Otestováno na vlastních dětech: Tyhle knížky malé čtenáře nadchnou

Dětských knih je na trhu velké množství, a tak je někdy složité najít tu pravou, která bude děti opravdu bavit. My jsme vyzkoušeli osm knížek. Podívejte se, jak v testu našich „redakčních“ potomků obstály, a nechte se inspirovat.

Koho asi knížka bavila víc?Koho asi knížka bavila víc?

Čtenář Šíma

Knížka: Doprava

Benjamínkem eMiminovského čtenářského miniklubu je Šimonek, který nedávno na dortu sfoukl tři svíčky. Momentálně nejraději čte o dopravních prostředcích, takže ho knížka Doprava potěšila. Patří do edice MiniPEDIE a malí čtenáři v ní můžou nakouknout pod kapotu auta, naučit se základní dopravní značky i se podávat na to, jaké dopravní prostředky vlastně existují.

Díky interaktivním prvkům je ještě zábavnější… které dítko by nemělo radost z toho, že si může zatočit vrtulí u helikoptéry, že?

„Když k nám přijel tchán, Šíma mu běžel s touhle knížkou naproti, protože dědeček ho často bere na výlety právě za vláčky. Bavila je oba,“ směje se maminka Hanka.

Šimík tuhle knížku jen tak nedá z ruček.Šimík tuhle knížku jen tak nedá z ruček.

Knížka: Jak to žije ve stromě

Neméně nadšený byl Šimonek z knížky Jak to žije ve stromě, která má tvrdou vazbu i jednotlivé stránky jako leporelo.

Pojednává o veverce, která si schovala žalud, ale pak zapomněla, kam ho dala. Příroda je mocná čarodějka, a tak žalud začne klíčit a postupně vyrůstá ve strom. Kolem něj i v jeho útrobách je hodně živo, děti tak v knize poznají například to, kdo klepe na dřevo. Kniha je opět interaktivní. Děti se pod okýnky dozvídají řadu informací.

Čtenářka Emily

Knížka: Podívej se do svého těla

Čtyřletá Emily má moc ráda kreslený seriál Byl jednou jeden život, který je o tom, jak funguje lidský organismus. Z toho důvodu na testování dostala knížku Podívej se do svého těla. Ta zajímavou formou vysvětluje třeba, co jsou kosti a k čemu slouží, jak je možné, že se hýbeme, a ukazuje i cestu, kterou podniká snědené jídlo.

„Knížka je skvělá mimo jiné tím, že z ní spoustu informací pochopí i děti, které ještě neumí číst. Emily si ji oblíbila, někdy si prohlíží ilustrace sama a jindy zase nechává nás, abychom jí četli,“ říká maminka možná budoucí lékařky nebo zdravotní sestřičky.

Dětičky chtějí chápat, jak funguje tělo.Dětičky chtějí chápat, jak funguje tělo.

Knížka: Průvodce přírodou

Průvodce přírodou je sice určený pro děti od šesti let, ale Emily v létě občas s rodiči spí pod stanem (co na tom, že u babičky na zahradě :) ), a tak by měla vědět, jak se v přírodě chovat. Čtenáři se s touhle knížkou naučí rozpoznávat druhy mraků, kdo žije v lese a jaké aktivity mohou v přírodě zažít – například stavbu hotelu pro hmyzí návštěvníky.

A příště na přespávání ve stanu tuhle knihu s sebou!A příště na přespávání ve stanu tuhle knihu s sebou! Stříhání je potřeba natrénovat.Stříhání je potřeba natrénovat.

Čtenář Davídek

Knížka: Pracovní sešit Stříhej papír!

Předškolák Davídek kromě čtení také rád tvoří, a tak vůbec neprotestoval, když dostal pracovní sešit Stříhej papír!, díky kterému se malí umělci naučí přesnému a bezpečnému ovládání nůžek.

Navíc stříhání má pozitivní vliv na jemnou psychomotoriku a menším dětem pracovní sešit pomůže také v rozšiřování slovní zásoby.

Knížka: Fakt hustá knížka o lidském těle

A znovu to tělo! Tentokrát v publikaci Fakt hustá knížka o lidském těle, která Davida hodně rozesmála. Zaměřená je na všechno, co k tělu patří, ale zrovna to, řekněme, nevoní. A to dokonce s okénky, prostorovými obrázky a pohyblivými prvky.

„Dlouho jsem neslyšel, aby se u nějaké knihy David tak bavil. Dokonce ji hned druhý den nesl ukázat s sebou do školky,“ prozradil kolega Honza.

Tak tahle knížka je fakt hustá!Tak tahle knížka je fakt hustá!

Čtenář Kuba

Knížka: Jaké to je být zamilovaný?

Kubíkovi je už osm let a jak prozradila jeho maminka, ve škole řeší první dětské lásky. Vzala mu proto knížku Jaké to je být zamilovaný?, která se hodí pro kluky i holky od 7 let a podává mnohé odpovědi na otázky ohledně lásky i přátelství.

„Trochu jsem se bála, jak Kuba zareaguje, ale byl v pohodě. Už část přečetl a vypadá to, že ho knížka baví a zajímá,“ popisuje Martina.

Co se týká lásky, mají děti spoustu otázek.Co se týká lásky, mají děti spoustu otázek.

Knížka: Posviť na to – Tajemství vesmírné stanice

Vesmír kluky baví (a mnohá děvčata také). Kubík si početl o vesmírné stanici. Vzhledem k tomu, že jde o knihu z edice Posviť si na to, prosvěcováním stránek baterkou objevují zvídaví čtenáři, jak astronauti ve vesmíru žijí.

Přeneste se s dětmi za hvězdami.Přeneste se s dětmi za hvězdami.

Využijte na nákup knih velké slevy v rámci Nákupů s Ona Dnes »

Článek vznikl ve spolupráci s nakladatelstvím Svojtka & Co.

Autor:

Jana napsala knihu Mámou s humorem. Věnuje se také vlastnímu blogu. Píše sice pro řadu online magazínů, její srdcovou záležitostí ale zůstává eMimino. více

Aby vám neutekla žádná výhra: Stáhněte si věrnostní eMimino kartičku do mobilu a zvyšte svoji šanci na vítězství.

eMimino kartička

Přečtěte si také