Podzimní očekávání 76 - English baby club nejen o hvězdičce

Rodičovství

Ahoj holky, dva měsíce uplynuly od doby, kdy jsem si tu vylila srdíčko a váhala, zda budu s návštěvou klubu pokračovat dál nebo ne. Nastala ale změna k lepšímu a já zase chodím do klubu ráda.

Koncem listopadu nastal obrat. Jako by si mé řádky lektorka přečetla, zamyslela se nad sebou a hodiny si začala připravovat. Je totiž na co koukat! V jedné krabici jsou připravená zvířátka a pomůcky k jedné písničce, v další krabici jsou zase jiné pomůcky. Na začátku hodiny se dělají nové písničky, dokud jsou děti i my čerstvé, děti se nadchnou nad novými věcmi, po přestávce se opakují písničky starší, ale ty v poklidnějším tempu. Po druhé přestávce se ještě jednou zopakují písničky nové a pak se řádí. Přichází na řadu písničky doprovázené rychlejším pohybem, tancem, hlučnějšími hudebními nástroji, je tam rámus, i děti jsou jako utržené z řetězu, bouchají, cinkají, přetahují se o paličky, o bubínky, o pozornost. Ale je to moc milé.
Kromě lepší připravenosti, kdy si lektorka sehnala i originální pomůcky - třeba rukavici mající na každém prstu hlavičky prasátek k básničce (písničce) o prasátkách This little piggy, dokoupila tamburínu k Here´s a box, aby měla co lovit z krabice, ve které se má ukrývat spolu s krokodýlem, lvem, pavouk a rolničky, sehnala kdesi gumové pavouky k Incy Wincy Spider a rybičky k One, two, three, four, five.

Legrační bylo, když je dětem podávala, aby mělo každý jednoho (jednu). Dcerka je od lektorky přebírala a nosila je mně. Výsledkem bylo, že jich měla po pěti kusech a ostatní děti nic. Vůbec se pavouků nebála! Tak jsme je zase dětem znovu rozdávaly. Při další písničce lektorka děti nechala po:,–(it na malé židličky, pod ně jim položila gumové myši a každé dítě navštívila s plyšovou kočkou v náruči (na živou mají některé alergie), simulovala tak úlek a myška měla s pištěním utéci. Děti z toho měly příjemnou zábavu.
Nejvíce mě nadchla minulou hodinu. Odešla za dveře učebny, nic neřekla a zhasla. Že by následovaly písničky s kresleným doprovodem z videa jako minulou sváteční hodinu o Vánocích? Ne. Lektorka vstoupila do místnosti za zpěvu Twinkle, twinkle little star s rozsvícenou blikající hvězdou. Na šňůrce, vlastně na kabelu. S takovou, jakou prodávají šikmoocí trhovci. Měli jste vidět ty nadšené děti! Ztuhly, stály jako sochy, s pusama dokořán, ani se po hvězdě nenatahovaly! Písničku lektorka zazpívala jednou, dvakrát, děti byly pořád štronzo. A hvězda v pološeru blikala a v nás dozníval ten vánoční čas.
Dokonce nám o přestávkách a někdy i v hodinách dopřává chvilky pro komunikaci mezi sebou. Řekneme si tak něco o dětech nebo k tématu, já k písničce o rybách doplnila novinku, jak dceru nadchly čajové lístky plavající v nálevu a všichni se zasmáli.
Přemýšlím nad tím, čím ta změna nastala. Že by lektorce někdo něco řekl? Já to nebyla. Nebo si ty mé poznámky přečetla? Tomu moc nevěřím. Nebo hodně přemýšlela o svých hodinách? Po nějakých zkušenostech s prcky už ví, jak hodiny skládat a že je potřeba hodně názornosti. Kdo ví. V každém případě je to jen pozitivní a já jsem za to moc ráda.

A jak jsme na tom s výukou my doma? Je pravda, že bych tomu měla věnovat více času a hlavně být důslednější. Listujeme si s dcerkou v překrásně ilustrované nové knize, kterou dostala od kamarádky bydlící v Londýně k 1.narozeninám. Jsou tam písničky, které známe nebo které se teprve budeme učit. Já si nové cédéčko od lektorky se 70 písničkami trochu upravila, vybrala jsem si jen 20 písniček (přehrávač to prostě nestíhal načítat) které známe, které se mi líbí, které máme v knize a ty posloucháme častěji. Oblíbená je kočička Pussy-cat, má milou vlezlou melodii, která mi zněla v uších celý den. Já ji dcerce znázornila dřevěnou myškou, židličkou z lega a kočičkou z hracího zvěřince. Docela se tomu smála.
Při včerejším koupání jsem si vzpomněla na fosforeskující hvězdičky, které dcerka dostala od kamarádky. Tak jsem je rychle přinesla, „nabila" pod žárovkou, dala jednu dcerce do ruky a rychle zhasla. To bylo kouzlo. Hvězda zářila a dcerka po rozsvícení taky. Pak jsem hvězdy naházela do vany a zhasínala a rozsvěcovala a ona byla nadšená. Zpívala jsem Twinkle, twinkle a přitom fotila.
Jinak už některým povelům dcerka rozumí; put it on the board, into the house, on the roof, through the door, open the door, close the door, come here, Teddybear - donese medvídka, hob shoe hob - tluče hřebíky do boty, where is your nose ? - sáhne si na nos, clap your hands - tleská rukama. A to jí pohybem předem nenapovídám. Není toho moc, ale i to málo stačí k mé radosti. A tu já mám. A velikou.

Mia s 15 měsíční Aničkou Amálkou

Více si o English baby clubu přečtěte tady.

Hodnotilo 0 lidí. Score 0.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 10.01.06 08:08

Ahojky.

MIO - díky za deníček. Přečetla jsem a je to úžasné jak z malé AA bude „angličanka“.
Nemám teď moc času, možná po obědě až bude malá spát.
Obě žijeme, jsme zdravé (ťuky ťuk) a nezmrzly jsme (včera-13,8°C a dneska -12,9°C).
Tak Zatím
 Gabika

 
anoli
Povídálka 18 příspěvků 10.01.06 15:21

Ahoj holky,
Mio - diky za novy denicek. My jsme cesko-anglicke manzelstvi, takze je pro me tohle tema zajimave. Urcite je skvele, jake delaji ti prcci pokroky a ja si myslim, ze je to pro me uzasne a v pripade, ze udrzite kontinuitu, bude pro ni anglictina pozdeji snazsi. Chodim s malou na takove zpivani/cvice­ni/hrani v cestine, a kdyby se lektorka pripravovala na hodiny jako ta tvoje, tak to by tedy bylo neco. Bavi nas to tam, ale urcite by to mohlo by mnohem lepsi!
Annie slysi cestinu i anglictinu od malicka a narozdil od „dvojjazycne deti mluvi pozdeji“ je naopak na mluveni dost sikovna (naproti tomu ale jeste sama nechodi - lenoooora). Je legracni, jak si vybira, ktere slovo se ji rika lehceji v anglictine a ktere v cestine - rika apple, dog dog, mousy, pussy, horsy, goosy…cesky rika uz slov hodne, nekterym rozumi, nektere jen opakuje a zkousi. V posledni dobe ji moc bavi delat kolo, kolo mlynsky a pasla ovecky.......no a ted na me vola z postylky, takze utikam.
Anoli a Annie

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 10.01.06 21:04

Ahoj holky,

Mio, diky za denicek. Aspon vim, ze se nekdo jiny take snazi diteti vstipit jazyk uz od malicka. : ))) Je to tezky, protoze jsme oba cesi a presto se snazime, aby Danielovi byla anglictina blizka. Mame to slozitejsi, ze jsme z maleho mesta a moznosti jsou zde dost omezene. I ja mam radost z kazdeho pokroku. Snad to moje snazeni k necemu bude a ditko pochopi, ze umet aspon jeden svetovy jazyk je dnes uz samozrejmosti.
Zitra jdeme na ockovani, tak doufam, ze to prezijeme bez velkeho place.

Mejte se,

marcela

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 13.01.06 10:32

Nazdar holky,

tak nám nešel den net, už jsem se bála, ž nebudu stačit pročítat komentáře, ale jak tak koukám, tak zbytečně.....­.hi, hi

K srazíku v Brně - takže v úterý 17.1. jdeme jen tři, marcela, Lucka a já …
navrhuji sraz v 10 hodin. Mám zamluvit stůl?

Doma jsme jakž takž zdraví, Toma čeká zápis do 1. třídy, tak mám z toho hlavu jako škopek. V podstatě nejsem schopna na nic jiného myslet.....čekají mě návštěvy v různých školách, jdu se podívat na učitelky, které budou učit první třídy … nejraději bych, aby chodil Tom do školy, co je nejblíže k nám, jenže ta má docela špatnou pověst. vozit Toma do školy, nejsem si jista, že to dokážeme zajistit, až budeme oba chodit do práce …

Prozatím se loučím
Lila

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 13.01.06 12:08

Ahoj všem,
nějak poslední dobou nestíhám, mám problémy s PC, hlavně s netem, nějak mi to furt hlásí chybu, takže jsem se naštvala, nemám prašule na opravu a odhlásila jsem net, od února tak už tady nebudu, občas určo nakouknu a napíšu, třeba z práce kde jsem skoro každý týden, nebo naproti máme internet kavárnu.
U nás nic nového, pořdá jsme nemocní, teda aspon já mám ten pocit.
Ted zrovna vybíráme dovču, asi zkusíme tunisko, ostatní země mě přijdou nehorázně drahý, a chorvatsko nesnáším, a italy nechce manža. taky jsem se nadchla pro rakousko, četla jsem katalog a to bylo samý pro děti bazén, koutek, menu, postýlky apod… prostě mě to přišlo dokonalý, tak se rozhoduju kam, nejlepší by bylo obojí, moře i hory, pro emču určo, chci aby se aspon takto vyvětrala a trochu se jí spravilo jak je fuert nemocná a to by mohlo splnit, tak ještě ty penízky a budu ráda.
taky začínám zase účtovat ten první kvartál je děs a běs, ale zase budou penízky na dovču.
do toho jsme se začali potácet v uzemku a stavebku a furt nějakej problém, někdy mám chut to zabalit a jít do bytu. bylo by to hned a byl by klid.
Ema váží jen 9,2 kg, v 15 měsících, je jako lunt, furt někde běhá, začíná se zabavovat sama.
Na srazík bych ráda přišla, ale mám v ut cviko s emou, minule jsem nebyla tak už musím, neb to mám placené.
Tak holky mějte se moc a moc fajn, pozdravujte
dětičky a hlavně zdravíčko !!!!!!

Lenka + Ema

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 13.01.06 22:30

Ahojky.

Tak koukám, že je tady trochu mrtvo.
Já jsem na tom taky bledě s časem. Má m plno pracovních povinností a tak lítám od jednoho ke druhému. Večer mám chvíli klid a pokud nepracuji, tak jsem raději s mužem.

Máme za sebou první oficiální dopolední hlídání. Odbylo se ve čtvrtek a měla jsem z něj docela strach. Ráno probíhalo vše podle normálu, Sunar, vánočka, tahání hraček po bytě, jedno ho…nko do plínky. Hlídací teta bydlí ve vedlejším baráku a tak nebylo potřeba příliš oblékat. Z bytu jsme se snažily vyrazit dřív než manžel, ale bohužel, a na světě byla miniscéna, kdy Káťa chtěla k tátovi. Naštěstí jsme rychle zapadly do baráku a výtahu a pak už nás čekala teta. Malý Tomášek (skoro roční synáček) ještě spinkal, takže vysvlékání proběhlo v klidu a rychlosti a pak už K utíkala za novými hračkami a já nenápadně zmizla. Celé dopoledne jsem na ni myslela a bála se každého telefonu, že mi volají, abych si pro ni přijela, že je k neutišení. Naštěstí se nic takového nestalo. Já udělala spoustu práce a před půl dvanáctou jsem si vyzvedla malou. Byla rozesmátá, rozběhaná a hnala se ke mně do náručí a pro pusinku. HOnem jsem ji oblékla a spolu jsme utíkaly domů, kde se najedla a šla spát.
Dopadlo to dobře. Já, Káťa i hlídací teta jsme byly spokojené a to je hlavní. Doufám, že i ty ostatní hlídání dopadnou stejně a Káťa si zvykne na přítomnost i jiného dítěte. Od září bych ji chtěla začít dávat do jeslí na 1 den v týdnu - teda pokud mi ji vezmou.
Akorát se ráno vyznamenal muž - zapomněl mi vzít pracovní aktovku a tak se musel vracet.

Potom mám za sebou taky první opravdový projev vzteku - Káťa venku se sebou opravdu hodila na zem. Na špinavý chodník. Nedovolila jsem ji jít na cestu (ta drzost!?). Povím vám, že jsem v první chvíli vůbec nevěděla co dělat. Tak jsem ji chytla za kombinézu a hodila vedle do sněhu. Vztekala se ještě víc, protože se jí špatně vztávalo, ale pak se zklidnila a dokonce se mě chytla za ruku. My totiž v poslední době chodíme na procházky bez kočárku (je to vpodstatě jedno jestli mám poslouchat hysteráky, že chce z kočáru ven nebo ji honit po pěší zoně s kočárem a nákupem). Je to pro mně zkouška pevné vůle a trpělivosti a díky včerejší příhodě jsem si dala práci a vyhledala si všechny diskuze na tohle téma. Je toho dost a dost často jsem se moc rad nedověděla. Uvažuji jestli si mám zakoupit i doporučované knihy, přijde mi to zbytečné /zkusím se poptat v knihovně).

Zítra jedu sama s malou na výlet do Phy a tak jsem vymyslela spoustu úkolů pro muže, aby se tady nenudil. Nakonec to mi to přišlo moc, a tak jsem mu jich pár ubrala, aby mi nevyčetl, že si nemá čas ani odpočinout:o/

V úterý jsem zase trošku ošmikala Káťu - teda jenom ofinkua pár vlásků nad ouškama. Byl to boj a není to výstavní - vypadá trošku jako Ivánek z Mrazíku a Pert Vachler.
Dnesk ase mi „podařilo“ nepřebalit ji z plíny, pže jsem si nevšimla a ani neucítila, že je po… a tak měla úplně opruzený zadeček. Chudinka. Celý den chodila a fňukala „bóóó“ - jako bolí. Nechala jsem ji to vždycky trochu provětrat a pro případ nehody jsem vytáhla nočník. Nueděla do něj nic a našěstí ani nikde jinde. Ale naučila se na něj sedat. A já zjistila, že s učením máme opravdu čas a i v udoucnu to bude zabíračka, protože na něm nevydržela sedět déle než 2-3s. Já teda čekám až na teplé jarní a letní dny.
Dost mně vykolejila kolegyně z práce, která má o 14 dní mladšího vnuka, který prý podle slov jejího syna a i jí už je bez plínek. Moc se mi tomu nechce věřit, tím spíš, když v dalším poznamenala, že moc nechodí, jenom když se zapomene. Je prý dost lenivý. Takže o chození na nočník, myslím, nemůže být řeč, že?

S mužem jsme si opožděně nadělili Ježíška - pořídili jsme si digitál, jenom takový obyč a pro blbečky, takže už nebudu odkázána na skener a fotky by mohly být i aktuální.

No, tak jsem něco napsal a doufám, že napíšete něco i vy.

MARCI, GÁBINKO - jak dopadlo očkování a co děti. Mylsím, že na reakce je ještě čas, ale i tak vám držíme palce.

LENCULKO - je škoda, že to takle blbě dopadlo s netem. Ale doufám, že si občas najdeš příležitost a nejenže přečteš, ale i písneš. A dovolenou si užijte. V Rakousku nebo Tunisu, kdekoliv.

Zatím Gabika a Káťa ( v neděli 15m)

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 13.01.06 23:01

Ahoj holky, nestíhačka.......
Leni, je mi docela líto, že tu nebudeš psát, protože jsi pro mě „blízká“ pisatelka. Ještě jsme se nestačily sejít :o/. Ale to je skrz ty nemoci, co nás klátí. Snad se později domluvíme.
Manža mi už druhý den předvedl, že když hlídá holky on, je to „na baterky“. Včera jsem chtěla jet nakoupit do Tesca, dneska cvičit a pokaždé mi po hodině vztekle volal, ať už přijedu, protože Alča „už hodinu řve!“. Ve dveřích mi ji vztekle předá a jde se dodívat na TV. :o(.
Dneska už to se mnou cloumalo, ale nevím, jestli by bylo nejlepší se do něj pustit .............. Prostě nemůže pochopit, že s dětma se na TV dívat nedá. Nebo nechce a to mě děší. Nejdřív byl nadšenej, že budu chodit cvičit a přestalo ho to bavit DOST brzo :o(
Musím jít. Alenka brouká, tak ať neprobudí Barču. zatím se mějte, pa
 Bubu

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 13.01.06 23:03

Jo a s nočníkem taky čekáme na jaro - léto.
A s jídlem - Barča se tak trošku trefí do pusinky :o). Vlastně to jí problém ani nedělá - spíš nabrat něco na lžičku a dopravit do to té puse........... .........a má taky tak 9,15kg Leni. Víc ani ťuk. A to je o měsíc starší
Tak zatím

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 14.01.06 00:14

Ahojky,

MIO, díky za bezva deníček. Jsem moc ráda, že se to tak zlepšilo. Amálka je šikulka. S tou hvězdičkou jsi mě inspirovala. Terča je má z nějakýho časopisu, kde byly jako příloha. Tak je našla a Anetka z nich byla celá vedle. Nalepily jsme je i na strop nad postýlku, tak teď pořád chodí a ukazuje na ně. Když se jí zeptáme, kde jsou hvězdičky, hned běží a nadšeně říká tády.

LENCULKO, budeš tu teda chybět. Snad si ale najdeš čas a dáš o Vás vědět. Přeju, abyste už byly konečně zdravý a taky, aby se Ti konečně vyřešily ty problémy s bydlením. Mamka už je v pohodě? Vím, že jste se tenkrát nějak nepohodly.

Já mám teď nějakou depku z Terči. Holky, ta puberta je fakt děs. Včera ze mě už byl málem vrah. Nejenže se nebude učit, ale je drzá až hrůza. Doma nehne prstem a docela už je pro mě nezvladatelná. Nevím, kde jsem ve výchově udělala chybu. Ale snad aspoň už doufám nekouří. Člověk si pořídí miminko a co z toho vyroste…Ach jo.

Gabiko, jsem ráda, že už jste doma v pohodě. To usmiřování je na těch hádkách nejlepší, viď.

Lilo, při výběru školy taky nezapomeň zjistit, jestli nehrozí zrušení. My takhle taky vybírali a pak školu za dva roky zavřeli. Prý málo dětí. Zlikvidovala ji ředitelka další školy, které samotné hrozilo zrušení, protože opravdu měla a stále má dětí málo, protože ta škola je fakt blbá.

Tak holky, hezký víkend

Jitka

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 14.01.06 10:11

Lilo, jak se chodí dívat na učitelky? :o)) U nás sem tam zaregistruji den otevřených dveří, ale myslela jsem, že o tom, kdo bude učit prvňáčky se rozhoduje až kolem konce roku (zatím jsem se o to podrobněji nezajímala). Taky pídím po tom, kde budou dobrý učitelky, protože to je jedna z nejdůležitějších věcí.......podle mě teda :o)
Díky za odpověď
(pamatuju se, jak jsme v první třídě dostali moc příjemnou¨, mladou a milou učitelku, která nám někdy po třech měsících byla vyměněna za starou, opravdu škaredou čarodějnici (tehdy mi tak připadala), která nás nějak neuměla motivovat. Tehdy jsem přestala chtít chodit do školy a trvalo celkem dlouho, než jsem se jí jen přestala bát.........)
 Bubu

 
pepsi
Kecalka 202 příspěvků 14.01.06 10:39

Ahoj vespolek,
to nam ten cas utika, co? Uz je dalsi tyden v haji, ach jo…
Lenculko, zkus obcas zajit na net, at uplne nezmizis z mimina, jo?
Bubu, zkus to tomu tvymu chlapovi nejak vysvetlit, ze jsou to i jeho deti a ze musi trochu prehodnotit svoje zajmy. Divat se na TV s dvema prckama fakt nejde.
Muj muzsky je skvely, dokonce moje mama prohlasila, ze takovych moc po svete nebeha. Hlida, krmi, oblika, prebaluje…a bez remcani.
U nas je zatim poklid, je u nas moje mama, pomaha, vari, uklizi, chodi na prochazky, takze pohoda. Lukasek je jak pytel blech, vecer jsem utahana jak po maratonu, a to mam zatim pomocnika v domacnosti…Porad mu rostou nejake stolicky, takze se obcas budi, ale da se to zvladat, dostava pred spanim homeopatika Osanit a fakt to funguje.
Nina je zlaty dite, vecer vetsinou kouka, vcera po koupani usnula kolem devate a vzbudila se az v pul treti na kojeni!!!! Vyhlidka na pet az sest hodin spanku v kuse neni az tak nerealna!!! Hura!
Ted mi zas usnula, vyuziju toho a trochu se zkrasnim, namaluju se a vyfenuju nez se vrati babicka s Lukasem z prochazky.
Pa,
Pepsi, Lukas a Nina (tritydenni)

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 14.01.06 11:54

Ahoj holky,
Bubu, nic si z toho nedelej, ja nemam hlidani ani na jedno dite, ze bych jela do Brna cvicit a on tu byl sam, to ani nahodou, tady bohuzel nic neni. Mela se tu otvirat aspon posilovna, ale zatim jsem ji nenasla :-(
Navic tuhle manzal prohlasit, ze podruhe to bude u nas kluk, i kdyz si myslim, ze budu mit holku, no na UTZ Klarky byl zklamanej, ze je to holka, tak ani nevim, co bych vlasten chtela. Jestli kluka at ma radost, mela bych ale strach, aby ho nemel radsi vic nez K. a nevenoval mu vic casu, nebo holku, at jsou na tom stejne, ale zas by byl zklamanej on a navic bych na ne byla spis sama jako ted. Ja nevim, pripada mi, ze nevi, co ma s holcickou delat nebo se jen tak vymlouva. No on se vlastne ani nevymlouva, kdyz ho POPROSIM o hlidani treba rano, rekne proste ne, nechcu… No a co s tim mam jako delat :-(
Jo to s pohlavim jsou jen hypotezy, tehu nejsem :-)

Holky fakt se uz nikdo v utery na srazik neprida????
A co jdete, jak to vidite, v kolik? A kdy vam prcci spi, me K. kolem poledne, tak jak to udelame se spanim, berete kocar nebo na obed dom nebo se potkame az po obede? to by u nas znamenalo tak kolem pul 3.

Zatim pa
Lucka+Klarka

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 14.01.06 21:25

Nazdar holky,

Ten srazík - co takhle kolem 10té hodiny? já kočár beru, protože neřídím! V kavárce bych strávila tak 1,5 hodinky, musím o půl jedné vyzvednout Toma ze školky. Mám rezervovat stůl?

Bubu - k učitelce půjdu do třídy. Požádala jsem o to zástupkyni, a ta svolila. Učitelku v mateřské školce jsem si také vybrala, pozorovala jsem učitelky z mateřinky u nás venku (chodí s dětmi na procházky, na hřiště), jak se chovaly k dětem, jak řešily konfliktní situace. Byla jsem se na pár učitelek podívat s Tomíkem i ve školce. u nás je to normální postup. neříkala jsem jim (ve škole to nepůjde, ale dobrá učitelka se toho nezalekne), že si jdu obhlídnout učitelky, ale zvykat Toma na děti…jednu uč jsem si vybrala, u zápisu jsem požádala ředitelku, aby zařadila Toma ke konkrétní učitelce a bylo to…jsme všichni spokojení.
Ke škole - v Líšni je první stupeň oddělený zvlášť, vyučuje tam jedna učitelka, která umí utvořit správného ducha ve třídě, syn známé k ní moc rád chodil http://www.volny.cz/zsholzova/ . Mají rozdělený 1. a 2. stupeň. Zvlášť je 1.-3. třída ......
Se školou to bude horší. A máš velkou pravdu, že osoba učitele je pro děti velmi důležitá! Mě to povídej, vždyť já jsem sama úča, a vím, co špatný přístup k dětem dokáže s malou osůbkou udělat…fakt z toho mám strach…

K hlídání dětí mužíčkem. Už jsem to psala minule, že můj chlap tohle také dělal. Naštěstí už pochopil, že když hlídá děti, že to znamená, že si s nimi bude hrát a ne bude řešit něco na PC (děti jej vlastně RUŠILY!!!!!! A on chudáček si nemohl dodělat , co chtěl!!!!Naštěstí mi nevolal, když jsem byla pryč, protože jsem už nekojila a UM uměl udělat také - takže volat, jen když poteče krev! ) Myslím, že takovéto chování je způsobeno jen pohodlností tatínků. Proč nezavolat ženušku? Že?

GabikoD - to vztekání si vyřešila dost dobře! Hodit malou do sněhu, to musel být pro ni docela velký šok. Já mám u Toma vyzkoušeno, ža v takových případech žádná domluva nezabere, jen zhoršuje situaci. Takže jsem např uprostřed obchodu zanechala plný nákupní košík, sebrala dítě z podlahy a odnesla jej ven před sámošku a pak domů …lidi pěkně koukali.

Tak a já mizím, mužíček je na bowlingu, děti spí … já jdu v klidu číst

Lila

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 15.01.06 22:00

Čau holky,
Lilo, díky za odpověď. Holzova je dobrá, mají tam i bazén, na Masarove je zase třída Montessori výuky, což se mi taky zamlouvá, ale ještě jsem neprozkoumala podrobnosti. Dalším kritériem pro mě je, kolik přechodů, popř. podchodů (třeba kvůli tramvajím) musí dítko projít cestou do školy. Dobře si pamatuju sebe, že na koleje (ač jsem to měla přísně zakázané) jsem taky s děckama chodila a o řidičích na silnicích dnes ani nemluvím. Z to¨ho mám dost hrůzu. No holt to bude dost těžké, abych mohla s klidným svědomím odejít do práce. (samozřejmě škola s bazénem je pro nás přes nehezkou křižovatku a ještě autobusem, Montessori výuka zase přes koleje a o škole, kam je cesta „nejbezpečnější“ jsem víc podrobností zatím nestihla zjistit. Snad je tam třeba výuka cizích jazyků :o)
Musím letět, zatím pa
 Bubu

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 16.01.06 00:37

Ahoj holky,

ozývám se v tuto nekřesťanskou hodinu. Byli jsme na víkend pryč, tak jsem se k PC dostala až teď.
LUCKO , já se vážně lekla, že jsi těhotná. No co lekla, bylo by to docela fajn, další mrňousek. S tím hlídáním a pomocí manžela mám asi štěstí, protože Jarda taky dokáže všechno zastat a opravdu mi pomáhá. Ale až teď s Anetkou. U Terči to tak nebylo.
PEPSI, to je fajn, že Ti malá tak spinká. Přes den se to nějak zvládne,ale ten delší spánek v kuse je hodně důležitej.

No a já taky už běžím do hajan. Nebo zítra nevstanu.

Jitka a Anetka

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 16.01.06 07:31

Ahojky.

Tak máme po dalším víkendu. Nevím, jestli na mně něco neleze, ale od včerejška mně bolí celé tělo, klouby a mám střevní příhodu.
V sobotu jsme měly srazík v Praze a tak tenhle víkend utekl opravdu rychle.

Už máme odstrojený stromeček a sundaná blikátka, tak je to tady najednou takové prázdné a větší (hi hi).

Zadeček už má K zahojený, tak si teď dávám opravdu větší pozor. Určitě se na tom podepsala „hotovka“ - má po nich vždycky agresívnější ho…

K je teď ve fázi, kdy si chce všechno sama oblékat a obouvat. Hlavně to obouvání trénuje každou chvíli a protože je to vzteklina, tak po minutě zkoušení s tím praští. Ale nedá ji to a po další minutě zkouší znova.

Kočárek v poslední době nepoužíváme skoro vůbec, jenom pokud jdeme nakoupit. Jinak v něm K opravdu nechce sedět.

Se školami v Pb vůbec nemám zkušenosti (jako přistěhovalci), ale na výběr jich je tady dost. Máme sportovní, matematickou, biologickou a Waldorwskou. Každá má nějaké pro a proti - navíc tu škola, která je k nám nejblíž zrušila a spojili s jinou, takže budeme mít ve volbě asi jiná kritéria. Ale to je ještě daleko a vzhledem k většími počtu rodících se dětí je možné, že nějakou znovu otevřou a nebo se změní nabídka vůbec.

Nejdříve stejně budeme řešit školku a jesle.
A tam to je to stejné jako se školami.
Ikdyž uvažuji o tom, že by K chodila do školky ve vesnici, kde pracuji. Nevýhodou je amozžřejmně, že potom ve škole bude začínat s úplně novými dětmi a taky vzhledem k odpolednímu spojování s družinou nemají odpolední klid. Na druhé straně bych ji měla u sebe a ušetřila si pobíhání a fofry. Počkáme, jak se to vyvine. I tady je možnost, že školku zruší a budu to jednoznačbé.

Notrochcu jsem se zahleděla do budoucnosti, ale čas tak rychle letí…

Jdu si uvařit čaj.
Gabika a Káťa (včera 15m)

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 16.01.06 08:45

SRAZÍK - NEMŮŽU PŘIJÍT, TOM zvracel celou noc, zvrací i teď, nestačím vše odchytávat…pereme o106 …

 Lila

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 16.01.06 09:21

No Lilo, to mě samozřejmě mrzí :-(, že nepřjdeš, ale je to jasné… Tomika je mi moc líto :-(
Holky tak srazík přesunem ne? Co řikáš Marci? Až bude moct přijít i někdo další? Když to neuděláme v úterý, třeba se přidá i Lenculka, v úterý psala, že mají cvicení, nemáte na ni někdo kontakt, nebo pošlem SZ…
Co vy na to?
Lucka+Klaris

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 16.01.06 09:25

Ahojky,

GABIKO, tak boty jsou u nás taky v oblibě. Anetka je většinou přinese hned ráno do postele a nedá pokoj, dokud jí je neobuju. Říká jim bo. V sobotu jsme byli koupit nový botky na ven a byla úplně nadšená. Dali jsme jí tašku s nima do ruky a hrdě a spokojeně si je nesla z obchodu sama. A když jsme je doma zase vybalovali, stála u krabice a když se pootevřelo víko, řekla přímo nábožně Bó.
Jo a ještě k tomu chození venku. Já byla docela v šoku, co mi řekla doktorka. Jednou jsem se jí zmínila / asi před měsícem/, že jsme byly venku bez kočáru a ona hned, že prý to nemáme, protože dítě do 3 let má na procházkách sedět hlavně v kočárku. Zůstala jsem koukat, protože u Terči mi to nikdy nikdo neřek a taky jsem to nikde neslyšela. Prý je to velká námaha na klouby a stačí to , co dítě naběhá doma. Tak teda nevím. Fakt ale je, že Anýzek má trochu nožičky do O. Doufám, že se to spraví. Terča to tak neměla. Ale děti přece do O nožičky mívají. Jsem z toho docela zmatená.
A co srazík. S kým že se to scházíte a kde? Nemůžu se někdy přidat?

LILO - držím palečky, ať to brzy přejde.

Jitka + Anetka

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 16.01.06 09:58

Jitko, já bych ráda K vozila v kočáru, jenomže ona v něm dělá děsné scény. Mám problém ji tam udržet pět minut. Jkmile zahlédne jiné dítě nebo nedejbože holuba je vymalováno. Pro mně by to bylo mnohem jednodušší - vozit ji. Ale v současné době nemám na to - honit ji a táhnout se sebou kočár. Nožičky ještě máme trošku do O, ale už se to dost zlepšilo.
Rady doktorů jsou jsou hezké, ale jak to dělat ve skutečnosti, když si dítě postaví hlavu…
LILO - držím pěsti. Já sice nezvr.., ale taky jsem hojným návštěvníkem WC.

Gabika

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 16.01.06 11:50

ahoj holky,

Lilo, at jste brzy v poradku.

Holky, srazik presuneme. docela se mi to hodi, protoze mam nejaky jednani a tak nevim nevim jak bychom stihali.
Po injekci zatim zadne reakce nemame, tak doufam, ze uz zadne nebudou. dr sama rikala, ze by zadne nemeli byt. Taky jsem se ji vyptavala na kuzicku u pindika a tak nam ho prohlidla a rekla, ze ma vsechno v poradku, ze mame pretahovat, jen kdyz je rozehraty z vody a ono to stejne casem povoli samo.
Holky, ja si tady porad stezuju na svyho manzilka (opet je na sluz.ceste) a on me v patek desne prekvapil. Rikal, ze ma pro me prekvapeni, ze si potrebuju odpocinout, odreagovat se. Rekl mi,ze jsem jeho kvetinka, ktera potrebuje slunicko a ze teda v unoru pojedeme i s prckem za slunickem na dovolenou. Prvne jsem mu moc neverila, myslela jsem si, ze si ze me dela srandu, ale pak mi ukazal smlouvu, ze pry uz vybral a rovnou to zaplatil. Pry nam chce vynahradit, to ze je porad pryc. Byla jsem z toho uplne paf, protoze bych v zivote nerekla, ze neco takoveho udela. No co vam mam povidat, tesim se. :))))

Marcela

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 16.01.06 12:46

Holky,

díky za palce, Tomíkovi se trošku ulevilo, nezvracel „už“ asi dvě hodinky. pije po lžičkách chlazenou a vyprchanou Coca-colu, na radu doktorky. Chutná mu. Jíst zatím nechce …
A proč vlastně zvracel? Včera byli s tátou u dědečka, spousta arašídů, tyčinek, křupek…to se nám stalo poprvé, že by Tomovi bylo špatně z jídla. Ale jsem ráda, že to není žádná salmonela, slepé střevo nebo kdoví co .....
Tomíkovi bylo špatně celou noc, od 23 hodiny do tří do rána zvracel v jednom kuse. Častokrát se nestihlo nastavit misku na bl…takže jsme čistili sedačku, matrace, pereme peřiny, pyžama, povlečení, polštář …pak si na dvě hodinky zase schrupnul a kolem páté ranní začalo druhé kolo…bylo mě ho líto, měl křeče a neměl už ani co zvracet…
Teď vypadá lépe, snad mu to už zůstane.....

Jitko, je mi docela divné, že by děti měly sedět v kočárku do tří let! také to slyším poprvé!

Marci, dovolená v teplíčku, v únoru - to je paráda!!!!!! Doufám, že nám šupneš do galerky nějaké foto, ať se můžeme alespoň přes fotku potěšit sluníčkem…

srazík - snad se konečně někdy spolu srazíme! Dětem zdar!!!

přeji zdravíčko
Lila

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 16.01.06 19:10

Cau holky,
to jste mě odpojily moc brzo :-)))))) ta n aše kabelovka není tak rychlá, odpojení se má konat až 4. února, takže do té doby jsem tu.
LILO - tomíka je mi líto, ještě že už je to lepší.
BUBU - v utery na 11 chodím na tu kotlanku, tak jestli to ńemáš daleko, tak příště bychom se mohlz před nebo po projít a pokecat.
LUCKO, MARCI, LILO - ráda se přidám příště, cco takhle příští pondělí ?
LUCKO - jak řešíš malou a psa ? no o co mi jde - ema přišla na to že máme doma pejsky a kočky a že rádi papají co ona má, takže to u nás posldení dobou vypadá tak, že ema dostane něco do ruky, a ona běží za nějakým zvířetem aby mu to za děsného smíchu dala a pak zase běží za mnou abych jí okamžitě dala další, a když nedám, tak ječí, ještě horší je když jí na stoličce a má lžičku a tou nabere jídlo a švih na zem… a čeká co se bude dít. takže ted vyhazuju zvěřinec od jídla.
Hele holky a jak vám dítka jí ? myslím jako jestli už používají lžičku ?
Marci - jak já bych jela hned pryč, taky kvůli emulákovi aby byla zdrava a moře je na to super … takže si jdu koupit permanentku do solné jeskyně :-))))))))))
Jdu koupat.
Pá a zase se tu objevím.
 Lenka

 
Klarisek
Kecalka 420 příspěvků 17.01.06 09:04

Ahojky,
Leni, psa posilam ven, protoze hrozne zebra nebo aspon na misto. Klarka ji, nez zazene nejvetsi hlad, pak hazi rohliky na zem psovi a rehta se. Takze stejne :-/ Taky sedi u Risinky, kdyz zere a rika „papa“ :-) No nastesti je Risinka hodna, kdyz ji takhle cumi do misky, sahat ji tam nesmi, ale nekdy se taky stane…
Vysypalo se nam zas auto, tak zase prachy a starosti… Ja chci jet taky k moriiiiiiii­i!!!!!!!!!!!!!!!
Papa
 L.

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 17.01.06 09:22

Já chci taky k moři!!!!!!!!!!!
JInak nestíhám :O)
Zatím, Bubu

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 17.01.06 10:20

ahoj holky,

moc tomu neverim, ze pojedeme k mori. az budeme na miste tak jo. Mam z toho docela obavy, z letu, z cesty, jak bude danula reagovat. Je to daleko, poletime 10 hodin.
Marcela

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 17.01.06 11:07

.....tak to bude někam, kde je hooooodně pěkně :o). Daňula určitě kus cesty prospí. Dál hračky a tak…zvládnete to :O).

 
Marcela_F
Zasloužilá kecalka 710 příspěvků 17.01.06 11:29

je to do dominikanske republiky

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 17.01.06 12:15

Ahojky.

Marci, tak to moře ti při té dnešní zimě závidím. A v Dom. je prý moc hezky. Před lety tam byla jedna známá ze sboru a přijela tak krásně opálená, že to v té době (asi 10let zpátky) bylo přímo neuvěřitelné. A to tam byli v lednu.
Manžův svědek byl zase před 3-4lety v prosinci na Seychelech a kromě opálení a zážitků domů přijel ženatý. Ale ne s domorodkou, ale holkou od nás.

S domácíma mazlíčkama neporadím, pže žádný nemáme a v budoucnu krom rybiček ani nechcem.

Mám jeden dotaz - musíme doužívat Infadin, když už, podle mého, je fontanela zarostlá? Nebo to mužeme stopnout?

Lžičkou si jí Káťa už sama. Teda jenom oběd a při nabírání pomáhám, ikdyž občas se jí podaří něco naložit i samotné.

Včera jsme museli ven s kočárem - jely jsme poslat balík na poštu. Tam zavedli ten debilní ohlašovací systém, jaký je snad jenom ve spořitelně. Takže lidu milion a všichni stojí u dveří, páč nevědí ke kterému okýnku si je zavolají. No vjet a jezdit tam kočárem děs běs. Navíc jsme tam čekaly snad půlhodiny, než nás zavolali - na Káťu už po desíti minutách přišlo nutkání chodit, tak jsem to zamlouvala, ale po dalších minutách se vztekala a řádila jako děs. Všichni na mně koukali, jako bych byla nějaký krkavec a tyran a měla nezvedené dítě. Přitom tam bylo vedro jako kr… a oni sami byli nerudní a neslušní. No doufám, že tam delší dobu nebudu muset.

Jdu se najíst, píďalka konečně usnula (dneska jsme vstávali po půl sedmé -huráááááá, ale byla celý den protivná - jak psala Missorka, máme režim „asi zuby“ - kdyby už jí konečně chtěl nějaký vylézt)

Gabika

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 17.01.06 13:43

Ahoj Jitko,
to je tedy pěkná pitomost. Nejsem lékař, ale o tom, že by děti měly nebo neměly jezdit v kočáru jsem opravdu nikdy neslyšela, nečetla.
Nevím, jaký je rozdíl, jestli dítě chodí doma nebo venku, kdyby DR. udala počet hodit, kolik děti mají-nemají chodit, chápala bych to, ale takhle…?
Venku děti určitě chodit mají, protože se seznamují s jiným povrchem než je doma a učí se tak rovnováze v terénu. Spíš bych maminky nabádala k tomu, aby dobře vybíraly prostor, kde dítě z kočárku vy:,–(it… ne u rušné cesty jako to děláme my:-) protože do parků to máme daleko… a ne u psích hovínek:-) Ty se docela blbě odstraňují:-)
Opravdu jinak nevidím důvod proč by dítě nemělo chodit vedle kočáru nebo úplně bez kočáru. Naopak, velice obdivuji malé děti, které capkají vedle dospěláků a hnusí se mi pohled na 4-5 leté děti, které jsou přerostlé a přesto se v kočáru vozí. A takových je v okolí k vidění spousta!
My jezdíme vždy s kočárem, výjimečně jdeme na 20 minut před dům nebo až na poštu, což je asi 100m, mám aspoň kde vozit ten nákup. Ale u nás se osvědčilo, že se chvilku vozíme, chvilku chodíme, do kočáru nasedáme někdy s protestem, někdy v klidu, a pokud jedeme, jíme rohlík, jinak je to nuda:-) Ale ne řev a protest…Gábi, lituji tě!!!
A máme nohy do Y :-) Asi po mé babičce, neteř je má taky takové, tak uvidíme, co se z toho vyklube.
Moje ségra měla nohy hezky rovné a jak jezdila od 8 let na koni, udělaly se jí do O… a pak si vyberte:-)

Mějte se

Mia

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 17.01.06 19:21

Ahoj holky,

tak jste mě s těma nohama a s chozením ven bez kočáru uklidnily. Mě to taky přišlo divný. A doktorka se mi zdá jinak dobrá.

Marcelo, to bude bezva. Nemůžeš nás přibalit do kufru:-)))). A ten let určitě zvládnete. Kamarádka lítala s takhle malou holčičkou do Ameriky a dobrý.

Jídlo - lžičky máme při krmení dvě. Jednou já krmím a druhou drží Anýz. Jenže bohužel nekrmí sebe, ale mě. A jak vypadá stoleček, nemusím popisovat. Ale snažím se jí to naučit. No, zatím bez úspěchu.

Lilo, ta kolča je dobrá. Doktor mi to s Terčou taky radil. Vyzkoušela jsem to i na sobě a fakt to hodně pomáhá.

Tak zatím

Jitka

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 17.01.06 20:04

Ahoj,
ema dneska v noci a přes den byla tak děsně protivná, že jsem měla pocit že jsem se vrátila do dob před rokem, kdy jsem měla i návaly vzteku, pak mě to děsně mrzelo a celé odpoledne jsem se jí skoro plně věnovala, sice malá byla děsně protivná a vzteklá, ale už spí, konečně, asi zuby, doufám že to rychle přejde, v noci mi vstávala dvakrát na mlíko, pak několikrát brečela fakt hustý.
S tím kočárem to dělám tak, že teda ted jak jsou ty mrazy tak vozím v kočáru, chodíme cven přes poledne tak na hodku, cíleně aby malá spala, pčed mrazy jsem chodila jen s ní sama, bez kočáru, moc se jí to nelíbilo, ale musí se cvičit.
Všimla jsem si jak jde bosky - třeba před koupelí chvilku chodí nahatá, tak víte co dělá ? má prstíky u nohou jakoby zatatý do klubíčka - nevím jak jinak to popsat, nevíte jestli je to normální ? prostě nemá prstíky natáhlý ale zkroucený, jakoby když máte malý boty, no to snad nemá :-))))
Jdu mrknout na rodinný pouta, abych se odreagovala.
Marci - upřímně závidím, pořádně si to tam užij i za nás všechny. a s tou cestou - kamoška minulý týden letěla s třemi dětmi - 7 let, 4 roky a 1 rok a s mnažou 25 hodin na havaj - pracovně od manži, zvládli to !!!!!! a teď mají havaj :-)))))
Jo a lžička u nás znamená že s tím mrská v talíři, já krmím druhou, ona nabere, otočí na sebe apod… takže taky děs.
Jo a zvěřinec - taky malá krmí z jejich misky jejich granulama, zvířata jsou děsně natěšená …
No a taky jsem ve stadiu že bych nejraději měla jen rybičky, nebo raději ani to ne, ne že bych je neměla ráda, ale mám nějaký problémy asi psychický s jedním psem - mám pocit že píská (nepíská, jen furt čekám že bude) no a pak v noci nespím a čekám jestli začne… takže hrůza, zítra jdu za dr, snad nějak pomůže, třeba mám ještě poporodní psychozu :-))))
tak pá
 Lenka

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 17.01.06 21:04

Ahoj Gábi,
Infandin už AA nepoužívá hodně dlouho… já si ani nevzpomenu jak dlouho.
Ani ty druhý kapky nebrala.
Jestli snad do půl roku? Ptala jsem se na to Dr…řekla, že není potřeba. Že z potravy toho má dost.
Vím, že jsem je v balíčku posílala kamarádce, která porodila v dubnu 2005…takže fakt jsme je brali do půl roku asi.
Fontanela asi ještě zarostlá není… my ji tedy ještě máme hmatatelnou, uvádí se, že zarůstá mězi 18-24 měsícem… takže… je to individuální jako vše.

A co jinak? Dobrý?

Mia

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 18.01.06 07:24

Ahojky.

Lenculko - tak mám pocit, že máme ty děti stejné. Teda, co se týče zlobení. Káťa se taky dostává do stádia, které jsme měli zhruba před třemi měsíci. Je protivná, všechno chce, když se něco zakáže, tak se vzteká, prohýbá a háže se na zem (to teda před tím nedělala). Pak ale na ni přijde lepší chvilka a je k „sežrání“. U nás je na to nejlepší- sedět s ní a být u ní. Jenomže to zrovna moc nejde. Nakupily se prac.povinnosti a chtěla bych to mít co nejdříve z krku.

S nožičkama si nedělej starosti - Káťa když chodila bosky, měla prstíky taky srolované. Teď teda nevím, pže nosí ponožky, občas botky.
Ale zase občas vtočí chodidlo špičkou dovnitř. Dávám na to pozor ikdyž chvíli takhle stojí a rovnám ji hned. Mé tetě to bylo nejspíše jedno, když byl bratranec malinký a jako většího už ho to neodnaučila. A nevypadá to hezky, když pak takhle „šmajdá“.

S Infadinem fakt nevím. Na roční kontrole mi dětská řekla, že K má fontanelu tak na špičku prstu a teď ji nemůžu nahmatat vůbec. Tak nevím, jestli už ji nezarostla. A jenom s tímhle se mi k doktorce nechce.
Budu muset trochu posurfovat.

Gabika

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 18.01.06 16:36

Čau holky,
poslala jsem do galerky fotky Alci a Bary. Uz je to dlouho, co tu byly naposled :o). A pro nezasvecene: „Barca dostava jidlo nekolikrat denne - co hrdlo raci!“
Tak zatim,
 Bubu

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 18.01.06 18:26

Ahojky,

Jen krátce k tomu Infadinu. Mio, Vy jste ho fakt jedly jen do půl roku? Ten se snad má baštit do roka určitě /Terča ho tenkrát taky jedla/ a pak nevím. Terča ho měla jen do roka a Anetka ho na podzim dostala zase. Prý, že je teď málo slunce. Přes léto se tolik nemusí. A jak to souvisí s Fontanelou?

Zmatená Jitka

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 18.01.06 18:54

Čau holky,

tak jsem nastudovala i příbalový leták. Infadin se má jíst nejméně do 2 let věku dítěte.
Jo, teď zrovna dávali v televizi pořad o tom, jak je zdravá čokoláda. Dokonce v mlíce i snižuje i nasnášenlivost na laktózu. Tak proč kupuju hypoalergenní Bebu????? Jdu dorazit kolekci.

Papa

Jitka

 
Mmiiaa
Zasloužilá kecalka 553 příspěvků 18.01.06 19:00

Jitko,
a vidíš, mně zase Dr řekla, že sluníčka je v létě dost a teď neřekla nic. Resp. otravuje zase s tím očkováním do výzkumu, psala jsem o tom kdysi v diskuzi, kdy chtěla z AA dělat pokusného králíka.
A co se týká čokolády, je to jediná mlska, kterou mlsám, ostatní nic moc:-) A taky někdy dám trošinku AA… je to furt lepší než zelený kyselý žížaly…má svoji krabičku na mlsky a po obědě někdy dostane.
Ale kvalitní a kousíček.
Tak jo,Večerníček na obzoru a tradá dítě do pelechu…a mamka si dá svařáček…
Hezký večer
 Mia

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 18.01.06 19:04

jo, jo, ještě že tu televizi máe. už jsem taky poslala mužíkovi SMS, aby ji cestou domů koupil :o))))
Infadin Bára dojídala ještě nedávno, má skroro srostlou fontanelu (na to konto nám Dr. řekla, aby jsme „dojely“ lahvičku.....­..(?)). Teď už neberem.
 Bubu

 
lenculka
Kecalka 333 příspěvků 18.01.06 19:57

Čauvec,
holky a co to je INFADIN ? nic mi to neříká, to je vit. D ?
no ale chtěla jsem vám napsat jak jsem si dneska utopila málem dítě.
Koupeme ve vaně, většínu času jsem tam s ní, ale někdy odbíhám tak na pár vteřin, třeba vypnout čaj, nachystat plenku apod., takže vždycky špicuju uši jestli něco … a dnes něco:
odběhnu z koupelny a najednou slyším plácání tak 5 vteřin než jsem doběhla do koupelny, tam ema se snaží vydrápat z vany, nějak jí to podklouzlo a furt padala do vody. když jdem přiběhla,byla pod vodou, oči dokořán… já ji vytáhla ona nic, obrátila jsem jí na břicho přes ruku a začala mlátit do zad, naštěstí tak za pár vteřin se rozeřvala jako tur - slastný to zvuk, teda bylo to děsný a doufám že to nezanechá následky. možná mě odsoudíte ale slibuju vám a hlavně emičce že se z koupelny už nikdy nehnu ani na krok. prostě mě ukolébala do klidu a hop. ještě že to tak dopadlo, ted chodím furt koukat jestli dýchá a asi mi to zatím nedochází, mám teda furt před očima její pohloed vytřeštěný a to jak se bála nadechnout - vody se nenapila asi má ještě z plavání že má mít zavřenou pusu.
Jdu si dát hodně štamprlí a pozorovat emu jestli je OK.
Pá a hlídejte si svá zlatíčka nebot není dne ani hodiny … však to znáte.

Lenka a plaváček emulák

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 18.01.06 20:37

Ahojte holky,

jsem jen na skok..

INFANDIN - nejdéle mají jíst děti narozené na podzim, četla jsem, že do 1,5 roku (už nevím, kde jsem to četla). Je to proto, že získávají nejméně vitamínu D, nejméně slunečního záření .....
Nám jej doporučila doktorka užívat do roka a dále jen to, co nám zbylo v lahvičce …

Leni, jsem ráda, že jsi nakonec malou Emulku neutopila, zas tolik protivná určitě není! Teď vážně, jsem ráda, že to dobře dopadlo!

takže zdravíčko
Lila
P.S. zítra jdu s Tomem k zápisu, mám toho plnou hlavu.....

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 19.01.06 18:20

Ahoj Lilo,
jak to Tom zvládl? A ¨jakou školu jste nakonec vyrali?
 Bubu

 
BeJitka
Kecalka 241 příspěvků 19.01.06 22:21

Čauky,

Lenculko, úplně mě polilo. Ještě, že to tak dopadlo. To je hned. Ty děti jsou k neuhlídání. Taky nejsem při koupání v koupelně pořád. Taky odbíhám. Ach jo. No už na to nemysli, už je to pryč. A dobře to dopadlo.

Lilo, držím palečky, abyste dobře dopadli. Ono ale máš v každé škole nějaký problém. Terča měla na učitelky zatím docela štěstí. Teď tedy myslím 1. stupeň. Aspoň já si to myslím a byla jsem docela spokojená. Jenže jiná mamča jejích spolužáků by řekla něco jinýho. Mě ty učitelky vyhovovaly a snad i něco naučily. Ale jak říkám, co mamča, to jiný názor. Ono taky hlavně záleží, jak si padnou do oka. Terča měnila školu /tu její po druhé třídě zrušili/ a s novou učitelkou se rok dávaly dohromady. Ale pak to zase bylo dobrý.

Tak zatím

Jitka

 
GabikaD
Kecalka 444 příspěvků 20.01.06 13:28

Ahojky.

Lenculko - úplně mi zatrnulo, když jsem četla tvou příhodu. Hlavně, že všechno dobře dopadlo a malá je OK. Já teda od K neodbíhám, když koupeme, to raději pořvávám na muže, aby přinesl to a jěště tamto. A když koupu sama, tak začínáme koupat až si všechno nanosím. Ale K už sebou parádně flákla ve vaně po sprchování.
Nevíte, kde se dají sehnat ty protiskluzky do vany?

Lilo - jak dopadl zápis? Vzpomněla jsem si na tebe, když v TV dávali reportáž o letošních zápisech a do kamer nakukovali netrpěliví a natěšení budoucí prvňáci.

Včerejší hlídání dopadlo dobře. Dokonce Kaťu podezřívám, že je s „tetou“ raději než se mnou. Včera se jí moc domů nechtělo. A to tam byla 5 hodin. Jaká bude až ji budu vyzvedávat jednou ze školky nebo jeslí, ani domyslet. Myslímsi, že jí vyhovuje možnost hrát si i s jiným dítětem. Občas se přistihnu, jak přemýšlím, co by bylo kdyby byly dvě, nebo dva. Kdyby „někde cestou“ nezmizelo to druhé embryjko. Ale to by můj život byl úplně jiný a děti mi nehlídala jiná teta.

Moc přemýšlím - z hladu. Jdu si ohřát jídlo a jestli vybude čas, tak juknu večer.

Gabika

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 20.01.06 21:27

Nazdárek holky,

Gabčo - také se mi zdá, že je Petřík spokojenější, když je doma další dítě - brácha Tomík. Někdy u nás jsou děti 4. To je pak šrumec. Maláči mají o zábavu postaráno (Petr 15m a Lucka 16m) neboť pozorují a napodobují své starší sourozence (5 a 4 roky). Alespoň má máma chvíli pokoj a nemusí vymýšlet nové hry… no, zase musím hlídat, aby se děcka nepřizabily. Když jsem měla jen Toma, tak se se mnou doma nudil, vidím to teď s Petrem. A také jsem si tenkrát představovala, co kdyby byl dvojčetem.....

zápis - jsme zapsaní na nejbližší ZŠ, je naproti školce, velká výhoda! Učit první třídu bude jedna učitelka, na kterou jsem se byla podívat v hodině. Je fajn, děcka ji mají rády, rodičové jsou spokojeni a také něco naučí. Od jejích dětí jsem se dozvěděla, že pořád dělá legraci, naposledy omdlela z legrace před tabulí …
Tak jsem nechala zapsat Tomíka k ní do třídy. A uvidíme, jak si padnou vzájemně do oka…byla by to výhra!

Tak zatím pá
Lila

 
Lila002
Ukecaná baba ;) 1719 příspěvků 23.01.06 10:17

Že bych přehlédla nový deníček?

 
Bubu
Ukecaná baba ;) 1005 příspěvků 23.01.06 18:23

Ahoj holky,
poslala jsem nový deníček

Bubu

Vložit nový komentář