Porodnice Jihlava

, http://www.nemji.cz/vismo/o_utvar.asp?id_org=42...

Ambulance porodního sálu: 567 157 680
Porodní sál: 567 157 686
Oddělení šestinedělí: 567 157 390
Oddělení novorozenci: 567 157 190

Primář: Prof. MUDr. Aleš Roztočil, CSc.

Porodnice nabízí vedení jak fyziologických, tak rizikových a patologických porodů a klade důraz především na individuální přístup k rodičce i jejímu doprovodu. Pokud se v těhotenství vyskytnou komplikace (předčasný porod apod.), je zajištěna spolupráce s Ústavem péče o matku a dítě v Praze v Podolí, kam lze nastávající maminku převézt sanitkou nebo helikoptérou v doprovodu lékaře.

Doporučují maminky porodnici Jihlava?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Jihlava

Rodila jste v porodnici Jihlava?
doporučuje
Porodnice Jihlava - Sonya 21.03.19 napsala :

Jihlavská porodnice je moje srdeční záležitost. V roce 2013 jsem tu měla VBAC dva roky po císaři, a tak i třetí dítě jsme se září 2018 opět rozhodli porodit v Jihlavě.

Včasná komunikace s porodnicí se opět vyplatila, už od počátku jsme avizovali, že si přejeme ambulantní porod s odchodem po 24 hodinách, pokud bude vše v pořádku. Lékařka na porodním oddělení nás upozornila, že potvrzení od dětského lékaře, že o našem záměru ví a dítě převezme do péče, odchod významně usnadní, tak jsme si ho obstarali.

Vyplnili jsme s manželem porodní plán a veškerou dokumentaci (lze stáhnout ze stránek) a po 36. týdnu začali dojíždět do poradny. Dokumenty jsme rovnou nechali v porodnici, takže jsme se už o víc nemuseli starat. Syna jsem přenášela o 10 dní, což lékařku trochu znervózňovalo vzhledem k jizvě po prvním císaři, ale vnitřně jsem byla nastavena tak, že se nenechám rozhodit a všechno proběhne hladce a doporučení pro popohnání hodila za hlavu.

Porod samotný byl skvělý. Okolo 2 hod v noci jsem začala pociťovat první kontrakce, které jsem asi po hodině začala měřit v aplikaci. Do Jihlavy to máme hodinu jízdy a chtěla jsem si být jistá, že neporodím cestou v autě. Asi v 7 hod šly vlny po 5 minutách, tak jsme vyjeli. Cesta probíhala dobře, krásně svítilo sluníčko a já si v klidu prodýchávala na zadním sedadle, kde jsem měla deku a vše potřebné k pohodlí. Při druhém porodu se mi cestou kontrakce zastavily, takže jsem se soustředila na to, abych neměla obavy a byla psychicky v pohodě.
V 8 hod jsme byli v porodnici, na příjmu jsme se dohodli na jednom vyšetření a jednom monitoru, pak se přesunuli do porodního pokoje. Vlny se daly v pohodě prodychavat až do 10 hod bez větších potíží. Pak jsem se přesunula do vany, kde jsem se chystala porodit. Po dohodě mě PA monitorovala ve vaně doplerem. Asi po hodině mi teplá voda nedělala dobře a začala jsem cítit, že potřebuju přitlačovat. Vylezla jsem z vany a PA mě na moji žádost vyšetřila. Nález na 8 cm a dosud neodtekla voda, což byl jediný limit, který porodnice nastavila, nelze rodit dítě v plodové obalu. Takže jsem požádala o píchnutí vody a šla jsem na věc. Porodila jsem opřená o porodní kozu na rukou s prověšeným zadkem (manžel mě zezadu jistil), téměř jsem netlačila, pouze přitlačovala, miminko krásně postupovalo dolů samo. PA asistentka chránila hráz.
Syn se narodil před půl dvanáctou, podle našich přání zůstal na mých prsou, nechali jsme dotepat pupečník a všechny ty bezva věci, které k porodu patří. Placentu jsem vytlačila bez oxytocinu vlastními silami, a ačkoliv měl syn 3,82 kg, neměla jsem jediný steh.

Manžel vybral jméno (nevěděli jsme pohlaví, ani nenapsali jména předem, protože jsme měli více favoritů) a dostali prostor pro bonding. Tentokrát jsme nepsali textovky, ale hezky si to užili a mazlili se. Po dvou hodinách jsem šla tradičně do sprchy a manžel s dětskou sestrou koupat. Na naši žádost byl syn umyt pouze vodou. Přesun na šestinedělí, kde jsme měli vyjednaný nadstandard a odpočívali jsme. Na oddělení šestinedělí jsme přes noc museli mít rozsvícené malé světlo, takže jsem se nevyspala moc dobře a těšila se domů.

Odchod proběhl celkem hladce, dětská lékařka vyjmenovala všechny hrůzy, které se nám mohou stát (což je její povinnost), dala podepsat reverz, a i když z odchodu radost neměla, nebyla nijak nepříjemná. Před odchodem nás ještě přišla navštívit PA, přinesla pozornost pro miminko, pogratulovala a už jsme frčeli domů.

PA jsem napsala do dotazníku spokojenosti velkou pochvalu. Jediné, co jsme museli slíbit, bylo, že neporodíme bez ní, což jsme ani neměli v plánu. Pak nechala vše na mě a mých pocitech, jen chválila a podporovala.

Za mě je Jihlava top.

Personál: PA Daňhelová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Ačkoliv to byl můj třetí porod, absolvovala jsem s manželem kurz hypnoporodu, což nas opravdu zklidnilo a připravilo na variantu, ze si porod jedeme užít. Pokud máte možnost, doporučuju.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní plán, aby se Vám se zdravotníky dobře komunikovalo a oni byli připraveni na Vaše přání.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Anonymní 14.01.19 napsala :

Porodnici v Jihlavě bych určitě doporučila, i když jsem si ze začátku taky - vzhledem k recenzím, nebyla jistá. Porod proběhl přirozeně, bez nástřihu, bez léků. PA Petra byla velmi trpělivá, všechno mi vysvětlila, poradila. Na oddělení šestinedělí jsem měla nadstandard, což doporučuju - cena není tak hrozná a to soukromí je prostě k nezaplacení. Všechny sestry i doktorky byly moc milé, ochotné - musim říct, že mě to až překvapilo :-). Hrozně mi pomohla jedna sestra i s kojením, takže super! Malá měla žloutenku a je obrovská výhoda, že miminko máte u sebe, že tu lampu Vám dají na pokoj. Opravdu není nic, na co bych si stěžovala.. Možná jen to jídlo by mohlo být lepší, ale to asi ve všech nemocnicích :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Espumisan pro miminko, velkou zásobu poporodních vložek, plínek, ubrousků.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Anonymní 19.12.18 napsala :

Pro Jihlavu jsem se jednoznačně rozhodla i pro svůj druhý porod. Tentokrát plánovaná sekce. Byla jsem přijata den předem, vše mi bylo vysvětleno, představili mi personál a večer ještě dorazil anesteziolog probrat mnou zvolený typ narkózy. Druhý den ráno jsem porodila zdravého chlapečka, moc chválím práci anestezioložky, která se mnou celou dobu komunikovala, podporovala a komentovala, co se na sále děje.
Pooperační péče o mě naprosto skvělá, musím zde zmínit vynikající sestřičku Sedmíkovou, která mě první den udržovala v dobré náladě a vzorně se o mě starala.
Péče o novorozence také na úrovni, až na jednu výjimku (protivná sestra) byl veškerý personál moc milý, vše mi ukázali a tpělivě odpovídali na mé dotazy. A na závěr bych ještě ráda zmínila dětského primáře, MUDr. Zimena, který je skutečně člověk na pravém místě, dal nám při propouštění krátkou a věcnou přednášku a pozvedl nám maminkám sebevědomí humorem svým vlastním. Jihlavu doporučuji, vše je o lidech a ti jsou zde opravdu skvělí!

Personál: MUDr. Kožušníková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

trpělivost

Nahlásit
neutrální
Porodnice Jihlava - Anonymní 09.11.18 napsala :

Porodnici v Jihlavě mohu doporučit, a to především díky přístupu pediatrů. Vše ochotně vysvětlí a dají potřebná doporučení. Také personál na gynekologii (až na jednu sestru) byl ochotný. Ovšem jedna věc mi učinila „pobyt“ v porodnici velmi nepříjemným. Přestože na pokojích byly maminky po jedné, dostala jsem na pokoj členku (obě jsme byly po sekci), která se dítěti příliš nevěnovala (nechala vyřvat), zato se velmi čile věnovala četným návštěvám. Chronický kašel a chrápání znemožňovaly byť i krátký odpočinek. Každý si jistě může domyslet, o kom je řeč. Nemyslím to ve zlém, po této zkušenosti vřele doporučuji domluvit si nadstandart.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud budete potřebovat něco vysvětlit, obraťte se na starší sestry nebo naopak na sestřičky, které jsou na praxi.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

špunty do uší

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - zaneta.novakova 24.08.18 napsala :

Tuto porodnici mohu jen doporučit. Rodila jsem zde jako prvorodička. Byla jsem hospitalizovaná 32+4tt jako pacientka rizikového těhotenství. Přístup personálu na jedničku, nakonec jsem porodila 32+5tt, jelikož už se nedalo nic pozdržet, otevírala jsem se od 28. týdne těhotenství. Vodu mi museli píchnout a mohu říct, vše nejdříve vysvětlili, proč a jak co udělají. Odrodila jsem přirozenou cestou zdravou holčičku.

Díky rychlému jednání personálu a včasnému nasazení kortikoidových injekcí malá hned po porodu sama dýchala. Nemá žádné známky nedonošení. Ihned ji umístili na novorozeneckou JIP a já byla po uplynutí 3 dnů, které sem odležela na oddělení šestinedělí, propuštěna. Do budoucna bych ráda ještě jedno dítě a váhat určitě nebudu, opět zvolím tuto porodnici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Helenuska 22.02.18 napsala :

Před měsícem jsem jako prvorodička absolvovala porod v Jihlavě a mohu jen doporučit. Zvažovali jsme i Havlíčkův Brod, ale v ten den bylo tolik sněhu, že by přesun nepřipadal v úvahu. Zásady porodního plánu z mého pohledu dodrženy včetně přiložení malé hned po porodu (doporučujeme požádat personál, aby miminko rozbalil, lépe se pak přisaje).

Myslím, že porod proběhl hladce (do 2 hodin od příjmu do nemocnice jsem porodila) a bez nástřihu také díky: předporodní přípravě v jihlavském Gravid centru u p. Tůmové (velmi doporučuji), cvičení s Aniballem a cvičení pro těhotné na rehabilitačním oddělení. Pro dobrý start kojení doporučuji poprosit laktační poradkyni p. Homolovou (kdyby ji sestřička rovnou nezavolala - jako v našem případě, tak ji kontaktujte samy). Výsledek je, že kojíme bez kloboučků a dokrmu.

S poporodní péčí jsme byli spokojení, drtivá většina sestřiček byla milá a připravena pomoci. Jen by bylo skvělé vyměnit postele, jsou neuvěřitelně vysoké, s nástřihem nebo po císaři bych na ni měla problém vylézt.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

cvičení s Aniballem, předporodní přípravu v Gravid centru, hned při přijmu si říci o nadstandard

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

manžela :-) ohromně nás podpořil!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Janka Z 27.09.17 napsala :

Dne 17.9.2017 jsem zde porodila svého prvorozeného syna. Na příjmu jsem se setkala s porodní asistentkou, která nebyla úplně empatická a příjemná, nicméně prvotní kontrakce jsem dávala dobře. (jméno si bohužel nepamatuji) Naštěstí se střídaly služby a já vyfasovala porodní asistentku Janu Fialovou a moc za ni děkuji. Velice příjemná, empatická, se vším poradila, velice mě uklidňovala.

Přítele u porodu jsem měla, hrozně moc mě podpořil, takže neváhejte a partnery s sebou. Skoro celou dobu porodní jsem strávila ve sprše na míči, velice pomalu jsem se otevírala a trpěla už jak pes. Nebýt sprchy, tak to nedám. Druhou dobu porodní jsem měla celkem těžkou - neuměla jsem prodýchávat kontrakce, a tak jsem rodila skoro hodinu. Maličkej už potřeboval rychle ven. Paní Fialová se mnou měla velkou trpělivost. Porod jsem musela dát bez jakékoliv medikace, jelikož jsem bolesti špatně snášela a medikace porod pozastavuje. Vše dobře dopadlo a já díky příteli a personálu na porodním sále porodila nádherného syna. Porodní sály jsou nové a krásné. Máte soukromí a vše, co potřebujete.

Na oddělení šestinedělí byli také všichni milí. Zhruba tak 3 sestřičky, na které jsem narazila byly dost oprsklé a koukaly na mě, jako na prvorodičku, že jsem neschopná. Mladé dětské sestřičky byly úplně super. Lékaři, které se starali o malého - MUDr. Bendáková, MUDr. Zimen a MUDr. Vlachý byli všichni velice vstřícní a schopní.

Co považuji za mínus na oddělení šestinedělí, jsou sprchy - jsou staré a vypadávají kohoutky. Do sprchy lezete do schodku, což po porodu není moc příjemné. Pokud budete chtít nadstandardní pokoj, nahlaste se včas, nejlépe hned u příjmu.

Porodnici v Jihlavě doporučuji a pokud budu ještě někdy rodit, tak neváhám tam jet znovu.

Personál: PA Jana Fialová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vezměte si k porodu partnera, zúčastněte se alespoň jednorázového předporodního kurzu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Espumisan, přebalovací podložky, žínky, vložky do podprsenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Y3nn 09.06.17 napsala :

Jihlavskou porodnici jsem si vybrala navzdory tomu, že mě od ní každý odrazoval. Dokonce i na předporodním kurzu mi bylo řečeno, že pokud chci přirozený porod, ať jedu raději do Havlíčkova Brodu. Chtěla jsem si ji ale vyzkoušet a podělit se s vámi o moji zkušenost.

Do porodnice jsem začala docházet 4 týdny před porodem, prohlídky byly rychlé, nikdy jsem dlouho nečekala. Ačkoli v té době byla z důvodu rekonstrukce uzavřena právě porodnice v Havlíčkově Brodě a tedy měli zde více maminek.

Termín jsem měla 19.5., kdy jsem se dostavila na kontrolu. Byla jsem jen informována, že budu chodit na prohlídky častěji a že budeme čekat do 41+3 týdne těhotenství.

V úterý ráno (40+4) mi praskla voda bez kontrakcí. Dojela jsem do porodnice, kde mi potvrdili, že je to plodová voda, vysvětlili mi, že budeme čekat 12 hodin, zda se to nerozběhne a že nejpozději do 48 hodin musím porodit. Přijali mě na předporodní pokoj, kam za mnou manžel nemohl, ale zatím se také nic nedělo, nebyl důvod.

Kontrakce začaly lehce k večeru. Při kontrole se zjistilo, že jsem otevřena na 1 prst, tedy že počkáme do rána. Přes noc už byly kontrakce silnější, ve 3 ráno stále na 1 prst, pak to začalo být horší. Ve 4 už jsem to nevydržela a požádala o kontrolu. Výsledek na 3 cm, byl mi navržen nálev, se kterým jsem souhlasila a přesun na porodní pokoj.

Původně jsem chtěla rodit do vody, ale doktoři byli proti kvůli větší porodní váze (odhad 3600 g), tak jsem požádala alespoň o vanu pro 1. dobu porodní. Po přesunu a nálevu seporod začal docela rozjíždět, mohla jsem už zavolat i manžela, ale měla jsem takový bolesti, že jsem ho tam prostě nechtěla. Moc by mi nepomohl…

Posadila jsem se do sprchy na míč a snažila se uvolnit, ale moc mi to nešlo. Ačkoli jsem chtěla rodit přirozeně a bez medikace, požádala jsem o epidural, na který se ale museli udělat nejprve nějaké testy, takže odběr a čekání. Požádala jsem alespoň o tu vanu, tak mi ji napustili a pomohli mi se přesunout. Tam jsem se konečně dokázala trochu uvolnit, ale po chvilce se mi udělalo nevolno z té teplé vody a vylezla jsem ven. To už jsem byla otevřená na 5 cm. Epidural ještě nebyl připraven, ale dostala jsem alespoň kapačku s jiným oblbovákem…

Bylo mi to už celkem jedno, chtěla jsem to mít už za sebou… Trochu mě to otupilo, ale bolest byla stále příšerná. Žádala jsem i o sekci, ale najednou jsem byla otevřená na 10 cm a mohla jsem tlačit. Chvilku jsem nevěděla jak, ale porodní asistentka mě skvěle navedla, takže jsem na to rychle přišla. Jenže jsem byla oblbnuta a unavená a kontrakce pomalu přestávaly, tak mi byl podán Oxytocin, aby se to ještě trochu rozjelo a nakonec jsem tu moji dcerku porodila i bez nástřihu, jen s jedním malým vnitřním stehem.

Nebýt personálu porodnice, obzvláště paní PA Daňhelové, tak bych to nikdy
nedokázala, či pokud by přistoupili na moje (teď už) hloupé návrhy. Epidural se
teda nakonec nekonal. Obrovské díky!

Oddělení šestinedělí funguje na úrovni, nemám jim co vytknout. Snad jen, ať zdraží nadstandard, je to trochu nedostatkové zboží. :) Kdo si na něj dělá zálusk, tak ať se smíří s tím, že jsou většinou obsazené a dostanete se na něj až tak druhý den.

Pravidelně vás kontrolují porodní asistentky, laktační poradkyně, sestřičky z novorozeneckého. Vše vám vysvětlí, ukáží, poradí. Pustili nás za 3 dny domů.

Personál: PA Romana Daňhelová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Espumisan

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - haleluja 06.05.17 napsala :

S jihlavskou porodnicí jsem byla moc spokojená. Překvapila mě ochota veškerého personálu. Všichni se chovali velmi mile, neustále se dotazovali, zda něco nepotřebujeme. Personál šířil optimismus, lékaři i sestry se snažili pomoci s každým problémem.

Jediným nezapadajícím prvkem byl MUDr. Svojsík, který jaksi razí praktiky doby minulé, ale ostatní lékaři a sestry tento dojem stírají.

Porodní sál je velmi moderně vybaven, bohužel tato renovace nedošla na oddělení šestinedělí, takže vybavení tohoto oddělení dle toho vypadá.

Přesto porodnici vřele doporučuji.

Personál: MUDr. Focko, PA Poláková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Anonymní 30.04.17 napsala :

Rodila jsem před pár dny. Až na jednu dětskou sestru, která byla neochotná, protivná a více mě vystresovala, když jsem neměla mlíko, byli všichni super, hodní, ochotní.

Laktační poradkyně super. Takže spokojenost, doporučuji. Je to všechno o lidech. Vždycky se všude najde jeden, kdo to kazí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Anonymní 17.02.17 napsala :

Rodila jsem v Jihlavě minulý rok. Jako prvorodička jsem měla trochu strach, myslím že nejsem jediná. Až na jednu doktorku či sestru (nevím, co byla) byli všichni příjemní.

Rodila mne paní doktorka Villnerova, která byla milá, příjemná a moc fajn. Bohužel si nepamatuji jméno PA, ale byla také suprová. Poradili, uklidňovali a porod, i když byl dlouhý, proběhl bez komplikací.

Velké díky patří také primářům, doktorům, sestřičkám, laktační poradkyní i paní, co se stará o oblečení pro miminka (každý den několikrát donesla čistě věci).

Jediný, na čem by se mělo zapracovat je kuchyně, ta má velké zádrhely!

Personál: Mudr. Villnerová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Klidnou hlavu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Anonymní 09.02.17 napsala :

Dobrý den,

i já bych ráda napsala své zkušenosti s porodnicí v Jihlavě. Letos v listopadu jsem zde porodila své druhé miminko a musím říct, že jsem byla velice spokojená. Porodní asistentka byla velice milá a musím dodat, že mi odrodila obě děti a jinou bych ani nechtěla. Vše mi pěkně vysvětlila, zeptala se mě jestli chci rodit ve vaně, dále nám ukázala, kam si máme dát věci, sprchu, vložky atd.Zeptala se mě na klystýr, poradila, ať chodím po pokoji, nebo ať jdu do sprchy (vysvětlila kde mám ručníky, jakou vodou a na kterých místech se mám sprchovat, kde se mám chytit, jak mám používat míč a dala mi na něho ubrousky. Dále ať dávám pozor, abych neuklouzla a říkala mi, že si mám nechat pootevřené dveře, aby se mi neudělalo nevolno a pokud mi sprcha či míč nebudu vyhovovat, nebo se mi zde bude dělat zle, tak mám zazvonit, informaci jsem dostala i ohledně žebřin, které jsem využila u obou porodů. Vždy mi řekla, kdy mě přijde znovu zkontrolovat a musím tedy říct, že ta představa té kontroly se mi nelíbila, ne kvůli personálu, ale ta postel je pro mě, vždy to nejhorší, tam mě to tedy nejvíce bolelo.

U každého porodu mi musela prasknout vodu, když jsem viděla to náčiní, tak jsem se zhrozila, ale porodní asistentka mi vysvětlila, že se nemusím bát a ať na to nemyslím a povídala si se mnou, abych se uvolnila.

Při prvním porodu, ke konci miminku začal stoupat tep a porodní asistentka začala okamžitě jednat, vysvětlila mi, co se děje a uklidnila mě. Porod díky porodní asistentce proběhl velice dobře a nemuseli mě ani nastřihávat, za což jsem porodní asistentce velice vděčná. Proto, že u prvního porodu byly tyto nemilé komplikace, byla jsem velice ráda, že mám i u druhého porodu tu samou porodní asistentku, které jsem věřila a věřím, mít třetí dítě, tak bych jí tam opět chtěla.

Při mém druhém porodu, opět nastaly nějaké menší problémy. Musela jsem tlačit i na posteli, kde mi pomáhal manžel a porodní asistentka. Dostala jsem vysvětlení, proč miminko nemůže ven. Když už jsem začala rodit a měla jsem pocit, že malou nevytlačím, tak na mě porodní asistentka mluvila a říkala, že to zvládnu a navíc zavolala kolegyni, která mi pomohla, ale vše s mým souhlasem a s vysvětlením.

Narodila se mi zdravá holčička, když jsem se porodní asistentky zeptala, proč šla hůř ven, řekla mi, že měla krátkou pupeční šňůru a navíc omotanou okolo krku. Měla jsem strašný pocit, že za to můžu já a tak jsem se jí na to zeptala a vysvětlila mi, že se to prostě někdy stane při tlačení miminka z dělohy. Navíc mi placenta z dělohy vylezla po částech, tak mě o tom informovala a nechala mě poslat na ultrazvuk.

Z Jihlavskou porodnicí jsem byla spokojená a porodní asistentka byla úžasná, rodila i kamarádku a ta byla taky spokojená. Pokud budu mít třetí, doufám, že mě opět odrodí ona.

Tímto bych ji chtěla moc poděkovat (porodní asistentka paní Barteková)

Personál: Jiřina Barteková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si sebou manžela. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Monika_Dominik 06.02.17 napsala :

Pobyt v porodnici mi připomínal spíš pobyt v hotelovém pokoji, než v nemocnici. Milý personál, soukromí nově opravených porodních pokojů, skvělá porodní asistentka. Přestože porod neprobíhal hladce, měla jsem v personál plnou důvěru, která se vyplatila. Pochválit musím dětské i gynekologické sestřičky. Za mě pokud podruhé, tak určitě zase Jihlava.

Personál: Romana Daňhelová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zbytečně se nestresovat, nečíst diskuse a nemyslet si, že vím všechno líp, než zdravotníci.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Espumisan :-)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jihlava - Anonymní 24.01.17 napsala :

Už při přijímání mi bylo divné, že paní asistentka nemá jmenovku (až nyní jsem se dozvěděla jméno Jiřina Barteková) a už tehdy byla nepříjemná, ale to jsem zdaleka netušila, co mě ještě čeká. Nestačilo, že sem se už tehdy cítila, že jsem jí na obtíž. Manžela poslala domů s tím, že to bude dlouhá noc a že si myslí, že budu rodit až někdy dlouho ráno. Mě zavřela na pokoj a po hodině se vždy přišla podívat, když mě ve čtyři kontrolovala, tak jsem byla myslím na dva.

Dala mi klystýr a řekla, že přijde o půl šesté, mě vyšetřit a ať si jdu do sprchy, když budu mít velký bolesti. Po chvíli mi začaly neskutečný bolesti, běhala jsem mezi záchodem a sprchou a říkala si, že to musím nějak vydržet. Když už jsem byla úplně vyprázdněná a bolesti se už nedaly vydržet a už sem se ani neudržela na nohou, tak jsem si paní asistentku zavolala a prosila ji, jestli by mě nemohla zkontrolovat nebo mi něco dát, že už se to fakt nedá vydržet. Tak mi řekla, že porod prostě bolí a ať si jdu do sprchy, že je brzo na vyšetření. Prosila jsem jí, že už fakt nemůžu stát na nohou, tak mi bylo odpovězeno, tak ať si zavolám manžela, že ona s tím nic nenadělá. Tak jsem ji odpověděla, že bohužel nemůžu, protože měl malou dceru doma, když jsme nepočítali, že bych do rána porodila. Tak vzala míč do sprchy a řekla ať si sednu na něj a že přijde o půl šesté.

Nedá se ani popsat, jak jsem se cítila, rodila jsem v listopadu a teprve teď o tom dokážu psát a to se fakt přemáhám a jen proto, že jsem zaslechla, že je nás víc, co se s tímto přístupem v Jihlavě setkaly a chtěli si stěžovat, ale pak to čas zhojil a nakonec nic nenapsaly. Já už nedokázala ani stát ani sedět, brečela jsem zoufalstvím a bolestmi, který mě nutily už tlačit, krvácela, zvonila a volala o pomoc, ale nikdo nereagoval.

Skončila jsem na zemi ve sprše, řvala bolestí, hrozně se za sebe styděla a připadala si jak zvíře na porážce. Asi naštěstí nastala chvíle, kdy přišla druhá směna a přišla se na mě podívat staniční sestra, která mi prvně malém vynadala, že se tam tak valím a řekla ať se zvednu a jdu na lehátko, v bolestech sem jí řekla, že fakt nemůžu, tak vychytala moment, kdy jsem neměla zrovna kontrakce a ještě s někým mě chytila a přenesla na lehátko, tam se na mě koukla a řekla, že už rodím a asistentka se jen vymlouvala, že jsem ve čtyři byla otevřena jen na dva prsty.

Malý se narodil v 5:37, naštěstí vše dobře dopadlo, ale pokud toto má být ten popisovaný jedinečný zážitek z porodu v domácích pokojích a individuální přístup ke každé rodičce, tak jsem opravdu ráda, že se mi podařilo porodit druhé dítě, protože tohle už bych znova zažít nechtěla. A rozhodně nejsem jediná.
Ale zase musím říct, že doktoři zde jsou úžasný a s nimi a jejich přístupem mám jen DOBRÉ zkušenosti.

Personál: Jiřina Barteková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít si s sebou doprovod, který tam zůstane.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - krupilovaanna 13.01.17 napsala :

Většinou recenze na nic a na nikoho nepíšu, ale myslím si, že tato porodnice si jí zaslouží. Rodila jsem zde v prosinci svého prvního syna a nemohu si vynachválit, jak personál na porodním sále, tak lékaře a sestřičky na oddělení šestinedělí.

Porod byl pro mě horor, ale nikoliv vinou personálu. Všichni se chovali skvěle, byli milí, příjemní, moc mi pomohli a když se malému přestávalo dařit, hned zasáhli a malý byl okamžitě venku. Byla jsem dost šitá vevnitř i zvenku, ale pan doktor Janovský mě ošetřil tak perfektně, že jsem měla při odchodu z porodnice šití bezbolestné a hojí se nádherně.

Tímto bych chtěla všem v porodnici poděkovat za sebe i malého, byli jste úžasní a kdybych ještě někdy rodila (což nebudu), šla bych jedině sem. Díky!

Personál: MUDr. Janovský

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zahodit porodní plány, doktoři vědí, co dělají.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, je jich velká spotřeba, vložky do podprsenky, plenky pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Anonymní 12.01.17 napsala :

Já jsem rodila v Jihlavě 2×. První porod byl před téměř 4 lety a to plánovaný císař, jelikož miminko bylo koncem pánevním. Vše proběhlo hladce, byla jsem spokojena. Miminko mělo nižší váhu, ale během dne, dvou jsem kojila. Žádný dokrm se nekonal, ani mi ho nikdo nenabídl. Pobyt na šestinedělí byl v pohodě. Žádné rady nebyly třeba, vše jsem zvládala sama.

Druhý porod byl téměř před 2 lety a už přirozený. Hodný a vstřícný personál, vše probíhalo hladce a vše vypadalo jako dobře se vyvíjející porod. Až ke konci, díky pravidelnému monitoru srdíčka se zjistilo, že miminko má problémy s ozvami. Nakonec na chvilku nešly ozvy vůbec najít. Díky rychlému jednání doktorů a sestřiček vše dopadlo na výbornou. Takže velké díky za monitorování! Kdo ví, jak by to u nás vše dopadlo i když to vypadalo, že porod půjde hladce. Pobyt na šestinedělí musím hodnotit na jedničku. Žádný problém se nekonal. Všichni byli usměvaví, vstřícní.

A do třetice určitě opět Jihlava.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Jihlava - Anonymní 06.01.17 napsala :

Rodila jsem v Jihlavě zhruba před třemi lety a dodnes nedokážu říct, zda bych porodnici doporučila nebo ne. Na příští porod se ale chystám jinam, takže spíše ne.

Porod jako takový proběhl z velké části podle mých představ i porodního plánu, ale já měla porod tak nekomplikovaný, že bych snad zvládla porodit i sama doma. I tak bych ale našla nějaké výtky. Vadilo mi to, že mě na monitor dávali snad každou hodinu (dle mého názoru zbytečně často, když šlo vše tak hladce), malou mi sebrali dvě minuty po porodu, přestože byla naprosto v pořádku a já požadovala delší bonding. Porodní asistentka (bohužel si nepamatuji jméno) seděla prakticky po celou první dobu porodní za dveřmi na chodbě a přišla se vždy jen jednou za čas podívat, jak se otvírám, popřípadě mě dát na monitor. Ještěže jsem s sebou měla manžela.

Oddělení šestinedělí za mě nic moc. Většina sestřiček nepříjemných, neustále mě nutili malou dokrmovat, přestože jsem měla dost MM a malá krásné přibírala už od prvního dne. Odůvodňovali to dceřinou nižší porodní vahou, na druhou stranu znám maminky s mnohem menšími dětmi, kterým v jiných porodnicích UM nikdo nevnucoval.

Druhý den po porodu jsem tedy UM odmítla, bylo mi řečeno, ať je tedy po mém, ale pokud dcera zhubne, tak ať počítám s tím, že ji dají na JIP na nitrožilní výživu.

Bohužel jsem se tím nechala docela vystresovat a první dny po porodu si moc neužila. Doma se naštěstí vše zlepšilo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Anonymní 01.12.16 napsala :

Určitě doporučuji! V Jihlavě jsem rodila na konci záři 2016. Původně jsem se rozhodovala mezi Havlíčkovým Brodem a Jihlavou, nakonec jsem vybrala Jihlavu, byla blíž.

Většinu porodních asistentek jsem postupně poznávala na cvičení a plavání pro těhotné a také na předporodním kurzu a díky tomu jsem měla ze svého výběru porodnice čím dál tím lepší pocit. Všechny byly úžasné, milé a neustále optimisticky naladěné. Díky nim jsem z porodu měla i lepší pocit a přestala se ho bát.

Naše holčička se rozhodla přijít na svět zrovna v době, kdy rodila asi celá vysočina a tak jsem získala poslední volnou postel v porodnici. Když se porod rozběhl - přesunuly mě na porodní pokoj - naprosto luxusní. Celý porod probíhal za asistence porodní asistentky (jméno si nepamatuji, ale vede plavání pro těhotné, tak jsem ji znala - což bylo velmi milé, být tam krom manžela také s někým dalším, koho znám, i když jen formálně).

Chtěla jsem přirozený porod bez jakékoli medikace, což se mi podařilo. Všechno bylo přesně tak jak jsem chtěla. Všechno jsem s asistentkou konzultovala a tak jsem ani nemusela vytahovat porodní plán. První dobu porodní jsem mohla trávit ve sprše, na balonu, u žebřin, možností bylo spousta. Mohla jsem si vybrat polohu v jaké budu rodit.

Bonding proběhl, přesně jak jsem chtěla včetně prvního přisátí i pupečník nechali dotepat, malou jen jemně osušili a obě nás překryly dekou. Po asi pul hodině malou zkontrolovali dali jí plenku a vrátili mi ji na tělo. Úžasné, rozhodně si nemám nač stěžovat, Po dvou hodinách jsem šla do sprchy a pak jsme se malou přesunuly na oddělení šestinedělí, kde jsem taktéž nenarazila na jedinou protivnou sestru či doktora. Všichni neustále chodili a ptali se, jestli nechceme s něčím poradit a jak jde kojení a jestli nemáme jakýkoliv problém a pořád byli tak vstřícní a pozitivní.

No slyšela jsem o různých porodnicích různé hrůzy a tohle bylo fakt úžasné, takže já jihlavskou porodnici doporučuji všude a rozhodně další dítě budu rodit tady i kdybych sem měla jet přes půl republiky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jihlava - Anonymní 21.08.16 napsala :

K jihlavské porodnici bohužel nemůžu přidat pozitivní komentář. Jako každá prvorodička jsem na první kontrolu do porodnice šla s velkým očekáváním a dlouhým seznamem otázek. Měla jsem domluvený ultrazvuk (kvůli nutnému váhovému odhadu miminka, protože jsem menší postavy a mám úzkou pánev), konzultaci s lékařem a samozřejmě KTG. Po příchodu do porodnice jsem šla na křivku, kde jsem ležela asi dvacet minut. Během toho se mnou sestra sepisovala papíry k porodu. Všechny údaje jsem jí musela diktovat minimálně dvakrát, protože neustále někam odbíhala nebo telefonovala.

Po dvaceti minutách mě poslala se obout a donesla mi papír se záznamem KTG, podepsaný od doktora. „To je vše, můžete jít.“ Na moji otázku, jestli bych tedy mohla mluvit s nějakým doktorem (chtěla jsem probrat, jaké jsou možnosti vedení porodu, případnou anestezii, porodní plán… prostě spoustu věcí, o kterých si asi nejen prvorodička potřebuje promluvit a ujasnit si je), mi bylo sděleno, že pana doktora teď nebudeme volat, protože nemá čas. Dovolila jsem si připomenout ještě ultrazvuk. „Jo, ultrazvuk. To je o patro výš.“

Byla jsem odejita o patro výš, kde se dělá ultrazvuk. Přede dveřmi jsem tam čekala dvacet minut, než vyšla sestra s diářem. Myslela jsem, že počkám a UTZ udělají ještě ten den. Bohužel, čas prý mají přesně za týden, což bohatě stačí (což by byl začátek 40.tt a to je na případné plánování sekce pozdě). Nespokojená a naštvaná jsem odcházela s objednaným termínem.

Druhý den mi to nedalo a volala jsem do porodnice v Havlíčkově Brodě. Nabídli mi přijet klidně hned, udělali si na mě čas bez jakéhokoliv objednání, ochotně mi udělali ultrazvuk, odpověděli mi na všechny otázky. Tedy za mě: Do Jihlavy jen v případě nouze.

Personál: Dita Vítková, žádný doktor

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrat jinou porodnici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Tunrida 01.08.16 napsala :

V jihlavské porodnici se mi narodili dva synové. Ani na jeden porod nevzpomínám v dobrém, ale zásluhou personálu to vůbec není. Naopak, tamní lékaři a sestry mě vždy podrželi.

První porod byl ze strany personálů ukázkový pro PPP. Do mého porodu ani trošičku nezasáhli, dokud si to nevyžádala situace. Vždy pouze přišla porodní asistentka zkontrolovat, jestli je vše v pořádku a zase nás tam v klidu nechali. Druhý porod si bohužel vyžádal zásah už od začátku. Po císařském řezu z prvního porodu jsem se blížila 42.týdnu těhotenství a bylo třeba syna dostat ven.

Při druhém těhotenství jsem v porodnici narazila na čerstvou doktorku Hanuskovou. Tato doktorka by se opravdu velmi rychle měla naučit naslouchat ženám, které do porodnice přijdou. Zatím si jede to své a pacientky vůbec neposlouchá, vůbec nebere v potaz cokoliv, co žena řekne. Druhý porod proběhl nakonec také císařským řezem, tentokrát na mou žádost.

Oddělení šestinedělí z mého pohledu v obou případech špičkové. V tomto směru si absolutně nemohu na nic stěžovat, nenarazila jsem tam na jediného člověka, který by byl nepříjemný. U prvního syna tedy proběhl tradiční proslov doktora Svojsíka na téma dudlík, ale hned druhý den jsem si panem primářem velmi dobře popovídala a je to fajn člověk.

Primář z gynekologie mi pro případný další porod slíbil rovnou císařský řez. Prý už mě nebudou trápit dalšími pokusy o normální porod. Abych ještě uvedla důvod mých císařských řezů, prostě se neotevírám. 2 cm jsou moje maximum, bez medikamentů i s medikamenty, v obou případech po téměř 3 dnech.

Po druhé návštěvě porodnice musím velmi, velmi vyzdvihnout doktorku Trýbovou. Tato lékařka od mého prvního porodu udělala opravdu velký osobní i profesionální posun. Možná bude příčinou také to, že sama už má tu možnost stát „na druhé straně barikády“ a tím lépe pochopit rodící ženy. Doufám, že stejný vývoj čeká i doktorku Hanuskovou.

Bohužel už se do porodnice zřejmě nechystám, teď už pouze na návštěvy na šestinedělí.

Personál: MUDr. Hanusková, MUDr. Svojsík, MUDr. Trýbová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - usarock69 09.07.16 napsala :

V porodnici jsem strávila celkem 9 dní, z toho první 3 dny na tzv. pre-indukci a vyvolávačkách. Nakonec jsem rodila císařem. Během porodu jsem vyzkoušela snad vše od nálevu, přes oxytocin až po epidural.

Touto cestou bych ráda pochválila veškerý personál, který se o mě staral. Byť se objevily komplikace, cítila jsem se naprosto v pohodě. Všichni byli velmi milí, pečující, vše mi bylo vysvětleno a mohla jsem se ptát. Porodní asistentky se mnou spolupracovaly, pomáhaly mi a do poslední chvíle společně věřily, že se povede klasický porod.

Prostředí porodního „sálu“ naprosto bezvadné, pohodlné lehátko, křeslo, gymnastický míč, čistá sprcha, žebřiny, TV a všudypřítomné tapety. Opravdu žádné sterilní nemocniční prostředí. V porodnici jsem se byla podívat v rámci předporodního kurzu, takže jsem věděla, do čeho jdu, a mohu jen vřele doporučit. Tatínek byl celou dobu přítomný, dokonce ho pak pustili i na operační sál těsně po provedení sekce, aby se mohl podívat na syna.

Po akutní sekci se o mě a malého staraly sestřičky z oddělení šestinedělí a i zde jsem našla velkou podporu a porozumění.

Jihlavská porodnice jde s dobou, je součástí programu PPP (Přirozený Porod v Porodnici) a přístup tamějšího personálu je opravdu nadstandardní. Bez rozmýšlení bych zde rodila určitě znovu.

Personál: MUDr. Trýbová, PA Daňhelová, PA Dvořáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Úsměv a víru, že vše dobře dopadne.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Čaj pro kojící matky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Anonymní 17.04.16 napsala :

Po nedobré zkušenosti z prvního porodu v pražském Podolí, který skončil bohužel sekcí, jsem se rozhodla přirozeně porodit svého druhého syna ve svém rodišti - v Jihlavě. Ač nad tím mnozí kroutili hlavou, vč. mé gynekoložky, nedala jsem si to vymluvit, byla jsem připravena dojet těch 120 km i s rozběhnutým porodem.

Do porodnice jsme se jeli s manželem podívat někdy kolem 37 týdnu na předporodní UZV - kvůli velikosti a uložení miminka, pro předchozí porod sekcí a pro mou těhotenskou cukrovku.

Proti přirozenému porodu po sekci nikdo nic nenamítal, naopak mě v tom podpořili. Do Jihlavy jsem jela ještě několikrát do poradny, nikdy jsem nečekala a všichni byli moc milí. Vyplnila jsem již nějaké papíry a odevzdala svoje porodní přání, ke kterému neměl nikdo žádné připomínky.

V den termínu nic nenasvědčovalo porodu, ale protože bylo vše v pořádku, nikdo mne netlačil do indukovaného porodu, což je v Praze po CŘ a při cukrovce standard.

4 dny poté jsem již od brzkého rána měla jemné kontrakce, které se postupně zkracovaly, kolem deváté ranní již byly po 4 minutách, v jednu už přicházely po 2 minutách.
Po příjmu kolem druhé odpolední, kdy jsem si dvacet minut poležela na monitoru, což mi tak příjemné už nebylo, se dokončilo nezbytné papírování, porodní asistentka nás dovedla na porodní pokoj (vybrala jsem si ten s vanou).

Pak se zeptala, zda si budu přát klistýr a když jsem ho odmítla, nijak se nad tím nepozastavovala, pouze s tím, že bez něj nebudu moct rodit do vody, pokud bych o to stála. Porodní vanu jsem měla v plánu použít pouze při první době porodní, rodit do vody jsem se necítila. Donesla nám teplý čaj a pak už nás nechala s manželem o samotě a my si připadali jak někde v hotelu. Pohodlná postel, v televizi Simpsonovi, kromě pravidelných kontrakcí jsem si to náramně užívala. :-)

Kolem čtvrté odpolední po druhém nutném měření ozev a sprše jsem si vlezla do vany, protože už to docela bolelo a teplá voda velmi pomáhala.

V půl sedmé jsem již byla zcela otevřená. Mohla jsem si vybrat jakoukoliv polohu, na porodním posteli, na zemi, na čtyřech, ve stoje, na stoličce.. Po několika změnách polohy jsem si vybrala polohu na boku. I když jsem tlačila hodinu a půl, asistentka hlídala ozvy a podpořila mne v mém přání porodit úplně přirozeně, bez medikace, nástřihu a injekce.
V pokoji již byla připravená i doktorka a pediatr s dětskou sestrou.. za dvě minuty osm večer jsem porodila svého druhého syna.

Nechali jsme dotepat pupečník, vyčkali na placentu, synka neměřili ani nemyli.
Během minutky mu udělali nutná vyšetření a hned byl zase u mne. Paní doktorka mi během dvou minut zašila drobné prasklinky, k žádnému poranění hráze nedošlo.

Všichni mi gratulovali, přišel mi podat ruku i sympatický MuDr. Peschout, který zrovna sloužil, pochválil mne, jak jsem to krásně zvládla a na sále panovala úžasná atmosféra.
Na sále jsme si pobyli dvě hodinky, já si poté došla do sprchy se umýt.

Potom nás přeložili na odd. šestinedělí, dostala jsem čaj a jogurt s houskou, manžel mi pomohl vybalit věci a zůstal s námi do půlnoci na pokoji, sestřičky s tím neměly žádný problém.

Trošku by se mohla zlepšit strava, dvakrát denně pečivo a k obědu knedlíky nic moc. Na pokoji jsem byla sama, až poslední noc jsem dostala společnost.
Jako druhorodičku mne nechávali víc ladem, občas nabídli pomoc s miminkem, s kojením…a já byla tak spokojená.

K dispozici je množství oblečení, látkových plenek, nočních košil i kosmetika pro miminko. Laktace se mi rozjela během dvou dnů, malý byl skoro na porodní váze a další den ráno nás pustili domů, dokonce dřív, než 72 hodin po porodu.

Jihlavskou porodnici můžu doporučit, přirozený porod je zde dle mojí zkušenosti opravdu možný a individuální přístup velmi potěšující. Možná jsem měla štěstí na personál, ale opravdu nikdo se nepozastavoval nad přáními z porodního plánu, vše splnili do posledního puntíku a ve všem mě podpořili. Nespěchali na mne a dali mi šanci to dotáhnout do úspěšného konce a za to děkuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobře se informovat ohledně průběhu porodu, možných zásazích a jejich možných důsledcích. Sepsat si porodní přání. Jít rodit s důvěrou ve své tělo a nebát se.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, dostanete jich jen několik.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Michaelka30 14.03.16 napsala :

Rodila jsem poprvé 20.1.2016. Ráno v 6h mi začaly kontrakce. Než jsme vyrazili do porodnice, vydržela jsem ještě cca 3h doma. Po příjezdu do porodnice v cca 9:30h mě doktor vyšetřil a byla jsem již na cca 7-8 cm, takže se čekalo, že porod bude rychlý.

Přesunuli jsme se na porodní pokoj. Vše bylo ok, ale malé se nechtělo sestupovat a nakonec se mi skoro zastavily kontrakce. Dostala jsem infuzi a po ní se to rozjelo ve velkém. :) Nicméně nemohla jsem pak protlačit hlavičku (byla tam prý nějak zašprajcovaná), a tak se to celé prodloužilo, ale nakonec jsem v cca 14:30h po asistenci pana doktora Janovského (moc mu tímto děkuji) a druhé PA (zatlačila mi na břicho) porodila dceru Adélku.

Vše se obešlo bez nástřihu (cvičila jsem před porodem s Aniballem), takže naprostá spokojenost. Po 4 dnech jsem odcházela z porodnice a neměla jsem žádné obtíže - jako bych snad ani nerodila. :) Jihlavu tedy mohu jen a jen doporučit, a to jak porodnici, tak i novorozenecké oddělení.

Personál: MUDr. Janovský

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobrou náladu, sílu - pak to vše půjde líp. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - belladonna 27.02.16 napsala :

Rizikový porod, předčasný. Měla jsem ohromný strach. Všechen personál slušný citlivý. Doktoři ochotní vše vysvětlovat, popisovat. Sestry také, prostě, veškerý personál bez problému.

Doktoři vše kontrolovali, nic nepodcenili.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Jihlava - Anonymní 16.01.16 napsala :

Rodila jsem poprvé v Jihlavě normálně v termínu. Vše bylo skvěle, personál výborný, na nic jsem si tehdy nestěžovala. Pak přišlo druhé dítě, které se narodilo dříve, takže bylo v inkubátoru na JIP-novorozenci a teda řeknu vám katastrofa.

Jelikož mě na JIP-novorozenci přijali k synovi, tak jsem se musela smířit, že z JIP nikam nemůže ani do lékárny a ani do bufetu. A to nejhorší, že je tady zákaz návštěv malých děti, takže po celou dobu jsem vůbec ani na chvilku nemohla vidět svoji dceru. :-(

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Maminky, pokud rodíte v termínu, doporučuji Jihlavu. Pokud porodíte předčasn+, tak doporučuji přeložit do jiné nemocnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - JanuleVit 10.12.15 napsala :

Rozhodli jsme se rodit v porodnici v Jihlavě a musím říct, že to byla skvělá volba! Personál byl perfektní, vše s námi konzultovali, a když jsme se na něco zeptali, tak ochotně vysvětlili. Můžu jen doporučit. Celý porod vedla PA asistentka (jméno už si bohužel nepamatuji, ale byla skvělá). Paní doktorka Villnerová chodila pouze kontrolovat křivku miminka a pak se přišla podívat na velké finále.

Před porodem jsem cvičila s aniballem, proto jsem chtěla porodit bez nástřihu, což jsem také PA sdělila. Povedlo se a mám pouze kosmetický steh.

Musím říct, že vše co porodnice v Jihlavě slibuje, tak opravdu v reálu funguje a člověk si o to nemusí říkat. Měla jsem připravený porodní plán a nakonec jsem ho ani nevytáhla – nebylo třeba.

Oddělení šestinedělí bylo také skvělé. Se vším mi poradili a vyšli vstříc. Sestřičky byly ochotné a vždy, když jsem zazvonila, tak přiběhly a měly úsměv na tváři. Dále bych chtěla moc poděkovat laktační poradkyni Janě Homolové. Také jsem byla hodně spokojená s tím, že všechna vyšetření proběhla na pokoji a miminko tak mohlo zůstat celou dobu se mnou.

Personál: MUDr. Villnerová, laktační poradkyně Jana Homolová Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - JiřkaŠeb 05.11.15 napsala :

Dne 1.9.2015 jsem zde rodila podruhé. Pocity z toho mám rozporuplné.

Kolem jedné v noci mi začaly kontrakce, kolem třetí jsme dorazili s manželem do porodnice, kde se mě ujaly dvě milé sestřičky, vše sepsaly, vyšetřily, zavolaly doktora. Jelikož jsem rodila před termínem, neměla jsem zvážené a změřené mimčo, tak mě doktor zavedl za změření, pak už na pokoj. Chtěla jsem rodit do vody, což se nakonec podařilo, jelikož jsem měla velmi silné bolesti a požádala jsem o kapačku a s tou to nešlo. Což ale bylo štěstí, jelikož malý měl šňůru kolem krku.

Plodovku mi píchali, jelikož se jí nechtělo. Malý přestal sestupovat, takže jsem po píchnutí vody musela různě zvedat a roztahovat nohy, aby šel malý správně dolů. Do té doby, než se zjistilo, že má šňůru kolem krku, tak mě nechali, ať si dělám sama, co potřebuji. Pak na mě jedna sestra lehla, druhá tlačila na břicho a snažili se s doktorem malého dostat ven. Naštěstí se jim to povedlo celkem rychle, i když malý už byl modrý. Štěstí při nás ale stálo, takže stačilo malému jen promasírovat záda a začal dýchat.

Takže pro mě byl porod děs a hrůza, ale doktor a sestra dělali, co museli, aby byl malý co nejdřív venku a pořádku. Takže moc díky!

Na šestinedělí naprosto super, všichni milí, přátelští, ochotní…

Vše je ale o lidech a tak, jak všude narazíte na hodné a milé lidi, tak taky narazíte na lidi zlé. Já měla štěstí a porodnici mohu opět doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Spoustu sil a pevné nervy.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Martina 007 12.07.15 napsala :

Před dvěma týdny jsem podruhé rodila císařským řezem. Lékaři (až na MUDr. Večeřovou perfektní, ta opět nezklamala a byla nepříjemná jako před dvěma lety). Na sále vše v pohodě, příjemný a ochotny anesteziolog, velký profík a člověk dodávající sílu MUDr. Peschout, velmi ochotné a obětavě sestřičky na pooperačním.

Celkové se dá říct, že 99% personálu je příjemný a ochotný. Až na jednu dětskou sestru - i když vím, že tenhle porod byl můj poslední, nemám chuť ji jmenovat. Ani nechci urážet žádné domácí zvířátko… Celkové si myslím, že jihlavské porodnice není třeba se obávat.

Personál: MUDr. Roman Peschout

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pevné nervy a tatínka s sebou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně papírových plenek (za 5 dnů jsme jich spotřebovali 34, tj. balík), skleněný pilníček na nehtíčky, Sáb nebo Espumisan.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jihlava - Anonymní 21.05.15 napsala :

Přidávám také zkušenost jihlavské porodnice; co se týká sálu, tak jsem byla
naprosto spokojená. PA byla maximálně vstřícná, milá a velmi profesionální; o
dost horší byl personál na novorozeneckém, kde na mě sestry působily spíše
dojmem, že se vysmívají. Na první pohled by si člověk řekl milé sestřičky, ale
pokud jsem něco potřebovala nebo něčemu nerozuměla, tak jsem si přišla jako
neschopná matka, co otravuje.

Co se týká kojení, nikdo mi pořádně nic nevysvětlil, ale i přesto mi bylo neustále zdůrazňováno, že si mužů kdyloliv zazvonit. Až na jednu starší sestřičku, která mi opravdu pomohla!

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jihlava - mlejnice01 02.01.15 napsala :

V Jihlavě jsem rodila čtyřikrát, pokud by se mne kamarádky či jiné holky, ženy zeptaly, zda tady, tak po poslední zkušenosti NE!

PA byla skvělá, máme svou skoro osobní. :-). Bohužel si nyní nevzpomenu na jméno, ale co se týká lékaře, není to zase tak růžové. Na otázku, co bych raději za lokální anestezii po natržení hráze, zda injekci či umrtvovací sprej, jsem odpověděla, že za prvé. Odpověď? Dáme sprej, je to rychlejší a pak to ani neotéká. Měl pravdu. Neoteklo, ale sprej neumrtvil. Ze 4 stehů bylo 7, neboť jsem prý sebou moc házela, kdo by neházel, že? Po každém porodu jsem měla tak úžasnou zimnici, že mi nohy pochodovaly samy. No přežila jsem a od jedné známé z jiné porodnice jsem sklidila uznání za statečnost. :-)

Horší byl přístup dětské lékařky Večeřové z JIP, kde jsme třetí den skončily. Dětské oddělení za vedení primáře Svojsíka bylo prý dobré, já tak nesoudím. Těmto jmenovaným chybí lidskost a lidské jednání. Jen díky MUDr. Čarkové jsem souhlasila s hospitalizací zde na JIP v Jihlavě. Je to velmi milá, usměvavá lékařka, která chápe pocity maminek, když jsou nějaké komplikace. Doufám, že nový pan primář Zimen bude k těmto výhradám nakloněný a konečně se něco změní, protože dětské oddělení bylo a je děs, kromě pár výjimek.

Přesto každá maminka musí zvážit svá pro a proti a ne vše brát vážně ,neboť každá toto nádherné období prožíváme jinak.

Personál: MUDr. Janovský, MUDr. Čarková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivost a velkou dávku drzosti.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Plenky, krémík na bolavá prsa a prcinu mimíska, poporodní vložky, síťované či papírové kalhotky, dudlík, i když to neradi vidí, no a občas se hodí i své oblečení pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Petra urbánková 25.12.14 napsala :

Rodila jsem 16.12.2014. Bohužel si žádná jména sestřiček ani doktorů nepamatuji, ale je to celkem jedno, protože všichni byli jedním slovem úžasní! Nechápu ani jednu stěžovatelku. Nejspíš jsou asi hodně přecitlivělé, když musí 5 min. čekat, a očekávají, že se snad sestry budou starat za ně. Naštěstí byl volný i nadstandard, pokoj super.

Porod byl vyvolávaný kvůli velké váze miminka, takže vše bylo hodně bolestivé, ale dvakrát tak rychlé. Při porodu proběhl i nástřih, o kterém jsem prakticky ani nevěděla, následné šití zabralo asi 10 minut. Doktoři i sestry mě neustále utěšovali, povzbuzovali a snažili se ulevit. Bohužel jsme zrovna rodili asi 4 naráz, takže toho měli fakt hodně, ale určitě mě nijak nezanedbávali.

Následná péče na šestinedělí byla perfektní. Jako prvorodička jsem zvonila na sestry prakticky pořád a nikdy se nikdo netvářil že obtěžuji - ba naopak. Sestry radily, jak jen mohli. Byly tvrdé, co se týče kojení, ale za to jsem jen vděčná, jinak bych to sama vzdala. Kojení každé 2 hodiny, mléko mi naběhlo až 3 den po porodu, takže to bylo hodně náročné, protože malý pořád plakal hlady. Ale díky jejich podpoře teď malého kojím a nemusím přikrmovat uměle. Takže já můžu jen a jen poděkovat, a pokud bych rodila znova, tak opět jedině v Jihlavě.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Buďte v klidu, doktoři vám vše vysvětlí a pomůžou ,a pokud se nebudete cítit, tak si pobyt klidně o den prodlužte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě espumisan na prdíky, papírové pleny, nafukovací kruh, síťové kalhotky a poporodní vložky, vlhčené ubrousky a bepanten nebo jinou mastičku na prcinu a suchá místa.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - kabab 28.10.14 napsala :

Tak já tedy musím i přes mé původní předsudky jihlavskou nemocnici vynachválit na 100 %. Vzhledem k předešlému hodnocení - hold asi záleží, na koho narazíte a na povaze maminky. Já se považuji za celkem dost přecitlivělou a přesto jsem byla naprosto spokojená. Od příjmu, kde jsem cítila respekt a zájem o má přání. Měla jsem perfektní porodní asistentku, kterou jsem přesně pro mou povahu potřebovala. Porodní pokoje naprosto super! Nemusí se nikam přecházet na „kozu“, zkrátka se u lůžka zvednou postranice a je to.

Oproti havlíčkobrodské porodnici hodnotím velmi kladně i šestinedělí. Například: první den nás s miminkem při vizitě nechali na pokoji, žádné buzení a prohlížení miminka - bylo nám řečeno „jen odpočívejte“. To jsem moc ocenila. Sestry byly velmi přívětivé, ochotné (nesedla mi jen jedna, co si myslela, že snědla všechnu moudrost světa, ale poradila jsem si :-)). Kdykoli přišly, když jsem něco potřebovala. Dětské sestry musím vůbec vychválit - moc mi pomohly, když měla malá velké koliky.

Současně jsem byla moc spokojená s doktory - konkrétně s přístupem MUDr. Janovského, který se staral o mé poporodní problémy a komplikace a pomáhal s řešením (dlouho se nevěděla diagnoza, věnoval hodně času koordinaci doktorů, aby se zjistilo, co to je). Pan doktor byl ochotný a co oceňuji skromný - sám řekl, na co se necítí, na co povolá jiného doktora, zkušeného.

Celkově jsem byla opravdu jihlavskou nemocnicí nadšená a kdyby mě čekal ještě jeden porod, neváhám ani trošku a jdu sem.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jihlava - Anonymní 22.10.14 napsala :

První porod jsem měla v Praze, takže porovnám s jihlavskou nemocnici. V té Praze na Motole to bylo před 9 lety, teď jsem slyšela, že to je nové, takže ještě lepší. :-) Ale porod v Jihlavě byl jedním slovem hrůza, šílenost! Už nikdy! Měla jsem raději jet do Prahy a i kdybych to nestihla (kvůli rozkopané dálnice jsem rodila v Jihlavě), tak raději porod v autě než v Jihlavě.

Sestry, co jsem zažila (10 ku 1) se chovají arogantně, jak kdyby byly primářky. Měly by si zajet na školení do Prahy, jak tam jsou sestřičky milé a mají úctu k pacientkám, které to v těhotenství a při porodu nejvíce potřebují. V jihlavské nemocnice se chovají lépe doktoři jak sestry. Vyházela bych je do jedné. Už od příjmů na ambulanci - byla tam protivná namyšlená sestra (dělá většinou křivky). I manžel kroutil hlavou, chovala se jak ředitelka celé nemocnice. Kde je úcta, laskavost, vstřícnost, lidskost? Dovedou si ty všechny sestry představit, co prožívá matka těsně před porodem, při porodu? Je to přece nejcitlivější a nebolestivější část života matky, kdy potřebuje nejvíce té lidskosti!

To, že Jihlavskou nemocnice zmodernizovali, je k ničemu, když tam je personál, který se k vám neumí chovat, je nadřazený, nelidský. U porodu mě rodila doktorka, co neuměla píchnout ani vodu, tak ji to učila sestra. Při mých bolestech ani nevím, na kolikáté se jí to podařilo. Hrabala se ve mně jedna, pak druhá, sestra té doktorce ukazovala jak se drží ten hák na píchnutí vody, doktorce to stále nešlo atd. Hrůza, zlý sen.

Když jsem malou tlačila ven, neuměla mi pomoci. Bez nástřihu mi vyhrožovala kleštěmi (nic jsem proti tomu neměla, ba naopak, první jsem rodila také s nástřihem a bylo to nesrovnatelné, nástřih mi moc pomohl k vytlačení). Uměla ta doktorka vůbec ten nástřih? Nakonec mě nějaká jiná sestra nebo kdo to byl vší silou kecla na břicho, aby malá vůbec vylezla, už ohrožovali malou. Ta byla mezi nohama a nemohla ven (stačilo pomoci nástřihem), pak mě vyhrožovali další dávkou vyvolávačky. Proč, když už malé byla vidět hlavička? Manžel se celou dobu díval z okna, bylo mu na nic, nemohl se na to dívat. Neprofesionální výkon! Když jsem malou po vyčerpávajícím a nekonečném tlačení vytlačila, tak jsem jen zařvala, ať té doktorce malá nespadne. Tak ji chytali raději i ty ostatní 2 sestry.

A šití? Děs. Když mě ta slavná doktorka začala šít, tak se přišel podívat nějaký doktor, který jí koukal pod ruce a říkal, že takhle to šít nemá, aby se to nerozjelo. Tak ji po celou dobu navigoval, kam má píchnout „Tady píchněte a tady, tady, pak tady“ atd. Nepříjemný pocit. Jsem pár dní po porodu a ještě jsem neměla sílu se podívat, jak to tam dole vypadá.

Takže milé maminky, hodně si promyslete, kam půjdete porodit své vytoužené miminko. Kdyby za to nebyla tak velikánská odměna (má holčička), která mi vše vynahradila, tak se z toho traumatu už někde léčím. Ještě jsem nenapsala vše, protože by to bylo jednou tak dlouhé. V Praze jsem si porod, dá se říct, užila, i když v bolestech, vše šlo, jak má. Ale Jihlava je jeden veliký, hrůzostrašný sen, a to už od nástupu do nemocnice při setkání hned s první sestru. Byla to veliká chyba a omyl tam jít.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - nolme 20.09.14 napsala :

Byla jsem velmi spokojena jak se sálem, tak s šestinedělím a novorozeneckým oddělením. Rodila jsem poprvé a podruhé pojedu opět do Jihlavy. Dovoluji si uvést i porodní asistentku, která mě provázela celým porodem, Marii Polákovou - byla skvělá.

Personál: PA Marie Poláková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Elialen 16.08.14 napsala :

Rodila jsem letos na začátku srpna. Pro porod jsem si vybrala porodnici v Jihlavě a ničeho nelituji.

Ač byl přirozený porod poměrně dlouhý, tak jsem si ani jednou nepřipadala zanedbaně, odstrčeně či kdo ví jak negativně. Velmi děkuji veškerému personálu, a to jak na oddělení gynekologie, kde jsem byla pár dní hospitalizována, tak na oddělení porodních sálů. Porodní asistentce Marii Polákové děkuji za trpělivost a za pomoc s porodem mého krásňoučkého syna. Pan doktor Kozmon, jež byl u porodu také přítomen, ukázal nejen svou profesionalitu, ale také lidský přístup.

Tuto porodnici rozhodně doporučuji.

Personál: MUDr. Petr Kozmon, PA Marie Poláková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Úsměv na rtech.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Espumisan, poporodní vložky, síťované kalhotky, toaletní papír.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jihlava - elinka1989 14.07.14 napsala :

Rodila jsem 5 dní po termínu - po chybě lékaře - císařem. No nedá se nic dělat, chtěla jsem rodit přirozeně, ale osud to chtěl jinak. Naštěstí jsme oba živí a zdraví. PA (bohužel nevím jméno) byla moc milá, zato lékař (také si nepamatuji) na mě působil, že ho obtěžuji a zdržuji.

Na oddělení šestinedělí jsem první dva dny probrečela. Byly tam dvě neochotné a (nebojím se říct) zlé sestřičky. S kojením mi neporadily, když mi srkz vložku protekla krev (očistky), tak mi jedna donesla hadr, ať si to po sobě utřu (2. den po operaci). Malý stále plakal, ale „Ty jsi máma, tak si poraď!“ Třetí den přišla jiná směna a obrat o 180°. Mladé, milé holky poradily, malého si přišli jen tak pochovat, i když jsem nic nepotřebovala. Ty kdyby tam byly od začátku, nemohla bych si stěžovat.

Teď stále zvažuji, zda druhé dítě porodím v Jihlavě. Možná si „najmu“ vlastní PA a na šestinedělí už vím, co mě tam čeká, takže nejspíš ano.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Obrňte se trpělivostí, ale třeba budete mít štěstí na personál. ;-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kapičky na prdíky, klidně i dudlík (i když jsou proti, ale jedna sestřička mi ho stejně tajně dala :-)), Bepanten, plenky, vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - mamulinka 14.07.14 napsala :

V porodnici jsem rodila již potřetí. A tento porod se nedá srovnat s těmi předešlými. :-) Nyní mohu na jihlavskou porodnici pět jen samou chválu. A to od A až do Z. :-)

Personál: MUDr. Eliška Štefánková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Anonymní 21.06.14 napsala :

Rodila jsem v Jihlavě 2×. První dítě, když porodnici přestavovali, jsme rodili v provizorních podmínkách a bylo to otřesné. Na druhý porod jsem se do Jihlavy vrátila, říkala jsem si, že mi to tato porodnice „dluží“. Oba porody byly nesrovnatelné.

Druhý porod, byl téměř super zážitek. Hezké prostředí, já i synek jsme byli celou dobu v pořádku, takže porodní asistentka respektovala, že nechci porod nějak popohánět. Vše se povedlo a já byla moc spokojená. Šestinedělí v obou případech výborné, hlavně díky personálu. Nikdy jsem se jich nebála na cokoliv zeptat.

Drobné výhrady bych přece jenom měla - když skončilo dvouhodinové poporodní ležení a přesun na šestinedělí, respekt k miminku a ke mně byl pryč. Přihrnuly se 2 poporodní asistentky (možná toho měly moc a potřebovaly pokoj co nejrychleji uvolnit). Daly mi pokyny, co mám dělat, ať to moc neprotahuji, a začaly uklízet pokoj. Myslím, že čtvrt hodiny se mohly chovat ještě ohleduplně. A pak na šestinedělí - ani jednou na mě nevyšel nadstandard.

Celkový dojem: doporučuji.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - goldenka 11.06.14 napsala :

Rodila jsem zde v roce 2011 císařským řezem a byla jsem moc spokojená, jizva perfektní, dneska není ani znát. Personál moc ochotný.

Proto jsem se vrátila v roce 2013 a porodila přirozeně. Bez zbytečných zásahů, na vše se ptali a informovali mě. Manžela zapojili do porodu. Zažila jsem nádherný porod, bez jakékoli medikace a cítila se v naprostém bezpečí. Všem doporučuji.

Na šestinedělí jsem byla také moc spokojená. Návštěvy můžou chodit kdykoli, neomezeně.

Personál: MUDr. Fiker

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, věřit sobě a porodní asistentce, že to půjde dobře. Vzít s sebou partnera, je to krásný zážitek i pro něj.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, plenky pro mimčo. Jinak pokud něco chybí, tak rádi půjčí, než vám to rodina doveze.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Rychlik39 05.05.14 napsala :

Rodila jsem v jihlavské porodnici v červnu 2013. Se vším jsem byla moc spokojená - i přestože porod skončil císařským řezem. Za to jsem také vděčná, protože porod trval 22 hodin a vůbec se nehnul. Mám na vše hezké vzpomínky a rozhodně bych tam šla rodit znovu.

Na příjem jsme přijeli ve tři ráno a žádný problém. Všichni byli milí a starostliví.
Manžel nemusel za přítomnost u porodu platit. Když jsem byla mimo bolestí, mluvil za mě, protože věděl, co chci. Nikdo s tím neměl problém a brali to jako samozřejmost. Až do konce se snažili, aby to šlo přirozeně, ale bohužel mi praskla voda a odtekla skoro všechna, takže malý zůstal na suchu a nehnul se nikam. Císařský řez mi dělal pan doktor Fiker a jizva je moc hezká, krásně se zahojila a už ani nebolí.

Jediné, co mi ke konci vadilo, bylo to, že jsem musela ležet napojená na pásy. Ale i to bylo kvůli tomu, že odtekla plodová voda a potřebovali kontrolovat malého.

Personál: MUDr. Fiker

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vzít s sebou manžela nebo přítele, hodně to pomůže, když nejde vše, jak má.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vše co je napsáno v doporučeném seznamu od porodnice - bohatě stačilo.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - JířkaKr 16.03.14 napsala :

6.2. 2014 se mi po 20 hodinách porodu narodila dcera. Až na sestru na příjmu, která byla nevrlá a nepříjemná, asi že jí budím ve 4 hodiny ráno, si nemám na co stěžovat.

Personál byl naprosto úžasný, všichni kolem mě skákali. Neustále se mě ptali, jak mi je, jestli je vše v pořádku, jak se cítím, každou chvíli kontrolovali i miminko. Mohla jsem se volně pohybovat, jak jsem chtěla (chodit po pokoji, ležet, sprchovat se, vana…). Jeli přesně podle porodního plánu a plně respektovali má přání, pokud dělali něco jinak, než jsem chtěla, vždy mi to nejprve vysvětlili a zeptali se, zda souhlasím. Hodně mi také pomohlo, že tam se mnou byl přítel, kterého personál bral jako naprostou samozřejmost.

Za sebe můžu vřele doporučit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat, být co nejvíc v pohodě a poslouchat rady personálu, ví, co dělá.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodní plán a sbalenou tašku. :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Anonymní 15.01.14 napsala :

Tak v porodnici jsem ležela 7 dní s porodem. Doktoři jsou tam moc dobří, udělali dobrou práci. Jsem po císaři a rána se mi pěkně hojila.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid, doktoři ví, co mají dělat

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické kalhotky, hygienické potřeby, pantofle, plenky, mast na zadek, kapky na prdíky.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jihlava - kukučka28 20.08.13 napsala :

Čerstvá zkušenost po rekonstrukci je ta, že nedoporučuji. Hesla o přirozeném porodu a hezké sály jsou fajn, no ale řekla bych, že o přirozených porodech ví tolik asi jako v jiných porodnicích - nic. Výborně umí císařské řezy, ale kvůli tzv. přirozenému porodu bych se Jihlavě hlavně obloukem vyhnula!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nejezdit sem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vlastní porodní asistentku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Anonymní 31.07.13 napsala :

Před dvěma týdny jsem podstoupila císařský řez. Dodnes mě mrzí, že v tom fofru jsem nestihla zjistit jména ani tváře lékařů, kteří operaci prováděli - těm bych moc ráda poděkovala. Jsou to velcí profíci. Osobně mohu konstatovat, že 99,9% dětských a ženských sester a dětských a ženských lékařů jsou příjemní a ochotní.

Mám jen jednu dost negativní zkušenost s jednou dětskou sestrou a jednou dětskou lékařkou. Osobně nechápu, proč tak neotesané dámy pracují na tomto oddělení. Snad jsou to proboha matky - moc rychle zapomněly, co dokážou takové vzbouřené hormony novopečených maminek. Pojem jako psychologie nebo vlídné slovo je pro tyto ženské pole neorané. Přiznám se, že při pohledu na kukuč oné sestry se mi zvedal žaludek nechutí a stresem současně. Což asi není úplně v pořádku, že…

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rozhodně vezměte tatínka k porodu císařským řezem. Protože v den vlastního porodu a následující den budete úplně nepoužitelné. Ocení to i personál, protože sestřičky se jinak ulítají. Miminko vám budou nosit na kojení, ale vy se nezvednete z postele, takže přebalí a pomůže tatínek.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně skleněný pilníček (na lámavé nehýtky), dostatek papírových plenek (2 - 5 kg, newborn), kapky Sab simplex nebo Espumisan (na bolavé bříško) - pak je dobré si vzít z domu malinkou lžičku - dávkuje se 15 kapek rovnou na jazýček. Já doporučuji i cumel, i když to zde neradi vidí (ale v noci poznáte :-).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Anonymní 10.07.13 napsala :

Byla jsem zde začátkem roku 2013. Po předchozí osobní prohlídce porodnice v Třebíči a Jihlavě jsme se rozhodli pro Jihlavu a nelitovali jsme.

Pan primář Roztočil a většina jeho týmu se snaží dodržovat, to co deklaruje i navenek, tj. přirozenou cestu porodu. Porodní pokoje jsou nové v moderním stylu, ale to není to nejdůležitější, přístup k rodičkám a jejich doprovodu je také takový. Žádný požadavek není problém, cokoli vysvětlí (i opakovaně), všichni jsou milí, ale přitom velmi profesionální. I přes pár komplikací se snažili vyjít vstříc všem požadavkům definovaným v porodním plánu. Porod vede porodní asistentka, doktor je volán pouze pokud nastávají nestandardní situace.

Personál oddělení šestinedělí už tak chápavý nebyl. Přestože byli většinou také milí, primář dětského oddělení je trošku hulvát a doktoři vypadali podle toho docela ustrašeně a pak se snažili vyděsit nás.

Personál: MUDr. Štěpánková, PA Fialová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vědět, jak chcete, aby porod probíhal. Přečist si stránky porodnice.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Lenulinka.or 30.05.13 napsala :

Rodili jsme 13.05.13. Vše bylo v absolutní pohodě, nikde žádný zádrhel.

Oddělení šestinedělí dopadlo nad má očekávání po zkušenosti před 10 lety - nebe a dudy. Všechny sestřičky byly dokonalé a hodné, s ničím nebyl problém. Vždy poradily a pomohly, když se mi něco nezdálo.

Takže za mne chvála až do stropu!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - eliss 30.05.13 napsala :

Přidávám čerstvou zkušenost s porodnicí v Jihlavě. Malá se narodila v neděli 26.5.

Zrovna se střídala směna, takže jsem měla dvě porodní asistentky a obě dvě naprosto skvěle ženské. Jména si bohužel nepamatuji. Doktorka byla hodně mladá, ta se jmenovala myslím Štěpánková, byla taky super. Prostě pohoda, klid, vše bylo tzv. „přirozeně“.

Na oddělení šestinedělí jsem byla také spokojená, všichni milí a vstřícní. Snad jen jedna paní sanitářka byla trošku ráznější povahy. :-)

Takže mě nic jiného nezbývá než Jihlavu jen a jen doporučit. Kdyby měl někdo dotaz, klidně napište SZ.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Anonymní 26.04.13 napsala :

Mám jen a jen samou chválu. Všichni se precizně starali, ale zbytečně nezasahovali do soukromí. Nástřih jsem necítila, sešití trošku bolelo, ale skvěle provedené - malinká jizvička. Vyhověli nám úplně ve všem, i když chcete epidurál, nikdo se na vás škaredě nedívá jako v jiných porodnicích, ale vše vám vysvětlí a rozhodnutí nechají plně na vás. Rozhodovala jsem se dlouho, zda dát souhlas se studentkami, ale vůbec toho nelituji. Všichni byli moc milí. Za sebe mohu jen a jen doporučit. :)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jihlava - Anonymní 19.04.13 napsala :

Pouze negativní zkušenost. Nedoporučuji, jde tam doslova o život. Snad jediné pozitivum je, že tam mají hezké nové porodní sály. Lékařský personál je povětšinou mladý, nezkušený. Snad jedině MUDr. Peschout mi tam přišel jako odborník.

Nebudu zde raději popisovat svůj příběh, ale lékaře i PA jsem několikrát při porodu upozornila na komplikace, které přišly a nikoho to nezajímalo, až jsem ten jejich „odborný“ zásah málem nepřežila. Epidurál rozhodně nenabízejí každému, jak jsem četla myslím přímo na jejich stránkách. Porodní plán jsem neměla, rodila jsem poprvé a upřímně řečeno, vůbec si nedovedu představit, že by ho dodržovali, pokud by existoval. PA byla nepříjemná, pouze mi stroze diktovala, co mám dělat a při stížnostech na ty mé komplikace vůbec nereagovala a tvářila se, jako kdybych si vymýšlela.

Dodnes mám z porodu trauma, moje miminko má problémy a díky těmto „odborníkům“ raději další dítě nechci.

Personál: MUDr. Peschout

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Raději se této porodnici vyhnout.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

V seznamu „Co do porodnice“ jim chybí Espumisan. Já si ho tam nevzala a pak jsem se akorát cítila trapně, že ho pro své miminko nemám. Dali mi tam jejich erární a dost se divily, že jsem si ho nepřipravila dopředu. Měli by to mít v tom svém seznamu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Lucinka_84 17.04.13 napsala :

Rodila jsem zde koncem listopadu 2012, a to do vody.

Porodnici chválím, kudy chodím, však jsme si do ní také najeli pěkných pár desítek km (80) a po cestě minuli jiné 2 porodnice. Svého rozhodnutí nelitujeme ani já, ani manžel. Pokud se člověk chová vstřícně, tak i odezva od personálu přichází kladná, což je velice důležité. Personál v takovém případě vyjde vstříc vašim požadavkům v maximální možné míře.

Respektují zde porodní plán a přirozený průběh porodu. Nikam nespěchají. Rodička si může porod kočírovat sama. Jako obrovské pozitivum shledávám fakt, že nás s manželem nechali již od začátku hospitalizace pohromadě a ani na moment nás nerozdělili. Dokonce i na ultrazvuk při samotném příjmu, který se prováděl v jiném patře, jsme šli společně. A to zdůrazňuji, že jsem do porodnice přijela jen s prasklou vodou a po kontrakcích ani vidu ani slechu!

Porod probíhal v útulném porodním pokojíku. Nechávají maximální možné soukromí. Chodí maminku pouze monitorovat v maximálních možných rozestupech. S podáváním jakékoli chemie zde čekají dle situace až opravdu na co nejzazší dobu. Trochu s podivem bylo, že i když je jihlavská porodnice jedna z mála, kde se provádí porody do vody, byli jsme tam tak trochu za „zvláštní případ“, jelikož tyto porody tam nejsou tak časté, jak jsem se domnívala. Ale i toto přání brali naprosto bez problémů a v mém rozhodnutí mě zcela respektovali a podporovali.

Mají zde dostatek nadstandardů, kde s maminkou i miminkem může tatínek být po celou dobu pobytu v porodnici. Personál i na oddělení šestinedělí byl naprosto vynikající, ani jednou jsme se nesetkali i byť jen s neutrálním přístupem, všichni byli velice milí a vstřícní. Délku pobytu po porodu zde opravdu neprotahují. Je-li vše OK, pustí vás už 3. den po porodu (já rodila v neděli ráno a domů jsme jeli ve středu dopoledne).

Jediné, co je tak trochu nedořešené, je lůžko pro partnera na nadstandardním pokoji. Je zde pouze jednoduchá pohovka s dosti tvrdým polstrem, takže manžel byl po těch 3 nocích naprosto rozlámaný. Doporučuji si proto v takovém případě vzít nějakou matraci pro tatínka.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se, důvěřovat sobě a svému tělu a poslouchat jeho pokyny. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky (2 balíky - doporučuji ty prodloužené Batist flower), mýdlo a šampon, fén na vysoušení stehů, protiskluzové pantofle, nafukovací kruh na cestu domů, nějaké nenadýmavé první jídlo po porodu (já dostala kynutou buchtu).

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jihlava - Lenka Atakdále 15.04.13 napsala :

Porodnici jsme speciálně vyhledali kvůli deklarovanému podporu přirozeného porodu „jako doma“. Prohlédli jsme si ji asi tři dny před skutečným porodem. Sepsali jsme kartu, aby nás to nerušilo při vlastním příjmu na porod.

V den porodu jsme přijeli ve čtyři ráno, a hle, znovu sepisovat kartu, sáhodlouhý dotazník. Nepříjemné. Pokoj na porod - teplo tu zrovna nebylo, natož v koupelně. Místo deklarované volnosti během porodu program jak na pionýrském táboře - teď se půjdeš umýt, teď klystýr, teď se otoč na ozvy. Kontrakcím se neříká kontrakce, ale bolest - proč? Nebolely. Porodní asistentka nepůsobila ani laskavě, ani zle, ale nijak mne nepodporovala. O co méně mne bolely kontrakce, o to horší bylo, co přišlo v podobě zásahu lékaře. Bolel, velmi a zbytečně, až zásah porodníka.
Dokud se nezjevil pan doktor Dvořák, bylo to dobré.

Nastal sice problém s ozvami, ale jak jsem se později od jiných gynekologů/porodníků dozvěděla, měl být řešen jinak. Místo toho mne lékař týral neúspěšnými pokusy znovu a znovu o zavedení sond na hlavičku dítěte. Byl velmi nervózní, nevedlo se mu, nedbal mému bolestivého řevu a nakonec se o to pokoušel asi 10 minut nebo víc. A já hloupá „spolupracovala“, jak je napsáno v dokumentaci. Při porodu je bytost rodící ženy opravdu někde jinde.

No a tělo na ten zásah reagovalo, bolest jsem nezvládala udýchat a omdlévala jsem, kontrakce se najednou smrskly do jedné dlouhé - malý měl tachykardii jako Brno. Chtěla jsem už jen nebýt. A to před deseti minutami jsme byli úplně někde jinde, ale když se Vám někdo humpolácky hrabe v děloze a vy u toho máte rodit. Nervózní, nejistý doktor navrhl gynipral - netušila jsem, co to umí. Nepřála bych to nikomu z Vás.

Zkrátím to, tahle porodnice umí rozhodně hlavně císaře, a to ještě v mém případě blbě, jizva je křivá, řízli i zašili to špatně a malý také není bez následků, jsme u neurologa - jinak by byl zdráv. Já trpím nočními můrami z porodu - neporodu. Doktor zmatkoval a zpanikařil. Prostě nedoporučuji tuto instituci i přes velmi laskavé a příjemné oddělení šestinedělí.

Personál: MUDr. Dvořák

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kvůli přirozenému porodu sem opravdu nejezděte. Pokud naopak chcete zásahy do porodu a třeba císařský řez, tak nemohu „doporučit“ vhodnějšího místa.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, plínky, dobroty na peristaltiku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Sonya 03.04.13 napsala :

Do Jihlavy jsme se vydali až z Prahy po předchozí zkušenosti z Podolí. Není mým cílem tady některou z porodnic hanět, ale spíš srovnat úplně jiné světy. Podolská porodnice je určitě velmi kvalitní, personál je kvalifikovaný, povětšinou příjemný, ale při 12 porodech denně prostě nemůže poskytnout takové zázemí, jako menší pracoviště. Můj první porod v Praze v roce 2011 proběhl císařem, proto jsem chtěla co nejvíce zvýšit pravděpodobnost, že ten další takto nedopadne.

Protože se jihlavská porodnice zapojila do projektu Přirozený porod v porodnici, zkontaktovali jsme se mailem s lékařkou z porodního sálu. O porodu jsme měli dost jasnou představu - udělat vše pro to, aby proběhl vaginálně, samozřejmě ne za cenu hazardu se zdravím. Už mailový kontakt byl velmi příjemný, poslala jsem paní doktorce několik odkazů a článků, aby získala představu, jaká jsou naše přání. Odpovědi byly milé, nic nebyl problém (až nás to trochu lekalo :-)), tak jsme se vydali na prohlídku.

Pracoviště bylo čisté, místnosti velkorysé (kdo zažil poradnu v Podolí, kde prosedíte celé dopoledne v přítomnosti několika desítek dalších maminek, je šokován), přijali nás na sjednaný čas a byli jsme tam sami. Všichni se představují, jsou milí, ochotně vyslechnou i ten nejhloupější dotaz a hlavně zodpoví. Takže jsme se v porodnici zaregistrovali (spíš kvůli obvodní gynekoložce, v Jihlavě registrace nevedou) a čekali, až nás lékařka odešle do jejich péče.

Dovedete si představit, jak většina mého okolí kroutila hlavou, když se dozvěděli, že jedu z Prahy rodit do 100 km vzdálené Jihlavy. Sama jsem si přišla trochu jako blázen, ale když jsme přijeli do Jihlavy na první poradnu v 36 tt, rozhostil se ve mně takový klid, že jsem byla na sto procent přesvědčená, že dělám dobře.

V přesně určenou hodinu na mě čekala příjemná lékařka, nikde žádné hordy dalších lidí. Na monitor mají zvláštní místnost, kde je maminka pouze s partnerem. Hezké zařízení, nově vymalováno, skoro to nevypadá jako v nemocnici.

Další návštěvu poradny jsme nestihli, protože dcera se přihlásila na svět o tři týdny dříve. Ve dvě ráno mi odtekla voda, takže partner dojel pro babičku, která hlídala staršího syna a vyrazili jsme do Jihlavy. Kontrakce jsem měla jen občasné a nebolestivé, takže jsme nijak nespěchali a kupodivu na únor bylo i celkem dobré počasí, takže cesta proběhla v klidu.

Na příjmu nás už čekali, připojili mě na monitor (za přítomnosti partnera, nikdo další v místnosti nebyl), vzali si vyplněné dokumenty o jméně miminka a další, zodpověděla jsem pár otázek ohledně průběhu těhotenství, předala porodní plán a převlékla se do nemocničního šatstva. Protože kontrakce ustaly, odvedli nás s partnerem na „čekací pokoj“. Porodní asistentka, která se o nás měla starat, přišla, s podáním ruky se představila, přinesla pro oba konvici čaje a s naším porodním plánem v ruce rozebrala další postup. Čekali jsme na lékaře, který měl udělat ultrazvuk jizvy po sekci a změřit miminko. U všeho byl přítomný partner, doktor a porodní asistentka.

Protože miminko mohlo být hodně malinké, došla za námi také dětská sestra, která měla být přítomna i u porodu a opět s naším porodním plánem v ruce (že by si ho okopírovala?) s námi rozebrala, co by se dělo, kdyby miminko muselo do inkubátoru, a za jakých podmínek mohou vyhovět našemu přání děťátko nekoupat, okamžitě přiložit, kde ho ošetří atd.

Protože se kontrakce nerozeběhly, porodní asistentka se přišla zeptat, zda chceme vyčkávat nebo bychom upřednostnili preindukci. Přinesla informovaný souhlas, abychom si o účincích přečetli a navrhla nám, že nás nechá o samotě, abychom se mohli společně rozhodnout. Rozhodli jsme se, že do toho půjdeme.

V 7 hodin ráno mi zavedli čtvrt tablety na změkčení děložního čípku a v půl 11 se rozjely kontrakce. Převedli nás na porodní pokoj s vanou, který jsme si předem vybrali a nechali o samotě. Porodní asistentka chodila pouze kontrolovat monitor, na který jsem musela být častěji připojena, protože miminko mělo občas nepravidelné ozvy. Dohodli jsme se, že mi udělá klystýr, který je u porodu do vody nezbytný. Pak už se porod rozjel a nestihli jsme ani napustit vanu, děvčátko bylo v půl druhé na světě. :-)

Asi poslední půl hodinu, kdy jsem měla největší bolesti, jsem zvažovala epidurál. Nebyl problém, nikdo na mě nekoukal skrz prsty, ani mi ho nerozmlouval. Když se mi udělalo nevolno, porodní asistentku jsem si přivolala několikrát během pěti minut, ani tehdy jsem neměla pocit, že otravuji. Nakonec vše proběhlo velmi rychle, takže jsem porodila v kleku na porodní stoličce, bez epidurálu, bez nástřihu. Dcerka vážila 2,92 kg, takže nebylo potřeba žádných zásahů. Vyhověli zcela našim přáním, holčičku přiložili, nechali dotepat pupečník, tatínek ho přestřihl a po pár stezích a uklizením porodního lůžka nás nechali o samotě. Po dvou hodinách šel tatínek s dětskou sestrou holčičku vykoupat, já jsem si také dala sprchu a odebrali jsme se na odd. šestinedělí.

Měli jsme zaplacený nadstandard, aby tatínek nemusel dojíždět z Prahy. Po porodu jsem se cítila skvěle, takže tatínek s miminkem usnuli a já jsem vybalovala, obvolala rodinu a koukala na to malé spící stvoření. :-) Oproti císaři jsem byla ve výborné kondici, byla jsem hned schopná se o dceru starat, kojení jsme taky zvládly.

Na odd. šestinedělí se k nám chovali výborně, sice tudy taky jako v Podolí prochází dost lidí (ženské sestry, dětské sestry, doktoři, sanitářky atd.), ale samozřejmostí je zaklepání. Miminko prohlíželi citlivě v postýlce, když spalo. Na koupání jsem na sestru zvonila až ve chvíli, kdy se probrala. Instruktážní videa o kojení atd. mi nikdo nenutil, když jsem byla už druhorodička. Čisté prádlo a podložky každý den, zpočátku i několikrát na vyžádání. Kdokoliv mým pokojem prošel, se zeptal, jestli něco nepotřebuji, přinesl čaj. Prostě bezchybné!

Jediné, co jsem nepochopila, bylo jídlo. Hned první den jsem po přednášce o vhodnosti stravy při kojení dostala k večeři knedlo vepřo zelo, další den hrách. :D Nemocniční strava hold nestojí za moc nikde.

Takže pokud chcete u porodu trochu klidu, Jihlavu rozhodně doporučuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mějte s sebou porodní plán.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Neberte si vlastní noční prádlo, vše dostanete v potřebném množství.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Anonymní 19.12.12 napsala :

Porodnici mohu určitě jen doporučit. Vše kromě toho, že mi nevěřily kontrakce, bylo v pořádku. Porodní pokoje jsou opravdu obrovská výhoda. Celý porod trávíte na jednom místě. Máte k dispozici televizi, rádio, varnou konvici, sprchu, skákací míče, žebřiny, v jednom pokoji je i vana.

PA i doktorka byly výborné, ale těsně před porodem se střídala směna, takže mě odrodila jiná PA, která byla v pohodě, ale v tu chvíli úplně neznámá tvář. Jinak nejvíce jsem vděčná výbornému anesteziologovi, který mi prováděl epidurální anestezii. Byl hrozně milej a zavádění téměř nebolelo. A jeho asistentka taky naprosto výborná, moc dobře se o mě postarali, aby vše vyšlo jak má.

Jinak malou mi dali pohladit hned, jak ji vyndali a pak ji jen přeměřili a otřeli (vše v porodním pokoji) a hned jsem si ji mohla přiložit (cca pár minut po porodu). Pak ji odnesli jen umýt a zkontrolovat, od té doby už byla celou dobu se mnou až do konce. :) Mohl se mnou být celou dobu i přítel - díky nadstandardnímu pokoji, kde je malá přistýlka na spaní. A na šestinedělí sestry i doktorky byly moc milý, na nikoho si nemůžu stěžovat.

Ne že by jídlo bylo vyloženě špatné (snídaně a večeře jsou pečivo a něco), ale spíš je toho i docela málo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Spousta jídla, vše podle seznamu na stránkách.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Reniseek17 17.11.12 napsala :

Dnes je to 3 měsíce co jsem rodila v Jihlavské porodnici.

Je tu pár plusů ale i pár mínusů… No největší plus jsou ty domácí pokoje - 100% soukromí, nemusela jsem se nikam přesunovat, celý porod jsem byla na jednom místě, další veliký plus je přítomnost osoby u porodu, která je zdarma a není omezený počet.

Po porodu mi Matýska odnesli pouze na 10 minut a to na koupání. Se sestřičkami jsem neměla problém, jak na porodním sále tak i na odd. šestinedělí - a že jsem je zažila snad všechny (ležela jsem tam 14 dní před porodem :)

A teď ty mínusy…
1. Po porodu mi dali maličkého k prsu až po 4 hodinách!!
2. Při nástupu do nemocnice jsem podepsala papír, že mě můžou ošetřovat studenti, ovšem to jsem nevěděla, že tam budu až do porodu, a už jsem neměla možnost tento souhlas zrušit. Takže u porodu na mě koukalo několik mediků, což mi bylo docela nepříjemné. Když jsem to řekla PA, tak mi jen oznámila, že mám podepsaný souhlas, takže mám smůlu.
3. Na žádost Epiduralu mi řekli, že ne, že budu rodit přirozeně kvůli programu PPP.
4. U porodu mi kolem otevřených oken chodili po lešení dělníci :D. Ale i přes to myslím že za pár let tam budu rodit znovu :).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Látkové pleny - vyžadují jich spousty, ale půjčí Vám jich jen pár a pak nadávají, že nemáte třeba v zavinovačce plínku. Určitě pleny, ubrousky, toaletní papír, vložky, Bepanthen! a něco na prdíky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - JanaJil 26.09.12 napsala :

Ahoj všem,
je to jeden měsíc, co jsem v jihlavské porodnici rodila svého první miminko. Přes těžší začátek vše dopadlo dobře a já si po čtyřdenním pobytu na oddělení šestinedělí a rizikové gravidity domů odnesla mimo spokojeného a zdravého chlapečka i dobrý pocit z pobytu na tomto oddělení. Využila jsem možnosti nadstandardního pokoje, ale byla jsem i na standardním pokoji a pooperačním pokoji. Vše (hlavně personál) bylo skvělé.

Rodila jsem od 21.hod do 24.hod. Buhužel jsem krvácela a tak mě pan dr. Kozmon, který u mě byl od začátku po celou dobu, nepustil z lůžka a měla jsem stále napojený monitor na sledování miminka. Porodní pokoje jsou super - útulné a tak si nepřipadáte vůbec jako v nemocnici. Měla jsem v plánu využít vanu a míč, ale nakonec nic z toho nepřicházelo v úvahu. Další výhodou je přítomnost otce (nebo někoho jiného) u porodu. Já to oceňuji, protože se ptal, co se děje když přišli komplikace a vůbec udržoval přehled nad situací což mě uklidňovalo. Nakonec se malý dostal na svět císařem v plné nárkoze, takže nevím jak to probíhá těsně po porodu.

Personál na oddělení šestinedělí a rizikové gravidity chválím ještě jednou, protože od paní uklízečky, která umí být téměř neviditelná a neslyšitelná ale je-li příležitost také prohodí pár milých slov přes zdravotní sestry, které byly ochotné kdykoli (v noci nebo i při střídání směn) pomoci anebo odpovídat na dotazy až po lékařky a lékaře, kteří také vždy s úsměvem odpovídali. Sestry z dětského vše ukáží a vysvětlí (není problém se zeptat i dvakrát na tu samou věc :-D), pomáhají i s kojením - nenutí jednu polohu, kontrolují správné držení, poradí když jsou prsa nalitá atd. Protože pohodový pocit dělají z 98% lidé, odcházela jsem opravdu spokojená.

Jediná chybička na kráse bylo erární oblečení pro miminka. Bylo buď moc veliké anebo malinké a o jeho módnosti nemluvím (sice jsem se naučila oblékat zavinovací košilky ale body s dlouhým rukávem, které se dnes převážně používá, jsem ani neviděla). Přesto velice oceňuji možnost využití nemocničního oblečení a ulehčení maminkám od praní ihned po porodu.

Do porodnice si mimo osobních věcí určitě vemte toaletní papír, porodnické vložky - dostanete jen balíček pro začátek, kalhotky a kojící podprsenku, plenky, krém na zadeček miminka (Bepanthen) a něco na prdíky (kapky Espumisan). Při problémech s prsy po kojení si nechte přinést mast na bradavky Purelan mě se osvědčila na 305%. Vše ostatní dostanete. Doporučuji si vzít dvoje oblečení pro miminko ať si v klidu vyzkoužíte oblékání, protože erár je opravdu retro.

Jsou to dva měsíce a já se vrátila na místo činu. Porodnici jsem darovala ponožky a jiná maminka zas bodýčka. Takže je to tam na lepší úrovni. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, porodnické vložky - dostanete jen balíček pro začátek, kalhotky a kojící podprsenku, plenky, krém na zadeček miminka (Bepanthen) a něco na prdíky (kapky Espumisan).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - potkalise 03.05.12 napsala :

Muzu srovnat porod v Podoli a v Jihlave. Podoli - neosobni tovarna na deti, kde neznate ani sveho osetrujiciho lekare, kde co vizita, tak jini lekari, sestry a dalsi personal. S Jihlavou jsem byla naprosto spokojena. Dost se ptam a mam rada, kdyz se o svem zdravi dozvim, co potrbuji. Nikdo me z jihlavskeho personalu nikdy neodbyl, vsichni byli vstricni, mily, ochotni. Mela jsem komplikovany poro a na profesionalitu lekaru a sester si nemuzu stezovat. Svym neuveritelne milym a hlavne zodpovednym a profesiomalnim pristupem me dostal MUDr. Peschout, kteremu patri muj dik za me zdravi i maleho Honzika.
A ze je nektera ze sester metrnice? No tak mozna ano, ale hodnotit podle toho celou porodnici je minimalne nefer. Vsude se takova „baba“ najde. Ne vsude se me ale kazfy den tolik lidi zeptalo, jestli je vsechno v poradku , jestli neco nepotrebuju a kdyby cokoli, tak mam hned zazvonit na sestru.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nedejte na zle reci. Uvidite, ze budete mile prekvapene.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - asunta1 23.04.12 napsala :

18.4. se mi narodil náš syn Daniel.Porod byl rychlý a díky ošetřujícímu personálu,mé porodní asistentky (Marii Polákové) a lékaři( MUDr.Petr Kozmon) co mě rodil mám nezapomenutelný zážitek.Na oddělení šestinedělí až na pár vyjímek ( starší dětské sestry ) strašně hodný,milý a ochotný personál jak dětské,tak i gynekologické sestry.Vše mi ochotně vysvětlily,ukázaly,pomohly.Člověk se nebál se zeptat.Patří jim můj obrovský dík

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jihlava - Anonymní 14.03.12 napsala :

Porod popisovat nebudu, kolem byli samí profíci
nezapomenu na sestru zvící tvarů ALMARY a chování bachařky z domu smutku a ještě jedné její kámošky (možná to nejsou kámošky).
já už ti ukážu, jak ničemu nerozumíš, a nepočítej s tím, že si to budeš dělat tak, jak ti to je přirozený!!! děcko řve jen proto, že seš neschopná. nemůžeš chodit? na mě nezvoň.

pozor: byla tam také spousta mladých velmi milých a ochotných sestřiček!!! ale půlden dusna v období rozháraných hormonů udělá své, škoda, že jsou v jednom pytli… kéž by si maminka mohla vybrat, kdo bude mít služby ;-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jeďte raději do Brodu ;-) (tam jsem to také zkusila)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - repre 07.03.12 napsala :

25.2. se mi v jihlavske porodnici narodil nas syn Kubicek.
Mela jsem trosku problemy s otevrenim, takze po par dnech se rozhodli pro cisarsky rez. Dole v 5.patre uzasny sestricky, starali se o me a citila jsem se fajn. Po porodu nas odvezli do 6. a jelikos jsem se nemohla hybat sestricky bez problemu mi pomahali. Kubicka jsem mela celou dobu u sebe a vzdy prisli. Druhej den porad chteli at se moc nehybu at si na ne zvonim, at se nepremaham,ale ja jsem to chtela zvladnout uz sama. Byli uzasny, nemam zadny pripominky.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebat se ptat na cokoliv, bez problemu odpovi aj na hloupy otazky(a tich jsem mela)

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jihlava - Anysek73 19.11.11 napsala :

Dobry den neni tomu ani dva roky co se mi v jihlavske porodnici narodil synek. Lezela jsem tu jiz 3 dny kvuli nejakym problemum a porod prisel necekane, v tu chvili byli sestry u porodu i pani doktorka naprosto perfektni. Jenze pak nas prevezli na pokoj a tam zacli problemy…detske sestry se chovaly priserne, neochotne, neporadili a kdyz jsem podruhe za den zazvonila prisli po 40ti minutach co zase chci. S kojenim nam absolutne nepomohli a byli surove i k detem. Jsem nyni opet tehotna a vim ze v jihlave urcite kvuli sestram rodit nebudu. Bohuzel.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodne si nezapomente vzit plinky jinde vam je daji tady urcite ne. A maji problemy i s pujcenim.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jihlava - Anonymní 14.10.11 napsala :

Hruza!!
Nedoporucuji Jihlavskou porodnici.
Spatny pristup sester i doktoru.Kamaradka prisla malem o zivot a miminko ji nezachranili.Nechali ji v bolestech,s vysokym tlakem, bolesti hlavy lezet na pokoji dalsim 5 dnu.A pak meli pilno.Diky aru a interne,je znova mezi mana,ale bohuzel bez vysneneho miminka.
Sestry z porodnice,kamaradce rekly,at to necha spat, ze muze byt rada ze je sama na zivu..Hruza a des.Sama sem byla rodit v Trebici.Personal bez jedine vycitky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - veronikamayerova 03.10.11 napsala :

Je to už dva roky a půl, co jsem přijela do Jihalvské porodnice s bolestmi. Jen se za mnou zavřeli dveře,bolesti přestali a nic se nedělo. Nechali si mě tedy na pozorování přes noc. Měla jsem nějaké špatné ozvy,tak jsem tam nakonec ležela tři dny. Měla jsem už přes termín porodu a tak se doktoři dohodli,že mi budou vyvolávat…Byla jsem vyplašená prvorodička,ale hezky se o mě starali. Vše mi vysvětlovali,stále se na mě dívali a kontrovali miminko. Když už bylo téměř půl dne pryč,já měla bolesti ale byla jsem málo otevřená,rozhodli se,že raději udělají sekci (Cís.řez, protože se Danielek začínal dusit. I přes to,že se jednalo o operaci,mohl být u mně přítel a dokonce tam za mnou na sál mohla přijít i sestra ,co pracuje v Jihlavě jako sestřička na gynekologii. Doktoři byli moc milí a jizvu jsem měla jen malinkou.

Děťátko mi dali hned vedle postele.Trošku mě mrzelo,že ho nemůžu držet v náručí,ale alespoň,že jsem se na něj mohla dívat.

Co se týče toho zvonění,já měla nadstandartní pokoj, na kterém se mnou byl i přítel,ale pokaždé když už jsem byla bezradná z pláče a zazvonila jsem, měla jsem pocit,že obtěžuji.

Také jsem si všimla,že pokud je tam maminka,která už má dítko doma,automaticky jí berou jako „tu, co nic nepotřebuje“.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Kapičky SAB simplex na prdíky,dětský olejíček,nějaké ty dupajdy,plenky,sestřičky nemají rády vlhčené ubrousky u novorozených miminek…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Maminky i když jdete na klasický porod,raději si přibalte jednorázové síťované kalhotky z lékárny-mě dělali na poslední chvíli císaře a byla jsem nešťastná z klasických kalhotek s nižším sedem

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - lluucckkaaa 31.07.11 napsala :

Rodila jsem letos v lednu plánovaným císařským řezem (kvůli velkýmu mimču). Nastoupila jsem den předem, sestřičky byly moc milé a ochotné, na jakýkoliv dotaz rády odpověděly, stejně tak doktoři. Po porodu na pokoji JIP jsme byly s kolegyní spoluležící vlastně plně odkázány na dět.sestřičky (co se dětí týče). Bohužel jedna ze setřiček byla dost nepříjemná. Skoro jako bychom ji obtěžovaly. S druhou směnou přišla ale jiná sestřička, která byla naprosto výborná. Další den už jsem byla čilejší, takže už jsem „obtěžovat“ moc nemusela, jen co se kojení týká.. Jinak sestřičky pro maminky naprosto výborné, milé - některé víc, jiné míň. Rozhodně si ale nemohu stěžovat. Na arogantního člověka narazíte kdekoliv.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nebát se zeptat, nebát se zazvonit! budete tam jen pár dní, je potřeba nasbírat co nejvíc informací :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Sab Simplex, plenky, ubrousky, bepanthen

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Anonymní 07.07.11 napsala :

V jihlavské porodnici se mi nedávno narodil syn. Do porodnice jsem přijela ve 3 hod ráno kvůli odtoku plodové vody. Po vyšetření mě uložili na pokoj a do rána chodili pravidelně kontrolovat. Ráno začali s vyvoláním porodu. Celý den se o mě starala výborná PA Fialová, která byla prostě skvělá. Ten den měli plno a rodilo nás tam spousta, ale na přístupu personálu to vůbec nebylo znát. Můj porod nakonec skončil užitím kleští kvůli špatným ozvám mimča, ale vše bylo rychlé a naprosto profesionální.
Rovněž na oddělení šestinedělí bylo vše super - nikdy nebyl žádný problém - sestry byly vždy milé a ochotné i přesto, že oddělení bylo plné.
Jihlavskou nemocnici rozhodně doporučuji - já jsem byla naprosto spokojená

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

dle seznamu Nemocnice Jihlava, kojící čaj

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - xantipha 25.05.11 napsala :

Je to pár dní co jsem porodila v jihlavské porodnici krásnou holčičku.Protože jsem měla plánovanou sekci, nastupovala jsem do nemocnice ve smluvený termín, den předem, s tím, že zákrok bude proveden druhý den. Ještě v den příjmu se u mě ale rozjely porodní bolesti a začala jsem rodit spontáně.. Užili jsme si pár hodin bolestí, ale vydrželi jsme do rána, kdy se nám cs narodila naše malá. V porodnici Jihlava jsou opravdový profíci, skvělý přístup k mamince tak samozřejmě k dítěti… Kdykoliv jsem na sestry zazvonila,vždycky některá ochotně přišpěchala na pomoc. Nemám jedinou výtku k porodu samotnému a ani k odd šestinedělí. Za dobu pobytu v porodnici si nemohu na nic stěžovat. Všechno na jedničku. Tímto bych personálu jihlavské porodnice chtěla poděkovat za mě i naší malou! Mohu jen doporučit!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

tatínka s sebou

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

v podstatě všechno ze seznamu „co do jihlavské porodnice“

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - zuzkaml 15.04.11 napsala :

Dobrý den, v porodnici Jihlava jsem rodila třikrát,poprvé v roce 2000 a byla to relativně pohoda a až na nějaké drobnosti,horší to bylo po porodu,dětské sestry nepodávaly skoro žádné informace a vzhledem k tomu že syn se narodil jako velmi malý,ač donošený,jsme skončili na JIPce, tam to byl balzám na ty dost pocuchané nervy sestřičky byly super, ne ovšem pan primář, omluvy paní doktorky Večeřové, že on to jen neumí hezky říct mi na sebevědomí moc nepřidaly a díky němu jsme přišla o mléko,potom to byl běh na dlouhou trať,aby se to celé vrátilo do normálu. Druhý porod 2002 proběhl skvěle i díky mému gynekologovi a mám pocit že jsme i dost nasmáli místo porodu. Vzhledem k tomu že jsem rodila podruhé asi dětské sestry předpokládaly ,že jsem šampionka a stále mi něco vyčítaly,že to dělám špatně, kosmetika pro mimi špatná a co jedna řekla vyvrátila hned druhá, no zmatená jsme byla a utíkala co nejdříve domů. Třetí porod 2005 byl překotný a tím pádem i dost rychlý,ale nezapomenu na sále na rady , že takle to pro mě bude lepší a pohodlnější a mě to absolutně nevyhovovalo,snažila jsem se to vysvětlit,ale bylo to zbytečné, nakonec jsem skončila jako hysterka a že nevím co chci, na poporodním oddělení to díky sestřičkám ze šestinedělí bylo super a díky žákyňkám taky ne ovšem už sestry z dětského,byly opět nejchytřejší, chápu jsou to profesionálky,a vše jsem dělala špatně. Nemůžu říci že vše je špatné či dobré,ale určité změny by to chtělo. Je možné že se přístup za těch 6 let změnil,ale já vím že i přes nějaké negativa bych šla opět jen a jen sem.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Nymph 11.04.11 napsala :

V porodnici v Jihlavě jsem rodila nedávno. Po odtoku plodové vody jsem strávila 36 hodin na 1. době porodní, mezitím se tam vystřídali 4 směny. Na samotném sále jsme strávili hodinu a šití trvalo skoro další hodinu… Před tím jsem už ležela pár dní v nemocnici kvůli odhadované nízké porodní váze. Tímto děkuji všem porodním asistentkám, lékařům a dětským sestřičkám. Celý personál byl skvělý! Nenarazila jsem tam na nikoho vyloženě nepříjemného. Velký dík patří hlavně porodním asistentkám, které nás odrodily. Na jihlavskou porodnici nemůžu říct ani slovo špatného. Na šestinedělí jsme měli nadstandardní pokoj a sestřičky se o nás hezky staraly a zodpověděly všechny naše dotazy. Pokud budu zase někdy rodit, pak opět v Jihlavě! Při odchodu domů za mnou přišla vrchní sestra a ptala se, jak jsem byla spokojená s dětskými sestrami, jak mi pomáhaly s kojením apod. a chtěla případně vědět s čím a s kým jsem spokojená nebyla, takže určitě se zde snaží, aby se zde maminky cítily dobře. Jihlavskou porodnici tedy rozhodně doporučuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud jste prvorodičky, doporučuji se zúčastnit předporodních kurzů. Tam se dozvíte plno důležitých informací a hlavně se seznámíte s prostředím porodnice, ukáží vám i porodní sály, poznáte některé porodní asistentky a dětské sestry, takže až se ocitnete

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - RaduliKa 11.04.11 napsala :

Jsou to už tři roky, co jsem v Jihlavě rodila a byla jsem spokojená, ale je fakt, že jsem měla štěstí v neštěstí. Měla jsem totiž naplánovaný císařský řez, ale dcera si vzpomněla dřív(odtekla mi voda) tak jsme byli v nemocnici o 12 hodin dříve, než jsem měla nástup. Přijali mě příjemně a nechali mě čekat až vše nachystají a taky jsem si večer dala dost velkou večeři(poslední o samotě), tak jsme čekali až mi trochu vytráví:-)K ránu mi provedli císařský řez, ale malá se jim zdála apatická a klidná, tak nám ji jen ukázali a odnesli na jip. A to bylo to štěstí v neštěstí, protože jsem si dopoledne odpočinula a pak jsme se šli s manželem podívat na jipku a tam se mi maximálně věnovali. Druhý den už mi dcerku dali pochovat a jedna sestřička mi vše vysvětlila, ukázala jak malou držet(protože to bylo poprvé co jsem měla takhle malé dítě v rukách), koupat a jak kojit. Na štěstí se ukázalo, že měla jen trochu problém se aklimatizovat na světě a po třech dnech na jipce mi ji donesli na pokoj. Na šestinedělí nemají sestřičky asi tolik času, ale na jipce jsem měla individuální přistup a proto nemám snad žádný negativní postoj k Jihlavské nemocnici!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - ZuzkaHrubá 16.02.11 napsala :

V Jihlavě jsem porodila v roce 2008 dvojčátka, malinké holčičky.
Byla jsem tam týden před porodem a po narození jsme strávily ještě 3 týdny na novorozenecké JIP. Nevzpomenu si, na co bych si mohla stěžovat.
Sestřičky byly ochotné odpovídat na mé dotazy, lékaři taktéž. Vše mi bylo vysvětleno - kolikrát i to co jsem vědět nepotřebovala :-)
A novorozenécké oddělení bylo jako zotavovací dovolená.

V každé porodnici pracují všichni jak nejlépe to umí. Ale každý porod je jiný, každá mamina to vše snáší jinak. Zkuste se vy negativní zamyslet nad tím, jaké jste byly pacientky!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Věřte, že všechno dobře dopadne. Do rukou si vás vezmou odborníci, tak jim do toho nemluvte. :-) To byl můj přístup. 2× jsem rodila a v pohodě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - h.sona 31.01.11 napsala :

Když vidím negativní komentáře od anonymních, musím se porodnice v Jihlavě zastat. Rodila jsem zde v únoru 2010 a nemám jedinou výtku. Na příjmu všechno probíhalo perfektně, posléze na předporodním boxu taktéž. Velmi milý personál, od porodní asistentky, přes paní doktorku, až po dětské a ženské sestřičky na oddělení šestinedělí. První dva syny jsem rodila v Brně- Bohunicích, kde to bylo také ok, ale kdybych si měla znovu vybrat, opět bych šla do Jihlavy. Na oddělení se ke mě nechovali jako ke zkušené matce, naopak mi nabízeli pomoc, stejně jako prvorodičkám. Původně jsem měla obavy z této porodnice, což bylo způsobeno čtením negativních komentářů na netu. Já jsem byla opravdu velmi spokojená.

Personál: MUDr. Janoušková

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

jednorázové plenky, Bephanten mast, vlhčené ubrousky

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jihlava - lena 1984 26.01.11 napsala :

Hruza!!!!!
Pamatuju si,ze jsem vypisovala jakousi neformalni stiznost na jednu sestricku.Porodila jsem tam synka Filipka,bylo to me 4dite.Byla jsem zvykla na ruzne rozdily v chovani,ale toto bylo moc.Na pokoji semnou byla jedna pani,schodou nahod porodni asistentka a nebit ni,nevim.
Jedna protivna,starsi sestra se do me porad poustela.Vypadam mlade,tak asi proto.Stale jako,to neumite kojit,proc mu nedate dudlik,to se Vam jako zase pokakal atd.Pani,co lezela semnou na pokoji se me zastala a sestricce vynadala,ja brecela.Porad do me sila,zda mam doma postylku,plyny a tak.Zustala jsem totiz sama s ditetem a bydlela u mamky.
Dokonce jsem prisla z nervu o mleko a vse jsem to napsala do stiznosti.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud mate moznost,jdete do jine porodnice a pokud ne,napiste stiznost,reknete to priteli,manzelovi,on uz si s tim bude vedet radit

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

bepanthenol,detatku na zadecek,vyzaduji to v Jihlave.Pleny

Nahlásit
neutrální
Porodnice Jihlava - dezentka 27.09.10 napsala :

Bohužel já ještě s porodem zkušenosti nemám. Jsem teprve v sedmém měsíci. Jen mi stačilo, když jsem chodila navštěvovat své kamarádky, které právě porodily. Když jsem viděla ten přístup sester k maminkám, tak se mi chtělo doma brečet, když jsem to manželovi vyprávěla. ( Možná za to může i přecitlivělost v těhotenství. ) Jedna maminka tam prosila o radu, co má s miminkem dělat, když furt pláče a přitom ho nakojila a tak. Sestra se na ni ohradila s tím, co jako čekala, když miminko bylo celou dobu v bříšku a teď je na světě. Že snad by měla vědět, co dělat. A odešla od maminky.
Já mám svoje rodiče 150km od Jihlavy, čímž nemůžu nijak počítat s pomocí své mamky, proto budu potřebovat pár rad do začátku, ale nevím, zda se mi nějaké v Jihlavské porodnici dostane.
Domů jsem od pana doktora dostala DVD, jak kojit. Je tam taková hodná doktorka, která tam maminkám vše vysvětluje. Myslela jsem, že je to tak i v reálu, ale v Jihlavě jsem se přesvědčila, že určitě ne. Proto teď na netu vyhledávám zkušenosti maminek s porodnicemi na Vysočině.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jihlava - Anonymní 15.09.10 napsala :

Mé zkušenosti s touto porodnicí jsou pouze negativní.Pokud rodíte v termínu a bez komplikací,tak věřím tomu,že může vše probíhat bez problémů.pokud ovšem přenášíte,nenechte se odbýt a nechte si udělat veškeré vyšetření na které máte nárok.Mě například vůbec nedělali odběr plodové vody a samozřejmě byla zkalená.Plod velký,tlak vysoké,otoky všude a stále se nic nedělo,i když jsem byla ve 42.tt.Taky to pak nedopadlo vůbec dobře.Pokud přenášíte,nenechte se odbýt,možná kdyby nebyla doba dovolených,tak by to třeba bylo jinak.Nebo raději se této porodnici vyhněte.Čekají vás mladé lékařky,kterým sice musíme dát šanci,ale za zdraví vašeho dítěte to přece nestojí.Už se nedivím těm,kteří mají jihlavskou porodnici u nosu a jsou rodit jinam.Maminy rozmyslete se,jestli vám těch pár kilometrů navíc stojí za to.My se budeme této porodnici určitě vyhýbat.

Personál: MUDr.Dušková Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Jihlava - Anonymní 15.09.10 napsala :

Moje zkušenosti s touto porodnicí jsou opravdu hodně negativní.Věřím tomu,že pokud nenastanou komplikace,tak vše proběhne bez problémů.I když jsem přenášela,tak mi vůbec nebyly udělány vyšetření,které se mají udělat.Pouze mě poslali na ultrazvuk,kde zjistili velký plod.Tlak vysoký,otoky.Odběr plodové vody vůbec nebyl proveden.Později i krvácení,ale i přesto,že jsem byla ve 42.tt,opět poslána s úsměvem domů.Žádné vyvolání,císařský řez,nic.Prostě času dost.Neříkám,že nebyli příjemní,ale v této situaci bych spíše čekala profisionalitu.Konec nebyl také příliš dobrý.Maminy pokud přenášíte,nenechávejte se odbýt a nechte si vše vyšetřit,ať není pozdě.Nebo raději jeďte rodit někam jinam,kde se nemusíte doprošovat,protože v Jihlavě opravdu nic neudělají jen tak.Jediné na co se můžete těšit jsou mladé doktorky.vím,že musí někde nabrat zkušenosti,ale za zdraví vašeho miminka si myslím,že to opravdu nestojí.Jednajte dokovať máte čas.Protože my jsme ten čas promarnili.My do Jihlavy už nikdy.Už se nedivím těm,kteří mají jihlavskou porodnici u nosu a jedou rodit někam jinam.

Personál: MUDr.Dušková Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - janinina 05.05.10 napsala :

Na porod v jihlavské porodnici mám krásné vzpomínky, sestry i MUDr.Dvořák se mi věnovali na 100 procent. Tamním porodem i péčí o mě a miminko jsem byla nadšená, jelikož jsem předtím měla nedobrou zkušenost s prvním porodem v brněnské porodnici na Obilním trhu. Tam prosím vás nechoďte. V Jihlavě proběhlo všechno skvěle i poporodní oddělení bylo pěkné a na nemocniční poměry i útulné.

Personál: MUDr. Dvořák

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

manžela s sebou

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Kerry 20.02.10 napsala :

V Jihlavě jsem rodila v roce 2007 a nemůžu si stěžovat. Při porodu se o mě starala asistentka, která měla milé chování i přesto, že nás naráz rodilo 5, takže docela šrumec. A na oddělení šestinedělí taky v pořádku. Snad jen na některých sestřičkách byla vidět únava, ale i přesto se mi nestalo, že by byla nějaká protivná. Většinou se snažily nasadit úsměv i přes to, že zrovna neměly evidentně náladu. Jediné co můžu vytknout je, že by se mohli více zaměřit na rady kolem kojení. Pustili nám akorát jedno video. Maminkám co kojení moc nešlo by možná i poradili, ale prostě neměli čas, když už sestřička poradit přišla, odvolal jí někdo jiný. Ale jinak mám na Jihlavu hezké vzpomínky.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

No rozhodně porodnické vložky, dají jen určitý počet, plínky pro mimi a vložky do podprsenky a mast Bepanthen. To jsou asi takové nejpotřebnější věci.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - mehlo 29.01.10 napsala :

Ahojky já byla s porodnicí v Jihlavě naprosto spokojená. je moderně vybavená, personál příjemný a uklidňující, což jsem potřebovala. Při porodu mě to teda tak super nepřipadalo, ale když o tom přemýšlím ted s odstupem necelého roku, tak můžu jedině doporučit. na oddělení šestinedělí jsem byla taky velmi spokojena. Sestřičky byly velmi příjemné a vždy když jsem potřebovala pomoci, hlavně s kojením, tak ochotně pomohly.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Ellie1 18.01.10 napsala :

Měla jsem dlouhý a těžký porod, doktoři i porodní asistentka byli skvělí. I na dětské JIP byli příjemní. Na šestinedělí většina sestřiček ochotných a milých. Nebyl žádný problém.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Luuuca 30.12.09 napsala :

Já jsem rodila 2× a pokaždé jsem byla moc spokojená.Možná to bylo tím,že obě holky se narodily o trochu dřív a po porodu byly na JIP novorozenci,což byl pro mě tak trochu nadstandart celkem ve všem.Pokoj standartní jako u šestinedělí,ale byla navíc ještě jedna společná místnost něco jako obývák,kde jsme se mohly koukat na televizi,posedět s návštěvou,…Sestřičky se mi maximálně věnovaly,všechno ukázaly a jen díky nim jsem se rozkojila v podstatě hned bez problémů.Navíc byly usměvavé a to udělá hodně hlavně s psychikou.Hlavně se mi líbil opravdu lidský přístup a všechno mi bylo vysvětleno ať už při porodu nebo potom v péči o miminko.
Boxy u porodního sálu - taky mi trošku vadilo,že jsou průchozí,radši bych v takové chvíli měla víc soukromí,ale lze využít nadstandartní pokoj.
PA - celkem spokojenost,do ničeho mě natlačila,všechno bylo víceméně na mé přání
Na oddělení šestinedělí jsem ležela 3 týdny před porodem a neměla jsem žádný problém.Po porodu za mnou sama přišla na pokoj a ukázala mi techniku kojení.
Nadstandart jsem nevyužila.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučila bych prohlídku porodnice - pokud absolvujete kurz pro rodičky a otce u porodu je prohlídka součástí.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

občanský průkaz,průkazka,prohlášení o určení otcovství (pro nesezdané),vložky+vložky do podprsenky,plenky pro miminko,kosmetiku,toal.papír,pěknou knížku,SAB simplex,košile (pokud nechcete využít erár),pantofle,…mco mě toho už nenapadá :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - mamulinka 30.12.09 napsala :

V jihlavské porodnici jsem rodila celkem 2krát.

při první porodu vše bylo v pohodě rok 2005. Porod rychlý bez problémů. Péči u sálu jen a jen chválím. Příjemný personál PA vše vysvětli nebyl žádný problém.

Na oddělení šestinedělí problém dětské sestry moc nepomohly s kojením. Dva dny po porodu jsem zažila šok protože moje dcerka dostala zápal plic. Co předcházelo předtím tak mě moc nepotěšilo. Dětská sestra co měla tu noc službu byla zrovna na porodním sále a jelikož dcerka dle mého měla vysokou teplotu tak jsem si jí z porodního sálu odvolala a bylo mě sestřičkou řečeno že jak si to představuji odvolávat ji od porodu. Po zjištění co se děje sem se nestačila divit jakou rychlostí vše začalo fungovat. Další sprcha mě čekala na novorozenecké JIP ze strany lékařky, která moc nekomunikovala a nechtěla moc zdělovat informace o zdravotním stavu dcerky. Tento problém se též vyřešil a pak vše bylo OK. Po 14 dnech jsme si odnesli zdravou holčičku :-)
Se sestřičkama na JIP jsem byla velice spokojená. I prostředí bylo super.

u druhého porodu 2008 byl problém ihned na příjmu. Nepříjemné sestřičky, které mě stroze informovali, že k porodu to není tak jsme jim s manželem oznámili, že tedy odjedeme domů. Na tom nám bylo řečeno že neexistuje, že jednou jsme přijeli takže tam zustanu. Takže jsem si požádala o lékaře aby mojí situaci zhodnotil ten po hodině a mém naléhaní na sestry dorazil. Stav zhodnotil, tak že mě mají dát na pokoj k sálu. Sestry od této chvíle byly ještě více nepříjemné.
V 6 ráno nastoupila jiná směna, která byla super. PA řešila můj stav semnou ale v jednu chvíli už ho řešila jen sama a na můj názor moje přání nebrala vůbec ohled. Na křivce byla čára rovná takže akce dcerky byla na 0 a nic se nedělo. Vadil mě docela ten klid celého personálu. Jelikož během chvilky se změnil stav a já mohla na sál a tam se ukázalo že malá má pupeční šnůru kolem krku dvakrát a pak jí má i kolem ramínek a že se dusí tak začal frmol. Dcerka je naštěstí v pořádku. Na porodní sále se ukázala profesionalita personálu.

Opět šestinedělí problém dětské sestry a kojení. Z jejich strany mizivá pomoc.

Takže pokud zhodnotím můj druhý porod tak bych jim vytkla laksní přístup k tomu, že byla 0 akce v bříšku dále pak nebrání na zřetel přání rodičky. Prostě pan doktor rozhodl PA rozhodla a rodička nesmí mít žádné přání.

Ještě k vybavenosti pokojů u porodního sálu vždy jsem dostala pokoj, který měl jen postel stolek, WC, sprcha byla ve vedlejším pokoji a musela jsem se dělit s maminkou z toho pokoje.

Jídlo příšerné :-(

Pokud bych šla rodit ještě jednou tak asi opět do Jihlavy protože je to nejblíže a i přes komplikace u mých porodů se vždy věci „vyřešili“. Takže k tomu všemu spokojenost.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

průkazka, telefon, plenky, vložky, za sebe i oblečení pro miminko a kosmetiku

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Jihlava - Marpe 28.12.09 napsala :

Moje zkušenost s touto porodnicí je vcelku dobrá. Porod proběhl rychle, nestačila jsem to moc prožívat. Předporodní pokoj je zařízen moderně a nechybí tam ani rádio, varná konvice. Je tu možnost i porodů do vody a spousta úlevových protředků. Personál na porodním sále byl příjemný, gynekologické sestry na odd. šestinedělí taky. Jedinné co mi vadilo byla neochota dětských sester cokoliv moc vysvětlovat. Místo informací ohledně kojení nám byl převezen tv stolek s dvd o kojení. V porodnici jsou nadstandartní pokoje, ale ty jsem nevyužila. Dá se ale říci, že jsem byla s přístupem zdravotníků spokojená.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady, těhot.průkazku, hyg.potřeby, jednorázové kalhotky, kojící podprsenky, plenky pro dítě, vložky do podprsenky, knihu-časopis pro volný čas, telefon.

Nahlásit

Fotky z porodnice

Monička 2.den po porodu odpočívá v inkubátoru

Danielek:-) se se žloutenkou sluní:-)

Moje nejcenější na celém světě...

na sále..to už jsem plakala štěstím a dojetím...

Já a moje ségra z ginekologie v Jihlavské nemocnice
1 komentář

Petulka dva dny po narození
3 komentářů

Přidejte Vaše fotky k porodnici Jihlava.>

Děti z porodnice Jihlava

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Jihlava
km2018 Veronika 50 cm, 3450g 26.12.2018
Vendula277 Jihlava Zlata neznámé 18.11.2018
M.D.12 mimi neznámé 31.10.2018
Eliza.24 ... neznámé 19.09.2018
Pajikpaja Natalie
neznámé 14.09.2018
martolina Mia neznámé 05.09.2018
Pupa94 Jihlava Karolína
50 cm, 3655g 31.08.2018
JancaHolub Pavlínka Svobodová 50 cm, 3375g 21.08.2018
kachnimama Praha 6 Kryštof 50 cm, 3450g 17.08.2018
Lida96 Alex Jan
50 cm, 3780g 28.07.2018
Evinka112 Emička
49 cm, 3260g 07.06.2018
Hanakliment Sára neznámé 23.05.2018
LucinkaFiserova Matěj
52 cm, 3700g 10.05.2018
majkiku jihlava :)
neznámé 04.05.2018
holka09 Anna neznámé 28.02.2018
lucik.la Jihlava Amélie 51 cm, 3680g 19.01.2018
luckaviki Lucie
51 cm, 3200g 26.10.2017
luckaviki Radim
48 cm, 2460g 26.10.2017
blanche1423 Hranice, Chotěboř Medard 53 cm, 4000g 23.10.2017
tesy1 Jan 50 cm, 3430g 19.10.2017

Rodily v porodnici Jihlava

Chystají se rodit v porodnici Jihlava

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Jihlava (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Jihlava?