S miminkem na chůdách

O životě

Berte to sportovně! Rozhodla jsem se dodat odvahy maminkám, které by se z nějakého důvodu dostaly do podobné situace jako já.

Byla to příležitost, jak konečně vypadnout z domova a užít si trochu sportu. Týden na horách s přáteli měl být krásnou dovolenou, kterou ovšem zkrátil ošklivý úraz kolena.

Je začátek března. Na Šumavu jsem se strašně moc těšila, protože v Železné Rudě bydlí brácha, se kterým se vidíme tak třikrát ročně. Byla to paráda. Jela nás celá parta, čtyři rodiny, já, ségra a společní přátelé. Takže jsem se už moc těšila, že si poklábosíme o dětech, vzájemně si je pohlídáme při lyžovačce a večer vyrazíme s partnery na romantickou večeři. První dva dny probíhaly fantasticky, ale pak přišel den třetí a ten je jak známo kritický.

Ten den se prudce oteplilo. Ráno byla sjezdovka ještě krásně urolbovaná, takže jsem směle řezala zatáčky a užívala si čerstvého vzduchu. V poledne začal být sníh od sluníčka velmi morký a těžký, takže se do něj lyže bořily jako do šlehačky. Jela jsem už asi patnáctou jízdu a užívala si slunečného počasí. Pustila jsem se ze svahu dolů, asi trochu rychleji než obvykle. Najednou, ani vlastně nevím jak, spadla jsem a slyším se, jak volám: „Au, noha…“ A vidím svoje koleno otočené snad o 180°C, jak vlaje na lyži, která prostě nevypla.

Pak už to dostalo rychlý spád. Do Klatov na RTG a vyšetření na ortopedii se závěrem, že se jedná o utržený přední křížový vaz. Byl mi odsán výpotek, noha okamžitě do ortézy a měsíc s ní nehýbat. Pan doktor na mě byl velmi hodný. Řekl mi, že mi někdo pravděpodobně doporučí plastiku, ale že on by se do ní osobně nehnal. Ještě vtipkoval, že na mém místě by se namísto lyžování soustředil na jiné, příjemnější činnosti, což později mělo svou dohru.

A teď jak to probíhalo doma. Ortézu jsem nesměla sundávat ani na koupání. Doma osmi měsíční nechodící miminko. Manžel klasicky v práci a hlídání žádné. Takže jsem jako správný sportovec zkoušela improvizovat. Rozhodila jsem sítě a podařilo se mi u sousedky půjčit si francouzské hole. Na nich jsem pajdala nejdřív tréningově, později jsem již zvládala na hůl zavěsit oblečky pro mimčo nebo igelitku s odpadkama a skákala takto ověnčená venčit psa s mimčem na chůvičkách. Jinak, když jsem potřebovala něco udělat, jezdila jsem na klasické kancelářské židli na kolečkách, co máme u PC a odrážela se nohou nebo se odstrkovala rukama o zeď a nábytek. S tím se dalo v pohodě tahat za sebou vysavač, vsedě vytírat. Vařila jsem částečně vsedě a částečně na jedné noze.

Po pár experimentech jsem vysledovala, že na židli se dalo dobře převážet různé věci po bytě. Případně obsluhovat miminko. Nalákat ho k sobě, dovézt do ložnice a uložit do postýlky. Dojet si pro plenu, oblečení atd. Jediným kamenem úrazu bylo zvedání miminka na jedné noze(do vany, na přebalovací pult, do postýlky, do krmící židle). To jsem se bála, že upadneme oba. Po pár dnech zkoušení jsem si ale potrénovala rovnováhu tak, že v pozici čápa jsem později na hodinách jógy excelovala. Nakupoval teda manžel, ale jinak bych řekla, že se to dalo zvládnout. Žehlení a praní bylo bez problémů, dalo se vsedě. Blbý bylo dostat se zpočátku do vany, takže jsem se myla prostě na židli vodou z umyvadla. To bylo snad to nejhorší, ta hygiena. Kdybych byla nedej bože někdy nechodící, okamžitě předělávám vanu na sprchu. A pak spaní, dost to bolelo. Ale jinak bych řekla, že to šlo. Ve finále, když pak přijela máma s tím, že mi pomůže, bylo to spíš tak, že jsem ještě lítala kolem ní s kafíčkem.

Závěrem mohu říci, že se ortéza vyplatila. Konal se i happy end. Vše dobře dopadlo, koleno funguje a ortéza mě uchránila od operace, na kterou bych nemohla jít. Měsíc po úrazu jsem totiž s velkým překvapením na těhotenském testu objevila krásné dvě čárky!!

Hodnotilo 15 lidí. Score 4.9.

Reklama


Reklama

 Váš příspěvek
 
balestra
Závislačka 4655 příspěvků 03.12.13 04:01

;) Gratuluji. Jeste ze se to stalo kdyz mimi jeste nechodilo.

 
Aleyt  03.12.13 08:28

Jste šikulka, co všechno jste zvládla s bolavou nohou :kytka: A vůbec…hooodně zdraví :kytka: :hug: :mrgreen:

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 03.12.13 08:53

Heh a proč nešel chlap na OČR? 8o no to bylo moc jednoduché a nemohl vzniknout tenhle příběh.. :mrgreen: jsi dobrá žes to celý takhle zvládla :kytka:

 
Teres
Ukecaná baba ;) 2474 příspěvků 03.12.13 09:22

@evick2 - jsou rodiny, kde to asi tak jednodušše nejde. Dovedu si představit tucet důvodů, proč to nejdřív zkusit jinak než s měsíčním OČR. Zvlášť když je maminka takhle šikovná a z ničeho se dopředu nehroutí. Má můj obdiv.

 
evick2
Závislačka 3540 příspěvků 03.12.13 10:36

@Teres joooj vždyť v pohodě, to byl jen dotaz, nemělo to být rýpavé.. jen mě to zajímá… Však co by to bylo za příběh: dostala jsem ortézu a chlap mi doma pomohl. Konec. :mrgreen: :mrgreen:
netřeba se rozčilovat

 
Renaku
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 7 inzerátů 03.12.13 15:39

Super :palec: Jsi šikovná, žes to tak zvládla :palec:
OČR je přece jen na 9 dní ne? A navíc taky peníze a ne každý si to v práci může dovolit, takže já toto chápu.
Opět se jen potvrzuje, že žena zvládne opravdu vše :)

 
Selfi
Kelišová 5088 příspěvků 03.12.13 22:23

KRÁSNÝ DENÍČEK.. fičím k bráchovi pro ortézu a fr.hole… vypadá, že to bude dobrý prostředek k otěhotnění:)'!!!

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 04.12.13 17:44

@Selfi :lol: :lol: :lol: taky dobrý

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 04.12.13 17:45

@Aleyt @evick2 @Teres @Renaku Jinak Vám všem děkuji za krásné motivační a pochvalné komentáře (se tady červenám ) :oops: :oops:

 
Jaruschk
Závislačka 3926 příspěvků 05.12.13 13:20

Přesně tohle se mi stalo taky, ale neminula mě plastika:-( a otěhotnění se konalo až za pár let :-) Hezký den :mavam:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 05.12.13 19:11

@Jaruschk A mohu se drze zeptat, jak dlouho plastiku máš a jestli funguje?

 
bbetty
Kecalka 131 příspěvků 06.12.13 11:47

Tak to je paráda!!!Velké blahopřání k miminku! Jsi moc statečná! :lol:

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 06.12.13 14:03

@bbetty Děkuji :lol:

 
Jaruschk
Závislačka 3926 příspěvků 12.12.13 11:04

@MartinaIrena :Já zhruba 10let a už by to chtělo další, koleno vyskakuje ;-)

 
MartinaIrena
Echt Kelišová 8648 příspěvků 12.12.13 12:17

@Jaruschk Tak to je v pytli…mě na to dr. upozorňoval

 
Jaruschk
Závislačka 3926 příspěvků 12.12.13 13:24

@MartinaIrena :Jn to už je na celý život, lyžovat jezdit na kole apodobné sporty musím absolvovat s ortézou

Vložit nový komentář

Reklama


Reklama