Výzkumná laboratoř Play Lab Fisher-Price nevyrábí hračky pro děti, ale s dětmi

Víte, proč jsou hračky Ficher-Price tak oblíbené? Protože se na jejich vývoji podílí ti, kteří si s nimi hrají. Ve spolupráci s výzkumným centrem Play Lab, kde vědečtí pracovníci pozorují děti při hře, vznikají hračky, které projdou tím nejpřísnějším testováním nejmenších zákazníků. Jak to celé funguje v praxi?

Výzkumná laboratoř Play Lab Fisher-Price nevyrábí hračky pro děti, ale s dětmi Děti jsou ti nejlepší testeři. Zdroj: Fisher-Price.

Šedesátiletá tradice a vývoj hraček na míru

Výzkumné centrum Play Lab vzniklo v roce 1961. Vědci z laboratoře úzce spolupracují s vývojovým týmem Fisher-Price, ale také s dětmi a jejich rodiči. Společně vyvíjí hračky „na míru“, po kterých děti touží, a které je budou posouvat ve vývoji. Díky této spolupráci získala společnost Fisher-Price pověst nejoblíbenější a nejdůvěryhodnější dětské značky a své prvenství si drží už řadu let. Hlavní tajemství úspěchu tkví především v pečlivém pozorování dětí při hře.

Pracovníci z Play Labu oslovují rodiče a jejich potomky z celého světa. Sledují, jak si děti hrají, co jim nejlépe vyhovuje, co je baví a podle jejich potřeb vyvíjí nové a nové hračky pro různé věkové kategorie. Děti se tak stávají nejen konečnými uživateli, ale zároveň se podílejí na výsledném designu.

Hračky vyrobené pro děti na míru. Zdroj: Fisher-Price.Hračky vyrobené pro děti na míru. Zdroj: Fisher-Price.

Pod dohledem těch nejnáročnějších zákazníků

Klíčovou roli také hraje aktivní spolupráce Play Labu a společnosti Fisher-Price. Vědci v laboratoři se zaměřují na hluboké porozumění jednotlivých fází vývoje dítěte. V tomto výzkumném centru jsou vítány všechny děti od novorozenců až po předškoláky. Zatímco miminka a batolata přichází v doprovodu svých rodičů, větší dítka se mohou účastnit pravidelných týdenních setkávání, hrát si podle libosti, a přitom se aktivně podílet na „tvorbě“ nových hraček. Pokud budou malí testeři spokojení a hračky se osvědčí, je pravděpodobné, že se brzy objeví na pultech hračkářství.

Jakmile získají vývojáři z laboratoře dostatek informací, mohou začít vyrábět hračky, které jsou nejen zábavná a poutavé, ale také postavené na třech záklacních pilířích vývoje dítěte: fyzického, kognitivního (rozvoj řeči a samostatného myšlení) a společensko-emočního. Všechny hračky Fisher-Price jsou označené věkem dítěte a rodiče se mohou snadněji zorientovat při nákupu pro své dítko a spolehnout se, že například kousátko pro jejich půlroční miminko bude zcela odpovídat potřebám dítěte v tomto věku.

Vědci pozorují děti, jak a s čím si nejraději hrají. Zdroj: Fisher-Price.Vědci pozorují děti, jak a s čím si nejraději hrají. Zdroj: Fisher-Price.

Testování hraček probíhá také doma

Testování probíhá buď v hernách Play Lab, nebo přímo u dětí doma. Vědci si od toho slibují lepší spolupráci s malými testery, kteří se ve známém prostředí cítí lépe a přirozeně. Hračku si naši nejmenší mohou ponechat a důkladně ji prověřit. Jakmile tak učiní, společně s rodiči kontaktují výzkumnou laboratoř a předají své poznatky a zkušenosti. Fisher-Price se tak drží jedné hlavní zásady. Nevytváří hračky pro děti, ale s dětmi.

Líbila by se vám možnost otestovat s dětmi hračky v laboratoři?

Autor:

Martina je maminkou osmiletého školáka a psaní je jejím koníčkem i prací. Většinu času věnuje redakční činnosti pro eMimino a Arome.cz. Píše převážně rozhovory, příběhy, aktuality i PR články. více

Přečtěte si také

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
12.12.20 12:53

Verča

Tak vše od Fisher Price hlavně podporuje motoriku dítěte a pomáhá mu se rozvíjet a to je přesně pro nás to právě jelikož dcera trpí vývojovou disfazii (opožděný vývoj) a bohužel věci od této značky jsou i docela dost nákladné tak by nám moc pomohlo je testovat. dekuji

  • Zmínit
  • Nahlásit
14
9.12.20 21:16

Tak to je naprosto skvele :)

  • Zmínit
  • Nahlásit
7532
9.12.20 14:27

To by se synovi moc líbilo. Připadal by si důležitě, jako nějaký vědec :mrgreen:

  • Zmínit
  • Nahlásit