Jak Martínek spatřil světlo světa

Porod

Ahoj nastávající maminky. Je to sice skoro už 6 měsíců, co jsem rodila, ale rozhodla jsem se s Vámi podělit o zážitek z porodu a o to, že to každá zvládnete. Předem chci napsat, že jsem se porodu vůbec nebála kvůli tomu, že jsem celé těhotenství prozvracela a tak jsem si říkala, že zvládnu i ten porod. Tak a teď už k samotnému porodu.

Celé to začalo tím, že jsem šla na WC v 7:15 hodin, bylo mi nějak divně. Vrátila jsem se do postele s tím, že se otočím k manželovi a řeknu mu, že asi dneska k našim rodičům nepojedeme, že je mi dnes nějak divně. V tu chvíli, kdy jsem se otočila k manželovi, praskla mi plodová voda, bylo 7:30 hodin. Říkám manželovi, že mi praskla plodová voda a on mi to vůbec nechtěl nevěřit, že si prý dělám srandu, ale sranda to nebyla. Vylezla jsem z postele, rychle jsem dobalila tašku do porodnice, umyla jsem se, vyčistila zuby, učesala si vlasy a oblékla jsem se. Manžel se oblékl, vzal potřebné papíry k porodu a mohli jsme vyrazit. Ještě jsem manželovi ukázala všechno, co mi má přinést, až půjdeme s malým domů.
V 8:30 hodin jsme dorazili do porodnice, vyplnili jsme na příjmu všechny formuláře a poslali nás na oddělení, kde jsou porodní sály. Tam si mě vzala na starost jedna moc příjemná porodní asistentka, která se mnou ještě vyplnila nějaký dotazník do porodnice. Kolem 10. hodiny jsem manžela poslala domů, to už jsem měla kontrakce asi po 10 minutách. Pak mi udělala zkušební monitor. Holit mě nemusela, protože jsem oholená byla, dala mi trochu, ale fakt jen trošku klystýru (fakt jsem ho moc nesnesla) - porodní asistentka říkala, že to snad bude stačit. V 11:00 hodin mi začaly 2 až 3 minutové pravidelné kontrakce, ale málo jsem se otvírala. Po 12. hodině jsem zavolala manželovi, ať přijede, že ho chci mít u sebe a řekla jsem mu, ať mi přiveze něco sladkého, že potřebuji hodně energie. Manžel přijel za malou chvilku. Řekla jsem porodní asistentce, že bych chtěla epidurál, ta řekla, že se na to podíváme, ale bylo příliš brzo, protože jsem byla málo otevřená, takže na epidurál bylo příliš brzo. Pak jsem šla na vyšetření, byla jsem pořád otevřená jen na dva prsty. Porodní asistentka mi řekla, že bych si mohla dát sprchu, ale pak řekla, když mě viděla v jakém jsem stavu, že už omdlévám, že vůbec nemám energii, ať si dám raději teplou vanu a tak jsem se ve 13:00 hodin vydala do vany. Manžel mi dal se souhlasem porodní asistentky, abych získala nějakou energii, Snikers a napít Coca Colu, tak jsem se trošku posílila, pak mě odvedli do té vany.
Ve 14:00 hodin jsem si myslela, že potřebuji na WC, manžel došel pro porodní asistentku, ta mě vyšetřil. To, že jsem si myslela, že potřebuji na WC, tak to byl omyl, protože to byl malý, jak se tlačil na svět… Porodní asistentka mi říkala a strašně pomáhala, jak mám tlačit, jak dýchat a co mám všechno dělat. Ve všem jsem jí poslechla.
Ve 14:45 hodin 4.6.2005 na nás vykoukl z bříška jeden malý roztomilý človíček Martínek, 3000 g a 49 cm. Pomyslela jsem si: Ahoj Martínku, miláčku, naše zlato. Trošku si poplakal a pak byl dvě hodiny s tatínkem a maminkou na porodním sále. Pamatuji si, že když se narodil, tak se krásně zatřepal, byl takový omočený od vody, ale od krve nebyl. Taky si pamatuji, jak celou tu dobu, co jsem rodila, tak jsem cítila souhru mého těla (tedy mě), malého a porodní asistentky.
Celou tu dobu, když jsem rodila, tak u toho byla jen porodní asistentka a když se malý narodil, najednou bylo doktorů dost a jen jsem slyšela, podívejte se, jaký krásný chlapeček se Vám narodil, ten je krásný. Udělali mu vyšetření, prohlédli ho a pak mi ho dali na mojí prsa, pak mu ještě udělali nějaké vyšetření, dali nám ho do zavinovačky, ještě první přiložení k prsu a pak už byl dvě hodinky jen náš.
Ještě porod placenty, to už šlo rychle a šití - no asi mám dva stehy a nástřih jsem nepotřebovala. Děkuji velice šikovné porodní asistentce, byla moc hodná a moc příjemná a děkuji mému manželovi za to, že se mnou byl u porodu
Jen bych chtěla ještě dodat, že po porodu jsem měla strašně moc energie a šla bych klidně hned domů. Rázem jsem byla plná síly, lásky, elánu, bylo mi strašně dobře, přešel ten pocit na zvracení a ty porodní bolesti, které byly celou dobu a říkala jsem si, že ještě, že jsem se porodu nebála, že bych to jinak nezvládla, že je to šílená bolest, tak to všechno šlo stranou, díky lásce k tomu malému drobečkovi, který byl a bude tu navždy s námi.
Po dvou hodinách přišla sestřička vzala si malého a mě odvezli na pokoj, za chvilku jsem všem napsala textovky, že se nám narodil syn, pak jsem se šla vysprchovat a pak mi přivezli malého na pokoj.Až půjdu zase rodit, tak se rozhodnu znovu pro tuto porodnici, a to Gynekologicko-porodnickou kliniku Fakultní nemocnice Plzeň-Slovany, je tu velice dobrý přístup personálu a velice dobře každé mamince poradí. Všem moc děkuji.

Oluška a Martínek

Hodnotilo 4 lidí. Score 4.5.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
monique
Zasloužilá kecalka 601 příspěvků 01.12.05 13:27

Ahoj Oluško!

Moc ti děkuju za krásný popis tvého porodu - mě to čeká už každým dnem, tak jsem vděčná za vše, co o porodu můžu číst. Taky se moc těším na svého drobečka a to mi pomáhá přemoct obavy z porodu a bolesti. Zajímalo by mě, jestli sis ten epidurál nakonec nechala dát nebo ne?

Mějte se s Martínkem i manželem moc krásně!!!!

Monika + Michal 38+5 tt.

 
mroe
Extra třída :D 13511 příspěvků 01.12.05 13:47

Ahoj Olusko,
blahopreju k Martinkovi a preju hodne stesti a zdravi vsem.
Chtela jsem se jen pridat, rodila jsem take v Plzni na Slovanech pred trinacti mesici(trochu predcasne po odtoku plodove vody a nakonec s vyvolavackou). Jelikoz muj porod trval skoro dva dny (kontrakce jsem mela asi jen sest hodin a teprve posledni asi dve hodiny po vyvolavacce byly poradne bolestive), vystridalo se u me nekolik porodnich asistentek a nekolik doktoru. Nakonec jsem rodila s PA, ktera me prijimala den pred tim a byl to opravdu nejhezci zazitek. Jeste na porodnim sale jsem prohlasovala, ze me tu maji za chvili zas. Musim PA Slabihoudkovou opravdu pochvalit, byla skvela. Nastrih take nebyl nutny a doktor prisel az na tech par stehu, kt. nakonec byly potreba. Priste uz asi budu bohuzel rodit jinde, protoze se chystame stehovat do jineho mesta, ale muzu porodnici v Plzni na Slovanech rozhodne doporucit.

Mroe

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 01.12.05 13:57

Ahooj OLU heeč já sem třetí.Pěkný popis porodu vůbec nedeprimující ba naopak uklidnující,totos měla napsat než sme šli rodit my jenže to bys nestihla.Paaa Nikkol a o dva dny mladší Filípek

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 01.12.05 14:15

Ahoj

No vidíš, na ten epirudál jsem zapomněla. Nakonec jsem ho nedostala, když jsem šla do té vany, tak jsi byla pořád otevřená na dva prsty a za dvě hodiny už bylo po všem. Takže jsem to zvládla i bez něj. Vím, že porod je bolestivá záležitost, ale není to takový, že by to nikdo nepřežil, proto nemá cenu někoho porodem strašit. Každý vnímá bolest trochu jinak a každý porod je jinačí. Hlavní je, aby člověk věřil svému tělu a svému miminku a poslouchal, co mu radí a dělal přesně to, pak porod není taková strašná záležitost a jak jsem psala, tak to štěstí z toho tvorečka, že je tu s náma na světě, tak to všechny bolesti utlumí.

Děkujeme za přání a přejeme hodně síly u porodu a hlavně hodně zdravíčka a štěstíčka.

Oluška a Martínek

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 01.12.05 14:17

Ahoj

Děkujeme. My se ke konci roku také budeme stěhovat na Chebsko. Další dítko bychom chtěli tak za tři roky, al porod bych chtěla zase tady v Plzni, už kvůli tomu přístupu a chování celého personálu.

Oluška a Martínek

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 01.12.05 14:19

Ahoj Nikkol..

To víš, to bych nestihla, bych musela psát hned po porodu. Jsme asi o den starší ne.

 
Jarka
Závislačka 3678 příspěvků 03.12.05 14:49

Ahoj Olusko,

moc hezky si to popsala :). To víš, já už hltám všechny příspěvky o porodu :):)
Martínek je zlatíčko.
Už se moc těším na naší Nikolku a doufám, že nám to půjde tak pěkně jako vám :)
A´t vám hezky roste a dělá samou radost :):)

Jarka a Nikolka 30tt

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 05.12.05 11:05

Ahoj Jarko…

Moc děkujeme za přání.

Neboj, ještě si musíš chvilku počkat, ale to uteče jako voda a Nikolka tu bude s tebou. Taky Vám přejeme hodně zdravíčka a štěstíčka.

Oluška a Martínek 6 měsíců a 1 den

 
zdenna
Závislačka 2884 příspěvků 08.12.05 10:34

Ahoj Olusko uz jsem ti nasla pribeh a je krasny.Porad premyslim jestli mam napsat pribeh.jeste uvidim.preju ti krasny klidny zivot.

Zdena a Nikolka 13t

Vložit nový komentář