Manžel mi krade můj kojicí polštář, stěžuje si uživatelka

Ráda se zachumláte do své měkké deky a usnete na boku? Pak musíte mít kojicí polštář ještě předtím, než se narodí vaše malé.

Manžel mi krade můj kojicí polštář, stěžuje si uživatelka

Kdy je správný čas si kojicí polštář koupit?

V příbalovém letáku se nejspíš dočtete, že kojicí a těhotenský polštář byste si měla pořídit někdy v období druhého trimestru těhotenství. Maminky v diskusích na eMimino.cz píšou, že si jej kupují a používají už na samém začátku, hned po potvrzení těhotenství. Využijete ho po celou dobu a samozřejmě i po porodu ke kojení.

Příkladem maximálního využití kojicího polštáře je zkušenost v diskusi Kojicí polštář Matýsek od uživatelky Licena:

„Já jsem s polštářem byla spokojená během těhotenství, využila jsem ho při kojení. Jinak nám to ani moc nešlo, a když jsme museli kojit bez polštáře, tak to byla tragédie. Teď už nekojím, ale večerní mlíčko z lahve dávám ve stejné pozici, ve které jsme na polštáři kojili.“

Dejte kojicí polštář do dětské postýlky. Vyplněním prostoru získá dítě větší pocit bezpečí. A navíc bude mít u sebe stále něco, z čeho bude cítit přítomnost maminky.

Jak velký má být kojicí polštář?

Většina maminek preferuje co největší - po obvodu dlouhý i přes dva metry, kdy kratší strana má pak sotva 150 cm. Takový maxi polštář ocení pro maminky s výškou okolo 170 cm.

Pro dvojčata jsou speciální polštářePro dvojčata jsou speciální polštáře

Uživatelka lilia88 píše v diskusi o kojicích polštářích : „Musela jsem slíbit manželovi, že mu k Vánocům koupím také kojicí polštář, jinak by mi ten můj nevrátil.“

Přírodní, nebo PES výplň?

Nejčastější náplní polštáře jsou kuličky PES. Pokud preferujete přírodní materiály, zvolte polštáře vyplněné pohankou nebo špaldou. Tyto polštáře jsou ale náročnější na manipulaci, protože váží i 5 kg. Maminky na eMimino.cz je tak většinou využívají jen na spaní - na kojení je pro ně pak už příliš těžký.

Ještě se můžete setkat s molitanovou drtí. Některé maminky jí dávají přednost, protože na rozdíl od populárních PES kuliček nevrže.

Výplň polštáře jde doplnit nebo vyměnit

Čekáte druhé dítě a chcete dál používat svůj starý kojicí polštář? Vyměňte nebo doplňte jeho náplň. Náplň do polštáře najdete většinou v e-shopu výrobce polštářů.

Autor:

My píšeme, vy čtete. Pokud chcete zapřáhnout naše klávesnice, posílejte své tipy na info@emimino.cz. více

Přečtěte si také

Můj příběh: Jak jsme bojovali se synovou alergií

  • 02.05.20
  • komerční sdělení

Když se mi na jaře roku 2016 narodil syn Šimon, nenapadlo mě, že právě moje dítě bude mít jakékoliv zdravotní problémy. Jenže... Jeho váha byla 2,73 kg a byl drobné a lehce nedonošené dítě....

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
4472
10.11.15 20:10

Taky jsme museli kvůli manželovi pořídit dva kojící polštáře :lol:

  • Zmínit
  • Nahlásit
6613
8.11.15 16:55

Jojo taky s ním spím.
Vždycky jsem si namuchlal peřinu mezi nohy a potom jsem se neměl čím zakrýt. Tak mi žena ušila válcový polštář ve tvaru L. A je úžasnej. Spím na něm už skoro deset let. teda je už dvakrát přešitej, tak dlouho by nevydržel. Musím říct že nejlepší dárek co jsem kdy dostal k vánocům :lol:

  • Zmínit
  • Nahlásit