Brusinčata 83.díl od Haničky

Rodičovství

Ahoj brusinčata, protože mamka nemá žádné konkrétní téma, napíšu vám zase jednou já, jak si užívám léta. Kromě pár dní na vodě jsme pořád doma. Pro zpestření u nás týden byla prababička Pupu (tak jí s bráchou říkáme, abychom ji odlišili od babičky, které říkám Babija).

Mamka si naivně myslela, jak nás s Pupu vyšoupne na zahradu a sama si bude dělat takové náročné činnosti, jako zavařovat okurky (20 kilo pro nás a pak ještě 5 pro Pupu), dělat džem, podusit k zamražení houby, vyvařovat a péct skoro každý den koláč atd. No jo, na zahradu jsme se vyšoupnout nechali, ale jakmile se mamka chtěla vzdálit zpět domů a pokračovat v bohulibé činnosti, dělala jsem jí ze života peklo :o)) Můj rekord byl asi 10 minut, kdy jsem vydržela bez otázky „kde je mamija", jinak jsem se hned sápala po schodech a tloukla na dveře a dožadovala se vstupu za maminkou domů. Mamka většinou nevydržela a vzala si mě domů - ovšem někdy už jsem byla tak uřvaná, že jsem stála mamce za zadkem a úpěnlivě ječela „kde je mamija, kde je mamija, mamijo vzít", že na mě maminka byla až zlá a dokonce mi nabacala na zadek :o( No nakonec to zachránil letáček Tesca a zpívánky v televizi a zabavila jsem se a byl klid :O)) Mamka říkala, že bych potřebovala maminkovsko-odvykací kůru, takže mě na víkend odložili k babičce a odjeli si sami pryč jen s Jírou. Já jsem byla samozřejmě vzorná, závislost jsem vyřešila po svém - slovo „mamija" jsem vyměnila za „babija", na mamku jsem celé dva dny ani nevzdechla, zato když se mi babička na metr vzdálila, ječela jsem stejně jako jindy :o) V neděli jsem mamku uvítala řízným „maminka" včetně čerstvě natrénovaného „K". No jasně, že jsem se žádné závislosti nezbavila :o)))

Opět jsme byli v taťkově zahradní hospůdce (teda není jeho, ale pracuje tam) na country. Zase jsem se tam vyznamenala a to hned dvakrát. Poprvé jsem se hnala dovnitř do hospody podívat na „panáky", jak říkám figurkám ve stolním fotbale. Mamka mě nechala vylézt celé schody do lokálu samotnou, protože věděla, že je vevnitř tatínek. Nicméně stejně měli místní štamgasti bžundu - představte si, když se mrňous jako já vbatolí do hospody a už ve dveřích křičí „panáky, panáky" :o)) Celou dobu jsem byla hodná, až pak jsem lezla k mamce na lavici a nosila jí kamínky, a to tak dlouho, než jsem šlápla do prázdna a po hlavě zahučela pod stůl na zem. Sice jsem se moc nebacila, ale trošku jsem si odřela kůži na čele a jak jsem tam měla špínu, tak jsem vypadala jak čertík. Ani jsem moc dlouho neječela.

Taky jsme se byli koupat v řece. Babička s mamkou si postupně několikrát zaplavaly, ale my s bráchou jsme do vody nechtěli - „neci, neci" jsem ječela. Nakonec jsem se uvolila sednout si na schůdek a ve spodním si ráchat nožičky, posléze i párkrát „spadla lžička do kafíčka" jsem se nechala, ale do kruhu jsem nechtěla za žádnou cenu, s tím si hraju raději na suchu.

Hrozně se bojím pejsků. Tuhle jsme šli s mamkou z nákupu a potkali štěňátko nějakého velkého hafana (poznámka mamky - byl to mrňous tak asi 2měsíční a tipla bych to na vlčáka či něco podobného, bylo docela veliké), které uteklo páníčkovi a běželo za náma a chtělo si s náma hrát a olizovalo nám nožičky, pro což jsem neměla pochopení a ječela jak siréna, že mě mamka musela vzít a docela trvalo, než jsem se uklidnila. Kousek od nás mají na obou stranách ulice na zahradách veliké psy a když na sebe dělají to svoje „buf buf buf" tak já se hrozně bojím mezi nima projít a marně mi mamka říká, že jsou za plotem a že si jen povídají. Nebo zase na jiné zahrádce je koníček. Byli jsme se na něj dívat až u plotu a mamka objevila, že tam rostou na mezi krásné ostružiny. Chtěla nám je natrhat do igelitového pytlíku, ale jak jím zašustila, koníček zvědavě přišel podívat se, jestli snad nemáme nějakou dobrůtku. Přišel až k nám k plotu a zafrkal. Zaječela jsem jak pominutá a mamka mě musela vzít a ihned odnést, ještě zbytek cesty jsem naříkala „Hanija bojí toníčta". Prostě se zvířátky je to jak s lidmi - když si mě nevšímají, nevadí mi, ale jak na mě někdo promluví, je zle.

Když je léto, tak často vyžadujeme „mesinťu", tedy zmrzlinku. Oblíbili jsme si nanuky od mrože - Jíra ho sní pokaždé, ale já si vybírám. Někdy začnu ječet, že mě studí a marně mi vysvětlují, že to zmrzlinka obvykle dělá. Nejradši mám ty s polevou, ale papám to tak, že mi mamka polevu odlupuje a dává do pusinky, zbytek já nechci a dupu a vztekám se, takže to papám tak, že mi zbytek po snědení polevy mamka mírně přihřeje v mikrovlnce a papám to lžičkou :o)

V mluvení dělám neustálé pokroky, používám i slovesa a často ve správném tvaru - např. „mamija odnese" (bobek v nočníku), „Hanija dosáhne", „pojedeme autem", „dám mamince", „Jíra spapal, Hanija spapala" apod.
S čůráním se držím dobře, ranní plínka už je dva týdny pravidelně suchá, kalhotky mi většinou stačí jedny na den. Suchá by byla i plínka na odpolední spaní, ale někdy na mě přijde kadění hned po probuzení a mamka za mnou hned nepřijde, když nedělám dostatek rámusu, takže to párkrát dopadlo tak, že mě objevila stojící v postýlce a zoufale volající „bobek", plínka byla plná a v pokojíčku smrad jako v tchořinci :o))
Novinka - od včerejška spím bez plínky. Noc v pohodě, ale dnes jsem si to pokazila - po odpoledním spaní jsem se mamky včas nedovolala a našla mě, jak usedavě pláču v počůraném pelíšku. Může si za to sama, že za mnou nechodí hned, jak se probudím, tak!

Zase mi vyrostly nějaké zoubky - mám jich už (nebo teprve?) 9 - nahoře jedničky, dvojky a čtyřky, dole jedničky a čtyřku vpravo. Botičky mi pořád stačí velikost 20, prý mám malou tlapičku jak Popelka.

Mějte se všichni moc hezky a pište, co děláte vy.
Hanička (20 měsíců) a mamka Jiřina (moc měsíců)

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Anonymní  26.07.05 22:21

Ahoj holky,

dlouho jsme se neozvaly, ale jako obvykle nestíháme a jsem ráda když si alespoň přečtu deníček. Večer je většinou manžel na PC a pracuje a tak mu nechci dlouho blokovat židli, aby brzo skončil.

Haničko my jsme na tom dost podobně.

Melika se také pejsků bojí, protože máme u sousedů dva vlčáky, taky zaplotem, ale taky hodně štěkají. Naštěstí druzí sousedé mají jorkšíra 6-ti měsíčního a ten si chodí s Melikou hrát. Sem tam ale taky přijde s tím, že Charlie (to je jeho jméno) Melika bojí bojí. Taky už začíná M používat slovesa, ale ne ve správném traru. Máme ale pokroky v turečtine už říká Máma ,táta, sedni a dokáže ukázat a provést plno pokynů. V češtině pěkně rozvazuje, největší novinkou je zpívání. Zpívá si kluci kočií a Hajej můj andílku.

Plíky dáváme už od začátku jen na noc a jsou taky z 80% suché. Přes den je už Melika z 90% bez nehod. Zvládla i cestu autem do Prahy a zpět a do Rožnova a zpět. Závislost maminkovská je u nás dost podobná.

Doufáme, že konečně začne pořádné léto a těch deštivých dnů ubude. Ješte jsme ani nestihly vynosit všechny šaty. Nechávám narůst Melice vlasy, aby z ní byla opravdová holčička. Za týden se chystáme do Jižních čech s kamarádama na kola a tak doufáme, že počasí vyjde.

Moc vás všechny zdravíme.

Eva a Melika

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 27.07.05 18:05

Ahojky holky,

Minulý týden jsem byla u kamarádky na chatě. Janča tam měla podobně „mladou" kámošku. Počasí sice moc nepřálo, ale holky i částečnou ponorku v baráku přežily.
Za chvíli mě manža veze na chatu, kde přečkáme ta tropika, která se chystají. Budem tam asi ještě další týden, tak jsem se dohodla s Kostkou, že si přehodíme deníčky.
Janča je pasáček slepic. Ve vesnici, kde jsme byly, si absolutně nejvíc oblíbila snad slepice. Tedy po psech. Naštěstí tam nebyl žádný bojovný kouhout. Všichni před Jančou prchali:o)))

Ohledně bříška snad všechno v pořádku. Jsem trochu unavená, tak pravidelně s Jančou po chvilce nad knihou usínám.
Komentáře příště. ¨
Psala jsem těchto pár řádků s Jančou a je to teda o nervy. Nechápu, jak zvládáte obsluhu PC s bdícími dětmi. Psala jsem to snad půl hodiny :o))) Medvěd prostě neustále atakuje počítač.

Jinak ohledně plínek zatím nechytačka:o))
A mluvení taky žádný velký změny.

Zatím pa Martina a Janina (20.měsíců) a lumpínek 9tt

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 28.07.05 22:53

Ahoj mamky i batolata,

moc nepíšete, je vidět, že užíváte léta. Dneska to teda opravdu stálo zato. Vyrazila jsem s Pavlíkem na zdejší koupák, nebyla jsem tam pěkných pár let. Dost se mu tam líbilo, hlavně dopoledne, když ještě v brouzdáku nebylo tolik dětí. A co se nám nepřihodilo - Pavlík šlápnul bosou nožičkou do pořádnýho h… a já hned taky, aspoň teda né bosa :o. Fakt chuťovka (doufám, že zrovna nejíte). Pája jen zíral.

Docela jsem koukala, kolik lidí i s malejma prckama vydrží sedět celý den na sluníčku. Já jsem hned jak praštěná a i když jsem se mazala (sice jen 4) a byla hlavně ve stínu, stejně mám trochu červená záda. Pavlík naštěstí vůbec.

Mějte se hezky a taky něco napište

Hana a Pavlík

 
Jirina
Extra třída :D 13532 příspěvků 29.07.05 20:14

Ahoj vespolek,

dneska jsem myslela, že to vedro snad nepřežiju. Tak ukňouraný a protivný už děti dlouho nebyly, já jsem byla podrážděná, upocená, ulepená, pořád na mě někdo lezl a řval, já pořád ječela, až jsem si řekla, že takhle to prostě nejde na ně tolik ječet a dala jsem si dvouhodinového bobříka mlčení - ejhle ono to jde, na každé slovo jim neodpovídat! Jenže pak se stejně začali kvůli něčemu vztekat a ulevilo se mi, až když jsem je uložila do pelechů. Poslední dny jim před spaním místo čtení zpívám a teď mě donutili k tomu hrát na kytaru, docela sranda.
Zkoušela jsem zpívat Malé kotě spalo v botě a Hanička mi tam hezky dělá to mňau mňau, hotové koťátko :o)

Musím vám popsat kus mé komunikace s Haničkou. Po odpoledním spaní šla okolo otevřených dveří do ložnice a konstatovala: tatínek není. Mamka: a kde je tatínek? Hanička: hospodě. M: a co dělá v hospodě? H: pifo. M: a komu nosí pivo? H: pánovi. M: a co ještě v hospodě nosí? H: bumbání Hanince a etě bumbání Jíovi.

Večer měla malinkou panenku Zuzanku, dala si jí do bačkůrky a povídá jí: panenko Ušanko pinkej, píde bubák :o)

Tak ahoj dnes totálně rozteklá Jiřina

 
Jirina
Extra třída :D 13532 příspěvků 29.07.05 20:43

Ještě vzkazíky:
Evě a Melice: Evko, škoda, že jste od nás daleko, ráda bych se s vámi poznala, protože holky jsou opravdu hodně stejné. Já už od neděle Háně nedávám plínku ani na noc a ani jednou se nepočůrala! To Jíra si tu plínku pořád ještě rád naplní, nevím co s ním, ale sebrat mu ji násilím asi nedokážu, protože on mi prostě stejně pokaždé nachcajdí do postele a budu muset neustále převlíkat, zkusím ještě počkat, jestli frekvence suchých plín nezačne být častější.
I my jsme vytáhly šatičky, loni jich moc neunosila a pořád jí ještě jsou. Vypadá v nich hrozně roztomile. Akorát vlásky asi budeme udržovat a la ježour, je to taková čertice, že si ji s copánkama neumím představit, vrabčí hnízdo na hlavě to jistí :o)
Klobouk dolů před Meličinou turečtinou, to my zůstaneme jednojaziční :o)

Teď mi Háňa předvádí hysteráky i na zahradě, když sousedovic pes přijde k plotu - hned ječí a leze na mě a musím ji vzít. Tak uvažujeme, že pořídíme na plot takový ten bambus, aby tam pes neviděl (sousedi mají za plotem houští živého plotu, ale pejsek je malý voříšek a dole vykukuje, což Háňu přivádí k šílenství a posléze i mě).

Brusinko: u mě obsluha PC s dětmi nepřipadá v úvahu, zapínám ho až večer, kdy jsou uloženi.

Kostko: Já přímé slunce taky nesnesu. Ve vedrech jako je teď jsme dopoledne tak od 9 do 11 na zahradě na dece pod slunečníkem (většinou se nemažeme ničím, pokud nejsou děti nahaté a nekoupou se - kupodivu poslední dobou moc nechtějí se koupat a mazat už vůbec ne), odpoledne vylejzáme tak ve 4 a jsme venku až do večeře a to máme na zahradě stín od baráku (stín baráku je mnohem chladnější než stín slunečníku) a taky se nemažeme vůbec. Děti jsou krásně dohněda a já vlastně docela taky (tj. ruce a nohy od kraťasů dolů).

Převčírem v noci se mi Hanča zdála nějak horká, ráno už míň, teplotu jsem měřila v podpaží a nenaměřila. Nicméně jsem jí dala sirupek a odpoledne se vyklubaly (konečně!) spodní dvojky, takže to nejspíš bylo od zubů. Jak se prořízly, tak se jí zase zlepšila nálada. Docela se mi ulevilo, že to bylo jen zubama, už mě napadaly různý hrůzný choroby.

Tak ahoj a pište!
Jiřina

 
Anonymní  30.07.05 23:07

Ahojda holciny!

Tak jsme se vratily z dovoleny a muzu vam rict, ze jsem rada, ze jsme doma - byla to docela hruza. Misa (HURRRAAAAAA PPPPRRRSSSIII­I!!!!!!!!!!!!) pri ceste tam spala jen 1h a pak zbytek jecela, tam to bylo dobry - spala jak odpoledne tak vecer ukazkove. Ja jak jsem psala (mozna ) minule odjizdela jsem s ATB na anginu a hned druhej den uz to bylo OK. Misa na dnesek nejak spatne spala kdyz byla bourka a rano byla protivka nejvetsi. A ejhle, v poledne se z toho vyklubala teplota a navecer jsme zajely na pohotovost a ma anginu. :o( Takze Jirino, blahopreji ze to byly jen ty zoubky. Misa ji bud chytila odemne a nebo z tepla.
Ted si spinka a cela skoro hori. Tak se treba trochu ochlasi, kdyz je venku taky jaks taks zima.

Brusinko: To je dobre ze pupik je OK. A Misa ma taky ruzny zachvatecky ze zviratek… vzdy krici „neboj“

Tak uz budu koncit, mejte se pekne, ja se jdu venovat rozpalenymu detatku.

papa DArka a „petnicek“ mIsa

 
Anonymní  31.07.05 19:08

Ahoj holky,
Zdraví Andrea s Jolankou. Zase se po týdnu dostávám k netu, tak přispěju svou troškou do mlýna.
Teda Haničko, já hledím jak krásně umíš mluvit! S tebou musí být sranda. Musela jsem se smát, jak přišla do lokálu a hlásila „Panáky"! To je borka…
My jsme zatím ještě u našich na Moravě. Příští týden mají přijet manželovi kamarádi z VŠ s manželkami a budeme rožnit krůtu. Tak se těším. Na sobotu dopoledne máme ještě naplánovaný cyklovýlet do Westernového městečka v Boskovicích, tak doufám, že se jim to bude líbit a hlavně, že nám vyjde počasí. Před 2 rokama jsme rožnili prase a celej den nám pršelo, tak to stálo za prd.
Holky, máte nějakej dobrej recept na grilování? Já jsem nedávno naložila kuřecí do grilovacího koření a bílýho jogurtu a to byla mňamka! Maso bylo takový pěkně měkoučký a jemný. Dneska jsem nakládala další dávku a dala jsem do jogurtu ještě česnek, tak jsem zvědavá. Já mám česnek ráda, tak to bude určo šmakovat. A s čím grilujete vy? Máte taky nějakej dobrej recept?
Mišutko, koukej se rychle vykurýrovat!!!!
Tak užívejte léta, ale pište! Já se vždycky v sobotu těším, že si počtu.

Andrea a Jolanka

 
Anonymní  31.07.05 22:31

Ahoj holky,

taky se hlásím po návratu z dovolené. Teda ona to nebyla dovolená v pravém slova smysly, jen pro mě úžasné leháro. Dva týdny se o mě starala maminka, týden kamarádka a víkend tchýně. Všichni po mě houkají, ať nic nezvedám, ať nic nedělám, ať jdu po obědě spát, ať jím a piju - no a co je ze mě teď? Lenoch lenošný, který si nechce ani sám uvařit. Teď už budu dřepět na zadku doma a trpět v těch vedrech, někdy mám pocit, že kapacitu plic si zabrala Monča a na mě zbyly žábry.

V pátek jsem byla na ultrazvuku, malá odpovídá 32. tt, takže se na termínu v polovině září nic nezměnilo.

Pleny - nula
Mluva - nula
Nočník - největší nepřítel, takže malého nechávám běhat na ostro a zkouším na něm cikánskou výchovu - nedělat nic. Hlavně že je pohoda :o)))

Jdu si lehnout, tchýně měla velmi nepohodlné lože, tak jsem fakt nevyspaná.

Mějte se a přejme si max 26st.

Pa

Míša, Martínek a Moninka

Vložit nový komentář