Jarňulky 2005 - dovolená navzdory

Rodičovství

Ahoj moje milé jarňulky a jarňulátka,   tak se mi po vás stýskalo a proto házím nový dovolenkový deník do placuJ Tak ta naše letošní dovolená byla nakonec navzdory... Neštovice, kterých jsem se tolik obávala nás nakonec nedostihly... Dovolená byla.... navzdory blití a průjmu... Před odjezdem na prodloužený víkend v Krkonoších nás potkala Matesem totál problitá noc a odjezd byl posunut o půlden, kdy se Matýno povaloval vysílen u pohádek, já dobalila a dokonce si stihla i nalakovat nehty. V autě blitíčko ještě jednou, poté stav po Smectě stabilizován a víkend užitJ

Výlety po okolí chaty, ne daleko, šetřili jsme Matýna, krásné počasí, hafo dětiček a milých lidí zase po roce viděných. Trošku dieta - tzn. v našem případku bez zmrzlin, jinak normál strava. Večerní stolní fotbálek, vínečko, pohodaJ Užili jsme si…
Poté odjezd do Pardubic, kde nás čekala totál Matýnem proprůjmovaná nocL Několikráte pokaděná postel, pyžama již nebyla… Večer nato naplánován odjezd do Hrvatska… No dovedete si jistě představit moje ranní rozpoložení.. Po hysteráčku jsem sebrala sil a bojovali jsme - Smecta, pití, rohlíky. Nákup plen a přebalovacího materiálu na cestu přes noc busem a nakonec i smíření se s neodjezdem… Mé nervy… (A babičky taky, nakonec nám skončila na pět dnů ve špitále, což jsme se dozvěděli až po příjezdu…) No nakonec jsme odjeli, ani jednou se v buse nepokadil, Smectili jsme ještě dva dny a po průjmu ani památkyJ Ovšem mezitím jsme si užili i my s taťkou - jedno ráno já a jeden den Dan… Ale to už nevadilo, hlavně, že Matýno byl oká. Dopoledne strávená u moře paráda, Matýno se naučil bravurně šnorchlovat a myslím, že s plaváním nebude rozhodně problémJ Poledne spánek my s Danem, Mates zevloval po apartmánu. Odpo zase moře. Páč nám nespal po o, tak jsme večerní romantika prochajdu po pobřeží absolvovali jen dvakrát, z toho jednou za řevu honem honem domů do posteleJ Počasí nádhera - 35-40 stupínků, slunečno, jen jeden den buřina. Ubytoš pohoda, měli jsme krásnej apartmánek, jednoduše zařízen a čerstvě zrekonstruován, pláž příjemná - navezený štěrk a botky do vody nezbytné - dík za tip Irias - botky jsme koupili až u moře a jsou ideálJ Okolí pohoda, krásná promenáda podél moře na dvě strany - Turanj kousíček, Sv. Filip i Jakov cca 10 min. Všude všeho dostatek, ceny přijatelnéJ Nálada během dovči super, karty jsme hráli skoro pořád, scrable, člobrdo, vínečko, Dan pivko, Matýno několikrát denně zmrzkyJ Ójé, prostě dovčaJ
Cesty busem také v pohodě, teda my starouši rozlámaný a nevyspalý, Matýno pohodář, spal celou cestu, krom přestávek. Bus měl pásy, takže jsme i občas poutaliJ
Návrat trochu nif mof, páč se nám babinda složila a pět dnů byla v nemocniciL No nic jí není po fyzické stránce, ale ta neuro a psychická je na tom bídněL Tak snad naplánované lázně pomůžou a srovná se nám… No jo, bývalé učitelky… nemají to lehké…
A teď už jsme teda doma, vybaluju, praní nechávám na zítra, bude doma i Dan, tak si užijeme i teplý den doma společněJ No a ve čtvrtek návrat do prac. procesu… se mi nechce…

Tak tak dopadla ta naše letošní dovča a jsem moc ráda, že jsme to nakonec nevzdali a vyrazili i navzdory…

Pískle a Matěj

Jo a protože se řeší důležité věci ohledně našeho zájezdu, tak kopíruju poslední komenty od Sandry:
Tak tu byl dotaz na SRAZ. Prošla jsem všechny staré komentáře k tématu a sesumírovala, jak to vlastně bylo domluvený - hlava děravá, už jsem totiž skoro vše zapomněla a tady to máte souhrnně:

http://www.pensionskrychov.cz/
Termín
: 18.-20.9. tj. dvě noci, příjezd v pátek, odjezd v neděli
Počet: 13 dospělých, 15 dětí starších než 3roky, 6 dětí mladších 3 let
Polopenze: 14 dospělých, 17 dětských

 • pouze na jednu noc (19.9.): 1 dospělý, 1 dítě starší 3r (+ 1 dítě mladší 3r) s polopenzí 1× dospělý, 1× dítě Na místě pak domluvíme, jak s plnou penzí, až podle skutečného počtu účastníků zájezdu :-)

****
předpokládané obsazení pokojů:
(cena je za obsazená lůžka, děti do 3let neplatí a v závorce je, na jak velkém pokoji dotyčná bude)

****
cena za 2lůžkový na 2 noci
**1 dospělý, 1 dítě starší 3r (+ 1 dítě mladší 3r) … Krista (2L)
1 dospělý, 1 dítě starší 3r … Ivous (2L)
1 dospělý, 1 dítě starší 3r (+ 1 dítě mladší 3r) … Maka (3L)
1 dospělý, 1 dítě starší 3r (+ 1 dítě mladší 3r) … Hajdula (3L)
1 dospělý, 1 dítě starší 3r (+ 1 dítě mladší 3r) … Ifča (3L)
**cena za 3lůžkový na 2noci

1 dospělý, 2 děti starší 3r … Skrolan (3L)
1 dospělý, 2 děti starší 3r (+ 1 dítě mladší 3r) … Borůfka (4L)
**cena za 4lůžkový na 2noci
**2 dospělí, 2 děti starší 3r … Julie+Lily (4L)
2 dospělí, 2 děti starší 3r (+ 1 dítě mladší 3r) … Iv-ka, Sandrik, Kris +Pískle (4L)
2 dospělí, 2 děti starší 3r (4L)
**cena za 2lůžkový na 1noc
**1 dospělý, 1 dítě starší 3r (+ 1 dítě mladší 3r) … Lída (4L)

Na otočku:Efča, Mava a Irias (pokud jí manžel doveze a nebude mít v práci pohotovost) ;-)
my o vlku a vlk za dveřmi - akorát jsem terď zjistila, že mi v pátek přišel email z Penzionu Skrýchov, že by potřebovali potvrdit počet osob, obsazení pokojů a taky stravu. Na základě toho nám pak vypočítají zálohu. Doufám, že to pro žádnou z vás nebude problém.
Co se týče polopenze, tak Maka, Krista, Borůfka, Iv-ka mají 1dosp. + 2děts., Skrolan má 2 dosp.+1děts. a všechny ostatní 1dosp.+1děts.

KDYBY BYLA NĚJAKÁ ZMĚNA PROSÍM DEJTE VĚDĚT CO NEJDŘÍV.Psala jsem paní, že jsou teď dovolený, takže předpokládám, že jí finální soupis pošlu příští týden. Jdu to poslat ještě mailem (na koho mám), případně budu urgovat po ICQ. A pokud některou budu otravovat víckrát, tak mě berte s rezervou, jsem občas sklerotik, tak radši budu urgovat víckrát, než někoho vynechat :-)

Peletonek :

Kris - 17.2 . Vojta
Gabule- 18.2. Štěpán, 11.9.2007 Emma
Maka- 18.2. Michal, 18.12.2006 Matěj
Irias- 18.2. Štěpán
Borůfka- 19.2. Erik,23­.7.2006 Adam, 6.7.2008 Teodora
Solcka- 19.2. Ondřej, 29.1.08 Martin
Skrolan- 25.2. Jakub,1­.9.1996 Domini­ka
Hajdula- 28.2. Ondra, Barborka10.10.2008
Iv-ka- 28.2. Lukáš,20­.7.2007 Ondrá­šek
Krista- 7.3. Zuzanka, 1.3.2007 Tomášek
Mava- 7.3. Libor, 15.3.2009 Linda
Liduška- 11.3. Ríša, 12.7.2007 Niki
Monika M- 17.3 Terezka, 29.8.2006 Filípek
Julie - 19.3. Albert
Ifča- 30.3. Jakub, 2.7.2008 Kačenka
Efča- 30.3.Vojta, 5.3.2009 Honzík
Pískle- 3.4. Matěj
Sandrik- 3.4. Anetka
Klaris- 7.4. Bianka 31.12.2006 Jorika
Dana 26- 14.4. Vojta,6­.2.2001 Mirda

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »
 Váš příspěvek
 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 16.08.09 21:35

ha, prvá! A po takové době, tak to si zaslouží, abych napsala, ale nejdřív jdu číst.  

julka

 
julie01
Ukecaná baba ;) 1168 příspěvků 16.08.09 22:26

Teda Písklátko, deníček dovolenkový bezva, ale užili jste si. Já jsem v tomhle srab. Nejela bych a autobusem už vůbec. Jste dobrodruzi, ale je moc fajn, že jste si to užili a byli spokojení. S večerními procházkami a animačními programy jsme na tom byli stejně. ale začnu od začátku.  

Byli jsme s Vítkovicemi, zdravím Irias:), ve Vrsaru v Hotelu Funtana s polopenzí přímo nad pláží. Vřele doporučuji, hotel pohoda s výhledem na moře, úklidem a ručníky, jídlo vynikající, bazén velký i dětský se skluzavkou a slanou vodou, což jsem oceňovala hlavně kvůli potvorám kvasinkám, které jsem tímto pádem nemusela řešit:) Miniclub fungoval dvakrát denně a večer byla diskoška a program, ale jak jsem řekla, Bertík po večeři padal za vlast, tak jsme se neúčastnili. Byli jsme s Tomovými rodiči a bylo to super. Bertík visel na babičce i dědovi, pokoje jsme měli naproti sobě, tak měl dvě stanoviště. Jediné, co bylo trošku horší, byl vstup do vody, ale tím, že jsme měli základnu u bazénu, tak to nevadilo. Do moře jsme si vždycky odskočili. byl tam udělaný takový kačák a pozvolným vstupem do vody pro nejmenší mrňata, ale to bertíka nebral a pak klasická mola s žebříkem. já jsem to řešila skokem přímo do moře, většinou i s lehátkem. Bertík nicméně většinu času trávil v bazénu a výsledkem je, že už umí plavat bez rukávků. No, umí plavat, prostě se odrazí a hupsne dva metry od kraje bazénu klidně i po hlavě a bez problémů doplave ke kraji a zase vyleze. V kuse uplave už dobrých 10metrů a styl je celkem přijatelný. nohy krásné prsové a ruce trošku jako lední medvěd, prostě to nedotahuje:) Je to povětšinou Tomova zásluha. Hrozně moc se mu věnoval, před odjezdem byli denně na bazéně, naučil ho potápět a lovit věci ze dna bazénu. Plavec se v něm nezapře a jsem ráda, že to Bertíka učí on. Vím, že je v dobrých rukou. A když jsem Bertíka pozorovala, pochopila jsem význam rčení jako ryba ve vodě:)
Bohužel jsem chytla tři dny před odjezdem nějaký zánět do oka, takže jsem musela vyhledat lékaře, a protože na poliklinice v Poreči očař nebyl, našla jsem soukromého. byl to šarmatní pan doktor plynně mluvící německy, tak nebyl problém. Udělal mi všechna možná vyšetření, napsal mast a kapky a předal účet. 360 kun plus dalších 90 v lékárně.nic­méně jsme byli pojištění a dostanu to zpět, tak je mi to fuk a jsem ráda, že oči mám v pořádku.
Cesta tam byla v poho, dost jsem prospala a Bertík taky, jen na slovinsko-chorvatské hranici jsme se šourali dvě hodiny, zpátky jsme jeli hned ráno a zácpě jsme se vyhli. Za 9 hodin jsme byli doma až ve sprše. bertík byl zlatý, měla jsem strach, že bude prudit, ale byl hrozně hodný.  

Dneska jsem prala a teď si jdu rychle přežehlit pár věcí, protože zítra hned ráno jedu na týden na školení. Tak se mějte, nevím, jestli tam bude net, pokud ano, ozvu se.  

na sraz jedeme.  

julie

 
iv-ka
Kelišová 5129 příspěvků 17.08.09 08:27

ahoj, jsem mezi příjezdem a odjezdem a zrovna sem chytla takový důležitý deník:) budu na netu definitivně až př. týden od úterý, takže jen potvrzuji účast:) a už musím.  

iv-ka

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19470 příspěvků 17.08.09 09:54

Ahojky,  

Pískle - máš velikánskou pochvalu, super deníček, krásná dovolená a děkuju za okopírování mých komentářů ke srazu!!!  

Prozatím to vypadá tak, že mám potvrzenou Kristu, Borůfku, Iv-ku, Julii, Lily, Pískle a samozřejmě taky mě. Bohužel omluvila se Kris, bude v září nastupovat do nové práce a ten víkend je prý asi jediný, kdy bude doma (bude pracovat na směny). Je mi to líto (i jí), ale co se dá dělat, však to není poslední sraz, no ne? ;-)  

a další info KE SRAZU: paní domácí mi ráno poslala mail, že záloha bude dělat 900,– na pokoj, tak jsem jí psala, jestli jí to máme posílat každá jednotlivě, nebo se to sejde nejdřív u mě a já jí to pak pošlu najednou. Teď čekám na odpověď a pak to pošlu mailem všem i s přesnou částkou, kolik na kterou vychází.  

víc nestíhám, tak se mějte
Sandra

 
skrolan
Extra třída :D 12148 příspěvků 17.08.09 10:49

ahooooj zlatiiiička.  

posilam hooodne pozdravu z krásné Kréty.
Je tu prenádherne, moooore jako káva, lidi jako med - no uznejte, to je proste dovolená, snad tu i zustanem. hihihi.ale neeeeeee!!!!!!  

tak at tu moc neprudim, preci jen jsem na dovolene, ze.  

Jen, Sandri, od nas - ano - ja, Dominika i Kubík. Jedemeeee. a uz se moooc na vechny  tesiiime.    

papa a krasne leto a Piskle - supeeer deniiik, krasne jste si to uzili, vybojovali a uzili. Super.
irias hezkou dovcu a zadna slinivka, jasny? Dnes se mi s tebou zdalo, ze jsem sla k tobe na kafe a hledala tve jmeno na zvonečkách na nejakem paneláku. hih  

papa
eva a spol - Agia Marína, Créte.

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19470 příspěvků 17.08.09 14:00

Zdravím Skrolan na Krétu a hned vzpomínám na Agia Marinu, je tam fakt nádherně, tak si to hezky užívejte a hodně foťte ;-)  

S.

 
Mava
Generální žvanilka 24694 příspěvků 17.08.09 16:01

Ahojky,  

Pískle díky za deníček. Četlo se to jedním dechem.  

Sandro snad dorazíme na jednodení srazík. Moc se těším. Může mě zastavit jen nemoc či manželova nepřítomnost. Sama s dvouma dítkama a já za volantem, to nehrozí :-))))  

Skrolan ty potvůrko … to je krásný. Hodně si to tam užijte…  

A jak pak Irias? Taky jistě v moři a na pláži.  

U nás právě burácí. Ale bylo to potřeba, bylo strašné dusno.  

Já jsem po x měšících vyrazila na kole. No měla jsem z toho větší strach. Jeli jsme lesem, pohodička. A ještě jsme donesli velkou bedlu. Byla k obědu. Linda zatím chrupala s babičkou v kočárku.  

Marťa

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19470 příspěvků 17.08.09 16:08

a zase já … když tu nejsou dvě nejukecanější baby (Skrolan, Irias - nic ve zlým) :-)))))), tak to musí někdo zachraňovat že?  

Zapomněla jsem vám napsat, že minulý týden jsem prvně vyzkoušela výtvarnou techniku zvanou enkaustika. Průběžně o tom dnes smolím malý článeček na svoje stránky a pro ty, který jsou zvědavý, jedna malá ochutnávka a víc na mých webovkách ;-)
S.  

P.S.: a slibuju, že ještě dočtu komentáře a budu reagovat, ale nějak je toho moc a nevim co dřív :)

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19470 příspěvků 17.08.09 16:10

Mavo - tak super, už jsem si tu připadala nějak opuštěně :D
no a pochvala za kolo, já už taky nebyla strašně dlouho, ale myslim, že se ani hned tak zase nedostanu
btw. krásný fotky z VC Brna, Libča musel být nadšený!

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19470 příspěvků 17.08.09 17:31

Julie - koukám, že i vy jste si dovolenou užili jak jen to šlo (tedy až na to tvoje oko, ale i přesto). No a jsem ráda, že vám to tak klape, partner se úplně vzorně stará o Bertíka, je vidět, že vás má oba rád, jinak by se na to vyprdnul. Tak držím palce, ať to tak jde už napořád  

Kristo - i ty vítej zpět z dovolené  

Ifča je koukám teď taky někde na dovče, tak si to holka hezky užij a počítám, že termín potvrdíš v příštím týdnu ;-)  

no a já vypínám pc a jdu nakoupit a pak mámsraz s Tiborem, jdem si sednout na vínko, ať využijem aspoň trochu ten bezdětný čas, když ty předchozí týdny v tomhle ohledu stály víceméně za starou belu.
 S.

 
Borufka
Kelišová 5357 příspěvků 17.08.09 20:06

Ahoj,

Pískle to jsi teda statečná, já bych to po prvním blití odpískala :-)) Nakonec to ale dobře dopadlo a užili jste si, to je hlavní.

Sandro na čem ten vzor je, na skle nebo látce? To slovo (vidíš už ani nevím jak se to jmenuje) slyším prvně ale vypadá to opravdu zajímavě :-)

Jsem zvědavá kolik se nás nakonec na srazu sejde, my jedeme na celý víkend a už se těšíme. Od pátku jsme pořád naložení v bazénu, je šílený vedro a nic jinýho se nedá dělat. V sobotu jsem začala odstavovat, není to tak snadné jako s klukama, zatím jsem dosáhla toho že se nebudí před půlnocí, pak se nechá do čtyř až pěti šulit dudlíkem, brzo ráno nakojím a do sedmi spolu chrupeme. Přes den pije krásně Sunar a po prsu nevzdechne, no chce to ještě chvíli pilovat a snad se už brzo pořádně vyspím :-)

Jo Moniko my máme presovač, nevím jestli je to přesně ten přístroj o který by byl zájem ale peníze by bodly. Jen se mi určitě nepodaří přesvědčit k tomu i chlapa a muselo by to být večer, s dětma jsem ráda že vykomunikuju v krámě deset rohlíků :-))

Jdu žehlit
Borůfka

 
Monika_M
Kecalka 133 příspěvků 17.08.09 21:40

Čauky holky,
Borůko, presovač je něco jiného. Tenhle výzkum je na překapávač, asi jsem to přesne nepopsala. Ale díky, že ses ozvala. Kdybych měla zase nějaké podobné dotazování, tak dám zase vědět :o)
Dani, psala jsem ti mailik. Až dneska mi bylo řečeno, že potřebují rodinu s kávovarem nejlépe z Prahy. Ale díky, že ses ozvala.
Zítra jedu na pohovor se šéfem, jestli mě vezme zpátky. Tak jsem zvědavá.  Taky se netěšíte na září. Čekám problémy se školkou. Teď ta práce, zlaté prázdniny :o)
Jinak je prima, že  jste si tak krásně všichni užili moře. Hezky se o tom i čte :o)  My snad příští rok. Ale potřebujeme ještě hodně věcí do baráku, že to možná zase nedopadne.
Mějte se zatím krásne
 Monika

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19470 příspěvků 18.08.09 09:46

Ahojky,  

Borůfko - jsou to rozpuštěné a rozetřené voskovky na papíře :-) Mrkni (až a jestli budeš mít chvilku) na http://s-tvoreni.webnode.cz/…a/o-technice  

A mám vám vyřídit pozdravy od Hajduly. Nestíhá a naíc jim doma pořád nejde wifi, takže u pc může být jen jeden a obvykle je to prý Dan :-) No a špatná zpráva je, že na sraz nepojede. Škoda, aůe co se dá dělat.
Jsou tam ještě dva 4L volný, takže pokud by se k nám chtěl ještě někdo přecijen připojit, není problém.  

Dneska bylo venku chladno, studený vítr, no oproti včerejšku úplná sibiř :-))) ale teď už zas svítí sluníčko, tak snad se ten vzduch rychle prohřeje. (tiše závidím všem co si užívaj dovolenou v teplýčku) ;-)
 S.

 
Krista
Závislačka 4069 příspěvků 18.08.09 11:23

Ahoj ženy,
nějak se pořád nemůžu dostat k napsání komentu.  

V Chorvatsku jsme se měli prima. Cesta proběhla v noci a obě děti jí prospaly (Dan zkosil Zuzance sedačku, aby jí nepadala hlava).  Ráno jsme dorazili do Zadaru, nalodili se na trajekt a za chvíli už jsme byli v Zelene Puntě. Den jsme strávili na pláži a pod stromy, po ubytování i vevnitř.   Apartmán byl sice nabílen, ale jinak zařízen z roku 1970, což bylo znát, vařič trochu probíjel, kohoutky kapaly, gauč blešák..... NIcméně byl v borovém háji a kousek od moře a s teráskou. PLáž byla kamenitá s přístupem do vody i pro děti a nebylo tam nikdy přecpáno, odpoledne tam byl stín, voda průzračná. Měli jsme polopenzi, jídlo bylo slušné, i když ne úplně špička.
Městečko bylo malé, čisté, i když ne starobylé, jen promenáda s přístavem,  restaurace a kavárny (pro nás nepoužitelné), ale také hřiště pro děti (o europovrchu si můžete nechat leda zdát, ale přežili jsme). Byl tam bezva starší zmrzlinář, dělal dětem zmrzlinu - ptáčka, pamatoval si nás a vždy se ptal, jak se máme.
Dvakrát jsme jeli na malý výlet a zjistili,že naše místo je na ostrovech Ugljan a Pašman rozhodně nejlepší.Každý večer procházka ukončená na hřišti, 2× proběhl i skákací hrad a jednou jsme si vyjeli na šlapadle. 
Počasí super, jednou bouřka, a jednou deštík, ale hned se to vybralo.
Jeli jsme v pátek na noc, i když původně jsme měli jet až ráno, ale měli jsme obavy, abychom se dostali na trajekt a pak, děti by šíleně otravovaly, takhle to bylo v klidu, až na 1,5hodinové čekání na Slovinsko-Chorvatské hranici=klasika.
Děti se většinu času mlátily, příště jedeme jedině s někým, aby měli kamarády. Zuzanka plavala v kruhu, od miminka jsme nikdy neplavali, tak to byl úspěch, Tomíš jen v člunu, ale ve čtvrtek už si namočil i nohy:)))
Nemoci a úrazy: Dan se jednou pos…l, Tomíš spadl 2× z postele a jednou se schodů (bravurní kousek, jako judista), sem tam sebou někde plácnul. Zuzanka se jednou zeblila z koločení. Já jsem si vyrobila solární ekzémek na bocích a pigmentové svrny pod nosem, takže vypadám jak s knírem. Ach jo. Děti ve vedlejším apartmánu chytly vši, zřejmě z gauče blešáku.
Zuzanka pěkně jedla, hlavně malé rybky, Tomíš nejedl celý týden skoro nic, v restauraci pořád jen utíkal, kroutil se, lidi po něm šlapali, no stresující, jeden z nás musel vždy rychle s ním ven. Žil ze Sunaru.  

Bylo to celkově pěkné.   Čtu vás pilně, reakce zase jindy, jsem dlouhá.
Kristýna  a spol          

 
Pisklatko
Kelišová 6285 příspěvků 18.08.09 12:15

Ahoj babulky a malý bobulky,  

přejeme krásný den:-)  

Díky za pochvaly deníčku a také mé odvahy k odjezdu na dovolenou i přes ty potíže… Nerva jsem měla teda hroznýho, co vám budu povídat… Což ty Krkonoše, to byla hračka, vždycky se dalo odjet nebo navštívit nějakou pohotovost… Ale stav nebyl až tak katastrofální, vlastně už ten druhý den v sobě udržel pití a to byl základ a hlavně Smecta zabírala - je to zázrak a ten další byl - nalejt jí po lžičkách do Matýna, že… Jenže když viděl, že mu to zabírá, tak pak ani neprotestoval:-) No a ten den před odjezdem do Hrvatska jsme situaci vyřešili tak, že prostě budeme dělat, že se jede a uvidíme. Když přes den už nekadil a zase v sobě hlavně to pití udržel, tak jsme rozhodli pro odjezd… Jasně, vybrali jsme tučnou zásobu dalších peněz pro případnou návštěvu Hrvatské nemocnice a nedej bože hospitalizace při případné dehydrataci… No můj nerv… Samozřejmě jsem měla před očima ty nejčernější scénáře… Po hodině cesty busem Mates prohlásil, že se pokadil, mě omejvalo… ale plína byla čistá:-))) Tak se mi tak ulevilo a řekla jsem si, že tohle prostě zvládneme:-) Chůdě, měl z toho taky pěknýho nerva a když viděl mě šílející… Ale zmákli jsme to a dovolenka se povedla:-) Jo a taky jsme absolvovali výlet poloponorkou a bylo to fajn:-) Jen v tom šíleným vedru to byl záhul… Sice jsme neviděli nějaké extra mořské živočichy, ale je fajn se juknout pod hladinu:-))) Byla jsem uklidněna, že si můžu v Hrvatském moři zvesela plavat a nic na mě hroznýho nevyplave a nesežere mě:-)))  

Julko - krásná dovolenka:-))) A asi ta nejkrásnější věc je ten vztah Toma k Bertíkovi. Jsem moc ráda, že Ti to takhle dopadlo a našla jsi parťáka nejen pro sebe!:-) A oko - to je teda pechanec… Tak hlavně, že je to dobrý, natrefila jsi na dobrého Hrvatského mudra.  

Sandři - díky moc za organizaci našeho zájezdu!:-) Jsi šikula! Peníz zašlu hned dnes večír, mám něco k placení, tak se to hodí:-) Z Prahy odvoz zajištěn, jak jsem psala… Jen bych ráda pak v neděli zpět veřejnou, abych Dana netahala takovou dálku zase na otočku, tak že bychom odcestovali taky společně. Jo a sedačku máme ještě jednu, takže bychom vzali i jí a zpět bychom pak nic busem tahat nemusely, co říkáš? Tedy nevím, jak to s dopravou je, ale kdysi jsem se koukala a není to tak hrozný, snad jeden přestup… No to ještě doladíme:-)  

Skrolan - jéééééé to byl milý pozdrávek z krásné Kréty:-))) Úplně to zahřálo:-) Moc si to užijte!!!!  

Mavo - téda Ty jsi cyklistka:-) Jen počkej, za chvíli budeš drandit s klukama jako drak:-)))  

Borůfko - jééé bazén závidíííím:-) My včera ani nevytáhli paty z baráku jaký tam bylo vedro… A s odstavováním jste šikulky:-) Těším se, až se uvidíme:-)  

Moniko - držím palce na pohovor se šéfem. A září - jé když si vzpomenu na to minulé, je mi zle ještě teď… Ale neboj, to zmáknete v pohodě!!!  

Hajdulko - to je škoda, že se sem nedostaneš… A na srazík taky ne… Ale neva, však pořád počítám, že se srazíme v Praze:-) A dovolenku jste si užili parádně, takovejch výletů:-) A že je na Slováči draho… Nedávno jsem četla článek v Instinktu a hned jsem si na Tebe vzpomněla, že tam zrovinka jste… Psali, že je tam hodně draho…  

Kristo - dovolenka dobróš:-) Však příští rok vyjde s Irčou, neboj:-) A od sluníčka jsem taky měla nějaký pupence na rukách - naštěstí jen na rukách… Tak ať brzo zmizí Tvůj falešný knír!  

Tak krásný den. Po o se chystáme na kolo, tedy Mates, když není takové vedro. Mějte se pěkně.  

Pískle

 
Mava
Generální žvanilka 24694 příspěvků 18.08.09 12:52

čauky,  

jé Hajdula nepojede, to je škoda.  

Já řádím s maminkou na zahradě. Plejeme a plejeme. Jsem celá od kopřiv. Libča lítá po zahradě. Včera mu Libor pověsil lano na strom, tak se houpá. Ale Linda se vzbudila nějak dřív, no což. Aspoň mrknu na vás.  

Musím vás dočíst.  

Jo vím, že se tu na reklamu moc nehraje. Ale strejda dělá doma dřevěné bagry na písek. My máme a Libča si s tím krásně vyhraje. Dala jsem mu to na MMB, tak hodím odkaz i vám. Jsou z okolí Prahy. Tak kdyby měl někdo zájem.
http://www.mimibazar.cz/foto.php?…  

Kristo moře, ach jo moře. Jak mi letos chybí. A vy všichni si tak užíváte.  

No nic, křiklounek se ozývá. Jdeme do kočáru a zpět na zahradu.  

Marťa  

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19470 příspěvků 18.08.09 15:36

Kristo - jako obvykle jsem se při čtení tvého komentáře nasmála :-)))) máš obdivuhodný dar popsat i ty nepříjemný situace vtipně :)))) Tak hlavně, že tentokrát jste bez komplikací odjeli a že jste si to užili. A příští rok už společná dovolená s Irčou jistě vyjde  

Pískle - odvoz z Prahy rozhodně neodmítnu, děkuju! :-))) a cestu zpět hromadnou zvládnem, jsme holky šikovný none? Navíc když nepojedu jen já s Anetkou, tak to bude i líp ubíhat  

Mavo - fíha, ten bagr je super. My ho teda neupotřebíme, ale asi pošlu odkaz sestře, jestli to nechce pro Zionka. Jak se to dopravuje - v celku? Myslim, že by se to hodilo jako dárek k Vánocům, tak aby se to dalo dopravit do Bruselu.  

tak já zas letim makat
Sandra  

P.S.: a velmi důrazně upozorňuju, že se na ten sraz ABSOLUTNĚ A VŮBEC NETĚŠIM !!!!!!!! ;-)

 
Mava
Generální žvanilka 24694 příspěvků 18.08.09 16:03

Je to v celku, ale je možné to i rozebrat /ty páky/ je to na šroubech. Sedátko s podstavcem se nechá v celku. Asi by to zabalit šlo.
 M.

 
efča
Kelišová 5710 příspěvků 18.08.09 19:30

Ahoj holky,
hlásím, že žijeme…  

Dneska jsem absolvovali s Vojtou operaci mandle- takže cesta do Prahy (i s Honzíkem) a zpět.
Jsem hotovson.
Vojta je OK, operace laserem je fakt paráda.Taky aby ne, za ty prachy:-)) Jenom doufám, aby to k něčemu bylo..
Honzík má už několik dní dost řídký hovno, byli jsem na výtěru ve špitále a nic… Možná je i alergie na
bílkovinu kravského mléka. Dnes jsem ho objednala ke specialistce. Jinak prospívá pěkně, je veselej, akční… Ale to jeho vyměšování mě dost trápí. Pije menší dávky než by měl.  

Pískle - pěknej deníček!!!Díky.
Jinak jsem vás ještě nečetla- fakt toho bylo teď dost, ale já se polepším:-)  

Papa E.  

P.S. Se srazem na otočku opočítám a vůůůůůbec se netěšim:-))))))))

 
Mava
Generální žvanilka 24694 příspěvků 19.08.09 11:04

Dobré dopo.  

musím to tu podpořit jedním komentářem nebo tu budu mrtvo.  

Já jsem doma sama s Lindou. Libča jel s babi vláček za neteřema. Máme doma klid.Už se blíží školka a nechce o ní ani slyšet. Takže tuším, že to bude s pláčem :-)  

Sandro včera jsem ještě mluvila se strejdem o bagru. Posílají to demontované i s návodem na složení. Jo a krabice je tak 50×50cm.  

Marťa

 
sandrik
Neúnavná pisatelka 19470 příspěvků 19.08.09 12:54

Mavo - tak to je super, že to jde takhle převážet. Ona sestra na Vánoce nejspíš přijede autem, ale (jak už to tak bývá) ani auto neni nafukovací, tak jsem si říkala, jestli by to měli jak převézt. Díky za typ, pouvažuju o tom a kdyžtak se ozvu ;-)  

Efčo - teda zvládnout to celé s oběma dětma, to muselo být náročný, nedivim se, že jsi hotovson. Držím palce, ať to zabere a máte od doktorů na dlouho klid.  

Dneska hlásí Praha od samého rána slunečno a teplo, škoda, že se nemůžu plácnout někam k vodě :-(
No a mluvila jsem s tchýní (volá švagrové každý den), tak mám info o Anetce, prý se tam mají báječně, Anetka je hodná, každý den mají nabitý program a odpoledne ještě chodí do bazénu, takže večer prý padá za vlast. Taky měli karneval a Anetka s neteří vyhrály první cenu - Aný šla za Karkulku, kostým jí ušila sestra k Vánocům, a neteř šla za spáče, v pyžamu po dědovi, s natáčkama na hlavě a s budíkem v ruce :-)))
Tchýně měla taky strašný obavy o Anetky zdraví, protože od minulý středy až do neděle jedla Anetka nějak málo (snídaně jen půl krajíce, k obědu jen polívku a pak AŽ večeři) :-)))) no já si starosti nedělala, ale znáte babičky, tak mi tchýně hned nadšeně hlásila, že Anetka včera už snědla k obědu i druhý a je tedy už v pořádku (jako kdyby jí předtím něco bylo) No já tajně doufala, že to omezení v jídle jí vydrží dýl a ušetříme, ale jak tak koukám, tak jsem se spletla :-)))  

Jsem akorát po obědě a funim s plny, břuchem u pc. Jak trávim, odkrvil se mi mozek, a tak už nic kloudnýho zdá se nevyplodim
 S.

 
efča
Kelišová 5710 příspěvků 19.08.09 15:11

Ahoj holky,  

tak Vojta už je zcela v pohodě. Včera byl unavenej po té narkoze, krásně se vyspal a dnes o ničem neví:-)
Honzík se dneska posral pouze jednou, ráno měl hovínko pěkný. Je to jak na houpačce. Na gastroenterologii jdeme 2.9., tak jsem zvědavá… Kdyby aspoň pořádně baštil příkrmy. Ale mlíko je zatím hlavní zdroj jídla…  

Dneska jsem vzala děti do ZOO na Hlubokou. Takovejch lidí, co tam bylo, jsem ještě nezažila.Ale užili jsme si to:-) Vojtíšek si pohladil hada a svezl se na poníkovi.  

Sandři - Anetka je skvělá, jak to bez tebe zvládá. Prostě holka do nepohody!!!! Paráda! A těch zážitků, co bude mít.A určitě ti všechno poví. Ne, jako náš Vojta, který po příjezdu od babiček místo líčení zážitků maximálně řekne:„Dobrý.“ a tím to hasne. No, chlap, no:-)))  

Kristo - je vidět, že jste si dovču užili. To je dobře!  

Jdu pověsit prádlo.  

Krásný den všem!
E.  

 
efča
Kelišová 5710 příspěvků 19.08.09 15:33

Ještě jsem zapomněla:  

Pískle- teda, taky obdivuju, že jste dovču nezazdili a udělali jste dobře!!!! Já bych to asi vzdala, jsem hroznej plašan. Jo a ani nemluvím o tom, jak je Máťa dobrej, že to zvládnul busem. Je šikulka!
Jééé, Honza řve- už je zase na břiše a neumí to zpátky na záda:-)) Tý brďo, vzteká se už obstojně. Jdu na něj.

 
Krista
Závislačka 4069 příspěvků 19.08.09 18:10

Ahoj ženy,
taky se ten sraz vůbec netěším. Jo, pokud budete něco/někoho odvézt z Prahy, tak mám ještě volno. Akorát se asi dozadu nevejdou 3 velký sedačky…takže spíš třeba nějaké ty krámy, abyste to nemusely tahat.  Ještě to prověřím.  

Dnes jsem pracovala 5 hodin v kuse, na mě neskutečný výkon. Ale vzhledem k dovče minulý týden a příští je to prostě nutné.

Sandro, ta Anetka, to je dílo, ona je tak samostatná!  

Efčo, dobře,že to máte za sebou, tak ať to pomůže. S hovínkama držím palce, joo, známe to, když hovno není OK, jaký to je stres. Třeba je to jen přechodná záležitost.  

Mysllím na holky, jak si válí šunky u moře, ach.  

Teda ale ženy, řeknu vám, jaké pěkné ženské =maminy u nás máme. Když jsem to sledovala na pláži v Chorvatsku, kde byly samé Italky, Slovinky, Chorvatky…dokud to bylo bez dětí tak OK, ale v kategorii matek jsem měla břicho nejmenší já, a to mám pěknýho celulitidního špeka.( No ještě ta paní z Plzně, ale ta byla celkově hubenice, že je Skrolan proti ní tlusťoch:))  

Mám týden antibiotik na zabití helicobactera pyroli v žaludku, tedy je to síla, nic mi není, ale je to vražedná kombinace dvou druhů atb, takže jednou za den si užívám prima srajdu. Je to jen na týden, to přežiju.  

Tomíš zlobí s čůráním. Občas si cvrkne do gatí a pokud spí, tak se kolikrát pochčije až  za uši, v noci spí s plínou. Dvakrát se počůral do autosedačky, ve které spí přes den, no, vždy jsem to jen prochu otřela, ale zateklo to až do útrob, dnes puch jak na nejzachcanějších záchodcích, takže jsem servala potah, sedačku procákala hadicí…no fuj. Teď to bude týden schnout.  

Tak zase zítra čau
Kristýna a spol            

 
Pisklatko
Kelišová 6285 příspěvků 20.08.09 10:16

Ahoj babulky a malý bobulky,

tak se hlásím z pracovního procesu:-) To je nezvyk skoro po třech týdnech, jéééé… Ale naštěstí tu panuje pohoda, šéfová má dovolenou, práce až tolik zase není, tak je to milé:-) No a už se tu budu ukazovat pravidelně:-) Včera jsme podnikli přesun k našim do Prahy a budeme tam do neděle bydlet. Matý je tedy u babičky a dědy a v neděli odjedou ještě na týden prázdnin na Šumavu. A pak školka, jéžiš to to tak rychle uteklo… Předevčírem jsme byli celé odpo na kole - tedy Matýno a perfektně se rozjezdil, už ani stavění a rozjíždění nedělá problém - prostě si tak jezdí a sám se obslouží:-) Je to šikula:-)

Efčo - díky za pochvaly:-) No to víš, já jsem se tak na to moře těšila, že jsem neodjezd brala až jako tu nejhorší variantu. Ale jak jsem psala - Smecta zabírala, takže to nevypadalo tak zle… Jinak jste moc velcí šikulové, že jste tak parádně zmákli cestování, operaci - super! Tak ať je to znát a vše je v pořádku! S průjmíkem je to nemilé, znám jaké jsou z toho nervy… Tak ať jsou i další bobci normální:-) No a zoo a hodně lidí… je to na štíru když už se vypravíš a pak se prodíráš mezi lidma…

Sandři - to je super, že se má Anetka takhle parádně:-) Tý jo, ta má bohaté a pestré prázdniny, paráda. A je fakt úžasná, jak je samostatná, to obdivuju:-) A s jídlem asi tělo potřebovalo chvíli dietku:-)))

Kristo - jééé ošklivé ženy na plážích - přesně nad tím jsme se s Danem pozastavili taky… A i chlapi byli nic moc teda…:-))))) A přesně - všechny mamky břicha po dětech, ani jsem si nepřipadala divně, že ho mám taky:-)))) No a kampak jezdí ti hezcí lidé na které je radost koukat?:-)))
Sedajda ať brzo uschne a nesmrdí:-) A práce 5 hodin - tý jo, jsi dobrá:-) A atb ať zaberou a zbavíš se tý potvory s hroznym názvem.

Tak se mějte krásně a na sraz se vůůůůbec netěšíííím, ani trochu…

Pískle

 
Lliduska
Závislačka 3845 příspěvků 20.08.09 12:57

Ahoj,  

nějak nemám dočteno, ani deníček přečtenej,  

jdu se jen omluvit......na sraz jsem se opravdu těšila, ale bohužel máme nějaký rodinný trable, tak musím naši účast zrušit "o(((((. Užíjte si to tam a chci vidět co nejvíc fotek…  

a už tady zase nejsu…

 
efča
Kelišová 5710 příspěvků 20.08.09 15:10

Ahoj holky,  

tak dneska jsem na chvíli udala děti (hlídal děda) a zvládla jsem gyndu a menší nákup. Po nespokojenosti s an­tiko (tablety),kdy jsem neustále špinila, jsem si nechala předepsat Nuvaring (takový kroužek, který si sama zavedu, po 3 týdnech vyndám a týden pauza a pak dám další),tak jsem zvědavá, jak mi bude vyhovovat.
Pak nás vzal děda na oběd a dali jsem prochajdu. Teď Honzík spí a Vojťas si hraje.  

Honzík s jídlem lepší, dneska snědl docela dost příkrmu a vypil i mlíko.V noci se vzbudil dvakrát a pokaždý vyzunknul 200 na jeden zátah (dohání tu denní dietu…). Hovno měl zas řídký, ale pouze jednou denně. Koupila jsem Bebu sensitive (má míň laktózy a je určená pro mimina s problematickým zažíváním - průjmy, prdy…), tak uvidíme, co to udělá.  

Kristo - tak ať atb zaberou!!! Práce 5 h - jsi dobrá.  

Pískle - tak se dobře adaptuj v práci, brzy je víkend, tak to půjde snáz. Supr, že Mates zvládá kolo. Taky to tak máme a od tý doby , co je Vojta samostatnej, ho to i daleko víc baví. Včera dostal od sousedů cyklodres a dnes v něm chodí celý den:-)))  

Jé, taky myslím na holky u moře:-))Se maj!  

My budeme příští týden ještě na chalupě (náhrada za ten týden, co byl Vojta marod) a pak už to zase vypukne. Hrozně ty prázdniny utekly… Jak říká moje mamka, jakmile začne září, Vánoce jsou za dveřma:-)))))))  

Pa. E & kluci

 
Krista
Závislačka 4069 příspěvků 20.08.09 19:05

Ahoj ženy,
taky jsme dnes zařezávala, no, bylo spíše běhání a podepisování a zařizování, ale spousta věcí se vyřešila. Skoro si připadám divně, že spousta lidí přichází o práci a já nevím, kam dřív skočit.  

Pískle, to musí být šok po třech týdnech:)  

Efčo, zkusili jste probiotika, Hylac nebo NutrolinB? U nás to tedy docela dost dobře zabíralo. Dokonce i teď, co žeru ty atb už jsem se spravila Hylacem. Ten kroužek vypadá zajímavě, dej info, jak to s tím jde. No, mně by ta aplikace asi vadila, ale třeba bych si zvykla:)  

Jojo, školka se nám blíží. Ale abych řekla pravdu, bude to úleva. Tedy v září ne, to bude stres, ranní řev atd, ale nato už jsme připraveni. Od prvního dne bude Zuzanka i spávat, aby si zvykla, nedá se nic dělat.  Když se dnes zeptám, zda se do školky těší, tak mi neodpoví. Tak nevím.  

Jo, jinak vyprávění našich dětí se také odehrává jedním slovem…jak jste se měli? Dobře. Šlus.  

Měla bych začít balit, v sobotu frčíme na týden do Lhotky, ach, těším se.  

Tak zatím
Kristýna  a spol            

 
Hajdula
Kelišová 5102 příspěvků 20.08.09 20:36

ahojky,

konečně jsem se sem zase probojovala, snad už nám půjde net dobře. Neměla jsem ani čas, pořád lítám mezi praním, žehlením, oslavama a návštěvama. V sobotu jsme slavili moje a manžovy narozky, a pak jsme tu měli každý den na návštěvě nějaké Ondrovy kámoše. Dneska si Ondru odvezla babi do Čerčan a já jsem vyrazila s Bárou na nákupy…chtěla jsem si koupit letní šaty, ale nabídka nic moc..no, holt mám moc přesnou  představu. Ale pár hadříků jsem pokoupila. Zítra budu vyvařovat a péct dva dorty, v sobotu další oslava u našich. Taky jdu konečně po půl roce ke kadeřnici, jsem zvědavá, jestli trefí červenou barvu…

Báruš už má 6 zubů, už sama chvíli stojí bez držení a spí čím dál hůř.

Vás jsem, ostuda, vůbec nečetla, ale teď si jdu počíst…taťka kouká na Moulina, tak mám čas.

pa Hajdula

 
Pisklatko
Kelišová 6285 příspěvků 21.08.09 10:08

Ahoj babulky a malý bobulky,

přeji krásný pátek:-) Uááá to jsme to krásně naplánovali, po dovče jen dva pracovní dny, to je dobrej pocit:-))) Těším se na víkend. Dnes máme naplánováno hřiště na Ladronce, když nepřijdou odpoledne ty očekávané bouřky a zítra výlet lanovkou na Petřín a bludiště:-) Tak snad nebude pršet… Ochlazení bude příjemné, tak snad se vyvede:-) V neděli Mates s našima na Šumavu a my týden pěkně bezdětno:-) Chystáme kino, véču, sraz s kamarádkama - hmmm a to jsem chtěla umýt alespoň okna, ehm, to asi nevyjde:-) Neva, podzim je dlouhej…

Efčo - tak to je fajn, že je Honzík lepší s bobíkama, tak ať to Beba zlepší!!! A jsou ti naši chlapíci na kolech šikulové:-))) A užijte si pěkně týden na chalupě, počasí má být pěkné, tak to bude fajn:-)

Kristo - čéče ani takovej šok ta práce není, dali jsme si hodně času na adaptaci doma, tak je to v pohodě:-)A je super, že máš hodně práce - jako v práci:-) Mates se rozkecal/vyprávění jak se měl, až teď. Hodně jsem se musela konkrétně vyptávat - co jedl, jak se vyspal, jestli přišel na chalupu kocour atd. Docela se naučil pak vyprávět. Takže neboj, to přijde:-))) No a užijte si moc Lhotku!!!

Hajdulo - vítej:-) Doufám, že se dostaneš častěji:-) Téda jsi slavící, to je paráda:-)))

Tak se mějte krásně. Fotky z dovči jsou připravený doma na počítači na vložení, jenže naposledy nešel net, tak byla smůla. Po víkendu vložím:-)

Pískle

 
Maka
Závislačka 2857 příspěvků 22.08.09 18:57

Zdravím - tak jsme se dnes vrátili z dovolené - z českého ráje - bylo naprosto super - ale sotva jsme dojeli tak jsem změřila michala a má 38,2 - no aspon že už jsme doma  - třeba jsme konečně chytli ty neštovice:o)  uvidíme co se z toho vyklube - ale bylo to štěstí - ráno už se mi nezdál ale ještě nebyl teplej - takže ani v autě si moc nestěžoval ale po dojezdu se nám tu sesul na pohovku a už asi tři hodiny kouká na TV - asi absták z dovolené:o)
Prošli jsme prachovské skály, hrady Kost a trosky, dali jsme rozhlednu i Zoo a v neposlední řadě aquapark v Liberci - dnes jsme ještě byli na vojenské bitvě - kousek od Brna - ale to jsme zabalili protože Michal začal vypadat nedobře:o(
Jo nutno říct že jsem byla dost zklamaná ze zoo Dvůr králové -  a hned jsem si vzpomněla na Irias jak nemá moc ráda brněnskou - no mě přišla o dost lepší ta brněnská :o)  místními jsme byli varováni že máme jet raději do Liberce do Zoo ale já chtěla do dvora a tak jsem to měla že…  

Nic jdu vykoupat děti a „zbavit se jich“  

 
Ifca1
Echt Kelišová 8704 příspěvků 22.08.09 21:55

Ahoj po dovolený!

měli jsme se opravdu krásně, asi jediný celý týden kdy bylo pořád pěkně, zato dnes jsme málem ani věci z auta nevynosili jak pořád lilo.

Mavo - vranovsko je nááádherné, bydlíš v krásném prostředí! V Lesné jsme zvládli jen oběd ve větrném mlýně (btw. nejdražší jídlo za celou dovču, ale včetně kávičky a mnoha džusíků), pak nás vyhnala buřina, takže z další proházky sešlo, pak jsem několikrát projížděli a pokaždý jsem hádala, který barák je ten váš:-)))

Koupání jsme moc nedali, voda u chaty nifmof, žabinec a zelená, ani Kuba vodník tam nestrčil víc než kotníky, takže jsme se vyráchali jen 1× na vranovské pláži, tam to celekm šlo   ajeli jsem tam parníkem, apak v bazénu na koupališti v Únanově (hrozný název, ale koupaliště moc pěkné:-). takže jsme radši výletovali a něco zkoukli - Cornštejn, Vranov,rozhlednu Rumburak, Bítov, Hardeggskou vyhlídku, Znojmo - podzemí......

Kačenka se rozchodila, už skoro neleze, umí sama stoupnout bez opory, rpoblém je, že by ťapala pořád a nechce moc vydržet v kočárku, to bychomse ale ikam nedostaly, taky přesuny autem jí vyloženě štvaly, kdybyste viděli jak vztekle dokázala odmršit moji ruku s dudlíkem:-) no má už děvče svoji hlavu a musím přitvrdit ve výchově, no upřímně nvím nevím jak mi to půjde.-)))

Kuba byl hodný tak napůl, donekonečna mu opakovat, že když se spolu škádlí nesmí do ní strkat a kopat už bylo opravdu dost únavný, Káča to ale nese statečně, vydrží fakt hodně, řechtá se na celý kolo a ještě doráží, ale holt tm není ta hranice, takže to vždy skončí řvem na jedný nebo druhý straně. Ale jsou i krásný okamžiky, kdy se k ní chová tanádherně až slzím dojetím a jsem ráda, že je máme oba, a myslím že i oni jsou rádi, že se prostě mají:-)

Sandři:
1. všechno nej k zítřejšímu svátku!
2. obrázek je nádherný, musím okouknout jak se to dělá, voskovek máme doma na kila…
3. potvrzuju pobyt - 1 dosp.+2 děti, pro mě a Kubíka s jídlem, samostatný 3l beru všema deseti! jak to bude s tou zálohou, má to poslat tobě, číslo mi dáš do SZ? Odvoz už mám s manželem domluvený, snad si to zapamatuje:-)

Ještě jsem chtěla jak je náš Kuba „statečnej“ - ve znojemnském podzemí - děsně se těšil na kostlivce a skřítky- pak hupsnul Vikimu na ruku a držel se jak klíště, další den měl fůru řečí jak půjdem na draka do sklepení na Bítově - no to jsme šli spolu a došel na třetí schod, tam se seknul a museli jsme zpátky:-))) Na Bítově si ještě mohl vyzkoušet brnění a přilbu a zašermvat si, kdyby jste ho stydlínka viděli, jak opatrně s tím mečem zacházel, doma by rozsekal všechno na hadry:-)

Holky- za týden zase školka- začínám už na ní Kubu připravovat, zatím je v pohodě, ale vloni se seknul až asi dva dny předem, tak jsem zvědavá jak to bude letos:o)

Jdu do hajan, pa zítra

Ifča

 
skrolan
Extra třída :D 12148 příspěvků 23.08.09 08:10

Ahooooooooooo­ooooooooooooo­oooooj zeny.  

Tak se taky hlásíme navrativsi se z dovolene.
A do takoveho fujtajblu. ble. prileteli jsme vcera v poledne. ale dnes ma byt udajne opet krasne.  

No, bylo prenadherne. Kréta nás opet nesklamala a z dovolene jsme byli nadsení. Privitani s majiteli a mistnimi bylo moc srdecne a milé. 
Vemu to heslovite, at to tu moc nezaplacam.  

 • let  super, pidi letadlem, ale dobrý /je znatt, ze tech dovolenkujicich je opravu mene, ani plné nebylo - letadlo./
 • more - nadhera, nekdy ani vlnka, vetsinou vlnky a tri posledni dny obr vlny - pro Kubu ne, ale my velcí jsme se vyblbli
 • jídlo - no comment - stravovali jsme se opet sami a opet jsme to prehaneli se sladkými snidanemi a obr veceremi, co vam budu psat - na vahu odmitam vstoupit, hih.
 • podnikli jsme vyylet do Chanii - tam pristavalo letadlo. krasne mesto - pristav uzasný - detem se moc libil maják. super trziste, ty ulicky a zakouticka - bylo na co koukat, srdicko jasalo.
 • dali jsme jeden vylet s nabidky - na  uplny jih a zapad Krety - k Libyjskému morii - zatoka Elafonissi - naaaadhera. ruzovy pisek, nekonecna plaž, vody po kotniky, nejaky ten korál, to bylo moooc fajn. cestou kanonem - to byla síla - v obr vysce se ritil autobus zatackama a zvodidla nula nula prd - no divim se, ze jsme se na te ceste udrzeli. Zpet zastavka na ochutnavce, privezli jsme si Kretsky domaci med - chutna výtečně. a pak pozdni obídek v Taverne v krasne horske vesnicce - riskla jsem na doporucení jejich klobasky , a chutnalyyyyy - ach, byly opravdu mnamozni
 • deti nas opet mile prekvapily. byly hodne, krasne si vyhrali i spolu poblbly, nekdy i bez hadek - super.
 • my s manzou jsme si to zase o neco vic uzili - nocni koktejly u bazenuu v baru, prochazky po plazi, plavani na „Adama“ - jsem asi uchyl - ale to bylo opravdu supeeeeer. je to takovy vodvaz - ach.
 • super byl vylet na slapadlu - odfrceli jsme na otevrene more a tam se vsichni vrhli do vody - detem se to moc libilo a nam taky - nadhera. to jsme si vychutnali opravdu moc.
 • Kuba se naucil skakat do vody a potopit se - super, a taky jukat pod vodou - chvilicku - s brylkama.
 • Kubíkové neštovice - fajn, more je krasne dolecilo a i tu jednu obri  zacelilo. i pres mazani a obcasne trickovani - porad to tricko mit nemohl, ze, bylo jako mokre dost neprijemne, ho opalilo a zustali flicky - jako po stroupku, ale to dalsim rokem zmizi. tak to jsem byla moc rada.
 • manzuv kasel se tam rapidne zhorsil. coz nas prekvapilo - asi to teplo, nebo co, nevim, zitra padi k dr., je to des, jde si vykaslat plice a ja na to zacinam mit alergii a trhá mi to usi. kruci. je mi ho lito, bojim se o nej a leze mi to zaroven na nervy.
 • mé oddaleni MS - super. leky zabraly stocho vubec procentne, zadne vedlejsi ucinky nebyly, ani spineni, ani nafoukle bricho - to jsem tedy mela - ale z toho žrádla. akorat ta „nevolnost“ - jak jsem rikala ze zaludecni neuroza - tak to bylo asi z toho, neb jak jsem to vcera prestala brat , tak odeznela i ta. To se vsak dalo snést, ani jsem to pak nevnímala. Takze za mě - Norethisteron doporucuji a pujdu do nej i priste, kdyz to bude nutne. Uvidim jeste co dal MS, jak se da dokupy po tom soku.
  Takze sakum prask se dovolena vyvedla a byli jsme moc radi, ze jsme dali jeste jednou Agiu Marinu - neb je tam opravdu co k videní.
  No a vvcera tepelny sok, ale v to poledne o jeste slo, kdyz jsem vsak pak vesela pradlo na balkone - auuuu - to byla  kosaaaaa. dnes v prani pokracuju a to zehleni nechci videt. fuj.
 

Precetla jsem vas cele, koukam, ze devolene si uzili vsichni krasne. Kacenka uz krasne chodi, Baruš uz dela take prvni pokroky,  ach, holky, desne to leti, co?
Moc se tesim na srazik - tedy, netesim se vubec samozrejme. A Hajduline, jeste si to rozmysli, a pis cesteji, jasny? A opozdena gratulace k narozkam, tobe i manzovi, a Sandre k svatku a uzivejte jeste posledni tyden prazdnin.
Dominika se pry do skoly uz moc tesi a Kuba do skolky udajne taky, lakam ho tez na nove backurky a pyzamko, jdeme dneska vybrat. hih  

tak krasnou nedelajdu a tesim se na koment dalsich nqavratilcu.
e        

 
skrolan
Extra třída :D 12148 příspěvků 23.08.09 08:12

jo a jeste Kristo - fotky krasne, uzili jste si to krasne, a Zuzik i plavala - supeeeeer. Je fajn, ze jste dovcu posunuli.
e    

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15092 příspěvků 23.08.09 08:17

zdravím,jsem tu !! :-)  

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15092 příspěvků 23.08.09 08:39

i když nejukecanější, tak budu reagovat jen lehce :-))    Pískle- krásný deníček. snad už je babička v pořádku a lázně určitě pomohou ! ty nervy s blicím a sracím odjezdem,ale super, super.. nakonec jste si krásně užili. a jste dobří, jak si hrajete na pokoji. to já mám s sebou maxl. pexeso a ještě jsme jej nedali. ale frčí slovní fotbal :-))      JUlko- Vítkovice super, max. spokojenost.musím pak mrknou na vaši destinaci :-)      Kristo- krásně sepsaný popis dovči, úplně vás vidím. ty pigment. skrvny mně taky se… hormony neberu a mám nyní obě tváře, knírek už dřív :-((((((((((((((((((((((((    

Sandro- bož e, vy furt  pracujete. to bude velká a vydatná dovča v září,přeju vám ji !! VŠE NEJ K SVÁTKU  

Eča- gratulace k operaci, snad opravdu pomůže. co Honzík a alergie ?    

Ifčo- gratulace k chození Kačenky, šikulka :-)    

Skrolan- tak jsme obě zpět. nevím nevím,,. zda dnes dáme oběd na zahrádce, takové fuj počasí, co ?
krásná dovolená a udivuje mne zhoršení se kašle u manži.    

jdu na debordelizování bytu, dojeli jsme o půlnoci. manža velkou pochvalu, my chrápali a on řídil skoro bez přestávky a ještě v tom megadešti, brrr    zatím pa, I.

 
skrolan
Extra třída :D 12148 příspěvků 23.08.09 10:14

Irias, ahoooooj.
tak honem honem info a koment dovolené. chce to neco podrobnejsiho, jasny?  

Jinak Kristo - gauc blesák me dostal a sousedovic vsi taky - síííííla. u nas jen par pidi mravencu na balkone, ale tomu se snad vyhnout ani neda.
Jo, Efco, jsem rada, ze se operace zdarila, je to fajn, ze to jde tak snadno a rychle, ty penizky za to urcite stoji!  

Irias, manzi kasel je desnyyyyy. Ted po dni doma - se to opet zlepsilo, dopoledne nezakaslal vubec - nevidano.  tam to bylo dunení a bubny - no des a porad.  

a manza ma pochvalu za řízení - takový kusanec a v desti - super. sikula. tady dnes uz opet hezky a teplo. hura, snad to jeste nejaky ten den vydrzi.  

e    

 
Mava
Generální žvanilka 24694 příspěvků 23.08.09 11:38

Čauky dovolenkáři,   čte se to nádherně. Ještě se těším na Irču a fotky.  

Ifco viděli jste v Lesný ukazatel VODÍNKA? Tak přímo tam bydlím :-) Na větrné mlýně jsme měli svatbu. Jo je to tam pěkné, ale dražší. Tak jsem ráda, že se vám u nás líbilo. Přijeďte zase, ale tentokrát s návštěvou i u nás.  

Marťa    

 
skrolan
Extra třída :D 12148 příspěvků 23.08.09 15:46

ahojky Mavo, tak jak se mate? Co Liborek fanda? a co Linduska - mela nejakou nemoc, nebo virozu, vid? uz dobry?  

jeeezis, zeny, ja po sobe ten koment o Krete ted cetla a je to des – sama chyba - tak se omlouvam. hih  

e  

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15092 příspěvků 23.08.09 18:21

Skrolan- tak jsem se tu s manžou kochala nad fotkama. je vidět ten rozdíl mezi HR a  řeckem/krétou. každé moře má své kouzlo, jiné pláže, skalky, utesy, otevřené moře… za pár let taky poletíme. zatím se nám moc líbí na Istrii.
btw. ted v uterý brácha letí už potřetí na krétu. moc se mu tam líbí !    já už vyprala čtvrtou pračku, celkem to schne, naštěstí. obídek jsme nakonec dali na zahrádce, super,udělalo se teplo. manža kouká ted atletiku, já dělám fotky. pak něco taky přidám , vč. popisu naší dovči :-)
brácha odvezl štěpu k mamce, ve středu pro něj pojedu a hned pofrčí k druhé babičce a pak ŠKOLKA !!!!    zatím pá, I.

 
skrolan
Extra třída :D 12148 příspěvků 23.08.09 19:12

Irias, hned se vrhám na fotky. je fajn, ze jste si dovcu uzili takto na konci leta a i na zacatku - super, to ma clovek hned pocit, ze je to leto delsi, vid? tesim se na popis.
a jak je u vas? tady dnes slunecno a slunicko fakt pálí. vcera bylo pod mrakem, ale nastesti bez deste, ale v te kose a vetru to pradlo hoooodne rychle schlo. dala jsem ctyri pracky, a dve dnes, neb to nebylo vcera kde veset - normalne jsem mela „frontu“ na sušák. hih. jesteze je obří a pojme toho docela dost.  

jooo, a musim vam hodit jeste jednu fotku - tyden pred odletem na Krétu - Dominika viroza a horecka a Kubík nestovice a slavil se svátek obou dvou - no prdel lazaret. hih  

e    

 
Mava
Generální žvanilka 24694 příspěvků 23.08.09 19:34

Ahojky,  

fotky super… EVi jste krásná rodina. Kuba je jak cumel, Domča už je velká slečna, ty jsi krásná mladá paní /klidně Domči starší sestra/ a manžel je frajer.  

Linda měla šestou. Po horečkách se osypala šíleně. Tak jedna nemoc za náma.  

Irčo taky se těším na tvoje fotky.  

A nějak to tu ožilo.  

Marťa

 
Mava
Generální žvanilka 24694 příspěvků 23.08.09 19:51

Irčo i vaše fotky nádhera........  

M.

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15092 příspěvků 23.08.09 19:59

Hrvatsko , konkretně Istrii jsme si prostě zamilovali.Jezdíme sem už několik let, cestu známe prakticky zpaměti, mapa není skoro potřeba, máme i své benzinky a odpočívadla :-). Nijak neprožíváme ani to, že jezdíme za hranice, bereme kartu- s ní platíme i vybíráme. Když nám něco chybí- at už na pláž či jídlo, vše se tam dá sehnat, ani to už nepřepočítáváme na Kč, dovča je dovča :-) Už jsme i pronikli do povahu hrvatů a přizpůsobili jsme se jim- hovorní, familiérní, usměvaví, vstřícní.  Štěpa písek nemusí, naopak miluje skalky, takže nás ani nemrzí, že tu nejsou písčité pláže. Vždy si najdeme menší pláž s pěkným ležením a přístupem do vody. Velké pláže, byť krásné, s hafo lidí nás odrazuje. Taky jsme dost zhýčkaní co do pohodlí na ležení- máme peduše, ty jejich krásně měkké osušky a ted i nově polštářek a skládací lehátko ( slunečník je samozřejmostí :-).

 

cesta-   tam uplně super, opět bez front ( znalost  celnic se vyplatí :-).cesta zpět opět s deštem,nějak to už bývá pravidlem, ale manža je frajer, bez problémů

 

ubytování- tentokráte levnější a v apartmánech ,ale v hotelovém komplexu, takže se dalo využívat vše, vč. vedlejšího nového hotelu :-) jediná vada- bez klimatizace.bazeny, hřiště ( s europovrchem a nové, Kristo :-), animace…

 

počasí- celý týden pařáky, přes den na balkonu jsme naměřili 31C, v noci 29 C…mazec,ale pláže měly velké piniové hájky. když jsme odjížděli, tak bylo 37 C, klima v autě jela na plné pecky.

  

Rabac je táhlé městečko s mnoha soukr. apartmány  a hotely podél celého pobřeží. Jezdí zde vláček, dají se půjčit lodě,čluny,plachet­nice,prostě jako v přístavu. Podél pobřezí spousta kaváren, barů, restaurací, stánků a atrakcí.V podstatě všude samé pláže. Btw. pláže zde mají nejvyšší ocenění co do čistoty

  

Letos nás zde udivil velký počet Italů, asi tak 80%, prakticky se tu nemluvilo jinak než italsky. Všude se začínalo ČAO… a pak se spustilo hrvatsky ( učíme se a mají radost :-). nejprve mne z Italů bolela hlava, leželi všude kolem, pořád řvali- mluvili a mávali při tom rukama. Taky jedna rodina čítala tak 10 členů, ale za dva tří dny jsem si zvykla a nevímala je :-)

Ale zaujaly mne Italky, zejm. ty starší. I 60-tnice jsou elegantní, upravené, velmi moderně oblečené a učesané. a ty jejich plavky......já si snad zajedu do IT koupit hafo těch jejich krásných plavek, jsem fakt slintala :-)) Bohužel, i češky byly hned k poznání.  Zejm. dámy pokročilého věku nosily nevýrazné, beztvaré, šedivé či béžové oblečení a to většinou od Vietnamců. Snad naše a další generace budou jiné. Byl to smutný pohled ( i když není to jen o generaci, moje mamka se snaží stále oblékat in)

  

 O co byla pro nás tato druhá dovča levnější,tak jsme si ji víc užívali. Přes den i večer do barů ( koktejly a piccolo- arabica- výýýýtečné), výlet do historického Labinu, půjčili jsme si motorový člun. v podstatě jsme na pokoji byli jen přes poledne, jinak pořád někde courali :-)

  tak čao zíta :-) Irias

 
 
skrolan
Extra třída :D 12148 příspěvků 23.08.09 21:23

Irias - naaaaadheera. Dovolená jako cumel.
Clun musel byt super - vyborny napad. Jooo, kdyz clovek chodi na podobne misto vic-krat za sebou - ma to sve kouzlo, uci se jazyk, zvyklosti, vi co a jak chteji a zadaji mistni - libi se mi to.
aaach, opet jen- jeste vic takovych zážitků. paráda.  

tak a " dosť bolo rozkoše, ide sa na sex" - co v prekladu znamena - umyt se a spát, zitra brzo vstavam do prace. kruci.  

tak zatim
e      

 
Ifca1
Echt Kelišová 8704 příspěvků 23.08.09 21:32

Ahoj,

přidávám své prádelní hlášení:-))) zmákla jsem jen tři pračky, víc se mi na sušák nevešlo a ani do večera vše neuschllo, co se dalo jsem požehlila a zítra jedem nanovo, už mám nachystaný další dvě, možná tři, uffff

Mavo - Vranovsko nás okouzlilo, takže se tam určitě ještě vypravíme:-)

Irias - překvapilas mě tím pěkným líčením rabacu, mě to tehdy opravdu připadlo docela jako díra:-), ale šprtala jsem se tam na zkoušku z ekonomie, tak to mě asi dost negativně ovlivnilo:-))) ale máš pravdu moře a příroda tam bylo fakt nádherné!

Skrolan - nazdááár!!! opět nadšení bez hranic, u tebe ani nic jiného nečekám, tak super, že jste si to užili i na podruhé, btw. ráda sse taky vracím na stejné místo, člověk má pocit, že je tam skoro doma:-) a pokud jednou budu plánovat leteckou dovču, tak to bude jednoznačně TVOJE Agia maria:-)

Jsem hotovson, po více než hodinovém žehlení s popíjením výýýborného vínka dovezené z dovči se mi klíží očička:-)

Ifča

 
skrolan
Extra třída :D 12148 příspěvků 24.08.09 06:35

Dobré ráno z pracovního procesu.
Vrhla jsem se dnes na to v duchu rčení „co tě nezabije, to tě posílí“ a doufam, ze me to tedy nezabije.  

Ifco - jooo, Agia Marinu doporučuji a smerem k Chanii, včetne Agia Mariny,  jsou   nejhezčí pláže. Byli jsme se juknout i druhym smerem - na Platanias a to nas moc neuchvatilo, ale je to asi zhyckanost, ta nase byla s pozvolnym vstupem a bez skal a šutrů. Kazdému však co se líbí.  

A nadšení z dovolené - joooo. Jenže bacha, jsem i desnej prudic a dost mi i vadí a nelíbí se, ale vytahnu si z toho proste dycky to nej a soustredim se na to a pak ta dovolena proste musí být fajn. no ne?
tak dnes hodne sil k zehlení, ja uz mam hotovo - nevidano, skoro mě to skolilo. hih  

hezky den dnes vsem,  

e    

 
Irias
Neúnavná pisatelka 15092 příspěvků 24.08.09 06:50

také zdravím z pracovního procesu    

kupodivu skoro čistý stůl, ale plná skříň spisů.  ráno mne přivezl manža a už na c hodbě slyším mrmlat kolegyni. byla tu sama a povídala si a nadávala… bože, má si dát kafe a na hned pracovat a  láteřit…    

Ifčo- taky dnes chystám na další pračky, je to nekonečné..:-) a Rabac- není největší, ale to snad každé přímořské městečko. jediné co nemělo, tak to centrum-náměstí. jen ty apartmány do kopce,přístav, kolonádu a pláže. ale nám to fakt neva. vše, co jsme chtěli, vč. barů :-), tam bylo. a je fakt, že člověk se na to dívá jinak ve 20 a pak ve 30 s dítětem :-)      Skrolan- taky se snažím vybírat tu lepší stránku na dovče,ale jsem čím dál víc zhýčkaná, dokonce i manža -  "bývalý "outdoorman, prý hotel s klimou je lepčí :))))))      zatím pa, I.

 
Mava
Generální žvanilka 24694 příspěvků 24.08.09 09:58

Ahojky,  

tak my máme za sebou ranní vycházku z kočárkem a kávičku na zahradě. Libča tam má na stromě uvázané lano na houpání, tak jsme pořád tam. Venku je krásně, jasno, slunečno, ale větrno.  

Pracující ženy, ať vám to jde pěkně od ruky…  

Marťa

 
Pisklatko
Kelišová 6285 příspěvků 24.08.09 10:35

Ahoj babulky a malý bobulky,

tak se nám to tu pěkně rozjelo, to je super!:-)))

Vítám všechny dovolenkářky!!!:-))))

Mako - pěkná dovolená, spoustu výletů, to je fajn!:-) Michal to dobře zařídil, padnul až poslední den - šikula.. Tedy lepší by bylo, kdyby nepadl… Tak ať je brzo v pohodě a je to jen viroza. A zoo ve Dvoře mě kdysi ještě za svobodna a bezdětna také moc nenadchla, ale to je už pěkná řádka let…

Ifčo - také krásná dovolenka a úplně mě dostalo a dojalo, jak píšeš - myslím, že jsou rádi, že se mají:-)))) Super!

Skrolan - nádherná dovolenka, krásně napsaný! Taky si z dovolenky vybírám hlavně to pozitivní, páč je to prostě dovolená! A něco „špatnýho“ je vždycky všude, že… A Agiu M. jsem doporučila kolegyni, chystá se na svatební cestu, tak vybírá:-) Až my jednou letecky, tak asi taky tam:-)))) Vidíš, jak krásně působí Tvé psaní:-) Manželovi přeju, ať ho brzo kašel pustí úplně… Je to nějaká potvora… Můj taťka taky už docela dlouho chrchlí…

Irčo - také krásná dovolenka, ikdyž levnější:-))) Pěkně jste si to užili! Také mám Hr. ráda a Hrvaty taky, odjakživa:-) A Jadran moře z Hr. je pro mě taky nej:-) V tom „našem“ Turanji a Sv. Filip i Jakov mě jen mrzelo, že tam není žádné veřejné hřišťáko pro děti, pěkně pod stromama, to by se hodilo po návratu z pláže… Na to ta Itálie byla libová:-) Babička už je lepší, je marod na psychiku už dlouho, ale teď nám to nějak graduje. Lázně jsou vyřízený, čeká na termín, takže rychlovka:-) Myslím, že pomůžou…

Mava - tak šestá se z toho vyklubala… Tak to je fajn, že už je dobře:-) A kávička na zahradě, jééééé, hned bych si taky jednu dala:-)))

Hned až dopíšu, jdu juknout na fotky, jéééé:-)

U nás víkend v pohodě:-) Pátek to hřiště, mládě se vyřádilo, my pivečko, babička zmrzku:-) Sobota Petřín. Bludiště, rozhledna, pěkný, ale jsou to vydřiduši, všude z lidí tahaj prachy a je to tam ták předražený… Rozhlednu Matěj vyšlapal celou sám tam i zpět - šikula:-) Já ještě dnes cítím lýtka. Bylo to moc fajn:-)
Včera jsme ho vyexpedovali na poslední prázdninový týden s babičkou a dědou na chalupu, cestu zvládli ok i návštěvu u bráchy a švagrovky (ta mě zase hnula žlučí, minule na chalupě mě lživě pomlouvala u našich, ale ti se nedali oblbnout, no blbka je to…). Má být krásně, tak si to doufám pěkně užijou:-)))
No a my se včera s Danem vrhli na okna a dvě jsou jako z cukru včetně záclon a závěsů:-) Jsem ráda, že jsme se na to vrhli, byl to jeden z mých velkých restů…

Tak krásné pondělí

Pískle

Vložit nový komentář
Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama


Reklama