Červenčátka 025 - poločas

Těhotenství

Toto je malý deníček, pár postřehů z knížky Dr. Matějčka a Dr. Langmeiera Počátky našeho duševního života. V polovině těhotenství zdaleka není ještě lidský plod hotový, ale jeho mozek už má takřka plný počet neuronů a v několika typických vrstvách, takže dál bude pokračovat nikoliv jejich rozmnožování, ale jejich zrání, propojování a organizování do konečné nesmírné složitosti.

Mozková aktivita zatím nevykazuje diference charekteristické pro bdění a spánek. O jeho „probuzení“ k životu však již není pochyb - matka je v jeho prvních pohybech zřetelně vnímá a ovšem i prožívá. Nadále už to není jen dítě v představě a nadějích, ale individuální lidská bytost, živá a existující, s osobitou aktivitou, spojená s matkou zcela bezprostředně svými projevy.

Z našeho hlediska je zvlášť důležitá funkce mozkové kůry, která je u člověka mimořádně vyvinutá a je orgánem vyšších duševních činností jako je myšlení a uvědomění. Pro funkci mozkové kůry je rozhodující období mezi dvacátým a osmadvacátým týdnem, počítáno od početí. Aktivní „život“ mozku začíná v době mezi osmadvacátým a dvaatřicátým týdnem.

Vývojové stádium od osmadvacátého do čtyřicátého týdne těhotenství se označuje již jako období perinatální. Poměrně vyspělé orgány dítěte získávají nyní rychle své funkce, které mu budou sloužit dále v životě, takže každý týden vývoje navíc zvyšuje významně naději, že se celý organizmus přizpůsobí nárokům světa mimo mateřskou dělohu.

Možná si děláte starosti, zda vaše emoce nemají vliv na děťátko. Všeobecně se klade
důraz na to, aby matka sama prožívala své těhotenství v pohodě a radostné náladě a aby toto své příznivé duševní rozpoložení svou řečí dítěti zprostředkovala. Vaše maličké potřebuje poznat celou škálu emocí již nyní, proto si s tím nedělejte moc těžkou hlavu. Rozmlouvejte s ním o všem, co prožíváte, o všem co ho čeká a kdo ho čeká až vykoukne na svět. Jedině kdybyste měsíce žili v atmosféře stresu a strachu nebo své dítě odmítali, potom by to mělo na psychiku budoucího človíčka hluboký vliv.

Tak, holky moje, jste velmi blízko magické hranicě dvacetičtyř týdnů. Když jsem ji překročila, znamenalo to pro mě velkou úlevu. Chlubte se svými bříšky a kochejte se kopáním vašich pokládků.
Do dalších týdnů vám palečky drží patronka Stefinka

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 28.02.05 06:32

Že bych byla první ?!?!?!

Stefinko, moc hezký deníček. Hlavně mě moc uklidnil v tom předposledním odstavci, že mimču neškodí občasná špatná nálada či nevyváženost.....
Však je pravda, že život nejsou jen kladné emoce a pak by narozené mimčo bylo možná pěkně překvapené, až by zjistilo něco o těch negativních, před kterými je maminka v bříšku chránila… Ono to ale ani dost dobře nejde…
Tak holky přeju vám bohatý emociální život !

NiKi

 
Irusa
Kecalka 169 příspěvků 28.02.05 07:25

Dobré ráno,
tak tu máme zas další pracovní týden - a venku pěkná kosice…
Stefinko,
moc krásný deníček, skrze něj na mě vykouklo trošku sluníčka.
Všechny zdraví Iruša + Jaromírek (25 + 6)

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 28.02.05 08:56

Ahoj, všem přeju krásné pondělní ráno. Konečně i v Praze svítí sluníčko, jenom by ještě nemusela být taková zima :-).
Stefinko díky za deníček. Myslím, že si těhotenství užívám vpohodě (samozřejmě kromě občasných výkyvů nálad), takže by Míša měl být spokojený :-)).
Tak si užívejte sluníčka
Peťulda a Míša 22+1tt

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 28.02.05 09:11

Dobré ráno,
Stefinko, tvůj deníček je takové pohlazení po dušičce. Všude se dočteme o vývoji prcků v bříšku po fyzické stránce, ale o duševním vývoji tam toho moc není. Na miminko má psychická pohoda obrovský vliv, celé první těhotenství jsem byla doma, bez stresů a nerváků a Vašek byl hodně pohodové miminko.
Jdeme dnes na ušní, nosní krční na vyšetření, jestli nemá zvětšenou nosní mandli, kvůli těm opakujícím se zánětům průdušek a taky špatně slyší. Výsledky na alergie nedopadly nic moc, nějakou alergii má, na co ale to zjistíme až z testů na alergologii. Myslíme si s manžou, že to budou ty kočky co máme doma.
Takže hezké pindělí.
 Soňa

 
Anonymní  28.02.05 16:40

Zdravím vás všechny po víkendu, v práci šrumec, tak moc nestíhám!
Stefinko deníček je moc príma, pořád na mrňouse myslim, jestli vnímá moje pocity a tak:o)) snažím se myslet pozitivně, ikdyž někdy je to boj!

Holky, zkusím kouknou zítra a jinak možná až ke konci týdne, teď to se mnou prostě bude dost špatný:o( ale v dubnu vám to vynahradim!!:o))

Mějte se krásně a užívejte kulatící se bříška!

katkaa+kačírek Míša 25tt

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 28.02.05 16:44

Stefinko pěkný deníček .-)
Co se tady dneska dělo, že skoro nikdo nepsal?
Tady v Brně ted začalo docela dost chumelit ještě, že jsme s mimiskem v tepličku .-)
Ve středu jdu na glykemickou křivku, tak ty co už na tom byly mě docela naladily na dobrou notu, uvidim jake z toho budu mit pocity…
Zatim cauky Jitka a mimis

 
Gabulina1
Povídálka 14 příspěvků 28.02.05 17:43

Ahoj Stefinko,
moc pěkný článek, je fajn vědět, co se s mimčem děje kromě toho, že roste. Přeji všem pohodový týden, v Opavě taky s přestávkami chumelí, ale aspoň není takový mráz (-9C).
Gabulina

 
Anonymní  28.02.05 19:40

Ahoj holky-maminky,

tak nejprve jednu pozitivní a super zprávičku, Stefinko s tím typem na kluka jsi se trefila ne na 60%, ale na 100%, v pátek nám to potvrdili! Všechny výsledky dopadly dobře, tak už nemusíme dál jezdit na kontroly do Prahy, ale už jen našemu panu doktorovi. Stefinko deníček je moc prima, trochu jsi mě uklidnila, protože občas dost slušně zaměstnávám svoje nervíky. Jinak na mě žádné změny nálad spojené s těhotenstvím nejdou, tak šetřím lidičky ve svém okolí.

Jitty ať se ti glykemická křivka zakřiví tím správním směrem a ať je vše OK.

Peťulko, tak jsme si nakonec z Gennetu odvezly jen fotečku Brumlíčka, ale fakt suprovou. Taťka to chtěl všechno vidět, když by to prý točil neměl by z toho nic :-) Mimčo v době kontroly zrovna spinkalo, tak jsme si ho pořádně a důkladně prohlédli.

Soňo, držím palečky aby u alergoložky vše dobře dopadlo a nemuseli jste přemýšlet nad tím, kam s kočičkou. Doufám že máte nějakou šikovnou alergoložku jako jsem měla já, ta mě dostala z potravinové alergie a je i děckařka, tak k ní určitě budu chodit s naším miminkem, až se narodí.

Mějte všechny pohodový a klidný večer a dávete pozor na svá bříška a také na ručičky a prstíky, nepíšu to zbytečně, před chvilkou jsem se vrátila z chirurgické pohotovosti, byla jsem na šití, potvora nůž mě fiknul.

Radka a Brumlíček 20+1tt.

 
Petulda
Zasloužilá kecalka 953 příspěvků 01.03.05 08:39

Ahoj těhule,
tak tu máme další mrazivé ráno. Aspoň že svítí sluníčko, hned je to pozitivnější :-)).
Tak jsem včera byla u Dr. kvůli výsledkům toho odběru, tak prej to nic hroznýho neni, jenom nějaký drobný nález (nějaké kvasinky či co). Dala mi nějaký žlutý bobule na zavádění, tak by to pak mělo být dobrý. Ale Míšanovi to prej neublíží :-)). Tak jsem strašně ráda :-).
JITKO - ať ti vyšetření dobře dopadne
RADKO - moc gratuluju ke zdravému klučinovi :-). Už máte vymyšlené jméno? To náš Míšan teda na UTZ fakt nespinkal, mlel sebou jak o život a pan doktor říkal, že máme pěkně živý miminko :-)). Taky přeju, ať se ti úraz brzy zahojí a dávej na sebe pozor :-).
Peťulda a Míša 22+2tt

 
Anonymní  01.03.05 08:47

Ahoj pupkandy,

je tu od víkendu nějak pusto prázdno, dokonce stíhám číst komentáře :o)
Deníček se četl moc pěkně. Já jsem měla lítostivé stavy snad jenom ve druhém měsíci, tak je fajn vědět, že se to na mimískovi nijak výrazně nepodepsalo, však to taky nebylo nic vážného, jenom sem tam pocit, že mě nikdo nemá rád, že mi všechno jde naschvál a celkově, že je všechno k ničemu. Ale už je to v pohodě a teď právě prožívám pravý opak, navíc mám pocit, že mě jen tak něco nerozhodí, teď zrovna v pátek vzpomínám, že jsem jela autem (máme starého žigula) a chcíplo mi to uprostřed křižovatky, normálně bych zešedivěla a začla bych panikařit, ale teď mi to připadalo, že se nic neděje, po asi třech minutách jsem to nakopla a ani se mi nerozbušilo srdce. Jsem docela zvědavá na tu poporodní depresi, mojí mamku to postihlo, ačkoliv je velice vyrovnaný člověk, říkala, že to bylo dost úděsné a navíc se to kdysi svádělo na to, že ženské jsou hysterky, no hrůza. Nevím zda se tomu dá vůbec nějak zabránit, když to přijde.
Za tři týdny máme jaro, to už nějak vydržíme, konečně se nebudeme muset babuchat do hrubých bund a kabátů a budeme moci valit bříška, jak to jenom půjde :o)
Mějte se krásně
Lenka_P 18+6

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 01.03.05 09:26

Ahoj břískandy,

Peťulo a Radko díky za podporu .-)
Teď jsem dala do lednice naložený kuřecí stehna, abych z nich udělala svíčkovou, protože tu já vůbec nejím a manžel ji zase děsně má rád, tak mu udělám radost a pádím do práce. Daňový přiznání volají, už aby byl duben a bylo trošku volněji........
Tady je to fakt od víkendu nějaké mrtvé…
Mějte se fajn…Jitka

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 01.03.05 09:38

Radko, ty si taky taková šikulka jak já. Když jsem se fikla do prstu a řinula mě z něj krev, tak jsem nejdřív 2× skončila na zemi v mdlobách, pak jsem došla o dvě patra víš za tchánem netušíc, že nemůže vidět krev a ten mi to ošetřil a až potom se mi přiznal, že sebou málem taky seknul .-)
Mám kamošku v Americe a ta mi psala, že když si ufikla prst asi tak jako ty a skončila na pohotovosti, tak že byla vděčná, že jí z toho prstu teče krev, protože jinak tam měli napsáno, že čekací doba je 6 hodin.....no děs......
A to už jsem i zažila to že jsem si o kličku od okna rozervala prst a ten :,-(ista doktor mi přes tu opuchlou krvácející ráno ten snubák stahoval, takže z toho byla měsíční neschopenka.....tak už si snažím dávat velkýho bacha na svoje prstíčky…Jitka

 
Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 01.03.05 10:41

Ahoj maminkýýýýýýý­ýýýýý!!!!!!!

Kde všechny jste, asi schované před prací, nebo možná některý chudinky doma nemocný.

Takže vás vyvolávám: Makovko, Jerýsku (už je ti líp?), Adalajdo, Mirri, Mirec, Simono, Agis, Slanko, Adel, Lois, Nikkol, Veroniko, Lesíííííí, Alčo a ostatní, ozvěte se.

Zdraví Sissi a holčička, 24+5

 
Matty
Kecalka 442 příspěvků 01.03.05 10:44

Ahoj holčiny tak jsem se rozhodla něco napsat,je tu nějak mrtvo.Stefinko pěkný deníček takové pohlazení na duši v té uspěchané době.My konečně končíme s nemocema tak doufám,že to není klid před bouří,ale zastávám názor,že všechno jednou musí skončit,tak bacily vari od našeho.Konečně jsem se dostala i k tomu,že jsem objednala něco pro mimíse,tak už si nepřipadám jak zlá nepřející macecha.Doktor pořád straší předčasným porodem,tak jsem si řekla,že budu v pohodě,kritickou hranici 24 týdne právě procházíme tak už může být jen lépe. Všem do nového dne nazdar ,vždyť dnes máme tak krásně. Martina

 
alenka22
Stálice 53 příspěvků 01.03.05 11:04

Ahoj mamulky,

tak jsem se odhodlala něco napsat, nějak to tady nepřibívá.

Jsem zavalená prací a né a né se z toho vyhrabat. Ještě k tomu trpím hroznou bolestí zad a žeber, tak se musím každou chvilku dělat přestávky a musím se jít projít.

Jinak v sobotu jsme byli v tom Gennetu. Bylo to úžasný. Doktor byl skvělej. Zkontroloval všechny orgány, prstíky, prostě všechno do detailů a potvrdil nám Natálku. No a pak jsme byli večer na plese.
Dobře jsme si pokecali s lidičkama, který jsme dlouho neviděli. No a potom úžasnej obídek u maminky, takže víkend se vydařil.
Jo a taky mám krásnou fotečku, tak až půjde album, tak vám jí přihraju.

Stefinko - deníček je pěkný zase máš za 1*.

V pátek jdu k doktorce, tak ji musím říct, aby mi dala něco na ty moje zádíčka. Už se to fakt nedá vydržet. Taky vás tak bolí?

Tak už budu končit, musím jít něco dělat.
Mějte se moc krásně a já se zase ozvu.
pa Alča

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 01.03.05 13:36

Ahoj mamčulky,

jen vás v polospánku pozdravím a zase se ponořím do letargie, která mě od včerejška provází:-), jsem děsněj ospalej človíček…
Už se tááák strašně těším na duben, vypadá to, že 5.4. šlus, konec, ende:-), dovolená a pak mateřská:)). Budu spát do půl jedný každý den, budu nakupovat pidivěcičky, vařit a tloustnout:-).
Ba ne, spát do půl jedný určo ne, jak se znám půl osmá to jistí, nakupovat pidi věcičky tak trošku, jestli bude co /vypadá to, že už v té době budeme už všechno mít/, vařit to jó a tloustnout to snad né tak doslova. Ale těším se děsně! Jen po jedné věci se mi bude děsně, děsně stýskat…po vás. PC doma zatím nemáme a kavárna asi nepřijde v úvahu… Tak třeba pak dá Lois vědět jak se s Mankou máme…

Mno jinak do konce týdne se už! konečně chci přihlásit na nějaké to cvíčo :o), které nakonec vyberu a příští měsíc koncem na nějaký předporodní kurz i s manžílkem. Od jakého týdne se tak ideálně navštěvuje kurz? Abych nemusela info někde hledat, ptám se tady chytrých holčinek:-).

Stefinko no já taky doufám, že si to miminko nebere moc „osobně“, tu mou občasnou psychickou rozladěnost… Vlastně teda první tři měsíce permanentně furt… Teď už je to mnohem lepší. Ale šestinedělí se teda docela obávám…

Mno jdu zase malého dělat, nebo aspoň dělat, že dělám…
Dobrou noc, Slanka* 23+3 tt.

 
Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 01.03.05 15:33

Ahoj Slani,

ty předpor. kurzy můžeš navštěvovat kdy chceš, já už 14 dní chodím a jsem ve 25. týdnu, takžě v poho.

To tě kousla moucha cé cé, že jsi ospalá, nebo na tebe leze jarní únava, nebo že by ještě zimní - ani bych se ti nedivila z té dlouhé vlezlé zimy.

Dneska valím za chvíli do AJ, promrskat těhu buňky, zítra mi přijde kámoška s 8 měsíčním klučíkem, ve čtvrtek nějací doktoři a zase AJ a v pátek se mám jít já podívat na dvojčátka k jedné mamince. V sobotu má jedna rodinná příslušnice 30, takže zase oslava.
Takže snad neděle bude moje, manžela a holčičky.
Min. víkend se nám nevyvedl, manžel musel pracovat.

Jo min. pátek jsme s manželem na jednom V.I.P večírku vyhráli poukaz v hodnotě 2.000,– Kč do restaurace na Střeleckým ostrově, tak doufám, že do Prahy ještě zajedem než porodím a nadlábnem se.

Zatím jsem nekupovala žádný nový věci na mimi. Chystáme se do konce března vymalovat obýváka a mimi pokoj, koupit tam koberec a nějaký nábytek.
Pak v dubnu koupit věci na mimi a pak už si jen užívat pupíku a těšit se na miminečko.

Dnes jsem upekla jednoduchou šlehačkovou roládu, tak vám kočulky hážu recept, jo? Je to rychlovka.

ŠLEHAČKOVÁ ROLÁDA

6 vajíček
2 lžíce kakaa (hořkého)
10 dkg cukru - třeba moučka
1 vanilkový cukr

1 smetana ke šlehání (min. 31% tuku)

Oddělíme zvlášť bílky a žloutky. Do žloutků přidáme 2 lžíce kakaa a vanilkový cukr, ušleháme zvlášť.
Do bílků vmícháváme postupně cukr až to máme středně tuhé.
Pak vše smícháme dohromady a vylijeme na pečící papíř.

Pečeme tak na 180, asi jako piškot, cca 25 minut. Nesmí se to upéct moc, aby to šlo zrolovat.

Po upečení oddělíme z peč. papíru a smotáme do rolády, chvíli necháme odstát, cca 5 minut.
Pak to znovu rozmotáme a natřeme ušlehanou (spíš do tuha) smetanou.
Pak znovu zavineme do rolády, dáme na chvilku do lednice.
Pak už to krájíme a papáme.

DOBROU CHUŤ a HEZKÉ ODPOLEDNE přeje

Sissi a holčička, 24+5 tt

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 01.03.05 16:04

Hihi, Sissi promiň, ale jestli se Tobě narodí chlapeček, tak teda nevím:-))). Ale jsi tak krásně přesvědčená, že si to ten chlapeček musel rozmyslet, i kdyby tam ze začátku v tom bříšku byl:-)).

Ježíš, žádný sladký, prosím!!! Mám na tu roládu děsnou chuť :-)))…ale…no právě, že váha jde nahoru…
Mám už 7,5 nahoře. Což je dost…
Slanka*

PS: Sissi, kdybyste věděli, že to do Prahy nestihnete, chichi, tak já vám ten poukaz kliďánko projím. To zase jako jo, se hlásím dobrovolně, hih. My bychom to s manžílkem zvládli :o))).
To byl vtip, samozřejmě:-).

Jo a Katkoo, tak cvičit jdu v úterý od 16:15 hod. do Slunečnice, měla jsi pravdu, všude je to jednou tak drahé! Eééé, fujtajblíci…
Jsem dobrá, už jsem objednaná :o).

 
Anonymní  01.03.05 16:21

Ahoj těhulinky,
tak se taky hlásím do debaty. Ta zima mě taky hrozně uspává. Poslední dobou si připadám jak zimní medvěd. Nejraději bych zalezla do postele a prospala to až do jara. Dneska mě celý den bolí podbříšek, tak jsem hrozně nervozní a k dr. jdu až 16. tak nevím co dělat. Počkám jak zítra a pak uvidím.
Alenko 22 - co se týká bolesti zad mám s tím taky hrozné trápení. Záda mě bolí normálně a teď v těhotenství dvojnásob. Doktorka mi dala nějakou mastičku a ujistila mě že jí v těhotenství můžu. V lékárně mi řekli taky že ano a když jsem přišla domů, přečetla příbalový leták, stálo tam, že mast nemohou užívat kojící a těhotné ženy. Tak jsem z toho naprosto zničená, protože už nevím kudy kam.

Mamulky poraďte prosím jestli si pořizovat polštář na kojení? Je jich spoustu druhů a prý je fajn už v těhotenství. Nic pořádného o tom nevím tak hledám radu kde se dá. Je spousta tvarů tak pokud k tomu nějaké informace někdo máte napište také jaký tvar je nejlepší.

Zatím se pomalu loučím, tak se moc a moc opatrujte, venku to horzně klouže, tak buďte opatrné. Já pořád chvátám a pak se divím, že mi to podkluzuje a mám co dělat to pak vybalancovat.

Agis + Pinocchio 18+4

 
jittyy
Zasloužilá kecalka 505 příspěvků 01.03.05 16:45

Ahoj Agis,

v některým ze starších deníčků jsme to tak trošku probíraly. Já kojící polštář mám už nějaké skoro 4 měsíce a bez něj bych neusla, protože jsem byla zvyklá spát na bříšku a to od začátku kvůli tomu, že se mi nalily prsa jaksi nemůžu. Mám ten z babyvak.cz, ale koupila jsem ho v akci za něco málo pře 400 a jsem s ním spokojená. Holky si ho taky některé kupovaly, tak Ti třeba taky napíší svůj názor. Já na něj prostě nedám dopustit. Taky jsem nad tím ze začátku přemýšlela, ale stejně bych si musela nějaký ten normální polštář koupit, takže když ho pak měli za tuhle cenu tak jsem nevahala. Mám ho plněný polystyrenovýma kuličkama, ale dělá se i plněný dutým vláknem. Tenhle mi připadal lepší akorát si musíš zvyknout na to, že ty kuličky trošku šustí .-)

Jitka

 
Anonymní  01.03.05 17:03

Ahoj Jittyy,
moc děkuju za radu, hned se letím podívat na ty stránky. Mě to připadalo taky jako moc dobré ho vlastnit a to jak nyní, tak i potom pro miminko. Mrknu na ty stránky, ještě počkám jestli mi někdo ještě něco zajímavého poradí a pak si ho objednám.
Agis + Pinocchio

 
Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 01.03.05 18:50

Zkouška.

 
magratka
Zasloužilá kecalka 850 příspěvků 02.03.05 08:16

Já jsem si kojící polštář vyzvedla včera na poště, taky ten z www.babyvak.cz. A protože jsem holka zvědavá, tak jsem se podívala na ty kuličky a pak jsem je půl hodiny dostávala zpátky :-))). Dneska jsem s ním spala první noc, takže to nemůžu zas tak posoudit, ale měla jsem dojem, že se s ním pohodlně napolohuješ. Před těhu jsem byla zvyklá spát na břichu a teď už to tak nějak nejde. Tak jsem spala na boku s přetočením na břicho, ale Ještěrka mě začala zákeřně kopat dolů do postele, asi se jí nelíbí, že na ní částečně ležím. Teď když jsem spala s tím polštářem, tak jsem na břicho nenaléhala, ale zase jsem se probudila s tím, že jsem měla pocit, že mi ten polštář v posteli překáží, ale to bude asi jen otázka zvyku. Myslím, že ten s kuličkami bude pro polohování lepší než s dutým vláknem. A myslím, že jsem viděla i polštáře s molitanovou drtí (přišlo mi to podle hmatu), ale ty podle mého názoru také nebudou to pravé ořechové pro polohování.

Magrátka + Ještěrka

 
Anonymní  02.03.05 08:20

Dobré ráno těhulky,
je tady vážně vidět, že se kvapem blíží 31. březen a s ním daňové přiznání. Normálně už by tady od neděle bylo alespoň 80 komentářů, ale teď jen 23.
Narazila jsem včera na zajímavé a pěkné stránky s hračkami a doplňky pro dět, mrkněte na www.dracek.cz (doufám, že je to ono.
Nepřehánějte to s tou prací.
 Soňa

 
Gina
Ukecaná baba ;) 1083 příspěvků 5 inzerátů 02.03.05 08:44

Ahoj holčinky bříškandy,

taky se vrhám napsat alespoň pár řádků, v práci je teď maxi šrumec a nějak totálně nestíhám. Taky mě začínají dost bolet záda, hlavně v kříži, snažím se chodit rovně, protože jinak jsem docela nahrbená ale jak na to zapomenu tak mi zase poklesnou ramena a všechno při starém. Bříško roste, jak jsem minulý týden psala, že už asi cítím první pohyby, tak mi připadají čím dál tím zřetelnější, někdy, když ležím v posteli na zádech tak cítím občas hezké malé kopnutí :)
zítra jdu do poradny, na ultrazvuk až za měsíc a v pátek se štítnou žlázou - už asi 3 roky na ní beru prášky, měla jsem v krku asi 3 uzlíky a hodně se mi teď v těhotenství zvětšily. doktorka říkala, že si myslí, že to bude tím těhotenstvím ale pro jistotu mě posílá na vyšetření na punkci (brrrr hrozný slovo!!!) kde nasaju trošku tekutiny z toho uzlíku a pošlou to na cytologii nebo kam. snad to dobře dopadne a nebude to bolet :))
venku je hrozná zima, všichni jsou nemocný, je to hrůza. ji víte co jsem vám chtěla říct? ptala jsem se včera v lékárně na ten citrogrep, na který jsem tu četla samou chválu a všichni ho doporučují ale lékárnice mi řekla, že je v něm nějaká látka (teď fakt nevim ale myslim že to byl glycerin) a ten je prý v těhotenství nevhodný. tak jsem si ho radši nekoupila a budu se spoléhat na svojí obranyschopnost :)))
tak se holčičky kočičky mějte všechny moc krásně, hlaďte si bříška, a moc a moc se opatrujte.
Gina 18+4

 
Anonymní  02.03.05 13:40

Ahoj mamčulky,
po dnešní kontrole už vím, že se v mém bříšku krčí princezna s koulema :o) Bylo to vidět…až příliš dobře, úplně jsem se divila, že je ten pytlík v poměru k tělu tak velký, ale prý je to normální. Doktor se mě před UTZ ptal jetli to chci vědět, my jsme to teda vědět chtěli, ale i kdyby mi to neřekl, tak to sama vidím, protože se to fakt nedalo přehlédnout.
Jsem už objednaná na velký UTZ, ale až na 22.3. tááááák dlouho, to se nedočkám.
Teď už můžu říct, že Tomášek pěkně kopká…hlavně když jsem v práci :o)
Zrovna vylezlo sluníčko, vypadá to, že už zima konečně půjde do dupky, hurá, už mi to pěkně lezlo na nervy.
Mějte se krásně Lenka_p 19+0 a Tomášek (:o)

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 02.03.05 14:50

Ahoj holky,

tééda tady je ale mrtvo! Holky, kde se všechny touláte?? Vy pracující to zase s prací tolik nepřehánějte a vy co jste doma, vylezte z postýlek a hoďte sem nějaký ten komentářek,jo? Prosím!!!!!

Tak já jsem pořád nemocná. Rýma je sice na ústupu, ale teď mám kašel, který mi sedí na průduškách. Což mě docela štve. Ale snad se z toho brzo dostanu. Taky jsem si chtěla koupit citrogrep, poslala jsem manžela, ale v lékárně mu řekli, že se v tak pokročilým stadiu těhotenství užívat nemá. Takže mám smůlu:-(. Léčím se teda jen Vincentkou. A homeoptaikem Drosetux, ten je na kašel v těhotenství, tak doufám, že brzo zabere. Manžel je už zdravej a Leonce se to naštěstí vyhnulo. Měla pouze tu teplotku v noci ze soboty na neděli, jak jsem psala do minulého deníčku.

Včera jsem byla v poradně, ale doktorka mi bohužel UTZ nedělala, takže jsem naši Simonku neviděla:-((. A já se tááááááááák těšila, že ji uvidím. Do další poradny jdu až za měsíc. Ještě mně včera vzala krev na protilátky, protože mám skupinu RH negativní.

Holky, já bych poslední dny jen jedla, je to hrozný. Před chvilkou ( kolem 12té) jsme měli oběd a teď jsem si byla namazat rohlík se třenou nivou a pak si dala ještě pomeranč. A jak se znám, tak za chvilku zase polezu do ledničky. No, ale hlavní je, že to na mně není zatím nijak moc vidět, mám 4kg nahoře, ale bříško už pěkně vylezlo.

U nás tady v Brně máme od soboty každej den nádherně modro a sluníčko svítí o stošest. Hned to vypadá veseleji. Jenom škoda, že jsem zrovna teď nemocná, že nemůžu s Leonkou ven.

Tak já se loučím a zase sem mrknu co tu přibylo.
Takže holčiny: Sissi, Lois, Slanko, Irušo, Adel, Adakajdo, Soni, Stefinko,Lesinko i vy ostatní pište!

Jerrýsek, Leonka a Simonka 23+1

 
Anonymní  02.03.05 14:57

Leni moc gratuluji k Tomáškovi s velkýma :)
máš štěstí, že tvůj dr dělá tak často ultrazvuk, mě doktorka vždycky v poradně jenom prohlídne a řekne tak zase za měsíc :)
na velký ultrazvuk jdu za měsíc a naposledny jsem byla vlastně někdy v 10. týdnu. vím, že bych si ho mohla zaplatit, kdybych chtěla…ale to radši ten měsíc teda počkám…
tak ať to hezky rychle utíká :)
papa
 Gina

 
Anonymní  02.03.05 15:47

Ahojky holcinky,

tak u nas v denicku to tedy vypada bidne. Kde jste? To jste se vsechny zazimovaly?
Stefinko, super denicek. 1***
Katkoo, ty zradkyne, koukej nam pak alespon psat vecer z domu. Tak jako ja!!!!!!
Slani, ty jsi taky zradkyne, kdyz se nam brzy z prace odpojis a pak nebudes mit pristup na internet! Co budeme delat? Jak se mam s tebou domluvit na litani po Stromovce? :-)) S vahou si nic nedelej, ja jsem na tom uuuuplne stejne. Vsak to pak v tom parku shodime, ne? Ted ale vazne, jak te mam pak kontaktovat, az priletim domu?
Sissi, taky se smeju, jak jsi krasne presvedcena, ze je to holcicka a neprala bych ti nic jineho!!! Ja bych pred par tydny prisahala, ze nosim Verunku. A vidis, Verunka ma pytlika. Ten recept na roladu vypada super, asi ho budu muset udelat. A za „trest“ pak snist. Muj manzel prestal jist sladke az do Velikonc a me pritom nakoupil kila zmrzliny. Mnam. Jak bylo v AJ? Jo, tou poukazkou do restaurace se pridavam ke Slance - jestli ji nevyuzijes,my ji klidne projime! Jsme na to 4!
Lenko_p: gratuluju k Tomaskovi, u nas to asi taky bude Tomasek!
Jerrysku, ty se uz uzdrav!
Lois, kdepak s Vojtiskem jste?

Tehulky, koukejte jeste psat, dokud je cas! Mejte se moc krasne a opatrujte se.

Makovka

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 02.03.05 16:27

Mamulky, milunky, ahojík:o)

tak si s Lois říkáme po icq, že bychom sem taky měly něco „hodit“ do placu :o). Jsem zvědavá, čí komentář bude rychlejší, jestli můj, nebo Loisin:-). Chicht…

Já jsem vám holčinky tak děsně líno-ospalá. Tak si tu jen něco šolichám v práci a vyloženě se do ní nutím. Nu což, však mi to do týdne začne. Zatím přijdou v úvahu čtyři holčiny jako má náhrada. Koncem tohoto a začátkem příštího týdne budu chytřejší a už budu „bajvoko“ vědět, kdy mi končí „leháro“, které si tu jakžtakž z práce dělám…ale pššššt :o)). Pak jen zaučit a jupí domů…

Makovko to je jednoduchý, pošlu Ti telefon, čéče:-). Pak stačí jen napsat, hele Slanko vylezte s Mankou z toho pelechu, oblíknout a vyrážíme! Hm?:-).

Sissi, že Ty ses přejedla té rolády, nemůžeš se hýbat a dojít k počítači napsat příspěvek, hm?:-).
Sissi co měla znamenat ta „zkouška“?:-) chicht, jojo to je jasný, přejedený mozek nemyslí:-). Ne, promiň, dělám si z Tebe legraci, viď…

Lesi a co je s Tebou? Je fakt, že jsem tu spoustu holčin neviděla. Asi je zase budeme muset sprdnout! Ale jen maličko, aby z toho neměly trauma, každá víme, co dělá naše psýcha:-)…
Takže holčinky, koukejte se připojit, přisednou a napsat aspoň řádku, ať víme, co je s váma!

Např. víme, že Katkaa zaučuje novou sléééčnu, nebo tu „důchodkyni“?:-) ale o ostatních nemáme zprávy, takže šup, šup!

Jerrýsku, 4 kila? CCC bych si pískala, já už mám víc… Asi Ti všechno Leonka sní, viď?:o)

Leni, taky se přidávám ke gratulaci s koulema:-))). Chtělo by to pak zase zanést do peletonku, abychom věděly, jestli jsou ty naši drobečci počtem vyrovnaní. Holčinky=chlapečci…

Gino tfuj tfu, foukám bolístku, ať punkce moc nebolí!!!

Magrátko, chicht, úplně Tě chápu, já jak taky všechno nerozeberu a nekouknu se na vlastní oči, jak co funguje, nejsem celá). Ještě, že jsi ty kuličky pak nacpala zpátky, hih…reklamaci by Ti asi neuznali!:-)

No budu končit, koukám žvatlám kravinky, radši vyrazím na poštu…
Tak papa mamčulky a polepšete se s těma komentářema, ju! Takhle bychom našich obvyklých 150 průměr neudělaly!

PS: Stefinko jak je to teda s tím citrogrepem v pokročilejším stadiu těhu? Několik příspěvků mluví za vysazení, hm?

Papík lálík Sláník*

 
Slanka
Zasloužilá kecalka 687 příspěvků 02.03.05 16:28

Chicht, v:,–(ím se, že to Lois nebude trvat dlouho… :o))))

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 02.03.05 16:38

Ahoj „zbouchlinky“ :)))

tak se po menší odmlce hlásím. Omlouvám se, ale teď jsem opět 3 dny lítala po doktorech a byla jsem z toho tak unavená, že jsem pak jen přečetla příspěvky a šla hajat.

No v PO jsem byla opět u gynekologa, objevil se mi hustý jemně nažloutlý výtok, tak jsem si tam raději zašla. No jenže můj doktor tam byl poslední den před dovolenou, takže tam bylo plno. Strávila jsem tam 2,5 hodiny a pak jsem ještě asi hodinu chodila z lékarny do lékarny a sháněla čípky, které mi Dr. předepsal. Nakonec jsem si je nechala objednat. Včera jsem byla už v 6 ráno na ten test cukrovky. Vstávala jsem v 5 (pro mě spáče síla) a na lačno. Jak jsem přišla, hned mě píchli do prstu, pak jsem vypila tu glukózu (ta byla oproti minulé dost silná a málem jsem se jí udusila), po hodině mě píchli podruhé a pak za další hodinu ještě jednou. No píchání do prstu mi nevadí, ale když Vás 3× píchnou do stejného prstu, je to docela síla. Brněl mi celý den :))) Pak jsem si hned musela zajít na 2 chlebíčky do bufetu a pak ještě v tom mrazu, přes celé město do lékarny pro čípky. No a dnes jsem byla pro výsledky, které jsou naštěstí v pořádku. Tzn. že těhotenská cukrovka nebyla potvrzena, tak se můžeme s Vojtíškem oddávat dále dobrůtkám, které nám chutnají :))) Samozřejmě v přiměřeném množství…

Takže jsem se z toho lítaní už trošku otřepala, dnes jsem uvařila moc dobrý gulášek, tak mám na tři dny vystaráno a zítra se pořádně vyspinkám :))))

No koukám, že se z toho mého vylívání dušičky stal „román“ CHI CHI
Tak pro dnešek by stačilo, venku celý den svítí sluníčko, chodníky jsou už schůdné, takže se vydám na nějakou procházku, i když za ty 3 dny jsem se naběhala až až :)

Papa Lois + Vojtíšek (27+1tt)

PS: juknu na nějaké ty témata na deníček a zítra je přidám do komentáře, aby jste si vybraly, ju?

 
Lois
Zasloužilá kecalka 665 příspěvků 02.03.05 16:55

Ježíši holky, já v tom vylívání srdíčka úplně zapoměla pochválit Stefince deníček, je super oddychový, ale zároveň poučný :)))

Jerrýsku: ať už tě ty bacily nechají na pokoji!!!

Leni: velká gratulace k Tomíkovi, takže velké … říkáš ju???

Gino: ať ti ta punkce dopadne dobře a moc to nebolí, držím palečky …

Sissi: vidím, že program máš dost nabitý. Tý jo občas bych taky brala takové povyražení, už mě to hačání na dupce moc nebaví :o) A roládku? Tu asi zkusím příští týden, ještě mám v lednici kousek dortíku z oslav.

Radko: také fratuluji ke klučíkovi, teda vidím, že kluci asi vedou … A pozor na tvé prstíky!!!

Tak pa Lois+Vojtíšek

 
Anonymní  02.03.05 16:59

Zdravím Vás Holčinky,
tak se taky hlásím do diskuse. Včera přišla k nám do práce nová holčina, kterou ředitel přijal na moje místo. No musím říct, že mě to docela zaskočilo a že si řiditel docela pospíšil. Já končím až v polovině května, tak nevím jak to tu na druhé koleji vydržím.

Lenko_p moc gratuluju ke kloučkovi. Jak už tu někdo psal šíleně ti závidím, že ti Dr dělá tak často ultrazvuk. Já jdu až 16.3. tak se hrozně s manžou těšíme a chceme taky vědět co že to vlastně čekáme. Myslím ale že se do té doby zblázdním, vůbec mi to neutíká a připadám mi že se toho ultrazvuku nedočkám. Holky, já bych tam nejradši ležela celé těhotenství a sledovala mimíse jak v tom břiše řádí.
Mějte se krásně
Agis + Pinocchio 18+5

 
Anonymní  02.03.05 17:08

No konecne jste se vy dve ozvaly !!!!!!! To je jasny, ze nemate cas, kdyz si pisete pres ICQ!
Lois, s tim zanetem pekne zatoc, at uz se nevrati! A koukej psat vic !!!!!! Zajima me, jestli me budou tady taky delat test na glukozu. To bych asi mela prestat jist ty svoje denni davky zmrzliny!
Slani, no vidis, mozkove bunky mi odumrely, telefon me ani nenapadl! :-)) Tak mi ho pak posli (neee ze mi das falesny!), dam ti svou emailovou adresu. Tak v praci mas leharo a aj tak jsi lina a unavena? Manka z tebe musi vycerpavat vsechnu energii. Muj malej mi zase bere mozkove bunky. Tak kdo je na tom hur? :-)) A sprdni vsechny holky, co dlouho nepsaly!!!!!!

Ja uz taky jdu, tak zatim vas vsechny zdravim. Ani se mi nechce vystrcit cumak ze dveri, jak tam fouka. Brrrrr.

Cao, Makovka

 
Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 02.03.05 21:52

ČÁGO BELO SLANI A OSTATNÍ MAMULKY,

Slani já jsem příspěvek včera napsala, dnes jsem se dostala až dnes k netu.

Jo roládka byla moc dobrá, dnes jsem měla na návštěvě kámošku s 8 a půl měsíčním chlapečkem, už je to chlapík k světu, vychrupkal se u mě v posteli a to byli u mě poprvé.
Zbaštil svačinku a byl moc hodný, no ale prý ještě před 2 měsíci tomu tak nebylo, přikyvuju a věřím.

Jinak v AJ nás bylo málo, tak jsme mohli aspoň hodně vykecávat z rodilým mluvčím.

Leni gratuluju k Tomáškovi-princezně s velkýma koulema, super, ať hezky rostete a jste zdraví.

MAKOVKO- já nejsem úplně zblblá s tou holčinkou, prostě věřím, jako ty s Verunkou.

Slani hezky vezmi pracovní morálku do rukou jako jo, ať s tebou nerozvážou prac. poměr!!!!

Pak dej info o těhu cvíču, ju?

Lois jo tento týden mám celkem nabitý, už se těším, jestli nám vyjde aspoň ta neděle s manžou.
Jsem ráda, že nejsi cukrářka, a můžeš být v pohodě. A ještě jsi dobrá, žes přežila 2× sajrajtík a upíjení krve.
Já nevím, jestli to u nás budou dělat, musím se 15. března zeptat, jdu na kontrolu a zaplatila jsem si UTZ - to budu v 27. týdnu, já už bych do toho 30. nebo 32. týdne nevidržela. Akorát si musím dát nějaké tmavší brýle-abych neviděla co to je. Chci být napnutá jak malý gatě až do konce, no a ty tipy rodiny a známých, to jsou dobré story.

Holky kopou vás mimísci taky celý den a celkem na dvou stranách najednou?
To moje řádí tak 5 dní už jak tajfun a celý den.

Stefi, ještě dodatečně chválím deníček. Doufám, že jste už celkem zdraví, a co tvůj spánek, je to už lepší?

Lesi kdepak jsi?

Jo Makovko, nemáš tu web kameru, že bychom hodily picture?

Holky kila letí závratnou rychlostí, už 7,8 kg.

Ellen, kde jsi? Kdy končíš v práci?

Katko, ahojky, od včerejška máš zaučovací proces, s důchodkyní, že jo? Tak podej info o ní, a jak se máš, co je u tebe novýho, co malý prďolka?

Tak ostatní maminky, jak to zítra budete čist, tak taky hoďte nějaké info, ju?

Tak se mějte všechny co nejlíp to jde.

Zdraví vás všechny Sissi a holčička, 24+6 tt

 
Sissi1
Kecalka 256 příspěvků 02.03.05 21:59

OMLOUVÁM SE VŠEM MAMINKÁM, VIDÍM HRUBKU JAKO BLÁZEN, NEVYDRŽELA SE SAMOZŘEJMĚ PÍŠE TVRDÉ Y. SORRY. SISINA

 
cadovka
Kecalka 431 příspěvků 03.03.05 08:48

Dobré ráno krasotinky,
skoro 9 hodin a nikde nikdo, vy jste ale zhniluše. Vstávejte! Co mám říkat já, když mě do 1 kope Terezka a ve 2 se vzbudí Vašek a stěhuje se za náma do postele, protože se v pokojíčku bojí a je mu smutno. Akorát teda nevím, jak to budem dělat ve čtyřech. Manža bude muset zvětšit postel.
Jak to, že některé z Vás mají UTZ kolik chtějí a já jen 3? Taky chci vidět tu svoji berušku častěji.
V úterý jsem si objednala kočárek a zítra už mi dorazí, no fakt se těším a jsem zvědavá, jen ho někam budu muset schovat.
Tak piště, ať tady není takové smutno.
 Soňa

 
stefinka
Ukecaná baba ;) 2304 příspěvků 03.03.05 09:51

Čauky mamulky,
tak dotaz na citrogrep - předepsala mi ho gyndařka a brala jsem ho od půlky těhu. Když tak jukněte na složení tabletek, já tu nemám krabičku tak nevím co v tom je. A když tak nadeje.byliny@vol­ny.cz je výtažek v alkoholu. Obsahuje jenom grep a alkohol. Jde rychle pryč, lahvička stojí 80 Kč, beru ho pro děti a objednávám jich pro jistotu víc. Ty nejsou tak hořké, takže stačí do trochy vody.
Marodka dobírá antibiotika a už jenom zlobí. Mají je do dneska do večera a od zítra začnem chodit ven aspoň trošku.
Jsem ráda, že jste v poho a Leni gratuluji k princátku Tomáškovi.
Jenom jsem nakoukla a zase letím :-).
Krásný den přeje Stefinka

 
adalajda
Kecalka 276 příspěvků 03.03.05 10:01

Ahoj mamulinky těhulinky,
tak i já jsem se už konečně dokopala k tomu, abych vám o sobě podala nějaké info. Ono v podstatě není co:) Jsem stále doma a co zmůžete se 4 hodinama vycházek denně když bydlíte na vesnici a od nejbližšího většího města 20km. To dojedu max tam a zpátky:)
Co se týče těch UTz tam mě dělají taky jen 3:) Což se mi zdá hodně málo, na to že bych Ondru chtěla vidět den co den:)
Já mám v bříšku asi celou fotbalovou jedenácku, alespoň podle kopanečků bych řekla, že tam zrovna vedou nějaký veledůležitý zápas:) Ale věřím panu dr. že je tam jen jeden Ondra:) I když nechápu jak se dokáže tak rychle stěhovat z místa na místo. Bude to asi pěkný čipera, ikdyž opravdu netuším po kom. Já mám posledního půl roku nemoc zvanou lenora a co se manži týče...... je na tom obdobně:) Příjde z práce, brkne o postel a už se nezvedne:) Ideální to stav a zatím si ho užíváme. Za 3 měsíce už asi tolik klidu mít nebudeme.
Tak se mamulinky opatrujte, pohlaďte bříška a až mě opustí ta zrádná nemoc lenora, tak se zase ozvu.
Adalajda + Ondra 26+6

 
Anonymní  03.03.05 11:37

Ahoj těhulnky,
dneska to tu v té práci snad nevydržím, já jsem tak unavená, jak jsem nebyla ani na začátku těhu, trvá to už tak týden, mám problém udržet oči, kdybych lehla, tak okamžitě usnu, jsem úplně doničeho. Jo, děkuju vám za gartulace ke klukovi, snad to nebude žádné princátko, takové kluky moc nemusím. Jo a s tím ultrazvukem, jsem taky ráda, že mě vyšetřuje i UTZ pokaždé, už mám doma nastřádanou třetí fotečku :o) do albumu, ať to máme pěkně od začátku. Proto se taky vždycky na další poradnu tak těším, protože vím, že zase toho našeho prďolku uvidím. Ještě půl hoďky a fičím do zdravé jídelny na obídek, mám hlad jak vlk. Žaludek je asi jediný orgán v těle, který zůstal hyperaktivní, protože zbytek a hlavně mozek má úplné leháro, taky podle toho vypadám. Ještě, že už je zítra pátek.....mám naplánovanou návštěvu kadeřníka…jsem zvědavá, co mi z toho mojeho neupraveného smetáku vykouzlí.
Všechny vás moc zdravím, mějte se krásně, hlaďte bříška.
Lenka_p

 
Adel1
Kecalka 101 příspěvků 03.03.05 11:37

Ahoj holky,

tak se teda taky hlásím po dlouhé době. Číst stíhám všechno, tak jsem v obraze, ale nestíhám už moc psát.

Začali jsme taky už vybírat moji náhradu, ale teď moje šéfka onemocněla, tak jsme další zájemkyně museli zase o týden odložit. Zatím z toho co jsem viděla jsou to sympatické mladé holky, tak stará důchodkyně snad nehrozí, chicht, Katkoo :-)

Zaučovat začnu až někdy v půlce dubna a od 1. května už konečně můžu domů. Snad si tu mateřskou potom ještě stihnu užít, kamarádce minulý týden museli vyvolávat porod kvůli těhotenské žloutence, byla asi v 34. týdnu. Ale má zdravou Simonku, vážila skoro 2 a půl kila a jsou obě vpořádku. Dnes by je už měli pustit domů.

S mojí váhou to jde raketovou rychlostí, mám už 10 kilo navíc a břicho tak velké, jako by tam bylo miminek více. Ale nebojím se toho, že bych to potom neshodila, už s tím mám zkušenosti a jde to.

Miminko taky občas kope a mele sebou celý den, dnes i v noci od 3 až do rána. Ale nejsou to žádný bolestivý kopance, zatím je to spíš něžňoučký.

Jerrýsku,
buď ráda že jsi doma zalezlá v teple. Ono to sice za oknem vypadá, že je venku krásně, ale brrrrr, je strašný mráz. Každé ráno mám auto zamrzlé a musím škrabat a rozmrazovat. Ať už je jaro, prosííím. Už se tak těším, až vyrazíme na přehradu. Dáme mimina na deku, koupíme si točenou zmrzlinu a budeme si užívat :-)

Makovko a Slanko,
taky se k vám chci připojit s tím lítáním po Stromovce. Nejsem sice pražanda, ale máme tam rodinu a občas tam jezdíme. Tak na mě myslete a dejte vědět.

Lois,
jsem ráda, že ti testy dopadly dobře. Já jsem na žádném píchání do prstu nebyla. Dělá se to všem těhulkám??? Příští týden mám poradnu, tak uvidím.

Sissi,
už jsem zapomněla, co jsem ti chtěla napsat :-) Ale u tebe je všechno OK, tak držím palečky, aby to tak bylo i nadále.

Tak holky, mějte se krásně a pořádně teple se oblékejte, až půjdete ven. Opravdu je tam zima jak na Sibiři. Snad už to brzo skončí. Už mě nebaví hlavně to šněrování botů, je to čím dál namáhavější, ještě že mi pomáhá můj skvělý manžel :-) Koupila jsem si krásné pohodlné nazouváky na jaro, jenom do nich vklouznu a jdu.

Hezký den a pište, co je nového.

Zdraví Adel & miminko

 
Anonymní  03.03.05 13:06

Ahooooj ježibabky:o))))

Tak vám jdu oznámit, že důchodkyně se nekoná!!! Hurááááá!! měla nějakou rodinnou tragédii či co, ne že bych jí to přála, ale spíš si myslím, že to byla nějaká výmluva. No každopádně jsme místo ní vzali tu mladou holku, je moc prima a akorát šla na cigárko tak vám můžu napsat, ikdyž jen v rychlosti. Tak to snad naštěstí bude k přežití to zaučování:o)) jsem moooc ráda!

Doufám, že je u vás všechno v pohodě, ale myslím, že jo, když tu pamuje tak veselá nálada! Slanko nevíš o co na cvíču přicházíš, je to tam moc príííma, krásně jsem se včera protáhla a i svalíky mě docela bolely:o)) Koukej se začít hejbat!!! Makovko, no na tu Stromovku už se taky těšim, ale to si řpeci tady pak budeme psát do miminkovských deníčků a když se budeš chystat na rodnou hroudu, tak se nějak dohodnem, to je jasný:o)
Lois, držim palec ať zánět vyženeš z těla ven co nejddříve!!
všem ostatních gratuluju k holčičkám s koulema i k těm bez nich:o))
Včera jsem byli na UTZ a náš kulíšek je v pořádku, tak jsem moc ráda! Termín porodu je pořád cca stejný. jen se doktorovi zdálo, že je tam menší množství plodové vody než by mělo být, ale prý nijak významně a uvidíme příště, tak snad to neznamená nïc špatného. Už je otočený hlavičkou dolu, kéž by mu to chtělo vydržet, ale prý ještě nemusí. tak uvidíme.
Kope mě taky celkem slušně, halvně hodně když jedu v autě, nevim jeslti se mu to líbí nebo nelíbí, ale mě se to kopání každopádně líbí:o)))
tak já jdu zas na tu holčinu, je to šikula, tak to za ty 4 týdny co nám na to zbývají určitě zvládne:o))

Mějte se co nejlépe a já se občas zkusím mrknout, ale toho času je táááák málo.....

Páá Katkaa+kačírek(o Mí­šu už se opět vedou spory…možná to bude Matěj:o)))) 25tt

 
Anonymní  03.03.05 14:58

AHoj Adel,

tak to je jasny, pridej se k nam a pujdeme vsechny na litacku do Stromovky! Ja jsem tam myslim jeste nikdy nebyla! :-)) To je hanba, ze?

Jsem rada, ze jsi se ozvala a ze jste v poradku. Tak jen tak dal a zadne vymluvy!

Moc se opatruj, Makovka

 
Anonymní  03.03.05 15:07

Ahoj zbouchlinko,
tak konecne jsi se ozvala a zase o tobe vime. My jsme si myslely, ze rozdavas rozumy pani duchodkyni a nakonec je z ni mlada zaba. Tak to ti snad lepe ubehne.

S tou plodovou vodou je to urcite v poradku, tak se tim netrap. Kdy jdes znovu na UTZ?

Nad Matyskem jsme taky premysleli, ale nevim, jak by mu manzel rikal. Obe jmena, jak Misa tak Matej, jsou krasny. To je nahoda, na stolech mame polozena uplne stejna jmena, prestoze vy jste Tomase uz vyskrtli.

S tou Stromovkou - ja sice do denicku miminkovskych psat budu, nicmene nase pani Slanka nema doma internet a asi se uz potom neozve. Ale my si dame pres net vedet. Ja stejne neprijedu driv nez na konci leta. Uz se tesiiiiiiiiiim.

Tak obcas sem zase mrkni a koukej psat!

Tobe i Misankovi zdar!

Makovka

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 03.03.05 15:19

Ahoj Pupíkandy,

koukám, že jsme na tom tak nějak zhruba stejně.....
Jako byste mi svými komentáři četly myšlenky. :-)

Taky jsem dnes úspěšně přežila pití sladkýho blivajzu a píchání do prstů a co je nejlepší…je to dobrý… Čistě teoreticky se můžu dál pouštět do tatranek…
ALe nebude dítě závislák na cukru ???
Chutě jsou šílený.

Jinak se taky připojuji k těm, což se těší na jaro, za oknem je to krása, ale jinak je to o zmrznutí…fuj. Takhle mělo být na vánoce a ne teď, co?

NiKi 26 tt

 
Jerrysek
Kecalka 499 příspěvků 03.03.05 15:34

Ahoj spolutěhule:-))

Tak jsem měla pro vás teď napsanej krásně dlouhej komentář a co myslíte? Technika zklamala a vypnul se mi počítač, takže píšu znovu :-((.

Co se týče mého nachlazení, tak se konečně zdá, že začínám vyhrávat. Doufám, že do víkendu budu fit. Teda v noci je to ještě bída, jak ležím, mám děsně zahleněný průdušky, ale přes den to už jde.

V sobotu bychom chtěli jet s naší beruškou a kamarrádkou a jejich dvojčátkama na zimní procházku na přehradu. Děcka se vyblbnou a my provětráme plíce a taky se už taky po tom týdnu ležení doma potřebuju se Simonkou trošku protáhnout.

LOIS: jsem ráda, že výsledky na cukr doapdly dobře. A ten výtok hezky vyžeň z těla ven, jo?!!

ADALAJDO: jakto, že máš vycházky jen 4 hodiny denně? To já měla od doktora napsanej vycházkovej režim podle potřeby pacientky. Což bylo vynikající. Prostě jsem mohla ven kdy jsem chtěla. Zkus se na to doktora taky zeptat. Teda myslím, když jsem čekala Leonku, teď jsem samozřejmě na mateřské.

ADELko: pěkně jsi mě navnadila na letní procházku po přehradě a na točenou zmrzku. Už nás na té dece úúúúúúúúplně vidím. Naše miminka s nama na dece, Leonka bude pobíhat kolem, No, bude to idylka. I když pro začátek by mi stačilo jaro a udělat si jarní těhu procházku, třeba zrovna na tu přehradu, ne?

Holky, jdu se pustit do bábovky, co jsem včera ukuchtila. Leonka mi pomáhala míchat těsto :-)) tak je o to lepší!

Ahoj Jerrýsek a Simonka 23+2

 
Anonymní  03.03.05 15:48

Makovko, já bych bývala Tomáše nevyškrtla, za to může manžel a o Matěje budu muset taky trochu zabojovat, když já dva Michali doma prostě nechci!!Ikdyž se mi to jméno strááášně líbí, tak z tohodle důvodu ho nechci…jenže manžel chce následovníka jmenovce…no tak uvidíme jak se nakonec dohodnem, ale Matěj je takový podobný…tak třeba vyhraju:o)))

Už zase musím svištět.....nemám to teď jednoduchý takhle na tajňačku.....radši se ani neregistruju…

Katkaa

 
Kira1
Povídálka 22 příspěvků 03.03.05 18:24

Doufám,že se k deníčku připojím dobře.Už to tady sleduju delší dobu,ale chyběla odvaha a taky jsem PC negramot.Já mám TP 17.7.Zatím taky chodím do práce a v současné době zaučuju DUCHODKYNI.Někdy je to docela náročný.Vcera jsme byli na UZ orgánů.No za týden musíme znovu,protože miminko ne a ne spolupracovat.Takže pořádně nemohlaDr.zkon­trolovat srdíčko.Doufam,že tam neviděla nic špatnýho.
Kira a mimi 20+3

 
NiKina
Závislačka 3945 příspěvků 03.03.05 19:08

Jerrýsku, já mám taky jako Adalajda vycházky 2× po 2 hodinách. A lze napsat i 1× po 4 hodinách. Řešila jsem to dost dlouho a je to tak, že je neomezený vycházky nejsou, je to teď hodně zpřísněný a má být ještě hůř. Neschopenku dostane jen ta těhule, která má vyloženě riziko, že každou minutou potratí.....
Ale to je věc posledního půl roku nebo tak nějak. Ještě před rokem byly neomezený vycházky a na břichandy nechodili kontroly. Dneska je to bohužel tak, že se na těhule sociálka téměř „specializuje“.

Ale moc mi to nejde dohromady s propagací toho, že těhulky by měli mít dostatek pohybu na čerstvém vzduchu… Ha ha… Já mám klidový režim a údajně ani cvičit nesmím. Což teda porušuju, protože jak tady Stefinka jednou napsala, pravidelné cvičení těch správných cviků vááážně pomáhá na krční páteř… !!! :-)
 NiKina

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 Další »