Růzňata díl 10: Krátce o chřipce

Rodičovství

Ahoj holky. Tak jsem něco sesmolila aktuálním tématu, i když teď je asi aktuální střevní chřipka, no snad se příště trefím.

Co je vlastně chřipka? Chřipka je vysoce nakažlivé virové onemocnění (je virového původu a způsobují jí viry chřipky), které se obvykle vyskytuje každý rok během podzimních a zimních měsíců na severní (říjen až duben) a jižní (duben až září) polokouli a je typická náhle vzniklými epidemiemi, které trvají 6-8 měsíců. Toto virové onemocnění je typické náhlým a rychlým nástupem vysilujících klinických symptomů, které postihují celé tělo. Chřipka většinou postihuje horní a dolní cesty dýchací, nos, dutiny, krk, plíce a střední ucho.
Co je třeba o ní vědět? Na virová onemocnění nejsou specifické léky, léčí se jen příznaky nemoci. Antibiotika dává lékař v případě bakteriálních komplikací. Onemocnění se vyskytuje nejvíce v zimě. Viry chřipky každý rok mění své vlastnosti, takže očkování je účinné jenom jednu chřipkovou sezonu. Inkubační doba je podle původce nákazy 1 až 14 dní a nemocnění trvá obvykle 5 až 7 dní.
Jak ji poznáme? Jedním ze základních rysů chřipky je, že nástup jejích příznaků je okamžitý - lidé si většinou přesně pamatují, kdy nemoc začala.
Mezi příznaky může patřit:

 • horečka/zimnice,
 • kašel,
 • bolesti svalů,
 • bolesti hlavy,
 • únava/slabost.
  Tyto příznaky jsou přímými důsledky pomnožení viru a liší se od příznaků běžného nachlazení. Za chřipku jsou také často považována jiná onemocnění způsobená ostatními respiračními viry.
  Jaký je tedy rozdíl mezi chřipkou a běžným nachlazením?
 • U chřipky je nástup onemocnění náhlý a u nachlazení je nástup onemocnění postupný.
 • U chřipky je horečka vysoká (38 - 41 stupňů) a u nachlazení je horečka vzácně.
 • U chřipky jsou bolesti svalů a kloubů velmi často a silné a u nachlazení jsou mírné.
 • U chřipky je kašel suchý a neproduktivní a u nachlazení je jen pokašlávání.
 • U chřipky je bolest hlavy velmi často a silná a u nachlazení je mírná.
 • U chřipky únava a zesláblost může přetrvávat 2 až 3 týdny a u nachlazení je mírná.
 • U chřipky je ucpaný nos méně často a u nachlazení je často.
 • U chřipky je bolest krku často a u nachlazení je také často.
  Kdo je chřipkou ohrožen? Chřipkou je ohrožen každý člověk, ale u následujících skupin pacientů je zvláště vysoké riziko rozvoje chřipky a vážnějších komplikací, kterými jsou zánět průdušek, zánět středního ucha, zápal plic a také zánět srdečního svalu (myokarditida) a encefalitida.
  Mezi tyto skupiny pacientů patří:
 • staří pacienti (starší 65 let)
 • jedinci se sníženou funkcí imunitního systému, např. po HIV léčbě nebo užívání steroidů
 • malé děti
 • ti, kdo již trpí chronickými onemocněními, např. chronická plicní, srdeční či ledvinová onemocnění
 • diabetici
  Epidemie a pandemie:
  Chřipková epidemie se může vyskytnout prakticky každý rok - ačkoliv její rozsah a závažnost se značně liší. Celosvětová chřipková epidemie - tzv. pandemie - se vyskytuje obvykle každých 10 až 40 let a může postihnout 25 až 50 % populace.
  Nejčastější forma chřipky a je známá jako typ A - tento virus způsobuje nejvážnější epidemie a pandemie. Typ B může také dosáhnout rozsahu epidemie - nemoc, kterou vyvolává, je však obvykle mírnější než u typu A.
  Prevence chřipky: Prevence se dosahuje každoročním očkováním (vakcinací) rizikových skupin před začátkem chřipkové sezóny. Vakcíny jsou vybaveny antigenním virovým souborem, který se nejvíce podobá virovým typům cirkulujícím v populaci. Vzhledem ke změnám ve struktuře chřipkových virů je nutné očkování každý rok opakovat. K dispozici jsou vakcíny od řady výrobců.
  Léčba chřipky: Hlavní roli hraje léčba, která je zaměřena na tlumení hlavních příznaků jako jsou bolesti hlavy, bolesti svalů a kloubů, horečka. Důležitý je klid na lůžku, dostatečný přívod tekutin, neboť při chřipce dochází k odvodňování organizmu. Vhodně je podávání vitamínů v přirozené (ovoce, zelenina) i umělé (vitamínové přípravky) formě.
  Relativně novou a účinnou léčbou se ukazují tzv. antivirotika - přípravky, které brání množení a šíření chřipkových virů v organizmu. Tyto přípravky je nutné užít během 48 hodin od prvního objevení příznaků.
  Vakcinace proti běžné chřipce: Proti chřipce se lze do určité míry chránit očkováním. Protože je virus chřipky velmi proměnlivý (mutuje), každý rok se zjišťuje jeho nejpravděpodobnější podoba a proti této podobě se vytváří aktuální vakcína. Vyrobená vakcína je účinná právě proti konkrétní vytypované podobě chřipkového viru.
  Shrnutí chřipky do bodů:
 • zdroj nákazy - různé typy virů, velmi nakažlivá
 • epidemie každé dva až tři roky - objeví se nový druh viru, proti kterému nemají lidé imunitu
 • inkubační doba - 1 až 3 dny
  Příznaky jsou zvýšená teplota až horečka, bolest hlavy, schvácenost, bolest kloubů, svalů, končetin, rýma, kašel a bolest v krku, třesavka, zimnice a nechutenství.
  Průběh:
 • únava, dítěti není dobře
 • teplota, pocení
 • trvá 5 až 7 dnů
 • možné komplikace - zánět průdušek, zápal plic
  Léčba:
 • dítěti nedávejte acylpyrin, aspirin - obsahují kyselinu acetylsalicylovou a mohly by způsobit Reyeův syndrom
 • můžete podat paracetamol (Paralen) nebo ibuprofen (dávkujte podle příbalového letáku) a vitaminy
 • důležitý je klid na lůžku a období rekonvalescence
 • snižovat teplotu
 • dítě musí dostávat dostatek tekutin
 • prevencí je otužování, hygiena, příp. během epidemií nenavštěvovat hromadné akce
  Kdy volat lékaře? Když má dítě vysokou teplotu, obtížně se mu dýchá, má bolest v uchu, má bolest v krku, má silný kašel a stav se nelepší do 2 dnů.

Oluska a Martínek

čerpáno: http://www.chripka.cz, z knihy Domácí lékař pro rodiče (Základní pomoc dětem) od Mitchell J. Einzig a Terril H. Hart

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
 
gabka
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 12.03.06 10:33

Mám štěstí!!! Jsem první!!! Jdu číst :))))))
Gabka

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 12.03.06 10:34

Jejda a já druhá. A to jsem to přála Dalif. Taky jdu číst, vyjádřím se asi až zítra, čauky

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 12.03.06 10:41

Ještě že v neděli chodí manža na fotbal, jinak bych novej deníček oběvila až zítra:))))

 
gabka
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 12.03.06 10:42

Olusko, moc zajímavý článek. Vůbec jsem nevěděla. že by se neměl podávat acylpyrin nebo aspirin (i když u nás doma máme jenjeden druh prášku a to je paralen). Já na chřipku používám nejčastěji bioparox jak do nosu tak do krku a piju hodně bylinkových čajů. Teď naposledy to byl čaj šípkový.
Zkoušela některá z vás dávat dítěti na kašel Hedelix??? Já jsem ho koupila (pro jistotu) aby nás nic nepřekvapilo. A co do nosu? My používáme mořskou vodu, ale ta pak rýmu nepotlačí.
Gabka a Stázinka 4M

 
andela  12.03.06 11:00

hurááá, třetíííí :-))

Olusko, pěkný deníček. U nás asi neměl chřipku nikdo. I když já když jsem nastydlá, tak chrchlám jak tuberák … je to děs.A bolí mě z toho celá občanka. Taťka to léčí koldrexem. tím jak se rozpouští ve vodě horký … a pak potí. A můj táta používá zá:,–(ně grog :-)). A na kašel je dobrý teplí mlíko s medem - fakt jsem v noci spala a nechrchlala. A u ségry tchánovců dělají utrejch - francovka+citron­.šťáva+med+olej a nevím jestli i mlíko. Vše smíchat a pít. Je to děsný, ale prej to pomáhá.

Snad už bude zima za chvíli pryč, a nemoci se nám vyhnou obloukem. Jo, pořídila jsem si paralen sirup- kdyby něco, a on má záruku ani ne půl roku. Tak to na podzim budu kupovat nový, aniž bych tenhle použila…ale neva.Hlavně že nebude jája nemocen.

Pa pa Andělka a Jája 2měs.1den

 
andela  12.03.06 11:19

Příští deníček má Ikaika :-))

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 12.03.06 14:15

no hned si to prectu, ach jo,zase ctvrta ci pata, no hlavne v prvni petce jsu.

prectu si denicek a zareaguju…

jen Gabko Bioparox je jediny volne prodejny antibiotikum, a davala bych ho kdyz otekle hrdlo, nebo castejc trpi na zanety nosohltanu - je na bakterie, a kdyz je chripka - malatnost, nejsou zvetsene mizni uzliny- tam u ucha,tak lepsi coldrex,paralen ..ne hned ATB

no nic napisu vic pozdejc.

Dalif a rvouci Vitek

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 12.03.06 15:37

Ahojky,

určitě užitečný deníček Olusko, díky!
gabko my letos Hedelix užívali…bylo to jediné, co jsem chtěla pro Matýho - je to fakt přírodní a taky bez cukru, což je vůbec nejlepší :-)
Zabral nám, sice asi až 3.den, ale zabral, i v noci byl klid, takže můžu jen doporučit.

Holky, mně na chřipku pomáhá paralen a hektolitry černého čaje s citronem, už leta je to spolehlivý lék. Naposledy jsem ji měla loni touhle dobou, to bylo Matýmu asi 8týdnů a já probrečela celý den ze strachu, že přijdu o mlíko, jelikož horečky byly dost vysoké…nakonec jsem dokojila až teď v únoru :-))

Snad nás chřipka obejde, hlavně ta naše zlatíčka..! A jsem zvědavá, co Maty, termín se jí nezadržitelně blíží, tak doufám, že se tu ještě staví na pokec, dokud je 2v1 :-))

Hezký zbytek neděle přeje Violet

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 12.03.06 16:46

Reyuv syndrom- onemocneni mozku a jater,proto acylpyrin,aspirin ne detem do 12 let,nebo opravdu kdyz nelze nahradit paralenem ci ibuprofenem , vice na http://www.rodina.cz/…s/detail.asp?…

My pri nachlazeni ci chripce meli bud cibulovy caj s majorankou -chut nicmoc nebo vincentku s mlekem a medem- dobry i na hlasivky.

jinak Hedelix muzu jen doporucit - je na oba typy kasle jak suchy,drazdivy tak na vlhky,hlenovy. Byl dobrej i Bronchicum Elixir,ale nevim proc prestal se dovazet a uz neni (teda pred 4 mesici v lekarne uz nebyl).
jej radeji koncim,ja se uplne zapomela..

taky jsem zvedava na Maty.chudak co ta za tehu zkusila..hlavne kdyz se narodi zdrave dite..

musim tuzit vztahy,rano trosku hadka..ciao

Dalif a Vitek vracejici se z prochazky s tatkou

 
mamulinkaaa
Nováček 4 příspěvky 12.03.06 16:53

Čauky holky,

Oluško krásnej deníček. Konečně jsem si ho mohla přečíst.

Jinak Vás po dlouhém týdnu moc a moc zdravím a jsem ráda, že už tu můžu zase písat.

Jinak jsme všichni nemocný CHŘIPKA jak vyšitá. Ještě, že to nedostala malá.

Zítra jdeme na lžičku obrnu tak uvidím co to s ní udělá. A jak to zvládneme spolknout.
Snad to nevyplivne to by bylo něco. Jakou s tím máte zkušenost vy??

Tak se mějte hezky já zase zajdu
pa Péťa a Eliška 5m

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 12.03.06 17:33

Ahoj všem..

Tak já nevím, taky jsem myslela, že pro dětičky je nejlepší Hedelix, ale když se manžel na něj ptal, tak v lékárně teda spíš radili Stodal, a to i pro kojící maminky, ale co na tom pravdy..

Děkuji za pochvalu deníčku..

Mamulinkaaa - tak to moc nezávidím, já jsme zvědavá, jestli malý nechytne spíš střevní chřipku od ségry malé, no uvidíme..

Dneska je malý strašně hodný a strašně ukecaný :D

No a jestli by měl někdo zájem mám něco i ptačí chřipce??

Oluska a Martínek

 
gabka
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 12.03.06 19:09

Dalif tak to jsem o bioparoxu vůbec netušila!!! Já moc nemocná nebývám, jen že jsem ho teď užívala. Proto mi tak brzo odlehlo.
Děkuji všem za doporučení na Hedelix, malá trochu kašle, tak kdyby náhodou :) už vím co na to
Gabka a Stázinka

 
gabka
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 12.03.06 19:13

Ptačí chřipka!!! :))))))
Vzhledem k rozšiřování ohnisek ptačí chřipky na Slovensku se s okamžitou
platností zakazuje na území ČR prodej a výčep Zlatého bažanta. Dále se stahují všechny bažanty ze všech nemocnic a omezuje se prodej Red Bull (ten dává křídla). Je přísný zákaz vstupu do areálu Anděl na Smíchově (opět ta křídla), ruší se plesy, kde se měl tančit ptačí tanec. Dále se ruší ODS, které už pták zmodral. V Holicích se má do pátku zbourat pomník Emila Holuba. Ze seznamu prezidentů byl odstraněn Gustav Husák. Ruší se lety na lyžích. Ruší se Lety. Weiler Holoubkov se přejmenoval na Weiler Kamenice (původní návrh byl na Rybitví, ale kdoví, co čeká příští rok ryby). V kadeřnictví už vám neučešou kohouta, pankáčská číra jsou zakázaná. Dále se zrušila všechna jednání s Kalouskem. Jako poslední, avšak plošné opatření, bylo v poledne vyhlášeno utažení všech kohoutků. Nyní smějí voličům už téct jenom nervy.

Gabka a Stázinka

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 12.03.06 20:07

OLUSKO, Stodal je homeopatickej sirup na kasel vsemoznyho puvodu, bohuzel jsem spis odpurcem homeopatik,prave spatna zkusenost s vyse zminenym Stodalem…ale je spousta spokojenych maminek..
Hedelix je prirodni a overeny- z brectanu. Pak kdyby to bylo na hlasivkach a byl by hlen je dobrej jitrocelovy sirup -moc si pochvaluji zpevaci,ale ten myslim az tak od 3 roku,to spis smes Thymomel -kde je i materidouska na dezinfekci hornich cest dychacich…
no radeji koncim…

MAMULINKO - chripku nezavidim,u nas jen ryma,ktere jsme se pomoci vincentky a cerstveho vzduchu zbavili. A mame po hexavakcine,takze lzicka nebude. Zato atopickej ekzem nas zacina trapit,nastesti se vyhyba obliceji ;-) ze by to bylo zinkovym olejem,kterym ho mazu? no snad budete fit a lzicku zvladnete.

pocasi-rano tady silena chumelenica..ach jaro..nevim jestli jaro vi e se 21.brezen blizi a ze ma prijit.

pa Dalif a spici Vitek

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 12.03.06 20:24

dalif - jo, jo, to vím… a každému vyhovuje něco jiného, já na homeopatika taky nejsem a teda nevěřím jim… Jak píšeš s tím jitrocelovým sirupem na hleny, tak na hleny rozhodně se sirup žádný nedoporučuje.. Já myslím, že je to spíš o zkušennosti s lékama, vím a zažila jsem, co léky dokáží udělat. Sama jsem né jednou měla úplně všechny vedlejší účinky na léky a věř mi, že to fakt není sranda, ani po svých jsem pomalu nedošla. Takže já si osobně na všechno dávám pozor a co bych si nevzala sama, nedala bych ani dítěti, takže vše dobře studuji..

Oluska a Martínek

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 13.03.06 07:19

OLUSKO,
užitečný a pěkně přehledně napsaný deníček. Pochvala tobě! Já s žádnými homeopatiky zkušenosti nemám. No na průdušky mažu hrdlo horkým husím sádlem a pomáhá to. A na hleny mi zabírá čaj z květu černého bezu. Jinak dbám rad lékaře.

Dnes jedeme na očkování obrny. Je to na lžičku. UF!!!

No a ten karneval. No SUPER! Nicolka byla jako Karkulka k sežrání. Šátek si nechala na hlavě, košíček pořád v ruce :))) Lítala po sále, dělala tany tany, měla tam ženichy. Bacha, starší…Vyhrála v tombole bábovičky. Všichni tři jsme si to pořádně užili, příští rok jdeme zas! Až vyvolám fotky, hodím je na náš mail. Já mám doma tři filmy a nejsem schopná je vyvolat!

Andilek+Niki

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 13.03.06 10:07

Poslala jsem ty fotky.

Taky je u vás taková sibérie?

Andilek

 
Jituska
Zasloužilá kecalka 896 příspěvků 13.03.06 10:48

ahojky, já jen od ramarádky vložím náš seznámek, nelekejte se.
Ahoj Ilča

Anďílek - Nicolka 2. 1. 2005, Lipník nad Beč. ( Jana,23)
Anděla -Jaroušek 11.1.06, Děčín
Dalif - Vitek 25.10.2005, Brno, 29
Fendy -Lukáš 1.6.1989, Kačenka 27.11.04, Mor.Buděj.(Hana-37)
Gabka - Stázinka 9.11.2005, Praha, 31
Ikaika - Vítek 1.5.2005 Ondra 9.4.2003 Žďár,( Ilča-28)
Iriss - Eriček 26.10.2001, Adámek 18.01.2005 Jihlava, 30
Ivca_K - Klára Samira -29.5.05, Praha, 32
Jedule -Anežka 27.8.05,Jičín (Jitka 30)
KajaF -Anička Františka 24.10.2003, Matěj Filip 3.10.2005, Praha(Karolína 25)
Maty01-Jakub 15.6.2004, TP 25.3.2006, Brno (Martina-25)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť, ( Péťa 24)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (26)
Maya - Adélka 27.3.2005, Praha,28
Oluska-Martínek 4.6.2005,Velká Šitboř,(1981)
Packa -Honzik 1.1.2005 , ( Šárka -25)
Petula - Pavlík, 31.5.2005 , Žďár, 30
Salecka -Vojtíšek 8.3.2005, Brno,(Míša, 30)
Simpanova - Matyáš 10.1.2005 Praha (Tereza, 32)
Valli - Martínek -22.6.05,Třebíč, (Eva-23)
Vinona - Sára -12.10.2005,(29)
Violet - Matyáš 15.1.05, Most (Denisa-24)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 13.03.06 12:28

ahoj holky, nestiham cist,vcera byl blby den, rano jsem se vzbudila s depkou z BC,bulela jsem pak martinek lezl ke stolu uklouzlo mu to a zase spadl.tak jsme bylo opet u DR!snad to bude dobry.nevim jestli mu rostou zuby ale furt jen rve a jeci.
vcera jsem to take poprve po porodu dostala:-(((
tak ze bomba taky jsme meli sluzbu a furt snezilo:-(
tak ja musim jit,jeste jsem to o te chripce ani necetla.ale diky za denicek.jeci a jeci.

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 13.03.06 13:29

Tak jo, konečně Vítek usnul, Ondra si podezřele v klidu hraje, tak musím něco napsat.
Deníček je na dobrý téma, no a vyjádření, no ani sama nevím, tak nějak souhlasím skoro se vším co už se tady rozebralo.
Dopoledne jsem byla u kámošky, tak jsem jí ukazovala jak funguje náš deníček, takže se k nám možná brzo přidá. Dávala jsem sem i náš seznámek, ale koukám že tam nemáme DÁŠU pokusím se najít informace a hned ji tam dodám.
No a jinak to chce kopírovat seznámek do každýho deníčku
Taťka odešel do práce, tak doufám že mi večer nepadnou oči spánkem a kouknu na chat. Teď končím, asi pujdu taky spinkat. Ještě se dneska určitě ozvu.
Ahojky Ilča a svišti

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 13.03.06 13:38

TAK OPRAVA SEZNÁMKU, UŽ JE TAM I DÁŠA.
Kdyby nějaká změna, nebo chyba, tak pište.

Anďílek - Nicolka 2. 1. 2005, Lipník nad Beč. ( Jana,23)
Anděla -Jaroušek 11.1.06, Děčín
Dalif - Vitek 25.10.2005, Brno, 29
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, ( Dáša-30)
Fendy -Lukáš 1.6.1989, Kačenka 27.11.04, Mor.Buděj.(Hana-37)
Gabka - Stázinka 9.11.2005, Praha, 31
Ikaika - Vítek 1.5.2005 Ondra 9.4.2003 Žďár,( Ilča-28)
Iriss - Eriček 26.10.2001, Adámek 18.01.2005 Jihlava, 30
Jedule -Anežka 27.8.05,Jičín (Jitka 30)
Maty01-Jakub 15.6.2004, TP 25.3.2006, Brno (Martina-25)
Mamulinka -Eliška 14.10.2005, Třešť, ( Péťa 24)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (26)
Oluska-Martínek 4.6.2005,Velká Šitboř,(1981)
Packa -Honzik 1.1.2005 , ( Šárka -25)
Petula - Pavlík, 31.5.2005 , Žďár, 30
Ruza(Millik)termin 9.6.06, Plzeň (1985)
Salecka -Vojtíšek 8.3.2005, Brno,(Míša, 30)
Simpanova - Matyáš 10.1.2005 Praha (Tereza, 32)
Valli - Martínek -22.6.05,Třebíč, (Eva 1982)
Vinona - Sára -12.10.2005,(29)
Violet - Matyáš 15.1.05, Most (Denisa-24)

Kačula - Verča-25.3.2005 (Katka-1979) Praha, „HOST DENÍČKU“

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 13.03.06 13:43

Ahoj holky,

Oluško - děkuji za pěkný deníček, v tomto počasí, které se asi ještě dlouho nepolepší je přínosem. Na Hedelix jsem viděla reklamu, v případě nouze ho asi zakoupím, když vidím, že mají holky dobrou zkušenost. Zatím, ale ťukám na dřevo, jsem v pohodě.
Ptačí chřipku dobře podala Gabka, ale jestli něco máš, klidně nadhoď, ráda se zase trošku přivzdělám :-)
Andílku, dík za ten mail. Máte holky nádherné miminka, ještě jsem je nestihla zkouknout všechny, ale projdu to, abych si Vás zařadilí líp do paměti :-) Pokud mi vyjde chvilka, tak pošlu naše foto. Snad se Vám bude Lukášek líbit :-)
Dalif - ptala jsi se na zoubky v minulém deníčku, doufám, že nic nepokazím, když Ti naše popíšu tady - jsem narození v lednu a zoubky vykoukly následovně : 9.8. levá 1 dole, za 3 dny měla kámošku vedle. 6.10. pravá 1 nahoře a opět po 3 dnech kámoška vedle. 10.11. pravá horní 2, 22.11. levá 2 nahoře, v prosinci vykoukla pravá 2 dole a v lednu levá 2 dole. Teď čekáme stoličky, trošku zlobí, na pohmat tam jsou, ale prořezané ještě ani jedna :-( Jinak jsem četla, že zoubky rostou v přesném pořadí, jen u dětí se liší doba, kdy vylezou.
Zatím ahoj
jdu na to foto
 Dáša

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 13.03.06 14:00

Ahoj holky,
tak foto jsem teď odeslala na mail.
 Dáša

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 13.03.06 15:03

Tak jsem si hned musela prohlídnout fotečky. LUKÁŠEK má moc krásný kukadla. No celej se vám povedl. Ty mi přijdeš nějaká povědomá, ale to bude asi jen náhoda.
No a NICOLKA- karkulka, taky moc krásná.
Jinak jsem beztak už všechny chválila:)))
Tak zase ahojky

 
Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 13.03.06 15:09

Ahoj holky,
Máťa spí, tak honem honem pročíst deníček (Olusko, dobře vybrané téma) a komentáře.

Gabko - my Hedelix používáme a docela zabírá. Když jsem kojila a potřebovala sirup, tak jsem měla Stodal.
U nás homeopatika docela jedou, máme s nima dobré zkušenosti. Po homeo se Máťovi krásně začala hojit ta ručička a pak ještě bral jedny na podporu imunity kvůli těm narkózám. A při chřipce podporujeme léčbu bobulkama Oscilococsinum, jíme je přes zimu i preventivně. Takže já jsem příznivcem homeopatik :-)
Jinak ale pro Máťu mám lékárničku vybevnou samozřejmě chemií - sirup Ibalgin SUS, paralenové čípky, na rýmu Nasivin apod. Musím říct, že s Ibalginem a s paralenovýma čípkama mám super zkušenosti - okamžitě srážejí horečku.

Mamulinko, my jdeme na lžičku zítra, tak jsem zvědavá, jaké to bude. Očkování Máťa zvládal vždycky dobře, jenom po tom prvním byl odpoledne trošku unavený.

Andilku, koukám, že karneval se vydařil. To je super. Máťa má kolem sebe taky spoustu nevěst, už si říkám, že by naši kamarádi měli taky vymyslet nějakýho kluka, ať mi má Matyáš za pár let s kým hrát.

Valli, přeju pevný nervy, ať depka odtáhne někam do paďous.

Holky, taky už vás ten sníh tak štve. Už mě těžce nebaví balit nás pořád jak cibule a prorážet kočárem závěje. Už se těším na jaro. Máme nově koupené golfky, vyjeli jsme s nima jednou a museli jsme se vrátit k velkému kočáru. Moc nadšená jsem z toho teda nebyla…

Mějte se krásně:-)
Tereza

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 13.03.06 15:49

dobre odpoledne,

teda Nikolka je roztomila !! I Ty -mas nadherny boty ;-) Andilku prosim zmensi fotky priste, my co mame pomaly net si pak musime vybrat jen 1-2 fotky a trva nez se nacte…krasne zmensovat umi Valli - je to holt sikulka a bakalarka je pro ni hracka vid Valli !

Daso Lukasek je nadherny,nestihla vsechny fotky,ale ty co jsem videla fakt pekny, je to kluk jak lusk, hned bych ho brala jako zete,ale mam kluka,toz mozna za par let,jestli bude holcicka ;-)

JO ,ode dneska jsme vsici, Martin, Vitek i ja obcany Brna - Lesne oficialne, v zabinach tak ubyli 2 obyvatele, snad je to nepolozi.

no musim houpat.pa Dalif

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 13.03.06 15:56

Teda, teď počítám že máme v deníčku jenom 5 holčin. To se o ně těch našich 16 kluků někdy na nějakým srazíku poperou.no nebo vlastně ti naši se o děvčátka poperou.
To bude mít Andílek, Gabka, Jedule, Mamulinka, Vinona starosti. Budete si ty vaše zlatíčka muset hlídat před těma našema rošťákama. Hodil by se mi nějakej vysmátej smajlík.

 
mamulinkaaa
Nováček 4 příspěvky 13.03.06 16:28

Čauky holky,

tak jsme dorazily s Eliškou od doktorky obrnu lžičku máme za sebou a bylo to v pohodě snad bude klidná noc.

A s první dávkou očkování začínáme 27.4. prý musíme být bez jakéhokoliv náznaku onemocnění. No nevím nevím zda se to dá splnit.
Zvládli jste to i vy bez rýmy atd..?

Jinak můžeme chodit na plavání i bez očkováníčka tak už jsem Elišku přihlásila dostala jsem pro ní homeopatika, které máme brát.
Doktorka byla velice ráda, že chceme chodit.

Jinak jsem stále více a více nemocná už mě bolí i v krku, ale teplotu ještě nemám takže mám brát zatím jen panadol jeden na noc.

No tak se mějte hezky a ať jste všichni zdravoučcí.

Pa Péťa a Eliška 5m

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 13.03.06 19:49

tak jsem si říkala že si počtu co je nového za ty 4hodiny co jsem tady byla naposled, a ono nic. Holky, napište něco, trpím, já si chci povídat. No nic, jdu kouknout na chat.

 
Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 13.03.06 20:04

Ahoj všem..

Dneska jen krátce, nějak dnes nestíhám, ještě půjdem koupat, teď si malý ještě hraje na zemi a vypadá to, že se mu moc spinkat nechce…

Ještě pak juknu na e-mail na fotečky, abych měla taky přehled, ale musím asi až později, protože teď mi internet nějak stojí a je to teda pěkný děs.

Jinak dnes je malý fakt hodný, sice to přebalování, to je pořád děs, protože u toho ječí jako když ho někdo bije.

Oluska a Martínek

 
andilek
Kecalka 487 příspěvků 13.03.06 20:16

Holky, já ten chat teď nějak flákám! No dnes mi to zase nevyjde, protože dnes máme tuli večer! Heč! Ale polepším se.

Dáško,
my máme stoličky taky na dotek, ale potvory zlobí už 3. týden a nic nic! To je práce se zubama…

Ilčo,
jen aby na tom srazíku kluci neutíkali před naší Nicol. Ona asi bude na chlapy! Hned přijde a dělá malá… No po mně to nemá, opravdu :)))

Dali,
já bych je zmenšila, ale nevím jak. Tak sem s radou a příšte budou fotky jak víno malvíno, no čestný :)))

Tak dobrou všem a tuleníčku zdar!

Andilek

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 13.03.06 21:02

tak jsem si precetla konecne novy denicek,tak ja teda asi mivam hodne nachlazeni a chripku ne.protoze teploty nemivam.kdyz uz ji mam tak uz jsem na tom opravdu zle.

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 13.03.06 21:17

gabko, to s tou ptaci chripkou je fakt vyborny!!!

ja malemu na kasel davam sirup, ktery mu predepise Dr.je delany v lekarne.ale hedelix jsem jednou brala ja.jinak ja si taky kupuju jitrocelovy sirup.
jinak, jeste k lekum, mela jsem jednou nejake oprasecky nejspis antibiotika na prudusky a to byl des,mela jsem z toho trepavku,bilo mi srdce atd.(akorat ten nazev uz nevim hlava derava).
jinak kdyz jsme byly se segrou maly a bolelo nas v krku tak nam mamka davala teply brambory do plinky a dala nam to na krk:-)
nebo taky to :,-(lo.babicka si dava takovou tu peprmintovou mast pod nos a nebo cucha alpu:-)
daso.pekne fotky
andilku:krasana karkulka:-)
olusko:maly ma krasne hneda ocka(pokud dobre vidim) je roztomily :-) a ty jsi take mlada maminka,jak koukam.

holky nebojte jaro urcite prijde,s myma narozeninama pak uz urcite.ja jsem jeste v zime-v sobotu:-)

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 13.03.06 22:34

hura tak jsem se docetla konce komentaru!!!

daso:mas moc pekneho lukaska a take kuchyn,taky jsem koukala jak lukasek vysava,ten nas se fakt desne boji vysavace:-),jinak mas dobrou vychytavku v kuchyni jak mas „zamcene“skri­ne,prosim te to je neco spicial nebo jen tak domaci vyroba??jinak mate take pekny kocar a ty mi na jedne fotce pripominas jednu kamosku(mozna jsem to uz nekomu psala taky nevim ale vazne).

tak dobrou.auau to me boli bricho a tebe ikaiko-MS.

 
Violet
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 13.03.06 22:54

Ahoj všechny :-),

Simpanova zítra na vás budem myslet - taky jdeme na lžičku (obrna), tak snad proběhne vše hladce. Já právě vyčistila pelíšky zvířatům a chystám se na kutě. Chat jsem dneska jaksi vynechala- dostala jsem nový telefon a nějak se při jeho prozkoumávání zapomněla, takže snad příště. To Andílek má příjemnější výmluvu pro absenci chatu, že ? :-))

Dáša2 fakt lump ten Lukášek, čiší mu to z očí :-) Zítra dodám nově vyfocený materiál i já. Teď nevím, kdo to chtěl vědět to zmenšování fotek před odesláním… musíš na to mít nějaký speciální program ( já mám třeba Zoner Photo Studio). Zapátrej, jestli doma něco podobného máš a písni.
4.stolička je snad komplet prořízlá, ani jsem o ní moc nevěděla, taky vám holčiny přeju pohodové prořezávání!
Hezkou dobrou noc, pa zítra.
 Violet

 
Nikkol
Zasloužilá kecalka 853 příspěvků 14.03.06 07:23

ahooj…moc hezký deníček.Normálně na mne padají deprese z té zimy už vážně se těšim na jaro tak kdy bude slibují,že snad od 20.cátého se má otepliti na +6stupnu,kéž by to byla pravda a okolo prvého dubna mají teploty být už plus 10stupnu tak snad se už i ta travička začne zelenat.Také jdeme dneska na lžičku to je nějaké celorepublikové nebo co?Vždyt co tu čtu jde každý druhý z deníčku.
Také mám na zmenšování ZonerPhotoStudio87 je to super prográmek vyzkoušela sem toho víc,ale toto mi vážně sedí.Stáhla sem si ho zdarma z netu na zkoušku jednoho měsíce a pak se mi zalíbil a tak mi to kámoš pomohl rozkodovat.Joo je to věc ten net,ale třeba filmy už kodují zase jinak nemít internet asi bychom nměli doma žádné filmy na cedéčkách stejně na ně nekoukáme moc,ale prostě ten můj je chce tak co.Jinak má absence na chatu tento týden asi bude horší tatí má ranní a z toho čtvrtek a pátek bude doma tak snad ten týden další.No nic malý vstal mizim dát mu najíst.Paa Nikkol a Filípek

 
Simpanova
Kelišová 5044 příspěvků 14.03.06 08:46

Dobré ránko všichni!
Koukám, že jsme tu dnes první:-) Máťa kouká na kouzelnou školku, tak mám pár minutek volných (moc dlouho mu to totiž nevydrží).
Holky, to očkování na obrnu je fakt republikové. Vysvětlovala mi to kamarádka, která je bývalá dětská sestra a ta říkala, že se na obrnu očkuje jenom 14 dní v roce. Jeden termín je v březnu a druhý v květnu. Proč to tak je, to netuším, ona to taky nevěděla. Mimochodem, ta kámoška má 4,5měsíční holčičku Johanku a zrzavější miminko jsem nikdy neviděla. No, je po tatínkovi, to je taková liška ryšavá:-) Až budou mít internet (snad během měsíce), tak by se k nám asi přidala.

JInak já smrkám čím dál tím víc, mám pocit, že už ty trubky asi ničím neprorazím. Ale Matyáš je naštěstí v klidu, tak aspoň že tak.

Jo, taky jsem předevčírem vyplňovala Daňové přiznání pro společné zdanění manželů. Trvalo mi to 3,5 hodiny a myslela jsem, že u toho zešedivím. Ale pak jsem tady na emiminu v diskusi našla super odkaz, co udělala nějaká hočina a to mi moc pomohlo. Tak kdybyste se s tím taky někdo pral, tak vás navedu, kde jsem to našla.

Musím končit. Máťu školka přestala bavit a leze na sedačku, tak ho jdu chytat, kdyby padal. Sice z ní už umí slézt (to jsme ho naučili záměrně hned, jak se naučil vylézt nahoru), ale přece jenom, jak na té sedačce řádí, tak se občas nebezpečně kutálí ke kraji.

Tak přeju hezké úterý a až se vrátíme od doktorky, tak se ozvu.

Tereza

 
gabka
Zasloužilá kecalka 920 příspěvků 14.03.06 08:57

Ahojky holky, máte nějaké zkušenosti s čarodějnictvím? Že kdybychom zjistily nějaké zaklínadlo na zahnání zimy a spojily se a společně ho přeříkávaly tak by mohlo přijít JARO :-))))
Stázinka začala nějak kýchat a mě se plnit nos. Tak je asi tenhle deníček pro nás aktuální.
Gabka a Stázinka

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 14.03.06 09:02

dobre ranko.

to byla zase krusna noc- po hodine, pulhodine…on ma rymu a mozna ho to svedi , i kdyz mazali jsme excipial lipolotio a vcera vyzkousela vzorek Menalind Derm - s pupalk.olejem a ureou a dnes to mel heeeeeeeeeezci,
obliceji se nam to nastesti vyhyba.

Jo v noci zaclo nejak praskat topeni a ted vubec nejede, ze by si nekdo neco opravoval ?? nebo nekdo neco prekopl - delaj nam novy predzahradky,ale tepla voda tece. jen my dva jsme tu nabaleni jak cibule. ;(

poslala nejake novejsi fotky na mejl.

no nic malej vzhuru jdem se vzajemne zahrivat.

pa Dalif

ps. tady chumeli…

 
Valli
Závislačka 4258 příspěvků 14.03.06 11:50

ahoj holky:
violet: ja mam take ted novy telefon, maly spi a tak ho tady prozkoumavam:-)

dasa:take se mi zda ze mas rostaka jako ja:-)muj je tak zivej ze si nekdy myslim jestli nema nejakou nemoc jak sebou hazi mrska atd.tvemu to jde videt z oci,mne kdyz to psala ikaika ze to nasemu vidi na ocich tak jsem tomu nechtela verit to byl jeste klidny ale ted je to fakt cert!co ten tvuj je maly certik nebo se mylime?

Kdo si chtel upravovat fotky,mam to same jako violet-doporucila mi to nikkol: muzes si to stahnout na www.stahuj.cz tam do vyhledavaniu das ten program a pak vesele stahujes pak lehce nainstalujes a pak uz je to primitivni,fakt kdyz jsem to pochopila ja!!tak to pochopi kazdy.

u nas zase chumeli jako blazen,ale me to ani nevadi, depku mam z jinych veci nez ze zimy,je to nahodou pekny kdyz neni brecka a je snih.prave to roztavani snehu nesnasim,objevi se vsude rozplizla hpvna od psu a je hnusna trava.az se to zelena tak je to teda lepsi,ten prechod je des.

my na lzicku nejdeme mame taky hexavakcinu

nikkol:ja si rikala kde se toulas-myslim i denicek.co se deje u cervencatek?cho­dis tam?

gabko:CARY MARY FUK AT JE TADY JARO A JE NAM BAJO:-)

dnes se mi maly take budil co dve hodiny,alůe ja musela stejne na WC-MS takze to nevadilo.pokazde kdyz ho pak ulozim tak asi minutu rve,nevim jestli se mu neco zda nebo proc,driv to nedelal.dnes jsem ho mela v ohradce a on je vam jak prdlej,ma tu sitovanou a na kazde strane jsou dve drzadla na ruce,on se chyti na jedne strane pak se pusti a chyta se na druhe ,mezitim mu nedojde ze muze spadnout tak zase nekolikrat spadl.ale nastesti dobry,pada na tu sit,takze se nijak nebouchl,ale ja nechapu ze se jako nepouci,to je tak blby nebo to jeste nechape?v plavani nam rikala intruktorka ze kdyz plave na desce a je na kraji a spadne tak ho mame nechat spadnout ze se nadechne a pak uz si to bude pamatovat a neudela to,no nevim nas to dela furt:-)
nas ma taky rymu,tak mozna se budi kvuli tomu.musim jit koupit kapky.a pro me nejaky paralen,boli me bricho,blba MS!!

dalif:snad vam uz topi,nezmrzne­te.jinak pekne fotky.my mame cerveny spendlik a jak koukam na ostatni fotky tak snad kazdy ma spendlik!

ikaiko:vazne je nas tady tolik kluku??

tak kdepak se nam toula fendy.

 
dasa2
Ukecaná baba ;) 1428 příspěvků 14.03.06 13:43

Ahoj holky,

předem se omlovám, že posílám komentář formou odpovědi na předchozí , ale nějak se mi to seká.
Ikako - kukadla má Lukášek po mně, teda on je celý do naší rodiny, jen pindíka má po tatínkovi. A ty řasy - no kdybyste to holky viděly.......­..nádheré dlouhé, zatočené.
Jinak já jsem s babičkou a taťkou jako přes kopírák (prohlásila moje tchýně), takže jsme teď kopírovaní 4 :-) Jsem zvědavá, jestli bude mít Lukášek někdy dceru, jestli bude kopírák 5× :-)
Dalif, ta nabídka platí ?!?! - pokud budeš mít holčičku, tak dej vědět velikost věna :-)
Andílku - zuby jsou fakt potvůrky, bolí, když se prořezávají a naši teda tvdí, že bolí, i když jdou ven :-(
Valli - dík za pochvalu kuchyně - ta zábrana je koupená - něco máme z Ikei (skříňky, šuplíky), jinak seženeš i od Chicca různé zábrany. Zrovna uvažuju o cestě do ikei na zábranu na sporák......Jinak je to opravdu čertík a říká mi spousta lidí, že mu to opravdu kouká z očí - takže na tom asi něco bude. Lukášek vůbec neposedí, pořád něco koumá, občas ho nachytám, jak chodí po obýváku a rozhlíží se - asi přemýšlí, co by vymamlasil :-)
Violet - normálně vám ty stoličky závidím, Ať už to máme taky za sebou.
Simpanova - kouzelnou školku máme taky rádi, teda jen Františka a Michala, třeba Dáda Lukáška vůbec nebere. Majdu taky sleduje, babičku a dědu taky. Měl oblíbenou pohádku Paddy, ale ta už tam není, takže Lukášek sleduje Františka, když je pohádka, tak si hraje a pak zase kouká, co František vyvádí :-)
Jinak na zmenšování fotek používáme ZOOM BROWSER EX, ale nevím, kde ho manža splašil - to je jeho parketa - já jen užívám :-)
Opatrujte se, ahoj Dáša a Lukášek

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 14.03.06 16:10

Tak ahoj
No musím něco napsat, nějak mi to dneska tady padá, ale konečně snad dopíšu alespoň něco.
Holky, musím napsat že Ondra se konečně odhodlal a se sádrou už chodí. Takže alespoň trochu lepší. I když ven se jít stejně nedá, to je děs. Já chci jaro, písek, bábovičky........
Jo, jinak VALLI, taky trpím, ale už snad bude líp, konečně začínám brát prášky, takže odporně silná MS pá pá pá
Holky, já jsem tak nějak rozhozená pořád z tý KATTY, já na to musím tak nějak furt myslet. A to tu holku vlastně ani neznám. No snad už to má za sebou chudina. Svíčka mi dneska doma hoří už od rána, večer v těch 20.00 se ji chystám dát do okna, ať je hezky ve tmě vidět.
No nic, zatím končím, určitě ještě nakouknu.
Ahoj Ilča a kluci

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 14.03.06 16:49

furt netopi ;((((
jdem se zahrivat.

Dalif a Vitek

ps. Ikaiko, taly na Katty myslim a kdyz to cetla poprve taky mi to furt vrtalo v hlave..beze slov…

 
mamuli1
Nováček 3 příspěvky 14.03.06 16:58

Čauky holky,

tak se hlásím pod novým Nickem.Prosím o přepsání. Po domluvě s webmastrem sem si mela NICK změnit. Ona mě to vlastně doporučovala i ikaika.

Jinak už jsem na antibiotikách což nejni moc příjemné, ale musím to zaklepat Eliška je stále zdravá hurara.

Tak se mějte hezky a přeji pěkný den
Petra a Eliška 5m

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 14.03.06 17:32

Anďílek - Nicolka 2. 1. 2005, Lipník nad Beč. ( Jana,23)
Anděla -Jaroušek 11.1.06, Děčín
Dalif - Vitek 25.10.2005, Brno, 29
Dasa 2 - Lukášek 23.1.2005, ( Dáša-30)
Fendy -Lukáš 1.6.1989, Kačenka 27.11.04, Mor.Buděj.(Hana-37)
Gabka - Stázinka 9.11.2005, Praha, 31
Ikaika - Vítek 1.5.2005 Ondra 9.4.2003 Žďár,( Ilča-28)
Iriss - Eriček 26.10.2001, Adámek 18.01.2005 Jihlava, 30
Jedule -Anežka 27.8.05,Jičín (Jitka 30)
Maty01-Jakub 15.6.2004, TP 25.3.2006, Brno (Martina-25)
Mamuli1 -Eliška 14.10.2005, Třešť, ( Péťa 24)
Nikkol - Filípek 6.6.2005, Náchod (26)
Oluska-Martínek 4.6.2005,Velká Šitboř,(1981)
Packa -Honzik 1.1.2005 , ( Šárka -25)
Petula - Pavlík, 31.5.2005 , Žďár, 30
Ruza(Millik)termin 9.6.06, Plzeň (1985)
Salecka -Vojtíšek 8.3.2005, Brno,(Míša, 30)
Simpanova - Matyáš 10.1.2005 Praha (Tereza, 32)
Valli - Martínek -22.6.05,Třebíč, (Eva 1982)
Vinona - Sára -12.10.2005,(29)
Violet - Matyáš 15.1.05, Most (Denisa-24)

Kačula - Verča-25.3.2005 (Katka-1979) Praha, „HOST DENÍČKU“

Tak jsem tě mamuli doopravila, snad ti to už konečně bude všechno klapat, stejně si tě budem pamatovat i jako mamulinku. Měj se a ahoj

 
ikaika
Ukecaná baba ;) 1292 příspěvků 14.03.06 19:07

HOLKY, KDE JSTE?

 
dalif
Kelišová 5835 příspěvků 14.03.06 19:28

ciao tak uz nam topi a malej spi - idealni kombinace.

jasne Mamuli neva ze Ti chybi -inka nebo -inkaa ;-)

Daso, vyse vena me budouci dcerky jeste nevim,zalezi na okolnostech…no a taky zda bude nejaka dcerka..

Holky potrebujem holky, jinak se nam kluci vazne poperou ;-)

dobrou Dalif

 
mamuli1
Nováček 3 příspěvky 14.03.06 19:43

Dalif

neda se nic delat to vis ze me to bude trochu chybet hihi :o)

Ikaika

ještě jednou díky za přepsání mého jména. Doufám, že mě to chvilku vydží. No uvidím. Už se mě nece vymýšlet nové a nové přezdívky.

Tak packo Péťa a Eliška 5m

 
salecka
Kecalka 367 příspěvků 14.03.06 20:13

Ahoj holky
Jsem nezodpovědná:( že píšu až teď,ale jaksi sem se k tomu furt nemohla dostat-byly některé věci přednější:):):)
Jinak hlásím 6 ZUBŮ!!!!!!
Noci jsou krušné a dny tím pádem ospalé,tak jsem schopná tak jen na chatu dělat blbosti
Už té zimy mám dost-včera jsem měla takový stav,že se mi i motala hlava a myslela jsem že nedojdu dom-hrozná představa,když v kočárku vezete mimčo a je vám tak,že myslíte,že omdlíte-co pak s mimčem????Dnes už je to lepší,ale myslím si,že mi tak je proto,že mám nízký tlak,jsem teď ještě nachlazená,nebo jsem chytila od malýho šestou nemoc,nebo virozu,nebo co to teda bylo???ještě mně k tomu bolí hlava,tak nevím.Je mi mizerně a je to tou zimou,protože je to celkem zátěž ty mrazy a věčně sníh.Já už mám snad i deprese když to po sobě čtu,nebo se ze mně pomalu stává hypochondr:):):)
Tak se holky mějte a doufám,že máte všechny zapálenou SVÍČKU ZA KATTY A JEJÍ MIMINKO

 
salecka
Kecalka 367 příspěvků 14.03.06 20:15

NO TAK JSEM TEDA 49 HURÁÁÁ
Ještě jsem zapomněla dodat,že to je zajímavý deníček Oluško,díky

nepodepsaná
SALECKA+VOJTA

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 Další »