Porodnice Vítkovice

Porodnice v Ostravě-Vítkovicích je nositelem titulu Baby Friendly Hospital. Zdejší Centrum péče o matku a dítě zajišťuje komplexní zdravotnickou péči o maminky a novorozence.

Na porodním sále v porodním boxu je rodičce a jejímu doprovodu zajištěno soukromí.
Každou středu probíhají prohlídky porodního sálu. Na tel. čísle 595 633 509 si lze domluvit prohlídku individuální.
Připravena je pro vás i virtuální prohlídka.

Předporodní kurz se skládá ze 6 lekcí a stojí 600 korun. Přihlásit se na něj můžete na tel. čísle: 595 633 509.

Chystáte-li se k porodu ve vítkovické porodnici sepsat porodní plán, projděte si nejdříve informace na internetu. Zjistíte, že mnoho z toho , co bývá vysloveno v porodním plánu je již v této porodnici samozřejmostí.

V rámci poporodní péče se uplatňuje rooming-in. Porodnice má k dispozici celkem pět nadstandardních pokojů.

Seznam věcí, které je třeba si přibalit do zavazadla do porodnice naleznete na Internetu.

Doporučují maminky porodnici Vítkovickou nemocnici Ostrava a. s., Gynekologicko-porodnické oddělení?

Hodnoceno 103x

Máte již zkušenost? Pomozte ostatním:

Přidat zkušenost s porodnicí

Informace a kontakty

Primář: MUDr. Ivana Lukáčová

Oddělení: +420 595 633 516

Laktační poradkyně: +420 602 763 499

Novorozenecké oddělení: +420 595 633 540

Adresa: Zalužanského 1192/15, Ostrava 703 84

URL: http://nemocnicevitkovice.agel.cz/pracoviste/oddeleni/gynpor.html

Fotky z porodnice

Zkušenosti uživatelek s porodnicí Vítkovice

21.07.20

Porodnici mi doporučily kamarádky, které měly bezproblémové porody a nemohly si na nic stěžovat. Osobně mám však otřesnou zkušenost jak s porodnickým oddělením, tak oddělením 6nedělí. Byla jsem hospitalizovaná kolem 2. hodiny ráno pro odtok plodové vody (byla jsem po termínu), bez kontrakcí, bez změn a s krásnýma ozvama.
Ráno začaly přicházet občasné slaboučké kontrakce, kolem poledne se potom ozvy začínaly mírně zhoršovat, ale nic převratného. Každopádně jsem byla nevyspaná a věděla jsem, že pokud budu v nemocnici trávit další noc, bude to ještě horší + vidina toho, že mi odpoledne měli začít dávat do žíly antibiotika … tak jsem poprosila o vyvolání. Přesto, že jsem apelovala a vysvětlila, že cítím, že se porod přirozeně nedostaví, že se malá v bříšku už taky necítí vůbec dobře (byla daleko méně aktivní) a že pokud budou čekat do dalšího dne, akorát do mě budou muset cpát extra sračky v podobě antibiotik a já nebudu na porod mít sílu, protože trpím od malička na nespavost a na neznámém místě usnout nedokážu, nebylo mi vyhověno. Rozumím tomu, že k vyvolávání se přistupuje pouze v krajních případech, ale přijde mi to jako menší zlo, než dostávat co pár hodin antibiotika do žíly. Navíc by se přeci mělo přihlížet na instinkt maminky, nebo ne?
Abych pokračovala, nechali mě tedy tak, později mi přišli podat antibiotika, vaginální kontrola za ten den x krát, ačkoli mi to nepřišlo nikterak zásadní, když jsme neměla ani pořádné kontrakce a při odtoku vody hrozí zanesení infekce právě tímto způsobem. No co, nikdo se mě na nic neptal. V noci jsem nemohla spát, ani kdybych chtěla, skrze neustálé kontrakce. Ne porodní, slabé, ale spát mi nedovolily.
Ráno mi bylo oznámeno, že budou konečně vyvolávat. Ozvy byly horší a horší s každým poslechem. Dostala jsem první tabletku kolem osmé hodiny. Dostavily se kontrakce a začala jsem chodit na záchod snad co 15 minut. Stále jsem se však neotevírala. Doktoři a sestry chodili a strkali do mě prsty, jako by se nechumelilo, i když bylo zřejmé, že zase tak silné kontrakce ještě nemám, jak sami pronesli. Co se tam snažili udělat, mi vysvětlil až sympatický doktor, který přišel snad jako 5. toho dne s tím, že mi údajně praskl jen určitý vak blan, ale stále je potřeba prasknout zbytek. Nepovedlo se mu to a říkal, že snad cítí hlavičku, tak mi do toho zbytečně nebude zasahovat, když to nejde nijak snadno.
Asi hodinu po něm přišla doktorka, které bylo jedno, jestli cítí nebo necítí hlavičku, jestli mě to bolí a nebo nebolí a po 5 minutách vrtání v mé vagíně konečně udělala, co chtěla. Porod však nepostupoval ani tak. Ve 12:30 mi přišli podat druhou tabletku. Do 5 minut po vypití se mi rozjely silné kontrakce. Na záchodě jsem již seděla téměř nonstop a měla jsem nekontrolovatelnou potřebu tlačit, i když už jsem neměla co tlačit, krom dítěte. Když jsem přišla ze záchodu zpět na pokoj, bylo nějak kolem 1 hodiny a chtěla jsem, aby mě porodní asistentka zkontrolovala, protože jsem byla přesvědčená o tom, že tohle jsou již porodní bolesti. Ta se mi však vysmála, že to tvrdí každá prvorodička, že to nepoznám, protože nevím, jak porod bolí a je nemožné, aby se mi spustil půl hodiny po podání prášku. Přinesla ozvy a dala mi je tedy na břicho. Nebyla jsem ani schopna v klidu ležet!
Samozřejmě jsem je okamžitě strhla v té bolesti, kdy jsem se už jen kroutila a prosila, aby mě uspali a vzali na CS. Díky bohu za mámu, která mi spolu s přítelem dělala doprovod, protože když viděla, jak trpím, zavolala PA, aby mě OKAMŽITĚ zkontrolovala, protože tohle není normální a zabere jí to sotva 10 sekund (je to směšné, když zpětně přemýšlím, protože mě nevyžádaně kontrolovali všeho všudy jen v ten den tak 20×, ale když jsem jednou konečně chtěla, tak jim to bylo za těžko). Píchla mi něco na bolest, neřekla ani slovo o tom, co to bylo (okamžitě se mi z toho chtělo zvracet) a po kontrole zakřičela, že jsem na 8 prstů a tedy RODÍME. Klystýr ani nahřát hráz jsme tedy nestihli. Jeli jsme na sál a přítele poslala, aby se převlékl, že potom půjde máma. Když jsme dojeli na sál, porod byl již v plném proudu. Přítel přišel a máma se už ani nešla převléct s tím, že by potom porod nestihla. Během porodu došlo ke spoustě věcí, jež byly neprofesionální a porod mi vysoce znepříjemnily. Když pominu fakt, že mi tak 6× něco píchli do kapačky, aniž by řekli CO VLASTNĚ, že absolutně nerespektovali polohu, ve které bych ráda rodila, ale poručili, že mám ležet na zádech, nebo že na mě řvali, kdy mám vlastně tlačit a jak, tak mě začala PA cévkovat uprostřed porodu, že malá nějak nechce ven, tak mám asi plný močový měchýř, ač jsem na ni křičela, že si to nepřeju, protože jsem byla na záchodě tak před 20 minutama a od rána téměř nepiju, takže určitě močák plny mít nemůžu! No otřesný zážitek. Do teď to mám před očima v živých barvách.
Myslela jsem si, že více mě vystresovat už nemůžou, ale zvládli to. O pár chvilek později začal pípat přistroj měřící ozvy a mladá sestřička vykřikla, že nemůže ozvy najít. ANO, OZVY, KTERÉ SLÁBLY OD PŘEDCHOZÍHO DNE a nikdo s tím nic nedělal. Už od samotného začátku porodu byly minimální. V tom vedoucí PA zakřičela, aby někdo zavolal pediatra. Než jsem se nadála, v místnosti bylo asi 7 lidí, když nepočítám svůj doprovod a doktorka se sestrou mi najednou začaly skákat na břicho. Zkušenější PA se podařilo najít slaboulinké ozvy s tím, že musíme okamžitě porodit, jinak to nedopadne dobře. Okamžitě byl proveden nástřih (na 2 střihy) a malá začala pomalu vylézat na svět. Tlačila jsem, co mi síly stačily, ač na mě personál apeloval, že to není dost (a to jsem měla popraskané cévky v celém obličeji, na krku i na hrudi, ale prý to moje tlačeni nebylo dost). Když malá konečně přišla na svět, hodně se mi ulevilo. Byla zdravá, krásná, jen měla bouličku na hlavě (nikdo mi neřekl z čeho a raději jsem po tom ani nepátrala). Placentu jsem také neporodila přirozeně, ale tahali ji ze mě, protože přece nemají čas! Šití byla jedna velká katastrofa, nejen, že jsem byla nastřižená, ale taky hodně potrhaná zevnitř. Doktorka na mě byla velice nepříjemná, že nemají čas, mají další porody a já nevydržím v klidu, že to přece nemůže bolet více než samotny porod. Po této velké katastrofě si malou vzali neznámo kam a přivezli mi ji o pár chvil později na oddělení 6nedělí. Na většinu sester na tomto oddělení si nemohu stěžovat, ale i tam se našly černé ovce. Co mě pobavilo hned ze startu? Každá se na kojení dívá úplně jinak, dá vám jiné rady, jejich názory se zkrátka naprosto liší a vy potom nevíte, čemu vlastně věřit. Když už jsou v jedné nemocnici, měly by se sjednotit. Další věc byla, že ačkoli jsem byla na nadstandardu, neustále mi někdo do pokoje chodil. Zrovna byl pokoj po rekonstrukci, takže do něj chodili dělníci něco dodělávat, ukazoval se například paní fotografce v rámci exkurze, uklízečky za sebou nechávaly otevřené dveře, sestry večer neklepaly, budily nás, no hrůza. Nadstandard jsem si za nemalé peníze platila, abych mohla chodit polonahá a větrat prsa, abych měla soukromí, ale soukromí bylo to poslední, s čím jsem se tam potýkala. Když jsem si malou vzala jednou k sobě do postele, dostala jsem přednášku o tom, že si zabiju dítě, jak ji zalehnu. Já mám na co-sleeping vlastní názor, a aby mi tohle sestra řekla? To je docela drzé. Stejně jako to, že mi některé z nich ZAKAZOVALY kojit častěji než 2 hodiny a pokud jsem to dělala, bylo mi řečeno, že to já jí způsobuju koliky, na které od prvního dne trpěla. Jednaly se mnou jako s malým dítětem, ne dospělou ženou a podle mě to není v pořádku. No řeknu vám, že zážitek/trauma na celý život.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Vybrat si jinou porodnici.

3629
05.03.20

Rodila jsem zde v lednu 2020 císařským řezem kvůli poloze koncem pánevním a strávila jsem v nemocnici týden (kvůli kojenecké žloutence). Lékaři i sestry na porodním sále, šestinedělí i novorozeneckém byli velice příjemní a ochotní zodpovědět jakékoli dotazy, člověk neměl pocit, že obtěžuje s něčím, co zodpovídají 20× denně. Úžasné byly dětské sestřičky, ač skoro samé mladé slečny, všechny byly moc milé a vždycky poradily s kojením klidně i uprostřed noci. Jídlo bylo na nemocnici chutné, každý den byl výběr ze 2 jídel, které se hlásilo předem. Pokoje jsou pouze po 2, takže jsme se nemačkaly. Byla jsem velice spokojená a v budoucnu bych ráda rodila druhé dítě opět ve Vítkovicích.

257
28.02.20

Jak už tady párkrát zaznělo - tak vyšetření i porodní oddělení naprosto úžasné. Personál, přístup, porod a vše kolem byli i přes ty komplikace a dlouhý porod perfektní. Co ale pro mě jako prvorodičku bylo moc, tak přístup a jednání některých sester na oddělení šestinedělí. Měla jsem problém s kojením, nevěděla jsem jak na to, malá se přisávala špatně a mléko ji neteklo, jen mi rozkousala za ten týden bradavky do krve. Hubla, cpali do ní příkrm místo toho, aby mi pomohli naučit se jak ji kojit, protože mléka jsem měla víc jak dost. Kojit jsem se naučila až pak doma s manželem z youtube. Dudlík jsem chtěla dávat malé, ale ten mi sestra hned první den zabavila, že oni jsou porodnice bez dudlíků - to mi nikdo neřekl. Byla jsem na nadstandardu a některé sestry ani neklepaly a v noci do pokoje rozrazily dveře, rozsvítily, i když jsme obě spaly…když viděly, že mám malou v posteli a spím s ní, začalo divadlo, že do půl roku mám na krku rozvod, že dítě nepatří do postele, ale musí být mimo. Když chcete něco vědět ohledně oblíkání nebo péče, odkážou vás na pediatra po porodnici…některé sestřičky byly ale moc fajn, jen s tím kojením tam nemá nikdo trpělivost a dávají vám neustále do hlavy, jak jste neschopná, když vám to nejde. Jídlo fajn, jen jsem si nechávala pečivo vždy až na druhý den, protože ho dostáváte každý den čerstvé. Druhý porod bych tam určitě absolvovala, ale to oddělení šestinedělí mě hodně odrazuje a je to škoda.

05.02.20

V porodnici ve Vítkovicích jsem rodila své první dítě v lednu 2020. Už od porodních kurzů, které vedla paní Vlaďka bylo vše dle mých představ. Od kontrol, příjmu, porodu byl personál velmi milý a vstřícný - sestřičky, porodní asistentka a lékaři. Na oddělení šestinedělí byli všichni nápomocní a vždy se bylo na koho obrátit. Mohu jen vřele doporučit.

K87
1
16.01.20

Dobrý den, rodila jsem ve vítkovické porodnici v září 2019. Byla jsem velice spokojená. Vše proběhlo skvěle.
K porodu jsme přijeli už s velkými a častými bolestmi. V příjmové ambulanci mě vzali přednostně (bylo trochu nepříjemné belhat se v bolestech mezi lidmi v ambulanci, která byla plná lidí). Hned mě přijali, rychle se dovyplnili papíry a už jsme s manželem byli na porodním boxu. Porodní asistentka byla mladá a velice příjemná. Neměla jsem žádná zvláštní přání a na všem jsme se domlouvaly dle potřeby. Porod byl velice rychlý, stihla jsem využít jen sprchu, potom se malý narodil. Dostala jsem ho ihned na břicho. Poporodní ošetření bylo šetrné. Následovaly dvě hodiny seznamování, měli jsme klid, sem tam se někdo přišel zeptat, jestli je vše ok. Potom mi pomohli do sprchy a jeli jsme na pokoj. Na oddělení šestinedělí taky vše v pořádku. Miminko mi přivezli až druhý den ráno (chtěla jsem to tak), sestřičky dohlížely na maminky, miminka, kojení apod. Vše ukázaly a kontrolovaly. Takže péče na jedničku. Strava dobrá. Dostali jsme spoustu dárečků pro mě i pro miminko. Porodnici doporučuji. Jediné, co bych vytkla, je špatný přístup k ambulanci a drahé parkování(240Kč/8hod).

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se a věřit jim, jsou tam opravdu profesionální.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Více vlastních lehkých nočních košil
hodně poporodních vložek
Intimní mycí gel s dubovou kůrou

4
12.12.19

Nemohla jsem se lépe rozhodnout. Strašně příjemný a ochotný personál. Se vším mi pomohli, vše vysvětlili. Měly strašně vstřícný a ochotný přístup. Navíc jsme dostali strašně moc dárečků. Výborný a luxusní nadstandardní pokoj. Jsem ráda, že jsme si vybrali zrovna Vítkovice.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajít si na prohlídku porodnice.

112
31.10.19

Byla jsem rozhodnutá rodit zde i přes to že miminko bylo KP, chtěla jsem rodit přirozeně ale nakonec se musel udělat CS. Byla jsem zklamaná, ale všichni se o mě perfektně starali. Skvělý tým složený z velmi příjemných lidí z profesionálním přístupem mi svým způsobem také zpříjemnil CS. Na JIP jsem měla veškerou možnou péči a měla jsem miminko stále u sebe také přítomnost manžela od rána až do večera pro mne byla velmi příjemná. Personál na oddělení šestinedělí skvělý, vstřícný, na poslední dva dny jsme měli s manželem nadstandardní pokoj, kde mohl i přespat. Takže za nás s manželem velmi doporučujeme:)

Personál:

MUDr. Vanda Klimánková ( personálu tam bylo více, díky CS )

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Snažit se tam jít s dobrou náladou:). Profesionální personál se skvělým přístupem se o vše postará:)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Doprovod - psychická podpora:)

920
06.07.19

Nepamatuju jsi jméno PA ani doktorky, ale za mě naprostá spokojenost. Porod super (neměla jsem žádná zvláštní přání), peče taky super. Jediné, co mi vadí je posedlost všech sester (krom jedné jediné) kojením - ale to je dnes všude. Ale zas musím říct, že se se mnou nadřely, chodily mi masírovat prsa a odstříkávat ve dne v noci a pořád příjemně. Přítel taky maximálně spokojen.
Jedinou sestru jsem moc nemusela, jméno nevím, starší. Při šití se jim stala taková nemilá věc, která se ale stává všude, ale můj pocit z porodnice to neovlivnilo, rodila bych tam zas. Navíc jsou ochotní, vše, co je třeba koupit, tam koupíte (od sterilizačních sáčků po odsávačky) nebo lze zapůjčit.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nadstandard

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Seznam viz. web porodnice

16.01.19

Byla jsem prvorodička. Můj gynekolog je primářem na fifejdach, ale já se přes doporučení rozhodla pro Vítkovice. Veškeré příjmy a kontroly byly hrozné. Poprvé jsem šla kvůli špinění. Volala jsem nejdříve do nemocnice, jestli mám jezdit nebo to nic není, když nekrvácím. Řekli mi ať jedu. Když jsem přijela doktor se tvářil, jako že ho to hrozně otravuje takhle v noci, že je vše v pořádku. Na první kontrole jsem měla špatné výsledky ozev. (Ty jsem měla mimochodem už jednou u svého doktora, a to jsem jim taky řekla.) Nechali si mne tam na noc na pozorování a ráno mne propustili. Další kontrolu jsem měla na termín. Hrozně jsem si stěžovala, jelikož jsem nebyla víc jak týden na velké. Měla jsem hrozné bolesti. Prosila jsem o vyvolání. Nebylo mi vyhověno. Týden po termínu jsem začala mít od rána kontrakce. Přijeli jsme do nemocnice odpoledne a já je opět prosila ať mi to vyvolají. Opět odmítnuta s tím, že se počká do zítřka. Na druhý den ráno mi dali tabletku a já hned začala rodit. Porod probíhal v pohodě. Byl se mnou od začátku přítel a děkuju bohu, že tam byl. Ale jelikož jsem měla velké bolesti, souhlasila jsem s epidurálem, který mi byl doporučený mým lékařem. Paní anestezioložka mi zničila porod! Říkala jsem jí, že mám kontrakci ať chvíli počká. A ona mi v té největší bolesti píchla jehlu do zad. Cukla jsem sebou a ejhle. Umrtvila mi půlku těla jako bych šla na císaře. Od té doby jsem se nemohla hýbat a musela jsem jen ležet. Ani do sedu jsem nemohla. Myslela jsem že tam bolestí umřu. Až mi po dlouhé době daly analgetika. Po první jsem zvracela, po druhé jsem spala. Vždy po kontrakci jsem ušla. Byla jsem jak zfetovaná, nic si nepamatuju. Jen vím, že se najednou objevil lékař a začal mne utěšovat že je vše v pořádku.
Ušla jsem. A ejhle najednou je přede mnou tak šest sedm lidí a já nevím, co se děje, jen vím, že to hrozně bolí. Dokázala jsem poslouchat jen svého přítele, který opakoval, co řekl doktor. Až bylo po všem, ušla jsem. Potom mně doktorka začala šít. Neměla jsem nástřih, ale byla jsem hrozně potrhaná zevnitř, malého mi museli tahat zvonem. Doktorka, co mě šila byla velmi nepříjemná. Řvala po mně ať jsem ticho, že to nejhorší mám za sebou. Malého mi přinesli až po dvou hodinách.

Na pokoji po porodu se ke mně sestřička chovala strašně. Nedokázala mi říct, co se stalo, co teď bude. Jen že musím 24h jen ležet. Umyla mě, že na mě vylila vodu. Dala mi čtyři vložky a odešla. Chtěla jsem kalhotky a pořádně umýt, řekla mi, že až ráno. V noci jsem se vzbudila celá od krve. Volala jsem a naštěstí přišla mladá sestřička, která mi pomohla se umýt aspoň vlhčenýma ubrouskama. Podala mi kalhotky a já byla spokojená. Na druhý den jsem vstala a zjistila, že mám tak slabou páteř, že se neudržím na nohách. Takže jsem celý den proležela nebo prochodila v bolestech. Na druhý den mně neskutečně bolela hlava. Paní anestezioložka mi propíchla blanku a mně začal unikat mozkomíšní mok. (Mozek se mi otřásával o lebku) nemohla jsem ani pohnout hlavou. Chtěla jsem s tím něco udělat, ale že prý počkáme. Čekali jsme tři dny až jsem si dupla a zažádala o zákrok. Kdy mi mou krví ucpou tu dírku. Vše se povedlo a já se mohla konečně na druhý den postarat o malého.
Prožila jsem si největší dno. Týden potupy, kdy jste zacévkovaní, umývá vás každý den jiná sestřička. Přebaluji vás, protože sama nejste schopna. Malého nosí jen na kojení. V leže toho člověk moc nezrobí. Plakala jsem každý den, odmítala jsem jíst. Byla jsem na dně! Ale na personál si nemůžu stěžovat. Všechny sestřičky na všech odděleních byly úžasné a moc mne podporovaly. I porodní asistentka byla skvělá. Ale můj gynekolog, když viděl v jakém jsem stavu a jak je dítě velké mi chtěl vyvolávat porod týden před termínem. A já blbá se bála, tak jsem do toho nešla. Malý nemohl projít mojí pánví… mohli na to v nemocnici přijít hlavně když jsem měla asi pětkrát špatné odezvy srdíčka. Jsem zklamaná z přístupu lékařů, né sester. Týden kdy jsem přišla domů jsem byla vděčná za svou matku. Měla jsem tak slabou a zničenou páteř z těch zákroků a týdenního ležení na zádech, že jsem nemohla chodit, stát ani nosit malého. Doteď mně záda bolí a už jsou to čtyři měsíce. Jsem hrozně zklamaná protože jsem do té nemocnice vložila důvěru a oni mě zklamali. Omlouvám se, že je příspěvek moc dlouhý, ale potřebovala jsem to někomu říct. PS: a to jsem zde nenapsala vše.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Mít partnera u porodu!

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír

17.11.18

24.1. 2018 jsem byla na vyvolávačce po termínu porodu. Měla jsem termín 17.1. 2018, ale říkaly, že počkají. Poslíčky jsem měla v listopadu, ale řekli mi, že si vymýšlím. Když mi po 3. vyvolávačce praskla konečně voda, tak jsem viděla, jak byla zelená jako bažina. Rodit mě dali až další den ráno a to mi ještě zkazili císařsky řez. Takže doopravdy nedoporučuji jít do Vítkovic. Ani jídla moc neumí. Byla tam 3 krát i moje mamka a taky nedoporučuje nikomu. Byla teď v Porubě a slyšela jsem samou chválu, ve Vítkovicích jsou dokonce i nepříjemné sestřičky. Nutily mě kojit, když samy po odsání odsáváčkou viděly, že to je žluté jako lidská moč, ale pořád to nutily mojí malou pít, takže za mě nechodit do Vítkovic. Dokonce jsem měla i pokoj společný s jednou paní co měla vši.

15.11.18

Naprostá spokojenost, jsem strašně ráda, že jsem nešla rodit jinde.

Do porodnice jsem přijela se strachem ve 3 hodiny ráno ( s tím, že mi ASI odtekla plodová voda, čili, jsem se bála .. že na mě budou nepříjemní ) Obrovský omyl, strach byl zbytečný .. hned na přijmu si mě přebrala strašně usměvavá a příjemná sestřička, která mě po vyplnění papírů, přenechala mladému panu doktorovi.
Pan doktor byl taky fajn, ale dle jeho kontroly, krom menšího odtoku plodového vody, to na porod nevypadalo - Každopádně, si mě tam díky bohu nechali.

Nahoře, si mě převzaly holky z porodního a byly dokonalé. Ač to podle doktora vypadalo, že jen tak neporodím … nezanedbaly absolutně nic, daly mi ten pas a po 15 minutach za mnou přiběhly, že do odpoledne bude Emička venku.

Do porodnice jsem přišla bez porodního plánu, absolutně jsem jako prvorodička nevěděla, co tam mám psát… byla jsem připravena si nechat poradit a jsem za to ráda. Porod jsem díky nim a manželovi zvládla perfektně a to bez epidurálu a nastříhu a bezjakéhokoliv poranění.
Na oddělení šestinedělí musím také všechny sestřičky pochválit, včetně sestřiček z novorozeneckého. Měla jsem opravdu pocit, že lépe už o nás nemůže být postaráno. Radily nám, pomáhaly a opravdu z nich šlo citit, že to dělají rády :-)

Krom personálu, bych dále určitě pochválila jídlo a čaj (který byl neustále k dispozici)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

vzít si zvlášť botky či cukle do sprchy (do sprchy se totiž chodí čurat) .
A potom doporučím vzít si aspoň 3 košilky na spaní.. v 1 totiž budete rodit … a na pokojích je fakt teploučko

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

doprovod :D

12.11.18

Personál naprosto perfektní, ochotní, vstřícní, se vším mi pomohli, k nikomu jsem neměla jedinou výhradu. Jídlo výborné, péče super. Takže za sebe mohu jen doporučit.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Toaletní papír, ručníky, vodu a vložky

05.11.18

Rodila jsem zde dvakrát a vždy jsem byla maximálně spokojená. Personál bez výjimky super, jak na porodním, tak na šestinedělí a novorozeneckém. Se vším poradí a ochotně pomůžou. Navíc je porodnice moderně zařízená, i jídlo na nemocnici ujde. Mohu jen doporučit

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Poporodní vložky, toaletní papír a plenky pro miminko

20.08.18

Moje zkušenost s porodnicí je velmi pozitivní. Dost jsem se porodu bála, věděla jsem, co mě čeká, jednu dceru starší již mám, tu jsem rodila ve Zlíně. Navíc nejsem už nejmladší maminka, nedávno jsem oslavila 42 let. Byla mi přidělena porodní asistentka Kateřina Olšaková, velmi pozitivní, energická a empaticka slečna/paní.

Za 2 hodiny byla na světě krásná holčička. :) U porodu respektovali má přání a radili mi, co a jak, aby bylo vše bylo rychle a co nejméně bolestivé. Chtěla jsem epidurál, nebyl by problém, ale měla jsem v těhotenství nějaké zdravotní komplikace, a tak mi bylo doporučeno něco jiného. Název si nepamatuji, byl to nějaký „oblbovák“, ale ne rajský plyn.

Co se týká porodního pokoje, tak ten měl i sedačku, kde jsem strávila společně s doprovodem první část porodu. Pokoj měl vlastní sociální zařízení, WC + sprcha.

Jsem že Zlína, ale zdědili jsme v Ostravě chalupu, kde přes léto trávíme hodně času. Nemocnice žádné v Ostravě vůbec neznám, v žádné jsem nikdy nebyla, ale ono je to stejně nejvíce o tom, na jaký personál zrovna narazíte.

Oddělení šestinedělí + oddělení novorozenecké - bylo vidět, že mají frmol, ale na nic zásadního si nemůžu stěžovat. Já měla nadstandardní pokoj, je tam TV, rádio, lednice a mikrovlnka. Sestry ochotné, někdy delší čekání, pokud něco potřebujete. Velmi ochotná byla sestřička, mladá dlouhovlaska, která vypomáhá u porodu i miminek, jméno nevím. Každý den se ptají, jestli nechcete převléct postel. Zapůjčení noční košile nebyl problém. Trošku jsem musela honit uklízečky, aby častěji vynesly plný koš.

Tolik všude kritizované jídlo… měla jsem dietní stravu. Oběd jsem snědla vždy. Svačiny skromné. Večeře jsou dvě, obě studené a také skromné. Většinou nějaká houska a sýr. Zeleninu a ovoce jsem si nechala přinést z domu.

Personál:

PA Kateřina Olšáková

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Nebát se na cokoliv zeptat.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Hodně vložek.

25.04.18

Vzhledem k tomu, že porod jsem měla vyvolávaný, tak se u mě vystřídalo několik doktorů, sestřiček i porodních asistentek, ale s paní Vlaďkou a Světlankou jsme se potkaly na každé jejich směně a nakonec mi malou Barborku přivedly na svět právě ony. :) Musím holky opravdu pochválit, protože se mnou měly hodně trpělivosti, se vším mi pomohly a tím, že jsem nebyla na žádném předporodním kurzu, tak jsem jako prvorodicka byla absolutně nepřipravená, ale to nebyl žádný problém. Díky nim mám na porod opravdu krásné vzpomínky, i když jsem byla naprosto vyčerpaná.

Musím pochválit také sestřičky na šestinedělí, vždy si udělaly čas, když jsem na tom byla psychicky špatně, neměly problém přijít poradit, vysvětlit, popovídat si, opravdu byly moc empatické a velmi ochotné. A tak stejně musím pochválit i oddělení novorozenecké. :)

Co se týče jídla, nemůžu si stěžovat. Ačkoliv jsem velmi vybíravá, tak jsem vždy snědla vše s velkou chutí. Jediné, co beru jako mínus, je,že každá rodička má nárok jen na jednu nebo dvě přebalovací podložky a přece jen, když jste v nemocnici týden a máte očistky, tak se nehody přece jen stávají a ležet na zakrvavené podložce není nic příjemného, takže doporučuji přibalit si 2-3 podložky, ale to je jen maličká výtka.

Personál:

PA Vlaďka Majdyšová, praktikantka Světlanka

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Určitě partnera či jiného člena rodiny, který vám bude oporou
Přebalovací podložky pod sebe
Balík jednorázových plenek
Toaletní potřeby

494
02.01.18

V této porodnici jsem rodila v květnu 2016 a byla jsem nadšená. Porod začal odtokem plodové vody, 2 hodiny nato jsem přijela do porodnice, kontrakce spíš žádné, než nějaké. Příjem proběhl vklidu, všichni vstřícní, příjemní. Následně mě dali na pokoj první doby porodní a chtěli poslat manžela domů, jelikož byl večer. To se mi ale nelíbilo, na pokoji jiná maminka nebyla, a tak jsem porodní asistentku požádala, jestli by tam manžel nemohl zůstat s námi. Zůstal. Za asi 2 hodinky se porod rozběhl, přesunuli jsme se na porodní box, porodní asistentka byla od večera stále stejná, byly jsme domluvené, co bych chtěla a co ne, masírovala mi hráz, aby nebylo potřeba nastřihávat, radila, jak si ulevit od bolestí s pomocí manžela.

Porod proběhl krásně, miminko zdravé, porod bez nástřihu a bez jakýchkoliv analgetik. Po porodu jsme se domluvili, že nás nechají 2 hodiny s naší dcerkou, pediatr ji prohlídl jen zběžně na mém těle a podrobněji až po těch 2 hodinkách. Hned od první chvíle jsem měla malou u sebe, ač jsem rodila v noci, hned mi ji nechali na mé požádání i jako prvorodičce, separace nebyla žádná. Na šestinedělí potom sestry také hodné, měla jsem hodně mléka, takže mi půjčily odsávačku a chladicí polštářky. Celkově jsem byla velice spokojená a těším se na příště zase tam. :)

Personál:

Vladimíra Majdyšová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Napsat si porodní plán a nebát se požádat o tom, jak byste si porod přály, pokud je možnost, rádi vyjdou vstříc. :)

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Kojící košile, vložky.

16.12.17

28.7.2017 jsem do této porodnice přijela jako prvorodička, porod byl velmi rychlý. Absolutně všechen personál jak na porodním sále tak na šestinedělí byl SKVĚLÝ! U porodu byl se mnou přítel, prostředí mi vyhovovalo, porodní box parádní. Poté nás nechali dvě hoďky s mrňouskem se tulit.

Sestřičky na šestinedělí usměvavé, velmi ochotné, a to jsem tam byla týden kvůli žloutence, navíc mi nešlo pořád kojit, takže mi pořád někdo pomáhal, pořád jsem chodila pro mlíko a pak zanést své odstříkané. Často se i chodily ptát, zda něco nepotřebuji ajestli je vše ok. A když jsem byla vyčerpaná a malý pořád ne a ne usnout, pomohly uspat, nebo mi řekly, ať se jdu v klidu okoupat, že si ho vezmou k sobě, a doslova se s ním ňuňaly.

Takový přístup byl k nezaplacení a já celému personálu děkuji. Navíc je tato porodnice moderní, čistá, veselé barvy a fotky na stěnách. A na jídlo jsem si taky nemohla stěžovat. :-)

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Prohlídku, okouzlí vás to tam. :-)

12.12.17

V této nemocnici jsem porodila obě děti. U druhé dcery jsem měla rizikové těhotenství a přes dva měsíce jsem tam ležela. Naprostá spokojenost. Dnešek byl ovšem šok. Dcera v této nemocnici byla v neděli a paní doktorka (nevím jméno) jí dala léky na udržení tehotenstvi a řekla jí: „Pokud znova začněte krvácet, přijeďte i s věcmi.“ Tak se bouhužel dnes stalo. Z ordinace na chodbu bylo pana doktora Režňáka slyšet: „Pokud vám krev nepoteče po kolenech a kotnících, nic se neděje a nejezděte.“ No úterý není neděle a prvorodička by měla vědět, kdy už je krvácení „krvácení“. Teď už mohu jen doufat, že vše bude v pořádku.

Personál:

MUDr. Režnák

219
04.12.17

Na porodním sále to bylo úžasné. Docela jsem se bála porodu ale sestřičky mě uklidňovaly a hlavně říkaly, co mám dělat. Byl to díky nim krásný zážitek, proto jim moc děkuji. A děkuji i studentce, která tam byla na praxi. Byla taky moc šikovná. A v neposlední řadě paní doktorka velice milá a šití po porodu zvládla na jedničku.

Poté na šestinedělí sestřičky super. Profesionální přístup. Na cokoliv jsem se zeptala, ochotně odpověděly a pomohly.

O novorozeneckém oddělení to už říct nemůžu. Sestřičky sice většinou milé, ale kromě koupání a něco málo z kojení nic neukázaly. Malou mi přinesli po 5 hodinách, kdy sestra akorát řekla: vezměte mimi a zkuste přiložit k prsu, a odešla. Já jako prvorodička nevěděla ani jak toho drobka vzít, natož přiložit k prsu. Malá se nechtěla přisát. Po 20 minutách přišla sestra, a když jsem jí řekla, že se nepřisála, tak mi malou vzala místo toho, aby mi ukázala, jak se to dělá, a řekla, že to zkusím později. Malou mi za dalších 5 hodin přinesla jiná sestra a konečně problém řešila. Donesla klobouček a malá se konečně přisála.

Přisání ok, ale další problém byl, že malá do 5 minut po přisátí usínala. To mi akorát řekli, že ji musím budit a kojit maximálně 40 min, a když bude mít hlad, tak si mám zavolat na příkrm. Výsledek byl takový, že malá skoro po hodinovém kojení pořád hladová, takže se přikrmovala. Příkrm nenosily, ale musela jsem jsi pro něho chodit, takže mimi ani neviděly a že by se přišly podívat na celé kojení a poradily nějaké jiné polohy nebo jestli kojím správně, to vůbec.

Koupání ukázaly jednou a pak už sama. Když jsem se zeptala, jak se přebaluje nebo jak správně oblíkat mimi, to na mě sestra hodila pohled, jako jestli jsi dělám srandu, že to umí každý. Takže už jsem se radši na nic neptala a nebýt internetu, tak jsem pěkně v prčicích. Byla jsem na nadstandardu, který byl krásný, ale jelikož hned za dveřmi jsou dveře od novorozeneckého oddělení, kde dveře asi za den 1000× třískly, tak to bylo pěkně na nervy. A ještě jedno mínus - že nadstandard nemá vlastní koupelnu a WC, ale společnou s druhým pokojem.

Porodnici doporučuji pro vícerodičky, které už mají nějaké zkušenosti, ale jako prvorodička už nikdy víc. To samozřejmě neplatí pro porodní sál a šestinedělí. Ti byli naprosto úžasní.

21.11.17

Tak co se týká porodního boxu a celkově porodu, tak nemůžu říct špatného slova! V porodním boxu s přítelem naprosté soukromí několik hodin. Úžasné, usměvavé, hodné porodní asistentky i sestry. Díky těm holkám, co tam jsou, vzpomínám na porod se slzami v očích, jak to bylo všechno moc krásné.

Dále oddělení šestinedělí taky na jedničku! Sestry moc příjemné, zvlášť jedna sestřička - vysoká, mlaďoučká, dlouhovlasá blondýna, ta byla úplně nejlepší, :D Byly ochotné, pomohly, poradily, prostě super.

Co se týká novorozeneckého, tak bohužel hodně velké zklamání. Přijde mi, že matky, které už z jakéhokoliv důvodu nemůžou nebo nechtějí kojit, tak jsou ty nejhorší na světě. Na pokoji hladové uplakané miminko a vám nezbývá nic jiného než běhat přes celé oddělení z jednoho konce na druhý a doslova škemrat o mléko. Nedejbože že zavoláte uprostřed noci. To, že by vám ho ochotě přinesli, nehrozí. Ale co se týká matek, které kojí, tak to jsou určitě všechny spokojené. To jim sestry doslova „skáčou“ kolem p***.

Nicméně kdybych měla rodit znovu, tak určitě opět ve Vítkovicích. :-) Budu se opakovat, ale porod byl opravdu moc krásný a celkově ten přístup - nikdy jsem se nesetkala s tak úžasnými lidmi. :-)

10.11.17

Do porodnice jsme jeli s podezřením na postupné odtékání plodovky a už jsem tam nakonec zůstala. Předporodní péče byla skvělá. Měli jsme porodní přání, které dodrželi.

Jen je třeba myslet už při příjmu, a když nechcete nikoho navíc u porodu, nepodepisovat ta prohlášení se souhlasem učňů apod. (My jsme to v porodním přání měli, ale stejně jsem to přímo při porodu vůbec nevnímala, kdo tam je a kouká a kdo ne).

Ale jinak se porodního plánu drželi - nechali mě „trápit“ se s kontrakcemi celou noc, pravidelně samozřejmě chodili kontrolovat, monitorovat, sestřičky opravdu pečovaly. Jedna moc příjemná byla paní/slečna Světlana, se kterou se dalo dalo popovídat.

Na porodním boxu opět spokojenost, rodit pomáhala porodní asistentka, paní Anička anebo Alenka (omlouvám se, vždy jsem si to pletla a nepamatuji si to přesně), taková starší paní s krátkými vlasy (buď jsou zrzavé či červené anebo černé (opět jsem si to nedokázala zapamatovat). Opravdu skvělá.

I v porodním boxu bylo vyslyšeno porodní přání. Od klystýru až po léčiva. Až když jsem si třikrát řekla, že oproti přání si přeji oxytocin, dali mi ho. Umožnili bonding, tatínek u porodu, dohled nad miminkem… prostě vše v pořádku.

Na oddělení šestinedělí - před porodem zažádáno o nadstandard, ten obdržen ještě ten den, čekala jsem asi hodinku nebo dvě, než se uvolní. Jsem za něj vděčná - návštěvy kdykoliv byly k nezaplacení.

Péče na šestinedělí skvělá, moc mi tam chutnalo všechno to jídlo, i když jídelníček s druhou večeří v šest-sedm a snídaní až v sedm-osm mně osobně tedy nestačil - přes tu dobu jsem byla ráda, že jsem si mohla něco vlastního sníst, :-) měla jsem hlad.
Personál byl milý, i když to tam vždy při vizitách a kontrolách šlo všechno hopem. Ukázali koupání a přebalování. Měli jsme problém s kojením, tak tam taky pomáhali.

Co mi vadilo, bylo, že se u nadstandardu při všech těch kontrolách na nás dostávalo vždy až úplně naposledy, takže snaha dodržet jejich řád (časy vizit, vážení mimina apod.) byla spíše odrazující - půl až tři čtvrtě hodiny čekat a nic nedělat, abych byla „připravená“ pro kontrolu, mě vážně štvala. No, snažila jsem se být vzorná, protože jsem netušila, jak to chodí. A pak se dost často stalo, že v rozmezí minuty za mnou přišla jak „kontrola maminky“, tak „kontrola miminka“ a to se zvládalo dost špatně.

Z personálu jsem si zapamatovala skvělou sestřičku z novorozeneckého oddělení, moc sympatickou slečnu/paní Zuzanku, která pomáhala s krmením, když mimino nepřibíralo poslední noc. Byli jsme v porodnici nakonec 5 dní. Ale stejně si myslím, že to je takový max. limit anebo když už se čeká na nadstandard, že vás z něj pustí tak či tak, ať už mimino přibírá, nebo ne. Malá odcházela se stejnou anebo menší váhou, jako při narození, měla tam asi 200 g propad.

Strašně dlouho ale trvá „vyřízení papírů“ miminka i maminky. Trvalo to snad hodinu, a přitom hlásili, že už může klidně přijet odvoz a tatínek, ale pak jsme i s oblečeným miminem čekali, než dostaneme papíry.

Jestli budu rodit znovu, tak klidně zde, i když jsme původně chtěli do FNO, ale ta byla v rekonstrukci a s omezenou kapacitou, která byla ten den plná.

09.08.17

Rozhodovala jsem se, jestli rodit na Fifejdách nebo ve Vítkovicích. Samozřejmě jsem projížděla internet a ptala se všech známých a ohlasy byly dobré i špatné na obě porodnice. Tak jsem se šla do obou porodnic podívat. Ve Vítkovicích nás prováděla Katka Pomahačová a byla naprosto úžasná. Povídala, jak u nich porod probíhá a z toho, co povídala, mi přišlo, že jsou nakloněni přirozeným porodům. Říkala jsem si: „Jasně, na prohlídku poslali nejmilejší asistentku a ty ostatní někam schovali.“ :-)

Potom jsem šla na Fifejdy a prohlídka oproti Vítkovicím 100 a 1. Prostředí bylo v pohodě, ale ta paní, co nás provázela nás už jen o povídání o porodu tlačila do jejich „standardizovaných“ postupů. Na konci nám ještě rozdala papíry s milion souhlasy. :-) Tak jsem se rozhodla jít rodit do Vítkovic a bylo to to nejlepší, co jsem mohla udělat.

Na porod jsem „chytila“ Katku, která byla stejně skvělá, jako při té prohlídce. I ostatní personál byl profesionální a velmi vstřícný. Měla jsem porodní plán a všichni, s kým jsem přišla do styku, ho respektovali a drželi se ho, dokud to bylo možné. Jelikož nastaly menší komplikace, všechno, co se od plánu odchylovalo s námi diskutovali. Já jsem teda nebyla moc schopná, ale vše to s nimi obstaral manžel. Katka mi byla v průběhu celého porodu velkou oporou.

Poté na oddělení šestinedělí i na novorozeneckém, kde musela malá dva dny ležet, byli všichni také vstřícní, k malé mě pustili, kdykoli jsem chtěla, takže jsem tam u ní proseděla skoro celé ty dva dny a nikdo mi nebránil. U všech vyšetření jsem mohla být s ní a vždy, když se cokoli dělo, mi vše vysvětlili a dali mi možnost to odmítnout. Celou dobu u mě měli značku „porodní plán“ a drželi se ho, pokud to jen trochu šlo. Pokud budu rodit znova, určitě v této porodnici.

Personál:

Kateřina Pomahačová

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Zajděte si na prohlídku, ať víte, do jakého prostředí jdete.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Na internetu je dost informací, dobrý byl i letáček, který jsem při prohlídce porodnice dostala. Tam bylo vše na jednom místě sepsáno.

20.03.17

Vítkovickou porodnici jsem zvolila na doporučení známých, které mě ujišťovaly, že porodnice je pro přirozené porody. Moje zkušenost je však taková, že do přirozenosti měl můj porod hodně daleko. V prvé řadě byl vyvolávaný, čemuž se ale nedalo předejít, protože miminko přestalo v děloze růst. Když už ale došlo na věc, tak musím říct, že bylo vše velmi rychlé, od prvních silných kontrakcí jsem porodila za dvě hodiny.

Přesto se neustále snažil personál něco urychlovat, oxytocin mi napichli a syn byl za minutu venku, takže vlastně naprosto zbytečný zásah, stačilo trochu trpělivosti. Jediné, o čem mě informovali, byl klystýr a až v momentě napichavani oxytocin, jinak se mě nikdo neptal na nic, všechny zásahy byly automatické - nástřih hráze, Kristellerova exprese. Nemyslím si, že nástřih byl potřeba, syn byl opravdu drobný, měl 2,5kg. Poloha, ve které jsem rodila, byla ta klasická, pro doktora nejpohodlnější, s nohama do praku v pololeže. Syn měl apgar 9-10-10 a i přesto jsem ho měla na sobě prvních 5 minut, pak ho odnesli na vyhřívané lůžko a od té doby to pro mě byla jedna velká tragédie, protože komunikovat s oddělením novorozeneckým, to chce někdy silnou povahu.

Sestry neochotné a líné, škoda mluvit. Syna mi na kojení přivezli až 6 hodin po porodu, co sestra to jiný názor na kojení, pomoc s kojením ani ne poloviční. Když zavoláte, že máte nějaký problém s kojením a chcete pomoct, sestra přijde, ale vyčká max. do přisátí dítěte, pak zase jde, takže s vámi stráví u kojení přibližně minutu. Za celou dobu mi nikdo neukázal jedinou polohu vhodnou ke kojení, nezkontroloval techniku kojení (díky čemuž jsem měla bradavky popraskané do krve) a to se nemocnice pyšní tím, jak kojení podporují a jak ho umí naučit.

Přitom při prvním problému vám nabidnou kloboučky, místo aby se vám jedno kojení pořádně věnovali. Věřte, že i to jedno kojení by stačilo k tomu, aby člověk pochopil, jak na věci jít. Po příchodu domů jsem si totiž pozvala laktační poradkyni a ta mi během 30 minut řekla to nejpodstatnější, na co jsem v nemocnici nedostala odpověď a pomohlo mi to neskutečně, protože jinak jsem měla pocit, že vše dělám špatně.

S kojením se pojí ještě jeden zážitek z porodnice, a to ten, že když už mi syna první noc nenechali u sebe (což nenechají snad skoro nikomu, i když jste schopni pohybu), žádala jsem, aby mi ho v noci dovezli alespoň na kojení. Nestalo se. Čekala jsem, až jsem to zaspala a doufala jsem, že mě přijde někdo vzbudit. Nic. Ráno mi sestra řekla, že toho měli moc. Jasně. Raději narvou dítě umělým mlékem, než by podpořili matku v kojení.

Já mám teď zas moc práce s tím, abych dohnala se synem první okamžiky, které mi byly odebrány, abych s ním navázala vztah. Je toho ještě mnoho a mnoho co mi nevyhovovalo ze strany novorozeneckého oddělení, ale to bych tady byla do zítra.

Jsem zklamaná z českého porodnictví a jsem naštvaná na sebe, že jsem dopustila, aby se stalo tolik špatných věcí, které si teď v sobě musím zpracovat.

Doporučuji maminkám chystajícím se do porodnice:

Sepsat porodní plán, i když nevim, zda by k němu někdo přihlédl. Zvolit jinou porodnici, pokud vám záleží na tom, jak bude veden porod a jak se postarají o vaše dítě.

Doporučuji nezapomenout vzít s sebou do porodnice:

Pevné nervy. Toaletní papír (ten nedostanete ani na porodním sále po klystýru).

653
25.01.17

Tuto porodnici doporučuji na 100% - péče na porodním sále, šestinedělí i dětském je perfektní. Rodila jsem zde před 4 lety i letos v lednu a byla jsem naprosto spokojená.