Brusinčata 86.díl

Rodičovství

Ahoj Brusinčata, nějak nám vázne organizace v psaní deníčku, tak jdu napsat o chvilku dřív, než jsem chtěla. Nemám žádné konkrétní téma, takže nejdřív napíšu o Haniččině „stonání.

Ani nevím, jestli si vůbec uvědomuje, že jí něco bylo. Začalo to minulý pátek, kdy se odpoledne po dlouhé době počůrala při spaní a pak najednou asi 5× během hodiny. Když čůrala do nočníku, vždycky to bylo jen trošičku a zdálo se mi to tmavé, ale v oranžovém nočníku se to moc nedá rozlišit. Pak jsme byli u babičky a tam mají nočník bílý a viděla jsem, že má v moči červené cáry, když se předklonila, abych jí utřela prďku, měla na zadku červené kapičky. Babička Háně uvařila heřmánek, dávala jí hodně pít, vzápětí se to zlepšilo, přes noc vydržela suchá. Říkala jsem si, že měla ten den hodně ostružin a myslela jsem, že to mohlo být od toho (někde jsem četla, že šípky můžou dráždit ledviny a napadlo mě, že třeba ty trnečky v ostružinách taky - samozřejmě to byl nesmysl). V sobotu dopoledne se zdálo vše v pořádku, ale po obědě najednou totéž - 3× během chvilky počůraná, v nočníku cáry. Původně jsem chtěla vydržet do pondělka k doktorce (neměla teplotu a chovala se jako jindy), ale zjistila jsem, že jak na potvoru má od pondělka tři týdny dovolené a zástup 25 km vzdálen. Takže jsem rozhodla jet v tu sobotu odpoledne do Motola na pohotovost.

Jela s námi babička - řidička a musely jsme vzít i Jíru, nebylo hlídání. Čekání tam bylo celkem krátké, byli jsme asi třetí na řadě, mají tam spoustu hraček. Pak už nás volali do ordinace. Hanička tam vkročila, hned ve dveřích vrostla nohama do země a zvolala „a babijou" a chtěla ven za babičkou. Začala řvát jak tur, že nebylo slyšet vlastního slova, takže jsem na doktorku doslova křičela, jaké máme obtíže. Starší paní doktorka sice vypadala trpělivě (zdálo by se, že když pracují na dětské pohotovosti, dá se čekat, že tam děti řvou), ale když se snažila Háně kouknout do krku a poslechnout si ji a naše slečna řvala a kopala a rvala se, koukala na mě dost divně, jako bych snad za to mohla, co to mám za dračici :o)) Při prohlížení jsem objevila v podpaží desáté klíště (o těch devíti jsem už psala dříve) a když jsem ho chtěla vytáhnout, sestra mě sjela, jak ho můžu brát přímo do prstů (jako by to snad s peroucí se dračicí šlo jinak). A že mi to ukáže jak ho vyndat. No nevyndala ho :o))) Krev z prstíčku Haničce odebrala, dala mi kus polštářku, abych jí to na prstíku držela, než krev zaschne, ale nepodařilo se, takže jsem měla vzápětí bílé tričko pomazané krví vlastní dcery :o) Dala jsem Haničce za odměnu lentilku, ale nejen že nepřestala řvát, ještě mi čokoládu rozpatlala po rameni :o)))
Pak jsme dlouhou hodinu čekali na výsledky odběrů, krev (CRP) celkem v normě, v moči šíleně zvýšené bílkoviny a erytrocyty? nevím. Chtěla jsem jít do ordinace bez Haničky, ale volali nás zrovna v momentě, kdy se šla babička s Jírou do auta napít a neměla jsem ji kam odložit, takže se opakoval hysterický řev! Nakonec s námi doktorka vyšla na chodbu a předala mi pokyny tam. Tak jsem si říkala, že kdyby Haničku vyšetřovali na chodbě, prošlo by to :o)) Nevím proč potřebujeme ordinaci :o)))

O dalším už jsem psala - dostala BISEPTOL 2× denně dvě tabletky. Zabraly okamžitě, další „cáry" už jsem nezaznamenala. Problém byl samozřejmě v podávání, protože sice jsem je směla rozmačkat, ale je to prášek docela hořký a hnusný a jak Háňa ochutnala, hned to plivala zpátky. Takže jsem týden bojovala a různě jí to falšovala mezi cukr, jogurt, lentilky … nakonec jsme předepsanou dávku využívat zvládly.

V pátek minulý týden jsme jeli na kontrolu k zastupující doktorce těch 25 kilometrů, pro jistotu jsem šla nejdřív do ordinace sama, pak se samozřejmě opakoval vyšetřovací rituál - ječící kopající Hanička, pokopaná sestra, poškrábaná doktorka, hysterická matka i dcera … a to ji ani nechtěla poslouchat, jen juknout do krku a na pipinu. Uf, taky vaše děti tak strašně vyvádějí? Mně všichni říkají, že ji to přejde, no už aby to bylo!

Moč prý je v pořádku, jen je alkalická (znamení toho, že málo pije, ale nevím, jak toho do ní dostat víc, prostě nechce nechce a násilím ani po dobrém nic nezmůžu) a prý tam ještě má nějakou bakterii, která je ale běžná, pochopila jsem, že to není problém, může to být tím, že jsem Háňu před odběrem nemyla (fakt nevím jak chytit první ranní moč do sterilní nádoby a ještě mít dítě vykoupané), prostě výsledek je ten, že za 2-3 měsíce dáme moč pro jistotu opět zkontrolovat.
S čůráním jsme skoro na původním stavu před nemocí, tj. přes den bez nehod. Plínku na noc dávám, čtyři dny byla suchá, pak jsem ji zkusila dát bez a počůrala celou postýlku včetně deky, takže už ji má zase.
Pokrok nastal ve svlíkání, konečně si umí stáhnout kaťata sama. Tuhle volala, že čůrá, tak jsem přilítla - seděla svlíknutá na nočníku! Prostě se svlíkla a usedla, šikulka. Zrovna měla tepláčky s hodně volnou gumou v pase, snad jí to půjde dobře i s těma pevnějšíma. Ovšem postup má originální - serve si kaťata vepředu, na zadku jí samozřejmě drží a pak dělá různé prostocviky, až se jí to přehoupne přes zadeček a sjedou i vzadu, prostě komika :o)

Jinak kecání už nám nestačí, Hanička začíná zpívat! Sice noty moc nedodržuje, ale frázování celkem ano, takže si tu pokřikuje (odposloucháno ze Zpívánek, nahrávám je, děti to milujou): „utítej Táčo utítej honí tě tocou: divotej" nebo „oko-o Čeboně oko-o Čeboně hej tobyjám ovša, hej tobyjám ovša". Poznali jste, o jaké písničky jde? :o))))

Nejnovějším hitem je pro naše děti sbírání kuliček. Různě po cestách se válí malé žluté kuličky (zřejmě vystřílená munice do dětských pistolek) a tak je neustále sbíráme a nosíme a zase ztrácíme a pereme se o ně, já šílím a když na milou kuličku šlápnu bosou nohou, nadávám, že jim všechno vyhodím, ale neudělám to, když jim to působí tolik radosti, taková blbina :o)))

Ach jo tak jsem myslela že to tentokrát bude krátké a skutek utek, tak se na mě nezlobte a pište, pište, pište!

Ahoj Jiřina s Háňou, rok a třičtvrtě přesně

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Petruna
Kecalka 104 příspěvků 27.08.05 20:27

ahoj.Erytrocity jsou vlastně ty „cáry krve“.Malou hlídej,zcela jistě měla zánět močových cest.Může se to opakovat,takže by bylo vhodné nechodit bosa a nožičky i zadeček mít v teple.Je to dost nepříjemné,my se léčíme s ledvinami,takže o tom něco vím.Jinak hodně štěstí a neboj,tyhle scény zažívám v ordinaci taky.Většinou jsem totálně mokrá od potu,protože jsem z dětí na nervy,jak to vždycky dopadne a jak tam budou zase vyvádět…P.

 
kostka
Kecalka 405 příspěvků 28.08.05 21:47

Ahoj všichni,

Haničko, to sis tedy užívala nemoci a otravných doktorů, hlavně, že už jsi zdravá. A co klíšťata, už po tobě tak nelezou?

My budem u doktora asi vyjímka :-). Pavlík totiž k paní „gogo“, jak říká doktorce, chodí rád. Nejspíš proto, že poslední píchanec dostal už dávno a moc mu chutnalo očkování proti obrně, tam sestřička totiž přidala nějakou šťávu a on volal: ete ham! A taky má dr. v ordinaci „vrtuli“, jak říká Pavlík všemu, co se točí. Pouštěla to a zastavovala a on byl úplně unešen. Když jdeme kolem nemocnice (a to je skoro denně, bydlíme hned vedle), zpravidla si na to vzpomene. Takže zatím spíš má s lékaři jen pozitivní zkušenosti (ťuk,ťuk).
Jinak pokroky v čůrání na nočník jsou nulové,neche ani usednout. Aspoň že na to kakání si řekne.

Jiřko, s deníčky je to jednoduché, napevno má první v měsíci Brusinka, druhý já a třetí a někdy čtvrtý, jak to vyšlo teď, nemá nikdo. Myslím, že se o jeden jednou hlásila Andrea, ale jezdí často pryč a zřejmě by to měla komplikované. Co říkáš, Andrejko?

Tak se mějte v babím létě všichni moc pěkně a najděte si trošku času k napsání pár slov, co je u vás nového.

Hana a Pavlík 21 1/2m

 
Anonymní  29.08.05 22:01

Ahoj holky,

tak se taky hlásíme se svou troškou do mlýna. Minulý týden jsme byly se dvěma kamarádkama a čtyřmi dětmi na chalupě na vysočině. Bylo to super až na nějaké to mínus. První mělo počasí, jelikož polovinu času pršelo a Melika to deštivé počasí prokládala svými pády. První se přihodil hned druhý den po příjezdu, kdy spadla po zádech z dětské židličky na kachličky (z té dřevěné z nízké polohy). Bohužel ač pád nebyl z takové výšky, nebyla k utišení a nemohla hýbat s ručičkou. Tak jsem vyrazila do Nového města do nemocnice (naštěstí jen 5 km). Tam ji za hysterického řevu zrengeovali ruku i páteř a neshledali nic zlomeného. Po asi třech dnech začala pomalu ručičku používat. Tak jsme vyrazili na houby a na další dětské radovánky. Melika nelenila a jak jí otrnulo, tak při krmení na lavičce se pořád hemžila až propadla zase po zádechmezi lavičkou (mezi opěradlem a sezením) a rozbila si trochu hlavu. Celý to završila dnes na oslavě narozenin u kamarádky, kdy spadla na bok z křesla a vyrobila si krásný modrák pod okem.

Sem tam mě napadá, že to bude úžasné, když se bez větších následků dožije dospělosti, ale nevím jestli z toho neskončím někde na psychině.

Jiřino - neboj zažívám při návštěvách u lékaře stejné rodeo jako ty. Teď je u nás doma nejoblíbenější hra, že Melice spadne panenka (mimi) z postele či sedačky a pláče a ona jde ke mě jako k paní doktorce. Já musím miminko prohlídnout a když u toho nepláče tak mu dám kokino ( česky bonbón). To dostává Melika taky u paní doktorky. Doufám, že po tomto dlouhodobém nácviku se naše návštěvy zlepší, ale spíše raději nedoufám !

Kostko - Pavlíčka ti závidím, jak se mu líbí u paní doktorky. Budu ho dávat melice za příklad.

Jinak se všichni mějte moc krásně a dejte o sobě zase vědět. Pro všechny potencionální zájemce připomínám, že na zimní lyžovačce v Hartmanicích od 17.-22.1.2006 je stále ještě volno.

Eva + Melika

 
Brusinka
Kecalka 436 příspěvků 30.08.05 13:42

Ahojky holčiny,

Jiřino: chudák Hanička, teď je alespoň teplo, tak snad ty ledviny pořádně doléčíte. No není o co stát :o((

Evo: koukám, že Melika se snaží dohnat Amálku. Další kaskadér na obzoru? To je fakt síla, když sleduje člověk ta batolata, že se fakt dočkají dospělosti :o))
Teď na dovolené se podařilo starším děckům z té naší bandy shodit menší skříň. No představa, že by Kačka včas neuskočila a zůstala tam nějak přišpendlená, no fuj, hnus domyslet. Janča se tam v tu chvíli nenacházela, obávám se, že ta by zdaleka nezareagovala jako Kačenka a buhví jak by to dopadlo. No fakt nemyslet :o(((

Večer mě Robert zase hodí na chatu, ta poslední vedra je škoda trávit ve městě.
V deníčku pak popíšu dovolenkové zážitky.

Užívejte sluníčka a zatím páčko

Martina, Janina a Lumpínek 14tt

 
Jirina
Extra třída :D 13532 příspěvků 30.08.05 21:23

Ahoj děťátka a maminčátka,

teď si uvědomuju, že jsem vlastně nenapsala diagnózu Hániny nemoci. Čili infekce močových cest. Bylo mi vysvětleno, že je to hned zkraje v močové trubici. Naštěstí to nestihlo dolézt ani do močového měchýře, natož do ledvin. Děkujeme za projevy „soustrasti" s nemocí, ale už dlouho se zdá vše v pořádku.

S těmi volnými deníčky - prosím hlaste se dobrovolníci, kdo by se angažoval pro měsíce září , říjen, listopad. První v měsíci má tedy Brusinka, druhý Kostka, poslední já. Volné vychází na tyto termíny (píšu úterky): 20.září, 18. října, 15. listopadu, 22. listopadu. Darko, Andreo, Brendy, Evo-Meliko a ostatní, hlaste se dobrovolně, nebo vám to přidělím sama :o))))
Já plánuju dojet do Hančiných narozenin a pak už asi definitivně přestanu psát (nikoliv přispívat), protože prostě už jsem tu tak dlouho, že mám pocit, že už jsem o všem několikrát psala.

Evo-Meliko: Hanička si s panenkama poslední dobou taky začíná hrát, zkusím zavést nácvik doktorky, díky za nápad. Hanička má nejradši maličkou panenku, kterou si strká do bačkůrky a pořád jí říká ať spinká, že přijde bubák a hrozně se tomu směje :o))
Doufám, že i my dlouho nebudeme muset k doktorce jít a zatím Haničce trošku rozumu přibude - Jíra začal spolupracovat zhruba ve dvou letech.

Ještě bych vám chtěla popsat dialog našich dětí na téma hmyz. Na gauči seděla moucha. Jíra křičí: Je tu oša (vosa)! Já: to není vosa. Poznáte co to je? Hanička: maveneč (mravenec). Na druhý pokus: beuška (beruška). Ale obyčejnou protivnou mouchu nepoznají :o))

Ahoj Jiřina

 
Darka
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 01.09.05 20:22

Ahoj holciny!
Taky se hlasime z PArdubic. U nas je vse v pohode, Misa si chytla nejakou rymu tak soplikuje a protivuje a jinak nic.
Hani uzdrav se brzo!!!
Jinak Misa ma premieru spani bez maminky mimo domov. :o) Zvladla to vyborne. Ani me nepotrebovala. :o(

TAk to je asi vse, jo, Jirino, pridel mi nejakej denicek a ja ho ten termin napisu. A co se tyka tebe, proc by si mela prestat psat? dyt nemusis plodit sahodlouhy romance, ale staci treba 5 radku aby sme denicky nemusely hledat nekde v hystorii, ale aby byl videt.

Tak papa a ja se jdu placnout k TV a koukat na velkou sestru a pak ty vyhuleny na Prime a zas se nebudu stacit divit jak nekdo muze tohle provozovat. :o)

papa a mejte se jete slunickove!!! Deti sly do skoly tak proc by nezacalo leto, ne? :o(

DArka a Misa

Vložit nový komentář