku jsou sice balíky vložek, ale kalhotky ne, takže určitě do taštiček s sebou. A v případě JIP totéž, kalhotky tam nedávají, já měla štěstí, že sestřička ještě nějaké poslední našla.

Jinak pantofle do sprchy, aspoň dvě noční košile, župan, ale ne nějaký extra hřejivý, je tam hic plus hormony, tak z člověka úplně lije, jednorázové kalhotky aspoň pět kusů, na šestinedělí dostanete jedny, vložky. Na miminko všechno dají, plenky, vlhčené ubrousky, mastičku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - eseta 04.11.13 napsala :

V budějovické porodnici jsem rodila 23.9. 2013 a nemohu si to vynachválit.

Přístup na sále byl naprosto úžasný i přestože jsem ten den byla už asi 12. rodička. Bohužel nemůžu napsat zkušenost se sprchou, míčem apod., jelikož malé při každé kontrakci přestávalo bít srdíčko, takže jsem musela být pořád napojená na monitoru, tudíž byla od začátku na sále. Ale mně to zas tak nevadilo, celkem mi ta poloha vleže vyhovovala. Porod jsem jako prvorodička měla rychlý, celkem 4 hodiny, z toho 2 v nemocnici.

Personál byl u mě skoro pořád, ale jména nevím. Vím jen o sestřičce (nebo PA) Gábině, pak tam byl MUDr. Linhart, ale rodila mě dlouhovlasá blonďatá doktorka, tak do 40 let. Před porodem jsem cvičila s balonkem Epi-no, ale ani jsem jim to nějak nestihla říct, přesto mi nástřih nedělali, jak se říká preventivně, takže se není čeho bát. O balonku jsem se zmínila až po porodu (byla jsem naprosto bez poranění).

Po narození malé se počkalo až dotepe pupečník, poté ji manžel mohl přestřihnout, rychle ji zkontrolovali (cca 5 minut) a hned mi ji položili nahatou na tělo a přikryli nás dekou. Také ji zkusili přisát. Mezitím se čekalo, až se vyloučí placenta, nikdo za ní netahal a i mi ji ukázali (zajímalo mě to). Pak nás všechny tři nechali o samotě na dvě hodiny. Vždy, když chtěl na sál někdo z personálu vstoupit, zaklepal a zeptal se, jestli můžou. Fakt super přístup .

Pokud jde o odd. šestinedělí, tak zkušenost naprosto stejná. Byla jsem prvorodička, takže jsem nic neuměla a vše mi ukázali. Kojit učí v leže, ale mě tato poloha nevyhovovala, takže jsem se zeptala, zda-li by mi ukázali kojení v sedě a v pohodě. Člověk se prostě nesmí bát zeptat. Mají tam toho hodně, takže se nebát třeba i připomenout.

Nevím, proč si tu často stěžují na sprchy nebo koše, protože já tam žádný problém neviděla. Vždy dva pokoje celkem pro 6 maminek jsou jakoby spojené chodbičkou, ve které se nachází sprcha a WC. V pohodě jsme se střídaly, žádná fronta se před sprchou nebo toaletou netvořila.

Porodnici doporučuji. Opravdu se není čeho bát. Pokud budu mít ještě druhé dítě, určitě sem půjdu znovu.

Personál: MUDr. Linhart, PA Gábina

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebýt hysterka, nečekat, že jsem tam jediná pacientka a nemyslet si, že nemocnice je hotel.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pro sebe: vložky (dostane se jeden balík), jednorázové kalhotky (dostanou se jedny), pantofle, hygienické potřeby, alespoň 2 košile, Bepanthen na mazání bradavek, telefon, nabíječka, deodorant (je tam děsné vedro, a to v jakémkoliv období), oddací list nebo potvrzení o otcovství a papír se jménem. Župan si neberte, není potřeba.
Pro mimčo nic, vše je k dispozici. Max. vlhčené ubrousky, protože tady se používají utěrky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice České Budějovice - Dr. Čarodějka 03.11.13 napsala :

Nebyli příliš osobní. Všude chvat, na riziku galeje. Byli neschopní přistoupit na nové věci, kategoricky odmítali „alternativy“. Ale byli zde dobří chirurgové.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud si porod chcete užít po svém, jeďte jinam. Pokud je ohrožené vaše dítě, jeďte sem.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - paradiso 28.09.13 napsala :

Sestřičky, doktoři a veškerý personál na porodním sále byl úžasný, tam bych opravdu nenašla jedinou výtku - bohužel tedy díkybohu. :-) Můj porod byla taková rychlost, že jsem si jmen nestihla ani všimnout. :-D

Na šestinedělí už byl personál trochu slabší. Ženské sestry byly v pohodě, ale některé sestry z novorozeneckého byly arogantní a nepříjemné. Rodila jsem poprvé, kojila jsem poprvé. Sestra mi to jednou ukázala a když se mi nedařilo, kroutila očima, jak když je to ta nejjednodušší věc na světe a já jsem lempl. Celkově to její vysvětlování bylo arogantní a nepříjemné. :-/ O miminka se staraly hezky, ale k maminkám měli přístup fakt nepříjemný.

Bohužel jsem taky měla tu čest s malou navštívit neonatologické odd. kvůli vysoké žloutence. Tam byli taky všichni super, moc milý personál, skvělí a velmi profesionální doktoři a sestřičky, které sice otravovali ve dne v noci po 3 hodinách, ale je to jejich práce. ;)

Mohu budějovickou nemocnici jen doporučit a určitě zde budu rodit i podruhé. ;)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 10.08.13 napsala :

V Českých Budějovicích jsem rodila 19.7.2013 a šlo o plánovaný císařský řez. Chci se podělit o své zkušenosti prvorodičky.

Na příjmu byli všichni velice milí, ochotně mi vše vysvětlovali a ptali se mě na vše, takže jsem byla stoprocentně spokojená a klidná. Partner byl před operací se mnou, takže jsme si tu nervozitu z čekání na miminko užívali společně a bylo to parádní. :-)

Bohužel si nepamatuji jména, ale na operačním sále to byla souhra naprosté (!) profesionality a velice příjemného personálu. Sestřičky a zřízenci byli moc milí a ochotní. Hlavně bych chtěla vyzvednout paní doktorku, která mi dělala epidurál. Jméno samozřejmě nevím, ale byla mlaďounká a měla krásné, velké hnědé oči. :-) Chovala se velice profesionálně, všechno mi dopodrobna vysvětlovala a stále se mnou komunikovala.

Po převozu na JIP moje spokojenost pokračovala. Sestřičky tam jsou milé, usměvavé a velice ochotné. Zvláště jedna - mladá, černovlasá, která si se mnou hezky povídala.

Bohužel jsem ze svého nadšení vystřízlivěla po převozu na šestinedělí. Jak již psaly ostatní maminky, tady sestry hlavně zajímá, abyste jim podepsaly formuláře, že vás poučily o kojení atd. Přístup hrozný, sestry většinou neochotné a zamračené. Absolutně neberou ohledy na prvorodičky, případně na to, že vám miminko pláče a vy se můžete zbláznit starostí, co mu je. Neporadí, nic nevysvětlí a většinou se na vás koukají jako na otravnou hysterku. Několikrát jsem byla svědkem toho, jak násilně přerušovaly kojení u miminek, protože potřebovaly okamžitě něco podepsat, vyšetřit atd. Prostě maminka s miminkem nejsou na prvním místě.

Jinak prostředí standardní, když člověk nečeká zázraky, není ani zklamaný. Jídlo bylo dobré a chutné.

Závěrem chci říct, že přes negativní zkušenosti z šestinedělí bych v Budějovicích rodila znovu. Především jde o to maličké, a kdyby se - nedej bože - něco dělo, tak vím, že dostane tu nejlepší péči. Maminka holt musí trošku zatnout zuby a těšit se domů.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlhčené ubrousky pro miminko, prsní vložky, hygienické vložky, pantofle do sprchy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - iva159 23.06.13 napsala :

Rodila jsem v březnu v Českých Budějovicích a naprostá spokojenost.

Už na příjmu se sestřičky chovaly moc mile, profesionálně, neustále se ptaly, jestli je všecko v pořádku. Nejvíc mi utkvěla v hlavě tmavovlasá sestřička (myslím snad Lucie), celou dobu se o mě starala a i přestože měla po pracovní době, zůstala se mnou na sále a pořád mě uklidňovala. Pak si ještě pamatuji na takovou blondýnku, ta byla taky moc milá, ale na jméno si nevzpomenu. Paní doktorka byla hodná, včas ukončila porod císařským řezem, než aby riskovala zdraví miminka.

Co se týče prostředí - myslím, že nic extra to není, takový průměr, ale já stejně musela být pořád připojená na monitor, takže jsem to ani nevnímala. Co mi ale doslova vyrazilo dech, bylo chování zřízence, který mě vezl na operační sál. To je možné snad jen v televizi - ochotný, hodný, pozdravil! Když mě překládal z lůžka na to jejich vozítko, pořád se ptal, jestli mě to nebolí apod. Na JIP také příjemný ochotný personál, k tomu asi není víc co říct.

Oddělení šestinedělí taky fajn. Jediné co mi trochu vadilo, byl ranní šrumec - od šesti cca do devíti se courala jedna sestra za druhou - jedna měřila tlak, druhá teplotu, třetí přinesla léky, čtvrtá píchala injekce, do toho dětské sestry, vizita, uklízečka. Ale to je asi všude, spíš jen že místo deseti „návštěv“ by stačily tři. :) No a zbytek jsem strávila na neonatálním a taky v pohodě.

Když to shrnu - přístup personálu bezvadný - všecko vysvětlili, poradili, pomohli. Pokoje - prostě normální nemocnice - určitě ne pokojíčky jak z hotelu, co jsou vidět v těch praštěných seriálech. :) Jídlo - nemastné neslané, ale dalo se (na neo je možný výběr ze tří jídel). Návštěvy mohly přijít v podstatě kdykoliv, na jak dlouho chtěly, na šestinedělí můžou jen na nadstandard, jinak na chodbu. Věci na mimčo jsou tam k dispozici.

Personál: MUDr. Romana Hrotková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na webovkách nemocnice mají seznam co vše s sebou - víc toho není potřeba.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice České Budějovice - mirisok 28.04.13 napsala :

Poprvé jsem rodila v porodnici ČB na jaře 2010. Bylo to docela v pohodě, asi tím, že jsem rodila už ve 35. týdnu, takže si mě dost všímali. Porod trval necelých 12 hodin.

Podruhé jsem rodila v září 2012 a kdybych měla rodit po třetí, už bych si porodnici ČB nevybrala. Nebo bych trvala na tom, že se mnou bude po celou dobu dula, které bych mohla věřit!

Rodila jsem ve 38. týdnu. V devět večer mi praskla voda, už po cestě jsem měla tušení, že tohle půjde rychle. Kolem jedenácté jsem seděla na příjmu, kromě mě tam do půlnoci přijali asi tři mamky. Z toho jen jedna tam zůstala se mnou na čekacím pokoji, takže sestry neměly žádný frmol! Kolem půlnoci jsem se dostala na čekací pokoj. Nebyla jsem ještě dost otevřená, takže doktorka řekla, že počkáme těch 12 hodin, jestli se to rozjede a pak se uvidí. Doporučovala, ať se vyspím, což se do půlhodiny začalo jevit naprosto nereálně.

Začala jsem mít čím dál silnější a častější kontrakce, hlavně obrovské křížové bolesti (stejně jako při prvním porodu a stejně jako moje mamka a sestra kdysi, tak to máme asi v rodině :)), takže mi bylo jasné, že to nebude trvat dlouho. Většinu času jsem byla naložená ve sprše, courala jsem po chodbě. Takhle jsem to vydržela asi 1,5 hodiny, za tu dobu nás nikdo nepřišel zkontrolovat. Kdybych sebou v té sprše sekla, tak mě najdou snad až druhý den ráno.

Kolem půl druhé v noci jsem zavolala sestru, že rodím. Popsala jsem jí bolesti, pocity. Ta mi ale fundovaně sdělila, že mám ještě bolesti malé, že to se teprve otevírám. Bohužel tady jsem trošku neposlechla svůj instinkt a měla sem být ráznější. Když rodíte a je vám mizerně, sežerete cokoliv, což byla pěkná chyba. A vždyť je to profesionálka, která rodí denně, tak ví co říká. Takže ještě hodinku počkáme a pak se teda na mě přijdou podívat - a odešla!

Po asi 20 minutách už jsem to nedávala vůbec, hrozné nutkání k tlačení, mezi kontrakcemi žádná pauza. Rychle jsem cinkla manželovi, ať rychle jede (máme to relativně kousek). Zazvonila jsem na sestru, ale nikdo nepřišel, tak jsem se vydala pro někoho na chodbu. Nikde nikdo! Selhaly mi nohy, takže jsem se tam skácela a lezla po čtyřech. To mě konečně uslyšely spící(!) sestry a že půjdeme na vyšetřovnu. To už jsem se naštěstí nedala a štěkla jsem, že půjdeme okamžitě na sál nebo že se neznám. Možná věděly, proč to chtěly zdržovat, málem jsem zalehla sestře ruce, když narychlo dávala na lehátko podložku.

O přístupu doktorky vůbec nemluvím! Přišla s nějakou porodní asistentkou, která jí oznámila, že chce vést porod ona. Mě se nikdo na nic neptal! Už jsem toho měla plné zuby, takže jsem tlačila co to šlo, hlavně, abych ten porod, který už měl proběhnout o hodinu dřív, měla z krku! To už šlo naštěstí hladce, malý se narodil 10 minut po tom, co jsem zavolala manželovi (ten to samozřejmě nestihl). Do toho mi ještě napichovali žíly na levé ruce, kde je mám slabé, takže kdyby to probíhalo v klidu, upozornila bych je na to a nemusela se zaměstnat ještě další sestra, která mi během porodu zadržovala crčící krev z ruky.

Největší chvilka hrůzy byla na konci, když malého vytáhli a chvilku (mně to přišlo jako celá věčnost) ho jen tak drželi ve vzduchu. Dostala jsem hrozný strach, že je něco špatně, ale bylo to „pouze“ o tom, že nestihla dojít ani dětská sestra, která by si ho vzala. Chtěla jsem ho dát aspoň na břicho, milá paní doktorka na mě hodila takový ksicht. To akorát dorazil manžel, tak jsem ho hned poslala k malému a hodně nahlas jsem ho upozornila, ať se od něj nehne a sleduje všechno co dělají, aby to nedopadlo jako můj porod.

Pak mi ho sestra dost drasticky asi na setinu vteřiny přiložila a pak už ho chtěla zavřít do té otřesné postýlky s víkem. To už jsem se neovládla a před ní jsem si malého zase vyndala, že si ho vezmu k sobě. Začala na mě štěkat, co si jako myslím, co kdyby se něco stalo, že se to nesmí atd. Tak to jsem jí řekla, že už se stalo a ať nás neotravují, nevšímali si nás do porodu, tak ať nás nechají teď být. Sestra si zavolala na pomoc doktorku, tak jsem jí to zopakovala. Asi neměly čisté svědomí, protože nakázala sestře, aby tam se mnou byla, dokud malého nedám zpátky do postýlky. Pak tam během těch dvou hodin, co jsme byli na sále už jen sami tři, chodili a pořád se ptali, jestli něco nepotřebujeme.

Na šestinedělí jsem vyfasovala snad ten nejhorší pokoj (je to hned ten první u vchodu, číslo už si nepamatuji). Záchod přes chodbu, sprcha ve skladu smrdutého prádla. Jídlo nehodnotím, ty tři dny se dalo vydržet cokoliv. :)

Sestry na šestinedělí spíš zajímalo, abych jim nezapomněla podepsat, že mě poučily o kojení, přebalování apod. Vím, že to není jejich výmysl, ale po asi třetím podpisu jsem tam přispala, že nejsem neschopný imbecil a že veškerou zodpovědnost za svoje dítě beru na sebe a ať už mě neotravují.

Malý dostal žloutenku, takže jsme pár dní byli taky na NEO v inkubátoru a tady musím naopak smeknout, jak při prvním synovi, tak i teď byly sestry naprosto profesionální, milé, ochotné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a mít síly ozvat se, bránit se, vzít si sebou doprovod a hlavně, pokud rodíte poprvé, nespoléhejte na to, že vám sestry pomůžou s kojením, spíš naopak.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - blackulka 22.04.13 napsala :

Rodila jsem v ČB poprvé, jsem prvorodička.

Přijela jsem na příjem okolo 9:00 s menšími kontrakcemi, sepsali se mnou veškeré info o mně (jméno, bydliště atd.). Při tom jsem byla napojená na přístroj, kde poslouchali ozvy Natálky a kontrolovali kontrakce. Jelikož se mi kontrakce „ztratily“, poslali mě na standardní pokoj (nadstandardy jsou většinou plné, bohužel). Sestra mě kontrolovala co každou hodinku, jak malé tluče srdíčko.

Znovu to na mě přišlo 16.00. Zašla jsem za sestrou, že mám kontrakce. Ta řekla, ať si vezmu nabíječku, ručník, sprcháč a poslala mě do 3. patra na příjem. Zkontrolovali mě a řekli mi. že jsem otevřena na 4 cm. Tak mi rovnou „píchli“ vodovku a už to jelo samo. :) Šla jsem ještě na ultrazvuk, kde zkontrolovali malou a pak jsem šla sedět na půl hodinky do křesílka, kde mě nabodli na přístroj (poslouchali ozvy srdíčka a kontrakce). Kontrakce zesilovaly a zesilovaly. Při rozdýchávání mi strašně moc pomáhaly „žačky“, byly moc hodné! Tak mi řekly rovnou, ať zavolám přítele. že rodíme. :)

Mezitím, než přítel přijel (bylo 16:45), poslali mě na klystýr, tam jsem chvilku byla sama. Pak za mnou přišla „žačka“, že půjdeme do sprchy, kde je míč. Šla jsem do sprchy, kde už čekal přítel (bylo tak okolo před půl šestou). Strašně mě povzbuzovali a říkali, jak jsem statečná a jak to krásně udýchávám. :) Bylo okolo půl šesté a šla jsem na porodní sál, všichni moc příjemní a hodní! Všechno jsem zvládla statečně a kupodivu jsem to měla rychlé - Natálka se narodila 16.03.2013 v 18:03. Váhu měla 3998 kg a měřila 51 cm. Bohužel jak byla veliká, tak měla prasklý klíček, měla omotanou pupeční šňůru okolo ruky, ale už to má všechno v pořádku.

Bohužel po porodu jsem šla na celkovou anestezii. Měla jsem hodně vysoký tlak a ztratila jsem 500 ml krve. Tak jsem byla na porodním sále do 23:00. Druhý den mi dávali tři transfúze krve. Doktoři byli všichni moc příjemní a sestřičky na šestinedělce některé taky. Hlavně se ptát na všechno a nebát se zeptat!

Akorát nejvíc, co mě zaráželo, bylo WC a sprcha - bylo to společné cca pro 6 osob. Na WC to děsně s prominutím smrdělo, neboť hned vedle vás byla popelnice na vložky a pleny. Sprcha nic moc, doporučuji boty do sprchy.

Jídla tam měli docela dobrá, ale když je hlad, vždyť to znáte. Co mě zaráží, že jsem musela podepisovat „kraviny“, že jsem byla zaučena, jak správně kojit - podpis, přebalovat, podpis, koupat a znovu podpis.

Jediné, co mi vadilo, že návštěvy nesmí na pokoje. Když přišla návštěva, tak jsem museli na chodbu. Návštěvní doba je od 14.00 do 17.00.

Když to všechno shrnu, rodila bych znovu v ČB. :) Všichni moc milí a hodní až na pár výjimek na šestinedělce.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně poporodní vložky (dostanete jeden balíček), vlhčené ubrousky pro miminko (zde máte jenom papírové ubrousky které strčíte pod tekoucí vodu a otíráte s tím prdelku aj.), kosmetiku na miminko tam máte od Johnson Baby a od WELEDY.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, těhotenskou průkazku, kartičku pojišťovny, nabíječku, os. hygienu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - janaD1980 21.03.13 napsala :

Rodila jsem v Budějovicích nedávno, a to již podruhé.

Poprvé děs a hrůza, Celých 7 let jsem to nějak nezkousla, ale pak se mi povedlo otěhotnět, a tak mě to čekalo znova.

Ale moje druhá zkušenost je úplně jiná a velmi pozitivní.
V pondělí 25.2 jsem měla jít na monitor již do nemocnice. Nejdřív byl samotný monitor a pak ultrazvuk. Poté mi doktorka oznámila že se už budeme bavit o příjmu, jelikož se mi zkazil tlak a měla jsem šílené otoky nohou a rukou. A že se porod bude vyvolávat. Tato doktorka mi nabídla, že jestli budu chtít, tak že můžu zůstat nebo přijít druhý den do deseti ráno. Mimi bylo v pořádku a měla jsem ukončený 38 týden, takže jsme se domluvily na druhý den.

V úterý 26.2. jsem nastoupila do porodnice, aniž bych tušila, co se bude dít.
Na příjmu velmi ochotní a hodní. I jsem si tam dost pokecala snad o všem možném. Po vyšetření jsem byla přijata na riziko. Opět si nemám na co stěžovat, takhle pohodové lidi jsem dlouho nezažila. Všechno mi vysvětlili a uvedli na pokoj, kde jsem byla sama do večera. Večer přijali další maminku, tak jsme byli dvě.

Kolem 20,00 jsme šly ještě s jednou maminkou opět nahoru na vyšetření. Mě prohlížel doktor a ještě si k tomu přizval dalšího. Zavedly mi tabletu na uvolnění porodních cest. Připadala jsem si jak krocan v Mr. Bean. V pohodě jsem se vyspala a ráno 27.2. mi zavedly další tabletu. Při monitoru už jsem neměla náladu ani na žertíky a sestřička mi ještě říkala, že jsem hodně vážná. Na pokoji jsem se prospala a v pohodě se poté naobědvala, i když už mi dvakrát dobře nebylo. Pořád jsem lítala na záchod a byla úplně urvaná.

V 11,30 jsem si chtěla dojít na záchod. To už mi praskla voda, ale všechno neodteklo. Na pokoji už jsme byli v kompletní sestavě a tak holky zavolaly sestřičku, že mi praskla voda. Já přitom seděla na záchodě. Přišla se za mnou podívat i moje sestra a se smíchem mi říkala, že přeci neodrodím mimčo na záchodě. Volala jsem manželovi, který hlídal doma starší dceru. Řekl, že dceru nechá u dědy a že jede za mnou. Máme to 15 km do Budějic. Do smíchu mi nebylo.

Šly jsme na sesternu zkusit přiložit sondu a pak rovnou nahoru. Vedla mě sestřička která, kdybych se složila, měla co dělat, ale byla strašně fajn. Nahoře mě chtěla vyšetřit doktorka, to už jsem měla stahy. Až jsem si říkala, že to není možný. Doktorka do mě strčila dva prsty a mě při tom odtekl zbytek vody. Pak nevěděly honem co dělat, jestli monitor, nebo mě pošlou na záchod. Nakonec jsem mířila rovnou na sál. A i přesto, že mi tam říkaly, že prostě nesmím tlačit tak upozorňuji, že to opravdu nešlo. Malá se drala na svět takovou rychlostí, že ani já jsem pomalu nestíhala.

Naše Viktorka přišla na svět ve 12,15. Jakmile se narodila, tak jsem volala manželovi, že už je podruhé tátou. To už byl před porodnicí, takže porod nestihl. Porod ani při té rychlosti nebolel, ale zařvala jsem si, to se přiznám. Po porodu ještě na sál se na mě přišel podívat doktor a ptal se mě, jak jsme odrodily. Řekla jsem, že hystericky, ale v pořádku.

Na šestinedělí na třílůžáku všechno dobré, i dětský sestry.

Já k mému druhému porodu nemám co dodat, opravdu pohoda a všichni opravdu všichni hodní. Oproti prvnímu porodu, který jsem tady popsala už v létě, kdy se mi dcera v roce 2005 skoro narodila na podlahu bez zájmu personálu, je tohle opravdu velká změna. A jsem mile překvapená a opravdu doporučujo.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Holky, nebojte se toho. Já se bála po tom, co jsem tady prožila, ale není čeho.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky a ubrousky pro mimi.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - abígajil 17.03.13 napsala :

Rozhodovala jsem se mezi ČB a Ostravskou porodnicí. V druhé jmenované mám kamaráda porodníka s jeho ženou porodní asistentkou, takže tam bych měla komfort i protekci :-) Přesto jsem se rozhodla pro ČB, kde bydlíme.

Byla jsem 100% spokojená! Ve všem! Přijela jsem kolem půl 6 ráno, ale ještě celý den jsem strávila na šestinedělí, protože jsem ještě nebyla dost otevřená. Po celou dobu mě monitorovali, vyšetřovali, poslouchali ozvy dítěte. Na to, že ten den bylo na porodních sále plno a nevěděli, kam dřív skočit, jsem se rozhodně necítila neopečovávaná!

Porod proběhl dobře i díky připravenému personálu se mnou dýchat a povzbuzovat.

Další dny strávené na šestinedělí mi byl oporou dětský personál, který zkušeně naučil malou papat, radil s přebalováním, koupáním a vždy pomohl.

Takže všem vřele doporučuji tuhle porodnici, jsou tu zkušení pracovníci a neonatologická péče nemůže být lepší!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice České Budějovice - bobiskovomaminka 24.01.13 napsala :

Rodila jsem v Českých Budějovicích v srpnu 2012. Přijali mne pro předčasný porod ve 37. tt, kdy mi praskla voda. Dali mne hned na čekací pokoj, dokud mi nezačnou bolesti. Pokoj o velikosti 2×2,5 metru a v něm dvě postele. Kontrakce přišly po 6 hodinách, byl už večer a druhá mamina, co tam ležela se mnou, chtěla v klidu spát. Takže jsem bloudila po naprosto prázdných chodbách u porodních sálů, nikde nikdo. Sprchy byly až vzadu, přes celou chodbu v zákoutí, kde nikdo nebyl a tam jsem si po tmě hekala. Dovolat se sestry či doktora nebylo lehké, přestože tu noc jsem rodila jen já.

Na sál mne pustili až těsně před koncem a partnera jsem tedy mohla zavolat až 2 hodiny před narozením syna. 8 hodin ukrutných bolestí jsem na to byla úplně sama. Samotný porod byl pak celý pod dohledem velmi šikovné porodní asistentky a mladé lékařky. Miminko mi hned nedali do náručí, ale až po zvážení, umytí a oblečení. Přisát mu moc šanci nedali, měla jsem prý ploché bradavky, tak to ani zkoušet nebudeme. Samotná jsem tam pak ležela 2 hodiny, syn vedle mne v postýlce.

Na šestinedělí mi ho přivezli až po 4 hodinách. Personál na šestinedělí je skvělý, nemám výhrad. Ale sociální zařízení je v katastrofálním stavu! Pomoc s kojením byla samozřejmá, jen je třeba si často říkat o asistenci, což pro sestřičky nebyl problém. Návštěvy jsou možné pouze na návštěvní chodbě, natřískané lidma. Jídlo nic moc, dováží se ze zdejší Mensy a bez ohledu na zvláštní stravovací režim rodiček. K dispozici máte pleny, přebalovací podložky, hygienické potřeby pro miminko a látkové pleny v neomezeném množství. Zapůjčí vám tvarovače bradavek, prsní kloboučky a dostanete jen 1 balík porodnických vložek, 1 jednorázové kalhotky. Více musíte mít svoje.

Jako plus hodnotím zdejší neonatologii - vybavení a špičkové lékaře. Zejména pan doktor Čermák - lepšího nenajdete! Sestry na neonatologii jsou celkem rázné, což je v daném případě na místě. Návštěvy na pokoje mohou. Sociály ještě horší než na šestinedělí. Sprchy jsou opět na průchozí chodbě, převléknout se musíte právě na té chodbě, kudy se vchází z hlavní chodby do pokojů. Není kam si položit věci. Katastrofa. Nerodila bych zde nebýt kvalitních lékařů. Prostředí je otřesné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně se ptejte, nebojte se vyžádat si péči a pozornost!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dokumenty, věci pro miminko, alespoň 2 košile, gumové pantofle do sprchy, koupací plášť, jednorázové kalhotky 2× balení, porodnické vložky 2×, více ručníků, ubrousky na intimní hygienu (nejlépe dětské Balea neparfemované).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - PajinkaT 19.01.13 napsala :

Termín jsem měla 12.7.2012. Bolesti mi začaly v sobotu ve cca 21:45, rozhodně mě nenapadlo, že už se malému chce ven. Ve 2:38 už 8.7.2012 mi doma praskla voda. Okolo 3 ráno jsme přijeli do porodnice, vzali mě na příjem, kde mě připojili na monitor, vzali si těhu průkazku a psali do PC. Asi každou minutu se mě na něco ptaly, narazila jsme na trošku nepříjemné sestřičky, když mi tam daly papíry, které jsem měla vyplnit, koukla jsem se na ně jako na blázny.

Asi po hodině mě teda vzaly na kontrolu k doktorovi, kouknul a řekl, že už jsem na 7 cm otevřená a že jdu na sál. Tam mě hned postavila sestřička do sprchy a odešla, asi po minutě přišel partner. Ve sprše se mi nelíbilo, teplá voda nepomáhala, ze stání mě bolely nohy a na gymnastický míč, který tam byl, se vlastně sednout nedalo, protože hrozně klouzal. Když asi po 10 minutách přišla sestřička, tak jsem jí řekla, že se mi tam nelíbí, že chci jinam. Tak mě dala na kozu a zase odešla. Kdyby tam nebyl partner, tak jsem tam pořád sama. :(

Jelikož v době, kdy jsem ještě tlačit neměla, jsem občas zatlačila jsem od sestřičky dostala vynadáno. Vím, že jsem neměla a snažila jsem se, nemusela na mě ještě skoro řvát. No prostě protivka. Když se pak na mě přišla kouknout, odešla se slovy „ještě nic“. Vzápětí přišla jiná sestřička (už příjemná) a volala na pana doktora, že už rodím. Pamatuju si jen, že pan doktor se jmenoval Lukáš, protože tak na něj zavolala. Přišel velice mladý doktor, až jsem koukala. Sestřička mě podporovala zároveň s doktorem, byli super. :) Na 5. zatlačení byl malej venku. O nástřihu jsem ani nevěděla a šití jsem také (skoro) necítila. Když mi malého poprvé dali, bylo to náádherné! :)

Pak mě tam 2 hodiny nechali ležet. Po chvilce přišla sestřička a zatlačila mi na břicho - velice nepříjemné, ale nic hrozného. Po převozu na pokoj už tam jedna paní byla, malého mi odvezli na kontrolu k doktorce. Pokoj asi nejhorší, co tam byl, co jsem koukala na ostatní. Záchod se srpchou příšerný. Sprcha ošklivá, ale úkol splnila, jen mi vadilo, že byla za místností, kam se odnášelo špinavé prádlo. Záchod smradlavej. Jídlo příšerný, ale sníst se dalo. Sestřičky příjemný i protivný, záleží, na jakou zrovna natazíte. Sestřičky od maminek jsou protivnější než od miminek. Doktorka od malého super. :) Vše vysvětlila a na všechny otázky odpověděla. 8.7.2012 jsem porodila a 11.7.2012 jsme šli domů. :) Jen jim zrovna blbnou počítač, tak tam na nás tatínek asi 2 hodiny čekal.

Na šestinedělí mi dali 2× jednorázové kalhotky a 1× balení vložek. Na malého jsme dostaly (teda přesněji nám půjčily) všechno (plenky, oblečení, zavinovačka, látkové pleny, krém, hygienické potřeby). Jen vlhčené ubrousky tam nemají, tak jsem měla vlastní.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a hlavně žádný strach. A doprovod na sále bych byla většinu času sama, kdyby tam semnou přítel nešel.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, vložky, jednorázové kalhotky, pantofle, župan, mobil, nabíječka, foťák, pro miminko vlhčené ubrousky a oblečení pro odchod z porodnice, plenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - luciee9 14.01.13 napsala :

Měla jsem termín 27.12.2012 tak jsem jela v ten den na monitor do porodnice. Řekli mi, že to ještě na porod nevypadá, ať se dostavím 31.12., pokud by se mi to nerozjelo samo. Bohužel nic, tak 31.12. jsme přijeli na monitor a už si mě tam nechali. Na monitoru byly špatné ozvy. Tak mě dali na rizikový. Sestra i doktor vše vysvětlili. Na vše, co jsem se zeptala - odpověděli. Na rizikovým sestry super. Nemohu si stěžovat!

1.1.2013 v 19:10 mi praskla voda, šla jsem za sestrou. Ta mi řekla, že to je voda a ať si sbalím s sebou nabíječku, ručník a věci do sprchy. Šla se mnou až nahoru, kde mě předala ženské oddělení - porodní sál. Tam mi udělali asi hodinový monitor. Vyšetřili mě a dali na čekací pokoj. Kontrakcema jsem si musela projít sama. Když jsem šla za sestrama, že už mám bolestivý kontrakce po pěti minutách, řekly, že to bude ještě horší a ať si jdu lehnout.

Bohužel, to nešlo ležet. Tak jsem chodila po chodbě, kde mě sestra načapala a vynadala, ať tam nestaším a jdu si lehnout nebo dát si sprchu, tak jsem si šla dát SAMA sprchu, kde jsem se dvakrát pozvracela. Sestra místo toho, aby byla se mnou, když tam nikdo nerodil a byla jsem tam sama, tak si šla lehnout.

Ve 2:45 mi dali klystýr a že mi můžu zavolat svou mamku, která byla u porodu. Jakmile mamka přijela, začli se chovat jinak. Šla jsem na porodní sál, kde mi sestry daly monitor. Vůbec jsem neměla pojem o čase, ani nevím, že to tak rychle uteklo. Doktorka byla teda v pohodě, jen když jsem tlačila. Tak mi říkala, ať tlačím více a řvala na mě. Ale jinak všechno dobré. Ve 4:23 se mi narodila dcera. Daly mi jí hned na břicho. Něco úžasného. Na šestinedělí, sestry taky dobré i vizity. Jen ten záchod. Humus, smrad. S nechutí jsem tam chodila. :/

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si sebou doprovod!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Jen více vložek.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice České Budějovice - korzet 19.12.12 napsala :

U porodu protivná asistentka, jen žákyňky byly milé. Malý dostal žloutenku a musel se svítit. Tak nás dali na neonatologii a tam to byl horor. Protivné a zlé sestry a namistrovaná doktorka. Bohužel nevím, jak se jmenovala (mladá, brejlatá, zrzavá, vysoká). Už nikdy více

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud není nutno, jděte jinam.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Lenka_Ma 17.12.12 napsala :

V porodnici v ČB jsem rodila v červenci 2012. Na příjem jsem se dostavila s pravidelnými kontrakcemi po 5 minutách. Příjem proběhl s monitorem na břiše. Akorát mě štvalo, že sestra nebyla ochotná si údaje vypsat z papírů, které jsem k příjmu přinesla a pracně to do nich doma vyplňovala. Místo toho jsem to musela diktovat mezi kontrakcemi. Budiž mi útěchou, že mi sestra vždycky řekla: „V klidu si to vydýchejte, pak budeme pokračovat.“ :-)

Po celkem drsné prohlídce lékařkou (mohla počkat, až mi skončí kontrakce) jsem putovala na oddělení šestinedělí, abych si tam ještě zahekala. Vznikla tak celkem vtipná situace, kdy jsem pochodovala po pokoji, kde ležela maminka čerstvě po porodu s miminem a druhá s břichem, které už třetí den vyvolávali porod. :-) Takže ta jedna si říkala, že je ráda, že to má za sebou a ta druhá se při pohledu na mě děsila, co ji čeká. :-) Ale jinak pohoda.

Po 2 hodinách jsem putovala zpátky na porodní sál, kde mi po klystýru píchli vodu a už to jelo. Na 3 zatlačení byl náš malej pucík (3900 g) na světě a přišlo šití. To bolelo dost. Měla jsem i vnitřní zranění a doktor mi řekl, že uvnitř to kvůli velkému prokrvení nemá smysl umrtvovat, tak se šilo „naživo“. To byla jediná chvíle, kdy mi tam přítel byl užitečný, jinak bych snad utekla.

Na oddělení šestinedělí jsem se za 2 hodiny potkala s mým prckem a pak už jsme byli pořád spolu. Sestřičky byly vlídné, všechno nám ukázaly. Zpětně vidím, že se měly víc věnovat kojení, protože to od začátku bolelo jako čert, s bolestí jsem pak bojovala i doma (ožužlané a popraskané bradavky). Sestřičky pomohly s prvním přiložením a pak se děj vůle boží. Bohužel já jsem si myslela, že je to normální a že se to poddá. Což byla pravda. Za měsíc to byla paráda. :-)

Na závěr musím říct, že jsem byla v budějovické porodnici ráda a příště tam pojedu zas. Rozhodně platí „líná huba, holý neštěstí“. Sestřičky i lékaři jsou ochotní odpovědět na cokoli a jste-li natvrdlejší či nezkušené, tak i několikrát zopakovat.

Plusy - super neonatologie, bezvadné sestřičky a doktoři

Mínusy - záchod a sprcha pro 6 maminek; dost nechutná popelnice na plíny a vložky na záchodě, na kterou musíte sahat;, fakt hnusný jídlo (ale hlad je nejlepší kuchař)

Nečekejte Interhotel, je to porodnice, která by potřebovala rekonstrukci, ale lidi jsou fajn. Zažila jsem tam maminu, která si stěžovala na všechno a na všechny - dokonce i na vlastní dítě za to, že ji bolel porod. :-) Nebuďte fajnovky a budete spokojené.

Personál: MUDr. Dostálek, MUDr. Malík, sestřička Jáša

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se ptát.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Kacziina 18.11.12 napsala :

V porodnici v ČB jsem rodila v říjnu 2012 - doma mi začaly kontrakce a praskla voda - na příjmu mě hned napojili na monitor a udělali ultrazvuk, zároveň vyplňovali data do PC.

Všechno šlo velmi rychle, na co jsem se zeptala mi vysvětlili. Porod řídil doktor Valha - a já mu tímto děkuji, že mi pomohl porodit zdravého chlapečka, přestože během porodu nastalo několik okamžiků, kdy to vypadalo špatně.

Na šestinedělí jsem byla také spokojená - sestry mi ochotně opakovaně (i v noci po zazvonění na zvoneček) pomohli malého přiložit k prsu - špatně se chytal, ale díky sestřičkám jsme to zvládli a já kojím. Doktoři na šestinedělí i pediatři byli také vstřícní - tedy pokud jsem se zeptala, tak vysvětlili ochotně vše (kdo se bojí zeptat má smůlu, ale tak už to v životě chodí).

Na miminko bylo k dispozici vše - pleny papírové, látkové, oblečení, zavinovačky. Když malému byla zima, tak jsme dostali deku i ponožky navíc.
Maminky dostanou jeden balík vložek a jedny kalhotky, zbytek si musíte donést (nebo nechat donést)- spotřeba vložek na očistky je opravdu velká!!!
Ubytování na pokojích - 3 maminky na jednom pokoji, všude velké teplo (asi kvůli miminkům).

Jídlo žádná sláva - ale po porodu je hlad, takže jsem všechno snědla :-).
Velké mínus je za smradlavou popelnici na záchodě na pokojích - slouží na vložky a pleny - je to jedna velká špinavá popelnice, na kterou je nutné sahat!!! Nechápu, proč tam nejsou nášlapné koše, abychom se toho sajrajtu nemusely dotýkat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se mluvit s personálem, a nebát se v ČB rodit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, vložky, krém na ruce.

Nahlásit
neutrální
Porodnice České Budějovice - LenkaZi 11.10.12 napsala :

Rodila jsem v Č.B. 2× 2007 a 2011.

Poprvé jsem šla se stanoveným termínem do porodnice. Měla jsem už pravidelné bolesti. Dali mě na rizikové. Až když mi v noci praskla voda (ve 2:15) šoupli mě na pokoj na předporodním a nikdo si mě nevšímal. Jen občas si přišla sestra poslechnout srdíčko. Bylo to dost bolestivé. Pak když se stahy stupňovali, dali mě na sál(7h) tam mě nechali dál trápit a pořád do mě něco píchali a když jsem se zeptala, co to, tak jen prý minerály. V poledne se mě zeptali jestli nechci epidurál. A nakonec pro nepostupující porod jsem šla ve 14:00 na císaře. Na sále nic moc nevím, bylo to tak všechno studený. Na JIPce byly sestřičky super. Na šestinedělí už to bylo horší. Hlavně špína a jídlo šílený.

U druhého mě můj lékař poslal s tím, že má podezření na preeklampsii. Doktor co mě přijímal řekl, že na mě nic nepozoruje a že klidně můžu jít domů. Nesouhlasila jsem. Druhý den mi udělali vyšetření a po 3 hodinách čekání se mě pan doktor, byl moc milej, zeptal jak chci rodit. Odpověděla jsem, že mi záleží jen na tom, aby malej byl v pořádku. Dal mi na druhý den termín na císaře. Sestřičky na přípravně byli milé. Vše mi vysvětlili aniž bych se ptala. Na sále byla i sranda. Když jsem se probudila na JIPce, tak sestřičky byly vstřícné a super. Na šestinedělí zase děs.

Takže když to shrneme, podle toho na koho narazíte. Ale pokud chcete komfort a aby se o vás sestřičky zajímaly, tak budete muset do nemocnice kde není tolik rodiček.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nejdřív se jděte sami podívat a pak se rozhodněte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevné nervy, boty do sprchy, ponožky a čepičku pro mimi, jednorázové kalhotky a vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - weronyka81 23.09.12 napsala :

Rodila jsem v porodnici v ČB letos (2012) v dubnu první mimiko. A díky profesionalitě na porodním sále se můžu těšit z krásného chlapečka, kterému bude za chvilku půl roku :-). Porodní asistentka žákyně byla fajn, ostatní sestry a paní doktorka při samotném porodu taky, moc mi pomohly.

Nové porodní sály jsou pěkné, vlastní koupelna s míčem atd., miminko nikam neodnáší, kontrolují ho přímo na místě, takže ho má maminka pořád na očích. Je možné se jít podívat na porodní sály (jestli si dobře pamatuji tak každé úterý ve dvě odpoledne, pokud není plno, je dobré si cca hodinku předem zavolat).

Ale u mne po porodu nastaly komplikace a do pěti vteřin jsem spala a probudila se skoro po hodině. První noc jsem strávila na JIPce bez malého, ale setry z šestinedělí mi ho nosily ke kojení, veškerý personál byl úžasný. Návštěvy na JIP jsou možné na pokoj, které jsou po dvou.

Po vizitě jsem mohla jít konečně na šestinedělí a mít Kulíška pořád u sebe :-). I tady byly setry (dětské i ženské) fajn. Byla jsem na standartním pokoji po třech, ve vedlejším pokoji také tři maminky a tyto dva pokoje mají společné sociální zařízení. Návštěvy jsou denně ale ne na standartní pokoj. Po třech dnech jsme s miminkem odjeli domů :-).

Bohužel si nepamatuji jména, ale všem moc děkuju.
Pokud bude nějaké příště, určitě bych chtěla rodit zase v Porodnici v Českých Budějovicích. :-))

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechat si poradit při porodu, ví co dělají :-).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Boty do sprchy, doklady.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - mamath 18.09.12 napsala :

Rodila jsem zde podruhé (7.9.2012) s odstupem 2 roky a 9 měsíců.

Příjem proběhl rychle, v klidu a s monitorem na bříšku. Následně vyšetření lékařem vč. UTZ. Příprava k porodu a předání na por. sál. Personál (por. asistentky i lékaři) byl vstřícný, komunikativní, vystupování profesionální, které ve mě vzbuzovalo důvěru, že i případné komplikace zvládnou. Vždy mi řekli, co budou dělat, co mi ordinují za medikamenty, co se bude dít. Pravidelně sledovali stav můj i dítěte. Vlastním porodem mě provedli rychle a bezpečně - malý byl cca během 1,5 hodiny na světě za což děkuji panu dr. Štěpánkovi a jeho profesionálnímu přístupu.
Tomáše mi po osušení ihned přinesli a nechali ho přisát a nechali mi ho poměrně dlouho „na seznámení“. Poté proběhla běžná procedura ošetření novorozence a poté jsem ho měla zase u sebe. Po vyšetření dětskou lékařkou jsme ho nechali ve vyhřívacím boxu.

Na šestinedělí: sestřičky (dětské i gyn.) i lékaři byli slušní, sestřičky pomáhaly jak s péčí o dítě, tak i s kojením. Všechny vizity i kontroly jak moje tak dítka probíhaly v klidu, vše podstatné mi bylo vysvětleno. Jinak všude bylo čisto, strava klasická (až na to čerstvé pečivo :-D). Vybavení pro miminko je k dispozici - oblečení i pleny. Svůj „poslední“ pobyt na gyn-por. oddělení ČB nemocnice jsem si skutečně užila a nemám co by se dalo vytknout.

Děkuji všem za poskytnutou péči a přeji jim hodně spokojených maminek a zdravých miminek.

Personál: MUDr. Štěpánek, MUDr. Malík, por.as. Pischeková,staniční sestra pí Tomášková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, důvěřovat sestřičkám i lékařům a myslet pozitivně.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu, ponožky, něco k pití a lehké jídlo (banán, müsli tyčinku…),jednorázové kalhotky a porodnické vložky (dostali jsme 1 síťované kalhotky a 1 balík vložek).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - lucyz_cz 26.08.12 napsala :

V českobudějovické porodnici jsem rodila 2× - 12/2010 a 7/2012.

Při první porodu mě trochu zarazil příjem, který na mě působil chladně a necitelně, ve stylu továrny na mimina. Samotný porod a pobyt na šestinedělí proběhl již za asistence vstřícného personálu.

Při druhém porodu jsem se cítila výborně, profesionální a lidský přístup se nedal přehlédnout. Pokud mohu hodnotit tuto porodnici, tak jedině kladně. Okamžiky, kdy na vás reaguje personál trošku rázněji, jsou vzácné a když už se tak stane, většinou to má svoje opodstatnění.Porodnické vložky, kalhotky, plenky a oblečení pro mimina jsou plně k dispozici.

Jediný zápor, který mě při odchodu z porodnice trochu pokazil celkový dojem je ten, že vám uklízečka ustele postel dřív než stihnete nakojit dítě a připravit ho k odjezdu domů.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodnické vložky - jsou k dispozici, ale když jich spotřebujete víc než průměr tak se můžete setkat s negativní reakcí sestry na oddělení. Vlhčené ubrousky pro mimčo - usnadní vám noční přebalování.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice České Budějovice - Sylvva 29.07.12 napsala :

Srovnávám první v porod v Podolí r. 2007 s nynějším porodem v ČB.

Příjem v Č.Budějovicích naprosto bez problému, 2 sestřičky trpělivě počkaly, až třikrát prohledám tašku, než najdu průkazku, (která čouhala z boční kapsy:-)).
Pak prohlídka a „ještě nerodíte, pošlete si manžela domů“ a od té chvíle nezájem. Poslaly mě na čekací pokoj. Po 4 hodinách, kdy jsem bolestí lezla po zdi a doslova žebrala o nějakou pomoc, radu, povzbuzení jsem se dověděla „to se ještě vraťte na pokoj, to může trvat klidně ještě 20 hodin!“ (Srovnávám s Podolím, kdy se ode mně sestra nehnula na krok už od příjmu. Radila kdy a jak odpočívat, jak změnit polohu když bolesti zesílily, povzbuzovala, připomínala mi že to je známka toho, že porod postoupil a já se brzy uvidím se svým miminkem, masírovala záda, vždy když už jsem klesala na mysli, včas navrhla změnu, která mi pomohla dál bolesti vydržet).

Budějovice: Za další 2 hodiny jsem sama vyhledala asistentku, že cítím tlaky do konečníku a že myslím, že se to blíží. Bez odpovědi mě poslala zpět na pokoj, že se tam nemůžu potulovat po chodbách. (Srovnávám s Podolím, kdy mi sestřička radostně oznámila „tak to už jdeme do finále, maminko, za chvíli si poslechnete, jaký má miminko hlásek“ a okamžitě zavolala lékařku.) Netušila jsem, že Budějovická sestra vzala moji informaci na vědomí. Nevěděla jsem co si sama počnu na pokoji a tak jsem zavolala manželovi, aby okamžitě přijel a zjednal mi nějakou péči. Po té, co jsem zavěsila, se přece jen objevila jiná sestra, doprovodila mě na sál a po shlédnutí „situace“ zavolala „rodíme“. Během následujících 20 minut byl syn na světě. Manžel to nestihl.

Lékař kolem mě prolétl, odrodil a zmizel, proto jméno ani nemohu dodat.

Šestinedělí velká pohoda, nic jsem nepotřebovala a velmi oceňuji že u druhého dítěte nechávají na mamince jak chce o své dítě pečovat. (Srovnání s Podolím je asi tak stejné.)

Závěrem: Kdybych neměla zkušenost z Podolí, připadala bych si v Budějovicích po celý porod jako naprostá hysterka, která tu vlastně jediná nerodí a jen obtěžuje personál, který je vážně zaměstnán „skutečnými porody“. Asi bych si na porodnici nestěžovala, protože by mi nedošlo, že chyba není na mojí straně. Odvezla bych si trauma z nesmírně bolestivého porodu a mindrák, že jsem to nezvládala. Díky personálu Podolí vím, že porod může být nesrovnatelně méně bolestivá a vůbec ne stresová záležitost a do Budějovic bych si pro třetí dítě nešla.

Personál: ta hodná snad Dvořáková..? nevím přesně

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně nastudovat o porodu, úlevách od bolesti a na beton si zajistit poučený doprovod.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pití, doklady, pantofle, foťák.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 29.07.12 napsala :

Rodila jsem v této porodnici v červnu 2012 a mé zkušenosti jsou jen kladné. Sice na příjmu jsem si chvilku počkala, zrovna se rozhodly všechny těhulky rodit, ale jinak jsem byla spokojená bez jediné výtky. Hodné, milé porodní asistentky a příjemný doktor.

Taktéž na oddělení šestinedělí, dětské sestřičky strašně milé, maximálně ochotné. Nebály jsme se na cokoliv zeptat a vždy nám velmi ochotně poradily, vše vysvětlily. Tedy byly tam dvě starší sestry, měly spolu vždy službu, které byly ostřejší a ne zrovna moc ochotné, ale naštěstí je pak vždy někdo vystřídal. „Ženské“ sestry také dobré.

Celkové shrnutí tedy, za sebe porodnici určitě doporučuji, já byla spokojena. Četla jsem spoustu článků o této porodnici, před svým porodem, a bohužel velká většina informací byla negativní.

Porodu v ČB porodnici jsem se obávala a zvažovala porod v Č. Krumlově, kde je prý personál vstřícnější. Jsem ráda, že jsem nakonec rodila v ČB a jak již píši výše, byla jsem zde spokojena. Záporné hodnocení bych dala jen jídlu, vaří tam opravdu strašně ;).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechat se znervóznit negativním hodnocením této porodnice. Určitě je více spokojených rodiček, jen o tom méně píší.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, župan, pantofle, vložky, poporodní kalhotky, prsní tampony, plíny pro mimi, podložky pro mimi, vlhčené ubrousky pro mimi. Možná ruční odsávačku mléka.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 27.07.12 napsala :

Rodila jsem v březnu 2012, spokojená v porodnici jsem nebyla, na šestinedělí jsem byla velmi spokojená.

Co se mi v porodnici nelíbilo bylo chování personálu - až na jednu porodní asistentku, která byla velmi lidská, se ke mě chovali velmi přehlíživě, až pohrdavě, jak k malému nesvéprávnému dítěti. Obzvláště chutná byla blondýnka, pravděpodobně jménem Dáša, která mě okřikovala, ať tam laskavě neřvu - moc ráda bych jí viděla, jak rodila ona, zřejmě 2krát salóně vzdechla a miminko bylo na světě. Taky mi oznámila, že to dělám od začátku všechno blbě, a když jsem se jí zeptala, jak to mám dělat, tak se otočila a odešla.

Chování personálu se hodně zlepšilo po příchodu přítele, moje PA začala být příjemnější a celkově jsem cítila, že už jim začalo záležet na tom, jak se chovají.

Na šestinedělí jsem byla velmi spokojená, je tam spousta studentek z JU, jsou velmi milé, nikdy neodmítly pomoc, naopak samy ji nabízeli. Dětské sestry taktéž bez problémů.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - J Nováková 13.07.12 napsala :

Ráda bych poděkovala všem v porodnici v Českých Budějovicích.

Po zkušenostech ostatních pisatelek jsem se bála do Budějovic ject, ale byla jsem opravdu spokojená a to jsem prošla několik oddělení od rizikového těhotenství, přes porodní sál - nakonec jsem musela rodit císařským řezem, malý měl omotanou šňůru kolem ramínka, takže nesestupopoval dolu, na operačním sále mi vše vysvětlili a celou dobu se mnou komunikovali.

Na JIP byly také sestřičky milé a obětavé. Nakonec jsem skončila na gynekologickém oddělení, protože malému našli vadu na srdíčku a hned ho převezli na neonatologii. Tomuto oddělení patří největší dík. Malého jsem chodila navštěvovat, sestřičky mi pomáhaly s kojením s přebalováním, vše mi vysvětlily. Každý den přišel doktor a vysvětloval mi stav miminka.

Tuto nemocnici můžu jen doporučit. Pokud budu ještě někdy rodit, zase pojedu do Budějovic. Ještě jednou všem děkuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - rye 06.07.12 napsala :

Rodila jsem v červnu v Českých Budějovicích a byla jsem velmi spokojená. Jednalo se o plánovaný císařský řez. Perfektní bylo, že jsem mohla nastoupit ráno v 6,30 a po osmé hodině již byl malý na světě. Jedinou nepříjemností během celého pobytu bylo chování protivných porodních asistentek na příjmu, měly problém s tím vůbec pozdravit, mluvily na mě tři najednou, neodpovídaly na moje otázky.

Po příchodu staniční sestry a lékařů své chování změnily. Domluva s primářem a lékařkou, která mě operovala, probíhala v příjemné atmosféře. Všechny dotazy byly zodpovězeny. Na sále byli všichni velmi příjemní. Milé byly sestřičky na JIP, ohromně se snažily aby všechny pacientky měly komfort a byly spokojené. Mimčo mi vozily na kojení.

Pobyt na šestinedělí už byl v pohodě, dětské sestry poradily, pomohly s kojením, povzbudily, když bylo potřeba. Mohu porodnici v Českých Budějovicích jen a jen doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít představu o tom co chci a požádat o to.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - jullls 12.06.12 napsala :

Tak já jsem rodila v ČB 11.11.2011 v 6.45, bylo mi 19let, takže dost vyjukaná. Nebudu tu rozepisovat, jak jsem tam jela jednou jako planý poplach :D ale když už to bylo na ostro.....přijela jsem dolů k příjmu (23:55h), zvoním a tam jsem sdělila, že jsem 41+5, protože jsem i přenášela, a sestřička mi odpověděla: „A co po nás chcete?“… to jsem ji už ani neodpověděla. Přijela jakási blonďatá můza a řekla mi ať si vezmu tašky a jdu sama s ní. Klystýr i prohlídka v pořádku..6 hodin na pokoji čekání, bááááájo :)) myslela jsem že mimčo asi vykadím :-/

Prosila jsem stále ať už můžu rodit apod. no ostuda :-)
V 5.45h jsem šla na prohlídku a do sprchy na sál,řekli že az mi řeknou, mám si zavolat přítele (stále říkali manžela), čekal dole. Stále jsem měla hafo času prý, dávali mi neustále na obličej tu smradlavou masku, tak jsem říkala, že budu poslouchat, dělat vše, jen ať to dají pryč :) A stále nic nic… doktorka odešla vedle na sál…a byla tam jen sestra…a najednou slyším řev sestry: „Tady rodíme, pojďte sem!“… přítel ve výtahu.. A dvakrát jsem zatlačila a byla venku.. a za hlavou mi stál přítel až na šití, prostě pech nestihnout porod.. Pak už jen hodina šití a paráda. Akorát nás pak zavezli do nějaký černý komory,kde byli obvazy,vedle chodby,mě na lůžku, nesměla jsem se pohnout a přítele posadili vedle mě na židli a Aguš vedle nás. Jinak velké poděkování p.Jirkalové, její ráznosti, protože na mé přání mě nenechala umřít a nezabila mě :D

Jinak na šestinedělí sestry báječný, cokoli jsem potřebovala, ihned bylo. Den jsem an nevstala z postele, motala jsem se jako blázen vyčerpáním, i mě umyly, oblékly. Velká ochota, kterou jsem ani nečekala. :o)

Určitě bych tam rodila znovu!

Personál: Dr. Tomanová, Dr. Štěpánek

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně jemný, pohodlný spodní kalhotky a vložky, spousty vložek :-))

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 30.04.12 napsala :

Ahoj všem já rodila v č.b v roce 2005.Vím že je to dlouho ale čekáme dalšího potomka.
Pujdu znova do č.b i když nemám zrovna dobrou zkušenost.
Hlavně co se porodu týče.Třeba napodruhé to bude lepší
Už jsem byla na sále a všichni říkaly že mám čas.najednou jsem byla na sále pouze s manželem a doktoři se věnovaly jiným rodičkám a u mě nebyl nikdo.
Skoro jsem porodila sama,protože o mě nejevily doktoři zájem.Pořád říkaly že to bude ještě dlouho trvat.Stála jsem u stolu a hlavičku dcery jsem měla skoro venku.manžel tedy došel do vedlejšího sálu odkud ho skoro vyhnaly.A zase že mám čas.Skoro na všechny zařval že už rodím a at ke mě někdo jde,že hlavička dcery už je venku.
Ten frmol potom už si moc nepamatuju.Porod byl velice rychlí.Ještě doktoři říkaly že jsem se ani moc nepotrhala.
Kdyby u mě manžel nebyl tak se dcera narodí na podlahu a nikdo by si toho ani nevšimnul.
To je negativní zkušenost.Jinak na šestinedělí super.Doktoři i sestřičky super.
Ale ten porod to byla síla.
Tak snad na podruhé bude vše tak jak má.I když můžu i jinam tak jsme se znova rozhodly pro č.b.protože jinak to bylo opravdu fajn

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - abbee 28.04.12 napsala :

Rodila jsem tady 13.1.2012 - do porodnice jsme dorazili s manželem v půl třetí ráno se slovy, že asi rodím - byla jsem prvorodička. Příjem byl naprosto v pořádku - nikdo se netvářil, že ho budíme či něco podobného. Z příjmu mě poslali na pokoj, kde jsem strávila hodinku a pak šla na sál, manžel se převlékl a byl se mnou celou dobu - pomáhal mi ve sprše atd. Podpora k nezaplacení.
Jméno porodní asistentky si bohužel nepamatuju - šlo o žákyňku, která byla neuvěřitelně milá a ochotná (to ostatně všechny, které tam tehdy byly na šestinedělí i riziku). Rodila mě doktorka Kožnarová - taktéž velmi milá, díky ní jsem dceru porodila, aniž by se použily kleště, které bohužel ke konci hrozily.

Personál: doktorka Kožnarová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Poslouchat, co radí porodní asistentky a doktoři - ví, proč to dělají

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

2 balíky vložek, jednorázové kalhotky a prsní vložky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - petula.bir 03.04.12 napsala :

Ahojky holky, taky bych se ráda podělila o zážitky z této porodnice :-)

Rodila jsem zde 2× poprvé v r.2008 a podruhé v r.2011
Můj první porod byl takový, že jsem přijela do porodnice (okolo 22.45) s prasklou vodou a kontrakcema po 3.minutách. Příjem celkem v pohodě ale vyšetřoval mě arogantní gynDr. a když mi řekl, že jsem jen na 3,5cm a měla jsem ještě zůstat doma tak mě docela rozhodil. Vyšetřoval mě při kontrakci a ještě mi ani nepomohl z vyšetř. lůžka - naštěstí okolo šla sestra a hned mi běžela pomoci, abych třeba nespadla a gynDr. to vůbec nezajímalo a něco si datloval do pc :-(, pak jsem šla na přípravu ana box kde už čekal manžel. Hned jsem mu řekla jak se ke mě gyndr. choval a najednou přišla PA - strašně milá, ochozná - prostě pro mě anděl :-) Vyšetřila mě - zeptala se zda mám kontrakci udělala monitor a šla jsem do sprchy. Manža byl celou dobu semnou. Po mám naléhání mi PA řekla, že se krásně otevírám a do 3.00 porodím a já se pořád ptala kdy už budou 3h, že PA říkala, že bude náš brouček venku :-) Pak jsem se na 7,5cm přestala otevírat a dostala oxitocin. Sestra mi ho píchala až na po4 a to ještě musela zavolat někoho z ARA, že prostě jí to nejde :-D(mám špatné žíly-tak chápu) hledání žíly vůbec nebolelo a já se dozvěděla až po porodu kolikrát se netrefila a až pak to začlo bolet a udělala se všude mořina :-) náš brouček se narodil 3.12.2008 v 5.09
Druhý porod byl vyvolávaný nastupovala jsem v pondělí 14.11.2011 a malej se evidentně nechtělo tak nezabrala tableta, Hamilton, injekce - prostě nic!!!! Tak v pátek se rozhodlo, že se mi praskne voda a bude to a když nebude porod postupovat tak půjdu na císaře :-( Porod nepostupoval, dostala jsem oxitocin a za 45.minut byla Gabrielka na světě-bohužel ani taťka to nestihl. Rodil mě o5 mladý gynDr. a myslím, že i Dr. nebo PA teď si nejsem jistá. Moc jsem chtěla, aby byl taťka u porodu kvůli podpoře ale tu mi dodala gynDr. byla úžasná, hodná, milá, moc mě podporovala a říkala jak jsem statečná a úžasná-ale to byla ona (ještě teď když si na to vzpomenu chce se mi brečet). Manžel přišel 10.minut po porodu :-(
Gabriela se nám narodila za 3,5 hodiny od prasknutí vody a 18.11.2011 ve 12.33h
Byla jsem na nadstandartu a byla jsem maximálně spokojená. Jen výživová poradkyně volala vždy když byla vizita a to v 7.00 a pak už nevolala a já si nemohla vybrat jídlo a ani co chci k svačině a večeři :-( to bylo asi jediný mínus.
Sestry na 6.nedělí jsou úúžasný, podporují tě - no prostě nemám k nim co dodat. A k dr. to samé setkala jsem se jen s ochotou, laskavostí a podporou.Nemohu si stěžovat.
Porodnici můžu s čistým vědomím a svědomím vřele doporučit.

TÍMTO ZPŮSOBEM BYCH TAKÉ CHTĚLA MOOOC PODĚKOVAT PERSONÁLU V ČESKOBUDĚJOVICKÉ PORODNICI, ZA PODPORU, VSTŘÍCNOST, LASKAVOST A ŘÍCT JIM, ŽE JSOU TO LIDI NA SPRÁVNÝCH MÍSTECH!!!! Moc Vám děkuji a nikdy na to nezapomenu.
Bohužel nevím kdo mě rodil a pomáhal mi ve chlikách beznaděje, že snad v životě neporodím - ale zjistím si to a dodatečně jim poděkuji :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Užijte si to tam, je to úžasný pocit a nedělejte si z ničeho hlavu. Sestry a Dr. jsou tam pro Vás a nebojte se na nic zeptat-rádi pomůžou a poradí :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Možná prsní vložky-já je nepotřebovala ale vím, že hodně maminek ano. Alespoň 2.balíky porodních vložek a těch porodních kalhotky. Když zapomenete nějaké dokaldy není problém je donést druhý den-manžel,přítel(nedělají z toho tragédii), já měla mobil s rád

Nahlásit
neutrální
Porodnice České Budějovice - Denisacek84 02.04.12 napsala :

Ahojky rodila jsem v Ceskych Budejovicich a celekm to slo az na ten prijem.Sestry tam byly dost teda neprijemny.Ja jsem byla prvorodicka a jeste k tomu jsem mela naplanovany cisarsky rez a kdyz jsem se v noci probudila a mela jsem bolesti,tak jsem si myslela,ze rodim a jeli jsme tam a to uvitani teda nic moc.No tak si me tam nechali a rekli mi,ze mam jen poslicky.Nechali si me tam a za jeden den mu propustili,ale nez me propustili prohlizela me jedna starsi lekarka a ta mi rekla,ze se pravdepodobne v patek uvidime.Pac me propousteli ve ctvtek.Jen co me propustili a muz me odvezl domu,tak jsem mela zase hodne bolestive poslicky az do patku do rana do 7 hodin jsem hrozne trpela v noci jsem nemohla spat a kroutila jsem se v krecich,ale preckala jsem doma az do rana,abych se vyhla te protivne sestre na prijmu.Tak v sedum rano me muj muz nalozil do auta a jeli jsme do nemocnice a tam prisla ledova sprcha sestra na me vyjela co tam zase delam,ze mam posliky a ze si to musi kazda zena vytrpet.O.K uz jsem chtela jet dom,kdyz muj muz jim rekl jestli me laskave muzou vysetrit,kdyz jsem celou noc brecela bolestma.Tak me dali na monitor a tam samozrejme nic,tak zamnou prisel doktor a rekl at se nezlobim,ale na monitoru nejsou zadne kontrakce.Tak,ze me jste vezmou na kozu na prohlidku.Tak jsem sla a za 15 minut jsem sla na cisare.Byla jsem docela z tech sestricek ve stresu.Kdyz jsem se probudila z narkozy na jipce tak tam to bylo super hodne sympaticke sestry.Fakt super pristup.Ale naseho synka jsem videt nemohla,protoze mel jen 2480g a neudrzel dobre svou telesnou teplotu,tak jsem za nim mohla jit az kdyz me prelozili na gyndu.Takze jsem za nim chodila na neonatologicke ho kojit.Tam byla taky bezva sestra,naucila me to,ale nejak mi to neslo a mela fakt trpelivost.O to horsi sprcha prisla na nocni smenu,kdy jsem sla kojit a sestra velmi neprijemna mi dala Tobiaska a me ho neslo prilozit k prsu,tak jsem ji pozadala a ona me servala,ze ted byl pripravenej a ze jsem to propasla.Tak mi laskave pomohla a kdyz jsem ho pohladila po tvaricce tak se trosku osil a ona na me spustila co na nej saha,kdyz vidim,ze mu to vadi.Byla jsem fakt docela rozhozena a z kojeni jsem odchazela ze slzama v ocich a bylo mi fakt lito,ze se muze nekdo chovat takhle k nekomu,kdo je poprve matkou a nikdy nekojil.Jinak jsem problem nemela.Nevim co se one neprijemne setre potom stalo,ale kdyz potom prisla na nocni zacla se najednou chovat o 180 stupnu jinak.Kazdopadne bych jen timto chtela rict nastavajicim maminkam,aby si nenechali nic libit a umeli se postavit pokud se jim nebude neco zamlouvat.Jinak celkem v pohode je to fakt o tom na koho narazite a myslim si,ze takhle to je vsude.Ja mela smulu na dve neprijemny sestry,ale jinak to bylo o.k.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ozvat se pokud se k vam budou chovat neprijeme a nenechat si nic libit ve vsi slusnosti.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlozky do podprsenky a taky vlozky normalni pri krvaceni.Ale stale se to meni a pokazde je to jinak.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - zuzulinka003 30.03.12 napsala :

Porodnici v Č.B. mohu jen a jen doporučit co se týká porodu a i na šestinedělí nenašla jsem chybičku a jak jsem se bála,když jsem četla,jak je to hrozný na pokojích,že je sprcha pro 6maminek a wc taky a můžu říct,že sprcha není nejhorší a nikdy nebyl problém se vystřídat ve sprše přišlo mi,že byla stále k mání,když jsem potřebovala:-) a pak co si budeme povídat nejsme tam kvůli sobě a už vůbec ne na dovolené a jídlo bylo dobré mě osobně moc chutnalo:-))) takže moc moc doporučuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 02.02.12 napsala :

Svůj porod jsem zvládla jen díky profesionalitě a empatii jak lékařů tak porodních asistentek.Za to jim patří velký dík.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymni85 26.01.12 napsala :

Kdybych se rozhodovala jakou si zase vyberu porodnici byla by to asi opět porodnice v ČB. Já byla spokojená, rodila jsem 14.července ráno a doktoři byli výborný a úžasná byla i asistenka na porodnici, která mi radila a podržela mě.
Co bych ale vytlka, je vyplňování papírů před porodem. Musíte si číst spoustu papírů v bolestech, takže to ani nečtete a jenom podepisujete.
Co se mi nelíbilo, bylo to, že když mě přijali strčili mě na nějaký pokoj, kde jsem byla celou první dobu porodní sama, přítel chodil na kurzy, aby byl v této situaci semnou a pomohl mi (i to slibovala asistentka z kurzu od červeného kříže, že jsou partneři s náma). Partner čekal dole, když jsem ho nejvíc potřebovala. Přítele zavolali těsně až k porodu.

Jinak na šestinedělí se starali perfektně o mě i malého.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dělat vše co řeknou doktoři a spolupracovat.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 24.01.12 napsala :

Ráda bych se i já podělila se zkušeností z českobudějovické porodnice z 4.8.2011. Asi jako většina maminek jsem před porodem hledala informace o porodnici v ČB a většina jich byla negativních. Byla jsem přesvědčená, že já zde rodit nebudu! Zvažovala jsem Č. Krumlov, Písek nebo Tábor. Nakonec těsně před termínem jsem změnila názor(kvůli neonatologii, jeden nikdy neví)a řekla si, že to napoprvé zkusím právě tady.
Bolesti mi začaly ve 4. hodiny ráno s tím, že mám pocit, že mi odtéká plodová voda, do porodnice jsme přijeli v 6.30, proběhl příjem a monitory, kontrakce jsem zatím neměla a plodová voda mi také neodtékala. Pak se na mě přišla podívat paní doktorka a velice jemně mi vodu „píchla“. Vůbec to nebolelo a šla jsem čekat na čekací pokoj. Během celého dne probíhaly porody opravdu jako na běžícím páse, bohužel když chodíte do sprchy, ledacos slyšíte a to mi jako prvorodičce odvahy zrovna nepřidávalo. Sestřička mě uklidňovala, že maminky se sami neslyší a že ani kolikrát neví, že křičí. Já jsem se na sál dostala asi v půl 4 a mohla si zavolat manžela. Se vším jsem byla seznámena, co mi píchají, proč atd. Pak jsem mohla začít konečně rodit, byla u mě porodní asistentka s mladou doktorkou. Porod nějak nepostupoval, tak přivolaly ještě jinou doktorku, která mi ráno píchala vodu. Sama jsem se pak divila, jaké dělají směny, když byla u mě v 6.30 a nyní bylo min. 19.30. Nakonec jsem zaslechla jak dr. říká, aby připravily kleště a to jsem se hodně vylekala. Pomáhala mi PA s tou mladší dr. mačkat na břicho a na 3 pokus se naše maličká narodila naštěstí bez kleští. Byla jsem jim nesmírně vděčná. Nakonec jsem byla pochválená, že jsem byla statečná. Porodit placentu mi nešlo z důvodu, že byla přirostlá, tak se přistoupilo k sekci. Narkóza prý tak na 10 min. já jí měla 45 min.
Na 6ti nedělí jsem pak nemohla z přemíry emocí usnout a v půl 4 jsem si zazvonila na sestřičku, že bych chtěla do sprchy. Přišla pro mě a byla se mnou i u sprchy a dohlížela na mě, neboť jsem ve sprše 3× omdlela z důvodu velké ztráty krve. Jinak všechny sestřičky na dětském i na 6ti nedělí byly milé, hodné a celkem empatické. Nemůžu si na nic stěžovat. Přebalování, koupání všechno vám předvedou a naučí. Jen mě mrzí, že nevím, kdo mě rodil a ani mi nikdo neřekl, kde byl u porodu najednou problém, protože nastřižená jsem byla myslím dostatečně :-) Ani nevím kolik jsem měla vnitřních a vnějších stehů. To mi taky nikdo nesdělil. Ale je fakt, že jsem se sama nezeptala.
Jinak bych sem šla rodit znovu a už o žádné jiné porodnici neuvažuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Poslouchat doktory co vám říkají u porodu a zbytečně nehysterčit, akorát se tím vyčerpáváte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mobil a velký hrnek na čaj, abyste pro něj nemusela pořád chodit.

Nahlásit
neutrální
Porodnice České Budějovice - Emilie 09.12.11 napsala :

Vše se v dobré obrátí, jak se říká. Když jsem někde psala o mých porodech těsně poté, byla to jedna velká nespokojenost. Teď s ostupem času můžu říct asi tolik, že holt moje porody byly bolestivé a obtížné (oba skončily sekcí po 26 a 18 hodinách ostrých kontrakcí), takže jsem prostě byla celá bolavá a nespokojená. Nespokojená zejména z toho důvodu, že v druhém případě mně už nemuseli nechat kontraovat tak dlouho a rovnou přistoupit k operaci. Popravdě, když jsem mela pocit, že už několik hodin rodím, personál na „riziku“ mi stále stereotypně a bez vyšetření opakoval, že je to nesmysl. Takže jsem měla pocit, že mne mají za lhářku a simulantku. Až ve chvíli, kdy jsem se odmítla hnout po celém dni kontrakcí z vyšetřovny, mne teprve vzali na „kozu“, kde zjistili, že skutečně - rodím!!! ALE druhý synek ikdyž se narodil předčasně a ikdyž byl nezralý, už za 14 dní jsme byli doma. I přestože neonatologie si zaslouží dík, taky bych tam našla sestřičky, které nemají čas asistovat u kojení, ale jakmile maminka provede něco šíleně zakázaného, je na sekundu v pokoji … asi právě proto nemá čas na ty maminky, co by jí právě potřebovaly …

Tak co k tomu dodat - po zdravotní stránce asi není co vytknout (kromě toho, že páni doktoři - nebudu psát jméno, to si nezaslouží, má skvělou pověst … - odmítají dát na rodičky „pocity“). … Jo, a tu „zmalovanou“ jsem taky „chytla“ u prvního porodu. Mohu potvrdit, že je velmi nepříjemná a neempatická. O nikom jiném to z porodního sálu (ani operačního) říct nemohu. Prostě mé nepříjemné pocity asi opravdu pramenily z celkového těžkého průběhu a z toho, že jsem měla pocit, že mi nikdo nechce ulevit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, věřit si

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Podporu rodiny, okolí

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - mimi97 31.10.11 napsala :

Rodila jsem letos v červenci císařským řezem,Naprostá spokojenost,vstřícnost,ochota a milý přístup a to na oddělění rizikovém těhotenství,na oddělení JIP a na šestinedělí super sestřičky.Všem moc děkuji.

Personál: Mudr.Štěpánek,Mudr.Bustová,Mudr Míka a další Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - vendysek1312 27.09.11 napsala :

v porodnici v ČBjsme rodila své třetí dítě. Předchozí dvě v písku. Ne, že by se mi v Písku rodilo špatně, ale s porovnáním se třetím porodem v ČB je to k nesrovnání.

Všechny porody jsem měla císařským řezem. Předchozí dva v Písku probíhali skoro stejně, ale po probuzení dva dny jsem neviděla mimi,protože to šlo jen když přišel na návštěvu někdo z rodiny, kdo by mne za mimi dovezl. Personál na to není určený. Měla jsem vyndavací stehy a propuštění bylo možné až osmej den po vyndání stehů.

Třetí porod,tedy v Českých Budějovicích. Mimi jsem viděla hned druhý den,dovezla mne za ním sestřička-stehy byli vstřebatelné,jen pátý den jsem si sama ve sprše vytrhla dva cancourky, co mi končili na jizvě,samozřejmě na radu lékařky. Po propuštění mimi jsem šla už šestý den domů. A to po císařském řezu.

A přístup personálu ke mě i k mimi byl perfektní. Ani jedno dítko sem neměla to štěstí kojit. V písecké porodnici jsme dostávali mlíčko pro mimi podle jejich rozpisu,a to ještě mi přišlo, že jsem o něj v podstatě žebrala. V ČB jsme měli mlíčko podle toho, jak měl malej hlad. Sestřičky nám ho ochotně nosili až na pokoj. Dva dny jsme leželi na nedonošencích. MImi měli v postýlkách monitory dechu a maminy na pokojích lcd televizor. Prostě skvělé. Škoda, že jsem předchozí dvě mimča nerodila taky v ČB. Jenže jsem z Písku, takže to bylo předurčené tu rodit,jen to třetí jsem musela rodit v ČB kvůli rizikovému těhotenství.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně doklady bez nich jako by jste ani nerodila

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 22.09.11 napsala :

Nemocnici mohu jen a jen doporučit. Po přečtení všech recenzí jsem se strašně bála tady rodit, ale nakonec jsem udělala nejlíp. Strašně děkuji jedné super paní, kterou tady určitě budu jmenovat - Jaroslava Tomášková - Jáša. Slyšela jsem na nic strašně špatné věci, jaký je to saďour a já nevím, co všechno, ale je to super ženská, díky ní, kojím i doma. Měla jsem strašné problémy s kojením a ona jediná si mě vzala na starost a prostě super. Takže chválím, kudy chodím. Takže se vůbec ničeho nebojte.

Personál: Hrotková, Tomannová, Jaroslava Tomášková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Boty do vody, neperlivé vody, kojící polštář, košilky pro malýho

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - peggyska 12.08.11 napsala :

Tak já jsem se taky dost bála rodit v čb,ale kromě pár „maličkostí“ jsem absolutně spokojená…měla jsem naplánovaný císař na 15.8 kvůli KP,ale malému se nakonec zachtělo na svět už 3.8 v půl 8 večer,kdy mi praskla voda(bolesti žádné),měla jsem pozitivního streptokoka,tak jsme jeli hned po porodky,na porodním mě přijali vlídné a usměvavé porodní asistentky a moc milá dětská sestra…a to měli fakt frmol,během dvou hodin tři normální porody + dva akutní císaře,kvůli kterým jsem čekala do 12 na sál…myslím,že je to trochu o tom,jak se na ně budete tvářit vy…já byla vysmátá,protože jsem neměla bolesti a byla jsem nadšená,že už budu mít miminko u sebe…Ležela jsem i týden na riziku,kde mě měla na starost paní Hrotková(nevypadá,ale je fakt milá) a ta byla i u mého porodu,pamatovala si mě z rizika a byla moc milá…mohla jsem si vybrat celkovou anestezii nebo spinál…šla jsem do spinálu,protože jsem nevěděla,jaké pohlaví bude mimi mít …na sále byli taky všichni super…malého vyndali asi za 5 minut ve 23:58,hned mi ho ukázali,ale nepřiložili k prsu,i když jsem to měla slíbené :-(…pak ho odnesli a mě asi 20 min šili a pak nastal masakr…na jipku mi malého donesli po třech hodinách a musela jsem si lehnout na bok(auauau) a za celý den mi ho donesli jen 4,což je teda fakt málo…v pátek se mi několikrát změnilo,jestli mě převezou na šestinedělí nebo ne,nakonec mě odpoledne převezli,malého mi za pátek do 12 hod donesli jen jednou!!!ale na šestinedělí jsem odmítla dát malého k sestrám třeba i jen na dvě hoďky,abych si odpočinula a měla ho celou dobu až do propuštění pořád u sebe a nakonec jsme se krásně rozkojili,i když mi nikdo nic nevysvětlil,neukázal(na jipce malému vzala sestra hlavu a dost brutálně mu jí rvala k prsu,dokud se nepřisál)…a kapitola sama pro sebe je jídlo…to je prosím největší hnus…takže z domova vlastní zásoby…já tam byla týden a tu jejich stravu jsem teda fakt nejedla,první tři dni jsem měla dietu složenou z tekuté stravy…do mističek jsem se vždy jen podívala a to bylo asi tak vše…jinak na setry si nemůžu stěžovat,ty byly v pohodě jak ženské,tak dětské…jediný s kým jsem měla konflikt byla uklízečka,která prostě nemohla pochopit,že když kojím,tak kojím a nějakej oběd mě fakt nezajímá…a fakt nechápu na co tam ty ulízečky mají,když třeba umyvadlo na záchodě u nás nikdo neumyl celý týden a o sprše ani nemluvím…ale já to čekala mnohem horší,takže mě nic nerozházelo a jediný,co mě zajímalo byl malý,aby byl spokojený on…navíc jsem po týdnu na riziku,tak nějak věděla,co mám čekat…ale na personál si opravdu nemůžu stěžovat…a myslím,že když budete opravdu bezradné,tak vám sestry vše vysvětlí a pomůžou…

Personál: Hrotková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Neočekávat nic dobrého,to vás pak mile překvapí,když se něco takového stane :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Partnera,jídlo,boty do sprchy

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - jin76 06.08.11 napsala :

Velice děkuji personálu porodnice v Nemocnici České Budějovice za výbornou péči a ochotu. 12. 7. 2011 jsem zde rodila mojí holčičku (jsem prvorodička). Vše mi bylo dokonale vysvětleno, popsáno a v průběhu porodu i dovysvětlováno … Pan doktor MUDr. Lukáš Dostálek i porodní asistentky naprosto úžasní. I můj manžel chválí kudy chodí… Dokonce i k porodní asistentce, kterou jsem měla u porodu, jsem chodila na předporodní kurz. Můj porod byl prostě skvělý!!!
Sestřičky na oddělení šestinedělí byly naprosto výborné, milé a ochotné. Kojení se mi s jejich pomocí nakonec povedlo a kojím až do dneška.
Prostě, jak každému říkám, můj porod s MUDr. Lukášem Dostálkem bych si ještě jednou klidně zopakovala (tedy ty křížové bolesti bych klidně vynechala :-)). Ještě jednou ze srdce děkuji personálu porodnice Nemocnice České Budějovice.

Personál: MUDr. Lukáš Dostálek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se porodu (já se bála už dva měsíce dopředu :-)). Manžela, nebo přítele mít u sebe.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - moniiiicka 01.08.11 napsala :

Chtěla bych moc poděkovat touto cestou porodnici v Českých Budějovicích. Hrozně moc jsem se bála po přečtení různých diskusích do této porodnice jít a nakonec jsem moc ráda, že jsem se pro tuto porodnici rozhodla. Hrozně moc bych jí chtěla všem doporučit. Na porodním sále jsou hrozně moc příjemné sestřičky a doktoři, vše Vám vysvětlí řeknou co Vás čeká. Na šestinedělí se klaním před Všema sestřičkama a doktorama, měli jsme problémy s kojením a nevzdali to a rozkojili nás. Doktoři jsou zde příjemní, vysvětlí pomohou kdykoliv ve dne v noci.
Všem doporučuji jít jedině do Českých Budějovic!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Janina D. 19.07.11 napsala :

S porodnicí v ČB jsem byla naprosto spokojená. Trochu jsem se bála, protože jsem četla řadu nelichotivých hodnocení na tuto porodnici, nicméně jsem dala přednost 100% odbornosti před svým pohodlím. Na příjmu se o mě staraly 2-3 porodní asistentky, mladé holčiny, ale naprosto obětavé a v pohodě. Jediné, co mě mrzí, že mě poslaly na šestinedělí, i když jsem se jim za dvě hodiny vrátila na porodní sál (tím, že manžel na šestinedělí nemohl být se mnou, propásl porod a dorazil, když už byl malý venku) - ale chápu, že u prvorodičky asi nikdo nepočítal s tím, že bych se ze dvou prstů na deset otevřela během dvou hodin.
Porod vedl MUDr. Linhart - mladší fajn doktor, a právě tyto tři porodní asistentky - bohužel jména jsem si nezapamatovala. Dětské sestry i doktorky byly velice obětavé a milé - něco ukázaly, vysvětlily a co Vás zajímá „navíc“, na to se musíte zeptat, ale to mi přijde normální…opravdu při počtu porodů není možné, aby sestra chodila za každou maminkou zvlášť a každé vše opakovala a ukazovala 3×. Jak říkám, líná huba, holý neštěstí. Sestry a lékaři na ženském odd. také v pohodě. Byla jsem v porodnici 4 dny, tudíž si nemyslím, že bych měla štěstí na směny - řekla bych, že se tam vystřídaly směny všechny, nebo alespoň většina.
Pravdou je, že prostředí by mohlo být hezčí - hlavně záchod a sprcha…ale bohužel vše je to o penězích.
Takže budoucí maminky, opravdu se nebojte rodit v ČB. Pokud nejste nelidsky náročné nebo urážlivé, že za Vámi pořád neběhá sestra a něco Vám nerve, budete v ČB spokojené a popravdě, dle mého názoru je lepší rodit v porodnici, která široko daleko jako jediná má vybavení a oddělení pro případ, že by se při porodu mohlo něco pokazit, než pak děťátko převážet v lepším případě vrtulníkem, v horším houkačkou z jiné porodnice do ČB - ono tam jde opravdu o každou minutu a bohužel znám případy, kdy se toto opravdu stalo a ne vždy to dobře dopadlo.
Hlavně velké plus této porodnici patří za velkou snahu naučit maminky kojit. Např. z porodnice v JH odchází velké procento maminek, které nekojí, protože je nikdo nenaučil správně přikládat, a již v porodnici končí děti na flašce atd. - a to mi přijde jako jedna z nejdůležitějších věcí, aby matka uměla své dítě nakojit, pokud je to alespoň trochu možné - takže i proto bych znovu volila porodnici v ČB. Navíc bych řekla, že spousta maminek sem píše spíše negativní zkušenosti…takže tady ode mě alespoň jedna pozitivní :)Jana Třeboň

Personál: MUDr. Linhart

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

noční košilku - nemočniční andělé většinou nemají dostatečný počet šňůrek :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

OP, těhu průkaz, kartu zdrav. poj., odd. list (vdané maminky)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - elanaa 13.07.11 napsala :

rodila jsem CS 9.6.2011, předtím jsem v porodnici ležela 3 dny na hlídání-monitory atd., takže mám zkušenost s ženskými i dětskými sestrami

ženské sestry na 6N jsou perfektní, věnovaly se mi, co 3h chodily poslouchat stetoskopem ozvy (i v noci, ale nikdy nerozsvěcely, jen tichoučce zaběhly, našly srdíčko a zas šly), 2× denně natáčely monitor, cokoli jsem potřebovala vysvětlily, poradily, povzbudily (bála jsem se, aby vše dobře dopadlo, cesta k malému byla trnitá)

lékaři, se kterými jsem se setkala, byli také moc fajn, hlavně dr. Valha, takový gentleman:-) a dr. Šlaková, působí trochu jako „spící panna“, ale umí se i zasmát a je moc příjemná a fundovaná, CS dělal dr. Michal, ten toho moc nenamluví, ale zas je na co koukat:-))

zato novorozenecké odd…no, na to dobré vzpomínky nemám. Malého jsem dostala 48h po porodu, když jsem přišla z JIP, byl opruzený (že prý je citlivý na zadeček-nevím, u mě byl za dva dny ok a je stále), ale tak dobrá, to se stát může, nebyl tam sám. Horší byla bitva s kojením: mlíko se mi udělalo, ale malý nebyl schopný se přisát, byl líný, vztekal se a s mými (nic moc) prsy to neuměl. Dětské sestry (hlavně vrchní) se ale rozhodly, že kojit prostě musím a zahájily až nepřiměřený nátlak. Je fakt, že se mi věnovaly, tři na mě ležely a snažily se ho k tomu přimět, ale nemohla jsem se zbavit pocitu,že to dělají hlavně kvůli sobě, aby si odbouchly čárku (ostatně vrchní se i prokecla, když vztekle ucedila „to jsme už dlouho neměly, aby odcházelo nekojený dítě“). Nakonec to dospělo k tomu, že mu odmítly dávat dokrmy (já mlíko přece mám, tak co), a já uřvaná jsem si řekla o odsávačku, kterou jsem (s velkými ksichty) dostala a začala ho krmit z flašky. Pak se kohorta sester rozdělila, část to akceptovala a byla v pohodě, ale vrchní a ještě jedna starší sestra to prostě nedaly, dokonce vrchní na vizitě žalovala lékaři, že „maminka vzdala kojení“-dr. byl ale velice rozumný, optal se, jak a proč jsem vzdala a když jsem mu vysvětlila, jak se věci mají, odmávl to s tím, že dítě MM dostává, takže neví, o čem je řeč:-), za to jsem mu byla neskonale vděčná a jsem dosud. Když se blížil čas propuštění, opět se řešilo mé „nekojení“, ale když jsem si dala pro a proti, vyšlo mi, že buď si tady nechám pomáhat (sestry budou polohovat, ležet na nás atd. jako dosud)-ale přijdu domů a do víkendu budu bez mlíka a malý na UM…nebo se to pořádně naučím s odsávačkou a půjde to. Takže jsem zvolila možnost druhou, zatím (zítra je prckovi 5 týdnů) je plně na MM a už jsme si to zajeli.

takže pokud to mám shrnout,jsem s ČB porodnicí spokojená, jinam v našem kraji bych nešla už kvůli novorozenecké JIPce (jeden nikdy neví), navzdory tomu, že se hlásalo, že od června nebudou k dispozici vložky a jednorázové kalhotky, tak nám je sestry „tajně“ podstrčily, ale ta „laktační sekta“ na šestinedělí mě opravdu zklamala a doporučuju případně se fakt obrnit:-), nebát se říct o odsávačku a trvat tak trochu na svém.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vložky do podprsenky, vlhčené ubrousky na zadeček-miminka se tu utírají jen namočeným papírovým

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Meum 09.07.11 napsala :

moje zkusenosti v tyhle nemocnici sou skvele.

prijata jsem byla mnoho driv pred porodem, na rizikove oddeleni, sestricky lekari tam byli skvely, kazdy problem se mnou resili. porod me vyvolavali kvuli komplikacim, vse mi vysvetlili a nechali me rozhodnout, ci skorsi porod nebo inzulin, kvuli cukrovce.
klistyr byl pro me prijemny diky sestre co mi ho davala a taky moc prijemna.

na porodnici lekarke u predporodni prehlidky byla pratelska a ochotna odpovidat na vsechny otazky.
porodni sala me hodne prekvapila v dobrem (pritomnost pritele, sprcha, mic, moderni porodni luzko, koutek pro novorozene v blizkosti maminky). personal mi hodne pomahal psychicky, a kdyz si pozdejc lekar nevedel rady bez vahani si zavolal na pomoc dalsiho co jinde je spis jejih hrdost spis mordovat maminku dokud na to neprijde sam. druhy lekar skonstatoval cisare.
miminko hned dali tatinkovi, me ho donesli az na jipku kdyz jsem se probrala. sestricky byli prijemne a pomahali mi.

na sestonedeli me naucili kojit s klobouckem kedze bezne jsem nebyla schopna nakojit maleho kvuli moc malim bradavkam.

bohuzel kvuli prujmu me jeste tyz ten den jak jsem byla na sestonedeli presunuli na gynekologii do samostatneho pokoje a oddelili od miminka na 3 dny abych ho nenakazila. kazdou chvilku me tam upokojovali abych neplakala a neprisla o mleko.

o detatko bylo postarane skvele, kazdy den ho kontroloval tatinek. ja mela malo mleka tak ho dokrmovali jinym materskym mlekem, co me moc tesilo, kedze jinde davaj umelou stravu.

Personál: vubec si nepamatuji

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

myslet jen na sebe a miminko a nestresovat se

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - zdenka78 27.06.11 napsala :

rodila jsem17.6,nemůžu si stěžovat setřičky a doktoři byli moc milí a ochotní ve všem poradit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

doporučuji hlavně se nestresovat a poslouchat co vám radí vše jde pak snáš

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - hessice 26.06.11 napsala :

Dobrý den maminky.v českobudejovické porodnici se mi v prosinci 2007narodila holčička.Byla jsem nad míru spokojená.Vše je v podstatě jedno,hlavně že je malí v pořádku.Třeba jídlo.Maminy si stěžovaly na jídlo, že neni moc dobré a tak,ale nemocnice neni restaurace.Sestry mladý ale milý a ochotný.akorát už jsem skoro rodila a sestra se vtipně zeptala (to už jsem ležela na sále) :v čekárně je nějaký tatínek,nepatří náhodou k vám??Málem by to prošvihnul… Naše Janička je krásná a zdravá a za to děkuju Buhu.Jsme štastný.Čekaly jsme na ni 2roky.Vím že někdo čeká mnohem déle,ale to bych já nevydržela.byla jsem v únoru na laparoskopii(tam byly taky všichni skvělí)a v březnu jsem otěhotněla.můj doktor mě už chtěl poslat na umělý oplodnění.ale nakonec to všechno dobře dopadlo.Přeju VŠEM hodně, hodně, hodně štěstí. Jana

Personál: pan doktor Polách-byl super a mladá sestřička která byla moc milá

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vzbudte manžela až těsně před odjezdem.hned zacne plasit.u mě to začalo v jednu v noci.jako kdybych potrebovala ta toaletu.ve tři ráno jsem začala mít křížové bolesti a v půl šesté jsem budila přítele.hned vyletěl z postele a poplasil se.musime hned jet,m

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

manzela a odvahu

Nahlásit
neutrální
Porodnice České Budějovice - Anonymní 01.05.11 napsala :

Rodila jsem tam před par dny cisařskym řezem a nejhorši to bylo na jipce-sestry jsou nepřijemné.na šestinedeli jsem byla naopak max.spokojena.sestřičky jsou tam hodne,vždy mi poradily,pomohly.taky velka chvala učenkam.ty jsou zlaté.:-)na dětske sestry si take stěžovat nemužu,naopak na neonatologii byli dost nepřijemni.Když to shrnu neni to špatna porodnice jen sestry by si mely uvedomit že rodičky jsou lidi a ne zvířata

Personál: Mudr Míka,mudr.Michal,vrchni sestra s sestinedeli

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mobil,manzela

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 29.04.11 napsala :

Porodnice v č.b. je určitě jednou z nejlepších v kraji, co se týče péče o dítě, ale z pohledu maminky je to tak padesát na padesát a záleží na směně. Rodila jsem císařem a chování některého personálu byl opravdu neprofesionální:
Příjem v noci - bylo vidět, že jsem sestry vyloženě naštvala, protože si chtěli asi svou směnu prospat? Byla tam jesna, co my dávala vyloženě najevo, že ji obtěžuju.
JIP po operaci - chování sester vyloženě katastrofální! Ženské oddělení po porodu bylo docela v pohodě, akorát jsem si musela chodit pro injekce proti bolesti sama na sesternu, jinak bych se jich asi nedočkala…
Co se týče péče dětských sester na šestinedělí, tak to bylo hrozné, až na jednu starší sestru, ta byla milá a poradila, jinak samá buzerace a žádná pomoc ani podpora. Co se týče oddělení neonatologie o patro níž, tak tam jsem byla naprosto spokojená, velmi milý personál a moc ochotné a vstřícné sestry - museli jsme si prodloužit pobyt ještě i tam kvůli žloutence o další týden.
Celkově mám z porodnice v č.b. smíšené pocity, ale po profesní stránce o nás bylo postaráno slušně, co se týče lidského přístupu už vím, že kdybych měla rodit ještě jednou, tak budu mít více ostré lokty a nenechám si všechno líbit. Všechno je jen o lidech a jejich přístupu.

Personál: neznám jména

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pevné nervy

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

mobil a manžela (přítele) prostě někoho

Nahlásit
neutrální
Porodnice České Budějovice - Anonymní 24.03.11 napsala :

hoj maminky, já v ČB rodila už v říjnu 2006. Ale mám dojem, že jsem se tam setkala taky s onou zmalovanou čůzou. Neustále měla nějaké kecy, jestli mně to bolí jako při měsíčkách, na což jsem jířekla, že kdyby mně to bolelo jako při měsíčkách, jdu domů. Druhá sestřička bylá milá, ale tahle jem měla blbé kecy, a nebýt mi tak špatně, jednu jí plesknu. Doktoři super, ale jedna sestra na šestinedělí byla taky nepříjemná, bouchala neustále dveřmi a byla naštvaná, že musí něco dělat.Rodit bych tam šla znova, ale pokud bych potkala zmalovanou krasavici, nebudu si brát servítky.

Personál: Mudr. Sák Petr

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se zmalované čůze

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vložky do podprsenky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - maaia 19.02.11 napsala :

Dobrý den, dnes je to přesně 1 měsíc co jsem porodila svojí holčičku v českobudějovické porodnici. Než jsem odjela do porodnice, podrobně jsem si pročetla všechny negativní komentáře, které jsou zde na stránce. Měla jsem díky tomu větší strach z porodnice než ze samotného porodu. Jsem nucena napsat na tuto stránku také komentář, ale o proti většině naprosto pozitivní. Na můj porod budu vzpomínat vždy v dobrém a to díky jenom porodnímu personálu, který se mě ujal a řekla bych že hned od začátku kdy jsem do porodnice vstoupila. nesetkala jsem se se žádnou arogancí ani s žádnou neochotou. Spíše naopak. Upozorňuji, že mě odrodila cca 20ti letá studentka, která měla pouze za zády lékaře pro kontrolu. Tato dívčina, které jsem neřekla a neřeknu jinak než anděl se ke mě chovala tak báječně že ještě dnes mám slzy štěstí v oku. Možná to zní přehnaně ale díky bohu je to tak. Považuji tuto porodnici za naprosto úžasnou a pokud bych měla někdy rodit po druhé tak opět zde. Měla jsem možnost setkat se na pokoji s maminkou, která byla převezena z krumlovské porodnice RZ i s miminkem, protože tam si prostě neuměli poradit. V budějovicích máte jistotu, že o maminku a hlavně o miminko bude postaráno na nejvyšší úrovni. Bohužel vůbec nevím kdo byl můj anděl ani ten co mu stál za zády, ale pokud toto bude číst někdo z ČB porodnice - moc Vám děkuji. Martina S.

Personál: bohužel nevím

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pokud budete dělat to, co vám budou říkat, snad budete mít stejně hladký porod jako já.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Danuška23 15.02.11 napsala :

Já jsem 31.12.2010 zde rodila císařem dvojčata..Až na JIP jsem se setkala s milýma sestřičkama jak na pooperačním tak na neonatologii..

Personál: Zástupce primáře Mudr.Velemínský,Polach a Štěpánek Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - lennel 14.02.11 napsala :

Já si na českobudějovickou porodnici nemůžu stězovat. U porodu jsem měla doktora Diviše a dvě sympatické PA(drobná blondýnka a černovláska). Vše proběhlo v naprostém pořádku. Vše mi vysvětlili, říkali co mám dělat, nekřičeli na mě. Pan doktor nám podal ruku a pogratuloval ke krásné holčiče.
Na šestinedělí jsem měla štěstí na super dětskou sestřičku, která mi vše vysvětlila, měla se mnou trpělivost ohledně kojení, protože nám přisátí nějak nešlo. I ostatní sestry byly v pohodě.
Takže za mě určitě ANO.

Nahlásit
neutrální
Porodnice České Budějovice - Háňa86 08.02.11 napsala :

Do nemocnice jsem přijela těsně po půlnoci 2.2.2011 s tím, že mi odtéká plodová voda a mám stahy po 4-5 minutách. Přijela mě drobná blondýnka - ta byla ochotná, empatická. Samozřejmě zde byla i vyhlášená zmalovaná kravka, nepozdravila, koukala na mě s výrazem „aby ses nepo…“. Po vyšetření mě ujistili, že jsem teprve na 4 prsty otevřená a dali na čekací pokoj s tím, že mi píchli injekci. Ani do půlhodiny mi stahy zesílili, ležet na boku a spát mi teda rozhodně nešlo a začala jsem courat na záchod. Ta sympatická drobná asistentka si mě všimla a hned mě hnala ma klystýr, potom vyšetření a následně porodní sál. A pořád mi opakovala, abych měla sebou mobil, abych mohla zavolat přítele. Přítel byl se mnou od půl třetí do konce, tedy do porodu v půl sedmé + 2 hodiny po.
Nemůžu si stěžovat na chování ani jedné doktorky (jedna mě rodila, druhá zašívala), ani porodních asistentek, chovaly se slušně, bez arogance, ačkoliv jsem jim po porodu hysterčila - hodně jsem krvácela a nástroje s tampony v porodních cestách už jsem nechtěla tolerovat :D. Možná to bylo i přítomností přítele, ale celkově si myslím, že jsem narazila na dobrou směnu. (Paní, co přišla na pokoj den po mě měla úplně opačný zážitek, manžela jí zavolat nenechali, že to jen tak nebude a když jim překotně porodila, tak ho nechtěli ani zavolat na poslední dvě hodiny, ačkoliv věděli, že už je zákaz návštěv na oddělení šestinedělí).
A co se týče oddělení šestinedělí - ženské sestřičky úplně suprové, člověk se nesmí bát zeptat. Dětské sestry také, až na jednu směnu - kdy vám sestra vyčte, že jí nemůžete pořád otravovat, protože se musí taky vyspat?!! V práci?!! Ale když jí připomenete, že do práce se nechodí spát, tak zklapne :D.
Jména doktorek si nepamatuji, ta první se jmenovala Alice (dlouhé, hnědé vlasy) a druhá černovláska, také dlouhé vlasy, ofina a trochu ráčkovala.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Přítele, manžela, kohokoliv sebou k porodu - pomůže vám i vylézat na křeslo na monitor, ze sprchy apod.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny doklady, pantofle!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Srchová Petra 03.02.11 napsala :

V porodnici v ČB jsem rodila dvakrát a byla jsem moc spokojená. Před porodem i během porodu jsem měla skvělé sestřičky i lékaře. Chválu budu pět i na šestinedělí a na neonatologii. Kdybych byla těhotná potřetí jinam bych nešla.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 27.01.11 napsala :

Jitko, proboha, řešte to!!! Tohle jim přece nemůže jen tak projít. Podejte žalobu. Dejte to do novin, televize. Život vaší dcerce už to sice nevrátí, ale aspoň se to nezamete pod stůl. Za tohle musí nést odpovědnost!!!! :-( I proto., aby si příště dali pozor!

Přeju vám moc síly. Musí to neskutečně bolet. Já právě po zkušenostech ostatních maminek s touto porodnicí jela rodit jinam, byť jsem z Budějovic.
Moc vám přeju, ať se brzy podaří další miminko, které ám aspoň částečně pomůže překonat tu bolest.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice České Budějovice - Jitka Moulisová 24.01.11 napsala :

Mám tu nejhorší zkušenost s porodem, který může žena za svůj život zažít.
Dne 16.října 2009 jsem rodila svoji prvorozenou dceru v porodnici v ČB. Do porodnice jsem přijela skutečně pouze rodit s kontrakcemi po 4 min.. Moje dítě bylo před vstupem do porodnice živé a zdravé.
Pominu skutečnost, že se mi nikdo nepředstavil. Na příjmu mi bylo sděleno, že mě prohlídne paní doktorka. Mezi dvěma sestrama stála slečna, od pohledu nezkušená a hodně mladá. To, že byla čerstvou absolventkou a v nemocnici v té době třetí měsíc, to jsem se dozvěděla až o několik měsíců později. Vyšetření na příjmu probíhalo tak, že do mě slečna Bustová hrábla takovým způsobem, že mi protrhla plodovou vodu a záhy dodala na sestru, která stála vedle „Já to nemůžu najít, pojďte si sáhnout!“ Toto zopakovala 2×. Byla jsem vyděšená, jako prvorodička jsem nevěděla, co se děje. Nicméně poté jsem okamžitě šla do porodního boxu. Zavolali manžela, který za mě vyplňoval papíry a já je mezi kontrakcema podepisovala. K tomu všemu si z mého pohledu mezi moje nohy na parapet sedly zbylé tři sestry, poslední z nich svačila a komentovaly situaci jak rychle se otevírám, že vidí hlavičku a kdy mám přijet příště. Neskutečně mi to vadilo, ale neměla jsem sílu se jich zeptat, jakou roli mají u mého porodu. Navíc ve svém porodním plánu jsem měla uvedeno, že si nepřeji studenty. Chtěla jsem mít soukromí a zachovat si trochu lidsky důstojný porod. Bohužel, jsem zapomněla uvést, že si nepřeji ani absolventy, ani lékaře bez atestace a ani zbylý personál. Můj porod řídila slečna Bustová čerstvá absolventka s porodní asistentkou, která mi řekla, že si mám lehnout na levý bok. Tak jsem poslouchala jako hodinky a dělala vše, co mi nařídily. Tlačila jsem, jak nařídily. Prodýchávala jsem a měla křížové bolesti. Pořád jsem ve svém levém uchu slyšela napojený monitor na ozvy srdíčka mojí dcery, která byla pořád živá a zdravá. Bohužel porod nepostupoval, po 1,5 hod. byla zavolaná Dr. Hrotková (doktorka, která zodpovídala za celý porod, protože čerství abolventi nemohou rodit sami). Během tří kontrakcí, kdy mi nařídila, že si mám lehnout na pravý bok, nařídila císařský řez. Po poslední kontrakci mi ještě obě jak PA, tak Dr. Hrotková nalehly na břicho. Cítila jsem jak se moje dcera stočila v pánvi zpět nahoru. Císaře jsem okamžitě přijala. Upozorňuji, že Dr. Hrotková byla u mého porodu max. 5 min. než nařídila císařský řez. Odpojily mě, zavedly cévku, píchly injekci na zastavení kontrakcí, nařídily ať si lehnu na převozní lehátko. Lehla jsem si úplně narovno na záda. Byla to chyba, mám dělohu postavenou dozadu. Dítě tím pádem nebylo okysličené. Převoz na sál trval 15 min.. Věděla jsem, že je něco špatně. Bylo! Moje dcera byla bez vzduchu, císařský řez Dr. Hrotková provedla v druhé době porodní, kdy hlavička byla sestouplá v pánvi a pro vybavení ji musela zatlačit rukou vaginálně zpět do dutiny břišní. Dcera byla oživována a následně byl zjištěn otok na mozku a porodní poranění jater. Apgar skóre 1-1-1. Moje prvorozená dcera za 4 dny na následky porodu zemřela. Pitva prokázala, že byla geneticky zdravá. Problém byl v tom, že pupečník byl nakrátko a porodit spontánně to takto nešlo. Ráda bych ještě upřesnila na skutečnost, že můj lékař je primář porodnice MUDr. Sák. Před porodem mě nechal 2 měsíce ležet doma v klidu z důvodu sestoupení do pánve. Poslední ultrazvuk mi byl proveden ve 30.tt. MUDr. Sák ultrazvuk nedělá a ani ho v ordinaci nemá. Ultrazvuk ve 30.tt, mi dělala v nemocnici Dr. Šlaková. Na otázku - jestli máme pupečník kolem krčku odpověděla, že to není podstatné. No, pro paní doktorku to podstatné nebylo. Pro život mojí dcery to bylo zásadní.
Po porodu z JIP, jsem ležela na gynekologii - byla tam jedna hodná sestřička, nepamatuji si jméno, jí bych chtěla poděkovat. I paní staniční Bambulové, která mi po několika dnech zavolala psycholožku, ačkoli jí to málem stálo místo, protože mi nebyl zavolán psycholog (chlap) - který je přiřazen na gynekologii. Tenkrát mi přišla paní Bambulová říct, že i kdyby jí to mělo stát místo, tak uděla správnou věc. Celá věc se řešila u ředitele nemocnice.
Z prodnice jsem odcházela s prázdnýma rukama, fyzicky naprosto vyřízená a psychicky totálně zlomená. Na otázku, kde jsem udělala chybu mi primář odpověděl, že jsem žádnou chybu neudělala, že mohlo dojít k dřívějšímu rozhodnutí o císaři a tím i dřívějšímu převozu na sál. Jenže kdo měl císaře nařídit dřív, když u mého porodu nebyl žádný odpovědný lékař?
Moje dcera je mrtvá, v mých očích zemřela naprosto zbytečně, nikdo za to nebyl potrestán, nikdo za její smrt nenese odpovědnost. Je to smutné, ale tohle je moje životní zkušenost s porodem prvorozeného dítěte v českobudějovické porodnici.

Personál: MUDr. Hrotková, MUDr. Bustová Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 05.01.11 napsala :

V Českých Budějovicích jsem rodila v říjnu 2010 a byla jsem spokojená. Po zkušenostech mnoha maminek jsem nečekala zázraky a byla jsem nakonec mile překvapená. Je pravda, že během porodu se mi nikdo nějak extra nevěnoval, ale rodily jsme současně 4, takže se ani nadstandardní péče čekat nedala. Nakonec nás stihli všechny a bylo to bez komplikací. Všichni lékaři se ke mně chovali slušně a odpovídali na všechny moje dotazy. Ke konci porodu jsem přestávala správně dýchat, to na mě jedna porodní asistentka křičela, ale měla pravdu. Na šestinedělí vládl celkem vojenský režim, ale bývala i legrace. Pokud jsem něco potřebovala, sestřičky mě nikdy neodmítly, i když jednou jsem postřehla mírně kyselý obličej:-) Stačí se chovat vlídně a slušně a řídit se heslem „líná huba, holé neštěstí“. Psychickou podporu hledejte u svých blízkých, manžela, rodiny, doktoři a sestry tam nejsou od toho, aby si s Vámi povídali.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

umět se dobře naladit, pevné nervy, trpělivost, mít na telefonu někoho, komu se můžu „vykecat“

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vlhčené ubrousky

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 15.12.10 napsala :

Moje zkušenost z českobudějovické porodnice jsou otřesné!Už nikdy více!Nejen že se tam během posledních 3 let změnil personál,starší zkušenější doktoři odešli za lépe placeným místem,někteří i do zahraničí a ti mladí nezkušení 25- 35letý doktůrci dělají samé chyby!Mám nejen své vlastní zkušenosti ale také hodně známých kakarádek co zde rodily a pár známých co pracují ve špitálu a co se o porodnici povídá všechno se dozvím.Takže maminky!Jestli nemáte přímo v porodnici nějakého známého porodníka,sestričku nebo doktorku-máte smůlu!!! a pokud nemáte alespon vysokoškolské vzdělání nebo Mgr.tak se k vám budou chovat jako k dobytku.Je to tak!Já osobně mám jen vyučák v oboru,dál nic a bylo to hodně znát.Přitom semnou ležela nějaká vysokoškolačka která byla uplně v pořádku a kolem ní lítali jako kolem hraběnky a já mela poporodní komplikace a na me se uplně vybodli,jako kdybych neexistovala.Přitom jsem člověk jako ostatní!Nebo úplatek-pár tisíc do obálky,to by se jim asi líbylo.
Hm…tak přemýšlejte milé maminky na co si troufáte!
Jestli to risknete V českých budějovicích nebo dáte přednost jinde.
Zdravím a přeji hodně zdraví Vám a vašim miminkům.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a hodně síly.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

čokoládu

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 15.12.10 napsala :

Rodila jsem obě děti v porodnici v Budějovicich.V životě už bych tam nerodila!!!Do porodnice jsem prisla s bolestma ale jako na potvoru druhý den svátek a polovina doktoru mela volno.Narvali do me nějaké prášky a injekce na zastavení a já tam tři dny ležela.Pak do mě začli rvát nějaký injekce na rozbíhání porodu a když už bylo po víkendu tak mi dali tablety a dostala jsem pořádný bolesti.Uplně nepřirozenej porod!!!Při prvním porodu jsem narazila na moc milou porodni asistentku,sice mladou ale moc jí za to děkuji.Starala se o mně a ostatni mě přehlíželi.Doktoři co se tam neustále střídali mě vyšetřovali,ale ten přístup???Chvílema jsem pochybovala jestli jim mám věřit.Bylo to takové divné,jako kdyby si nevěděli rady.Píchli mi plodovou vodu ale ta bolest!!!Všude jsem četla že to nebolí,ale to jsem se teda spletla.Na UZ mi nějaká dr.vynadala že mám plný sreva,tak mi dali klistýr.Měla jsem takový bolesti a pro ne bylo pořád moc brzo.Poprosila jsem je o vanu,už jsem nemoha bolesti ani sedět ani stát.napustili mi tak vařicí vodu,že jsem myslela ze mě tam klepne nebo dostanu infarkt!!!Všichni odešli na sály a já sama ve vaně začla rodit,volala jsem o pomoc,pak pribehla nejaká sesrta a opět me vynadala co si to dovoluju rodit ve vaně.všude byla krev.řekla at vylezu,já už nemohla,ani mi nepomohla,jen čuměla at si asi pomůžu sama.Sotva jsem se vyškrábala.------------pak mě odtáhla na sál na nějaký starý,kde uplne všechno bylo zastaralé a i ta koza se rozpadla,šroubek upadl na zem,tak ho hledali aby to mohli spravit.Zřejmě jsem byla akutní případ,všechny zrovna rodily.Porod probíhal za asistence několika lidí,odpoledne.Naštěstí byl chlapeček v pořádku i přes to že měl pupeční šnuru omotanou kolem krku a uplně modrofijalovej.Tak to jsem přežila první porod v roce 2007.U druhého porodu v roce 2009 jsem si říkala to ještě zvládnu,určitě bude lepší.
Týden před termínem mi praskla voda,tak jsem jela,dali mě na čekací pokoj a když po 8 hodinách přišli kontrakce tak jsem byla vyšetřená,Ten mladý doktor se sestrou me něco našel a ptal se tý sestry jestli neví co to je.na hlavičče nějaká kost.nebo co a už jsem mela zase strach a pochybnosti!!!Takový mladý doktoři a sestry.Kam se poděli ty kapacity a zkušení odborníci???Pak mě ještě zkoumaly nějaký dvě doktorky.Když se po 14hodinách rozjel porod,dostala jsem klistýr a to už pak mě odvedli na box.Bylo to rychlé!!!Holčička v pořádku,ale co potom!!!Bylo to okolo půlnoci a Doktor se sestrou si šli udělat kafe.Zapoměli na mně.Měla jsem u obou porodů manžela.Naštěstí!!!Dvě hodiny jsem potom ležela na sále a těšili jsme se z miminka.Po hodině a třičtvrtě přišla sestra a máčkla mi na břicho-vytrisklo ze mě nadměrné množství krve která už neměla téct,manželovi řekli at odejde.Zapoměli mi dát kapačky na stahování dělohy,měla jsem jí plnou krve,pak tam lítali jak pominutý a sestra tam volala na doktora že se jí to nelíbí.Pak tam řešili nějaký čísla a pořád opakovali to moje a moje příjmení.Chtěli dělat revizi,ale jelikož kapačky rychle zabraly tak jsem vyvázla bez revize.Strašně jsem se bála byla jsem uplně odkrvená a zesláblá,bála jsem se o sebe,pořád jsem se ptala co se stalo a co se semnou děje.NIKDO mi nechtěl říc pravdu.
TU PRAVDU jsem se dozvěděla až za dva dny od dalších maminek u oběda.Nebudu jmenovat,ale ve stejný den rodila se mnou jedna mladá maminka prvorodička a měla velmi podobné příjmení jako já.Na sále pak udělali záměnu,její papaíry a moje se jim tam asi připletli a tej mamince se po porodu stahovala děloha,zapoměli na její lůžko a nakonec jí museli vzít celou dělohu!!!Už nemůže mít nikdy děti!!!A u mně si to spletli a zapoměli mi dát kapačku na stahování dělohy,málem jsem jim tam vykrvácela,Takže svojí nepozorností ohrozili život obou rodiček.Vše jsem se to dověděla ale nechci se k tomu vracet,jsem ráda že jsem naživu akorád je mi líto tý maminky která kvůli doktorům přišla o dělohu a už nikdy nebude mít další děti.Ani ona sama neví co se stalo,to jsem si zjistila jen já,že nám zaměnili papíry,mně dali její léky a jí moje léky,proto já málem vykrvácela a ona přišla o dělohu.No takže to jsou zkušenosti z porodnice.A tedˇ k té neonatologii.Při prvním porodu mi nešlo kojení a to byly nervy,všechny sestry byly nepříjemné- hlavně v noci.U druhého produ měla holčička nov.žloutenku,kojení mi opět nešlo,malá nepila a žloutla.pak mi nějaká hodná řadová sestra potají řekla at něco dělám,že jestli nebude pít,pošlou ji na jipku.Tak když přišla vizita vše jsem řekla primářovi,že mě nikdo nevnímá,sestry a i ta vrchní na me kašle a malá nechce tahat protože nemá sílu,když má žloutenku.Vrchní dostala sprdáka na chodbě předevšema,co si to dovoluje,že neví když má dítě žloutenku,že musí pít!!!Okamžitě jsem dostala pro malou umělé mléko a pila jak o život.žloutenka se zlepšila a mohli nás pak pustit domů!!!To bylo jako když vás pustí z vězení.Já to tam na tej neonatologii ořvala.Už mě tam nikdo v životě nedostane,jedině nohama napřed!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

at´ si vyberou jinou porodnici

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

manžela

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Bronny 20.11.10 napsala :

Rodila jsem 11.11.10 a porod jsem měla přirozený. Na příjmu byla zmalovaná sestřička, která byla evidentně bez nálady, ale to byla snad jediná nesympatická osoba v celé porodnici.
Celý personál je hodně mladý a zkušený. Měla jsem dobrý pocit, že rodím na místě, kde vědí co dělají!
Byla mi přidělena porodní asistentka, která se mi věnovala po celou dobu až do porodu.
Doktorka dorazila až na závěrečnou část.
Pokud člověk nečeká jednání jako v ordinaci v růžové zahradě,tak není zklamán. Navíc pokud maminka spolupracuje, tak jsou všichni fajn. Jednou na mě vybafli, ale opraváněně, protože jsem zapomněla dýchat pro miminko!
Porodní oddělení bych zhodnotila, že bylo fajn - i mě pochválili! Sice nevím za co, ale pochválili! :o)))

Na šestinedělí to bylo o něco náročnější, protože mi malou přinesli hned po porodu, tak jsem neměla šanci si oddechnout. Dětské sestry se tam našly fajnové i na ránu, ale je to všechno jen o lidech. Pokud chcete něco vědět nebo ukázat, tak si o to musíte říct. Není automatické, aby ukázaly přebalování, oblékání a podobně. Prostě buď do toho člověk vpluje sám, nebo si zavoláte sestru na pomoc. Nikdy Vás neodmítnou!!!!
Jinak jsme nekojili. Nešlo to a informaci o tom, že ji mohou dokrmit Vám taky neřeknou, tak se nebojte a vyražte za nimi!!!!

Pleny, vložky, oblečení pro mimi a mamky, krém na prdelku, … vše tam je ve velkém. Není potřeba brát z domova.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vlhčené ubrousky na miminko - na zadeček (mají tam pouze suché ubrousky)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 24.10.10 napsala :

V téhle porodnici mě už nikdo neuvidí. Pokud nebude třeba neonatologie, ale to je úplně jinákapitola, s porodnicí nemající nic společného. Chování naprosto otřesné, zacházení „buď zticha a do ničeho nekecej“ a to věděli, že moje mimi už skoro nežije. Ono dost napovídá, že syn ředitele téhle nemocnice primářuje v ČK. A jak! Byla jsem tam rodit letos (krásné zdravé mimčo) a porovnání je jednoznačné - ČB porodnice té v ČK nesahá ani po palec u nohy.
Letos a loni v ČB porodily 4 kamarádky a žádná nekojí, nikdo jim nepomohl, nenaučil, neporadil, od „nic moc“ do „děsný“ se shodují všechny. Pozdě zavolaní tatínkové, nebo nemohoucí být se ženami po celou dobu porodu - tzn.od příjmu, šití na živo (těch pár stehů za to nestojí řekla letos v létě doktorka kamarádce), ignorování nebo zas tupé držení se porodního plánu (nechtěla jste nástřih, tak koukejte tlačit! se dozvěděla jiná kamarádka)…
Kdo zná trochu situaci v tomhle špitále, tak ví, že ryba páchne od hlavy, aneb dokud tam bude stará garda v čele s prim. Sakem, nic se nezmění. Ale například MUDr. Kloubová je věci znalá a prima mladá lékařka, i když se jí člověk musí zeptat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nechodit tam, pokud mají normální těhotenství.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Teď už skoro nic, neb v srpnu rodící kamarádce řekli, že budou od září šetřit a bude vše na příděl.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - 1zdenicka 30.09.10 napsala :

Rodila jsem zde v září 2010 a to císařským řezem. Vše co bych chtěla říci, je to že všichni zde byli moc ochotní, milí a příjemní od uklízečky po primáře. Ať už se jednalo o sál, JIPku i oddělení šestinedělek. Nemám opravdu jedinou stížnost, prostě na mé pobyty zde v porodnici vzpomínám opravdu moc ráda a celému personálu moc a moc děkuji. Zdeňka Krčková.

Personál: Mudr. Diviš, sestra Flašková, sestra Soukupová Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Vera78 27.09.10 napsala :

Rodila jsem zde poprvé v roce 2007, po druhé před pár dny. Oba porody byly císařem, první plánovaný, u druhého se rozhodlo v průběhu porodu. Takže jsem v porodnici strávila taky trochu víc dní.
Jediné, co mohu o této porodnici říct je, že bych nikam jinam rozhodně nešla. Všichni zde byli moc milí, ochotní, hodní, od uklízeček po primáře. Nemám opravdu jedinou stížnost, prostě na mé pobyty zde v porodnici vzpomínám opravdu moc ráda a celému personálu moc a moc děkuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Jitkaaa 20.09.10 napsala :

V ČB jsem rodila v červenci r.2009 . Byl to můj první vytoužený porod.Přišel o 9 týdnů dřív a dcera proto putovala na Neonatologii.Přijatá jsem byla v sobotu v noci a uložená na čekačky-všechny sestřičky kolem mě nechodily ,ale lítaly.Cokoliv jsem potřebovala nebyl problém.Chtěla jsem mluvit s lékařem V NOCI ,během 10 minut byl u mě a ochotně mi odpovídal na mé vyděšené otázky.Ležela jsem tam 48 hodin co jsem dostávala kortikoidy.Nesetkala jsem se s křivím pohledem natož slovem.V pondělí ráno jsem se přesunula na box na vyvolání.Buď jsem opět měla štěstí ,nebo to nechápu.Báječná a empatická PA , báječnáý doktor , pohodová atmosféra.Nicméně se mi porod nerozběhl a následoval rychlý přesun na císaře.Tam to bylo tak rychlé ,že si z toho pamatuju jen dveře.Odpoledne jsem se probudila na JIP.Nechci se opakovat ale sestřičky byli fajn a nebyl jediný problém ani s návštěvou manžela na JIP.Přesun na gynekologii /mě už známou/nebyl žádným traumatem.Jediné co byl problém bylo že dceru jsem vyděla až 48 hodin po porodu brrrrrr.Takže celkově až sem ,jsem byla spokojena a mile překvapena.6 den jsem se přesunula na oddělení plné užasných sestřiček a lékařů na NEO.Neznám větší superlativa a slova díků se mi zdají málo.Za 3 týdny se neobjevil jediný mráček.Prostě jestli budu někdy ještě rodit a budu mít čas na volbu je to jasný a jedu do Českých Budějovic

Personál: dr.Velemínský,dr.Prkna

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a nestresovat se

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

hodně pohodlné a praktické pantofle

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - mamath 15.09.10 napsala :

Rodila jsem zde v prosinci 2009 - přišla jsem s odtokem plodové vody. Příjem v pohodě,standartní otázky, i když si neumím moc představit celý proces v případě, že přijde rodička s kontrakcema. Přijata jsem byla cca v 17:00, dcera se narodila druhý den ráno cca v 5:30.Pobyt na čekacím pokoji se dal přes noc přežít,na oddělení byl klid,por.as.neutrální,ale zdrav.stav můj i dítěte měli neustále pod kontrolou.Porod byl kontrolovaný a řízený,myslím si,že případné komplikace by zvádli s přehledem, nic nepodcenili.Co jsem potřebovala vědět,vše ochotně vysvětlili.I když více empatie by neuškodilo.Z druhé strany vím, že když člověk dělá dlouhou dobu rutinně jednu práci,tak mu spousta věcí přijde samozřejmá a jasná.
Přístup personálu neosobní,ale slušný.Myslím si, že by neuškodilo,kdyby se ošetřující personál představil.
Co by ještě budějovické porodnici neuškodilo-jistě více toalet právě v části porodnice - jeden záchod na celé patro a někdy i 5 rodiček mi přije opravdu málo.
Dále mi chyběla ochrana soukromí pacienta - v jedné části-neoddělené dveřmi s Vámi hovoří lékař vč. vyšetření a na chodbě za rohem čaká další pacient - totéž v přízemí na ambulanci porodního sálu,ale to spíš věcí technicko-stavební a doufám, že tak jako většina oddělení prošlo rekonstrukcí tak i porodnice dostane lepší prostředí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a komunikovat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pantofle do sprch,jednorázové kalhotky k porodu (na šestinedělí byly k dispozici),místo županu doporučuji teplý svetr nebo vestu - všude bylo na můj vkus dost teplo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - martina75 23.08.10 napsala :

Ahoj všem rodila jsem v ČB 30.11.2009 císařem .Narodila se nám dvojčata a díky profesionálum z porodnice mužu napsat zdravá dvojčata.Vím že přístup některých sester na neonatologii je drsnější,ale nikdy jsem se nesetkala s neochotou nebo arogancí,vždy jsem se měla koho zeptat a vždy si namně udělali at už sestry nebo doktoři tolik času kolik bylo třeba.Péče o miminka tam byla více než vzorná a myslím že Pan primář by nedovoli nic jiného.takže toto oddělení já DOPORUČUJI.Něco jiného ovšem bylo na pokoji kam jsem se dostala přímo po císaři ležela jsem tam sice jen jeden den ale byl to ten nejhorší zážitek v celém mém pětatřicetiletém životě.Nevím jak se ta sestra jmenovala chodila celá v bílém byla blond měla brýle ,řvala po nás jen co jsme se probraly z narkozi proč se pořád ptáme na svoje děti(no proč asi)proč jí obtěžujeme žádostí o pití když ho máme na stolku,ale že tam nedosáhneme protože máme přeřízlé břicho a nesmíme vstát jí bud nedocházelo nebo jí to nezajímalo no prostě děs hnus a ponížení.je to zlá necitlivá paní kterou bych nenechala pracovat ani se zvířaty. Ale když se dostanete odsud tak už je vše v poho a mužete se zase začít cítit jako člověk. Kdybych se měla v budoucnu ještě někdy rozhodovat šla bych doČB zase a doufala že na tu zlou ženskou už nenarazím protože zdraví miminek je duležitější.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

uvědomte si že máte nějaká práva nebojte se na nich trvat

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

SEBEDUVĚRU

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice České Budějovice - callbia 08.07.10 napsala :

Nevěřila jsem moc záporným názorům maminek a nakonec i svým kolegyním, porodním asistentkám a tak jsem zkusila pouze zavolat si do porodnice v Českých Budějovicích a položit pár otázek. A závěr,opravdu byla sestra nepříjemná, neochotná, její jméno Vám nenapíši, protože se neumí ani představit…už nemám chuť se jít tam jen podívat, natož porodit dítě, které s takovým nadšením očekáváme.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

zkuste si do své porodnice zavolat…hodně to napoví

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

dobrou náladu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Marfuška 30.06.10 napsala :

Souhlasím s tím, že přístup sester v noci u porodu za moc nestál, spíš mě stresovaly, ale jsou tam i super sestřičky (porodní asistentky, to vím ze zkušeností jiných). Pan doktor Velemínský je opravdu vynikající, ale znám ho jen z rizikového oddělení, kde jsem ležela. Můj porod skončil císařem a kdo ho prováděl, to netuším. Sestřičky na šestinedělí byly ke mě moc milé a profesionální, dětské byly asi tak tři trochu odměřenější, ale to není taková hrůza. Jo a k tomu, že si máme s sebou vzít dostatek vlastních kalhotek a vložek, tak nesouhlasím, kalhotky jsem měla svoje, ale vložky, když mi došly, jsem si řekla a nebyl problém, jen je tam nemají volně.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Voděodolné pantofle do sprchy!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice České Budějovice - Matul 24.06.10 napsala :

Ahojky maminy,v Budějovicích jsem rodila loni v prosinci.Přístup sester na porodních sálech je hrozný,tedy aspon byla ta noční směna kterou jsem chztla já.Poslední pani rodila někdy v půl desáté,já jsem byla s kontrakcema po 3min na čekacím pokoji,vodu už jsem měla odteklou,ale neotvírala jsem se.Na tu noc nikdy nezapomenu…V noci jse si prošla v bolestech pomalu celé patro,kdybych odešla nikdo to neví…všichni spali,chodila jsem takm vždy mezi kontrakcí a volala halo halo a nic..strašné,naštěstí se ráno vyměnila směna,sestřičky fajn a nejlepší byl doktor Velemínský,jemu vděčím za to,že je Matýsek v pořádku…poslal mě okamžitě na císařský řez.Máta měl šnůru kolem krku a trupu…Ale i přístup a jednání pana doktora Velemínského byl úžasný škoda,že má ordinaci ve Velenicích neváhala bych ani minutu a prosila o přijetí:-) Je pravda,že vybavenost a péče po porodu o miminka je tu vynikající,ale sestry to je masakr…né všechny,to bych jim křivdila.Ale znovu bych sem nešla…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 15.06.10 napsala :

jelikož už to je bez pár dnů 9let a pracuje tam moje máma tak vám můžu akorát říct,že jsem spokojená byla.Jsem ted podruhé těhotná a doufám,že za 6měsíců až tam půjdu to bude o.k.Jinak mě mrzí,že už tam není vana kde by se dalo rodit.

Personál: Liška-porodník,máma

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

hlavně nezapomenout svoje vložky a dostatek kalhotek

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - kuklicka 31.05.10 napsala :

Dobrý den,
já v této porodnici rodila už podruhé.A jak to v životě né s každým člověkem se shodnete,tak i v této nemocnici to tak je.Obě dvě těhotenství jsem měla problémy,a vždy mi hodně pomohli.Obzvlášť můj dík patří panu Mvdr.Scharlemu,a paní Mvdr.Hrotkové.Moc jim oběma dvěma moc děkuji.Poslední porod zachránili mému synovi život,a rychlý zásah panů doktorů ,se narodil zdravý kluk.Bohužel nevím jak se jmenovali,vím jen,že jeden z nich byl pan Mvdr.Velemínský.Co se týče šestinedělí,jsou tam se sestry,které jsou nepříjemné,ale víc převažují ty příjemné a ochotné sestřičky.Takže tuto porodnici vřele doporučuji,a všem mo za vše děkuji.Jana Kuklová

Nahlásit
neutrální
Porodnice České Budějovice - Anonymní 19.05.10 napsala :

Ahoj všechny nastávající maminky. Na přání manžela jsem šla rodit do nemocnice České Budějovice, protože vím, že je tato nemocnice maximálně vybavená a připravená při jakékoliv komplikaci včas zasáhnout a pomoci. Patří mezi krajské nemocnice. Když by nastali nějaké komplikace a já rodila např. v Českém Krumlově, taK stejně by mě možná pak převáželi do Českých Budějovic a nebo do Prahy. Uvažuji jen tak, pokud by nastali vážné problémy, které vetšinou nebívají a není se čeho bát.
V Českých Budějovicích jsem porodila mé první dítě, byla to holčička. Při nástupu do nemocnice byli všichny na mě hodný a velice ochotný. Můj porod probíhal bez větších problémů a rodila jsem 6 hodin. Nejhorší je pro každou maminku asi to čekání a těšení se na to, když už to budu mít za sebou. S ubytováním na pokoji a dobrou partu co jsme se tam sešli, jsem byla spokojená. Jediné co mě vadilo byla 1 sprcha a 1 záchod s kapacitou pro 6 maminek. Na porodním sále byli některé porodní sestřičky kromě hlavní asistentky porodu trošku přísnější, což mě docela dost překvapilo, ale jinak porod dospěl ke zdárnémů narození naší holčičky.

Ale hlavní důvod co bych tu ráda uvedla je chování personálu k nám prvorodičkám i ostatním rodičkám, které se mnou na pokoji sdíleli svůj vlastní stejný názor. K nám na pokoj chodili pravidelně 2 oddělení sester rozdělené pro maminky a druhá parta byla pro miminka. Ležela jsem na pokoji šestinedělí.
Primář a vrchní sestra včetně personálu s oddělení pro maminky se k nám chovali slušně a rádi nám pomohli a poradili. I když se sem tam našla sestra, která nebyla tak vstřícná.
Co se týká sestřiček z šestinedělí,které nás navštěvovali přes týden, tak si na ně nemůžu stěžovat. Ale to nemohu bohužel říci o oddělení sestřiček z šestinedělí od pátku až do neděle, které se naopak chovali, jako kdybych rodila v nemocnici každý den, všechno jsem měla znát a všechno jsem dělala podle nich špatně. A tak se nechovali jen ke mě. Podotýkám, že ráda vycházím ze všema bez problémů a nechám si ráda poradit a vyslechnu si názor.
Né všechny sestřičky z tohoto oddělení byli takové, to bych jim zase křivdila, ale našlo by se pár sester, které tu atmosféru vyložene kazí a chovají se, jako kdyby děti ani neměli rády a jako by přišli s mindrákem a o víkendu si vybíjeli vztek na nás. Nepochopím, jak se můžou takhle k nám maminkám chovat. Mají toho sice hodně, ale i tak si můsí zachovat profesionální chování.
Nejen že mě tím jejich chováním stresovali, ale tvrdili i nepravdivý věci. Podle dětstké vizity a doktorů s dětského oddělení jsme nádherně přibírali a dobře kojili. A to podle 2 sestřiček ze šesti nedělí jsme nepřibírali a že budeme muset jít jinak na příkrmy a podobně. Nadruhou stranu ta maminka může přijít i o mléko díky takovému stresu, který tam o víkendu panoval.

Na závěr bych chtěla nemocnici a porodnici hodnotit celkem kladně, ale jestli budu do budoucna rodit další miminko,tak vážně budu zvažovat, jestli díky těmto problémům v této porodnici budu zase rodit.
Ráda bych doporučila této nemocnici, aby si hlavně o víkendu kontrolovali chování a přístup sester s šestinedělí, které né všechny a ale některé této skvělé nemocnici a porodnímu oddělení kazí dobré jméno. Určitě to není jen můj názor.

Děkuji a přeju všem maminkám hezký den.

Personál: Porodnice jako celek

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zachovat si klidnou hlavu a nestresovat se. Jdete tam samy za sebe a né za někoho jiného. Tak si to mateřství v klidu a pohodě užijte.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 26.04.10 napsala :

Já jsem v Českých Budějovicích v porodnici rodila v červnu 2009 a šla bych tam znovu jen kvůli tomu, že je tam o miminka opravdu hodně dobře postaráno. Hned pod odd.šestinedělím je neonatologie, kde jsou moc milý a hodný personál. když by se jednalo jen o mne, do budějc už nejdu.
Kontrakce mi začaly ve čtvrtek ráno, po pěti minutách. Jako prvorodička jsem jela tedy hned, natočili mi monitor, vyšetřili s tím, že k porodu to není. Šla jsem na odd.šestinedělí mezi maminky s dětičkami. Od čtvrtka od šesti hodin do pátku 14:00 mne nikdo nevyšetřil. Chodila jsem po chodbách z nepříjemnými kontrakcemi po čtyřech minutách. Sestry jen říkaly - „když můžete ještě chodit, tak to k porodu není a běžte si lehnout, potřebujete spát a ne se tady producírovat“. Nemohla jsem ani ležet, natož spát. Když jsem si lehla že bych třeba usnula - po sprše to bylo lepší , brečeli miminka na pokojích. Odcházela jsem pravidelně do sprchy, která je pro šest (!!!) žen. Neustále jsem musela odcházet, neboť se maminky potřebovaly taky sprchovat. Měla jsem k dispozici velký fitball pro který jsem se stejně musela ploužit přes celé oddělení, nebot tam byl jen jeden a na pokoj na konci chodby přišla další rodička, která nebyla ještě k porodu. V pátek mne tedy vyšetřili s tím, že sice kontrakce jsou,ale jsem otevřená jen na dva prsty, šla jsem zpět na šestinedělí. Takhle jsem tam ten den byla dvakrát. Byla jsem vyřízená, unavená.Dostala jsem něco na zmírnění bolestí (abych se prý mohla alespon na chvilku vyspat), když mi to nezabralo, sestřička mne pomalu seřvala jak to, že to není možný. V sobotu v jednu hodinu ráno jsem byla už tak vyčerpaná, že jsem brečela ve sprše, sestra za mnou přišla a seřvala mne, že mi to k ničemu není at si jdu laskavě lehnout a nebudím ostatní. V sobotu mne tedy znovu vyšetřili, už jsem byla na tři prsty a paní doktorka mi tedy píchla vodu. Šla jsem na klystýr a jedna asistentka mi tam říkala, at se jdu projít po chodbě že mi to pomůže. Když jsem se procházela, přiběhla další a začala na mne řvát, co tam lezu at si jdu na pokoj…od té doby si mne nevšímali. DOktorku jsem viděla až za 8hodin, měla jsem kontrakce po minutě, ležela jsem sama na hekárně a vzdychala bolestí. V tom pokojíčku třikrát tři metry, kde jsou dvě postele a mezi nima stoleček, jsem vrazila právě do toho stolku a rozlila sklenku s vodou - za to jsem dostala taky vynadáno:)) sestra na mne vyjela, že jsem ji jako mohla zavolat, když jsem to tu rozlila. Ano, to mne zrovna tak zajímalo:)Měla jsem nutkání tlačit - ona mne hned vyšetřila na lůžku a řekla, že jeste nemá. Opět zmizela a já tam byla tři hodiny uplně sama. Nakonec jsem poprosila o epidural, provokačky - v pět hodin jsem byla pořád na tři prsty - šla jsem tedy na sál, kam za mnou přišel i přítel. V pul desáté večer se dcerka narodila. Při porodu - při samotném tlačení, jsem asi křičela (hrozně mi to na konci kontrakce pomáhalo) Přítel říkal, že se sestry na sebe smály. Když mi vyndavaly epidurál ze zad, začaly se opět smát, že má „maminka na zádech druhý bříško“. To mi přišlo hodně netaktkní ,při těhotenství jsem nabrala 36kg a byla jsem opravdu silná, ale tohle si přece nemůžou dovolit. .. Je to tam všechno jako na běžícím pásu, nikdo si nikoho moc nevšímá, nikdo neporadí, člověk je tam v těch nejtěžších a nejbolavějších chvílích první doby porodní úplně sám…partner mohl až k samotnému porodu, tam jsem ho ani nevnímala. Kdybych se rozhodovala za sebe, už do Českých Budějovic rodit nejdu, rozhoduji však pro blaho dítěte a o to je opravdu dobře postaráno.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

pevné nervy

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - zuzu1982 29.03.10 napsala :

Dobrý den,zdravím všechny nastávající maminky. Já jsem rodila v nemocnici v Českých Budějovicích v únoru 2009.
Měla jsem z té nemocnice přímo hrůzu. Nebyl nikdo kolem mě,kdo by mi řekl pozitivní hodnocení,všechny maminky si jen stěžovali a na netu jsem také nacházela jen negativa. Ale protože mi opravdu záleželo jen na miminku a na péči o něj,tak jsem ani neuvažovala,že bych rodila jinde. Proto když jsem odjižděla 18.února s porodními bolestmi do nemocnice,šíleně jsem se bála. Všechno bylo ale uplně jinak. Porodila jsem až druhý den pozdě odpoledne,takže jsem strávila na čekacím pokoji a v porodním boxu hodně času,ale opravdu nemůžu říci nic špatného. Pravda je taková,že to tady v nemocnici trochu jako ve fabrice na miminka-tudíž opravdu pěkný hukot,ale chovali se ke mě slušně a když jsem potřebovala tak pomohli-poradili. To samé bylo potom i na šestinedělí. Určitě by se našla sestřička,která nebyla třeba uplně nejmilejší,ale v podstatě jsem to všechno přisuzovala tomu,že tam mají opravdu plno práce. Naučili mě tam kojit,koupat,přebalovat atd a to pro mě bylo důležité. Takže já můžu jen poděkovat a vzkázat všem maminkám aby se tak nebáli,já byla opravdu hodně mile překvapená.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice České Budějovice - Camis 26.03.10 napsala :

tak ja tedy taky nemuzu ceskobudejovickou porodnici chvalit a asi nejsem jedina kazda maminka se kterou se potkam rika to co ja.....druhe dite v teto porodnici uz nikdy!!!!nejsem nijak narocna opravdu ne. Sice nemohu pridat zkusenost s porodem, mala se narodila cisarem, ale opradu obcas jednani vylozene na facku… Dobra z gynekologickeho oddeleni sestry jaks taks az na jednu…ale z detskeho…je tam jedna sestra, ktera asi trpi mindrakama nebo co a na to ze by se zena nemela po porodu nejak stresovat aby neztratila mliko je uz asi jedno…Nejen ze slo o nelidsky pristup kdy me tam krome jineho sjela, jak si predtsavuji ze neumim kojit a ze kojim spatne…beru to pokud by to rekla normalne ale kdyby me pri tom neurazela a neztrapnivala pred ostatnimi maminkami. A opravdu perlicka nakonec v den odchodu z porodnice, kdy muz nemohl prijet drive nez v 11, byl mimo mesto a ia bez tohoto ohledu me proste v pul devate vypakovali dosti neomalene z pokoje pod vetou…,, nezabirejte tu misto, nikdo tu uz na vas neni zvedavy, vas pobyt skoncil pred pul hodinou a uz si zdejsi sluzby nehradite, jdete si s deckem cekat na chodbu!!!!" opravdu vytecny odchod, takze jsem s malou sedela a cekala pres 2 hodiny na chodbe namackla s dalsimi maminkami…TAKZE tato porodnice uz NIKDY VICE nehodlam stresovat ani sebe ani druhe dite jedna zkusenost dalece staci

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice České Budějovice - Anonymní 21.03.10 napsala :

Tak já budu asi první kritik na budějovickou porodnici. Rozhodně všechno nebylo tak špatné,ale po pořádku. Můj porod trval téměř 28 hodin a vzhledem k tomu, že jsem se i přes kontrakce po 3 minutách dlouho neotvírala a taky asi proto, že nebyl dostatek místa, strávila jsem ho téměř celý na oddělení šestinedělí mezi maminkama s dětma. Takže to vypadalo tak, že jsem jim tam chodila celou dobu po pokoji a skučela a samozřejmě rušila. Jediné, co trochu pomáhalo, byla horká voda, jenže problém byl v tom, že sprcha je pro 6 maminek. Takže jsme do ní mohla pouze, když jí žádná z nich právě nepotřebovala. Takže mám pocit, že jsem první dobu porodní strávila čekáním na sprchu :-D O porodních asistentkách toho moc napsat nemohu, jednou za 2 hodiny mě chodily kontrolovat sestřičky ze ženského oddělení a ty byly moc milé. Po těch 2 hodinách mne vždy odvedly na kontrolu za doktorem na porodnici, je to o 3 patra dál, takže mi to, vzhledem ke kontrakcím, trvalo i půl hodiny tam dojít. Až na poslední půl hodinu si mě tam už nechali a to musím pochválit, asistentky i lékaři byli perfektní.
Na co tedy opravdu nerada vzpomínám, byly ty hodiny bezprizornosti při čekání na šestinedělí. Kromě těch kontrol po 2 hodinách si mě nikdo nevšímal,myslím, že porod trval tak dlouho i proto, že jsem tam byla tak sama a nemohla se o někoho opřít, přítele zavolali až na tu poslední půl hodinu, ta samota při té bolesti byla opravdu příšerná a ten fakt, že tam jen ťapám po chodbě a nemám si kam zalézt taky nepomohla. Stačil by jakýkoli člověk co by byl po ruce :-)
Druhá věc byly pak po porodu dětské sestry na šestinedělí, některé mi připadaly, že snad ani nemají rády děti. Ale abych jim nekřivdila, neplatí to o všech. Ale jak už tu psala jedna maminka, radši nic neočekávat a udělat si všechno sám. Vadilo mi, že byly některé nepříjemné, když mi třeba dlouho trvalo oblékání malé, také že dávají navzájem protichůdné rady…
Při příštím porodu budu hodně váhat, zda zvolit Budějovice. Sice je zde neonatologie, ale obávám se, že spousta komplikací může nastat i proto, že maminka není při porodu v pohodě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Ifca1 18.02.10 napsala :

Rodila jsem tu dvakrát, 2005 + 2008, pokaždé jsem narazila na velmi příjemné porodní asistentky se smyslem pro humor:-). Jedinou výtku mám k doktorům - mohli by se naučit aspoň se představit:o)Nebojte si říct, co by vám lépe vyhovovalo (míč, stolička, poloha), nic extra vám sami od sebe při tom provozu nenabídnou, ale vždycky ochotně vyhoví!

Šestinedělí, resp. dětské sestry - podruhé už jsem věděla, že nemám nic moc očekávat, postarala jsem se sama a byla spokojená. Napoprvé jsem byla zklamaná:-( Chce to prořízlou pusu, ptát se a nedat se odbýt!
Záchodů a sprch se mi zdálo neskutečně málo (1 pro 6 maminek), ovšem na druhou stranu musím říct, že nikdy nebyl problém s čekáním, kupodivu vždy, když jsem potřebovala, bylo volno:-)
Jídlo - někdy pro kojící zcela nevhodné, ale já jsem chuť k jídlu moc stejně neměla a když, návštěva donesla něco lepšího;-)K pití je jen čaj, neslazený nebo s cukrem, rozhodně doporučuju sebou vodu!

Prostředí tedy žádný zázrak, personál jako všude - záleží vždy na konkrétním člověku.
Nicméně - neonatologie po ruce pro případ komplikací pro mě bylo důležitější než zkousknout na pár dní trochu osobního nepohodlí, takže to dobře promyslete;-)Rodit v menší rodinné porodnici je určitě příjmnější zážitek, ale nedovedu si představit, že by mi miminko odvezli jinam a já musela zůstat sama…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Deminka 13.02.10 napsala :

Rodila jsem v Českých Budějovicích v roce 2009.Byla jsem moc spokojená.PA úžasná, milá, hodně povzbuzovala.Četla a slyšela jsem o této porodnici a oddělení šestinedělí hodně negativního, tak jsem byla velmi mile překvapená.Ač jsem si v podstatě porodnici vybrat nemohla pro mé rizikové těhotenství byla jsem moc ráda, že jsem rodila tady.Rovněž na oddělení neonatologie velmi profesionální a přitom lidský přístup.Mohu jen doporučit.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice České Budějovice - Zulvisek 22.01.10 napsala :

Já si ani u jednoho ze synů nemůžu stěžovat.Personál byl úžasný v obou případech u obou jsme se i nasmáli.Rodila jsme bez otce a chovali se ke mně opravdu perfektně.
Plno maminek si na tuto porodnici stěžuje,ale já bych řekla že je to i v přístupu samotných maminek.Když tam přijde pohodová mamina co nehysterčí tak k ní jistě mají jiný přístup než k mamince která křičí na personál a tak podobně.
Samozřejmě se může stát (i když by se to tedy stávat nemělo) že je lékař nebo sestra nepříjemný i když je maminka „normální.“
Ale můj názor na Českobudějovickou porodnici,oddělení šestinedělí (s prvním) i neonatologií (s druhým)je jen a jen pozitivní.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klid.Zvládly to všechny maminy zvládnete to taky =o).A nakonci čeká ta nejůžasnější odměna =o)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Těhotenskou průkazku,doklady,foťák atd

Nahlásit

Fotky z porodnice

porodní sál

Davídek

Gabča (3m) a Honzík (3r a 3m)

Gabrielka v porodnici - jsem si jí převlékla :-)

Matěj, narozen 5.9.2011 ve 12:51 s váhou 3,620

a Vaneska dnes- 1.rok


1 komentář

V nemocnici po narození . . .

Přidejte Vaše fotky k porodnici České Budějovice.>

Děti z porodnice České Budějovice

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti, které se narodí v porodnici České Budějovice
HelenKa96 XXX neznámé 06.09.2019
MonulinkaEll Sandra, Adam neznámé 12.09.2019
Claree České Budějovice Patrik neznámé 12.09.2019
Děti narozené v porodnici České Budějovice
ssuchy Lenka 49 cm, 2980g 24.04.2019
Janinna89 Zliv Pavel
51 cm, 3290g 22.02.2019
Tiffanka16 Tamara
neznámé 13.02.2019
Žanet. Vivi Julie 51 cm, 2900g 27.01.2019
DatvaM České Budějovice Markéta
47 cm, 3100g 13.12.2018
Balabel České Budějovice Vít neznámé 05.10.2018
JaneWolf Lišov Valerie
50 cm, 3300g 20.09.2018
kalitka České Budějovice Rozárka / Bastík neznámé 12.08.2018
Něha Bertík neznámé 11.08.2018
Pjetaaa Eliška 46 cm, 2580g 25.07.2018
Bronny České Budějovice Nicolas
neznámé 20.07.2018
jitka2379 Filip 3010g 19.07.2018
Vojtěch 84 Vojtíšek
42 cm, 2100g 09.07.2018
Greenloo Jakub Heindl
50 cm, 3400g 24.06.2018
Elikm Mirecek neznámé 24.06.2018
Nikolaaaa1 Adámek
48 cm, 2770g 22.06.2018
Káťa210 Patrik
50 cm, 3270g 18.06.2018
Simonice České Budějovice Simonka neznámé 13.06.2018
Leontýnka Leuška Leuška
48 cm, 2960g 13.06.2018
Janyssek29 Anicka
neznámé 11.06.2018

Rodily v porodnici České Budějovice

Chystají se rodit v porodnici České Budějovice

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici České Budějovice?