Reklama

10 hraček, do kterých se vyplatí investovat. Tyhle děti baví i rozvíjejí

Hry a nápady

Pořiďte dětem didaktické a interaktivní hračky, které zábavnou formou stimulují rozvoj smyslů. Těchto 10 přesvědčí vás i vaše děti, že chytrá neznamená nudná.

Zdroj: http://www.zavodnice.cz/

Puzzle a skládačky 1 / 10

Pro nejmenší zvolte měkké pěnové puzzle nebo dřevěné skládačky, díky kterým se naučí rozeznávat jednotlivé tvary. Starší děti si vyhrají s menšími kousky nebo 3D puzzlemi, které pomáhají rozvinout prostorovou představivost. Pokud vás děsí ceny skládaček, pořiďte je v Bazaru eMimina.

Zdroj: www.dvedeti.cz

Aktivní kostka pro nejmenší 2 / 10

Montessori hračky stimulují více smyslů najednou a dětem pomáhají snáze chápat svět kolem sebe. Například aktivní dřevěná kostka hned tak neomrzí. Dítko si procvičí jemnou motoriku, rozeznávání tvarů a barev nebo se naučí zjistit, kolik je hodin.

Zdroj: www.emimino.cz

Dětské stavebnice 3 / 10

Stavebnice jsou perfektní pro rozvoj dětské jemné motoriky a prostorového vnímání. Kromě toho podporují i dětskou fantazii a kreativitu. Maminky na eMimino si kromě nestárnoucí stavebnice LEGO nebo LEGO Duplo nemůžou vynachválit také magnetické stavebnice pro děti. Jednotlivé části k sobě děti jednoduše přichytí pomocí magnetu. A jestli nedáte dopustit na „retro“ hračky, zapátrejte v Bazaru eMimina také po stavebnici Merkur.

Zdroj: www.albatrosmedia.cz

Interaktivní kniha 4 / 10

Že máte doma malého předškolního intelektuála? Pak by ho určitě nadchla interaktivní kniha. Kouzelné čtení a prohlížení obrázků doplňují omalovánky, samolepky, jednoduché spojovačky, hádanky i úkoly, které malý objevitel musí plnit. Naučí se poznávat jednotlivá zvířátka, dopravní značky nebo pravidla bezpečného chování.

Zdroj: www.emimino.cz

Chytré pero 5 / 10

Když se malý zvídálek dotkne tužkou určité části textu nebo obrázku, ozve se příslušný zvuk. Podle toho, zda je odpověď správná, nebo ne, se rozsvítí zelené nebo červené světýlko. K interaktivní elektronické tužce patří několik knih a her zaměřených na různé oblasti (země světa, dopravní značky atd.). Chytré pero posílají dál také maminky v Bazaru eMimina.

Zdroj: www.agatinsvet.cz

Stolní hry pro děti 6 / 10

Také vás potěší vyhodit soupeřovu figurku těsně před „domečkem“? Deskové hry děti podněcují ke strategickému uvažování a pečlivému rozmýšlení jednotlivých tahů. Pokud máte doma malého uplakánka, který nerad prohrává, zkuste nejdříve didaktické stolní hry. Malé děti se naučí poznávat písmenka nebo zvířátka, starší zvědavce zaujmou zásady správné etikety nebo lidské tělo.

Zdroj: www.stavebnice-hry.cz

Elektronické hry pro děti 7 / 10

Na interaktivní výukové hry se nemusí sejít celá rodina, děti si s nimi vyhrají i o samotě. Příkladem takové hračky je elektronická deskovka Hezky česky, která malé školáky naučí správnému pravopisu. Hráč doplní písmenko a pak se s pomocí barevných světýlek hned dozví správnou odpověď.

Zdroj: www.obchod.hryahlavolamy.cz

Hlavolamy 8 / 10

Mezi hračky, u nichž je potřeba se soustředit, samozřejmě patří hlavolamy. Starší děti zabaví také provázkové, dřevěné nebo kovové hlavolamy s různou úrovní náročnosti. Starý dobrý ježek v kleci nebo Rubikova kostka jsou chytrými hračkami, které baví i řadu dospělých.

Zdroj: www.emimino.cz

Magnetická tabulka 9 / 10

Magnetická kreslicí tabulka je hračka, která se hodí pro holky i kluky už od 3 let. Využijte ji na malování doma, ale třeba také během dlouhé cesty autem. Namalovaný obrázek jde jednoduše smazat a rovnou začít kreslit další. Magnetické tabulky v dobrém stavu nakoupíte od maminek na eMimino.

Zdroj: www.emimino.cz

Učicí věž pro děti 10 / 10

Mají sice spoustu svých hraček, ale stejně je nejvíc baví vás sledovat a napodobovat. Pořiďte jim proto učicí věž pro děti, do které si samy vlezou a nespadnou. Můžou tak bezpečně pozorovat krájení zeleniny nebo si pohodlně vyčistit zoubky u umyvadla. Učicí věž pro děti vyberete v Bazaru eMimina.


Reklama


Reklama

Témata článku

 Váš příspěvek

Reklama


Reklama