Nemocnice České Budějovice, a.s., Gynekologicko-porodnické oddělení

Zdejší gynekologické oddělení je velice rozsáhlé a disponuje mnoha specializovanými ambulancemi. Kromě poradny pro riziková a patologická těhotenství zde najdete urogynekologickou a onkologickou ambulanci, také zde najdete jednotku intenzivní porodnické péče v případě patologických těhotenství a také moderně vybavenou chirurgickou jednotku.

Na oddělení šestinedělí je k dispozici 11 nadstandardně vybavených pokojů v ceně 1 200 korun za noc. V případě, že s vámi bude chtít přespat i doprovod, připlatíte si ještě 500 korun.

Porodní sál disponuje celkem čtyřmi předporodními pokoji. Na třech z nich je k dispozici porodnická vana. Jeden je koncipován jako alternativní a jeho součástí je rozměrná porodnická válenda. Na všech boxech mají rodičky k dispozici porodnické míče, žíněnky, stoličky. Pro doprovod - že může mít dvě osoby jako doprovod - jsou připravena pohodlná křesla.

Informace o předporodních kurzech sledujte na internetu.

Seznam toho, co si sebou vzít do porodnice je ke stažení na internetu.

Webové stránky:

Doporučují maminky porodnici Nemocnici České Budějovice, a.s., Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 146x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Miloš Velemínský, Ph.D.

Gynekologicko-porodnické oddělení: +420 387 871 111

Porodní sál: +420 387 874 520

Oddělení šestinedělí: +420 387 874 421

Adresa: B. Němcové 585/54, České Budějovice 370 87

URL: http://www.nemcb.cz/oddeleni/gynekologicko-porodnicke-oddeleni-2/

Zkušenosti uživatelek s porodnicí České Budějovice

32
05.08.20

Reaguji na předchozí recenzi: Neskutečný… Vy jste si porodila dítě a zlobíte se, že si ho sestry na noc nechtěly vzít? To snad ne… Tak na co jste si dělala dítě, když se ho hned chcete zbavit? Že jste 2 dny nespala? Spát nebudete takový 2 roky minimálně… V budějické porodnici je rooming in, to znamená dítě s matkou 24 hodin denně. Já jsem byla v porodnici spokojená. Doporučuji.

325
24.07.20

Musím říct, že moje zkušenosti jsou úžasné. První dítě jsem rodila v Motole a bála jsem se, že to nebude takové jako tam. Ale teď k věci…
Kontrakce mi začali ve 2 ráno a byly po 5 minutách. Vzhledem k tomu, že první porod trval od začátku kontrakcí necelé dvě hodiny, tak jsme radši jeli. Sestřičky byly velmi příjemné, ale byla jsem na 2 cm. Manžela tedy poslali domů a já si to ,,užívala,, sama. V šest mi dělali monitor a smáli se, že kontrakce mám minimálním, že mám počkat na vizitu. Bylo 7 hodin a já už nemohla vydržet a tak jsem zazvonila na sestru a ta, že mě vezme na vyšetření. Paní doktorka, když mě viděla, tak hned okamžitě rodit. Na porodním boxu mě vyšetřili s tím, že jsem otevřená na 8cm. Tak jsem psala manželovi v 7:26, aby už vyrazil (máme to 5 minut autem). Doktorka říkala, že musím ještě počkat, abych netlačila, ale už to nešlo. Malá se narodila v 7:45 a manžel to nestihl o 5 minut. Byla jsem bez jakéhokoli poranění jen s malou odřeninkou. Nevybavuju si jméno PA, ale byla skvělá.
Na šestinedělí byly dětské sestřičky dost nepříjemné. Jelikož jsem byla vzhůru od předešlého dne, tak jsem chtěla malou přes noc nechat u nich, ale to mi bylo sestřičkou rezolutně odmítnuto. Sestřičky pro maminky byly v pohodě protože se mnou neměly žádnou práci. A sestry ,co dělaly jiná vyšetření (kyčle, sluch atd.) ty byly taky velmi nepříjemné.
Nakonec byla pro mě tato porodnice velkým překvapením.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Občas se obrnit trpělivostí a rozhodně můžu doporučit nadstandard (větší porce jídla a lepší péče a soukromí)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky (dostanete jen malé)

3667
13.07.20

Rodila jsem zde na konci května 2020. Personál na všech odděleních milý, ochotný, nenarazila jsem na nikoho, kdo by byl protivný. Jen tedy zmatek ohledně roušek, kvůli koronaviru:)
Porodní box velmi prostorný, moderní, dobře vybavený. Vana k dispozici.
Podepsala jsem souhlas s přítomností studentek a byla jsem za to ráda, vždy alespoň jedna byla u mne, když nemohla sestřička, podala mi pití, prostě byla k ruce.
Oddělení šestinedělí příjemné, personál také milý a ochotný a to jak gynekologický, tak neonatologický. K dispozici u neonatologů skříň plná dětského oblečení a dek/peřinek. I přes oddělení plné k prasknutí si nemůžu stěžovat na péči či odbývání při dotazech. Péče o miminko ukázána věcně a stručně, ale nebyl problém se doptat.
Celkově hodnotím na 99 %. Slabší stránkou je strava, ta byla někdy opravdu smutná, pro čerstvé matky bych očekávala k obědu trochu více, než suché těstoviny s vejcem a čímsi jako salám.:(

Personál:

Mudr Polách

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Síťované kalhotky (dostanete jeden kus) a více vložek, pokud trpíte na silnější krvácení. Od věci není ani vlhčený toaletní papír.
Pro miminko vlastní ponožky nejsou také od věci, ale případně zapůjčí neonatologické sestřičky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškerou potřebnou dokumentaci.

14.05.20

V porodnici v ČB jsem rodila v únoru 2020. Co se týče prostředí, je to příjemné místo s veškerou vybaveností. Personál na porodním sále byl profesionální a vstřícný,. Jistě je to právě porodnická část a neonatologické oddělení, které vedou rodičky k rozhodnutí rodit právě zde. To se ovšem nedá říct o oddělení šestinedělí. Všudepřítomné teplo a útulnost pokojů kontrastují s nezájmem a chladným přístupem personálu. Ten udělá jen to nejnutnější. Sestra na vás pár minut po porodu vychrlí mraky informací, které nemáte šanci zpracovat, a ještě si vše nechá podepsat (kdyby to alespoň nechali na dobu, kdy se žena po porodu prospí!). Podpisem to pro ně končí a o veškerou pomoc či základní informace, si musíte říkat s pocitem nepatřičnosti, když rušíte sestry od jejich administrativních úkonů. Nemyslím si, že bych měla přehnané nároky, chyběl mi ale alespoň náznak zájmu a lidskosti na místě, kde se rodí nový život.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nastudovat si vše předem, absolvovat předporodní kurz, nespoléhat se na péči personálu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky.....k dispozici pouze úzké obyčejné

05.05.20

Rodila jsem zde v březnu 2019, akutním císařským řezem. Doktoři šikovní, ale kdybych se neptala, nedozvěděla bych se nic - proč sekce atp. Během hospitalizace na rizikovém oddělení jsem musela strávit celou 1. dobu porodní s dalšími ženami na pokoji, manžel byl puštěn až na sál 2 h přes porodem. Nepříjemné, bez soukromí. Sestry hodnotily stav dle mého úsměvu a ne dle monitoru. Bonding neproběhl, personál se neptal a já neměla sílu to řešit po tolika hodinách kontrakcí. Oddělení šestinedělí katastrofa, dodnes na to zlé vzpomínám. Některé sestry se snaží být alespoň milé, ne vždy jim to jde. Kromě toho, že jsem byla z JIP přesunuta 8 hodin po sekci údajně kvůli nedostatku místa, o dceři jsem prakticky nevěděla, po opiátech jsem byla mimo. Rozkojování probíhalo skoro bez mé přítomnosti, ihned nasadili kloboučky. Podepisování papírů , které neměl člověk šanci přečíst - tma, chvíli po operaci, mimo, po silných opiátech. Hlavně vše podepsat. K snídani kynuté buchty atd. Chce to pevné nervy. Za co jsem vděčná, že jsme obě v pořádku. Pan primář je kapacita obrovská, velmi milá je i laktační poradkyně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Po císaři švestkový kompot.

24.02.20

Po půlce února 2020 jsem v nemocnici podstoupila císařský řez. Personál oddělení šestinedělí byl báječný po celých 5 dní, které jsme v nemocnici strávili. Ovšem personál oddělení starající se o miminka… myslím, že jsem měla zrovna smůlu, že tyto dvě sestry za mého pobytu měly zrovna směnu 3×. Sestry byly naprosto arogantní, při přesunu z JIP na normální pokoj mi neřekly téměř absolutně žádné informace o vyplňování papírů, kojení, vážení, skříňce s věcmi pro malé. Spíše mi to řekly takto - my tu nejsme od toho, abychom se vám celý den staraly o dítě. Na všechno si člověk musel přijít sám, až po tom, co dostal vynadáno za to, že to nemá vyplněné. S péčí o miminko u těchto dvou sester také moc nepočítejte. Spíše jak píše paní výše v komentářích na vás budou koukat jako na idiota, že je obtěžujete a budete odcházet s brekem. Absolutně nechápu, proč tam tyto dvě osoby pracují. Mně osobně, to znepříjemnilo pobyt a hodně si budu rozmýšlet, jestli s druhým dítětem pojedu sem. Ostatní personál, jak sestřičky, tak doktoři z novorozeneckého oddělení byli milí, báječní. Na cokoli se člověk zeptal, mile odpověděli a kdykoli pomohli. Nemocnici doporučuji, jen to má své mouchy a pokud je chytnete také, budete akorát zklamaní.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a trpělivost naprosto souhlasí.

31
13.02.20

Je velmi dobrá, ochotný personál

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivost a dobrou náladu

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hygienické potřeby, kosmetika, přezůvky a vše co je třeba do porodnice. Na stránkách nemocnice to píší a navíc bych doporučila kruh nebo měkký polštářek pod zadek.

11.02.20

Perfektní byla prohlídka během těhotenství. Super je to, že mně i miminku porodnice poskytla oblečení i všechny potřebné pomůcky a dostala jsem seznam věcí, které budu potřebovat, takže jsem se měla podle čeho balit. Pokoje jsme měly po dvou (nepotřebovala jsem nadstandard). Personál byl super, až na jednotlivce (sestra, co sloužila noční, která se tvářila, že jsme úplně nemožný, když jako prvorodičky chceme ukázat koupání nebo kojení). Je jasné, že je to velká nemocnice, takže tam není moc prostor na osobní přístup, ale zato je vše perfektně vybaveno a cítila jsem se, že je postaráno. Příjem proběhl v pořádku, i když pan doktor v noci dost zíval a vypadal, že umře:-D Trošku vázla komunikace, protože to byl cizinec a trvalo, než jsme se pochopili. Ale paní doktorka, která mě rodila, byla perfektní, bez chyby, milá, přesně mi řekla, co mám dělat. Stejně tak sestra a porodní asistentka, která mě měla na starost. Neměla jsem žádný předporodní kurz a díky nim jsem přesně věděla, co a jak. S partnerem nám dopřáli všichni soukromí, jak během kontrakcí, tak po porodu s miminkem. Nikdo mě neshazoval a nezesměšňoval, když jsem měla sebehloupější dotaz. Partner mohl být s miminkem po porodu pořád. Když byl malej na patičce a já musela odběhnout na vizitu a nemohla si ho vzít s sebou, sestřička se o něj postarala a počkala na mě, abych mohla být u celého vyšetření s ním. Líbí se mi i možnost využití laktační poradny v případě potíží po návratu domů. Příště bych rodila na stejném místě:-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě prohlídku porodnice před porodem. Je i fajn si okouknout možnosti parkování.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Něco na zub:-P

2
07.02.20

V porodnici jsem rodila v červenci 2019 a od začátku bylo všechno fajn, PA i doktorka moc hodní, nakonec jsem musela na císaře, ale všichni i na sále mě uklidňovali, když viděli, jak jsem nervózní. Na pooperačním pokoji byla trošku přívětivější jedna gyn. sestra, ale nic hroznýho a pak jedna dětská sestra byla taky dost drsná až mě rozbrečela. Když viděla, jak mě to vzalo, tak začla byt milejší, asi jí to došlo. Většina dětských sester byly v pohodě, ale všechno ukazujou v rychlosti, maj toho asi hodně, alespoň to kojení by měli víc vysvětlit. Mě malá ze začátku nechtěla prso, tak mi šouply klobouček a zkoušej. Ale jinak prostředí perfektní. Je možnost i výběr jídla, takže paráda. Takže až na pár protivnějších sester super.

70
14.01.20

Rodila jsem poprvé, už od příjmu byl personál velice příjemný a ochotný, při porodu porodní asistentka naprosto úžasná. Paní doktorka velmi příjemná. Na šestinedělí sestřičky i lékaři úžasní a velmi vstřícní, ochotní a usměvaví. Nemůžu si na nic stěžovat:-) 100% doporučuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud jste si zvolila porodnici v Českých Budějovicích, tak se nemáte čeho obávat:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

V porodnici pro miminko vše dostanete, maminka dostane poporodní vložky, ale doporučuji si vzít i vlastní. Sbalte si podle seznamu a nic vám chybět nebude.

199
23.12.19

Porodnice v Českých Budějovicích.
Na 100% doporučuji
Rodila jsem poprvé a přenášela, porod měl být vyvolány, ale poslední možný den zabral Hamilton.
Porod byl dlouhý a já přijela už v začátcích, po vyšetření mě přesunuli na pokoj, já si vzala jednolůžkový (na 100% doporučuji). Veškerý personál byl úžasný. Velmi si cením jejich práce! Myslím si, že jsem nebyla nejvzornější rodička (“trošku” hysterické a přesto PA byly úžasný i paní doktoři také!) Na šestinedělí jak by smet, všechen personál úžasný. Ani se mi nechtělo domu. Jídlo? Nemohla jsem si stěžovat a to jsem dost vybíravá, každý den mi dali vybrat z několika jídel a pak mi to přinesli až na pokoj.
Myslím si, že i díky krásné porodnici a skvělému personálu bych měla rada hned druhé miminko.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jednolůžkový pokoj byl úžasný, každé jídlo mi přinesli na pokoj. Návštěvy mohyi chodit až ke mě na pokoj a téměř kdykoli. Manžel se mnou na pokoji byl třeba celé dopoledne a půlku odpoledne a to mi strašlivě pomohlo!

26.11.19

Naprostá spokojenost

22.11.19

S porodnicí mám výbornou zkušenost. Sestřičky na příjmu moc milé, vše mi jako prvorodičce vysvětlily. Co se týče samotného porodu, tak naprostá spokojenost, i přes délku porodu (18hodin) nemohu nic vytknout. Od porodní asistentky po lékaře to jsou profesionálové. Po převezení na šestinedělí bylo jen chování jedné ze sester z neonatologie(ty sestry, které se starají o dítě) hrozné, jinak ostatní sestřičky z neonatologie a šestinedělí naprosto super. Druhé dítě budu zase rodit v Českých Budějovicích.

4
11.11.19

Rodila jsem zde 1.11.2019 a musím říct, že všichni z ženského byli naprosto úžasní. U porodu se mnou měli svatou trpělivost:)
Po převezení na oddělení šestinedělí také byly ženské sestry velice vstřícné. Co se neonatologie týká, některé sestry byly nepříjemné, ale většina z nich byla také milá. Když bylo potřeba, poradily.
Celkově mám z porodu zde velice dobrý dojem, mám hezkou vzpomínku:)

Doporučuji.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

  • minimálně 3 ručníky
  • 2 balení poporodních vložek (raději ty větší např. SAMU MIDI, protože v porodnici dají rodičce menší vložky, které jsou bezprostředně po porodu nedostačující a je třeba si brát dvě až tři najednou) - já spotřebovala 3 balení (1 velké, 2 menší velikost vložek)
  • mast na bradavky
13.07.19

Rodila jsem tu letos 8.4. Na porodním sále bylo ve finále dost lidí, ale nějak mi všichni splynuli.
Kromě porodní asistentky, která byla milá, klidná a celkově tak profesionální, že jsem i přes bolesti byla schopná přečíst si jmenovku a zapamatovat jméno. Anna Malíková. Byla u celého mého porodu, opakovaně mi říkala, co mám dělat a já to opakovaně (neúmyslně!) dělala špatně. Měla obrovskou trpělivost, já bych na to nervy neměla. Pak si také vybavuji, že mě umrtvili na šití a mě bylo divné, že to pořád bolí. Tak jsem se zeptala, jak je to možné. No, a nějaká zaměstnankyně mi pohotově a rýpavě odpověděla, že jako proč asi, když mi tudy právě prošel meloun. To už mi tak OK nepřišlo.
Po porodu jsme byli na nadstandartu, a zaplať pánbůh za to. Měla jsem dost problém to všechno zvládat, většinu dne jsem chodila po pokoji nahá (jen v těch vtipnejch kalhotkách s mega vložkou) a to by nešlo, kdybych byla s více lidma… Chci říct, že ty peníze za to soukromí stojí. A jídlo vozí na pokoj - klidně ho můžete jíst ve stoje, což je fajn. Myslím si, že celkem velkým nedostatkem na oddělení šestinedělí je počet sestřiček na směně. Nikdo nic pořádně nevysvětlí, na ten pokoj téměř nepřijdou.. Mají toho prostě moc, není to v jejich silách. Kdyby jich tam bylo třeba jednou tolik, tak by maminky možná dostaly péči, která je v tomhle období víc než důležitá. Možná by pak nebylo tolik miminek na umělém mléku, kdyby nás někdo naučil správnou techniku kojení. Možná by tolik matek nemělo poporodní deprese. Odcházela jsem z porodnice plná nejistot a bez sebedůvěry. Byla jsem prvorodička. Postupem času jsem se samozřejmě naučila, jak s miminkem zacházet a kvůli přístupu při samotném porodu tu nejspíš příště budu rodit znovu. Převládají spíše pozitiva. Věřím, že kdybych řekla, že mám problém, tak by se tím někdo zabýval. A jak tu někteří píšou, že se jídlo nedá jíst, tak s tím taky nesouhlasím. Mně chutnalo. A plínky nám na necelé 4 dny vystačily.

Personál:

Anna Malíková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pokud není v plánu císař, kupte si vložky. Co největší. Sice je tam dostanete, ale je jich málo a musíte si vzít tři, protože jsou malé. V lékárně prodávají o dost větší, a opravdu jsem je ocenila. A dětský kruh na plavání. Jinak si možná nesednete. A aspoň 3 ručníky

24.12.18

Celé těhotenství jsem měla bez komplikací, tudíž v porodnici nabyli dojmu, že není potřeba se mi nějak extra věnovat, což jsem vítala (v ten den jsem byla na kontrole). Po vyplnění papírů mi byla přidělena porodní asistentka. Ta fungovala naprosto perfektně a informovala mě o všem, co se děje a aktivně, ale nevtíravě se mnou prošla celý porod (3hodiny). Byla to mladá, štíhlá slečna/paní, jmenovala se Karolína, víc bohužel nevím. Katastrofa ovšem přišla s příchodem paní doktorky, kterou si porodní asistentka volala už v průběhu porodu a tato dáma jen procedila mezi zuby, že to snad zvládne odrodit sama, ne?! Ovšem na šití tato dáma nastoupila s velkou suverénností. Takovou bolest jsem v životě nezažila, raději bych znovu rodila. Paní doktorka to tam štupovala jak ponožky a když jsem si dovolila postěžovat, že to opravdu nesnesitelně bolí, tak se mi dostalo odpovědi „Ty mladý nic nevydržej! Já jsem taky šitá, tak to snad zvládnete!“, neustále mě komandovala, že jí prý utíkám, ač jsem se ani nehla, protože jsem byla ztuhlá tou bolestí. Neměla jsem ani slov na nějakou obranu, jen ode mě lítaly slzy a krev. Byla jsem šťastná, že na sále byl i muž, který v tomto procesu mimčo choval, jinak nevím nevím. Výsledkem tohoto je špatné sešití a nyní mám dvě volby řešení - laser nebo uspání a přešití, paráda.. Jméno téhle dámy nevím jistě - dohledávali jsme zpětně zprostředkovaně přes jiný další personál - možná doktorka Kuželová/Kuželková? Je to starší dáma s tmavými vlasy po ramena.

Následnou hospitalizaci hodnotím velmi kladně, měli jsme tedy nadstandard.. Jídlo jsem si mohla vybrat ze tří možností, chutnalo mi vše, až na jeden oběd, ten nešel :) Je to stejná kuchyň jako menza JCU. Sestřičky a lékaři jak z gynekologie, tak neonatologie byli velmi příjemní. Za mě paráda :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán, resp. napsat si, co v žádném případě nechcete a naopak co žádáte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky

18.10.18

Měla jsem plánovaný císařský řez, operace samotná v pořádku. Po dotazu na JIP, jaké léky dostáváte Vám odpoví, že jste zvědavá a šlus.

Porodnici jsem volila i kvůli neonatologii, kdyby měla malá problémy. Během šestinedělí jsem měla komplikace (infekce), musela do nemocnice opět, ale hospitalizaci odmítla a docházela ambulantně ( v tomto případě nemůžete mít miminko u sebe). V současnosti je snad vše v pořádku.

Jak už zde několikrát bylo uvedeno, porodnice je přeplněná a sestry na šestinedělí Vás rozbrečí tím, že Vás přesvědčí, že jste neschopná postarat se o dítě, nepije a zvrací kvůli Vám apod. Normálně jsem celkem od rány, ale hormony dělají své. Samozřejmě jsou výjimky a milé sestry, úplně mě dostávali některé mladé sestry - holky, které byly „nejchytřejší“. Instruktáž ke všemu je z rychlíku, vše podepíšete, že jste proškolená. Jak už někdo uváděl, doporučuji internet v mobilu, vše jsem si hledala - jak odříhnout, další možnosti kojení než ty „zaručené“, v lehu mi to opravdu nevyhovovalo a ani nám to nešlo.

Lékaři byli na gynekologii i dětském milí a v případě potřeby Vám vše vysvětlí.

Jídlo je úplná katastrofa, to jsem z recenzí věděla, ale na realitu mě to nepřipravilo (a to nejsem náročná). Pokud ale máte začít kojit, tak se nechte zásobit z domova, především pouze čerstvé rohlíky a lučina/máslo bez ničeho na snídani a večeři moc vhodné nejsou, obědy neidentifikovatelné, nechte si něco k jídlu donést.

Plenky poskytnuté Vám asi stačit nebudou, ale je super, že Vám dají alespoň nějaké a super namíchanou mastičku na zadeček, lze používat i na tělo, má doktorka mi ji pro malou předepisuje.

Úplně se mi nelíbí, že pupík nechávají odpadnout, je to spíš komplikace.

Spíš doporučuji kvůli neonatologii a celkem příjemným a schopným lékařům. Pokud budu mít druhé dítě, nejsem si v současnosti jistá, kam půjdu rodit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mobil s internetem a nabíječku, nechat si donést jídlo na šestinedělí.

25.09.18

Mám na porod ty nejhorší vzpomínky, ale rozhodně ne kvůli personálu a prostředí budějovické nemocnice. Paní doktorka Hrotkové se u mého porodu objevila v 7 hodin ráno, zřejmě od střídání směn a od té doby ji vidím už jen jako anděla, který zachránil mne a naši malé princezně život rozhodnutím o akutním císaři, kdy věřte, mám lepší vzpomínku po probuzení z narkozy, než z pokusu o vyvolávaný porod, který pro nepoměr nebyl vaginálně zřejmě ani možný (obrovská chyba OG, který neměřil pánev v prvním trimestru), v porodnici už tak snadno měřit bohužel nešlo.

Oddělení pooperační péče - úžasný personál, neuvěřitelně hodné sestřičky, které pomohou a udělají vše, co vám na očích vidí. Chápou vaše pocity a pomáhají, jak jen mohou. Měla jsem po narkóze hrozné stavy mdlob - opět záchrana od paní doktorky Hrotkové, která mi vyměnila léky na bolest a postavila mě na nohy.

Oddělení šestinedělí - sestřičky gyndy a studenti naprosto v pořádku, také moc hodní a vždy vyhověli se vším, oč jsem je požádala.

Dětské sestřičky byly také úžasné a hrozně hodné, pomáhaly, jak mohly. Je pravda, že instruktáž o tom, jak co s miminkem dělat, byla poměrně rychlá a nebylo v ní daleko vše, ale ono to ani nejde. K miminku prostě „podrobný návod k použití“ nedostanete, ani by to nešlo, každému vyhovuje něco jiného a člověk musí vše vzít do ruky sám. Sestřičky pomáhají, ale hlavní práce je na samotné mamince, a tak by to i mělo být.

Něco jiného je ale jedna sestra, paní Novotná. Je to žena již ve velmi pokročilém věku, hodně zmalovaná, nosí černé vlasy v drdolu. S ní mám zkušenost opačnou. V podstatě řekla, že mi děťátko blinká, protože má kvůli mně a mé neschopnosti koliky a chtěla mu přiškrtit ruce v zavinovačce (malá by pořád papala a přejídala se). Prý, že když bude mít úple ruce podél těla bez možnosti pohybu, bude klidná. Úplně jsem to vypustila a žádnou její radou jsem se neřídila. Věděla jsem, že ten den už půjdu nejspíš díky bohu domů, což jsem té DĚTSKÉ sestře i zmínila, načež mi řekla, že mě domů GYNDA pustí 4. den po císaři jen na revers a žádný doktor nedá svolení. Přičemž už jsem předtím mluvila i s ostatními lékaři a vzhledem k tomu, že jsem byla bez jakýchkoliv přípravků proti bolesti, jizva v pořádku a děloha taky, nebyl větší důvod mě tam držet. No, ukázal se znovu na velké vizitě můj anděl, paní Hrotková, a domů jsem jela ještě ten den a revers jsem samozřejmě nepodepsala, to bych nikdy neudělala. Kdyby sestra Novotná alespoň jednala s maminkami normálně a ne tak hnusným arogantním tónem, který chvílemi zněl jako kdyby se mi pošklebovala a měla radost z každého menšího neúspěchu, který nafoukne do obřích rozměrů, neměla bych porodnici v Buděovicích, co vytknout. Bohužel ale vyhořelá sestra dokáže leckteré mamince zkazit celý pobyt v porodnici.

Snažím se na to koukat objektivně, a proto dávám porodnici 4.5/5, kdy tedy strhávám za skoro nepoživatelné obědy a trošku za zaměstnání takové zlé, staré rašple, která by už měla být v důchodu a, dle jejího vzhledu, užívat si solária a dalších kosmetických procedur a nestresovat maminky a miminka.

Personál:

MUDr Romana Hrotková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vyhnout se sestře Novotné obloukem. Nejsem zdaleka jediná, kdo s ní má špatnou zkušenost a dělá jí zřejmě dobře na srdci rozplakávat maminky po porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam na stránkách nemocnice je dostačující.

68
28.07.18

Porodnice v Českých Budějovicích byla moje volba číslo jedna. Chtěla jsem to mít blízko. Doporučuji zapsat se na jejich předporodní kurzy nebo se jít podívat na prohlídku porodních sálů, abyste věděli, do čeho jdete.
Prostředí je příjemné, nové.

Rodila jsem v červenci, v době dovolených, nicméně vytíženém období, takže při příjmu k porodu se čekalo docela dlouho na lékaře a volnou vyšetřovnu. Jinak příjem v pohodě, porodní asistentky, co se mnou vyplňovaly papíry a probíraly porodní plán, byly skvělé - dvě starší paní (jména bohužel nevím).

Lékař ,co mě vyšetřoval na příjmu, byl černoch, sympatický, drobnější doktor. Mluvil hůř česky, ale rozumět se mu dalo v pohodě. Celkově jsem se nesetkala před porodem ani při porodu s nepříjemným personálem, čehož jsem se trochu bála.

Po přípravě k porodu (klystýr ani holení nikdo nenutil, jen pokud člověk chce) už jsem šla rovnou na porodní box. Chtěla jsem vanu, ale nakonec se mi do ní ani nechtělo. Vyhovovalo mi spíš být dlouho ve sprše. Partner tam byl celou dobu se mnou, přála jsem si co nejvíc soukromí, takže nás tam nechali víceméně být samotné, pokud to šlo, a pak když bylo nutné, byla tam se mnou jedna, později dvě porodní asistentky.

Miminko mělo nějakou dobu moc rychlý tep - to pro mě bylo nekonečné, protože jsem musela být připojená dlouho na monitor a nemohla být ve sprše. Ale úlevových poloh jsme vyzkoušeli opravdu hodně. Porodní stoličku, žíněnku, míč ve sprše. Personál se opravdu snažil mi ulevit. Poslední fázi první doby porodní jsem strávila už na lehátku na boku kvůli dorotování miminka a to pro mě bylo nejnáročnější a celkem nesnesitelné, ale na to člověk pak rychle zapomíná.

Největší mínus pro mě bylo střídání směn, kdy se se mnou asi 3 hodiny před tlačením rozloučila jedna porodní asistentka, co mi nejvíc pomáhala a přišla jiná mladá, která byla sice sympatická a snažila se mi co nejvíce pomoct, ale přišlo mi, že se snažila až moc a pořád na mě sahala při kontrakci a utírala plodovou vodu, což mi v tu chvíli vadilo.

Samotné tlačení pak bylo za asistence dvou porodních asistentek (z každé strany jedna) a mladé doktorky, která byla taky super. Chtěla jsem zvolit polohu více v sedu, nakonec to problém nebyl, ale porodní asistentka měla trochu pochyby, co na to řekne doktorka (z toho jsem měla dojem, že některé asistentky mají z doktorů trochu respekt nebo nevím, co si o tom myslet) - nakonec to doktorka vůbec neřešila, prostě mi zvedly opěradlo více do sedu a já se držela pod koleny sama rukama. O opěrky nohou jsem si jen opírala chodidla. Tlačila jsem asi na dvě kontrakce, s tím, že ke konci už docházely síly, ale dítě už muselo ven, takže mi asistentky zatlačily na břicho zeshora. Zní to hrozně, ale nebylo to nic drastického a pomohlo to.

Hodně diskutované téma je nástřih - já si ho samozřejmě nepřála, při tlačení jsem cítila, jak mi roztahují hráz a drží ji, ale po nějaké době mi doktorka řekla, že by to radši trochu nastřihla, protože ta hráz je vyšší a hodně napnutá. Takže jsem nakonec souhlasila a teď 10 dní po porodu už jsem zahojená dobře, nebyla to žádná velká rána a žádná jiná poranění jsem neměla. Šití bylo rychlé a bezbolestné.

Ocenili jsme, že mi dali po porodu malého hned na tělo a k prsu. Hned se přisál, bylo to krásné. Pak mi ho nechali opravdu celé ty dvě hodiny na těle, s tím že posledních asi třicet minut si ho vzal už partner k sobě do náručí.

Stanice šestinedělí taky pro mě naprosto v pořádku. Profesionální přístup. Nesetkala jsem se s nikým nepříjemným. Je jasné, že někdy měly sestry toho hodně, a tak se člověku nevěnovaly takovou dobu, ale vždycky poradily zejména s kojením a uklidnily mě, když jsem měla druhý den krizi, že nemám dost mléka. Ochotně mi malého pohlídaly a uklidnily. Měla jsem nadstandard a byla jsem za to ráda, že jsme měli klid a partner za mnou mohl chodit kdykoliv během dne.

Jediné, co by potřebovalo zlepšit, jsou za mě určitě obědy - to jídlo je otřesné, horší než školní jídelna, protože téměř ve všem je mouka. O čerstvosti se mluvit opravdu nedá a jediná zelenina byla vařená v polévce. Snídaně jsou normální a studená večeře taky v pohodě, z toho se dalo najíst a v jídelně byly k dispozici i další věci jako nějaké ovoce, tvaroh, musli, pečivo.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Aby si přečetly veškeré info na stránkách porodnice, šly se tam osobně kouknout a napsaly si porodní plán. Také aby neměly přehnaná očekávání - nakonec některé věci se předvídat nedají a můžou dopadnout trochu jinak. Nejdůležitější je myslet na to, že přivedou na svět své dítě a proto se vyzbrojit co největším optimismem a říct si, že to zvládnou ať už se stane cokoliv.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Mně se osvědčil vlhčený toaletní papír a porodnické vložky větší velikosti (Hartmann Midi). Pro miminko tam vše je. Na utírání zadečku a omytí miminka používají takové lepší papírové utěrky namočené do vody, takže kdo chce, ať si zabalí i vlhčené ubrousky na zadeček. Jinak pro sebe doporučuji ještě sprcháč s dubovou kůrou a dva velké ručníky na tělo - já se sprchovala fakt často. Na ruce a intimní partie je lepší používat jejich papírové ručníky. Nic dalšího mě nenapadá. Noční košile jsem využívala ty jejich anděly s rozepínáním vpředu. Bylo to praktické. Na sezení nafukovací kruh se taky hodí a ještě jeden menší polštářek z domova na spaní/kojení.

19.06.18

Oddělení rizikové v pohodě.

Neonatologie naprosto super, skvělá péče, milé sestřičky, slova chvály nestačí, myslím, že každý, kdo odchází, jim přinese nějaký dáreček a to mluví za vše.

U porodu si taky nemůžu stěžovat, myslím, že v rámci možností a nastálých problémů se personál snažil mi situaci co nejvíce zpříjemnit.

Co byla ale tragédie, bylo oddělení šestinedělí. Neochotné, nepříjemné sestry snad všechny kromě jediné (která tam docházela na občasnou výpomoc z mateřské). Asi za to ty dámy nemohou, mají toho moc. Že vydeptají a rozbrečí ženský po porodu pod vlivem hormonů - budiž, ale moje dítě mělo problémy a oni to zanedbali tak, že jsme pak museli na neonatologii. Přitom to vůbec nemuselo být nutné, kdyby se nám dostalo od začátku správné péče. Ohrozili zdraví mé dcery.

Jídlo na všech odděleních hrůza, ale to člověk nějak přežije.

Přes zmíněná negativa bych porodnici spíše doporučila, je to velká nemocnice, je zde vše pohromadě, v případě nestandardních situací je možnost vše rychle řešit a hlavně, pokud je třeba péče neonatologie, ta je tady na vysoké úrovni.

04.06.18

Průběh porodu hrůza. 12 hodin vyvolávání porodu, nakonec akutní císařský řez. Doktoři mladí, nic moc zkušeností. Sestry nepříjemné. Strava příšerná. Celkově velké zklamání.

16.05.18

Od příjmu, přípravny, samotný porod až po šestinedělí nelze nic vytknout. Příjemné a moderní prostředí, dostatečná péče i příjemný personál. Jediná výtka byla u novorozenecké péče. Zrovna moc příjemně se nechovali.

02.05.18

Předem píšu, že jsem v ČB nakonec díky bohu nerodila.

Do porodnice jsem se dostala měsíc před termínem a 5 dní jsem strávila na perinatologii. Prodělala jsem akutní ústřel zad, ale záda nikoho moc nezajímala. Chytla jsem tam asi 7 doktorů a každý mi sliboval něco jiného, což jeho další kolega nedodržel. Jediné, co mi pořád zkoumali, tak to bylo břicho. Musela jsem se několikrát doprošovat, ať ke mně pošlou někoho přes záda - nakonec jsem se dočkala po 3 dnech. A dočkala jsem se akorát toho, že mi nepomůžou, že to musím vydržet.

Bolesti zad mi spustily poslíčky a v porodnici se chovali, jako kdybych každým dnem měla rodit. Nakonec jsem celá vynervovaná podepsala revers, protože mě tam drželi naprosto zbytečně („pani je tady teprve od pátka“) a přehazovali si mě jako horkej brambor („jestli vám kolegyně řekla, že vás propustí, tak si počkejte na ni, já vás pouštět nebudu“). Vyfasovala jsem prášky na udržení těhotenství (v 35. týdnu!) a s řečmi o tom, že se určitě brzy uvidíme, mě pustili domů.

Až na sestru u příjmu, kterou daleko více zajímaly papíry, a jednu sestru, která na mě uměla jen štěkat, si na sestřičky stěžovat nemůžu. Horší to bylo s doktory. Vadilo mi, že každý jel na své triko a nedodrželi to, co mi slíbil kolega před ním. I můj gynekolog se posléze divil, proč mi dělali řadu zbytečných vyšetření.

P. S. Na předepsané prášky jsem se naprosto vykašlala, poslíčky jsem měla dál a rodila jsem přesně v termínu o měsíc později v jiné porodnici. Tam to bylo jiné kafe. Kdybych nepodepsala revers, tak mě tam zbytečně drží ještě dneska.

326
27.04.18

Své první dítě jsem porodila v roce 2016'. Nastoupila jsem v 34. týdnu těhotenství na rizikové oddělení a pobyla jsem tam 3 týdny, než jsem porodila. Na rizikovém oddělení jsem byla velmi spokojená. Když jsi mě převzal porodní sál,t ak komunikace a přístup personálu byly na výbornou. Horší to bylo na šestinedělí, tam přístup sester a dětských sester byl katastrofální. Byla jsem tam tři dny a pak jsem šla na neonatoligii, tam ten přístup není zas tak špatný, ale mohl by být lepší.

Chystají se rodit v porodnici České Budějovice

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici