Porodnice Vítkovice

, http://nemocnicevitkovice.agel.cz/pracoviste/od...

oddělení: 595 633 516
laktační poradkyně: 602 763 499
novorozenci: 595 633 540

Primář: MUDr. Jaromír Měch

Porodnice v Ostravě-Vítkovicích je nositelem titulu Baby Friendly Hospital. Zdejší Centrum péče o matku a dítě zajišťuje komplexní zdravotnickou péči o maminky a novorozence. Na porodním sále v porodním boxu je rodičce a jejímu doprovodu zajištěno soukromí. V rámci poporodní péče se uplatňuje rooming-in. Oddělení realizuje kurzy pro nastávající matky, nabízí alternativní metody vedení porodu a udržuje vztah s rodičkami i po porodu - přednášky ke stravování dětí apod.

Doporučují maminky porodnici Vítkovice?

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Vítkovice

Rodila jste v porodnici Vítkovice?
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Yopii 06.07.19 napsala :

Nepamatuju jsi jméno PA ani doktorky, ale za mě naprostá spokojenost. Porod super (neměla jsem žádná zvláštní přání), peče taky super. Jediné, co mi vadí je posedlost všech sester (krom jedné jediné) kojením - ale to je dnes všude. Ale zas musím říct, že se se mnou nadřely, chodily mi masírovat prsa a odstříkávat ve dne v noci a pořád příjemně. Přítel taky maximálně spokojen.
Jedinou sestru jsem moc nemusela, jméno nevím, starší. Při šití se jim stala taková nemilá věc, která se ale stává všude, ale můj pocit z porodnice to neovlivnilo, rodila bych tam zas. Navíc jsou ochotní, vše, co je třeba koupit, tam koupíte (od sterilizačních sáčků po odsávačky) nebo lze zapůjčit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nadstandard

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam viz. web porodnice

Nahlásit
neutrální
Porodnice Vítkovice - To-Máš-Jedno 16.01.19 napsala :

Byla jsem prvorodička. Můj gynekolog je primářem na fifejdach, ale já se přes doporučení rozhodla pro Vítkovice. Veškeré příjmy a kontroly byly hrozné. Poprvé jsem šla kvůli špinění. Volala jsem nejdříve do nemocnice, jestli mám jezdit nebo to nic není, když nekrvácím. Řekli mi ať jedu. Když jsem přijela doktor se tvářil, jako že ho to hrozně otravuje takhle v noci, že je vše v pořádku. Na první kontrole jsem měla špatné výsledky ozev. (Ty jsem měla mimochodem už jednou u svého doktora, a to jsem jim taky řekla.) Nechali si mne tam na noc na pozorování a ráno mne propustili. Další kontrolu jsem měla na termín. Hrozně jsem si stěžovala, jelikož jsem nebyla víc jak týden na velké. Měla jsem hrozné bolesti. Prosila jsem o vyvolání. Nebylo mi vyhověno. Týden po termínu jsem začala mít od rána kontrakce. Přijeli jsme do nemocnice odpoledne a já je opět prosila ať mi to vyvolají. Opět odmítnuta s tím, že se počká do zítřka. Na druhý den ráno mi dali tabletku a já hned začala rodit. Porod probíhal v pohodě. Byl se mnou od začátku přítel a děkuju bohu, že tam byl. Ale jelikož jsem měla velké bolesti, souhlasila jsem s epidurálem, který mi byl doporučený mým lékařem. Paní anestezioložka mi zničila porod! Říkala jsem jí, že mám kontrakci ať chvíli počká. A ona mi v té největší bolesti píchla jehlu do zad. Cukla jsem sebou a ejhle. Umrtvila mi půlku těla jako bych šla na císaře. Od té doby jsem se nemohla hýbat a musela jsem jen ležet. Ani do sedu jsem nemohla. Myslela jsem že tam bolestí umřu. Až mi po dlouhé době daly analgetika. Po první jsem zvracela, po druhé jsem spala. Vždy po kontrakci jsem ušla. Byla jsem jak zfetovaná, nic si nepamatuju. Jen vím, že se najednou objevil lékař a začal mne utěšovat že je vše v pořádku.
Ušla jsem. A ejhle najednou je přede mnou tak šest sedm lidí a já nevím, co se děje, jen vím, že to hrozně bolí. Dokázala jsem poslouchat jen svého přítele, který opakoval, co řekl doktor. Až bylo po všem, ušla jsem. Potom mně doktorka začala šít. Neměla jsem nástřih, ale byla jsem hrozně potrhaná zevnitř, malého mi museli tahat zvonem. Doktorka, co mě šila byla velmi nepříjemná. Řvala po mně ať jsem ticho, že to nejhorší mám za sebou. Malého mi přinesli až po dvou hodinách.

Na pokoji po porodu se ke mně sestřička chovala strašně. Nedokázala mi říct, co se stalo, co teď bude. Jen že musím 24h jen ležet. Umyla mě, že na mě vylila vodu. Dala mi čtyři vložky a odešla. Chtěla jsem kalhotky a pořádně umýt, řekla mi, že až ráno. V noci jsem se vzbudila celá od krve. Volala jsem a naštěstí přišla mladá sestřička, která mi pomohla se umýt aspoň vlhčenýma ubrouskama. Podala mi kalhotky a já byla spokojená. Na druhý den jsem vstala a zjistila, že mám tak slabou páteř, že se neudržím na nohách. Takže jsem celý den proležela nebo prochodila v bolestech. Na druhý den mně neskutečně bolela hlava. Paní anestezioložka mi propíchla blanku a mně začal unikat mozkomíšní mok. (Mozek se mi otřásával o lebku) nemohla jsem ani pohnout hlavou. Chtěla jsem s tím něco udělat, ale že prý počkáme. Čekali jsme tři dny až jsem si dupla a zažádala o zákrok. Kdy mi mou krví ucpou tu dírku. Vše se povedlo a já se mohla konečně na druhý den postarat o malého.
Prožila jsem si největší dno. Týden potupy, kdy jste zacévkovaní, umývá vás každý den jiná sestřička. Přebaluji vás, protože sama nejste schopna. Malého nosí jen na kojení. V leže toho člověk moc nezrobí. Plakala jsem každý den, odmítala jsem jíst. Byla jsem na dně! Ale na personál si nemůžu stěžovat. Všechny sestřičky na všech odděleních byly úžasné a moc mne podporovaly. I porodní asistentka byla skvělá. Ale můj gynekolog, když viděl v jakém jsem stavu a jak je dítě velké mi chtěl vyvolávat porod týden před termínem. A já blbá se bála, tak jsem do toho nešla. Malý nemohl projít mojí pánví… mohli na to v nemocnici přijít hlavně když jsem měla asi pětkrát špatné odezvy srdíčka. Jsem zklamaná z přístupu lékařů, né sester. Týden kdy jsem přišla domů jsem byla vděčná za svou matku. Měla jsem tak slabou a zničenou páteř z těch zákroků a týdenního ležení na zádech, že jsem nemohla chodit, stát ani nosit malého. Doteď mně záda bolí a už jsou to čtyři měsíce. Jsem hrozně zklamaná protože jsem do té nemocnice vložila důvěru a oni mě zklamali. Omlouvám se, že je příspěvek moc dlouhý, ale potřebovala jsem to někomu říct. PS: a to jsem zde nenapsala vše.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít partnera u porodu!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vítkovice - Anonymní 17.11.18 napsala :

24.1. 2018 jsem byla na vyvolávačce po termínu porodu. Měla jsem termín 17.1. 2018, ale říkaly, že počkají. Poslíčky jsem měla v listopadu, ale řekli mi, že si vymýšlím. Když mi po 3. vyvolávačce praskla konečně voda, tak jsem viděla, jak byla zelená jako bažina. Rodit mě dali až další den ráno a to mi ještě zkazili císařsky řez. Takže doopravdy nedoporučuji jít do Vítkovic. Ani jídla moc neumí. Byla tam 3 krát i moje mamka a taky nedoporučuje nikomu. Byla teď v Porubě a slyšela jsem samou chválu, ve Vítkovicích jsou dokonce i nepříjemné sestřičky. Nutily mě kojit, když samy po odsání odsáváčkou viděly, že to je žluté jako lidská moč, ale pořád to nutily mojí malou pít, takže za mě nechodit do Vítkovic. Dokonce jsem měla i pokoj společný s jednou paní co měla vši.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Jana Gálová 15.11.18 napsala :

Naprostá spokojenost, jsem strašně ráda, že jsem nešla rodit jinde.

Do porodnice jsem přijela se strachem ve 3 hodiny ráno ( s tím, že mi ASI odtekla plodová voda, čili, jsem se bála .. že na mě budou nepříjemní ) Obrovský omyl, strach byl zbytečný .. hned na přijmu si mě přebrala strašně usměvavá a příjemná sestřička, která mě po vyplnění papírů, přenechala mladému panu doktorovi.
Pan doktor byl taky fajn, ale dle jeho kontroly, krom menšího odtoku plodového vody, to na porod nevypadalo - Každopádně, si mě tam díky bohu nechali.

Nahoře, si mě převzaly holky z porodního a byly dokonalé. Ač to podle doktora vypadalo, že jen tak neporodím … nezanedbaly absolutně nic, daly mi ten pas a po 15 minutach za mnou přiběhly, že do odpoledne bude Emička venku.

Do porodnice jsem přišla bez porodního plánu, absolutně jsem jako prvorodička nevěděla, co tam mám psát… byla jsem připravena si nechat poradit a jsem za to ráda. Porod jsem díky nim a manželovi zvládla perfektně a to bez epidurálu a nastříhu a bezjakéhokoliv poranění.
Na oddělení šestinedělí musím také všechny sestřičky pochválit, včetně sestřiček z novorozeneckého. Měla jsem opravdu pocit, že lépe už o nás nemůže být postaráno. Radily nám, pomáhaly a opravdu z nich šlo citit, že to dělají rády :-)

Krom personálu, bych dále určitě pochválila jídlo a čaj (který byl neustále k dispozici)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vzít si zvlášť botky či cukle do sprchy (do sprchy se totiž chodí čurat) .
A potom doporučím vzít si aspoň 3 košilky na spaní.. v 1 totiž budete rodit … a na pokojích je fakt teploučko

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

doprovod :D

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Lilly252 12.11.18 napsala :

Personál naprosto perfektní, ochotní, vstřícní, se vším mi pomohli, k nikomu jsem neměla jedinou výhradu. Jídlo výborné, péče super. Takže za sebe mohu jen doporučit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, ručníky, vodu a vložky

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Bebuša123 05.11.18 napsala :

Rodila jsem zde dvakrát a vždy jsem byla maximálně spokojená. Personál bez výjimky super, jak na porodním, tak na šestinedělí a novorozeneckém. Se vším poradí a ochotně pomůžou. Navíc je porodnice moderně zařízená, i jídlo na nemocnici ujde. Mohu jen doporučit

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, toaletní papír a plenky pro miminko

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Monika_ze_Zlina 20.08.18 napsala :

Moje zkušenost s porodnicí je velmi pozitivní. Dost jsem se porodu bála, věděla jsem, co mě čeká, jednu dceru starší již mám, tu jsem rodila ve Zlíně. Navíc nejsem už nejmladší maminka, nedávno jsem oslavila 42 let. Byla mi přidělena porodní asistentka Kateřina Olšaková, velmi pozitivní, energická a empaticka slečna/paní.

Za 2 hodiny byla na světě krásná holčička. :) U porodu respektovali má přání a radili mi, co a jak, aby bylo vše bylo rychle a co nejméně bolestivé. Chtěla jsem epidurál, nebyl by problém, ale měla jsem v těhotenství nějaké zdravotní komplikace, a tak mi bylo doporučeno něco jiného. Název si nepamatuji, byl to nějaký „oblbovák“, ale ne rajský plyn.

Co se týká porodního pokoje, tak ten měl i sedačku, kde jsem strávila společně s doprovodem první část porodu. Pokoj měl vlastní sociální zařízení, WC + sprcha.

Jsem že Zlína, ale zdědili jsme v Ostravě chalupu, kde přes léto trávíme hodně času. Nemocnice žádné v Ostravě vůbec neznám, v žádné jsem nikdy nebyla, ale ono je to stejně nejvíce o tom, na jaký personál zrovna narazíte.

Oddělení šestinedělí + oddělení novorozenecké - bylo vidět, že mají frmol, ale na nic zásadního si nemůžu stěžovat. Já měla nadstandardní pokoj, je tam TV, rádio, lednice a mikrovlnka. Sestry ochotné, někdy delší čekání, pokud něco potřebujete. Velmi ochotná byla sestřička, mladá dlouhovlaska, která vypomáhá u porodu i miminek, jméno nevím. Každý den se ptají, jestli nechcete převléct postel. Zapůjčení noční košile nebyl problém. Trošku jsem musela honit uklízečky, aby častěji vynesly plný koš.

Tolik všude kritizované jídlo… měla jsem dietní stravu. Oběd jsem snědla vždy. Svačiny skromné. Večeře jsou dvě, obě studené a také skromné. Většinou nějaká houska a sýr. Zeleninu a ovoce jsem si nechala přinést z domu.

Personál: PA Kateřina Olšáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoliv zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně vložek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Vilmel 25.04.18 napsala :

Vzhledem k tomu, že porod jsem měla vyvolávaný, tak se u mě vystřídalo několik doktorů, sestřiček i porodních asistentek, ale s paní Vlaďkou a Světlankou jsme se potkaly na každé jejich směně a nakonec mi malou Barborku přivedly na svět právě ony. :) Musím holky opravdu pochválit, protože se mnou měly hodně trpělivosti, se vším mi pomohly a tím, že jsem nebyla na žádném předporodním kurzu, tak jsem jako prvorodicka byla absolutně nepřipravená, ale to nebyl žádný problém. Díky nim mám na porod opravdu krásné vzpomínky, i když jsem byla naprosto vyčerpaná.

Musím pochválit také sestřičky na šestinedělí, vždy si udělaly čas, když jsem na tom byla psychicky špatně, neměly problém přijít poradit, vysvětlit, popovídat si, opravdu byly moc empatické a velmi ochotné. A tak stejně musím pochválit i oddělení novorozenecké. :)

Co se týče jídla, nemůžu si stěžovat. Ačkoliv jsem velmi vybíravá, tak jsem vždy snědla vše s velkou chutí. Jediné, co beru jako mínus, je,že každá rodička má nárok jen na jednu nebo dvě přebalovací podložky a přece jen, když jste v nemocnici týden a máte očistky, tak se nehody přece jen stávají a ležet na zakrvavené podložce není nic příjemného, takže doporučuji přibalit si 2-3 podložky, ale to je jen maličká výtka.

Personál: PA Vlaďka Majdyšová, praktikantka Světlanka

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě partnera či jiného člena rodiny, který vám bude oporou
Přebalovací podložky pod sebe
Balík jednorázových plenek
Toaletní potřeby

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Kopretinna1 02.01.18 napsala :

V této porodnici jsem rodila v květnu 2016 a byla jsem nadšená. Porod začal odtokem plodové vody, 2 hodiny nato jsem přijela do porodnice, kontrakce spíš žádné, než nějaké. Příjem proběhl vklidu, všichni vstřícní, příjemní. Následně mě dali na pokoj první doby porodní a chtěli poslat manžela domů, jelikož byl večer. To se mi ale nelíbilo, na pokoji jiná maminka nebyla, a tak jsem porodní asistentku požádala, jestli by tam manžel nemohl zůstat s námi. Zůstal. Za asi 2 hodinky se porod rozběhl, přesunuli jsme se na porodní box, porodní asistentka byla od večera stále stejná, byly jsme domluvené, co bych chtěla a co ne, masírovala mi hráz, aby nebylo potřeba nastřihávat, radila, jak si ulevit od bolestí s pomocí manžela.

Porod proběhl krásně, miminko zdravé, porod bez nástřihu a bez jakýchkoliv analgetik. Po porodu jsme se domluvili, že nás nechají 2 hodiny s naší dcerkou, pediatr ji prohlídl jen zběžně na mém těle a podrobněji až po těch 2 hodinkách. Hned od první chvíle jsem měla malou u sebe, ač jsem rodila v noci, hned mi ji nechali na mé požádání i jako prvorodičce, separace nebyla žádná. Na šestinedělí potom sestry také hodné, měla jsem hodně mléka, takže mi půjčily odsávačku a chladicí polštářky. Celkově jsem byla velice spokojená a těším se na příště zase tam. :)

Personál: Vladimíra Majdyšová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Napsat si porodní plán a nebát se požádat o tom, jak byste si porod přály, pokud je možnost, rádi vyjdou vstříc. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kojící košile, vložky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Nicol-ostrava 16.12.17 napsala :

28.7.2017 jsem do této porodnice přijela jako prvorodička, porod byl velmi rychlý. Absolutně všechen personál jak na porodním sále tak na šestinedělí byl SKVĚLÝ! U porodu byl se mnou přítel, prostředí mi vyhovovalo, porodní box parádní. Poté nás nechali dvě hoďky s mrňouskem se tulit.

Sestřičky na šestinedělí usměvavé, velmi ochotné, a to jsem tam byla týden kvůli žloutence, navíc mi nešlo pořád kojit, takže mi pořád někdo pomáhal, pořád jsem chodila pro mlíko a pak zanést své odstříkané. Často se i chodily ptát, zda něco nepotřebuji ajestli je vše ok. A když jsem byla vyčerpaná a malý pořád ne a ne usnout, pomohly uspat, nebo mi řekly, ať se jdu v klidu okoupat, že si ho vezmou k sobě, a doslova se s ním ňuňaly.

Takový přístup byl k nezaplacení a já celému personálu děkuji. Navíc je tato porodnice moderní, čistá, veselé barvy a fotky na stěnách. A na jídlo jsem si taky nemohla stěžovat. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prohlídku, okouzlí vás to tam. :-)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Vítkovice - Janina587 12.12.17 napsala :

V této nemocnici jsem porodila obě děti. U druhé dcery jsem měla rizikové těhotenství a přes dva měsíce jsem tam ležela. Naprostá spokojenost. Dnešek byl ovšem šok. Dcera v této nemocnici byla v neděli a paní doktorka (nevím jméno) jí dala léky na udržení tehotenstvi a řekla jí: „Pokud znova začněte krvácet, přijeďte i s věcmi.“ Tak se bouhužel dnes stalo. Z ordinace na chodbu bylo pana doktora Režňáka slyšet: „Pokud vám krev nepoteče po kolenech a kotnících, nic se neděje a nejezděte.“ No úterý není neděle a prvorodička by měla vědět, kdy už je krvácení „krvácení“. Teď už mohu jen doufat, že vše bude v pořádku.

Personál: MUDr. Režnák Nahlásit
neutrální
Porodnice Vítkovice - pppetulda22 04.12.17 napsala :

Na porodním sále to bylo úžasné. Docela jsem se bála porodu ale sestřičky mě uklidňovaly a hlavně říkaly, co mám dělat. Byl to díky nim krásný zážitek, proto jim moc děkuji. A děkuji i studentce, která tam byla na praxi. Byla taky moc šikovná. A v neposlední řadě paní doktorka velice milá a šití po porodu zvládla na jedničku.

Poté na šestinedělí sestřičky super. Profesionální přístup. Na cokoliv jsem se zeptala, ochotně odpověděly a pomohly.

O novorozeneckém oddělení to už říct nemůžu. Sestřičky sice většinou milé, ale kromě koupání a něco málo z kojení nic neukázaly. Malou mi přinesli po 5 hodinách, kdy sestra akorát řekla: vezměte mimi a zkuste přiložit k prsu, a odešla. Já jako prvorodička nevěděla ani jak toho drobka vzít, natož přiložit k prsu. Malá se nechtěla přisát. Po 20 minutách přišla sestra, a když jsem jí řekla, že se nepřisála, tak mi malou vzala místo toho, aby mi ukázala, jak se to dělá, a řekla, že to zkusím později. Malou mi za dalších 5 hodin přinesla jiná sestra a konečně problém řešila. Donesla klobouček a malá se konečně přisála.

Přisání ok, ale další problém byl, že malá do 5 minut po přisátí usínala. To mi akorát řekli, že ji musím budit a kojit maximálně 40 min, a když bude mít hlad, tak si mám zavolat na příkrm. Výsledek byl takový, že malá skoro po hodinovém kojení pořád hladová, takže se přikrmovala. Příkrm nenosily, ale musela jsem jsi pro něho chodit, takže mimi ani neviděly a že by se přišly podívat na celé kojení a poradily nějaké jiné polohy nebo jestli kojím správně, to vůbec.

Koupání ukázaly jednou a pak už sama. Když jsem se zeptala, jak se přebaluje nebo jak správně oblíkat mimi, to na mě sestra hodila pohled, jako jestli jsi dělám srandu, že to umí každý. Takže už jsem se radši na nic neptala a nebýt internetu, tak jsem pěkně v prčicích. Byla jsem na nadstandardu, který byl krásný, ale jelikož hned za dveřmi jsou dveře od novorozeneckého oddělení, kde dveře asi za den 1000× třískly, tak to bylo pěkně na nervy. A ještě jedno mínus - že nadstandard nemá vlastní koupelnu a WC, ale společnou s druhým pokojem.

Porodnici doporučuji pro vícerodičky, které už mají nějaké zkušenosti, ale jako prvorodička už nikdy víc. To samozřejmě neplatí pro porodní sál a šestinedělí. Ti byli naprosto úžasní.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Markét_CzechGirl 21.11.17 napsala :

Tak co se týká porodního boxu a celkově porodu, tak nemůžu říct špatného slova! V porodním boxu s přítelem naprosté soukromí několik hodin. Úžasné, usměvavé, hodné porodní asistentky i sestry. Díky těm holkám, co tam jsou, vzpomínám na porod se slzami v očích, jak to bylo všechno moc krásné.

Dále oddělení šestinedělí taky na jedničku! Sestry moc příjemné, zvlášť jedna sestřička - vysoká, mlaďoučká, dlouhovlasá blondýna, ta byla úplně nejlepší, :D Byly ochotné, pomohly, poradily, prostě super.

Co se týká novorozeneckého, tak bohužel hodně velké zklamání. Přijde mi, že matky, které už z jakéhokoliv důvodu nemůžou nebo nechtějí kojit, tak jsou ty nejhorší na světě. Na pokoji hladové uplakané miminko a vám nezbývá nic jiného než běhat přes celé oddělení z jednoho konce na druhý a doslova škemrat o mléko. Nedejbože že zavoláte uprostřed noci. To, že by vám ho ochotě přinesli, nehrozí. Ale co se týká matek, které kojí, tak to jsou určitě všechny spokojené. To jim sestry doslova „skáčou“ kolem p***.

Nicméně kdybych měla rodit znovu, tak určitě opět ve Vítkovicích. :-) Budu se opakovat, ale porod byl opravdu moc krásný a celkově ten přístup - nikdy jsem se nesetkala s tak úžasnými lidmi. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - esperanzamilagrosa 10.11.17 napsala :

Do porodnice jsme jeli s podezřením na postupné odtékání plodovky a už jsem tam nakonec zůstala. Předporodní péče byla skvělá. Měli jsme porodní přání, které dodrželi.

Jen je třeba myslet už při příjmu, a když nechcete nikoho navíc u porodu, nepodepisovat ta prohlášení se souhlasem učňů apod. (My jsme to v porodním přání měli, ale stejně jsem to přímo při porodu vůbec nevnímala, kdo tam je a kouká a kdo ne).

Ale jinak se porodního plánu drželi - nechali mě „trápit“ se s kontrakcemi celou noc, pravidelně samozřejmě chodili kontrolovat, monitorovat, sestřičky opravdu pečovaly. Jedna moc příjemná byla paní/slečna Světlana, se kterou se dalo dalo popovídat.

Na porodním boxu opět spokojenost, rodit pomáhala porodní asistentka, paní Anička anebo Alenka (omlouvám se, vždy jsem si to pletla a nepamatuji si to přesně), taková starší paní s krátkými vlasy (buď jsou zrzavé či červené anebo černé (opět jsem si to nedokázala zapamatovat). Opravdu skvělá.

I v porodním boxu bylo vyslyšeno porodní přání. Od klystýru až po léčiva. Až když jsem si třikrát řekla, že oproti přání si přeji oxytocin, dali mi ho. Umožnili bonding, tatínek u porodu, dohled nad miminkem… prostě vše v pořádku.

Na oddělení šestinedělí - před porodem zažádáno o nadstandard, ten obdržen ještě ten den, čekala jsem asi hodinku nebo dvě, než se uvolní. Jsem za něj vděčná - návštěvy kdykoliv byly k nezaplacení.

Péče na šestinedělí skvělá, moc mi tam chutnalo všechno to jídlo, i když jídelníček s druhou večeří v šest-sedm a snídaní až v sedm-osm mně osobně tedy nestačil - přes tu dobu jsem byla ráda, že jsem si mohla něco vlastního sníst, :-) měla jsem hlad.
Personál byl milý, i když to tam vždy při vizitách a kontrolách šlo všechno hopem. Ukázali koupání a přebalování. Měli jsme problém s kojením, tak tam taky pomáhali.

Co mi vadilo, bylo, že se u nadstandardu při všech těch kontrolách na nás dostávalo vždy až úplně naposledy, takže snaha dodržet jejich řád (časy vizit, vážení mimina apod.) byla spíše odrazující - půl až tři čtvrtě hodiny čekat a nic nedělat, abych byla „připravená“ pro kontrolu, mě vážně štvala. No, snažila jsem se být vzorná, protože jsem netušila, jak to chodí. A pak se dost často stalo, že v rozmezí minuty za mnou přišla jak „kontrola maminky“, tak „kontrola miminka“ a to se zvládalo dost špatně.

Z personálu jsem si zapamatovala skvělou sestřičku z novorozeneckého oddělení, moc sympatickou slečnu/paní Zuzanku, která pomáhala s krmením, když mimino nepřibíralo poslední noc. Byli jsme v porodnici nakonec 5 dní. Ale stejně si myslím, že to je takový max. limit anebo když už se čeká na nadstandard, že vás z něj pustí tak či tak, ať už mimino přibírá, nebo ne. Malá odcházela se stejnou anebo menší váhou, jako při narození, měla tam asi 200 g propad.

Strašně dlouho ale trvá „vyřízení papírů“ miminka i maminky. Trvalo to snad hodinu, a přitom hlásili, že už může klidně přijet odvoz a tatínek, ale pak jsme i s oblečeným miminem čekali, než dostaneme papíry.

Jestli budu rodit znovu, tak klidně zde, i když jsme původně chtěli do FNO, ale ta byla v rekonstrukci a s omezenou kapacitou, která byla ten den plná.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - gabus_l 09.08.17 napsala :

Rozhodovala jsem se, jestli rodit na Fifejdách nebo ve Vítkovicích. Samozřejmě jsem projížděla internet a ptala se všech známých a ohlasy byly dobré i špatné na obě porodnice. Tak jsem se šla do obou porodnic podívat. Ve Vítkovicích nás prováděla Katka Pomahačová a byla naprosto úžasná. Povídala, jak u nich porod probíhá a z toho, co povídala, mi přišlo, že jsou nakloněni přirozeným porodům. Říkala jsem si: „Jasně, na prohlídku poslali nejmilejší asistentku a ty ostatní někam schovali.“ :-)

Potom jsem šla na Fifejdy a prohlídka oproti Vítkovicím 100 a 1. Prostředí bylo v pohodě, ale ta paní, co nás provázela nás už jen o povídání o porodu tlačila do jejich „standardizovaných“ postupů. Na konci nám ještě rozdala papíry s milion souhlasy. :-) Tak jsem se rozhodla jít rodit do Vítkovic a bylo to to nejlepší, co jsem mohla udělat.

Na porod jsem „chytila“ Katku, která byla stejně skvělá, jako při té prohlídce. I ostatní personál byl profesionální a velmi vstřícný. Měla jsem porodní plán a všichni, s kým jsem přišla do styku, ho respektovali a drželi se ho, dokud to bylo možné. Jelikož nastaly menší komplikace, všechno, co se od plánu odchylovalo s námi diskutovali. Já jsem teda nebyla moc schopná, ale vše to s nimi obstaral manžel. Katka mi byla v průběhu celého porodu velkou oporou.

Poté na oddělení šestinedělí i na novorozeneckém, kde musela malá dva dny ležet, byli všichni také vstřícní, k malé mě pustili, kdykoli jsem chtěla, takže jsem tam u ní proseděla skoro celé ty dva dny a nikdo mi nebránil. U všech vyšetření jsem mohla být s ní a vždy, když se cokoli dělo, mi vše vysvětlili a dali mi možnost to odmítnout. Celou dobu u mě měli značku „porodní plán“ a drželi se ho, pokud to jen trochu šlo. Pokud budu rodit znova, určitě v této porodnici.

Personál: Kateřina Pomahačová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajděte si na prohlídku, ať víte, do jakého prostředí jdete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na internetu je dost informací, dobrý byl i letáček, který jsem při prohlídce porodnice dostala. Tam bylo vše na jednom místě sepsáno.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vítkovice - Mijony 20.03.17 napsala :

Vítkovickou porodnici jsem zvolila na doporučení známých, které mě ujišťovaly, že porodnice je pro přirozené porody. Moje zkušenost je však taková, že do přirozenosti měl můj porod hodně daleko. V prvé řadě byl vyvolávaný, čemuž se ale nedalo předejít, protože miminko přestalo v děloze růst. Když už ale došlo na věc, tak musím říct, že bylo vše velmi rychlé, od prvních silných kontrakcí jsem porodila za dvě hodiny.

Přesto se neustále snažil personál něco urychlovat, oxytocin mi napichli a syn byl za minutu venku, takže vlastně naprosto zbytečný zásah, stačilo trochu trpělivosti. Jediné, o čem mě informovali, byl klystýr a až v momentě napichavani oxytocin, jinak se mě nikdo neptal na nic, všechny zásahy byly automatické - nástřih hráze, Kristellerova exprese. Nemyslím si, že nástřih byl potřeba, syn byl opravdu drobný, měl 2,5kg. Poloha, ve které jsem rodila, byla ta klasická, pro doktora nejpohodlnější, s nohama do praku v pololeže. Syn měl apgar 9-10-10 a i přesto jsem ho měla na sobě prvních 5 minut, pak ho odnesli na vyhřívané lůžko a od té doby to pro mě byla jedna velká tragédie, protože komunikovat s oddělením novorozeneckým, to chce někdy silnou povahu.

Sestry neochotné a líné, škoda mluvit. Syna mi na kojení přivezli až 6 hodin po porodu, co sestra to jiný názor na kojení, pomoc s kojením ani ne poloviční. Když zavoláte, že máte nějaký problém s kojením a chcete pomoct, sestra přijde, ale vyčká max. do přisátí dítěte, pak zase jde, takže s vámi stráví u kojení přibližně minutu. Za celou dobu mi nikdo neukázal jedinou polohu vhodnou ke kojení, nezkontroloval techniku kojení (díky čemuž jsem měla bradavky popraskané do krve) a to se nemocnice pyšní tím, jak kojení podporují a jak ho umí naučit.

Přitom při prvním problému vám nabidnou kloboučky, místo aby se vám jedno kojení pořádně věnovali. Věřte, že i to jedno kojení by stačilo k tomu, aby člověk pochopil, jak na věci jít. Po příchodu domů jsem si totiž pozvala laktační poradkyni a ta mi během 30 minut řekla to nejpodstatnější, na co jsem v nemocnici nedostala odpověď a pomohlo mi to neskutečně, protože jinak jsem měla pocit, že vše dělám špatně.

S kojením se pojí ještě jeden zážitek z porodnice, a to ten, že když už mi syna první noc nenechali u sebe (což nenechají snad skoro nikomu, i když jste schopni pohybu), žádala jsem, aby mi ho v noci dovezli alespoň na kojení. Nestalo se. Čekala jsem, až jsem to zaspala a doufala jsem, že mě přijde někdo vzbudit. Nic. Ráno mi sestra řekla, že toho měli moc. Jasně. Raději narvou dítě umělým mlékem, než by podpořili matku v kojení.

Já mám teď zas moc práce s tím, abych dohnala se synem první okamžiky, které mi byly odebrány, abych s ním navázala vztah. Je toho ještě mnoho a mnoho co mi nevyhovovalo ze strany novorozeneckého oddělení, ale to bych tady byla do zítra.

Jsem zklamaná z českého porodnictví a jsem naštvaná na sebe, že jsem dopustila, aby se stalo tolik špatných věcí, které si teď v sobě musím zpracovat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sepsat porodní plán, i když nevim, zda by k němu někdo přihlédl. Zvolit jinou porodnici, pokud vám záleží na tom, jak bude veden porod a jak se postarají o vaše dítě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevné nervy. Toaletní papír (ten nedostanete ani na porodním sále po klystýru).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Kari-nka 25.01.17 napsala :

Tuto porodnici doporučuji na 100% - péče na porodním sále, šestinedělí i dětském je perfektní. Rodila jsem zde před 4 lety i letos v lednu a byla jsem naprosto spokojená.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - kamila29 16.01.17 napsala :

Prvně jsem chtěla Porubskou nemocnici, že je v mém bydlišti, ALE… když jsem byla na „koukanou“ se seznámit, bylo mi to jasné! Tady budu 100%. A to jsem netušila, že za 5 let se budu vracet.

Rodila jsem po 25 letech - po mých dospělých dvou dětech. Byla jsem péči, personálem, moc spokojená.

Nedalo se to srovnat s Porubou.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobře se rozhodnout kam. :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu, ať nekazíte kolektiv.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Anonymní 31.12.16 napsala :

Hodnotím 100%. Rodila jsem v prosinci 2016, porodní asistenka, lékaři, sestry na oddělení novorozenckém i šestinedělí vždy ochotné, vstřícné, příjemné. Měla jsem problém s kojením - sestry vždy přišly a pomohly. Porod probíhal bez komplikací, porodní asistentka motivovala.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Dalajlamka89 23.11.16 napsala :

Doufám, že někomu svým příspěvkem pomohu v tak těžkém rozhodování, jako je výběr porodnice.

Konečně mohu veřejně poděkovat personálu Vítkovické porodnice. Přivedli na svět naši Alenku (*8.9.2016) a za to jim budeme do konce života s manželem vděční. Mám okompulzivní syndrom a potřebuji mít svůj řád a klid. Důmyslně jsme vybírali porodnici, měla jsem z toho noční můry. Jen myšlenka, ovlivnit nám život špatným výběrem, mě pronásledovala celé těhotenství. Vybrala jsme tu nejlepší porodnici a nikdy bych neměnila ani minutu strávenou tam.

Zejména doporučuji PA Pomahačovou. Tak úžasné jednání jsem s manželem nečekali. Při porodu byla skálopevnou oporou, pomohla mi se rozhodovat správně. Nikdo mi nic nevnucoval, moje pochybnosti nebyly namístě. Hold do neznáma se jde špatně. Můj příští porod bude bez pochyb.

Na šestineděli taktéž bez problémů. Doporučuji však nadstandardní pokoj kvůli soukromí a pro mě důležitější - vlastní koupelně. Na novorozeneckém také úžasné, ochotné, milé, ač mladé, tak schopné sestřičky. Abych neopomněla - mají vše krásné a čisté. Nezapomeneme na porodní asistentku Pomahačovou a doufáme, že si jí budeme moci vyžádat k budoucímu porodu.

Děkujeme, Šimíčkovi

Personál: PA Pomahačová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebrat porodní plán. Rozhodování o situacích, které nevíte, jak se odehrají, je nesmyslné. Sama jsem ho přehodnotila při porodu-okamžitě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Recarka 02.11.16 napsala :

Rodila jsem zde 27.10. Do proodnice jsem přišla na kontrolu už den předem otevřená na 2-3 cm s mírnými kontrakcemi, tak si mě rovnou nechali na hekárně, kde se do 14:00 vše uklidnilo.

Přesunuli mě na šestinedělí na nadstandartní pokoj. Pan doktor na příjmu byl velmi příjemný, ovšem sestry toho měly plné zuby a když jsem oznámila, že nemám zájem o studenty, tak mi bylo znechuceně oznámeno, že mám počítat s tím, že mi studenti nepodají ani vodu kdybych měla žízen.

Sestry na porodním byly naopak naprosto užasné. Přes noc jsem se otevřela na 4 cm a ráno v 10:00 mi po domluvě píchli vodu. Rodila jsem přirozeně 12h s odpornými křížovými bolestmi. Mohla jsem rodit klidně polovinu času, jelikož jsem se rychle otevřela, akorát malý šel s ručkou napřed a zasekl se 1 cm před hrázi, který jsem tlačila další 4 hodiny. Nakonec mi byl píchnut oxitocín a měla jsem za 10 minut porozeno.

Měla jsem výbornou porodní asistentku, paní Nikol Proškovou. Je užasná, velmi empatická. Rodila jsem i s dulou a paní Prošková byla ke všemu napomocná, masirovala mi záda, nic nenutila a neustále podporovala.

Vážili a měřili jsme až po 2 hodinách bondingu. Bohužel se tam zrovna objevila legionella, a tak na šestinedělí měli stížené podmínky. Všechny sestry z novorozeneckého i šestinedělí i přesto, že byly mlaďounké, velmi příjemné, ochotné poradit a pomoct. Často se chodily ptát, jestli je vše v pořádku. Já byla naprosto spokojená a šla bych sem rodit zase!

Personál: MUDr. Pasnišin, PA Nikol Prošková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nenechat mimčo hned po porodu měřit a vážit, ale až po bondigu (mimča, které se važli hned po porodu řvali, jako kdyby je mučili, my jsme byli ticho a spokojenější).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vzít si manžela, dulu, pozitivní myšlení, hroznový cukr, přesnídavku, papuče, vlastní ručníky, toaletní papír, porodní kalhotky a vložky, dětské pleny, nabíječku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - nalaa 04.10.16 napsala :

Byla jsem pro ni rozhodnuta již dlouho(když vám tam rodí dvě kamarádky, každá své dvě děti, tak to asi není špatné).

Protože jsem nechtěla hledat info na netu a jako prvorodička narazit na nějakou vydatnou konverzaci, ze které bych byla jistě v klidu, rozhodla jsem se pro jednu knihu(abych věděla cca, co mne čeká a předporodní kurz).

Předporodní kurz s porodní asistentkou Vlaďkou bezvadný - podrobný a přesto ne ubíjející. Zvládla i ty vysmáté tatínky a hlavně se necítili trapně, jak se všichni obávali. Pak prohlídka nemocnice - no prostě si připadáte jako v dobré škole v přírodě.

Porod jsem měla dlouhý a nakonec ukončený neplánovaným císařem. Personál super, na to, že před půlnocí jsem již byla dvanáctá za den a po půlnoci měli i dvojčátka a do šesti do rána dalších 5-6 dětí.

Snažili se a byli milí, samozřejmě, že to máte kus od kusu, ale to přejdete. Taky nemáte každý den růžový. Přišlo mi to hektické, ale asi je to všude. Člověk konečně začal snídat a zjistil, že už vlastně obědvá, do toho jeho různé prohlídky vaše vizity atd.

Dle mého je to normální, ovšem třetí den prahnete po návratu domů.

Jídlo v pohodě, jsem hodně vybíravá, ale zbaštila jsem vše. Krom toho, rodina vás taky bude dost zásobovat, že? Nikdo si to neodpustí, aby přišel s prázdnou.

Příště, pokud to klapne, chci rodit opět zde.

Personál: PA Vlaďka

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír (ideálně vlhčený), ostatní netřeba vypisovat, to si najdete a každý si to zařídí cca stejně dle sebe (od toho je ten předporodní kurz).

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vítkovice - Anonymní 11.08.16 napsala :

Přijeli jsme do porodnice ve 3 hodiny ráno, protože mi odtekla plodová voda. Sestry nám otevřely s velice znechuceným výrazem, co je otravujeme v noci.

U porodu mi nepříjemná starší lékařka skákala po břiše. Celý porod byl uspěchaný a zcela nerespektující náš porodní plán (myslím, že se do něj nikdo ani nepodíval).

Na šestinedělí každý radil něco jiného, při žádosti o pomoc při kojení byla většina sester neochotných. Jsem ráda, že jsme se doma v klidu plně rozkojili.

Rozhodně doporučuji vybrat si jinou porodnici, tady už nikdy!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrat si jinou porodnici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Pájina01 06.05.16 napsala :

Termín porodu: konec dubna 2016
Příjem: Vzhledem k tomu, že jsme na příjem zvonili v jednu ráno a v noc, kdy měli šest příjmů během dvou hodin, tak přijetí nebylo nejvřelejší. U vyšetření se vše změnilo, personál příjemný, citlivý a pečující.

Porod: Neměla jsem žádné speciální požadavky; klystýr jsme nestihli; nástřih byl, ale až v poslední fázi a pomohl. Malého jsem měla hned na břichu; pak měření, popsání, zabalit do zavinovačky a měla jsem ho zpátky u sebe; přiložení k prsu a 2,5h klid jen sami pro sebe.

Pobyt na oddělení: Sestřičky vždy ochotné pomoct a poradit - nebát se říct si o pomoc. Akorát co člověk, to jiný názor, takže člověk si pak musí vybrat to co mu nejvíce vyhovuje. Strava, i přesto, že jsem na jídlo vybíravá, tak jsem byla velice spokojená a vždy jsem se najedla. Bohužel vizita miminek byla vždy se zpožděním a tak se kryje se snídaní a nebo s péčí o miminka.

Pokud budete mít nějaký dotaz, tak mi klidně napište! Je těžké tu celý pobyt v porodnici popsat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajít si na prohlídku porodnice. Všechny dotazy si sepsat a pak se ptát na každou „hloupost“.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

2-3 podložky na přebalování, 40-50 jednorázových plínek, rolka papírových utěrek, porodnické vložky a síťované kalhotky, 2-3 rolky toaletního papíru, neperlivou vodu, hroznový cukr.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - lumian90 08.03.16 napsala :

Rodila jsem leden 2016, tuto porodnici jsem si vybrala podle recenzí a vůbec nelituji. Moje gynekoložka už mi dopředu řekla, že budu rodit císařem kvůli poloze KP, takže mi na výběru porodnice hodně záleželo. Přijali mě den předtím večer a to byl mazec. No jestli jsem naspala alespoň dvě hodiny, tak přeháním. Stres a myšlenky typu, jestli dopadne všechno dobře atd atd.

Operace/porod byl velmi rychlý. Všichni na sále byli velmi příjemní, pořád kolem mě někdo skákal a ptal se, jak mi je. Ale v tu chvíli jsem byla ze všeho tak mimo, že se odpovědi
moc nedočkali. :-D

Miminko mi po porodu na prsa nedali, což mě moc mrzí. Ukázali mi ji mně u hlavy na krátkou chvilku a pak až na pooperačním pokoji, asi dvě hodiny po operaci. Sestra mi pomohla s kojením, za což jsem moc ráda. Miminko mi pak nosili asi každé tři hodiny. Vždy se zeptali, jestli miminko chci k sobě. Vzhledem k tomu, že jsem byla po operaci, jsem byla úplně vyřízená, ale vždy jsem souhlasila. Druhý den po operaci mě převezli na pokoj šestinedělí.

Pokoje byly situované pro dvě maminky, takže super. Sestřičky strašně milé a se vším pomáhaly. Když byl nějaký problém zazvonila jsem a hned přišla a pomohla mi. S ojením jsem měla že začátku problémy a i s tím mi velmi pomohly, byly trpělivé.

Jídlo bylo dobré, jako všude v nemocnicích slané a nekořeněné, ale jinak dobrý. Koupelna se záchodem byly mimo pokoj, ale nevadilo mi to, soukromí jsem měla. Pro příští porod si zvolím určitě tuto porodnici zase. Za mě spokojenost.

Personál: MUDr. Švub Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Anonymní 04.03.16 napsala :

Porod (podzim 2015) jsem měla pohodový a rychlý (cca 5 hodin). Jela jsem tam sanitkou brzy ráno, doktor na příjmu byl naprosto v pohodě. Sestra mi vysvětlila jak mám dýchat, protože viděla, že nedýchám. :-) (Nebyla jsem na předporodním kurzu ani to nestudovala).

Poté byly porodní bolesti velmi snesitelné, když se dobře rozdýchaly. Vítkovice nabízí epidurál a také rajský plyn, ale ani jedno jsem nepotřebovala. Nechali mě vybrat si pokoj, zvolila jsem ten větší, abych mohla chodit (byl opravdu velký).

PA u porodu naprosto milá, příjemná, usměvavá, naprosto uvolněná a v pohodě. Porodní plán jsem žádný neměla, trochu mě to teď mrzí, když čtu zkušenosti jiných. Poprosila bych je o bonding, dotepání pupečníku a nedělat nástřih (cvičila jsem s aniballem). Plodovou vodu mi píchl doktor (po mém souhlasu). A za pár minut bylo mimčo venku, na chvilku mi jí dali na břicho. Doktor při šití usměvavý, jen mě pořád upozorňoval, ať se uvolním, že mě to pak nebude tolik tahat. :-D Jen se nečekalo s porodem placenty, PA za ní tahala. (Možná to má souvislost, ale po 6tinedělní kontrole mi doktor řekl, že mam kousek placenty v děloze - šla jsem na zákrok).

Miminko mi dali hned po porodu na břicho, ale bohužel jen na chvíli, poté jí usušili a dali do zavinovačky. Při šití jí držel manžel a pak mi ji dal do náruče. A nechali nás samotné 2 hodiny.

Oddělení šestinedělí - sestřičky byly všechny moc milé a velmi ochotné. Měly frmol, ale nikdy mě neodbyly, až na jednu celkem nepříjemnou postarší dámu. :-D Tak na tu jsem si potom dávala pozor a na nic se jí radši neptala. Volala jsem si sestru po několikahodinovém brečení (nebo spíše řvaní :-D ) mojí holčičky, kdy už jsem měla mikrospánek a byla naprosto vyřízená a jen se modlila, abych mohla na chvíli usnout. (Doporučuji nastudovat předem vhodnou stravu pro kojení, dítě mi zřejmě brečelo kvůli bolení bříška).

Co mě tam mrzelo, bylo, že si moji holčičku vzali na dvě hodiny k sobě potom, co mě převezli na pokoj. (Ale to je asi běžný postup porodnic). A taky mi vadilo, že jsem s ní nemohla být při těch vyšetřeních, ale bylo to celkem dobré, protože si jí braly jen na chvíli. Dále mi vadil nedostatek klidu - o patro výš probíhala rekonstrukce, ráno úklid, výměna prádla, vizity miminka, vizity maminek, do toho odvážet miminko na vyšetření a běhat si pro snídani oběd večeři, svačiny, odpoledne návštěvy, do pokoje pořád někdo chodil… Teklo ze mě jak na maratonu (mlíko se mi tam nespustilo a malou jsem musela přikrmovat). A taky mi hodně vadilo odstraňování pupečního pahýlu. Tvrdí, že je to bezbolestné, ale podle řevu miminek ze všech pokojů to opravdu tak nepůsobilo - bez krve se to neobejde, tak jak to může být bezbolestné?

Ale celkový dojem pěkný - v rámci nemocničního prostředí. Myslím, že je to hlavně o lidech a na ty jsem tam měla štěstí.

Pokoj super, byl to dvojlůžák, skvělá postel, polohovatelná na ovládání, po nástřihu hráze skvělá věc… Hezké nové vybavení, sprcha společná pro dva pokoje hned za dveřmi, celkem tedy sprcha a záchod pro 4 lidi, což je fajn.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Příště bych už si nenechávala ukazovat jak koupat miminko, protože u toho strašně brečí. Koupají ho v umyvadle a ukazují hlavně jak ho držet - pro miminko je to zřejmě celkem nepříjemný úchop… Jedna ruka pod krkem drží paži, druhá pod zadečkem stehýnko a takhle se dá do umyvadla. Stejně jsem malou doma takhle nikdy nekoupala. Dávala jsem jí do vaničky.

Už tak tam ty miminka dostávají zabrat při těch vyšetřeních, proč jim přidávat další stres zbytečným koupáním. Stačí omýt žínkou na přebalovací podložce - mají jí tam k dispozici.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Všechny hygienické potřeby, hlavně spoustu a spoustu poporodních vložek, síťové kalhotky, toaleťák, plenky pro miminko, něco na otírání zadečku, 2-3 ručníky… Noční košile aspoň tři (jedna padne jen na porod). :-)

Nahlásit
neutrální
Porodnice Vítkovice - maminkaKatka 05.01.16 napsala :

V prosinci roku 2011 jsem zde „rodila“ našeho druhého syna plánovým císařským řezem, protože se neotočil a zůstal v bříšku sedět. Vyčkávali jsme do 40 tt.

Během operace jsem byla docela spokojená. Jen mě mrzí, že jsem si nesepsala porodní plán a nedomluvila předem bonding, protože syna po vyjmutí z břicha zvedli asi na 2 vteřiny nad plentu, aby mi ho z dálky ukázali a odnesli jej pryč. Viděla jsem se s ním až po několika dlouhých hodinách. Strašný pocit prázdnoty, úzkosti a obav. Co s ním je? Jak se má? Je sám? Co mu dělají, že tak pláče? Hrozná bezmoc.

Mrzí mě, že jsem si nesepsala porodní plán, abych personálu řekla, co si přeji a co ne. Když mi syna pak přinesli, vypadal hrozně. Byl uplakaný, ve tváři flekatý, rudý… Z krátkého videa, které pořídil můj manžel, vím, že mu kapali do očí ty kapky a nezacházeli s ním zrovna šetrně. :( Byl zabalený jak vánočka. Apatický. Velmi spavý. Nechtěl sát. Když mi ho přinesli na první kojení, byl najedený a nechtěl se ani přisát a já potřebovala rozjet laktaci, abych mohla kojit. Ta věta, co řekla sestřička když mi jej přinesla, mi zní v uších ještě teď: „Stejně nebude chtít pít, už jedl.“ :( Takže ho nakrmili nejspíš nutrilonem, než aby mi ho donesli na kojení dříve, když plakal a měl hlad.

Ani mi nepomohli s kojením. Doufala jsem, že mi jej nahého položí na hruď, aby se pokusil přisát, když jsem já nebyla ještě schopná se po operaci pořádně hnout… Donesli mi ho jen svázaného v peřince, nakrmeného, spícího. Prostě podpora kojení nulová. :( S kojením jsem pak dlouho těžce bojovala. Nešlo nám to. Malý nesál. Neuměl se správně přisát. Měl zmatený sací reflex technikou, kterou jej krmili (nejspíš lahví se savičkou). Takže moje zkušenost nic moc. A to jsem nerodila normálně.

Kdo ví, jak by to vypadalo, kdybych rodila normálně vaginálně. Z prostředí a okolností tak nějak tuším, že rutina by zvítězila a přání a potřeby rodičky by šly stranou.
U dalšího dítěte jsem jela rodit jinam.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Dobře se informovat, načíst kvalitní literaturu (I. Köningsmarková, Z. Štromerová, M. Odent…), vědět, co chci, a sepsat si porodní plán a nechat si ho podepsat personálem, že jej četl a souhlasí s ním.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doporučuji mít u porodu dulu - je to skvělá investice - podpoří, poradí, uklidní, doprovodí, pomůže psychicky i fyzicky…

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - LuckaGr 19.12.15 napsala :

Rodila jsem v červenci 2015, v těch největších vedrech, naštěstí v noci. Jako prvorodička jsem měla poměrně krátký a bezproblémový porod. Za asi 5 hodin od
nástupu silných kontrakcí byl malý na světě. Porod byl přirozeny, porodní
asistentka byla skvělá, profesionální, milá a dokázala správné povzbudit. Měla
jsem pocit, že se to někam hýbe a blíží ke konci. Porodní bolesti samozřejmě
neskutečné, ale utlumovaky jsem nechtěla a jde to i bez nich.

Několikrát jsem opakovala, že bych chtěla bez nástřihu - cvičila jsem s Anibalem. Nic mi neslibovali, ale nakonec to vyšlo a nastřižena jsem nebyla (10 dní po porodu
jsem začala jezdit na kole). Malý měl standardní rozměry: 3,4 kg, 51 cm.

Je dobré vědět, co se může u porodu stát. Mně nepraskla plodová voda, tak mi ji
dr. po mém svolení praskla. Někdo by možná nesouhlasil, ale je to rozhodně lepší,
než se trápit o několik hodin dyl. Myslím, že kdybych nechtěla, tak mé přání
respektují.

Porodní sál jsem si mohla vybrat. Ze začátku jsem tam byla jen s manželem,
mohla jsem chodit, do sprchy, na balón, PA chodila kontrolovat. Pak porod v
klasické poloze, ale kdo chce, může si zvolit jinou.

Na šestinedělí sestry skvělé, i z novorozeneckého. Nevím, jak si na ně může
někdo stěžovat. Byly perfektní, chodily se ptát jestli něco nepotřebuji samy od
sebe. Pomohly, co jsem potřebovala ve dne v noci. Naučily mě kojit a starat se o
prcka.

Malého mi dali na pokoj až několik hodin po porodu, abych si odpočala. Ale
kdybych moc chtěla, nechají mi ho hned. Strava normální, nenadchne, neurazí, byla jsem ráda že nemusím vařit.

Personál: PA Kateřina

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Absolvovat předporodní kurz, navštívit porodní sály, cvičit s Anibalem,
přistupovat k porodu pozitivně.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pozitivně naladěného a spolehlivého partnera, toaletní papír.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vítkovice - MishaVeja 16.09.15 napsala :

Rodila jsem v roce 2015. Vítkovickou nemocnici jsem si pro porod vybrala na základě doporučení kamarádek. Chodila jsem tam i na předporodní kurz. Ten byl dobrý a na porod mě připravil dobře. Jediné, co mě zarazilo, že nám PA sdělila, že ať tam nechodíme s nějakým porodním plánem, že oni nejlíp vědí, jak porod vést.

Rodit jsem začala v noci. Odtekla mi plodová voda. Do porodnice mě přijímal velice nepříjemný pan doktor. Nebylo mu nic rozumět, sestra mi musela vše tlumočit. Jelikož se porod nerozběhl, dali mě na předporodní pokoj. Tam bylo vše v poho. Porod mi nakonec museli vyvolávat. Klystýr mi dali až když jsem měla dost silné kontrakce. A musím říct, že to byl mnohem horší zážitek než celý porod. Na výběr jsem nedostala. Co mi na porodu vadilo nejvíce, bylo neustálé komandování, že nemám tlačit, že je malá ještě vysoko. Jenže pud byl prostě silnější.

Co mě ale dorazilo a co jsem nečekala, bylo, že pak přišla doktorka, z boku křesla připevnila kožený řemen, chytla se ho tak, že měla celé předloktí na mém břiše, a při kontrakci mi na břicho zatlačila. Všude jsem četla, že je to zakázané a nebezpečné, protože může prasknout děloha. Taky mi PA udělala špatně nástřih a hlavně hodně. Slyšela jsem, jak ji doktorka šeptem za to kárá. Přesto jsem porodní sál opouštěla spokojená.

S čím jsem nebyla vůbec, je poporodní péče. Jak už tady jedna paní psala, co sestra, to jiný názor jak kojit. Dcerka byla malá (2,60 kg), prý slabá. Nepřibírala, naopak pořád hubla a 3. den začala být apatická, pořád jen spala, a když už se ji podařilo probudit (rozbalení, koupání, dloubání), tak hned zase usnula. I když jsem to volala na novorozenecké (kolem 17hod), sestra to přišla řešit až kolem 22 hod. Rozhodla, že musím kojit s kloboučkem. Od té chvíle malá už jen plakala. Kojila jsem ji skoro hodinu, ale pořád byla hladová. Po probrečené noci a několika telefonátech na novorozenecké mi jiná sestra sdělila, že ji si mé mléko nestačí a že budeme muset přikrmovat. Po změně směny přišla jiná sestra, která mi kloboučky vzala a změnila kojící polohu. To celkem pomohlo.

Malou jsem musela i přes to dokrmovat. První den, kdy malá konečně přibrala, mě propustili (5. den po porodu). Na můj dotaz, jak to mám doma dělat, když tady mi příkrm nosí, mi sestra ve dveřích řekla, že jako tady, koupíte UM a uděláte příkrm. Žádné další poučení. Musely vidět, jak jsem mimo. Nebyla jsem se schopná sbalit. Nevěděla jsem, co si malou doma počnu. Psychická podpora veškerá žádná. Nebýt laktační poradkyně, tak bych se asi nerozkojila, spíš bych to vzdala. Jo a taky malé „ulomily“ pupeční pahýl, hrozně u toho řvala. V jiných porodnicích se nechává přirozeně upadnout.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pokud se rozhodnete pro Vítkovice, tak svůj doprovod poučte, co při porodu nechcete, aby v případě, že vy budete mimo, mohl zasáhnout.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Veškeré toaletní potřeby včetně toaletního papíru.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vítkovice - Anastazie001 14.09.15 napsala :

Já tuto porodnici rozhodně nedoporučuji. Rodila jsme poprvé v červnu. Měla jsme pozitivního streptokoka a porod vyvolávaný. I přesto, že čas byl a napíchali do mě vše možné, tak antibiotika jsem nedostala. Třetí den po porodu mi paní doktorka přišla oznámit, že synovi zjistili infekci a že mi ho vezmou a převezou do Poruby, víc mi prý řeknou až dorazí porubský převoz, na jakékoli info jsme i přes upomínání čekala 4 hodiny!

Na porodním oddělení jsou milí, ale znova bych do Vítkovic nejela kvůli těm nenapíchlým ATB a ani kvůli sestrám na šestinedělí - mladé sestřičky, co nemají na nic čas, byla jsem několikrát odbyta, že si mám počkat, že toho mají plno.

Nakonec jsme se synem leželi týden na Fifejdách na dětském, kde ho s kanylou napíchlého v hlavě léčili ATB. Tam byl naopak personál naprosto špičkový. I když tam mají miminek taky spousta a o většinu se starají samy, protože ne všechny matky jsou za svými miminky do porodnice. Byly všechny milé ochotné a vždy s úsměvem na rtech.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Přebalovací podložku pod sebe do postele - druhou mi odmítli dát, tak ať máte náhradní, protože nehody se stávají docela často.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - JanulkaP 11.09.15 napsala :

Jako prvorodička jsem byla rozhodnuta věnovat velkou pozornost výběru porodnice, která by respektovala mé přání přirozeného porodu a neodradila mě od dalšího porodu.

Vítkovická porodnice mě zaujala již při prohlídce a také odpovědi sestry, která nás po oddělení provázela, mě přesvědčily o tom, že už není potřeba dále hledat. Přestože jsem do porodnice dorazila v noci, setkala jsem se s velmi vlídným přijetím (Nechápu, jak někdo může tvrdit, že byl personál nepříjemný a vinil rodičku z rušení spánku! Kvůli mně byla na nohou půlka oddělení a všichni s úsměvem na tváři.).

Velmi si vážím toho, že personál stoprocentně respektoval mé porodní přání a kdykoliv se porodní asistentka musela od mých požadavků odklonit, vše se mnou předem probrala a vysvětlila mi, proč budeme muset postupovat jinak. První dobu porodní jsme strávili s manželem vesměs osamotě a porodní asistentka dorazila, až když se rozběhl porod (po celou dobu mě však bedlivě monitorovali). Porodní asistentka mi po celou dobu radila s dýcháním, což mi hodně pomohlo. A především oceňuji její empatický přístup a podporu! Malému po porodu nechali dotepat pupečník, a i přes jeho nízkou porodní váhu mi splnili mé přání dvouhodinového bondingu. Vážení a měření odložili dle mého přání na pozdější dobu.

Přestože jsem chtěla mít malého u sebe, byla jsem nakonec ráda, že mi ho první den nosili jen na kojení. Pak už mi ho nechali na pokoji i přes hypoglykémii a chodili ho pravidelně kontrolovat, a to i v noci. Po celou dobu našeho pobytu nás pravidelně navštěvovaly, velmi ochotné sestřičky z oddělení šestinedělí i z novorozeneckého oddělení, které mi ochotně zodpovídaly veškeré dotazy a ukázaly mi vše potřebné. Díky nim jsem již třetí den plně kojila a od druhého dne se plně o malého starala včetně koupání.

Touto cestou bych chtěla poděkovat sestřičkám z obou oddělení i dětským lékařům, kteří za mnou osobně docházeli a podrobně se mnou probírali zdravotní stav malého i potřebnou léčbu. Se vším jsem byla maximálně spokojená a už teď vím, že se do vítkovické porodnice ještě minimálně jednou vrátím. :D

Personál: PA Petra Chromková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Uvědomit si, co si při porodu přejí, a všechny požadavky zahrnout do porodního přání.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Verunylek 07.09.15 napsala :

Tuto porodnici jsem si vybrala hned po prohlídce. Dokonce jsme se nešli kouknout někam jinam. Měla jsem hned jasno a mé rozhodnutí bylo správné.

Personál jak na příjmu, tak na porodním oddělení byl skvělý. Velice mě překvapilo jak jsou tam všichni mladí. Sestry i asistentky byly velice příjemné. Celou noc co jsem byla na první době porodní se za mnou chodila sestra dívat a uklidňovala mě.

Porod jsem měla rychlý a bezproblémový. Porodní asistentka na mě celou dobu mluvila a vysvětlovala mi, co se bude dít a co mám dělat (předporodní kurz jsem neabsolvovala). Po porodu jsme s manželem a naším drobečkem měli dvou hodinový klid na boxu, kde jsme byli úplně sami a nikdo nás nerušil.

Co se týče oddělení šestinedělí, tak tam bylo vše naprosto vzorové. Opět mladý a příjemný personál. Sestry z novorozeneckého byly velmi ochotné a se vším pomohly a poradily. Přístup ke kojení a miminkům byl skvělý. Stejně tak péče o maminky.

Musím říct, že po svém prvním porodu jsem naprosto v pohodě, bez jakýchkoliv špatných zkušeností a vím, že za dva roky si to dám znovu :)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid a věřit personálu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, hoooodně vložek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - PM94 13.06.15 napsala :

Jako prvorodička jsem si vybrala tuto porodnici, už jen z důvodu působení mého gynekologa. Porod byl vyvolávaný. Ráno mě přijali na ambulanci, kde byli všichni milý. To samé i na porodním.

Porodní asistentky velice příjemné, vstřícné. Ochotně poradily jak dýchat i jak si ulevit od bolesti. Na oddělení šestinedělí a novorozeneckém opět milé a vstřícné sestřičky. Příjemné jakoukoliv denní dobu.

Sestry na novorozeneckém byli ochotné všechno vysvětlit a samozřejmě pomáhaly s kojením, jak jen mohly. Kdybych to měla shrnout, já osobně jsem neměla problém s nikým z personálu této porodnice. Náš malý měl novorozeneckou žloutenku a museli jsme v porodnici zůstat o pár dní déle a když už to na mě doléhalo a já to už obrečela, jelikož se u malého nic nezměnilo, byly sestřičky milé a snažily se mi pomoci, jak to jen šlo.

Moc děkuji mému gynekologovi, že vlastně byl se mnou od začátku těhotenství až dokonce, a za skvělou práci obou doktorů a porodní asistentce, která mi velice pomohla s dýcháním a vším, co jsem potřebovala.

Personál: Lubica Šcerba, Rostislav Švub, Jana Kořonková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít s sebou partnera nebo jinou podporu k porodu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, zásobu poporodních vložek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Anonymní 24.05.15 napsala :

Porodnice super, absolvovala jsem kurz a vše jsem dopředu věděla, jak bude probíhat. Sestry neskutečně příjemné, doktoři taktéž, po 40 hodinách byla malá na světě.

Po porodu nastal problém a než mě převezli na operační sál, bylo vše připraveno. Byla jsem velice milé překvapena rychlostí řešení jakéhokoliv problémů.

Na šestinedělí bomba sestřičky až na jednu, která teda kazí jméno nejen oddělení šestinedělí, ale myslím že dokáže znechutit i celý pobyt. Bohužel jméno této můry nevím, ale nikdy na tuto nesympatickou sestru nezapomenu.

Všem moc doporučuji tuto porodnici. Personál opravdu na skvělé úrovni! Jsem moc ráda, že jsme se rozhodli pro Vítkovice.

Personál: MUDr. Ľubica Ščerba

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Informovat se, co si s sebou vzít. :-) Nejlépe přihlásit se do kurzu.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Tašku do porodnice. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Lucishek 17.05.15 napsala :

Velmi dobrá zkušenost. Ochotný a příjemný personál a moc dobře na nemocnici vaří. Mohu jen doporučit.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vítkovice - Lorien83 06.05.15 napsala :

Porodnici jsme si vybrali po absolvované prohlídce (mají každou středu od 12:00 ). Vše vypadalo velmi dobře, příjemný personál, příjemné prostředí.

No když došlo na věc, tak nás v neděli ráno uvítala strašně sympatická sestra, kterou jsme asi zrovna probudili, s tím že mají stop stav (dle informací na prohlídce se stává maximálně jednou za 3 roky). Po telefonátu na oddělení nás teda milostivě přijali.

Doktorka sympatická jak něco na podrážce, žádná empatie, ani ohledy na vystresovanou rodičku. Jelikož odtekla voda a kontrakce žádné, umístili nás na „hekárnu“, kde se čekalo, co bude dál.

Na porodní sál jsme se dostali v 20:00 večer, porod vedla stejná doktorka co byla na příjmu, takže škoda mluvit. Asistentka malou těsně po porodu málem pustila na zem, vše zachránila na poslední chvíli paní doktorka. Do porodnice si vezměte něco k porodu, nic totiž nedostanete a hadry si brzy pozvracíte, budou od krve atd. Dokonce nedostanete ani ručníky, prostě nic.

Sestry na oddělení šestinedělí mají každá jiný přístup a prakticky každá má jiný názor na věc. Pomoc pro prvorodičku žádná, musíte se na vše ptát a pořád otravovat, někdy si připadáte že obtěžujete. Když budete mít štěstí budete na pokoji s nějakou nepřizpůsobivou rodinkou (dost pravděpodobné) a nemusím říkat, že dodržování pravidla maximálně 2 členné návštěvy jim nic neříká a samozřejmě jim nikdo nic neřekne, takže si návštěvy užijete.

Po 3 dnech jsme se dostali na nadstandard, chovaní sester se v přítomnosti přítele výrazně zlepšilo (zajímavé). Jinak jsou pokoje malé a za 650,– na hodinu je to spíš špatný vtip, ale možnost mít návštěvy a klid je k nezaplacení!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se podívejte po jiné porodnici.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vítkovice - Anonymní 21.04.15 napsala :

Vítkovická porodnice už nikdy. Sestry arogantní, nepříjemné, že je budíme v noci.

Ohledně kojení žádné informace natož pomoc, museli jsme po propuštění absolvovat schůzku s laktační poradkyní, abych se rozkojila. Naštěstí se povedlo. Rozhodně nedoporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrat si jinou porodnici.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Anonymní 14.04.15 napsala :

Rodila jsem v porodnici v březnu 2015.

Perfektní profesionální přístup, přesto byli všichni srdeční a vřelí, to se týká celého personálu na porodním i poporodním i novorozenecké oddělení.

Porod byl pro mě jako pro prvorodičku jedinečným zážitkem, přestože se vyskytly komplikace, tak se mi na pokoji seběhli všichni lékaři včetně pana primáře. Neměla jsem strach ani o malou, ani o sebe. Přestože mi ji nedali hned na bříško a manžel nestříhal pupečník a malou si hned odnesli pod lékařský dozor, hned jak mi ji za hodinku po porodu přinesli, přiložili. Měla jsem u porodu takřka vše, včetně péče o mou pálící žáhu. :) Respektovali všechny má rozhodnutí a přání. Dokonce poznali, že jsem cvičila s Aniballem a maximálně se chtěli vyhnout nástřihu.

Oddělení šestinedělí a novorozeňátek je plné sestřiček a lékařů se srdcem na dlani a radou na rtech. Na všechno, co mě zajímalo, jsem se ptala. Maximální péče byla věnována rozkojení a péče o prsíčka, bolavé bradavky :) a samozřejmě mrňouskům… Se vším mi bylo mile pomoženo, vysvětleno, oblečeníčko vyměněno, na pokoji uklizeno, jídlo přichystáno výjimečně i v individuálním režimu (hodinu po obědě). Návštěvy na nadstandardním pokoji v maximálně pohodlném čase od 9 do 21, :D zkrátka luxus!

Všem doporučuji, bylo nám tam vskutku krásně a o příštím porodu nebudu váhat!

Personál: Primář MUDr. Mantič, MUDr. Řežňák

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

K porodu - svoje pyžamko, ručník, hroznový cukr. :)
Na šestinedělí - toaletní papír, vlhčené ubrousky, plenky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - veterinarka 23.03.15 napsala :

Rodila jsem zde v březnu 2014. Personál byl od samého začátku úžasný. Všichni moc milí, usměvaví. Jako prvorodička jsem měla spoustu obav, ale díky přístupu PA bylo vše úplně v pohodě. :) Po porodu manžel stříhal pupeční šňůru, PA vše ochotně vyfotila, pak mi malého dali k sobě. :) Úžasné. :) Manželovi dokonce uvařili kávu. Vše ochotně vysvětlili. Porodní boxy moc hezké, celkově pěkné prostředí.

Na šestinedělí skvělé sestřičky. Ochotné pomoci ve dne v noci. Nebyl problém se jim s čímkoli svěřit, vždy ochotně poradily, občas pomohlo jen popovídání si. Lékaři také skvělí. Z novorozeneckého oddělení také přišli kdykoli ochotně pomoci s kojením, bolavým bříškem apod. Všechny moc chválím a ještě jednou děkuji za vše. :)
Péče o miminko i maminku na jedničku. Pečliví, starostliví.

Strava také nebyla nejhorší. Miminko si ve vozíčku můžete vzít s sebou do jídelny, takže jej máte neustále vedle sebe.

Vřele doporučuji. Příště zase Ostrava-Vítkovice. :)

Personál: PA Pomahačová a praktikantka Tereza Bílá, MUDr. Pasnišin

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jít se do porodnice podívat před porodem. Budete pak klidnější, když víte, jak to tam vypadá.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Je skvělé mít vedle sebe manžela a vidět tu radost a pýchu v jeho očích hned po narození malého. :)
Jinak z praktických věcí je třeba mít toaletní papír, pleny a vlhčené ubrousky pro malé, porodnické vložky a kalhotky a vložky do podprsenky. Mě se také hodil nafukovací kruh pro sezení po nástřihu hráze.
Jinak oblečení pro miminko stačí až na cestu domů. Vše vám pro malé dají a kdykoli ochotně vymění za čisté.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Anonymní 21.02.15 napsala :

Porodní asistentka byla úžasná. Vzhledem k tomu, že jsem ji sdělila, že mám svou představu o porodu, vše s námi předem konzultovala a hlavně do ničeho nenutila. Dokonce nám nechali dotepat i pupečník (i když pouze pár minut) a bonding. Ve srovnání s první porodem jsme si tenhle opravdu užili, a to i díky personálu.

Za celý pobyt na šestinedělí jsem se nesetkala s nepříjemným zaměstnancem. Všichni byli milí. Stále se chodili ptát, zda je vše v pořádku, zda něco nepotřebujeme apod. Vzhledem k tomu, že jsem v této nemocnici rodila už podruhé, byla jsem mile překvapena změnami, které zde proběhly. Už se nemusí miminko nechávat samotné, když jde maminka na oběd. Ostatní jídla je možné si odnést a sníst na pokoji. Oblečení pro miminko je možné měnit dvakrát denně nebo i na požádání. Nikdo se nezlobí, když si zavoláte o příkrm v noci apod.

Personál: PA Nikola Prošková, MUDr. Lukáš Režňák

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Porodní plán nebo mít představu o porodu a hlavně nebát se ho zkonzultovat s personálem.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, porodnické vložky a kalhotky, plenky pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - MartinaRD 11.02.15 napsala :

Rodila jsem zde v listopadu 2013 a mohu jen a jen chválit! Vše bylo v naprostém pořádku, personál na 1*. Nemám žádnou negativní zkušenost!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír. :o)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - lentilek 09.02.15 napsala :

Rodila jsem před rokem, ačkoliv jsem z jiného kraje.

Asistentka příjemná, hodně radila, jakou zvolit polohu, ať to všechno netrvá dlouho. Od příjmu jsem porodila do 4 hodin. Neměla jsem žádný porodní plán a vše nechala na nich a určitě i díky tomu vše proběhlo hladce a já se zbytečně netrápila.

Nedám na ně dopustit, chválím kudy chodím. Pokud se poštěstí, chci rodit zase ve Vítkovicích.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Důvěřovat personálu a nemít předsudky. ;-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaleťák, banán, piškoty.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - jija81 29.01.15 napsala :

Rodila jsem tam 2×. Poprvé 10/12. Kvůli těhotenské cukrovce mi 3 dny vyvolávali porod, nepodařilo se. Neměla jsem kontrakce ani po oxytocinu, takže nakonec císař, ale rozhodli o něm hned. Nenechali mě tam ještě několik hodin či dní trápit, jak to dělají třeba jinde.

Podruhé 1/14 - spontánní porod, malá se narodila asi 6,5 hodiny po příjmů, PA příjemné, paní doktorka taky.

Novorozenecké - některé sestry odměřené, ale většina příjemná. Chodily i v noci kontrolovat, pomáhaly s přiložením. Jediný problém byl, že se strašně prosazovalo kojení a já neměla poprvé co synovi nabídnout. Až 4 den dostal příkrm a už to bylo lepší. Malý trpěl hrozně na bříško, ale fakt šíleně ve srovnání s dětmi kamarádek, takže jsem pořád otravovala na novorozeneckém a nikdy mě nevyhodili, vždy se snažili pomoct.

Šestinedělí - příjemné sestřičky, hodně ochotné.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě tam běžte.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, jinak není nic potřeba.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Gulíšek 22.01.15 napsala :

Byla jsem maximálně spokojená s vítkovickou porodnicí. Respektování porodního plánu a skvělá péče paní Durdové. Lepší porod jsem nezažila. Byl to můj třetí porod. Mám pouze krásné zážitky.

V celé porodnici maximální péče a ochota pomoci.

Personál: MUDr. Olinka Durdová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se komunikovat. Žádný úkon bez vašeho souhlasu nemohou činit ani s miminkem, což hodně maminek neví.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Oporu k porodu, ale každá maminka to vidí jinak. Jsem vděčná, že jsem tam měla manžela a byl celou dobu s námi i po porodu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Petma 29.12.14 napsala :

V této porodnici jsem rodila 15. 11. 2014 své první dítě a byla jsem velice spokojená.

Vybrala jsem si ji po předchozích prohlídkách všech porodnic v Ostravě a rozhodující bylo příjemné a přátelské prostředí. Před porodem jsem zde docházela na předporodní kurz, který mohu jen vřele doporučit. Díky němu jsem přesně věděla co a jak dělat, jak správně dýchat, kdy tlačit.

Porod vedla úžasná porodní asistentka, která mi byla po celou dobu velkou oporou. Po porodu mě chválila, že šlo vidět, že mám kurz absolvovaný. Celkový přístup na porodním skvělý, všichni velmi profesionální a ochotní. Starali se úžasně jak o mě, tak manžela. :-)

Pokud to ještě jde, tak na oddělení šestinedělí jsem byla spokojená ještě více. Měly jsme smůlu, musely jsme si zde s dcerou poležet 10 dní, ale díky tomu jsem se krásně naučila o dceru starat. Což jsem nakonec velmi ocenila. Sestřičky (většinou mladé a stále usměvavé slečny) byly neskutečně ochotné a přátelské ve dne a kupodivu i v noci. Když plakalo delší dobu nějaké miminko, okamžitě se šly podívat, co se děje. S čímkoli jsem si nevěděla rady, okamžitě přišly a poradily. Líbilo se mi, že se velmi zajímají o kojení, zda vše s dcerou zvládáme. Díky tomu jsem neměla a nemám s kojení nejmenší problém oproti kamarádkám, které rodily v jiné porodnici.

Díky „delšímu“ pobytu jsem si se sestřičkami vytvořila pěkný vztah, chodily si se mnou povídat a podporovat mě, což mi velmi pomáhalo. Ať nechválím jen sestřičky, doktoři byli také skvělí. Když bylo potřeba u dcerky provést nějaké vyšetření, vždy mě řádně informovali o co se jedná, proč to dělají a kdy mi přijdou říct výsledek.

Co se stravy týče, žádná restaurace, ale to nelze ani očekávat. Co jsem ale ocenila, bylo, že jsem si mohla nosit jídlo i na standardní pokoj a nemusela obědvat v jídelně. Stačilo poprosit a personál neměl problém.

Za sebe mohu říct, že na porod nemám žádné negativní vzpomínky a až budu rodit příště, určitě zvolím opět Vítkovice.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se na porod připravit, díky předporodnímu kurzu jsem nebyla nervózní, ani se ho nebála.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - zlatí 28.12.14 napsala :

Dne 23. 12. 2014 jsem v teto porodnici rodila po třetí. Skvělý personál jak na příjmu tak novorozeneckém tak šestinedělí. Vřele tuto porodnici doporučuji.

Personál: PA Olinka Durdová MUDr. Lubica Štěrba

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Tatínka - můj přítel byl úžasný, velmi mi pomohl.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Vložky, Toaletní papír a hlavně pohodu

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - anavi65 19.12.14 napsala :

V porodnici jsem rodila třikrát a pokaždé s úžasným personálem jak na sále, tak na šestinedělí.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Jedině Vítkovice.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Trpělivost, pozitivní náladu.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - beruska03 28.11.14 napsala :

V této porodnici jsem rodila již v roce 2012 a po předchozí zkušenosti jsem neváhala a rozhodla se zde rodit znovu. První porod skončil akutní sekcí a nyní jsem se rozhodla zkusit to přirozenou cestou.

Již na příjmu, kam jsem dorazila v brzkých ranních hodinách, byli všichni milí a ptali se, jak si tedy přeji rodit, když jsem po sekci, že si mohu „vybrat“. Jakmile jsme prošli nutná administrativní opatření, přemístili jsme se na porodní sál - na starosti mě dostala PA Katka Olšáková a musím říct, že to byla neskutečně skvělá ženská na svém místě. Díky ní jsem vše zvládla a malý byl od příjmu na sál do 50 minut venku. :) MUDr. Pomahač i Pasnišin, kteří porodu přihlíželi, byli taky velmi vstřícní a příjemní.

Co se týče novorozeneckého oddělení, nemohu vytknout zcela nic, jelikož jsem rodila v 36+3 tt, tak se o malého starali velmi pečlivě, dělali spousty testů (aby něco nezanedbali) a bedlivě prcka sledovali. Na sestřičky a ošetřovatelky z šestinedělí si také stěžovat nemohu. Takže za mne Vítkovická porodnice určitě ANO!

Personál: PA Olšáková, MUDr. Pomahač, MUDr. Pasnišin

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Noční košile, mycí gel z dubové kůry, nějaké sušenky - já měla pořád hlad. :)Dobrou náladu a kuráž s sebou.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - KSE 15.11.14 napsala :

Rodila jsem v roce 1995, 2000, 2011. Přístup byl na 100 %, péče na 1. Ze všech stran mohu doporučit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Manžela nebo přítele.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Anonymní 31.10.14 napsala :

Nemám možnost srovnání s ostatními porodnicemi, jelikož jsem byla prvorodička, nicméně tato porodnice byla rozhodně pro mne správnou volbou a nelituji toho, že jsem své první dítko přivedla na svět právě zde.

Už od paní doktorky na příjmu, přes porodní asistentku na porodním sále byli všichni velmi příjemní a ochotní. Porodní asistentka byla mladá a velmi usměvavá, nicméně pro mě to bylo naprosté zlatíčko. Neustále byla přívětivá a milá, podporovala mě a dokonce i masírovala, když přišly bolesti. Bohužel neznám její jméno, ale byla jsem jí neskonale vděčná za tak skvělý a profesionální přístup.

Ani na šestinedělí a novorozeneckém mě sestřičky ani doktoři nezklamali. Sestřičky se neustále chodily ptát, zda je všechno v pořádku a v případě nouze byly vždycky ochotné a snažily se poradit a vycházely mi maximálně vstříc.

Takže za mě rozhodně vítkovická porodnice ano. Pokud se nám s partnerem ještě jednou poštěstí mít druhé miminko, rozhodně budou Vítkovice mou jasnou volbou, protože se zdejší personál stará jak o novopečené maminky, tak i o jejich děťátka. Značku Baby Friendly mají zcela oprávněně.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hodně síly a odvahy na nastávající okamžik, který Vám následně změní celý dosavadní život. Každopádně stojí to za to! A nebojte se toho, protože tady jsou profesionálové, kteří se o Vás dobře postarají.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Porodnické vložky, mít alespoň 3 noční košile.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - canela82 11.10.14 napsala :

Porod tady bych každému doporučila, ten můj byl báječný. :-) Všichni velmi milí, pozitivní a podporující.

Rodila jsem v modrém sále, kde jsem téměř všechen čas strávila ve sprše. Manžel byl celou dobu přítomen. Porod byl přirozený bez epidurálu, nebyl vyvolávaný. Zkušenosti maminek s vyvolávaným porodem tady není dobrá, proto na to upozorňuji. Na pokoji jsem byla ve dvou, poté na nadstandardu. Ten rozhodně doporučuji! Přijímala mě MUDr. Dvořáčková, milá sympaťačka. Šila mě MUDr. Ščerba, bezbolestně. :-) PA Kořonková byla naprostá profesionálka, moc milá, oceňuji její super přístup.

Horší zkušenosti mám s poporodní péčí, která by se měla určitě zlepšit. Přístup některých sester z novorozeneckého oddělení byl opravdu nestandardní a neprofesionální, je škoda, že jejich jména neznám. Moc hodná a vstřícná sestřička byla Sylva Kovářová ze šestinedělí, které bych ráda poděkovala za noční rady, pomoc a podporu. Porodnice slibuje zvládnutí kojení, ale nikdo se synovi nepodíval na krátkou uzdičku, mě vrazili na ploché bradavky klobouček a zkoušejte to. Měli jsme většinou tím pádem příkrmy. Pomohla až laktační poradkyně doma - je to i prostředím a psychikou, to nepopírám, ale nyní v pohodě plně kojím. Lékaři všichni výborní, nemám k nim výhrady.

Pokud bych tady rodila znovu s nabytou zkušeností prvorodičky, tak s vědomím, že je třeba brát některý personál s rezervou. Ovšem během šestinedělí hned po porodu to dost dobře nejde, poněvadž hormony udělají své a ambulantní porod, který by mi nejvíc vyhovoval, tady nedělají. :-(

Personál: MUDr. Dvořáčková, MUDr. Lubica Ščerba, Bc. Jana Kořonková, sesra Sylva Kovářová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Více balíků porodnických vložek, 3 noční košile (lehčí materiál), psychickou vyrovnanost!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Gabča, Tom a Kryštůfek 18.09.14 napsala :

V porodnici ve Vítkovicích jsem rodila své první dítě. I když byli lidé, kteří mě odrazovali od toho rodit právě ve Vítkovicích, já jsem své rozhodnutí nezměnila a jsem za to strašně ráda.

Veškerý personál byl strašně hodný a přívětivý. Na každou otázku mi bylo zodpovězeno. Porodní asistentky i pan doktor byli strašně hodní a podporovali mě. Neměla jsem napsaný žádný porodní plán a vůbec mi to nechybělo. Vše jsem nechala na porodních asistentkách a na panu doktorovi. Myslím si, že oni nejlépe ví, jak porod uspíšit a udělat ho co nejméně namáhavým. I díky tomu můj porod trval od přijetí po narození syna pouze 4 a půl hodiny. Porodní box byl skvěle vybavený a nic tam mi ani mému příteli, který byl celou dobu přítomen, nechybělo.

Na oddělení šestinedělí jsem byla také spokojená, sestřičky se často chodily ptát, jestli něco nepotřebujeme jak my matky, tak naše miminka. Doktoři neměli problém odpovědět srozumitelně na naše otázky.

Personál: MUDr. Lukáš Režňák

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Každý to má jinak, ale já rozhodně doporučuji vykašlat se na nějaký porodní plán a nechat se raději vést porodními asistentkami. Ony ví nejlépe, co mají dělat a čím se porod stane nejvíce snesitelným a nejrychlejším.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Já jsem si zapomněla vzít papuče a přítel také, takže na ty nezapomenou. Ale nebyl to zase takový problém, příteli papuče půjčili na dobu porodu a mně je přítel druhý den dovezl. Jinak se řídit seznamem, který mají uvedený na stránkách.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Anonymní 02.07.14 napsala :

Tuto skvělou porodnici určitě doporučuji. Měla jsem plánováný CS - naše holčička byla KP. Měla jsem z toho velký strach. Ale všechny PA, doktoři i sestřičky byli moc fajn. Vždy mi řekli, co mě čeká a co mi budou dělat. Manžel byl celou dobu se mnou, to jsem moc ráda.

Na šestinedělí byly sestřičky ohleduplné. Druhý den, když jsem měla poprvé vstát a jít, tak byly trpělivé. Jen praktikantka z novorozeneckého, co nosila miminka na kojení, byla nepříjemná a měla hloupé řeči, ale když neodnosila mimčo, tak ať je raději potichu. Ale všichni nám sednout nemohou.

Kdybychom čekali druhé miminko, tak se určitě vrátím!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pyžama - raději více.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - deminka20 20.06.14 napsala :

V této porodnici jsem rodila 11.6.2014 a byla jsem maximálně spokojená.

Do porodnice jsem jela, protože mi týden před termínem praskla voda. Na příjmu byl pan MUDr. Pasnišin, který se snažil vtipkovat a přivést mě na jiné myšlenky. Celou noc, co jsme čekali na první kontrakce, se o mě staraly sestřičky. Byly moc milé a při samotném porodu, který byl vyčerpávající a bolestivý, mi dodávaly sílu. Jména si bohužel nepamatuji, ale nenarazila jsem tam na nikoho, kdo by byl nepříjemný, takže moje velké díky patří všem!

Sestřičky ze šestinedělí i z novorozeneckého byly usměvavé, vždy ochotné poradit a každou chvilku se ptaly, zda něco nepotřebujeme. Stejně tak milý byl i další personál, včetně uklízeček. :-) Byla jsem také překvapená, jak moc se tam dbá na hygienu, neustále chodila uklízečka a uklízela jak koupelnu, tak samotné pokoje. Sestřičky při každé manipulaci s miminkem používaly dezinfekci - člověk byl hned klidnější.

Díky milému a přátelskému přístupu jsem se tam cítila moc dobře a pokud budu ještě někdy rodit, tak rozhodně a ráda v této porodnici.

Personál: MUDr. Pasnišin

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě doporučuji se ptát na cokoliv, co se miminka a vás týče.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Je to asi dost individuální, ale já osobně v prvních dnech ocenila velkou zásobu porodnických vložek a jednorázových kalhotek.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - ZuzulikB 27.01.14 napsala :

Personál jak na šestinedělí, novorozeneckém i na porodním sále super. Až na nějakou výjimku. Když se člověk zeptal a měli čas, tak poradili a dodali odvahu. Měla jsem schválený porodní přání, který respektovali.

Co se týká pravidel chování, tak mají k tomu list A4 se vším, co je třeba jak dělat. Já ty manuály stihla přečíst až asi 4. den. Ale je to něco jiného, než když to řeknou samy i se svými zkušenostmi. Důležité je ptát se, jak ulevit dítěti od bolesti bříška, jak nechat odříhnout. To je pro ty, co vůbec neví, jak co dělat, a jsou vyplašení, co dál po porodu s dítkem.

Na šestinedělí je skvělá sestra Danuta, taková mamča opatrovatelka. Já teda nestíhala moc jíst, moc se vyspat, pít, mýt se. Ze začátku jsem měla strach nechat dítko řvát, i když jsem se skoro párkrát počůrala. Měli jsme nadstandard, díky okolnostem jsme tam zůstali 10 dní, což pro mě je plus, naučila jsem se trochu sžít se s mimčem a získat tipy a zkušenosti. Mohla se sester kdykoli na něco zeptat. Dost doktorů a sester při vizitě bylo překvapeno, že nejsem trhlá natož šitá. Teď už jsem jim tam reklamu na Epino či Aniball udělala. Malý měl 54 cm a 3700 g. Péče kvalitní, horší teda jídlo - nikdo ani ze sester neví, kdo to tak chytře objednává.

Personál: MUDr. Tvarůžková, PA A. Fellerová, sestra Danuta Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - kacato 02.01.14 napsala :

Ve vítkovické porodnici jsem rodila v listopadu už podruhé a opět jsem byla velmi spokojená. Od příjmu v přízemí až do sálu ve třetím patře jsem narazila na samý příjemný profesionál.

Obě naše děti se narodily na modrém porodním sále a nebyl problém se domluvit, kde chci rodit, PA byly velmi ochotné a milé.

Na šestinedělí jsem využila klasický pokoj i nadstandard a na obou jsem byla spokojená. Nadstandard jsem brala kvůli klidu a soukromí (máte své WC a sprchu) a bylo to fajn. Sestry jsou aktivní, pořád se ptají, zda něco nepotřebujeme my nebo děti, pomůžou a poradí s kojením, péčí o děti, pokecají.

O miminka na novorozeneckém bylo také dobře postaráno, sestry chodily a ptaly se, jak nám jde kojení, pomohly a poradily. Stále jsou na telefonu a není problém hned zavolat z pokoje.

Za sebe můžu říct, že není nic, co by mi v této porodnici vadilo nebo nevyhovovalo a můžu jen doporučit!

Personál: MUDr. Pasnišin, PA Olga Durdová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozitivní myšlení je půlka úspěchu, nebát se personálu zeptat na cokoli, jsou tam pro vás. ;)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, propisku.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Katy2013 21.10.13 napsala :

Musím Vítkovice jen chválit. U porodu byli všichni luxusní. Zejména porodní asistentka mi dost pomohla, a to hlavně psychicky. Na novorozeneckém a šestinedělí se našla občas nějaká horší sestra, ale ty nezkazily dobrý dojem. Jediné mínus porodnice je, že nedávají automaticky erární košile. Ty se dají, ale v nejhorším hezky vyprostit. :-)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Anonymní 05.10.13 napsala :

Porodnici jsem si vybrala, protože při dnu otevřených dveří se mi nejvíce zamlouvala. Rodila jsem 14 hodin, ale mohlo to být mnohem méně, kdyby dříve dorazil doktor. Malou jsem nemohla vytlačit, rodila jsem v tu dobu jenom já a i přesto doktor dorazil až po několika hodinách, aby mi udělal nástřih a malou vytáhl kleštěmi. Ale na druhou stranu porodní asistentky byly velmi milé a pořád za mnou chodily a psychicky mě podporovaly.

Oddělení šestinedělí - hezké, hlavně polohovací postele se mi líbily. Vadily mi ovšem dlouhé návštěvní hodiny. V nemocnici jsme kvůli žloutence byly 10 dnů a za těch 10 dnů jsem naspala opravdu jen pár hodin. Protože tam pořád někdo chodil, buď sestry ze šestinedělí nebo sestry z novorozencekého, doktorky, uklízečky, návštěvy a když byl výjimečně klid, tak mi většinou jak naschvál brečela malá. No těch 10 dnů byl pro mě neuvěřitelný stres a i s další maminkou na pokoji jsme spolu brečely, že už chceme domů.

Předtím, než nám předali děti na pokoj na 24 hodin, tak sestra s námi probrala základní péči, odpověděla nám na otázky, ukázala nám, jak mimi vykoupat, pak jsme jí to musely předvést. Naštvalo mě když přišla sestra ukázat mi, jak manipulovat s miminkem - jak už tu nějaká maminka psala - šup, šup, šup. Opravdu jsem nestíhala zaregistrovat, natož si zapamatovat, jak dítě správně nosit a polohovat a ona mi na to ještě s výsměchem řekla, že bych to měla umět, že to je mateřský pud! Přitom já držela miminko v ruce poprvé v životě a bála se na něj i sáhnout. Taky nám bylo řečeno ať si přečteme návody, jak na kojení, péči o dítě apod., co visely v každém pokoji. Ale když jsem potřebovala, tak mi pomohly.

Příště bych tam šla klidně rodit zase, ale určitě bych si vzala nadstandardní pokoj, abych měla klid na spánek.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Připlatit si za nadstandardní pokoj na šestinedělí

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír a noční košile, protože se pokaždé rozčilovali, že jich mají málo a máme si donést svoje,

Nahlásit
neutrální
Porodnice Vítkovice - Anonymní 21.08.13 napsala :

Rodila jsem v květnu 12 hodin po Hamiltonovi. Všude jsem si přečetla, jak je to skvělá porodnice, tak jsem se rozhodla rodit tam.

Na porodním boxu paní asistentka byla skvělá, zvládla jsem to bez nástřihu a šití, doktora jsem moc neviděla, byla jsem nekomplikovaný případ, takže mne viděl jen na začátku a na konci.

Oddělení šestinedělí celkem šlo, ptali se, jestli jsem v pořádku, jestli něco nepotřebuji. Oddělení novorozenecké děs běs. Prý si potrpí na přístup ke kojení, ale za celou dobu nikdo za mnou nepřišel a nezkontroloval kojení! Jen po zavolání, jenže než sestra přišla, bylo po. Kdybych si to na internetu nenastudovala předem, tak nevím nevím. Nikdo mi neukázal polohy při kojení, však tam jsou vyvěšené obrázky, a to stačí, ne? Na manipulaci s miminkem přišla nějaká fyzioterapeutka, stylem „šup šup šup“ a šla s výsměchem pryč.

Moje miminko naštěstí nemělo žloutenku, takže jsem ji měla celu dobu u sebe i po porodu. To se některým sestrám nelíbilo, ale nebyl problém si to prosadit (vždyť jsem prvorodička, přece se o miminko nedokážu postarat!). Přístup na novorozenecké oddělení jen po zazvonění na zvonek a čekat, až vám miminko milostivě přivezou (to ale nebyl naštěstí můj případ). Když mi miminko plakalo a já nevěděla, co s ním, tak mi skoro nikdo neporadil, nepomohl. Jen jednou taková starší sestřička, ta byla báječná.

Celkové pocity? Smíšené. Určitě to jsou odborníci, ale chyběl mi lidský přístup. Měla jsem pocit, že jen otravuji, když jsem náhodou něco chtěla, a to není dobře. Nevím, jestli bych tam šla znovu. Nechci to hodnotit globálně, vždy záleží na konkrétních lidech a směně. Mně to moc nevyšlo.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Více nočních košilí, svačinku na pokoj (někdy se jídlo nestíhá a je opravdu hrozné - cibulová pomazánka, sekaná, rybí filé na česneku, omáčka z kyselých okurek -strava vyloženě pro kojící matky! :-( ).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Anonymní 10.08.13 napsala :

Rodila jsem ve Vítkovické porodnici v Ostravě 14.5. 2013.

Mám jenom tu nejlepší zkušenost a mohu vřele doporučit. Hlavně bych chtěla poděkovat paní porodní asistentce Anně, která byla velmi milá a vstřícná jako samozřejmě všechen personál v porodnici. Úžasně se o mne starali, ovšem tak dobře se starali i o mou dceru.

Doporučuji všem prvorodičkám. :)

Personál: PA Anna Fellerová

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír a hlavně dobrou náladu. :D A nezapomeňte si s sebou vzít miminko! :D :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Kari-nka 07.03.13 napsala :

Rodila jsem 12. 2. 2013 a tuto porodnici mohu vřele doporučit. Tímto chci pochválit porodní oddělení, šestinedělí i oddělení novorozenců. Veškerý personál se opravdu snaží.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Bepanthen - pro mimi na zadeček a je perfektní na bradavky.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - andy15 26.02.13 napsala :

Maximální spokojenost s touto porodnicí!
Všichni velice milí a vstřícní, na šestinedělí se sestřičky chodily ptát co chvilku, jestli je vše v pořádku. To samé i sestřičky z novorozeneckého.
S jídlem jsem také neměla žádný problém. :-)
Prostě obrovská spokojenost.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - nefertidi 11.02.13 napsala :

Ve výběru porodnice jsem byla ze začátku nejistá. V počátcích mého těhotenství jsem byla ve Vítkovické nemocnici hospitalizována na gyn. oddělení, kde mě sestry odradily svým přístupem. Přišla jsem se silným krvácením a nebylo jisté, jestli těhotenství udržím. Podle toho se chovaly sestry chladně, odměřeně a neochotně. Nechápaly, že u sebe nenosím toaletní papír. Přece si neplánuji každý den, že začnu krvácet a pojedu do nemocnice. To beru jako velký nedostatek. Základní věc, která by v nemocnici neměla chybět, je toaletní papír (anebo mít aspoň zařízený doplňkový prodej).

Ale nakonec po absolvování předporodního kurzu u Vlaďky Majdyšové, PA ve Vítkovicích, jsem se rozhodla rodit v této porodnici.

Rodila jsem 24.1.2013. Voda mi praskla ve 4 ráno, takže jsem věděla, že nejpozději do dvou hodin se musím dostavit do porodnice, aby se mohlo zkontrolovat miminko. Tam mě přijaly milé a sympatické PA, uložily na pokoj a čekalo se, až to začne. Což od odtoku vody může být klidně až za 72 hodin, jak jistě všechny správné maminky víme.

Naštěstí mně kontrakce začaly ve tři odpoledne po půl hodině, pak se to zkracovalo a v pět odpoledne jsme šli na box. Tam mě personál chválil, jak umím dýchat do bříška a radil mi, jak si ulevit při kontrakcích. V devět večer se Nikolka narodila a já cítila úlevu.

S personálem jsem byla max. spokojená a moc jim všem děkuji. Na šestinedělí a novorozeneckém oddělení jsou milé sestry, hlavně mladší ročníky, ty starší jsou sem tam protivné, ale to je o lidech. Strava mi chutnala, miminko jsme si směly vozit s sebou do jídelny. Informací jsme dostaly dost a milý byl balíček drobností pro miminko.

Tuto porodnici mohu doporučit a předporodní kurs u Vlaďky Majdyšové taktéž. Nikdo Vám ten porod nevysvětlí tak, jako ona.

Personál: PA Nikola, Olga

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Doporučuji se na všechno ptát, nebát se. Sestry rády pomůžou.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, víc nočních košilí.

Nahlásit
nedoporučuje
Porodnice Vítkovice - Anonymní 07.02.13 napsala :

Z porodnic v Ostravě jsem si vybrala Vítkovice jako nejmenší zlo pro celou naší budoucí rodinu.

Rodila jsem 28 hodin. Měla jsem kontrakce, které přístroj nestačil zapisovat. Sestry a doktoři do mne neustále sahali jako do krávy. Byla jsem šíleně vyčerpaná. Vedle mne na hekárně porodily 3 maminky během chvilky. I přes to, že mi hned na začátku praskla voda, nikdo nic neřešil.
Nakonec mi podali psychofarmakum, které mi navodilo absolutně hrozivý stav. Chtěli mne prostě uspat, aby měli klid a řekli mi, že když to je porod, tak se to rozběhne a kdy ne, tak nic a půjdu spát.
Neskutečné trápení při hrozných křečích u kontrakcí mi milá PA zpříjemňovala neustálým prohrabáváním se v mých útrobách. Žádná pomoc, návrh úlevových poloh apod. Nakonec mne přivázala ke křeslu, jako nespolupracující rodičku.
Po 28 hodinách bolestivých kontrakcí, více ne 40 hodin bez spánku, jsem neměla absolutně síly tlačit, navíc jsem nevěděla jak.
Korunu tomu nasadil mladý pan doktor, který se na mne už ve dveřích podíval „Jak tom že rodíte v noci, sakra! Já spím!“. Pak mi hopsal po břiše, zatímco mluvil s PA o mně a já si připadala, jako bych tam vlastně nemusela být.

Malého mi po porodu položili na břicho v nějaké utěrce, snad aby mne neumazal. Pak mi ho hned vzali na převážení apod. V průběhu sadistického šití, které bylo horší než porod, jsem malého nemohla mít na sobě (sice zabaleného jako housenku, díky akčním sestrám) a držel ho manžel „abyste malému neublížila, když vás šijou, může to bolet“.
Přisátí proběhlo asi tak, že mne PA napolohovala a malého mi v tom kokonu dala k prsu, ten se nechtěl přisát a tak mu sestra rvala prso do pusy. Nakonec se přisál, je to statečný kluk.
Cca hodinku jsme zůstali na sále sami s manželem a synem. Pak manžel musel domů a syna mi odvezli.

Vozili mi ho ječícího jenom na kojení co dvě hodiny. Dostala jsem ho až druhý den, protože si přece potřebuji odpočinout a hlavně proto, že mají takhle nastavený systém. Narodil se ve 3 ráno, maminky které porodily ten den ve 23 hodin dostaly své dítě ráno ve stejný den jako já, takže já byla bez syna celý den. Proč narušovat systém, že.
Nesměly jsme si děti brát k obědu, snad aby nerušily kuchařky. Nesměly s námi spát v posteli ani přes den, což jsem ignorovala a měla syna celý den na sobě, kde mu bylo nejlépe.
Koupání za asistence sadistické sestry, které nevadilo ječící dítě a 4 zmatené přihlížející prvomaminky. Prostě se bude koupat a teď hned!
Navíc jako příjemný bonus kosmetika Johnson´s, ze které se osypu i já jako dospělá.
Neustálé stresování kvůli žloutence „my vám ho vezmeme maminko, budete se za ním jenom chodit dívat“. Na vyšetření jsem ho doprovázet nemohla - respektive nikdo mi to nenabídl.
Manipulace s kojencem nám byla vysvětlena formou předání letáčku při odchodu. Byly zde špatně umyté sprchy a toalety. Strava pro kojící matky byla jídla typu „čočka na kyselo“ apod.

Určitě doporučuji těm, které chtějí rodit v porodnici s pěkně vymalovanými pokoji a obrázky na šestinedělí, vytlačit dítě na „běžící pás“ a po porodu si od něj na 24 hodin oddychnout.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Anonymní 20.01.13 napsala :

Mohu tuto porodici velice doporučit! Byla jsem tam se synem a veliká spokojenost! Moc se starali, péče skvělá jak o mne, tak o syna. Sestřičky všechny úžasné a lékaři také. Jak u porodu, tak potom na novorozeneckém. Ráda ještě teď na ně vzpomínám a chystám se tam s poděkováním a dárečky za skvělou péči.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

To, co uvádí na stránkách na internetu, spíše tak 3 pyžama, dva balíny plínek pro miminko.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - F1ona 20.01.13 napsala :

Tuto porodnici ve všech směrech doporučuji. Milý personál a příjemné prostředí. Jako prvorodičce mi ve všem pomohli.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Misheila 28.10.12 napsala :

Budoucím maminkám, které se stále ještě rozhodují v které porodnici budou rodit, můžu vřele doporučit Vítkovickou porodnici.

V srpnu jsem tam měla tu čest odrodit svou holčičku a musím říct, že jsem byla se vším naprosto spokojená. Jak na porodním sále, výborné porodní asistentky a doktorka, která byla přítomná a nakonec mě i šila, tak i na oddělení šestinedělí, kde byli ochotné a moc milé sestřičky, a to nemluvím o sestřičkách z novorozeneckého oddělení. Velmi příjemné a hodné. Samozřejmě, že všude můžete narazit na někoho, kdo vám ten pobyt v nemocnici moc neulehčí, ale za sebe můžu říct, že zde je velmi malá pravděpodobnost, že by jste na někoho takového měli narazit.

Jedinou výtku, bych snad měla a to pana doktora Polyaka, který mě sice nerodil, ale jednou mě kontroloval. Nepochybuji o tom, že je zkušený gynekolog, ale s doktorem, s kterým se bohužel nedomluvíte, jelikož je to ukrajinec, se prostě nijak komunikovat nedá. Navíc už má svůj věk, takže nečekejte, že by vás přivítal s úsměvem.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - beruska03 17.09.12 napsala :

Ahoj holky,

rodila jsem ve Vítkovicích teď v září v 37 tt. Už na příjmu byl skvělý personál, na porodním sále taky úplně super přístup :), na šestinedělí to bylo taky ok a sestřičky z novorozeneckého byly taky skvělé - hlavně jedna (nevím jméno)chodila se i v noci kouknout, zda je vše ok a zda miminkům nic nechybí.

Nikdy nebyl problém kdykoliv na sestry zavolat a ochotně přišly :), takže za mě doporučuji!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Trpělivost než se rozjede kojení :).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Noční košile.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - majinka13 26.08.12 napsala :

Ahoj, zdravím. Všem, které se chystají rodit v Ostravě Vítkovicích.

Na příjmu skvělé, příjemný pesonál i v podvečerních hodinách. Pobyt na šestinedělí taky skvělý, sestřičky se představily, doktoři, co přišli se také vždy představili.

Všechno bylo v nejlepším pořádku. Dostali jsme vždy kupu informací, mohla jsem kdykoliv zavolat, přišli, poradili, pomohli.

Stejně tak z novorozeneckého oddělení. Když byl nějaký problém, když jsem něco nevěděla, sestřičky byly vždy ochotné pomoci, poradily. A prakticky vždy dobře.

Takže z mojí strany jen chvála.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Toaletní papír, svoje pyžama. Neradi půjčují nemocniční.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - JaninkaJa 11.08.12 napsala :

17.7.2012 jsme v této porodnici přivedli na svět naši dceru za absolutní spokojenosti.

Přijeli jsme do porodnice, aniž bychom tušili, jestli už to porod je nebo nás straší poslíčci. Přesto mě přijali přes noc, nikdo ze mně nedělal blázny, jak jsem se všude možně dočítala. Na druhý den brzy ráno se rozběhl porod už naplno, přesunula jsem se tedy na porodní box a zdejší PA bych vynesla do nebe, šikovné holky. Za 6 hodin od prvních slabých bolestí byla malá na světě a já byla celou dobu v klidu, měla jsem s sebou manžela a PA, která vedla můj porod, jsem naprosto důvěřovala.

Na šestinedělí rovněž šikovné a ochotné sestřičky, chodily se dokola ptát, jestli nepotřebuji něco já nebo malá. Vysvětlily a „proškolily“ od manipulace s miminkem až po kojení, mé drobné problémy taky nepodceňovaly a pomohly mi.

Strava byla taky dobrá, rozhodně si to užijte, protože takový komfort s jídlem až podnos zažijete na dlouhou dobu naposled :).
Pokoje a soc.zařízení je v pohodě. Dokonce jsem se se sestřičkami po porodu domluvila, jak bych byla ráda ubytována (co se týče tmavších spoluobčanek).

Myslím, že za vše by mohlo mluvit to, že se mi ani nechtělo domů :).

Pokud bych zacházela do detailů a chtěla hodnotit všechno, tak by příspěvek byl přes celou stránku, ale vše by bylo kladné!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozitivní přístup :).

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kromě věcí na seznamu, který poskytuje porodnice taky toaletní papír, vlhčené ubrousky na intimní hygienu (oceníte, když jste šité :).

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Anonymní 27.07.12 napsala :

V této porodnici jsem v červnu 2012 porodila dceru a pobyt tady byl úžasný.

Porod byl velmi rychlý, takže jsem se na porodním sále příliš „neohřála“, první dobu porodní jsem jaksi vynechala, resp. byla doma a myslela si, že mám jen obvyklé střevní potíže… pořád jsem čekala na ty kontrakce a ony nikde …

Personál byl úžasný a povzbuzoval a pomáhal, jména si bohužel nepamatuji, byl to fofr. Nástřih jsem měla jen malý, hned jsem ale po porodu bez problému fungovala, chodila a velice rychle se to zahojilo.

Všichni lékaři i sestřičky na šestinedělí a novorozeneckém oddělení byli úžasní a nápomocní a trpělivě vysvětlovali zas a znova vše okolo kojení a miminka, několikrát denně i v noci (když člověk svítil)se chodili ptát, jestli něco nepotřebujeme a kdykoliv bylo možné je telefonem přivolat nebo zalovat o radu. Když se člověk řídí dobře míněnými radami, tak nakonec všechno jde, i když to někdy není jednoduché.

Díky úžasnému přístupu personálu jsem i přes různé zdravotní problémy prožila v nemocnici příjemných 5 dnů a když jsem pak po 14 dnech od propuštění měla zánět prsu a byl pátek večer, tak mě i přesto ošetřili a zase byli všichni velmi milí, i když měli ten den napilno.

Takže pokud někdy budu ještě rodit, pak jedině tady. Myslím, že v Ostravě není jiná porodnice s tak úžasným a osobním přístupem.
Jídlo mě osobně připadalo velmi dobré, i když běžně jím jinak.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pozitivní přístup a absolvování předporodního kurzu, nadstandardní pokoj, je to pohodlné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dobrou náladu a věci dle seznamu vypracovaného porodnicí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - zora4 29.05.12 napsala :

Dobrý den,
v této porodnici jsem rodila 2× císařským řezem/2007 a nyní 2012/ a mohu říct,že se ještě zlepšili.

Příjemné milé porodní asistentky a sestřičky, zvlášť na pooperačním pokoji. Často se chodí ptát,zda něco nepotřebujete. Také mě mile překvapily zrekonstruované pokoje/nové postele/ a sociální zařízení-pěkné. Na jídlo si také nemůžu stěžovat, bylo sice dietní, ale měla jsem hlad, tak jsem snědla všechno a docela to chutnalo :). V jídelně si můžete kdykoliv nabrat čaj a do jídelny si můžete brát s sebou i miminko v postýlce.

Jména asistentek a sestřiček si už bohužel nepamatuji.
Lékaři - pan primář Mantič, doktorka Šoukalová

Personál: pan primář Mantič, doktorka Šoukalová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebojte se ptát a říct,co potřebujete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír,ten tam není.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - arkadie 21.02.12 napsala :

Tuto porodnici mohu za sebe jen doporučit.Personál je sice mladý,ale velmi příjemný. Velmi mile mě překvapili lékaři na ambulanci,vždy mi podali ruku a představili se.
Péče na šestinedělí mi vyhovovala a sestřičky z novorozeneckého odd. byly velmi ochotné.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - kalinichta 04.02.12 napsala :

Úžasná zkušenost. Krásné prostředí, příjemný personál, nikdo mě do ničeho nenutil. Celou dobu v pokoji rozsvícená lampička (byla noc). Jen při tlačení mi posvítili do rozkroku ještě jednou lampičkou. Doktora jsem viděla jen při příjmu a pak až při tlačení. Cítila jsem se tam hrozně příjemně a intimně jako bych byla třeba doma. I díky tomu můj druhý porod dopadl hladce, v porovnání s prvním (v jiné nemocnici, vyvolávaným, uspěchaným, vedeným doktory s pomocí různých medikamentů) nesrovnatelně krásný zážitek. Po porodu malý neopustil pokoj, odnesli ho až po 2hodinách. Já se rovnou na boxu osprchovala a převlékla. Před 4ráno jsem už byla na oddělení 6ti nedělí, před sedmou jsem ho dostala na kojení a v 9hodin už na stálo na pokoj.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Anonymní 14.01.12 napsala :

Ja mohu jen doporučit byla jsem se vším spokojená.Měla jsem super porodní asistentku Pavlu hodně mi pomohla byla na mě mila diky za ní.Je hodně důležité,když jsou k vám lidé mily.Pan doktor docela mrzoun ale přežila jsem to :-)Kdyby jsem chtěla druhé ditko tak se určitě ráda vrátim do Vitkovic

Nahlásit
neutrální
Porodnice Vítkovice - Anonymní 01.11.11 napsala :

Já mám z porodu ve Vítkovicích smíšené pocity, záleží na tom, co člověk čeká. Šestinedělí bylo super, jako prvorodička jsem dostala fakt perfektní péči a sestřičky se mnou měly svatou trpělivost :-)
Na porodním sále mi hodně vadí jejich přístup k dítěti a matce po porodu - dítě jen ukážou, nejdříve přestřihnou pupeční šňůru a potom až dají mimi matce na břicho (na které vám dají nějakou podložku, takže nejste s broučkem tělo na tělo). Strašně brzy mimi berou matce k měření, vážení a čištění a pak jej jí dají už zabalené. Bohužel se prý nedá ve Vítkovicích domluvit, aby Vám mimi nechali hned po porodu déle na břiše a měřili jej třeba přímo na vás. Lékař při šití nebyl taky zrovna dvakrát příjemný :-(

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Pořádně si rozmyslet co čekají a pokud nemůžou mít vše, rozmyslet si dobře, co upřednostní

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - kasmi26 13.10.11 napsala :

Svoje druhé dítě jsem rodila císařským řezem ve Vítkovicích…vzpomínám na to velmi ráda, sestřičky na porodním neuvěřitelně příjemné, hodné. Na šestinedělí také tak ochotně poradí, samy se chodí ptát zda něco nepotřebujete. Byla jsem na nadstandartu takže rodina celý den semnou :)) opravdu příjemné čtyři dny.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Pveronika 27.08.11 napsala :

Zdravim vsechny maminky:)Tak já osobně můžu jen doporučit…:) byla jsem maximalne spokojena a priste jak budu rodit tak jedine vitkovice:) sestricky a porodni asistentky prijemné,ochotné,usmevavé,pomahaly,radily a ikdyz 10× na ne zazvonite tak 10× prijdou slusne se vas zeptaj a radi odpovi:) a na šestinedeli vsechno vysvetlily co a jak delat..no proste jak rikam:)maximalne spokojena:-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Rucniky,vlozky,jednorazove kalhotky,piti

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doklady

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Suza650 21.07.11 napsala :

Rodila jsem ve Vítkovicích 4.6.2010. Původně jsem měla plánovaný termín na císařský řez 10.6., ale mimísku se chtělo na svět dříve. Protože malý byl koncem pánevním, chtěla jsem rodit císařem kvůli dítěte. Poprvé při plánování termínu císaře jsem narazila na Dr. Tvarůžkovou a zkušenost s ní byla otřesná. Nechtěla o císaři se mnou moc diskutovat, ale nakonec se to nějak povedlo naplánovat. Každopádně Ty nervy vám nepřeji zažít. Její chování bylo dost hrubé a arogantní. Při druhé návštěvě (4.6.), kdy už jsem začala trochu krvácet a začaly mi „nějaké“ bolesti v podbříšku jsem natrefila na Dr. Měcha. Chování bylo již přátelštější, každopádně po mě chtěl normální porod, že to zvládnem. Ale já trvala na císaři kvůli konce pánevního. Ještě, že malého odhadl cca na 4kg, takže jsem jela na porodní sál a připravovali mě na císaře. PA naprosto úžasné a empatické bytosti. Strašně moc vás podporují a uklidňují. Absolvovala jsem předporodní kurz s Vlaďkou, i když jsem naučené dýchání z něj nevyužila. Vlaďka je naprosto úžasná a pořád vysmátá jak sluníčko. Moc děkuji za vše Vladi :-) Taťka porod nestihl, ale to vůbec nevadilo. Starali se o mě a malého moc moc dobře. Dr. Měch byl na porodním sále už strašně fajn i celý operační tým. Jen když mi ukazovali malého po vytažení z bříška, nedali mi na oči mé dioprické brýle, takže jsem viděla jeden velký rozmazaný flek. Na druhý pokus, kdy mi ho přinesli po vážení a měření ukázat, mi brýle již nasadili :-) Po zašití - mám krásnou jizvu, parádní steh - mě převezli na pooperařní pokoj a každé dvě hodiny mi nosili malého na kojení. Druhý den jsem s pomocí sestřičky se osprchovala a jela na šestinedělí. Opět každé dvě hodiny mi mimíska vozili na kojení. Prostě super přístup. Druhý den po porodu jsem šla na rooming-in a děťátko již měla stále u sebe i když mě jizva docela bolela. Čtvrtý den po porodu jsem šla s malým domů, protože pěkně přibýval na váze. Pokud budu mít ještě někdy další dítě, určitě bych šla zase rodit do Vítkovic. Vřele doporučuji.

Personál: Dr. Tvarůžková, Dr. Měch, PA Vlaďka, PA Anička Fellerová a ostatní jména bohužel nevím :-(

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Určitě se ptejte na kojení, správnou techniku, i když vám vše ukazují a snaží se pomoci. A nebojte se, ta bolest (ať už při normálním porodu nebo po císaři) určitě stojí za to. Mimi je něco dokonalého a nádherného.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Dost pyžam - košil a hodně vložek..

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - zlatí 13.05.11 napsala :

Ahoj v teto porodnici jsem rodila 2 krat 10.6 2003 a 30.3 2011 byla jsem velmi spokojená s personálem, jak na porodním tak v šestinedělí. PA na porodním super i z novorozeneckého sestřičky nej paní I.Korena která mé spolubydlíci pomohla a nejen jí. Doporučuji tuto porodnici, perfekní přístup k maminkám.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - mayya 30.04.11 napsala :

ve Vítkovicích jsem rodila třikrát, první porod v roce 2000 indukcí, druhý 2004 spontálně a třetí 2010 indukcí, první dva ještě na starém porodním sále, poslední na boxu i s tatínkem, krásný porod a pro nás tři krásné vzpomínky..PA milé, ochotné, personál taky…doporučuji všem mým kamarádkám i v rodině..

Personál: PA Pomahačová, MUDr Tvarůžková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

nepodcenit přípravu a naučit se správně dýchat, nebát se a těšit se na mimčo..

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Milinek 20.04.11 napsala :

Tento příspěvek píši především zájemkyním o epidurál. Já jsem o něm byl rozhodnutá již dlouho před porodem - z porodu jsem měla vždy docela hrůzu hlavně proto, že špatně snáším bolest - omdlévám. Vše jsem to řekla doktorům (bohužel už si nevzpomenu jejich jména, rodila jsem před rokem), ale i přesto mi dr řekl, že to je zbytečné, protože porod už bude co nevidět… takže se mi ho nepodařilo přesvědčit a s hrůzou a v bolestech jsem očekávala, kdy to konečně „skončí“… trápila jsem se v bolestech dalších pět hodin a porod pak proběhl po té, co mi dali injekci na urychlení - resp. silnější a rychlejší kontrakce…Současně mi píchli nějakou injekci proti bolestem, ale spíš mě to oblblo, než tlumilo bolest. Každopádně jsem porod zvládla bez omdlení, ale přesto bych podruhé na epidurálu trvala. O Vítkovicích je známo, že jsou především pro přirozené porody a dle mé zkušenosti s tím musím souhlasit. Jinak PA byla perfektní a stejně tak sestřičky a doktorky na odd.šestinedělí. Výtky jsem měla pouze k jedné doktorce, která mě vyšetřovala na sále - byla to starší blond žena, nepříjemná a arogantní, vyšetření bolestivé. Podle sestřiček ovšem prý kapacita.
Shrnutí: rodit do Vítkovic bych šla znovu, ale trvala bych na píchnutí epidurálu i přes přesvědčování sestřiček a doktorů…

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

vzít si s sebou oblečení pro miminko - z toho nemocničního jsem šílela - košilky se neustále otevíraly a vyhrnovaly, dupačky buď malé nebo velké.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - romči 20.04.11 napsala :

Šla jsem plánovaně na vyvolávačku a můžu říct, že po celou dobu jsem byla neskutečně spokojena se všema. Sestřičky, doktoři prostě všichni o vás jeví zájem, když něco nevíte, tak vám rády pomohou, vysvětlí. Pokoje jesou po dvou, což je akorát, aby si člověk pokecala zároveň měl klid a svoje soukromí. Vřele doporučuji.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně v klidu:-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

No mám takovou vychytávku, kterou sice v seznamech nenajdete, ale je to super pomůcka. Kupte si ve zdravotnických potřebách čtvercovou podložku. Je to jak plenka, akorát v podobě čtverce nebo obdelníku. Je to super pod zadek. Sice při porodu dostanete, al

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - kacato 15.04.11 napsala :

Ve Vítkovicích jsem rodila 30.3. své první dítě Verunku. Všem kdo uvažují, kde rodit, můžu vřele doporučit, byla jsem moc spokojená.
Veškerý personál byl příjemný - sestry na odděleních (šestinedělí i novorozenecké)ochotné, samy se chodily několikrát denně ptát, zda něco nepotřebujeme my nebo děti, jak nám je a jak nám jde kojení. Potřebovala jsem odstříkávát, dostala jsem školení, ukázaly mi to a ještě mi pak donesly studený obklad.
Porodní asistentky byly všechny fajn, bohužel neznám jméno té, která nám Verunku přivedla na svět, abych ji mohla jmenovitě pochválit.
Lékaři byli také v pohodě, na můj vkus komunikovali s pacienty na vysoké úrovni, žádné odbývání. Jmenovitě doktor Svoboda, Švub a paní doktorka Dvořáčková.
Oddělení čisté, pokoje hezké, jídlo nemocniční :) Hned bych šla rodit znova :)

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Barborka86 07.04.11 napsala :

Už od početí našeho kobliha jsem měla jasno v tom, kde budu rodit. Byla to nemocnice Vítkovice.
V souvislosti s těhotenství jsem zde ležela 2×. Poprvé na oddělení porodnicko-gynekologické z důvodu vysokého tlaku v 36 tt. Na tomto oddělení byly sestřičky moc příjemné, hodné a dokázaly velmi povzbudit. Vzhledem k tomu, že jsem v nemocnici ležela poprvé, bylo to pro mě opravdu psychicky náročné. Měření tlaku se pro mě stalo noční můrou, ale sestřička vždycky jak naběhla s tlakoměrem, tak měla úsměv od ucha k uchu i v 1 ráno. Nějaký ten vtípek taky prohodily. Prostě jedna báseň.
Po druhé jsem si tam šla lehnout opět k vůli vysokému tlaku tentokrát na oddělení šestinedělí. I tam byly sestřičky moc milé, až na jednu, ale ta se ke konci také rozněžnila a byla příjemná.
Co se týče pánů doktorů, tak především musím vyzdvihnout paní doktorku Dvořáčkovou, která mi zavedla 2. tabletu na vyvolání a ta byla poslední. Pana primáře, který je také veselá kopa. Co se týče zástupce primáře pana doktora Měcha, tak neoosobní, jeho vyšetření mě bolelo, prostě žádná sláva. A ještě jeden pan doktor, který byl u porodu, nevím, jak se jmenuje, ale asi to byl nějaký cizinec (možná), ten mě šil, bylo to horší než porod.
Porodní asistentky jsem potkala snad všechny za tu dobu co jsem tam ležela 2× 14 dnů. Porodní kurz jsem absolvovala s PA Bárou, která byla opravdu skvělá a bezkonkurenční, moc jsem si přála s ní rodit, ale nakonec jsem byla odrozena PA Nikol a ještě jednou PA (tmavovlasá na krátko střižená), obě byly úžasné. Nikol se mnou byla dokud nedorazil manžel, čapěla se mnou ve sprše, prodýchávala se mnou a hlavně dodávala odvahu. Jinak všechny PA ve Vítkovické nemocnici jsou úžasné a empatické. Jelikož jsem měla porod za hodinku za sebou, nepoznala jsem, jak to opravdu chodí než se porodí.
Na obou odděleních jsem měla na pokoji příjemnou spolubydlící.
Každé ráno se nás přišli zeptat, jestli potřebujeme vyměnit povlečení. Každý den nám 2× vytřeli. Kdykoliv jsem potřebovala pomoci nebyl problém. Jídlo bylo taky dobré až na 1. Lučina 2× - 3× denně každý den. To bylo na mašlu, ještě teď nemůžu lučinu ani cítit.
Jinak jsem rodila 13.12.2010.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Hlavně klid a chladnou hlavu. Zvládli to jiné.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hlavně vodu na pití - po 2 dnech už Vám ten čaj poleze na nervy

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Čači 18.03.11 napsala :

Byl to můj první porod. Všude jsem se dovídala největší pozitiva právě na Vítkovice, tedy jela jsem sem, ač FNO bych měla blíže. A nelituji. Porod byl strašný, vyvolávaný a nakonec zvonem. Zažila jsem tři směny porodních asistentek. Nicméně všechny do jedné byly úžasné a skvělé! Myslím, že děvčata více udělat nemohla, snažily se. Přesto doktoři při porodu byli děsní. Tedy přesně, absolvovala jsem i několik vyšetření před porodem a mohu říci: pan primář vtipný, fajn, doktorka Dvořáčková mě vyšetřovala dvakrát, parádní, další mladá doktorka jejíž jméno si již nepamatuji, v pohodě. Dva mladí doktoři nic moc, ale k vyšetření to stačilo. Ovšem k porodu jsem měla to nejhorší co jsem mohla mít zdá se - dr. Polyiak (nebo tak nějak) a doktor Měch, zástupce primáře. Již nikdy tyto dva nechci potkat a nejraději bych zapomněla jejich jména! Polyiak debil největší, když pominu fakt, že neumí mluvit a sestřička mi musela vše překládat (a to i mému muži, tedy nebylo to tím, že bych v bolestech zblbla), pochybuji o jeho znalostech lékaře. Byl tam vlastně celou dobu zcela k ničemu. Dr. Měch evidentně dal přednost spánku a až v 7 ráno se obtěžoval za mnou přijít (byla jsem na porodním boxu od čtyř odpoledne) a najednou chtěl za každou cenu rodit, přičemž ho nezajímalo, že mi už skončili kontrakce.
Abych to zkrátila, tuto porodnici mohu jen doporučit, jen se vyhněte těmto dvěma doktorům :-)
Odd. šestinedělí bylo fajn a novorozenecké asistentky i lékaři všichni úžasní a báječní.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

tatínka :-)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

veškeré doklady, dostatek košilek a vložek

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - jancaaa 11.02.11 napsala :

Rodila jsem v této porodnici 21.9.2010 byl to můj první porod, takže plný obav z bolesti apod. Musím říct, že tuhle porodnici všem DOPORUČUJU na 100%. Lepší a starostlivý personál snad ani nemůže být.Skvělé a velice příjemné porodní asistentky i lékaři.Věčně usmívající se mladá porodní asistentka Nikol, která mě rodila mi při každé nesnesitelné bolesti přišla dodat trošku optimismu.Byla perfektní !!! I paní doktorka, která mě šila, byla úžasná, sní jsem o šití skoro nevěděla.Porodní sál, krásný a perfektní včetně sociálního zařízení na pokoji, sedačky pro partnera, ihned po příchodu konvice s čajem pro mě a kávou pro partnera apod.Na oddělení šestinedělí jsem se měla jako v bavlnce.První noc jsem si odpočinula,malá byla na novorozeneckém.Při vysokých teplotách, které jsem po porodu dostala mi vyšly vstříc a malou si na noc vzali abych se trošku vyspala.Přístup perfektní.Byla jsem velice a nadmíru spokojená,všem jen doporučuji.Jestli budu někdy rodit druhé dítě, rozhodně půjdu zase jen tam!!!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

doklady,toaletní papír,ručníky.

Nahlásit
neutrální
Porodnice Vítkovice - Cifrula 18.12.10 napsala :

VLASTNÍ ZKUŠENOST: Ve Vítkovické porodnici jsem rodila dvakrát. Poprvé v roce 1999. A potože vše tenkrát proběhlo bez problémů, rozhodla jsem se tam porodit i podruhé (červenec 2010). Z předporodní péče jsem byla nadšená. Mladý lékařský personál se mi zamlouval. Jaké bylo moje překvapení, když mne k plánované indukci přijímal lékař, který zcela jistě nějaký ten pátek přesluhoval (jméno si bohužel nepamatuji). Poslali mne na sál, kde se objevila Dr. Kulová, která přesluhuje ne nějaký pátek, ale snad i sobotu. Můj odhad jejího věku je kolem 70 let. Nechala jsem si udělat odběry, kvůli epiduralu a čekala na ten pravý okamžik, kdy si ho nechám podat. Při otevření na pět cm jsem o něj požádala. K mému zděšení mi jej Dr. Kulová razantně nedoporučila s vysvětlením, že jsem druhorodička a jistě porodím po přípravě. (Oholení-pokud je třeba, klystýr, atp.) Po přípravě jsem neporodila a ani pět hodin poté. Během těch pěti hodin jsem prosila, žadonila, přesto mi nebyl podán. Tentokrát mi to odůvodnili tím, že po podání může dojít ke zpomalení samotného porodu. Ano vím to, ale s mimčem bylo vše v pohodě a když by mne nic nebolelo?! Pro nepostupující porod mne po 12ti hod. dozorující lékař Dr. Rozbroj poslal na sál, kde jsem porodila syna císařským řezem. S tou bezmocí, kterou jsem v červenci cítila, jsem se dodneška nevypořádala. Naštěstí třetí dítě neplánuji, takže mám čas se z toho vylízat. Má porodní asistentka Bc. Pomahačová Kateřina mi byla velkou psychickou oporou.
Na oddělení šestinedělí jsou sestry opravdu velice kamarádské. Co se týká novorozeneckých sester je to trochu horší. Kojení-ptejte se na všechno. Pokud se nebudete ptát, nikdo vám nic neřekne. Občas se setkáte s tím, že na stejnou otázku dostanete dvě odpovědi, každou jinou, ale zeptejte se potřetí a ta která se opakuje, tu aplikujte. Shrnutí: Epidurál si vyjasněte s personálem ještě před první porodní dobou - pokud to jde. Na kojení se hodně ptejte. Pak půjdete domů velice spokojená.
Hodnocení personálu: Dr. Kulová - jistě byla vynikajícím porodníkem v době, kdy se rodilo na poli a chvíli poté, ale dnes již nestíhá. Z jejího arogantního chování jsem přesvědčena, že si je toho vědoma, a tou hrubostí se to snaží zakrýt.
Dr. Rozbroj Marek - velice erudovaný Dr. Dělá čest jménu Rozbroj i tatínkovi, který je také gynekolog.
Bc. Pomahačová Kateřina - vynikající porodní asistentka, lidská, soucitná.
JEŠTĚ JEDNOU PODOTÝKÁM, ŽE JSOU TO VÝHRADNĚ NÁZORY MÉ!!! SVÚJ NÁZOR SI VYTVOŘTE SAMI.

Personál: Dr. Kulová, Dr. Rozbroj, Bc. Pomahačová Kateřina

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Epidurál si vyjasněte s personálem ještě před první porodní dobou - pokud to jde. Na kojení se hodně ptejte. Pak půjdete domů velice spokojená.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - helmitka 08.12.10 napsala :

Rodila jsem zde obě svoje děti, první dceru v listopadu 2007 a druhou v listopadu 2010. I při prvním porodu jsem byla spokojená, ale za ty tři poslední roky jsem si všimla mnoha drobností, které můj dojem z této porodnice ještě vylepšily. Při prvním porodu byla moje dcera na chvilku odnesena na změření a zvážení, tentokrát se vše odehrálo před mýma očima, věci jako položení na břicho po porodu, odstřihnutí pupečníku partnerem a přiložení k prsu co nejdříve jsou zde samozřejmostí. Tentokrát se mě sestra zeptala, jestli chci klystýr, minule mi byl proveden automaticky. Nástřih jsem neměla ani u jednoho porodu. Jako druhorodičky si mě porodní asistentka moc nevšímala, takže polohy pro otvírání jsem si volila sama, teprve v závěru jsem byla požádána, abych si lehla na porodnické křeslo. Pokud bych trvala na jiné poloze, asistentka by mi vyhověla. Po porodu jsem dvě hodiny strávila s dcerkou a přítelem, pak mě odvezli na šestinedělí. První noc nechávají rodičky odpočinout bez dítěte, ráno miminko přivezou a maminky se starají už samy. Tentokrát jsem byla mile překvapena oddělením šestinedělí. Kromě opraveného interiéru a oken, luxus WC a sprchy společného jen pro dvě maminky na jednom standardním pokoji, to byl přístup zdravotnického personálu. Měli jsme přednášku o kojení, manipulaci s dítětem, koupání, neustále se někdo chodil ptát, jestli něco nepotřebujeme. Dokonce už zrušili i zvonění „kravským zvoncem“, kdykoliv byl čas jídla. Na pokoji jsme každá měla svou konvičku na čaj, kterou jsme si chodily doplňovat do jídelny.
Takže snad jediná věc, která mě trochu zarazila, byla ta, že mi dětská sestra v noci, kdy dcerka pořád plakala, nabídla dokrm, na který jsem v zoufalství málem přistoupila, i když se pak ukázalo, že malá neplakala z hladu. No a další drobnost, je třeba mít opravdu skoro všechno svoje, včetně noční košile k porodu a toaletního papíru na šestinedělí. A oblečení pro miminka pamatuje ještě předlistopadovou éru. :-)
Na oba svoje porody ve Vítkovické nemocnici budu ráda vzpomínat a teď už můžu ráda pochválit i oddělení šestinedělí.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - myšánek 29.08.10 napsala :

Rodila jsem ve Vítkovické nemocnici 17.8. Porodnici jsem si vybrala již předem, absolvovala jsem zde předporodní kurz, ve které byla i prohlídka porodnice a pokojů na oddělení šestinedělí. Hned po 36 tt jsem si koupila VIP kartu, abych se pojistila, že zde nebude STOP stav a já porodím zrovna v této porodnici.
Do porodnice jsem dojela na poslední chvíli, tak jsem na porodním sále moc nepobyla. Nicméně, sestřičky, které byly na příjmu byly velice hodné a milé. Když mě dovedly nahoru, mohla jsem si dokonce vybrat, na kterém sále bych chtěla rodit. Mojí Nikol rodila moc hodná porodní asistentka jménem Nikola ProškovÁ ( chodila jsem k ní na předporodní kurz ). Porod se díky ní a moc hodným sestřičkám a doktorům stál nejkrásnějším zážitkem. Moc mi pomohla, když už jsem myslela, že nemůžu. Samozřejmostí bylo po příchodu kafe pro partnera a čaj pro mě.
Na oddělení šestinedělí to bylo taky fajn. Měla jsem moc krásný nadstandardní pokoj, kde nechyběla televize, lednička. Všechny sestřičky z oddělení šestinedělí i novorozeneckého oddělení, byly moc hodné, laskavé a velice starostlivé. Čisté pleny i oblečení mi vyměnily kdykoliv jsem řekla ( a že jsem látkové pleny chtěla vyměňovat pořád ). Své jsem musela mít akorát jednorázové pleny a vlhčené ubrousky. Asi je to v každé porodnici, ale mile mě překvapilo, že na postýlce byl monitor dechu, bez kterého bych asi neusnula.
Jídlo mne taky velice mile překvapilo, protože jsem myslela, že to bude hrůza, ale ono to bylo vážně dobré. Opravdu jsem si i pochutnala. Doktoři ( zvláště dětský primář, který nás pouštěl domů, byl úžasný ) byli všichni opravdu moc hodní.
Nemám vůbec nic, co bych mohla napsat, že se mi ve Vítkovické porodnici nelíbilo.
Jestli budu mít ještě další mimčo, rozhodně budu rodit zase zde!!!
Všem moc doporučuji!!!!!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Není třeba nic, co není na seznamu věcí, který má porodnice na stránkách.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - EvaOstrava 20.06.10 napsala :

Porod jsem měla rychlý, bez komplikací. Personál na porodních boxech úžasný, ochotný a usměvavý. Měla jsem skvělou usměvavou porodní asistentku Vlaďku, díky ní jsem se ničeho nebála a vše bylo jak má. Lékaři taky výborní. Šila mě mladá paní doktorka a jizva teď není vůbec vidět. Dala si záležet :-)
Oddělení šestinedělí, to už bylo jiné kafe. Pokoje pěkné,l ežela jsem na polonadstandartu, sestřičky většinou milé a ochotné. Bohužel se našla i jedna ne zrovna přívětivá. Na maminku, se kterou jsem byla na pokoji, byla dost nepříjemná a to jen proto, že po ni něco chtěla. Vadila mi neochota při výměně prádla, chtěla jsem jednu plenu navíc a nešlo to. Mít jednu plenu na utírání pusinky a zároveň jako podložku do postele na kojení je prostě děs. Do toho byla moje dcerka dlouhá a zároveň ji bylo předepsáno široké balení a tak jsem potřebovala větší dupačky - připadala jsem si, že se doprošuji. Měla jsem tu smůlu, že před naším pokojem měly uklízečky židle a po úklidu tam chodily kecat. Hodně nahlas, takže mě to rušilo.

Nevýhody: vlastní košile k porodu, vložky, toaletní papír, pleny pro dítě. Vzhledem k cenám (otec u porodu 800,–, polonadstandart(2 maminky,prodloužené návštěvy, hezčí koupelna a wc) 450,–/den) by toto mělo být v ceně.

Přesto bych tuto porodnici doporučila. Nevýhody jsou pouze maličkosti a výhodou jsou skvělí lékaři a porodní asistentky, většina sester. Všechna vyšetření byla provedena poctivě a u miminka také.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

prvorodičkám - předporodní kurz
všem - plavání a cvičení pro těhotné ve Vítkovické nemocnici

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

nějaou starou košili a ručník k porodu, protože dopadnou nemile a na boxy nepromokavé papuče

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - zavule 04.05.10 napsala :

Vítkovická porodnice je úžasná. Porodní asistentka byla skvělá, sestry na šestinedělí i dětské taky super. Nic nemůžu vytknout.Chování, přístup na jedničku, ze vším ochotně poradí. Pořád se všichni ptají, jestli něco nepotřebujete. Kdybych se netěšila domů za svou dcerou, tak bych tam i zůstala déle. Byl to nádherný porod. Můžu jen doporučit.Nadstandardní pokoj ani nebyl nutný, byly jsme na pokoji dvě a úplně v pohodě.

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Mona.M 12.03.10 napsala :

V této porodnici jsem rodila 5.3.2010 a byla jsem maximálně spokojená,jak s příjmovým personálem,tak i s porodnickým a to i s praktikantkami a i s šestinedělním.Velice příjemná byla doktorka na šestinedělí jméno nevím,ale byla to slovenka (je tam jediná slovenka) měla černé vlasy a brýle.A vůbec všichni byli moc ochotní a vstřícní.Pořád se ptali jak mi je a co malá a jestli nepotřebuju poradit.Byla jsem na nadstandartním pokoji,sprchu jsem měla společnou jen s jednou paní,která byla taky na nadstandartu.Pokoj i koupelna moc pěkné.Na normální pokoj jsem nechtěla z toho důvodu,že bych se nemohla ani po pokoji projít,když jste tam dvě nebo tři,představa,že bych měla pořád jen ležet v lůžku mě teda nenadchla-tak proto jsem volila nadstandart.Navíc soukromí je prostě soukromí a ktomu neomezené navštěvy (9-21h).
Takže moc velká spokojenost!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Teplé ponožky-na „hekárně“ a na porodním boxu už při silných kontrakcích mi bylo strašné teplo ponožky bych nesnesla,ale jakmile jsem porodila dostala jsem strašnou zimnici,takže ihned ponožky a museli mi dát i peřinu :-)
A taky pití,ale radši něco slaze

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - lukinka 05.02.10 napsala :

Mohu jen doporučit,spokojenost jak s personálem na porodním tak i na šestinedělí,I když to jsou již 4 roky co jsem zde rodila a v té době byla porodnice vybavená zastarale,letos se chystám rodit opět zde.
Rodil mě sám primář (sice SC),ale byl naprosto skvělý,hlídal si mě celý víkend než došlo nakonec k akutnímu SC.A porodní asistentky naprosto skvělé,dokonce mi samy půjčovaly větrák,jelikož jsem rodila v červenci v těch největších vedrech a stále se ptaly jestli něco nepotřebuju.
Dětské sestry rády a ochotně přispěly pomocí a radou.

Personál: primář marion Mantič Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Mahja 25.01.10 napsala :

Vybavení na pokojích bylo zastaralé, ale rozhodně se tam vyplatilo jít, už kvůli „lidskému“ přístupu. Sestry ochotně odpovídaly na naše všetečné dotazy prvorodiček! Ale našly se vyjímky…
Porodní sál byl krásný, ikdyž jsem si ho moc neužila… :-) A porodní asistenka báječná!

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nestresovat, zvládlo to tolik mamin před Vámi!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Rozhodně s sebou teplé ponožky!!!!

Nahlásit
doporučuje
Porodnice Vítkovice - Taminka 28.12.09 napsala :

Naprosta 100%spokojenost,jakmile jsme do porodnice prijeli,vse v pohode,zadny stres,prijem ok,porodni boxy 1*,byla sobota a rodila jsem tam sama,porodni boxy jsou 4,super vybavene,vse ciste,balon,sprcha atd.
Urcite doporucuji vzit si cukle a ponozky i kdyz je box klimatizovany tak mi pri porodu byla zima na nohy:).
Sestricky i PA naprosto bezvadne,po porodu jsem ihned dostala dcerku na bricho i s pupecni snurou,vazeni atd na porodnim boxu takze ji nikdo nikam nenesl,dalsi dve hodiny zustala s nama.
Sestinedeli-dostala jsem nastandart,nutno zazadat uz pri prijmu,nadstandart stal 500kc na den,mela jsem vlastni wc a sprchu coz bylo k nezaplaceni,navstevy od cca 7 z do 22hodin,jidlo nic moc ale dalo se.Urcite si sebou vzit rucniky,vlozky,podlozky pro mimi na prebalovani(maminka dostane jen jednu),zupan.
Pro miminko pleny,vlhke ubrousky-nedavaji.
Obleceni maji.

Personál: PA Anna Fellerova

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

papuce,vlozky,rucniky..zbytek muze dovezt tatinek.

Nahlásit

Fotky z porodnice

Není nad chvilku, když držíme své vytoužené dítě v náruči

Možnost masáže

Modrý porodní sál

s dětmi na nadstandardu

každý box má svou vlastní hekací toaletu

pultík v akci

hekací gauč či odpočinek pro doprovod

pultík pro manipulaci s miminkem

Kojení po porodu

naše holčička
1 komentář

NIKOLKA VÁHA 3.800 G,51.CM

Hned po porodu k mamince.

Ošetřování miminka probíhá před vámi, nikam vám mimčo neodnášejí!

pult na ošetření novorozence je blízko lůžka, miminka nikam nenosí

pohovka na porodním boxu, vlevo jde vidět část vaku

Nadstandart

Nadstandart

Přidejte Vaše fotky k porodnici Vítkovice.>

Děti z porodnice Vítkovice

Maminka Město Dítě Míry Narozeno
Děti narozené v porodnici Vítkovice
alenka19 Alenka 45 cm, 2800g 10.05.2019
LuciMik94 Ostrava Anna 51 cm, 4090g 17.04.2019
Nellyy Gabriella Amellie neznámé 04.03.2019
kalinichta Dolní Lutyně Alfredík 50 cm, 3500g 06.01.2019
Omii Ostrava Adéla
48 cm, 2900g 27.12.2018
Denisadomca Dominiček
47 cm, 2800g 19.11.2018
Lilly252 Hlučín Kristýna
49 cm, 3250g 11.10.2018
Kolaka Sofie
50 cm, 3200g 09.10.2018
Bebuša123 Matěj 51 cm, 3800g 05.10.2018
EvaBorska23 Sofinka neznámé 16.09.2018
MichaelaKli Matěj 50 cm, 3750g 13.09.2018
Barbaressa Kira
50 cm, 3150g 24.08.2018
Verunka670 Martina
47 cm, 2650g 11.08.2018
Kača666 Pustějov Lukášek
49 cm, 3200g 27.07.2018
Kkaattuusskkaa Marie neznámé 26.07.2018
Dablik 15 Ostrava Karlík
52 cm, 3g 18.07.2018
Bbarulinkas Orlová Aneta neznámé 10.06.2018
Mirecek bukah Miroslav
51 cm, 3300g 06.06.2018
Milennka Adam
51 cm, 3800g 12.05.2018
pepiček12 joshef drapak
50 cm, 3550g 07.05.2018

Rodily v porodnici Vítkovice

Chystají se rodit v porodnici Vítkovice

Žádná uživatelka zatím nepřidala chystaný porod v této porodnici Chystám se rodit v porodnici Vítkovice (přidat na profil) »

Diskuse o této porodnici

Rodila jste v porodnici Vítkovice?