Podzimní očekávání 78 - Jak se nezbláznit a neumrznout

Rodičovství

Ahoj holky, jak jsem tak koukla na poslední novinky, trápí vás mráz a deprese. Tak sem s úsměvným deníčkem, jak je na Emiminu obvyklé a nahlédněte pod pokličku k druhým, jak to chodí jinde. Napsat, že je jeden jako druhý, to bych lhala. Je pravda, že když tolik mrzne, naše pobyty s Dcerkou venku se omezily na nutné minimum.

Minimum takové, že člověk nakoupí v nejbližším, byť i dražším krámě, protože k tomu vzdálenějšímu by mu čumák cestou umrzl. Tak aspoň na chvilku jiné podněty ke koukání, protože růžově-žluté, bílé, okrové, vínové a modré stěny našeho bytu se Dcerce za celý den okoukají. A taky hračky a cetky v šití a všechno domácí náčiní. Ani ty práce, které mamka vykonává během dne nejsou tak zajímavé, takže proto aspoň na chvilku ven. Když už mi to přesto doma někdy leze na palici, vzpomenu si na děti v nemocnicích, které musí ležet na lůžku a nemají jinou možnost - ani tu, být s maminkou. A snažím se tu depresi čtyř stěn zahnat.
Abych do ní neupadla, snažím se plánovat týden. Tento mi vyšla dvě dopolední hlídání, jak jsem jela k zubařce na kontrolu a jak jsem byla v práci. A ta další jsem si zase vychutnala, že jsem doma. Dopoledne toho člověk nejvíc stihne, a pak má polední klid…kdy dítě spí. To je taková lahoda. Sice se nemůže rámusit, ale i tak se dá spousta věcí udělat, hlavně na počítači. Vyřídit poštu a pokecat s kámoškami.
Po spánku je oběd, ten se nějak stihne uvařit, ne sám, naši skřítci domácí to ještě nepochopili, že jich tu je k tomu zapotřebí, takže vařívám buď večer nebo to stíhám s klávesnicí.
A je čas k odchodu ven. Strojíme se i půl hodiny. Ne snad proto, že bychom se tolik vrstvily oblečením, ale tím, že Dcerku odchytávám na motorce-odstrkovadle, nebo ji hledám za závěsem, vytahuji za nohu z domečku nebo ji honím jinak po bytě. Jsme vystrojené, všechny důležité věci k použití mimo domov nachystané, Dcerka čeká před schody, já zamykám. Pak zavelí „skřch" - jako skřítek, kterého vidí na chodbě nebo zaštěká „haf, haf", protože pod námi bydlí pejsek.
Při sobotním odpoledním kafíčku zaštěkal a Dcerka nadskakovala ve své židličce a štěkala. Tak dlouho se kochala těmi zvuky, až mi to nedalo a vzala ji do náruče, že se za Džimíkem půjdeme podívat. Sousedka nás jistě ráda uvidí a Dcerka se aspoň před „dlouhou před koupací" chvilkou rozptýlí. Zaklepaly jsme, sousedka nás hned pozvala dál, už krájela Dcerce štrúdl a Dcerka štěkala a Džimíkovi házela kost. Co na tom, že jim přišla právě návštěva a my se tam objevily nevhod! Byly jsme uvnitř vlastně poprvé. Zatímco mi oči šmejdily nad bytovým zařízením (celkem vkusná osmdesátá) a omlouvala jsem se za své vpadnutí řkouc, že spěchám, že mám nahoře rozpité kafe, sousedka se veselila s Dcerkou a pořád ji mačkala na svou hruď.
Návštěvnice si přisedla k nám do kuchyně a mně bylo jasné, že pokud bude Dcerka dlabat ten závin tím tempem (mamka ulomí a do pusy vstrčí, přitom Dcerku zpod stolu nahání), bude tady ještě hodinu.
Bylo mi trapně. Děsně trapně. Víc trapnější situaci si nedovedu vybavit. Takže jsem do Dcerky tlačila ten štrúdl, ona naháněla Džimíka a já se těšila na své nedopité kafe. I tenhle okamžik skončil. Taťka si to bez nás mezitím užil sportovně před televizí a pak bylo jako obvykle před koupáním rámusu plno. Bitky na posteli, volání „ham ham" na celou kuchyň, honičky po bytě s nahatým zadkem.
Co ale dělat během týdne odpoledne, kdy tatínek na rozptýlení není doma? Nakoupit, na poštu, ale co pak?
Koukat zase do 4 stěn, někoho si pozvat nebo se k někomu vetřít. Řešit mrazy návštěvami byl celkem chytrý tah. Je sice trochu problém najít zdravé děti, teď jsou povětšinou nějaké churavé nebo těch zdravých maminky zaneprázdněné. Ale co. V úterý dopoledne jsme se vydaly do klubu a ve čtvrtek odpoledne jsme si to zopakovaly. To byla pohoda! To bylo bezva. Nemusela jsem vymýšlet čím a jak zabavit odpoledne Dcerku, podnětů měla okolo dost. Hoďka a půl utekla jako voda, seznámily jsme se s novými kamarády a jejich rodiči, dokonce byl přítomen i jeden tatínek!
Abychom ta mrazivá odpoledne příjemně završily, dostaly jsme pozvánku na pojednoroční párty. Ne snad, že by trvala celý rok, ale kamarádčina Klárka už dosáhla jednoho roku a kousek dortu ještě zbyl. Navíc jsme se teď v klubu nepotkaly a říct jsme si za ty dva týdny měly co. Tak jsme se k nim dneska napakovaly a měli jste vidět ten tanec. Tu polonézu, kterou holky spolu tančily! Mají se rády a ať mi nikdo netvrdí, že si takto malé děti spolu nehrají. Holky si spolu začaly hrát, sotva se uzřely. Klárka ukazovala Dcerce hračky, ani se o ně netahaly, pak se schovávaly za závěs a bafaly na sebe, pak hrály honičku a chytře vyčkávaly jedna na druhou, pak na sebe jukaly zpoza dveří, pak společně hopsaly u míče, kdy Dcerka se jej snažila odtrhovat a Klárka se snažila opírat. Stojí, ona už stojí! A dokonce udělala pár pidikrůčků. To bylo tak krásné. Vratké a nejisté! To už nejsou ty jisté Dcerčiny kroky, co kroky! Rychlé do běhu, protože Dcerka ujde pět kroků, pak 10 popoběhne a pak zase jde. A tak pořád. Venku i doma.
Takže zatímco si holky spokojeně hrály, mamky probraly život nad kafíčkem a posléze i s kouskem dortu. Bylo to moc fajn. Vědět, že člověk je v teple, nenudí se ani on ani dítě a vypadne tak na chvíli z toho čtyřstěnného stereotypu.
Takže v mrazech je to všelijaké. S dětmi, s náladami, s děním okolo.
A já pořád nemůžu pochopit, jak to naši předkové přežili v jeskyních či chalupách s doškovou střechou…

Tak hodně tepla…DO DUŠE!!!
Posílá Mia s 16 měsíční Aničkou Amálkou

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 28.01.06 12:47

…možná první?!!

Ahojky.

Tak máme za sebou další pernou noc. I když proti očekávání to nebyla taková hrůza - dokonce jsem mohla spát tři hodinky v kuse!!
A dneska je včerejšek zapomenut. Žádné polehávání, fňukání a držení se mámy. Dneska už zase lítá jako pominutá. Rychleji se ale zadýchá a po každém takovém vyčerpání následuje kašel a kýchání a brekot. Ale pak zase lítá dál. Jak je vidno, tak nemoci s Kačenkou vůbec nezamávaly. Ale zase je to lepší, než na ni koukat, jak leží a dívá se skleněnýma horečnatýma očičkama.
Ale musím si uvědomit, že ještě není vyhráno.
A pořád nechce smrkat. Když se k ní přiblížím s ubrouskem, tak zdrhá. Tak jako při přebalování.

Sousedy - ty máme príma - nechali nás v nedobrovolném azylu. Kačence pořád něco nosí, dávají (hračky, čokoládu, probiňáky - stejně to jí muž). Ale jsou moc príma.

Teď u nás frčí nová hra - ksichtíky. Naučila jsem K šklebit se. Nejprve se schovám za plínku a udělám ksichtík, K tu plenu strhne. Vždycky se hrozně rozesměje. Pak ji plínu na hlavičku dám já. Strhne si ji a udělá ksichtík. Stejně pořád dělá stejné grimasy, ale je k zulíbání.

Další možnost mi poskytl starý kalendář. Vystříhala jsem z něj obrázky a K má o zábavu postaráno. A já taky - než pozbíráte a posháníte 30 obrázku… Nebo se „polepujeme“ barevnými samolepkami.,A když je nejhůř, tak přijde ke slovu Krteček.

Jdu se najíst, čekáme návštěvu.
Gabika

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 28.01.06 13:41

Ahoj, Mio - super deníček, tak nějak jsem si to naplánovala abych vypadcla z toho stereotypu, a i tak nápadů spousta… třeba mat. centra apod. Dík.
GABIKO - Káťa kouká na krtka ?????? Už ??????? Já chci taky. Máme 3 DVD s krtkem a koukám jen já. U Emy ted jede např. ESO, nebo Očko - prostě muzika, to se vrtí a kouká na TV s děsným zaujetím. Asi bude tanečnice u tyče :-))))))
Pá.
 L.

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 28.01.06 14:47

holky, když se setmí, dejte prckům baterku!!! Zabaví se alespoň na chvilku…
Deníček super!!!! Jsem ráda, když vím, jak to chodí jinde…a že se k sousedům nevtírám sama, hi,hi…pádím, ještě se vrátím
 Lila

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 29.01.06 21:23

No, holky, kde jste?

V poledne odjel děda, zítra odjede muž, a tak budeme „slaměnky“ až do středy. Kačenka už zase řádí, vidět ji dneska dokrotka, tak neuvěří, že je to stejné dítě jako v pátek. Kromě kašle.

Podařilo se mi totálně rozflákat žehličku (spadla z lednice) a tak už si nemusím vymýšlet jiný dárek k narozeninám :o/

Asi půjdu spát, včera jsem měla koukavou a do pelíšku vlezla až v jednu. A K dneska byla vzhůru zase před šestou.

Už aby skončily ty mrazy. V autě máme totál vybitou baterku, tak snad zítra muž nastartuje.

Návštěva dopadla dobře - nemyslím dědu. Ale Kátinýho „ženicha“ - Lukáška (2 1/2r.). „Teto, pro Kačenku jsem koupil knížky a stavebnice.“ Pak si spolu hráli, pískali na píšťalky, K jezdila autíčkama a Lukášek vozil panenky v kočárku. A nakonec mi oba vběhli do ložnice, skákali po posteli a schovávali se do peřin. Škoda, že bydlí daleko (až za Kladnem).

Tak pa.
Gabika

Pokud se zadaří, tak šoupnu do galerky fota z „řádění“.

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 30.01.06 09:55

Ahoj holky,

totalne me dostala ryma, kasel. Z oci mi tece a jen doufam, ze to Danysek ode mne nechytne.
Mame dalsi 4 zuby a to vsechny najednou. Proto ta protivnost a naladovost. Dnes v noci Danysek spinkal celou noc a ve sve posteli. Jen ja byla kazdou chvili vzhuru a porad ho kontrolovala.
MIO, diky za denicek. My pridame taky svou trosku, k sousedum nechodime, protoze na nasi ulici je jen 1 ditko o pul roku starsi nez Daniel a nejak jsme je pres celou zimu jeste nevideli. Ani mi to moc nevadi, protoze je to, na muj vkus, rozezrane dite. A tak vetsinou chodime na navstevu ke svagrove. Lucinka a Michalek uz jsou sice vetsi, ale Danula je spokojeny, ze ma kolem sebe deti. Lucii je 6 a Misovi 4, i presto ze jsou starsi, si krasne spolu vyhraji. „Vyhraji“ to prehanim, jeci, pisti, prekrikuji se, perou, berou si hracky, kdyby nas nekdo videl, tak si rekne, ze jsme jak Homolkovi :)))))
Vcera jsme byli na karnevale. Bylo tam deti jako smeti a Danula jen koukal kolem sebe, ale moc se mu mezi ne nechtelo. Asi to bylo tim, ze byl jeden z nejmladsich. Kdyz se rozkoukal, tak i trsal. Bylo to srandovni a moc pekny. Mam spoustu fotek, taky bych vam nejaky soupla do galerky, ale nejak mi blbne photoshop.
Dnes mi hlida svagrova, a ja muzu pracovat.

Co ten srazik? co takhle ve ctvrtek? nehodilo by se vam to?

Marcela

 
konkinka
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 30.01.06 11:58

Ahojte dievcata,

po dlhej dobe zdravi mamina prveho podzimatka, rada si dennicek precitam, i ked uz neprispievam.

MIA - dennicek je super… tak ako vzdy byvali dennicky od teba… jaajj ale to su uz stare davne casy. Dnes som tlacila fotky a davala nejake fotky este zpoza oceanu, tak som ti trosku pospominala a aj na tie chvile ako som ich travila s dievcatami z dennicka na nete.

Dnes mam upratovaci den po vikende, zdravim vsetky stare dievcata, ktore si este na mna spomenu.

Miska a Robko 17 mesacny

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 30.01.06 19:21

Ahojky,

tak jsem tu pár dní nebyla a tak koukám, co jste všechno napsaly! A dokonce nový deníček. MIO, díky. Je moc hezkej. Asi si vezmu příklad. Taky mi z toho doma už hrabe. V pátek jsem už zaběhla za sousedkou / taky je na mateřský/ a domlouvaly jsme se, že se budem navštěvovat. JInak chodíme spolu ven, ale v těch mrazech to jde nějak blbě. Dneska to tu už ale bylo trochu lepší. Kdyby aspoň napadl sníh.

MARCELO, koukám, že ty zuby máme nastejno. V pátek jsem Anetce našla 3 nový. O jeden vedete:-)).
GABINKO, vydrž, ono se to určitě spraví. Ale ty nervy Ti nezávidím. A poradit taky neumím. Anetka se v poledne taky někdy budí s řevem. Tak si ji pak na chvilku vezmu do náruče nebo si lehnu a položím ji na chvilku na sebe a ona se za chvíli uklidní.
To s tím větším zapojením mužíčků je fakt nutný. Anetka je sice docela hodná a i se občas na chvilku sama zabaví, ale stejně toho mám odpoledne dost. Docela se těším, až po poledni přijde domů Terča ze školy, abych aspoň s někým promluvila. A když přijde Jarda, tak mu Anýzka strkám, abych měla chvíli klid. Jde to ale dost těžko. Klid stejně nemám. Anýz za mnou běhá a když chvíli ne Anýz, tak Terča. Anetka mi usíná mrška hodně pozdě. Až kolem půl desátý. Nemám vůbec volný večery. Někdy už jsem z toho docela dost vzteklá. Nějaký čas pro sebe potřebuju. Chci si taky něco přečíst a mám i jiný zájmy. Tak pak často chodím spát ve 2 a pak jsem ráno hotová. Ale nevím, jak to dítě donutit jít spát dřív. Ona prostě neusne. Když nejde spát v poledne, tak usne brzy. Ale bez té pauzy je to taky nanic. Tak nevím. Stačí jí ke spaní celkem 12 hodin denně. LILO, asi to bude 2. Tomík.
GABIKO, rychle se uzdravte.
KONKINKO, je fajn, že jsi přišla. A choď častěji.

Tak zatím

Jitka

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 31.01.06 08:09

Holky,
vcera jsem to zakrikla. Chvalim Danielka jak v noci krasne spinkal a dnesni noc byla tragedie.Byla jsem asi 10× vzhuru, dite poplakavalo a nebylo k utiseni. Normalne uz v noci nepije, ale dnes vypil celou flasku caje.
No proste to stalo za to.

Marcela

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 31.01.06 09:19

Ahoj holky,

jak jste se tu bavily o těch dokumentech o manželstvích po dvaceti letech, tak jsem se podívala včera na poslední díl. Měla jsem ho nahraný. A můžu Vám říct, že to byla hrůza. Ne ten dokument, ale ten osud, kterej má ta paní. Pro ty, co jste to neviděly, tak jen krátce. Ta paní se asi tak 2 roky po svatbě rozvedla, bydlela u rodičů a starala se o holčičku. S bývalým manželem se nestýkali a měli mezi sebou dost špatný vztah. Po asi 5 -6 letech to vypadalo, že se znovu dají dohromady. Paní dostala byt a od rodičů se odstěhovala. Pak asi po dalších 10ti letech ji znovu navštívili. Žila pořád sama, jen se kromě dcery starala ještě o asi 6ti letého syna, který byl ale trochu postižený. Jeho táta s ní taky nežil a pak z děje vyplynulo, že zřejmě pil a v 50 letech zemřel. S původním manželem se před lety rozešla ve zlém, protože údajně znásilnil jejich společnou dceru. Paní nechodila do práce, protože se musela starat o postiženého syna. Peníze neměli skoro žádné. Pak si dcera našla zaměstnání po dlouhém hledání a paní také, takže se začali mít trochu líp. Syn chodil do zvláštní školy. Paní vypadala docela spokojeně, ale stále jí chyběl životní partner, kterého doufala, že najde. A končilo to tím, že dceru vloni v listopadu srazil vlak /asi, nikdy se to pořádně nevyšetřilo/, našli ji až skoro za měsíc. No holky, můžu Vám říct, že jsem pak vůbec nemohla usnout a pořád se mi honilo hlavou, že to, co mám, není vůbec samozřejmost. Omlouvám se, že s tím tady otravuju, ale pořád na to musím myslet. Bylo to jako špatný film, jenže nebyl, byla to pravda.

MARCELO, nezoufej, to budou možná zase zuby. Anetka ale taky dneska spala dost neklidně, tak nebude třeba nějaká změna počasí?
Jdu tu něco uklidit, přestává být vidět koberec a pak jdu čučet s Anýzem na Náměstíčko.

Papa

Jitka

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 31.01.06 13:25

ahoj,
taky jsem to jeste nevidela, protoze jsem chtela videt „Smrady“.
Mam to nahrany na videokazete..­.......ale nevim,jestli se vubec mam divat. Asi bych z toho taky byla pekne vykolejena...­.......brrr.

U nas se zase marudkuje - Bara teploty ¨+-38 :o/. Dneska uz je to lepsi a ja se modlim, aby to nechytla Älca, pze bych ji uz konecne nechala rada naockovat :o).
Jo a ten spicak, co Bare roste - to je prozatim nejhorsi bolavz zub :o(.

Tak zatim a drzte se (jsem se tesila ven, az prestanou mrazy a je tu opet inverze…chjo)

Bubu

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 31.01.06 21:15

Ahojky.

Tááák a je to tady. Co? Chytla jsem od Kačenky nějakého bacila a ten mně bacil. Zatím je to rýma, ale takovou jsem dlouho neměla. Ne že by byla urputná, ale z nosu mi SAMO kape.
Leju do sebe jeden čaj za druhým. Je to vlastně takové malé repete včerejšího pitného dne.

Muž doletěl na Slovensko v pořádku a psal, že se hned vrhli do práce. Přiletí zítra, ale nejprve do práce a pak domů.
Kačenka si na něj vzpomene ráno, když ji beru z postýlky k sobě, to ho nevidí a pak u večerníčku, když panáčkovi máváme. Zatím ji ale stačí říct, že je táta fuč, a je klid.
Mně to „slaměnkování“ až tak nepřijde, stejně jsem celé dny sama, akorát večer není nával u PC a na WC:o))

Kačenku už trápí jenom kašel, hlavně v noci nebo při odpoledním spánku. Jinak už zase řádí. Dávám ji pořád kapičky a sirup. Čípky jsem vy:,–(ila už v sobotu.

Ještě musím udělat úkoly do AJ - napsat pár vět o nějaké knížce, co jsme četli naposled. Ale jí normální knížku neviděla…ani nevím. Furt studuju Naše dítě, Dítě a já, Výživa batolat a pak knihy do svého oboru. No a angličtinu. Tak vůůůůůbec nevím, o čem psát.

Jsem nějaká utahaná - vygruntovala a vyprala jsem totál celý byt, za vydatné pomoci Kačenky. Znova jsem prolezla všechny nástrahy a zákoutí - ta holka vleze všude. Od nás vypozorovala pití z PET-lahve a tak jakmile uvidí cokoli co má špunt, strká si to do pusinky a „pije“. Takže všechno co je v lahvi (fritovací olej, aviváž, destilovaná voda do žehličky, voda do ostřikovačů, ocet, kapičky, šampon - no, to všechno jsme měli válející se po zemi) muselo na jiná místa.

Takže , holky, bacha.
Zatím Gabika a Kačenka (15,5m)

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 01.02.06 11:57

Ahoj,
jak se nám blíží termín vypnutí netu tak nějak s manžou začínáme váhat jestli jako fakt jo !
Dokonce te můj PC začal z ničeho nic pracovat jak má a my se dostaneme zase všude. Je to prostě potvora počítač.
Ema dobírá ATB, od příštího týdne začínám ten svůj program.
Gabiko - malá zase ráda pije z flašky piva… nějak jí to zachutnalo :-))) jinak všechny flašky typu savo apod., jsem probírala je to tak měsíc, ale furt přicházím na ěco co by mohlo být nebezpečné. Je v podstatě zázrak že to děti přežijí.
Tak pá.
 Lenka

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 01.02.06 18:23

Ahojky,

řeknu Vám že o tom zázraku bych taky mohla mluvit. Anetka taky odkoukala to pití z lahve, takže samozřejmě nás napodobuje se všema flaškama, co doma najde. Dneska mám ale už docela dost. Měly jsme nějaký padací den. Takže jsem ji teď strčila taťkovi a jdu relaxovat. Nejdřív mi dneska spadla ze sedačky na hranu skleněnýho stolku. Já vařila v kuchyni a Terča jí měla hlídat. No jasně, že seděla u počítače a o Anetce neměla ponětí. Takže máme modřinku na tvářičce. No a pak odpoledne jsem se zase vyznamenala já. Dávám jí do golfek do fusaku a pak zacvakávám držadlo. Jenže dneska jsem si nějak nevšimla, že nedocvaklo a tak jsme vycházely z baráku a jak je tam schod dolů, tak držadlo povolilo a Anýz vypad. Naštěstí ji ten fusak nějak zbrzdil, takže dopadla jen na ručičky a ani neřvala. Tak jsem z toho nějaká přešlá. Člověk fakt není nikdo dost opatrnej. Ještě, že jsou ty děti takový bytelný.
Tak zatím

Jitka

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 02.02.06 13:38

Ahojky.

Ještě teď se mi klepe celé tělo - Kačenka mi spadla ze schodů!! Šly jsme z hlídání a jak se vždycky schodům vyhýbá, tak dneska na ně vlezla, ujela jí nožička …spadla na břicho, přes hlavičku se jí přetočilo tělíčko, dopad na záda a pak ještě asi tři či čtyři schody skoulela po boku. Fuj! Samo hned řev a křik, já jako na potvoru ověšená taškama, takže jsem jí sebrala až dole, dřív se mi ji nepodařilo dostihnout. Pak jsem nemohla najít klíče, malou jsem furt objímala a pusinkovala, aby moc neplakala. Zhruba jsem ji prohlídla a zatím žádná modřina. Dala jsem jí trošku najíst a do postýlky. Hned usla a takna ní chodím koukat každou chvíli jestli se něco nevyvrbí.
Booože, ať je v pořádku. Myslím, že bylo štěstí, že byla dost navlečená (domácí úbor a kombinéza, tlustá čepice), tak snad to oblečení ty rány trošku zlumilo. Ach jo. Úplně se mi chce brečet, když na to zpětně pomyslím.
Ještě ke všemu jsme měli po bezmála měsíci klidu zase ranní hádku s mužem. To je den „Blbec“.
Hlavně, ať Kačence nic není. Nejsem moc hysterka, ale …

Gabika

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 02.02.06 13:40

Tak jsem tu něco psala a ono se mi to zase NĚJAK celý vymazalo :o(( - mateřská.
Psala jsem , že naše Barča je bytelná celá. A Alenka s ní taky nemá moc navýběr. Neustále jí ukazuje očička a pusinku tím stylem, že oči jí vypichuje a prstem rejdí až v krku. Se mnou to taky nemá zrovna jednoduchý - dnes ráno jsem ji nechtěně (aby taky jo) bouchla do hlavičky, když jsem si při kojení podsouvala polštář pod hlavu a ujela mi ruka.........naš­těstí ani neplakala - prso ji vždycky uklidní :o).
No a s Bárou mám taky historku „na pochlubení“. Všechny flašky a lahvičky mám sice z dosahu už od konce těhotenství (s Bárou), zato můžu dostat metál za debilitu (kojo-debilitu snad).
Barča mě strašně ráda pozoruje na lince. Je hrozně zvědavá, takže si přisune židli, skanduje tak dlouho, než ji na ní vyzvednu a pozoruje. Pořád jsem dávala pozor, aby nespadla. Včera jsem se otočila k protější skříňce a Bára něco křičí. Tak se podívám a visí na jedné ruce (medvěda v druhé:o) a volá, abych jí pomohla - volá po svým, samozřejmě. Tak jsem ji chytla a pochválila, že je šikovná, že se držela a říkala si, že snad zabralo naše denodenní navádění k tomu, aby právě používala obě ruce na židli.
Dneska jsem už poodešla k pračce, co stojí z rohem, protože mi zase Bára něco přeprogramovala, jako obvykle........no a dneska se nedržela. Spadla - naštěstí směrem na linku a ne na dlažbu a ještě přistála hlavou na měkým koženým balónku......­....Byla jsem ráda, že se nic vážnýho nestalo......­.............­.a hlavně, že máme schovaný lahvičky, že? :o/

Tak nějak doufám, že to ty děti se mnou do dospělosti přežijí ve zdraví :o).

Bára už se uzdravuje z nemoci a teď možná začíná Alča - uvidím - trochu soplí, třeba se to ještě spraví.
Jdu. Obě spí, tak musím uklidit /odhrnout hračky z prostřed pokoje/ a učesat se /od rána/.

Zatím,
Bubu

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 02.02.06 13:44

Gabi - držím pěsti, aby to bylo v pohodě.

Dneska je fakt den blbec.

My jsme v paneláku, takže ty schody mám taky jako pořádnýho strašáka.

Bubu

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 02.02.06 18:55

Gabčo,

tak jak je malé?

Lila

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 02.02.06 20:08

Ahoj všem podzimním maminkám a miminkům,
přiblížil se den D odpojení, takže se s vámi chci rozloučit. Samo že sem budu chodit vždycky jak se dostanu k netu.
HOLKY DÍKY VÁM VŠEM ZA TO ŽE JSTE BYLY SE MNOU A S EMIČKOU PO CELOU TU DLOUHOU DOBU.
Jste všechny strašně fajn a vaše dítka.
Doufám že uspořádáte nějakej srazík a moc ráda se přidám.
Takže holky ještě jednou všem Vám moc a moc za všechno díky:
Bubu s Baruškou a Alenkou
Marci s Danýskem
Lilo s Peťou
Gabiko s Kačenkou
Gabinko s Baruškou
Jitko s Anýzkem
Klarisko s Klárkou
Mio a AA
Pepsi s Lukáškem a Ninou
Prostě Vám všem maminám co jsem tady s vámi byla.
Pá pá pá
Už teď se mi po Vás stýská :-))))
Lenka s Emičkou

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 02.02.06 20:24

Lilo - děkuji všem Kačenčiným andělíčkům strážničkům. Vypadá to, že ten pád přežila bez fyzické úhony, nevím jak dlouho se těm schodům bude vyhýbat :o/. Zatím se ani neobjevila modřina a chuť k jídlu má pořád stejnou. Navíc veřel běhala jako střela. Takže bude asi jenom „praštěná“ :o))

Lenculko - taky děkujeme a mějte se moc hezky. Dávejte o sobě alespoň pravidelně vědět.
A tímpádem my s Kačenkou asi budeme nejmladšími v deníčku, že?

Jdu si konečně dopít ten čaj.
Gabika

Holky, ještě jednou díky za starosti.

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 02.02.06 20:26

Haló, haló,
Leni, moc nerada se s tebou loučím (ve stálém připojení). Mohla bych tě poprosit o telefonní číslo? Jestli můžeš, pošli mi ho přes SZ a když by se blížil srazík a ty nebyla zrovna na netu, zavolala bych ti.
Nebo prostě až büde hezky, tak by jsme konečně mohly do toho Mariánskýho :o).
Jestli ne, nic se neděje.

Zatím ahoj a držte se!!!!

A Emča ať nezlobí :o)

Pa, Bubu

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 03.02.06 08:56

Ahoj holky,

Leni s Emickou se mejte krasne, a davej o sobe dost casto vedet, at vime, jak se mate a jak se vam dari.
Pisete o flaskach a lahvickach vseho druhu, tak to ja jsem nic neschovavala, a vsechno je na svym miste. Parkrat se k nim Daniel dostal a jsem mu durazne vysvetlila, ze na to nema sahat a ani otvirat skrinku. Zaklepu to na hlavu, ale zatim dobry, vubec ho to nezajima.
Mame dalsi 2 zuby, takze uz mame dohromady 14 zubu. A nalada se mu docela zlepsuje.
Taky se naucil pit z hrnicku, porad chodi a nastrkuje mi svuj plastovy hrnicek a chce nalit caje.
Bubu s tou zidli a linkou jsme na tom stejne. Az na to, ze Danielek na zidli sam vyleze, pristrci si ji kamkoli. Taky uz si zacal sam skladat lego, teda jen kosticky na sebe, ale aspon ho neco na chvilku zabavi.
A padu mame za sebou taky nekolik, ale nejvic me vystrasil jeden, kdyz si Danula stoupnul v kocare a ja ho nemela zabrzdy a on spadnul dolu na hlavicku. Krve by se ve me v ten moment nedorezal, byla jsem vylekana, taky jsem ho pusinkovala a porad kontrolovala, jestli je OK. Nastesti to dopadlo dobre, ale od te doby si davam velky pozor. Kdyz jsme doma a zmizi mi z oci a je chvilku potichu vim, ze neco vymysli a kuje pikle.

Marcela

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 03.02.06 12:29

Ahoj,
Gabco, to je dobre, ze ten pad dobre dopadl…
Lenculko, mej se fain, a prijd se podivat…
Bubu, vypichovani oci a strkani prstu do krku znam. Lukaska Nina tak fascinuje, ze ji pokladam radsi vzdycky na stul, kam se prcek nedostane. Hladit a pusinkovat ji muze jen pod dohledem:-))
Dneska jsme meli rusnou noc, Lukas se budil co pul hodiny (to jsme jeste nikdy nemeli) a plakal. Nakonec dostal napit, ale to taky nezabralo. Protoze pil uz hodne pres den a pak jeste pred spanim, nejak to ta jeho nocni plinka nevydrzela a vytekla. No, byl cely mokry, spacak a postel taky. Posledni utesovani bylo kolem pate, pak spal do sedmi.
Mezitim jsem kojila Ninu, ta nastesti spala dobre (az moc dobre, trikrat jsem nahlizela do kosiku, jestli jeste dycha), no a ted spi obe deti, tak je trochu klid.
Pres den je to ale siiila! Haha, uz nejsem supermatka, snazim se venovat obema detem stejne, a pak vecer padam jak podtata. A to je Nina fakt docela hodna.
Tak takhle je to u nas, mejte se, Pepsi

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 03.02.06 14:56

Holky, mě z té Báry asi brzy křápne!
Protože Alenka plakala (na stole v kuchyni v lehačce), šla jsem do ložnice pro dudlíka. Mezitím si Bára dostrkala z obýváku boban od sedačky a když jsem ji chytila při činu, byla jednou nohou nahoře a rukou stahovala Alčino lehátko. Teda spíš se ho přidržovala, ale to sjsou ty vteřiny........

Pepsi, to bude dobrý - ha ha!!!! :o) No někdy to přejde, ne?
Zatím, Bubu

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 04.02.06 18:05

Ahojky,

LENCULKO, jestli ještě čteš, tak se mějte moc a moc hezky, budete mi tu moc chybět. Doufám, že jak to půjde, tak se ozveš. A přeju Ti, ať už Emička tolik nestůně.
Jinak holky koukám, že s mrňouskama je všude veselo…Jsou jak pytlíky blech. Anýz má modřinku na tvářičce /to spadla ze sedačky na stolek/ a včera zase spadla na roh stolku. No prostě príma.
Včera jsme se sešly s Mio a s Amálkou v IKEE a bylo to moc fajn. Holky se tam spolu vyřádily a my jsme si taky užily. Koupila jsem tam Anetce takovou tu podnožku do koupelny k umyvadlu. JO, jenže jsem netušila, že brzy mrška zjistí, že se to dá použít i jinde, takže teď s ní běhá po celým bytě a všude vleze. Ach jo. Asi jí to seberu, protože samozřejmě, že z ní taky padá. Ale nějak jí to vůbec nevadí.
Tak zatím

Jitka

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 04.02.06 21:56

Ahojte holky,

Lenculko - doufám, že občas zaskočíš a dáš vědět, co a jak…tvůj svéraz mi tu bude chybět!

Holky, asi mi někdo ze dne na den vyměnil Petra. Drží se mě jako klíště, nechce sám usínat (do teď bez problémů), bojí se jiných dětí, utíká před nimi, myslí si, že mu chtějí vzít, co zrovna má v ruce (to nedělal, když tak si vzal zpět, co mu vzato bylo). Nevím, asi si uvědomil, že nejsme jedno tělo, jedna duše … nebo možná žárlí na jiné caparty.....byly u nás mé dvě kamarádky, každá se svými dvěmi dětmi (mladší staré jako Petr, starší dítka jsou spolužáci ze školky). 3 dospělí a 6 dětí v paneláku ..... byl to šrumec a Petrovi se to poprvé vůbec nelíbilo! Proč si berou jeho hračky? Nevěděl a brečel a brečel …

Gabčo - jsem ráda, že je Kačka v pořádku!

končím, jako obvykle mi to nemyslí, jsem celá unavená

papá
Lila

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 06.02.06 13:24

Ahoj holky,
tak jsem to zlehka prolítla… takže si prcci hrajou na kaskadéry?
Gábi, normálka ve mně hrklo, jak Kačenka dělala kotoul na schodech. A prosím tě, napiš mi mejla, já debil si všechnu poštu smazala a samozřejmě tvůj e-mail nikde uložený nemám.. Takže proto nepíšu…

Naše Amálka už je tedy zdatný lezec, nic pro ni v bytě není překážkou, tedy na kuch.linku ještě nevyleze, ale na židli dolů i nahoru, poskakuje po ní, plazí se po stole… Pořád si tu židli tahá s sebou aby dobře viděla… No děs.-) Po schodech tedy chodí nahrtu i dolů sama, já ji tedy jen jistím, právě aby neupadla.
Dneska našla centrofix černý a pomalovala si ruku - moderní tetování, ne? :-)
A punčochy a novou mikinu. Obličej zůstal čistý i okolí v bytě:-)

Jinak se musím pochlubit, včera jsem malovala kočku a AA jí domalovala fousy! strefila se tužkou přímo na čumák a dělala jí fousy do všech stran. A protože to udělala 4 kočkám, mohu to považovat za um, ne za náhodu:-) Fakt mě to dítě překvapuje!

Holky, dívám se, že jste s deníčkem zase v propadlišti, tak já bych zase něco napsala, ale asi až zítra…
Ale neslibuju.

Hezký den

Mia

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 07.02.06 09:11

poslala jsem nový deníček.

Vložit nový komentář