O Elišce?

Porod

Když jsem na konci loňského května zjistila, že je na cestě třetí potomek, bylo mi jasné, že je poslední.

Nejdřív trošku historie. Psal se srpen roku 1998 a já ležím v nemocnici s preeklampsií a čekám na porod svého prvního syna. Syn se narodil a já jsem byla nejšťastnější mámou pod sluncem. Jeho termín porodu byl ve 37+0. O deset let později je situace úplně stejná, jen v září. Opět ležím v nemocnici preeklampsie se hlásí o slovo a vyvoláváme porod. Ten nakonec končí sekcí ve 37+0.

A dnes? Je konec května 2012 a já zírám na dvoučárkový test. Aha, já jsem asi těhotná. Posléze je těhotenství potvrzeno lékařem. Celé bych ho hodnotila jako jiné než ty dvě před tím. Nebyl čas na pozorování, protože se řešily problémy kolem Jirky a byla jsem unavená. Okolo 30. tt jsem vyjela na víkend s Jirkou do jižních Čech a moc jsme si to užili. Ale pak už začalo být ouha, tvrdlo bříško (u mě slušný pivas) a já jsem se těšila, až bude ta moje třikrát potvrzená holčička na světě.

Až přišel termín 35+4 a já šla do běžné rizikové poradny. Tam se strhlo peklo. Tlak 180/100 a bílkovina v moči. Hádejte, kdo se dostavil? Ano, věrná kámoška preeklampsie. Následoval okamžitý příjem, což bylo veselé, protože jsem sebou měla Jirku. Po příjmu se udělaly náběry a další nezbytnosti a já čekala, co se vlastně bude dít.

Asi za hodinu a půl přišlo procesí. Pan primář nejdřív koukal na břicho, pak si mumlal něco o tom, že tudy by to šlo, a najednou říká: a bude to v pondělí. Aha, co bude v pondělí? No sekce, nééé? Na otázku, jestli se nepokusit o přirozený porod, mi bylo řečeno, že ne, dítě má odhad 3500 g a já jsem po sekci a ještě jedné vážnější operaci břicha. No dobře, tak sekce, jestli je to pro Elišku bezpečnější.

Celý víkend byl pak napínavý, dostávala jsem léky na tlak a pravidelné monitory. Jelikož ale Eliška zlobila, monitor byl pořád stejný a nezabíralo ani buzení, tak jsme byly hodně často ne na oddělení ale na sále. Nicméně jsme vydržely až do plánovaného porodu v pondělí.

A přišlo pondělí, cca pul desáté ráno. Jdeme na to. Napíchli spinal a jelo se, maminko, už to bude. A je! Jak úžasná je věta: Maminko, máte krásného chlapečka. Oponuji, že ne. Ale jo, má ho! Takže místo Elišky je tu Tomášek s váhou 3230 g a 49 cm a v termínu 36+0. Je v pořádku. Pak už jen odvoz na JIP a nezbytné telefonáty.

Ale jedna perlička k zasmání, Tomík se narodil v 10:15. Jelikož jsem u Jirky podávala žádost o znovu posouzení zdravotního stavu, tak jsem čekala, kdy se mi ozve paní z úřadu, že přijde na domácí šetření. No, ozvala v pondělí ve 14 hodin, že by přišla v úterý. Naštěstí pochopila, že neblábolím z nevhodných příčin a pogratulovala.

A co říci závěrem? Když se měl narodit první syn, tak měl být Tomáš, ale je to Dan. Když jsem zjistila, že čekám Toma, tak mi jedna milá osoba řekla, že to bude Tomáš. Když se o sourozenci dozvěděl Dan, tak řekl Eliška nebo Tomáš. Měla to být Eliška, není. Tomáš mi byl souzen a kruh se definitivně uzavřel. Další dítě už nebude.

Jsem máma tří krásných kluků, co víc si přát?

Hodnotilo 19 lidí. Score 3.7.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
little things
Kecalka 388 příspěvků 22.01.13 00:09

Gratuluji ke trem zdravym klukum!;-)hlacne ze vse dobre dopadlo! krasny denicek a napinavy;-)hodne zdravi cele rodine

 
Gladys
Vesmírná mluvilka 31605 příspěvků 22.01.13 00:21

Já si vždycky říkám, když čtu o téhle mrše zákeřné, jak naivní jsou maminky, které si stěžují, že je doktor neprohlídnul, neultrazvučil a přitom úplně pominou, že jednu z nejdůležitějších kontrol udělala sestra - zkontrolovala tlak a moč… Nebýt téhle jednoduché kontroly, tak by bylo na světě o něco víc nešťastných manželů a přítelů.
Moc gratuluju k Tomáškovi, mimochodem, to je přeci tak krásné jméno, že si ho člověk musí užít :mrgreen: Ale chápu, že to byl šok, kdyby u nás místo Tomáška vylezla Kačenka, tak bych asi taky zírala :lol:

 
Kelsey
Hvězda diskuse 41810 příspěvků 22.01.13 00:38

Hezký deníček :palec: :potlesk:
Moc gratuluji ke třem klukům a k Tomáškovi, že tak krásně uzavřel kruh :mrgreen:.
Osud si s tebou krásně pohrál :palec:.
Hodně štěstí celé tvé rodině :kytka:.
Třeba se jednou dočkáš vnučky Elišky :lol: :hug:

 
lenama18
Zasloužilá kecalka 862 příspěvků 22.01.13 05:56

Gratuluji ke trem klucinum :palec: ja jen doufam ze misto Viktorky nevyleze Tadeasek to by me opravdu kleplo :lol: doma mam skoro vse ruzove ;) u me se totiz nemohli nejak shodnout na pohlavi, dvakrat to byl kluk a ctyrikrat holka kdyz mi pan doktor na poslednim screeningu rekl ze je tam proste pipinka tak se zacalo nakupovat v ruzovem, tak snad se nesekl :lol:

 
Jůlinka T.
Závislačka 4961 příspěvků 22.01.13 06:38

Ahoj, dneska jdu na příjem, zítra rodím císařem, po třetí a třetího kluka, tak snad se nevyklube Jůlinka, ale tak kuličky byly jasně viditelné, tak nepochybuji… :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Gratuluji k Tomáškovi. :kytka: :kytka: :kytka:

 
Rubika
Ukecaná baba ;) 1104 příspěvků 22.01.13 07:29

Blahopřeju k Tomáškovi, hlavně že jste to vše zvládli až ke zdárnému konci. Taky za tři měsíce čekáme třetího chlapečka a už se na něj neskutečně těším :*

 
mm4  22.01.13 07:50

Gratuluji, přeji vám hlavně hodně zdraví

já říkám, že kdo si počká ten se dočká - u nás 3 kluci a teď… holčička :lol:

 
Sfaticata
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 22.01.13 09:18

Pěkný. :D Mít 3 raubíře doma…asi máš doma veselo. :mavam:

 
Shak29
Kecalka 135 příspěvků 22.01.13 14:51

Krásné :mrgreen: :kytka:

 
blanula19
Závislačka 3570 příspěvků 2 inzeráty 22.01.13 17:51

Pěkný deníček. Gratuluji k 3 klučinům. Mě tvrdili od 14 týdne, že je to kluk a taky ho mám, ale stejně jsem kupovala neutrální barvy a měla nachystáno i holčičí jméno. Mé sestře totiž celou dobu tvrdili, že je to jasný kluk (dokonce jí na ultrazvuku ukazovali pindíka), 14 dní přenášela a z Filípka vylezla Aneta - ségra říká, že tam byl dlouho, tak mu upadnul ;-)

 
bobiskovomaminka
Kecalka 244 příspěvků 22.01.13 19:21

Krásné! budou si maminky hodně vážit, to tak bývá, když jsou samí klucí :) Ať jste všichni spokojení a hlavně zdraví.

 
Elata
Závislačka 3885 příspěvků 22.01.13 23:06

Obrovská gratulace a pevné zdraví celé rodině přeju! Mně by asi švihlo čekat holčičku a ono tam něco navíc.. :lol:

 
Leknínek
Kecalka 433 příspěvků 22.01.13 23:30

Taky mam tri kluky a nejmladsi je Tomasek :dance: Jsem na ne patricne pysna a nemenila bych za nic na svete! :) Moc vam gratuluji! :kytka:

 
Denpry
Závislačka 4280 příspěvků 23.01.13 18:05

Krásný deníček, gratuluji! Já taky čekám každým dnem porod, i když doufám, že se narodí až v termínu :potlesk:

 
Heni_Bea
Stálice 62 příspěvků 25.01.13 11:03

Krásné, byla jsem napjatá jak to skončí a naštěstí vše dobře :) gratuluji ke třem synům a hodně štěstíčka do života! :)

 
jira105
Ukecaná baba ;) 1085 příspěvků 28.01.13 07:27

Moc všem děkuju za gratulace. Bylo to šok :mrgreen: ale rychle pominul. Naštěstí v rodině máme tolik kluků že nemusí chodit v růžové :lol:. Dokonce i kočárek máme neutral furt červíček hlodal. A to bylo dobře :lol:.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama