Proč může být matka úspěšnou manažerkou?

Rodičovství

Dokáže to každá z nás. Řídit chod velké nadnárodní společnosti. Jako chlapi. Kteří tvrdí, že ženské na to nemají. Jestli myslí buňky, nebo sílu, nebo to v kalhotech .... Nevěříte? Je to dokázané.

1. Matka umí natáhnout čas. Nějak. Je osm a v půl devátý musí být u lékaře. Jeden potomek se válí ještě s plínou a pyžámkem pod postýlkou, druhý vyžaduje snídani. Není jasné jak, ale dokáže to. Bude tam.

2. Matka umí vymyslet a rozdělit práci těm, kteří ji nemají. U toho doktora je totiž fronta a děti se nudí. Vymyslí, že to starší bude to mladší vozit v kočáře a tvářit se, že je sanitka, která veze bouračku na traumačku.

3. Matka umí využít potenciál budoucích pracovníků společnosti. Ke svým dětem postupně zapojí cizí děti, jejich rodiče, procházejícího skutečného řidiče sanitky a posléze i sestru a lékařku z ordinace.

4. Matka umí rozeznat, co je podstatné a co zcela nepodstatné. Lékařka konstatuje, že když 14 měsíční dítě ještě neběhá, bude asi třeba začít chodit na rehabilitaci. Matka se usmívá a přemýšlí o tom, kdy naposled běžela, když dobíhala autobus. A nemůže si vzpomenout.

5. Matka umí být mistrem diplomacie a vyjednávání. V rámci dodržení zdravého jídelníčku sice po návratu z pediatrické přednášky uvaří zeleninové rizoto, s klidem ho ale poté vyhodí a nabídne dětem zcela nezdravou sekanou s kečupem. Pořád lepší, když jí vůbec něco než že dobrovolně drží hladovku. Je mistrem odpovědí a „výmluv“, proč své dítě krmí nezdravě, proč vyhazuje jídlo, proč není v ledničce nic k jídlu a kam zmizela z účtu poslední výplata.

6. Matka umí mnohem víc, než člověk pyšnící se státnicemi z pěti světových jazyků. Matka čte myšlenky. I v cizí řeči. Občas totiž má pocit, že ten trpajzlík, který vzešel z její krve, nemůže být z této planety …

Hodnotilo 3 lidí. Score 5.0.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
BohunkaP
Extra třída :D 14405 příspěvků 27.09.10 08:28
:potlesk: :potlesk: :potlesk:
 
Bayuska
Neúnavná pisatelka 17040 příspěvků 27.09.10 08:30

Super, vtipně napsáno.
Hned po mateřské se jdu hlásit na manažerský post :palec:

 
DanMaj
Echt Kelišová 8410 příspěvků 27.09.10 17:29

Tohle nemá chybu :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

 
Hodaka  27.09.10 18:03

Super napsané :lol:

 
ankasz
Kelišová 6267 příspěvků 27.09.10 20:35

:palec: skvělé :potlesk:

Příspěvek upraven 27.09.10 v 20:36

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama