Jak jsem nechtěla růžovou holčičku

Rodičovství
  • cher
  • 07.11.10

Nikdy jsem nijak zvlášť nebyla na holčičky (teď to zní asi blbě:)) Panenek jsem jako malá měla několik, ale nejoblíbenější byl chlapeček, který mimochodem uměl narozdíl od svých sester čůrat. A vydrželo mi to do dospělosti. Berte prosím můj deníček trochu s nadsázkou.

Moje dětství bylo na jednu stranu hezké, ale na druhou stranu si uvědomuji hodně křivd, které na mě mí rodiče napáchali, i když možná nevědomky. Tak třeba to, že nikdy jsem nebyla ničí milovaná holčička. Táta se k nám choval tak nějak s odstupem, řezal nás za známky, máma na nás neměla moc času a jediná babička, kterou jsme měli, na mě s oblibou žalovala. Pak se v paměti posunu dál (tedy blíž) a tam je puberta a máma, která mě nutí nosit nenáviděné sukně, ve kterých se tolik stydím.

A z toho možná pramení či pramenily mé pocity… neumím to prostě dobře popsat. Teď jsem dávno dospělá, ale nevyřešené vztahy s rodiči přetrvaly a nijak zvlášť si s nimi nerozumím dodnes. A tak jsem měla strach, že pokud budu mít dceru, že s ní budu mít vztah, jako mám já s mámou, že jí nedokážu milovat tak, jak by si zasloužila. Osud to vyřešil za mě - narodil se mi syn. Úžasný, moc hezký a hodný, a tím se u mě můj pocit prohloubil. Dokázala jsem se rozněžnit pouze nad chlapečkem a ta mimina s náušnicema mi prostě nic neříkala.

A ještě ta příšerná růžová barva. Můj hošík rostl, byl poslušný a hodný a často na pískovišti jsme narazili na nějakou neposlušnou vyčůranou holku, která mu nejen vzala lopatku, ale klidně ho s ní ještě majzla po hlavě a on se nikdy neuměl bránit, byl takový jouda a musela jsem ho před takovýma holkama bránit já. Samozřejmě, že občas se nachomejtl i nějaký zlý kluk a hodná holka, ale většinou to bylo naopak. A tak šel čas a ve mně se usídlil názor, že z deseti holek 4 jsou vyčůrané, 3 škrábou, dvě klidně kousnou a jednu bych možná vzala na milost.

Několik let jsem po synovi poctivě schovávala oblečení, pro případného dalšího syna a byla jsem tak nějak přesvědčená, že se ho dočkám. Když jsem po sedmi letech podruhé otěhotněla bylo těhotenství naprosto jiné a partner si moc přál holku, kterou nám teda ve 2O. týdnu potvrdili, a tím mě naprosto zaskočili. Nemyslela jsem si, že je to nemožné, jen jsem si to vůbec, ale vůbec nedokázala představit a celý zbytek těhotenství jsem se s tím smiřovala.

Na jednu stranu jsem byla šťastná, že je vše v pořádku a na druhou stranu jsem byla né zklamaná, ale prostě zaskočena. Večer před usnutím mě napadaly myšlenky, jestli tu malou holku budu tak stejně milovat, jako syna. Jestli dokážu nedělat rozdíly, protože kolem sebe vidím spoustu případů, že se ty rozdíly dělají…

A pak přišel den DÉ a narodila se nám dcerka. Byla tak malinká, neměla ani 3 kila, takový drobeček to byl a bylo to jiné než u syna. Pomaličku den za dnem jsem si k ní budovala cestu a začínala jsem si uvědomovat, že je jiná než syn, že je nemůžu srovnávat.

Po pár dnech doma se začly scházet návštěvy a nám se doma začlo vršit růžové oblečení. No, když už je doma, přece ho nevyhodím, tak ho začla malá nosit a já si uvědomila, jak strašně jí sluší. No a jelikož nekupujeme vše nové, ale třeba zajdu i na burzu a tam člověk si z barev nevybírá, tak se stalo, že i já jsem začla tuhle otřesnou barvu nakupovat.

A když jsem takhle prvně donesla domů 6 věcí a z toho bylo 5 v různých odstínech růžové a začla to postupně vytahovat z tašky, tak partner mi říká: „To je ale zajímavá barva, co to je prosím tě za barvu?“ A já si se smíchem uvědomila, že konečně jsem přijala to holčičí mimino se vším všudy.

Teď, když to píšu, moje malá krásná hodná úžasná holčička s náušnicema spí a já ji tak strašně miluju, že to ani vypovědět nejde. A jsem přesvědčena, že vůbec nebude vyčůraná, ani nebude kousat kluky a brát jim kyblíky. Bude to ta nejhodnější holka na světě a já se pokusím být pro ni tou nejlepší mámou.

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.8.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Silvi.100
Extra třída :D 12693 příspěvků 07.11.10 13:26

Krásně napsaný deníček!! :palec: Přeji celé rodince hodně štěsí bez kousanců, škrábanců a plácání chlapečků po hlavě lopatičkou :mrgreen:

 
ibolia
Kecalka 361 příspěvků 07.11.10 14:24

Já se zase celé druhé těhu smiřovala s tím,že nám k holce přibude kluk. Je mu 6 dní a nedala bych ho za nic na světě.

 
Veveří  07.11.10 15:13

Gratluji k holčičce, mužské a ženské síly jsou u vás teď spravedlivě rozložené, jako u nás! První se mi narodila holčička a moc jsem toužila po druhé růžovce. Dlouho jsem se pak smiřovala s chlapečkem, kterého jsme čekali a dneska jsem ráda, život je hned zajímavější a člověk se cítí, „že splnil plán“, když má páreček. Ale já bych šla klidně i do třetího mimča, leč manžel je spokojený, že má doma holku i kluka a po dalším přírůstku netouží :cry:

 
brouczek
Kecalka 144 příspěvků 07.11.10 15:24

Gratulujeme k holčičce :kytka: :kytka: U nás to bylo naopak, prvního máme syna a druhé jsem původně taky chtěla chlapečka :mrgreen: ale začala jsem se zaobírat myšlenkou že by to mohla být holčička, abych pak třeba nebyla zklamaná :roll: naráz jsem se do té představy tak zamilovala, že jsem tu holčičku začala chtít víc než kluka :-P No a naší růžovoučké Nellince :srdce: :srdce: :srdce: s náušničkama je dnes právě půl roku a bráška Matýsek ji neuvěřitelně zbožňuje, stejně jako my všichni :-D :-D

Příspěvek upraven 07.11.10 v 15:25

 
Karinkaaa
Ukecaná baba ;) 1475 příspěvků 07.11.10 15:25

Gratuluji k holčičce.To u mě je to úplně naopak já si strašně přála holčičku ale na ultrazvuku mělo miminko vždy nožičky u sebe takže nic nešlo vidět.Já pořád věřila a dokonce čím dál tím víc že je to opravdu holčička :lol: Pak sme šli na velký ultrazvuk a ptala sem se pana dr a ten se mě zeptal co si myslím a já že holčička a manžela se ptal taky a on že chlapeček .A dr řekl že se koukne v moment se začal smát a říkal že je to jasný chlapeček.No já měla tlak asi hodně vysoký :oops: Jsem byla červená a pak jak sme jeli v autě mi to tak bylo líto až mi ukápla slzička :cry: Ale už sem se smířila a hlavně že je vše v pořádku.. :hug:

Příspěvek upraven 07.11.10 v 15:28

 
Pettulle
Extra třída :D 11504 příspěvků 07.11.10 16:01

Tak já mám skoro to samé, akorát že opačně a samozřejmě jak jinak místo vytoužené holčičky se mi narodil kluk a já už počítám s tím, že druhé, i když za pár let, bude taky kluk a že se prostě holčičky budu muset vzdát. Taky mam obavu jestli toho druhýho kluka budu mít ráda. Prvního mám, ale vím, že u druhého budu asi hodně zklamaná a nějak se s tím nedokážu smířit. Mít holku, tak bych byla nejšťastnější mámou. U druhého kluka si nejsem jistá.

 
janasxx
Povídálka 50 příspěvků 07.11.10 16:38

Musím reagovat, nedá mi to… Jak kdybych to psala já! :lol: Mám tříletého syna a k němu před 14 dny přibyla holčička. Prožila jsem úplně stejné pocity jako ty, neuměla jsem si představit, že zrovna já budu mět vychovávat dceru. Miminkovské oblečky jsem nakupovala zásadně ve žluté barvě :mrgreen: , ale teď už taky frčíme v růžové :oops: :-D Tak moc gratuluju k holčičce, je to nakonec vážně úžasné!!! :hug:

 
careynka
Neúnavná pisatelka 19493 příspěvků 07.11.10 17:47

Moc gratuluju k holcicce :-)

Ja ho mela zase uplne obracene, kdyz jsme se v cervnu dozvedeli, ze to bude kluk, byla jsem hodne zklamana. Proste jsem si nepripoustela, ze to bude kluk. V rodine je nemame a ja je tak nejak nikdy nemusela. Presne jako ty holcicky :-) premyslela jsem, jestli ho budu umet mit rada a hrat si s nim…pred tydnem se nam narodil a je to takovy zlaticko, ze bych ho za holcicku nevymenila :-) je to proste tygrik…
Tak vam preju moc moc stesti a zdravi a at jste stastny :-)

 
BohunkaP
Extra třída :D 14420 příspěvků 07.11.10 18:10
:palec: :potlesk:
 
cher  07.11.10 18:54

Pro Pettule-To právě slyším častěji- mámy si přejí holčičku. Už jsem slyšela i důvod, že holka zůstává doma blízko mámy a takové řeči a u nás to bylo tak, že já hned po maturitě práskla do bot a brácha u mámy dřepěl do 28 :lol: . Já myslím, že kluci jsou fajn a neboj, i kdybys nakonec měla 2.kluka, tak ho zcela jistě budeš milovat :kytka:

Příspěvek upraven 07.11.10 v 18:56

 
cher  07.11.10 18:54

Děkuji za milé komentáře:kytka:

Příspěvek upraven 07.11.10 v 18:58

 
Andy1975
Stálice 53 příspěvků 07.11.10 21:26

Krásně napsaný deníček, skoro jako bych ho měla psát já. :-) Mám o 2 roky staršího bratra. Dědila jsem po něm oblečení, nosila krátké vlasy, hrála fotbal, stavěla bunkry, hrála si s klukama na policajty a vůbec jsem si nedokázala hrát s holkama na doktorky, učitelky, s panenkama, atp. To samé jsem si nedokázala představit, kdyby se mi narodila holka. Co já s holkou budu dělat? Holky jsou histerické, klukům na písečku ubližují, … no přesně jak jsi to psala o holkách ty. :lol: Můj manžel má z předchozího manželství 2 kluky, sám pochází ze 4 sourozenců, všichni 3 sourozenci zase mají kluky,takže manželovi rodiče neměli žádnou vnučku. Podvědomě jsem začala přát manželovi, aby se nám narodila holčička. O týden později po mně, otěhotněla i manželova sestra. Předem jsem měla strach, že když my budeme mít kluka a ona holku, tak se bude babička s dědou rozplývat nad holčičkou a náš kluk bude odstrčen. No, můj manžel chtěl vědět co to bude, tak šel se mnou na UZ. Byl to jasný kluk. Já, i když jsem moc chtěla kluka, tak při té zprávě jsem byla zaskočená a chtělo se mi brečet. Prostě podvědomí pracovalo, že jsem manželovi přála jeho první holku. No tak se nám opravdu narodil kluk, a měsíc na to švagrové holka Verunka. Ze začátku, když už děti se učily lézt, sedět, chodit atd., tak Verunka v tom byla víc napřed, takže jsme si pokaždé na návštěvě u manželových rodičů vyslechly, jak už by Venoušek měl umět sedět, lézt, chodit,… že Verunka už dělá to a ono,… No a teď je dětem něco málo přes 2 roky, švagrová s Verunkou je u jejích rodičů skoro každý den a Verunka pěkně zlobí, tak když my tam přijedeme 1× za týden či 2 týdny, tak už se na nás babička s dědou těší a zas dávají za příklad našeho Venouška, jak je hodný. (On jinak je pěkný rošťák, ale jen doma :-) ). Teď čekáme sourozence a když se Venouška zeptáme, jestli to bude brácha nebo ségra, tak říká: ségra, brácha. Ale čekáme jen jedno. Na velkém UZ jsem si pohlaví nenechala říci a těším se jak na kluka, tak na holčičku. Na holčičku proto, že si říkám, že bych dokázala, že ne všechny holčičky jsou hysterky, fňukají, tahají za vlasy, koušou, atd. a navíc by se jmenovala po mé mamince Hanička … na kluka se těším, že by byl parťákem pro Venouška a jmenoval by se Vojtíšek. Tak bychom měli doma Václava a Vojtěcha - jmenovce patronů Země České. :-) Tak jsme zvědavá v únoru, jestli to bude kluk nebo ta první manželova holka. I když už teď manžel tvrdí: „lepší deset kluků než jedna holka“ - to vlastně od té doby, co měl možnost poznat pár malých „čertic“, ale stejně si myslím, že by manžel byl za holku rád, vždyť si jí předtím přál. Ale což, důležité je, aby i to druhé miminko bylo zdravé a veselé. Tak přeji všem hodně lásky i když pohlaví není dle představ. Důležité je to, že jsou děti zdravé a dělají nám krom těch běžných starostí i mnoho radostí.

 
cher  07.11.10 21:30

Andy- napsala jsi to moc hezky, vzpomněla jsem si na jedno přísloví- Když se narodí holka, je to jako by se 40 loupežníků do světnice vloupalo :lol:

 
Kvakulka
Kecalka 322 příspěvků 07.11.10 21:53

To je přesně jako můj příběh :-D :-D . Taky nejdřív mnou vytoužený chlapeček (manžel chtěl spíš dcerku), podruhé jsem chtěla zase kluka- štvaly mě růžové věci, holčičí svět- měla jsem děsy z představy dcery. Když se UTZ potvrdila, tak už jsem ale stejně dlouho tušila, že to holka bude a v podstatě jsem se na to „nové pohlaví“ i těšila. Ale euforii, kterou mám teď po porodu, že je právě holčička, tu jsem nečekala. Samozřejmě už je taky navlečená ve všem možném narůžovělém, ale hlavně si teprve teď uvědomuju, jak je senzační mít robátko stejného pohlaví, jako jste vy. Rodina si mě za to až dobírá, jak teď blbnu s tou svou malou prďolkou :wink:

 
Andy1975
Stálice 53 příspěvků 07.11.10 21:54

Sieto - díky :-) Říkala jsem si, jestli mě tu nebudou kamenovat, že můj příspěvek je moc dlouhý. :lol: To je hezké přísloví, ještě jsem ho neslyšela, ale životní zkušenosti tomuto přísloví dávají za pravdu. Ale i když se nám narodí holka, budu jí milovat a asi to bude také rošťanda co bude stavět v lesích bunkry, já to jinak s holkama neumím. :-) Ale také si jí dokážu představit i s těmi bílými šatečkami, s copánky, kdy na ní kluci oči nechají. :-)

 
Qasnicka
Povídálka 45 příspěvků 08.11.10 14:06

:potlesk: Nádherně napsaný deníček,taky jsem nechtěla mít Sárinku růžovou,nesnáším tu barvičku a když teď kouknu do košíku,má růžové i ponožtičky… :mavam:

 
Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 08.11.10 16:57
jejda vy řešíte pohlaví?

Tak já když jsem se teď po třetí dozvěděla, že bude zase holka, bylo mi to jedno, po dvou potratech mezitím a desetiletém čekání na druhou dcerku, jsem pochopila, že řeším hlavně prioritně, aby byly zdravé a porodily se v termínu, na pohlaví opravdu nezáleží, jednu máme princeznu, druhá je dračice vydající za tři kluky a třetí nevím, snad to bude zlatá střední cesta :think: :mavam:

 
cher  08.11.10 18:49

Pro Lowel- souhlasím a myslím, že pro každého je samozřejmě nejdůležitější zdraví. Přeji pohodový porod a zdravé mimčo :kytka:

 
Anulka
Ukecaná baba ;) 2236 příspěvků 08.11.10 20:04

Super napsáno, naše osmiletá Eli říká „kluky nebrat“. Když ségra čekala mimi, tak říkala, jestli by ji to třeba někdo nevyměnil-naštěstí má holku, je to asi tím, že má tři bráchy, sice dospěláky, ale bráchy. Proto tak miluje jejich „kamarádky“. Dyť jsou holky takové křehké kytinky a já vím, co říkám.
Hodně štěstí, při zvládání.

 
Lowel
Ukecaná baba ;) 1648 příspěvků 08.11.10 20:26
Anulko

joo kytinky křehulky, kdybys viděla tu naši druhou křehulku asi by ses divila, na mužský hodí oko, zamává řasama až do druhé řady a oni by se samo láskou a rozdáváním rozplynuli, ale když přijde na lámání chleba, vládne tvrdou pěstí moncl nemoncl hrst vlasů tam a sem, a to jsou jí teprve tři roky, co bude dělat za takových patnáct let radši nedomýšlím, křehulka bude mít pěkně ostré lokty a tak jak obchoduje s bonbóny už teď, nedivila bych se, až to jednou natře i svému kolegovi :jazyk: :-P

 
strazzi
Stálice 57 příspěvků 08.11.10 22:50

:lol: krasny! Ja mela presne opacny problem. A to: Je mozne milovat i kluka?????? Mam 6ti letou holcinu a dvouleteho kluka… Nemuzu rict, ktereho miluji vice :srdce:

 
strazzi
Stálice 57 příspěvků 08.11.10 22:53

Taky mam Sarinku ruzovou! :lol:

 
strazzi
Stálice 57 příspěvků 08.11.10 22:54

A Marecka taky, jelikoz jeste ted nosi puncochacky po segre :palec:

 
Panuška
Neúnavná pisatelka 16974 příspěvků 09.11.10 07:58

jojo člověk míní, život mění a u dětí to platí dvojnásob :lol: :lol: :lol: :lol:

 
Petullka82
Ukecaná baba ;) 1942 příspěvků 09.11.10 14:52

Nádherný, jsi moc šikovná, žes to takhle zvládla :kytka:
Já měla opačný problém, nechtěla jsem chlapečka, protože v mým představách byli zlobivější a ukřičenější. Taky mi trvalo, než jsem se smířila s osudem. Teď je mu skoro čtvrt roku a mám ho moc ráda, nicméně mě mrzí, že jsem ho už v těhotenství nezahrnovala láskou jak má být…Snažím se to dohánět každý den :wink:

 
šóšannáh
Kelišová 5799 příspěvků 12.11.10 20:50

já to také měla opačně, přála jsem si tu copatou princezničku v šatečkách a má dva okaté raubíře, které bych nikdy za nic na světě nevyměnila a kdybych měla třetí dítko, tak beru klučíka všema deseti, holt si počkám na vnučky ( snad :mrgreen: ) Přeji hodně moc radostí a co nejméně starostí s růžovým i modrým pokladem :kytka: :mrgreen:

 
Krteček + linda
Kecalka 230 příspěvků 13.11.10 20:23

Moc hezky jsem si početla a i jsem se dost zasmála. Přeju hodně štěstí s dětma.

 
cher  14.11.10 07:26

Děkuji za milé komentáře a věřím, že nakonec by žádná maminka neměnila. Ale znám jednoho tatínka, co s manželkou půl roku nemluvil za to, že neporodila holku :cert:

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama