Chci podnikat na mateřské. Kde je díra na trhu?

Budu prodávat oblečení pro děti! Takový nápad ale už měla spousta maminek před vámi. Jak se ale odlišit, aby oblečky nezapadly mezi ostatními secondhandy a vám obchod opravdu vydělával?

*

Prodávat pytle secondhand oblečení? Uff, náročné

Asi nejčastější scénář, jak si maminky přivydělávají dětským oblečením - nakoupí velký pytel z Anglie a pak postupně kousky rozprodávají. Jenže návratnost peněz za tu dřinu kolikrát nestojí.

magda82 píše: „Já si kdysi koupila taky od jedné paní balík věcí a bylo to šílené, protože spousta věcí byla ušmudlaná. Takže prát a žehlit a pak fotit, upravovat fotky. Sice se mi to vrátilo, ale až skoro víc jak po půl roce. Takže znovu bych do toho nešla.“

Nepodnikáte, ale jen posíláte dál oblečení po dětech? Nabídněte víc kousků najednou. Nečeká vás dlouhé focení a rychleji se zbavíte přebytečných věcí. Nakupující maminky ocení nižší cenu za poštovné. V Bazaru existuje přímo kategorie mix oblečení.

Najít díru na trhu, ne na triku

V záplavě dětských hadříků vás zákazníci nemusí najít. Proto je potřeba se odlišit. Zájem vzbudíte věcmi, které tu nejsou na trhu a maminkám ulehčí nebo zkrásní život.

Kdo se do toho obul? Doporučujeme rozhovor s maminkou, která šije oblečení pro nošení malých dětí na těle. Inspirovat vás bude i dětská značka Little Rock Star. Ta pojala dětské oblečení pěkně punkově. Jejich nápisy Little Rock Star, Je mi rok nebo Dudlík, rohlík, rock´n´roll prostě baví!

Little Rock Star http://www.emimino.cz/…star-565577/ a rock´n´roll bodýčko http://www.emimino.cz/…4-80-625616/

V čem je potenciál?

V oblečení se najde tolik konkurence, proto doporučujeme zkusit něco originálního a tvůrčího. Do čeho se tedy pustit? Letí hračky, které rozvíjejí dětskou motoriku. V Bazaru se najde třeba rozvíjející věneček nebo didaktická knížka s medvídkem. Sice jsou pracnější než bodýčka a trička, ale zas si můžete dovolit vyšší cenu.

věneček: http://www.emimino.cz/…ucci-838701/ knížka s medvídkem http://www.emimino.cz/…ucci-838701/

Kdo je váš zákazník?

Vymyšlení nápadu je za vámi a co teď? Ujasněte si, kdo bude váš zákazník.

Zaměříte se spíš na maminky, které nemají čas a potřebují ulehčit život? Chcete potěšit ženy, které chtějí originální oblečení pro děti? Elegantní, nebo volnočasové? Nebo třeba máte vy nebo vaše děti nějakého koníčka (třeba ježdění na koni), kde chybí nějaká konkrétní pomůcka?

capáčky http://www.emimino.cz/…acky-822764/ zavinovačka http://www.emimino.cz/…anat-923034/

Konkrétní představa vám pomůže vcítit se do zákaznice, co potřebuje, jaké zboží hledá a co na ni zabírá. Třeba krásné háčkované capáčky jsou přesně to, co na svých dětech chce vidět každá maminka. A odolat tak krásné puntíkované zavinovačce? Nemožné!

Fotky jako z katalogu, nebo ze života?

Právě fotka rozhoduje o tom, jestli někdo na inzerát klikne. Nelitujte času, který věnujete focení, a vyhrajte si. Sama při nakupování víte, co zaujme oko. Jsou to světlé barevné fotky a příjemné zátiší. Prodávání naopak odsýpá, když znáte vychytávky, které zrychlí váš prodej v Bazaru.

Při prohlížení inzerátu se také nedá přehlédnout, když oblečení vyfotíte přímo na dětech nebo na sobě. Nakupující si tak hned představí, jak oblečení vypadá na těle.

čelenka http://www.emimino.cz/…-142-758475/ modrý šátek http://www.emimino.cz/…anit-863274/

Nejste si jistá, jak půjdou věci na odbyt? Bazar eMimino.cz vám pomůže zjistit, co maminky potřebují. Vystavte zdarma pár kousků a testujte.

Autor:

Monika na eMiminu začala pracovat jako administrátorka v roce 2011. Web se nakonec stal nedílnou součástí jejího života. Stále ji baví zlepšovat eMimino po textové a uživatelské stránce. více

Přečtěte si také

Jak oblékat miminko do nevlídného počasí

Jak oblékat miminko do nevlídného počasí

Mnoho maminek řeší, jak miminko obléknout do chladnějšího počasí. I malá změna teploty může tělíčkem malého miminka zacloumat. Není lehké poznat, jestli je dítěti zrovna zima, nebo je přehřáté. Jak...

Váš příspěvek

Odesílám...
Velikost písma:
6583
26.5.16 23:24

Jinak pokud vím tak tu zavinovačku šijou v polsku, jednu dobu jsem rychlo zavinovačky taky prodával, nabral jsem je na sklad, nákupka super, ale toto zboží je sice krásné, ale moc se neprodává. Už vzhedem k ceně není ideání pro internetový prodej.

Ale dnes jsem v kiku v akci viděl pelechy pro psa. Spotřeba asi 2m2 látky, asi 110kč za 2 metry kvalitní kočárkoviny + vatelín tak počítám za 50 kč. šití odhadem 150kč. =310kč
Jejich prodejka 560Kč ( ušito děsně a z nekvalitní látky)
Otázka je jestli nějaký malovýrobce je schopný prodat měsíčně 100pelechů aby si vyělal alespoň průměrnou mzdu.

 • Zmínit
 • Nahlásit
26.5.16 15:11

Podle mě je ten šitý věneček dekorace na dveře :) něco jako věnec o Vánocích :D

 • Zmínit
 • Nahlásit
Kacik1988
26.5.16 10:01

Jinak ten věneček bych použila jako dekoraci, jinak ne :-)

 • Nahlásit
Kacik1988
26.5.16 10:01

@jakanas já byvh svoje dítě prostě nevystavovala no :nevim: navíc dítě není jen moje, ale i chlapa tak i on má nárok nesouhlasit, aby jeho děti byly kdovíkde…

 • Nahlásit
15533
26.5.16 09:37

@jakanas souhlasím - ten venecek je nebezpečný a na trhu je dost kvalitních hraček, které splňuji normy

 • Zmínit
 • Nahlásit
6583
25.5.16 16:06

@TereuliJa no jo no, ale pokud se ti potom udusí dítě nějakou beruškou na tenkým provázku, nebo uškrtí na dlouhé mašli co je třebana tom věnečku tak budeš tvrdě bojovat u soudu za co nejvyšší potrestání výrobce této „didaktické hračky“

 • Zmínit
 • Nahlásit
2094
25.5.16 15:50

Výborný nápad je výroba a prodej vzduchových bublin naprosto nepropustných. Pro děti do 3 let. Podle EU norem by se k němu totiž kromě matky nemělo dostat téměř nic aby zvládlo ty 3 roky přežít.

 • Zmínit
 • Nahlásit
6583
25.5.16 15:07

Teda nějak nevím jestli ten věneček je dekorace, nebo hračka. Pokud dekorace tak OK, pokud hračka pro mimina, tak je to tak na zákaz prodeje a mastnou pokutu od čoi.
Takže děvčata prvně doporučuji vyřešit legislativu a potom až prodávat.

 • Zmínit
 • Nahlásit
6583
25.5.16 15:02

@Kacik1988 tak pokud chceš vydělávat tak nevidím důvod proč o toho nezapojit i svoje děti, nebo se ti zdá lepší si zaplatit maého modela? Uzavřít s jeho zástupci autorskou smlouvu a fotografie moci používat pouze dle této smlouvy jinak je to porušení autorského zákona…
Moje žena mi taky pózuje při focení kočárků a její plakát v nadživotní velikosti mám na prodejně ( přimo naproti mého domu:-)

Co mě spíš zaujalo bylo doporučení vyrábět hračky pro děti do tří let. Bohužel norma je docela náročná a málokterá mamina bude mít peníze na testování látek + potom konečného výrobku.

 • Zmínit
 • Nahlásit
Kacik1988
25.5.16 06:49

No, na svém dítěti bych oblečení určitě nefotila, nechci je vystavovat někde na netu, navíc vím jak se s dítětem těžké udělat fotku která za něco stojí ;-)

 • Nahlásit