Znát pohlaví miminka

Těhotenství

Deníček o tom, jaké to je dlouho nevědět pohlaví miminka a jaké překvapení to nakonec může být. Můj poslední deníček byl o tom, jak se nám podařilo vytvořit malinkého živočíška. Dnes jsem už ve 30. týdnu těhotenství a ráda bych vám napsala o tom, jak se u nás několik měsíců řešilo, zda je v bříšku holčička nebo chlapeček.

Nejprve musím říct, že kam paměť mé babičky sahá, v rodině z matčiny strany se rodily jen samé holky. Já a má starší sestra jsme tedy měly odmala jasno, že budeme mít holčičky. Jaké to bylo překvapení, když nám sestra oznámila, že čeká chlapečka. Dělalo jí celkem problém, se s tou zprávou srovnat. Když otěhotněla naše sestřenice, hned si pořídila krásnou růžovou výbavičku a ejhle – zase kluk. Tento rok jsem neotěhotněla v naší rodině jen já ale také má sestra, a to dokonce ve stejném měsíci. Všichni netrpělivě čekali, až se dozví, co to nosíme. Sestra čeká opět chlapečka a já?

Mé vnitřní pocity

Odjakživa se vidím s malou holčičkou s copánky, vidím se, jak s ní peču cukroví, jak si spolu zpíváme, jak si povídáme o holčičích věcech, jak jí kupuji pěkné oblečení, jak si v klidu kreslí a pomáhá mi vařit a tak. Jak jsem uviděla ty dvě čárky na testu, přikázala jsem si představovat si všechny ty věci i s chlapečkem. Takže když jsem šla do knihovny, představovala jsem si, jak tam jednou půjdu se svou holčičkou půjčit jí nějakou pohádkovou knížku a hned na to jsem si to samé představovala s chlapečkem. Tím jsem se dostala po pár týdnech do fáze, kdy už preferování holčičky nebylo zdaleka tak silné. Začínalo mi být docela jedno, co to bude. Ale jeden červíček furt hlodal. U holčičky jsem si byla jistá, že to zvládnu na jedničku – sama jsem přece holčička, vím, co holčičky potřebují v předškolním věku, na ZŠ i v pubertě. Jsem si jistá, že by holčička byla v naší rodině šťastná. Ale chlapeček? Kluci mají úplně jiné zájmy, než mám já, a můj partner není typický chlap, takže ani tam moc náš syn nepochodí. Měla jsem silný pocit, že kluk s námi šťastný nebude, protože nebudeme schopní naplňovat jeho touhy a potřeby.

Postoj rodiny aneb odhadování pohlaví dle starých pověr

Má rodina netrpělivě čekala, až se dozvíme, kdo je ten černý pasažér, kvůli kterému jsem poznala všechny záchody v okolí. První ultrazvuk, který to mohl odhalit, odhalil to, že v bříšku je velký stydlín, který si to místečko důkladně schovává. Další ultrazvuk byl až za 5 týdnů, a tak celá rodina začala odhadovat, co to bude. Babička vypátrala teorii stáří krve a předpověděla holčičku, druhá babička sledovala, jakým potravinám dávám přednost a předpověděla taky holčičku, kamarádka mi koukla na tvar břicha a řekla, že to bude určitě holka, má sestra sondovala, kolik dnů uběhlo od milování do ovulace a řekla, že to bude holčička, mně se zdály o holčičce sny, podle čínského kalendáře by to měla být holčička. Někteří si byly svým předpokladem tak jistí, že začali kupovat růžové věci. Já jich pár taky koupila, ale zaměřila jsem se hlavně na neutrální barvy. Jak se mi začalo zdát o holčičce, byl můj těžce vybudovaný neutrální postoj k pohlaví ten tam. Musela jsem to vědět, abych nebyla zklamaná. Přítel žádné preference neměl – jak jsem ho za to obdivovala!

Odhalení

Na dalším ultrazvuku byla pupeční šňůra mezi nožičkama, což mi zhatilo nákup nádherné růžové výbavičky na Aukru. Jméno pro holčičku jsme měli dávno vybrané – krásné jméno, které se všem líbilo. Poté, co jsme prošli kalendář podvacáté křížem krážem, jsme zjistili, že se nám nelíbí vůbec žádné klučičí jméno. Rozhodli jsme se, že už se tím nebudeme trápit a počkáme, co nám řekne 4D ultrazvuk ve 26. týdnu. Když jsem uviděla toho našeho broučka ve 4D, rázem jsem ho milovala. I kdyby to byl ufonek, dala bych za něj klidně život. Byl to ten nejúžasnější pocit, co jsem kdy měla. Prostě zázrak. Ve mně je malý roztomilý človíček, který si mne očíčko, otevírá pusinku a usmívá se. Na pohlaví jsem se zeptala, aby tedy bylo jasno, ale bylo mi to v tu chvíli tak jedno jako nikdy předtím. Je to chlapeček! Byla jsem štěstím bez sebe a měla jsem co dělat, abych se před doktorem nerozbrečela štěstím. Cože? Já? Já a takhle šťastná z toho, že to je chlapeček? Cestou domů jsem dojetím brečela :)

Následky

Všem jsem nadšeně ukazovala fotky a video toho našeho malého štěstí, všem jsem to hned telefonovala. Nikdo nechápal jak to, že jsem tak šťastná, když je to kluk. Ten den jsem vzala všechno neutrální oblečení z druhé ruky a hodila to do pračky. Po hodině když pračka doprala, jsem ke svému překvapení vytáhla růžové dupačky, růžový bryndáček, počkat! Všechno je růžové! Prala jsem to pak ještě 4× se solí, s mýdlovými vločkami, s větším množstvím pracího prášku – růžové to je furt. Připletl se mi tam mantinel s červeným lemem. Budu vypadat jako matka co se nesrovnala s tím, že má chlapečka a rve ho do růžového oblečení – tak to tedy ne! Růžové jen na doma, na ven je potřeba koupit oblečení nové! A co to jméno? Přítel prohlásil, že mu budeme říkat Junior. Čím víc jsme ta jména procházeli, tím míň se nám líbila. Ta, která byla hezká, vůbec nešla dohromady s příjmením. Celá rodina se snažila jméno vybrat, ale bez úspěchu. Během jednoho takového dohadování jsem řekla, že se mi líbí jméno Albert a kupodivu se líbilo všem. Přítel byl z toho několikaměsíčního vybírání jména už tak vyřízený, že by mi s radostí odkýval i Adolfa, a tak bylo rozhodnuto.

Slovo závěrem

Pro ty, kteří stejně jako já chtějí znát pohlaví co nejdříve, mám jedno doporučení – počkejte si na ten 4D ultrazvuk ve 26. týdnu. Jsem si jistá, že u předchozích ultrazvuků, bych tu zprávu takhle nadšeně nepřijala. Sice 4D ultrazvuk není zadarmo, ale když už tam vidíte, že má nosánek po vás a pusinku po tatínkovi, tak vám už na pohlaví prostě ani trošku nezáleží.

Hodnotilo 23 lidí. Score 4.6.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
Peťka111
Kelišová 5038 příspěvků 27.11.12 12:21

Lynette :D krásnej deníček :lol: ten se ti povedl :palec:

 
Mičule
Kelišová 5485 příspěvků 27.11.12 12:33

Lynett- krásný deníček! :palec: Bertík u vás bude jistě šťastný! :srdce:

 
Lili5
Echt Kelišová 8628 příspěvků 27.11.12 12:55

Krásně a upřímně napsané!!!

Ps. oblečky hoď ještě vyvřít do odbarvovače :-)

 
Anonymní  29.11.12 04:27

Já neznala pohlaví ani u jednoho a vždy jsem to rozdýchala na sále. Když mamka po porodu uvidí nu „vánočku“, tak je ji jedno jestli je to kluk nebo holka, je to nový život, zázrak, co rostl 9.měs. pod srdíčkem a člověk je šťastný, že v dnešní době je mimi zdravé (když to vidí kolem dokola).

 
Lynette
Echt Kelišová 7673 příspěvků 29.11.12 07:03

@Peťka111 @Mičule @Lili5 To jsem ráda, že se vám deníček líbí. :D

 
andreiika
Závislačka 4672 příspěvků 29.11.12 08:17

Hezké ;) Já u první dcery byla na odběru plodové vody a nenapadlo mě nechtít to vědět. Teď když jsem byla podruhé těhotná s novým partnerem tak jsme si oba úplně shodně řekli, že se necháme překvapit. A to překvapení na sále bylo moc krásné.

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 29.11.12 08:28

Moc hezký. Já si nenechala ani u jednoho prcka říct, co čekáme a že to byl někdy boj, to nezjistit. Pracovala jsem na gyndě, tak jsem si u prvního dělala ultrazvuky sama:) a naštěstí to bylo stydlivé miminko :) Od začátku jsem měla pocit, že to bude kluk, i jméno jsme pro klučíka měli vybrané snáz než pro slečnu a máme prvního kluka. U druhého jsem měla pocit, že to bude holčička, i těhotenství bylo úplně jiné, ale říkala jsem si, že to je přání otcem myšlenky a máme holčičku:)
A je fakt, že ta chvilka na sále, kdy nám řekli, co mě to okopávalo, bylo to krásný:)

 
Lynette
Echt Kelišová 7673 příspěvků 29.11.12 08:32

@zzuzzinda Ty jsi měla štěstí, že jsi dostala to, co jsi očekávala. Já četla o případech, kdy to na sále ty maminky třeba oplakaly, protože si byly jisté holčičkou/chla­pečkem a nakonec to bylo něco jiného. To jsem nechtěla.

Příspěvek upraven 29.11.12 v 08:35

 
JuliKo
Kecalka 454 příspěvků 29.11.12 08:42

Krásný děníček! Přesně takhle jsem byla přesvědčená o tom, že budeme mít kluka a i jsem si ho tam někde uvnitř moc přála a hlavně tchánovi, který byl snad víc netrpělivý než já a ono ejhle. Holčička už od prvního pokusu zjišťování pohlaví. Ten jsme ve fázi, kdy nemůžeme vybrat to jméno :mrgreen:

 
JuliKo
Kecalka 454 příspěvků 29.11.12 08:43

Krásný děníček! Přesně takhle jsem byla přesvědčená o tom, že budeme mít kluka a i jsem si ho tam někde uvnitř moc přála a hlavně tchánovi, který byl snad víc netrpělivý než já a ono ejhle. Holčička už od prvního pokusu zjišťování pohlaví. Ten jsme ve fázi, kdy nemůžeme vybrat to jméno :mrgreen:

 
Miš-El
Závislačka 3067 příspěvků 29.11.12 08:45

Krásnej deníček a gratuluji ke klukovi. Já to měla naopak. Nedokázala jsem si představit, že bych měla někdy holku, čančala ji do růžového, měla v pokoji vymalováno růžově apod. No a v 8týdnu těhotenství jsem to tak nějak vycítila sama že tam není kluk ale holka. Tedka měla 9měsíců, dávám jí samé mašle, nerůžových oblečků máme v komodě velice malinko a stěnách v ložnici máme růžové medvídky :D

 
Vermilion
Kecalka 312 příspěvků 29.11.12 09:21

Moc krasny denicek, krasne se cetl. Uvidis, ze kluka zvladnes. Ja to mela podobne, myslela jsem si, ze lip zvladnu holcicku, ale od zacatku tehu jsem „tusila“, ze je to kluk, pak kdyz byly prvotrimestrove celodenni nevolnosti, mi to bylo popravde uplen jedno :-) a pak se znovu ozval pocit, ze to bude kluk a ultrazvuk v 20. tydnu nam to potvrdil, navic bezpochybne, pindik byl krasne videt. Ten pocit, kdyz uz jsem vedela, co to konkretne bude, byl nezopakovatelny.
Me to moc pomohlo, trpela jsem v druhem trimestru uzkostmi a depresemi, a to, ze jsem na miminko uz mohla myslet konkretneji jako na nej, mi pomohlo.
Ja jsem treba 4D ultrazvuk nechtela, protoze jsem jednak mela strach, co kdyz to mimino bude osklive a budu se pak zbytek tehotenstvi trapit, ze ma velky nos nebo tak :-) a za druhe, prece jen tu tvaricku jsem si chtela nechat jako prekvapeni na den porodu, a byl to taky nezapomenutelny okamzik, kdyz jsem ho poprve nedockave spatrila, ten prvni pohled na nej nikdy nezapomenu, stejne tak jako ten pocit, kdyz jsme sli z toho ultrazvuku v 20 tt a ja se skoro vznasela po chodniku, ze mam chlapecka. Tehdy jsem se do nej zamilovala naraz, ale myslim, ze by to bylo uplne stejne, kdyby mi rekli holcicku, proste dostalo mimi konkretni formu a me to v one fazi tehu moc pomohlo.
Jinak nejsem zastance ruzovych holcicek a modrych chlapecku, takze jsem od zacatku nakupovala a okoli upozornovala, ze chci darky v neutralnich barvach. Prijde mi to praktictejsi treba i pro pripadneho sourozence opacneho pohlavi, bezove dupacky se lip zdedi.

 
Barbulka
Závislačka 2762 příspěvků 29.11.12 09:57

Pěkně napsaný deníček :kytka:

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 29.11.12 10:41

Upřímně? Naprosto nechápu tu šílenou honbu za pohlavím :nevim: Ženy by nejradši znaly pohlaví nejlépe noc po souloži..
Vždyť stejně ať je to, co je to, je „to“ vaše. Nebo protože je to kluk ho necháte v porodnici? Zkuste se tam porozhlédnout třeba by to mímo někdo čenžnul za jiné :mrgreen:
Já to vědět nechtěla a jak krásný jsem měla překvapení na porodním sále.. i když když jsme v 7ráno valili směr porodnice tak jsem viděla čápa tak jsem si řekla že to asi bude kluk:)
Nicméně gratuluji k miminku ať je zdravé a dělá vám jen radost

 
Lynette
Echt Kelišová 7673 příspěvků 29.11.12 10:49

@evick2 nechápeš to, protože nemáš žádné preference. Ovšem když celý život žiješ v tom že budeš mít holčičku, zdají se ti o ní živé sny celé těhotenství, těšíš se až s ní budeš dělat všechny ty holčičí věci a vnitřně cítíš že je tam holčička, tak to na porodním sále může být pak celkem velký šok, když ti řeknou že je to kluk. Já být v tomhle zcela neutrální, tak si to taky nechám jako překvápko. ;)

 
Vermilion
Kecalka 312 příspěvků 29.11.12 10:55

Jinak souhlasim s tim, ze to ne vzdycky vyjde na 100%, ta predpoved pohlavi. Jednomu manzelovu bratranci - teda spis jeho zene :D cele tehotenstvi rikali, ze bude mit kluka a kdyz pak cela rodina cekala v cekarne na vysledek porodu (uz teda nevim, proc jeli tehdy do porodnice vsichni), vysla ven sestricka s uzlickem v naruci a povida: „Tak gratuluji, tak tady JI mate“, nechteli se k neteri/vnucce znat, pry to musi byt omyl, ale nebyl!! I kdyz stalo se to pred 14ti lety. Mozna ta technika od te doby pokrocila :-)

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 29.11.12 11:00

Mojí kamarádce právě taky řekl dr. holčičku no a ve 30tt že to bude kluk a s ní nebyla celý den řeč že bude mít kluka.
Přišlo mi to tak protivný až jsem se zařekla že mě to bude jedno nebo to raději nechci vědět.

 
Hřiběnka
Extra třída :D 14028 příspěvků 5 inzerátů 29.11.12 11:06

Já mám od začátku pocit, že to bude kluk :D A musím říct, že do představy holčičky se musím nutit :) Budu mít radost, když to bude holčička, opravdu ano, jen mě to překvapí, protože ten vnitřní pocit je neodbytný :)

 
Ajuše
Ukecaná baba ;) 1201 příspěvků 29.11.12 11:11

Pěkný úplně jsem si vzpomněla na sebe. Taky jsme měli stydlína a taky to pořádně rozlouskl 4D ultrazvuk. Akorát s tím rozdílem, že mě všichni prorokovali kluka, jméno jsme měli pro kluka a nakonec máme krásnou holčičku. Jo a výběr jména u nás probíhal obdobně. :)

 
Lynette
Echt Kelišová 7673 příspěvků 29.11.12 11:15

@evick2 To chápu no. Mně to přijde vůči tomu cvrčkovi nefér - je tím čím je a máma by neměla být smutná i když se jí přání ohledně pohlaví nesplnilo. I proto si myslím, že je lepší to vědět dopředu. Lepší zažít šok při kontrole a mít šanci naladit se na chlapečka/ holčičku několik měsíců před porodem, než zažívat šok na porodním sále. Sestra z toho byla taky ten den špatná. Pak to ale přijala a před porodem už se na chlapečka těšila a teď když byla podruhé těhotná zase preferovala chlapečka. :D

 
Naima  29.11.12 11:38

Vždycky jsem byla přesvědčená, že budu mít holčičku :). Těšila jsem se na to, jak ji budu mít načesanou, vyoblékanou, jaké jí pořídím holčičí serepetičky a bude mít růžový pokojíček. Když jsem otěhotněla, říkala jsem si pořád, hlavně ať to není chlapeček a vybírala jsem holčičí jména. Nakonec se ukázalo, že čekám dvojčátka a bohužel jsem postupem času přišla o obě. Při druhém těhotenství už jsem se jen modlila, aby bylo miminko zdravé a pohlaví jsem neřešila. Ale podvědomě jsem si říkala, že je to určitě chlapeček - a chlapeček to je. Po potvrzení na UZ jsem byla nadšená, možná někde úplně ve skrytu duše se jednou ozvalo, škoda, že to ta holčička nebude - tak možná na vteřinku. Teď jsou mu už téměř 3 měsíce a neumím si ani představit, že bych toho báječného klučíka neměla a měla místo něj holčičku :srdce:. Jak tu zaznělo - chlapeček nebo holčička nebo ufonek - pořád milované děťátko.

 
macik33
Stálice 68 příspěvků 29.11.12 11:44

No, mě asi za to, co řeknu nebudou mít některé z vás rády, ale já chtěla jen a jen holku. Nikdy jsem nebyla moc na děti (ne, že bych je neměla ráda, ale prostě nejsem zrovna rodinný typ) a když už, tak jedině holku. I manžel si holku moc přál. Všichni se mě ptali, co budeme dělat, když to bude kluk, tak jsem říkala, že mu necháme předělat pohlaví. Samozřejmě, že bych to neudělala, ale asi bych s ním neměla takový vztah, jako s holčičkou. Proto jsem strašně moc šťastná, že nakonec se nám podařila holka.
A s barvama oblečení? Většinu věcí máme zděděných po klukách, takže nemít dcera naušnice, tak podle barev oblečků ani není poznat, že je holka :P

 
FreeLady12
Nadpozemská drbna 26171 příspěvků 29.11.12 13:50

Zlatíčko naše.. super deníček… přijde mi, že jsem ho mohla psát i já. S tím rozdílem, že jsem 29tt a pohlaví stááále nevíme :zed:

 
Mefista
Povídálka 26 příspěvků 29.11.12 13:55

Moc pěkně napsaný deníček! Taky jsem vždycky představovala, že budu mít holčičku, ale už na začátku těhotenství jsem tušila, že to bude kluk, a taky jo. Pamatuju si, že když mi to doktor oznámil hrozně jsem se smála, byla jsem šťastná a děsně jsem se na něj těšila. Do budoucna plánujeme druhé dítko a klidně bych brala zase kluka :).

Na růžový oblečky zkus Savo perex. Jednou jsem obarvila úplně nový bodýčka a tímhle jsem je zase vybělila. Nejdřív jsem se bála, aby se nerozpadly, ale v pohodě ;)

 
soldi
Neúnavná pisatelka 17165 příspěvků 29.11.12 13:55

Velmi pekny dennik, som sa pobavila :D

mam kamosku, ktora ma chlapca a nechce ziadne dasie deti, lebo co ak to bude zase chlapec. ze ona chalana nechcela a proste to riskovat uz nebude.
tak toto vazne nechapem. :think:

ale jemnym preferenciam uplne rozumiem :P

 
mejdylko
Extra třída :D 11304 příspěvků 29.11.12 14:09

Já jsem se pohlaví dozvěděla až na 33. týdnu.. chlapeček. Do té doby mi dr. tvrdil, že tam nic nevidí, takže to asi bude holčička. Přítel si ji vysnil, tak už vymejšlel jména a na 33. týdnu mi dr řiká: tak vidím varlátka. A bylo po snu. Máme kluka jako buka a já jsem ráda. Ale přítel mi pořád říká, že si za 3 roky půjdem pro holčičku. Nepůjdem. Zatím to na další dítě jentak nevidím a nechce se mi. :)

 
lucka83
Hvězda diskuse 46085 příspěvků 60 inzerátů 29.11.12 14:39

Krásný deníček :potlesk:
Nám to řekli ve 13.týdnu, že čekáme chlapečka a pak ve 20.týdnu nám to jen povtrdili a nikdy by mě nenapadlo si to nenechat říct, manžel byl moc rád že čeká chlapečka a že v rodině je zatím jediný vnuk :P, vnučky mají dvě :P od manželovýho bráchy.
Hlavní je aby to bylo zdravé :hug: :hug:

 
ashlee  29.11.12 15:04

Gratuluji k chlapečkovi :kytka:.
Tak ja mam prvniho syna a druhy bude holka, ale počitala jsem s tim že to bude zase kluk, manžel ma v rodina same bratrance.jen dve sestřenice.
Ve 21tt nam v prenatalu na velkem ultrazvuku řekla dr. že budeme mit holčičku, taky pujdem na 3D/4D ultrazvuk ve 26tt.

 
kandyta
Kecalka 133 příspěvků 29.11.12 19:36

Jeeee, to je krásný :)) moc gratuluju..
Já si moc přála chlapečka a všichni mi tvrdili, že to bude určitě holčička. Nikdo o tom nepochyboval. A já zas nepochybovala o tom, že to bude chlapeček.. Nu, čekáme holčičku :) a už brzy vykoukne na svět..Ale jsem za to štěstíčko moc ráda..

 
Bjedrunka
Závislačka 4262 příspěvků 29.11.12 20:03

Moc ti děkuji za krásný deníček. Brečím tady jak mimino :,(
My jsme s manželem vždycky mluvili o miminku jako o Markétce. Oba jsme vždycky chtěli holčičku. Přesně jako ty jsem si představovala, co všechno spolu budeme dělat, vybírala jsem jí ty nádherné oblečky v obchodech…
Když jsme zjistili, že čekáme miminko, pojmenovali jsme ho Dáreček, ať je to kluk nebo holka. Ale stejně jsme si pořád mysleli na tu holčičku… Jenomže on ten náš Dáreček má pindíka. Na ultrazvuku byl roztomilej, snažím se mu říkat vybraným jménem a vím, že ho miluju, že bych za něj dala všechno. Ale když vidím ty růžové věcičky a šatičky pro malé slečny, mám slzy v očích, protože vím, že je nemůžu koupit…
Moc ti děkuji za krásné povzbuzení. Zkusím tvoji metodu a doufám, že mě brzo růžová nechá naprosto chladnou.

 
zzuzzinda
Kecalka 271 příspěvků 29.11.12 20:34

@Lynette Mě by to bylo úplně jedno, ať by to bylo cokoliv:) Stejně bych s tím nic neudělala:) A navíc, znám dost případů, kdy se rodiče těšili na holčičku a u porodu vy koukl klučík a naopak:) To pak musí být šok:)

 
klara123
Ukecaná baba ;) 1505 příspěvků 30.11.12 10:06

Moc krásný deníček, jsem si úplně vzpomněla na sebe, když jsem byla těhotná. Pohlaví pro mě nebylo nijak zvlášť důležité, ale chtěla jsem si pořídit výbavičku v barvě. Celé těhotenství se mi zdálo o klukovi, vybírala jsem jen klučičí oblečení, všichni tipovali kluka… a hle, na UTZ byla holka :mrgreen: Milé překvapení :kytka: U příštího mimča si to možná nechám jako překvápko :srdce:
Hlavně vám oběma přeju hooodně moc zdraví :*

 
Siisule
Kecalka 407 příspěvků 30.11.12 10:21

Parádní příběh, gratuluji k chlapečkovi :potlesk: Jinak do malých oblečků rychle vyroste, většinou je stejně schovanej v kočárku, kde není vidět, co má na sobě a pak budeš moct dokoupit novou „modrou“ garderobu :-) Jinak jedna naše známá si nechala říct pohlaví míma, řekli ji, že bude mít chlapečka a když na ně na porodním sále vykouklo děvčátko, tak se známá přiznala, že byla naštvaná… takže za mě- nechat se překvapit do poslední chvíle :-)

 
vantili
Kecalka 229 příspěvků 30.11.12 13:03

@evick2 souhlasím s tím, že honba za pohlavím je pošetilost, já preference taky neměla, ale vědět jsem to chtěla. Proč? Když jsem se dozvěděla pohlaví, přestalo to být anonymní miminko :o)) Mohla jsem ho oslovit jménem a všechno mi rázem připadalo tak nějak skutečnější :o)

 
feésM
Ukecaná baba ;) 2367 příspěvků 30.11.12 17:52

Moc krásný deníček :potlesk: a úplně autorku chápu :) já sice nikdy neměla představy o holčičce nebo klučíkovi, ale když jsem zjistila, že se nám konečně podařilo, tak jsem byla nějak tak vnitřně přesvědčená, že budeme mít malýho chlapáka. I když pro mě bylo nejdůležitější ať je miminko zdravé, tak jsem pohlaví určitě taky chtěla vědět, abych mohla začít na toho našeho kloučka nakupovat. a pořád se nám to nechtělo a nechtělo ukázat, pak se ukázalo a hle - holčička :lol: a v tu chvíli jsem taky byla šťastná jak blecha a chvílema jsem pak měla i strach, aby ta naše princezna nakonec přece jen neměla toho pindíka :-D tak uvidíme, stoprocentně to není jisté nikdy, ale ať už holka nebo kluk, hlavně, že budeme mít zdravá miminka. Jinak jsem někde četla, že překvapení co se týče pohlaví si mají nechat opravdu jen ti, kteří jsou jasně přesvědčení, že jim je to jedno. Pokud má některá maminka nebo tatínek silné přání a představy o tom jestli holčička nebo klučík, tak je asi lepší se na ten opak připravit. Ten malý tvoreček si opravdu nezaslouží, aby to první, co ho přivítá na svět bylo zklamání. Přejeme zdravé a šťastné miminko :kytka:

 
Petulka II
Zasloužilá kecalka 967 příspěvků 01.12.12 09:09

Náádherné fakt :jazyk: :jazyk: :srdce: :srdce: :srdce:

 
Zabka-kvak
Ukecaná baba ;) 1504 příspěvků 10.02.13 19:49

Hoj Lynette:-) Krásný deníček:-) Albert se moc líbí mojí mamce - říká, že by mu říkala Bertíku. U nás Albert neprošel, tak to bude Richard nebo Aneta (zatím). Mám takový dojem, že pohlaví si nenechám říct vůbec, počkám s tím až do porodnice. Gratulace k chlapečkovi!

A propos: Holky, pamatujete na doby, kdy jsme vyhlížely //? Bylo nám úúúúplně jedno, jestli to bude holka nebo kluk:-) Mě je to tak nějak jedno pořád. Chtěla jsem vždycky holku (jak píše Lynette - u holky jeden ví, co má čekat…). Pak jsem poznala svého muže a řekla jsem si, že by bylo úžasné mít kluka, aby mohl být jako on. No, a teď je mi to úplně jedno.

 
Lynette
Echt Kelišová 7673 příspěvků 11.02.13 17:08

@Zabka-kvak Jo na to si pamatuju moc dobře. :D A brala jsem to stejně jako ty - že vlastně bude po příteli, takže budu ráda i za chlapečka. :pankac:

 
babanci
Ukecaná baba ;) 1528 příspěvků 30.11.15 20:19

My budeme mit holčicku. Po třech dcerách druhá vnucka a jsme sťastni. Jsme na holky ujetí. :D.

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama