Z deníčku malého Vrabčáka - 17.týden

Rodičovství

Tak Vánoce už odešly, i když stromeček nám tu zůstal, a máma říká, že už je nový rok. To teda nevím jak to pozná, mně to připadá pořád stejný :o)) A že prý už jsem se narodil loni !

Byl jsem poprvé v restauraci ! V neděli přijelo spousta tet a strejdů (děda má totiž 3 sourozence) a protože už je nás takhle hodně a nikam se nevejdeme všichni tak se na konci roku scházíme „na neutrální půdě“. Tentokrát kvůli mně všichni přijeli z Prahy a šlo se do restaurace, která je od nás asi 2 kilásky a je dosažitelná pěšky (jak pro koho, já se vezl v kočárku :o). Tak mě máma doma nakrmila, naložili mě do kočárku a jeli jsme. Jo, psal jsem vám, že už v kočárku nebrečím a normálně tam ležím a klidně i spinkám na zádech? Takže jsme dojeli a tam už bylo spousta tet a strejdů a máminejch sestřenic a bratranec a tak to pěkně dlouho trvalo, než jsme se vůbec se všema přivítali. Naši si objednali jídlo a klábosili s příbuznejma, já jsem byl chvíli u tety, pak u dědy a zvědavě se rozhlížel a vydržel tak asi hodinku, jenže pak už jsem začal být nevrlý a dostal hlad a tak máma honem dojedla svý jídlo a nakrmila mě. Jenže pak přišli k vedlejšímu stolu nějaký lidi a kouřili tam a to máma nesnáší (a pro miminka je to taky fuj), takže jsme se sbalili, zase se se všema rozloučili a drandili domů. Máma říkala, že je dobře, že jsme si to vyzkoušeli, protože příští neděli budou ty moje křtiny a naši pak chtěli v téhle restauraci udělat slavnostní oběd, takže se teď rozhodli, že ten oběd bude doma, abych si to já - hlavní osoba křtin - taky užil. Teda nevím, jak já si můžu užít nějakej oběd, ale je pravda, že nebudu muset odnikud odcházet a budu mít všechny pěkně pohromadě u nás doma v pohodlíčku :o).

A pak byl zase takovej zvláštní den - prý se mu říká Silvestr - kdy jsou všichni veselí a čekají do noci až přijde ten novej rok. Naši se mnou nechtěli nikam jít a tak přišli babička s dědou a tety se strejdama k nám. Máma měla strach jak to bude se mnou a jestli budu moct spinkat, když bydlíme vlastně jen v jedný (i když velký) místnosti, ale tátu napadlo, že bych mohl spát v chodbě v kočárku. Takže jsem se v obvyklou dobu vykoupal, napapal a místo do postýlky jsem šel do kočárku. Nejdřív mě chvíli po předsíni vozila máma, pak táta, pak babička a dál už nevím, protože jsem usnul jak miminko (haha, jak jinak), protože tam bylo trošku chladněji a krásně se mi spinkalo a vůbec mě nic nerušilo. Máma pak říkala, že si za mnou o půlnoci všichni přišli ťuknout skleničkou o kočárek, ale to já taky ani nevím. Asi ve dvě všichni odešli, táta s mámou si mě i s kočárkem přeparkovali k sobě a když jsem se asi ve 4 vzbudil na kojení tak mě pak máma teprve přendala do postýlky.

Na Nový rok máma riskla k obědu tradiční čočku. Sice měla strach, jestli mě pak po mlíčku nebude bolet bříško, takže mi několikrát dala při papání preventivně kapičky sabsimplex, ale přežil jsem to úúúplně v pohodě a žádný prdíky mě netrápily. Já už se totiž taky pěkně vrtím, směju se a kopu nožičkama, takže už asi dokážu prdíky v pohodě vyhnat sám. I když já na tohle nikdy moc netrpěl. Hehe, po koupání na přebalováku kopu nožičkama jak zběsilej a nakopu mámu do břicha a hrozně se u toho oba smějeme :o)) Poslední dobou se vůbec hodně směju a říkám pořád to svý „ogun“, takže naši už mi skoro neřeknou jinak než „náš malej ogunek“. A vůbec hodně žvatlám a máma si lehne vedle mě na gauč a žvatlá se mnou a oba se pak chechtáme. V leže na bříšku už se zvednu parádně na ručičky, skoro jako dělám kliky, a zvedám zadeček a už jen jen utéct. Taky se točím do strany, ale to je na prd, sotva trošku popolezu tak mě máma chytne a dá mě zpátky. Hehe, a taky mi máma předvádí jak se mám zvednout a to se zase směje táta. A taky mě učí přetočit ze zad na bříško a obráceně, u toho se sice směju, ale samotnýmu mi to ještě nejde. Pořád slintám na plný pecky, na dásničce už to vypadá jako by měl vylézt zoubek, ale už tolik nebrečím a zoubek nic. Tak uvidíme. Jo a v neděli mi budou 4 měsíce. K paní doktorce sice jdeme až za 14 dní, takže vám míry a váhu nesdělím, ale máma říká, že už budu mít asi tak skoro 7 kg.

Včera napadl sníh a když jsme šli odpoledne na procházku tak si máma vzala takovou lopatu a když byl trošku kopeček tak si na ni sedla a klouzala se a pořád mi slibovala, že za rok už se budu klouzat s ní :o)) Pak byla celá zválená od sněhu a hrozně se smála, tak jsem zvědav, jestli se mi to taky bude tak líbit :o))) A já jsem cestou usnul na zádíčkách a spal ještě další dvě hodiny v chodbě, až mě pak máma musela vzbudit na papání :o)

Tak mi honem napiště jestli je u vás taky nový rok a jak to prožívaly vaše maminky !
Papa
váš Ogunek Jíra

Váš příspěvek
Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 05.01.03 18:19

Ahoj všichni lumpíci,

u nás už je taky ten nový rok, i když já jsem ho moc s našimi neslavila - ovšem popřáno mi taky bylo hned o silvestrovské půlnoci. Moji zlatí rodičové se mnou na Silvestra taky nikam necestovali, ale pozvali si všechny kamarády k sobě domů - to vám bylo žůžo, navečer před koupáním si se mnou všichni hráli. Až když přirazila moje dvouměsíční kamarádka, síly museli trochu rozdělit :). Já jsem už od půl deváté spinkala pěkně ve svojí postýlce a kámoška vedle v pokoji v kočárku, i když dole pod námi to pěkně žilo :) Trošku jsme se probudily o půlnoci, když začaly lítat petardy, ale po popřání od mamek jsme zase poslušně usnuly a nechaly taky naše taťky vystřílet nějaké rachejtle. Na mamky ovšem byl pohled pro bohy, stály před domem, každá v ruce ten jejich konec chůvičky a pohled jako na tenise, jen nahoru-dolů (ohňostroj-chůva). Na Nový rok jsem ráno vstávala až skoro v půl deváté a mamka se těšila „jak na nový rok, tak po celý rok“, ale já jsem si žádné takové předsevzetí nedala :)))

Jinak u nás není nic moc nového - když mě táta nebo máma po:,–(í, tak už sedím úplně sama a chechtám se tomu tak, že se začnu převažovat dopředu a padám na čumáček (ale oni mě naštěstí vždycky chytnou).

Mamka se už těší na 5-ti měsíční kontrolu, protože podle oblečků jsem děsně vyrostla a podle toho, jak ji zase pobolívají záda, taky pěkně přibrala :). Narozeniny mám 12. ledna, ale kontrolovat se jdeme až 17. - den před odjezdem na hory. S těmi narozeninami je to stejně legrace, jsem o 10 dní mladší než Eden a o 10 starší než Miladin Adámek :)

Tento týden se s mamkou pojedeme podívat na tety do její práce, protože jí oficiálně končí mateřská přesně na moje narozky 12.1. a musí tam vyřídit ještě dovolenou do konce února. Což znamená, že od 1. března budu samostatné miminko, hlídané hodnou tetou. Máma bude do práce chodit jen na 4 hoďky denně a občas i zůstane doma a prý tam bude pracovat (cheche, když ji nechám). Říkala, že se jí bude stýskat, ale to mně taky… i když u té tety je to bezva a bydlí jenom kousek od nás a říká mi princezno.

No, myslím, že by to pro dnešek stačilo, pozdravujte mamky a přejeme vám hodně štěstíčka a zdravíčka v novém roce, který bude náš první celý.

Pa, Viki (za pár dní 5 měsíců) a Bublina

folyovka
Povídálka 12 příspěvků 05.01.03 18:41

Ahoj vrabečku jmenuju se Tomulka a bude mi 5 měsíců.Vánoce se mi docela líbili hlavě to jak jsem mohl sedět s mamkou taťkou,bráchou a ségrou u stolu.Oni jedli a já jsem jim do toho brebentil a smál jsem se.Potom něco zazvonilo a všichni běželi do obýváku a mě tam mamka taky přenesla.Po:,–(ila mě do sedačky a dávala mi pořád nějaké věci až se mi s toho točila hlava.Navíc si mamča dala zelňačku tak mě trošku bolelo bříško.To,ale hned přešlo,když jsem uslyšel jak mi napouštějí vanu.Byl jsem to nejšťastnější miminko a řádil jsem daleko víc než jindy.Kde se hrabou nějaké dárky.No a po koupání klasika krmení a spinkání.Maminka je teď se mě nešťastná,myslela si že mi už rostou zoubky byl jsem totiž už od začátku prosince nevrlý,nechtěl jsem spinkat a pořád jsem se budil navíc mi ani moc nechutnalo a mamka tvrdí,že mám pořád něco v pusince.Jenže zoubky pořád nikde.Ale já jsem na tom vyrýžoval.Maminka mě nechávala spinkat u sebe v posteli a já jsem si na to zvykl.Jak jinak taky.Teď mě už ani nenapadne spinkat v postýlce.Taky mi přestal ze dne na den chutnat dudlík a to jsem na něm byl dost závislý a jediné co teď chci je maminčiné prsenko.Mamka se zlobí,že v noci nemůže ani stáhnout tričko natož se otočit na druhou stranu já jsem totiž jako malý radar a jakmile zjistím,že se mi cicinek vzdaluje začnu se zlobit.Nemusím ho mít v pusince stačí mi že vím že když se otočím a zamlaskám nemusím vůbec otevírat oči a prsenko je v pusince.Tak jsem se prosím rozmazlil.Jak jsem už říkal maminka je úplně nešťastná a prossí ostatní maminky o radu.Nový rok jsem si užil.Do půlnoci jsem spinkal a potom mě probudilo to střílení a bouchání.Mám totiž jemné spaní.Nebál jsem se a ddíval jsem se s mamkou a bráchou s okna jak to tam svítí a bliká.Tátínek byl až do desíti do večera v práci tak jsme neměli žádnou návštěvu navíc mamka tam nikoho nechtěla,po předchozích zkušenostech se mnou.Nevím co tím myslela.Jé asi to že nemám rád moc lidí najednou to jsem pak mrzutý a pláču.Mám rád svůj klid.Takže spátky k silvestru,kolem půl druhé jsme si šli lehnout,ale já jsem nemohl usnout vždycky když jsemchtěl usnout něco bouchlo a to mě zlobilo a maminku taky.Pořád nadávala.Asi kolem pul třetí jsem teda usnul.Ale už teď vím že silvestra nemám rád.Na nový rok jsme šli na procházku amamka se s námi sáňkovala teda se mnou sjela jeden malý kopeček,ale byl jsem s toho dos vyhuklý.Teď v sobotu jsme byli na jedné oslavě kde bylo asi dvacet lidí.Přetrpěl jsem to ale pořád si mě přendávali z ruky do ruky a to nemám rád.Nestíhal jsem pozorovat kde je maminka a když jsem ji ztratil s očí začal jsem strašně řvát.Doma jsem ale ožil a když se mnou mamka začala dělat blbosti řechtal jsem se jako hrom.To ale skončilo jakmile mě tatínek položil do postýlky.Spustil jsem bradu a křičel jsem asi hodinu než mě maminka vzala a položila vedle sebe a tatínka.To jsem se přisasal k prsenku a blaženě jsem usnul.Jen jsem ještě slyšel jak se tatínek na mě zlobí.Nechápu,ale proč?????Papa Tomulka a jeho mamulka

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.01.03 21:10

Ahojky všici,
tak prý, že nebudem stíhat a teď už se mamka nemohla dočkat, kdy už bude novej Vrabčáček.No ono to bude asi tím, že mám už trochu svůj rytmus a mamka teď ví co bude a může si podle toho všechno rozvrhnout.Taťka ale mamku straší, ať si nezvyká, že jsem fikanej a jen tak to nenechám.No zná mě - je to chlap a my chlapi si rozumíme.....
No a o Silvestru to u nás bylo tak dobrý.Odpol jsme byli všichni u tety a strejdy na chalupě na horách a mně se tam moc líbilo.NAši ze mě byli úplně odvázaní, protože oni hory mají moc rádi a že prej budu taky horal.No to se ví…když tam se tak krásně dejchá a vůbec.Hlavně, když mě taťka nosí a nemusím chodit do těch kopců :o) No ale jinak fakt bezva.Pak jsme jeli na skok k babičce a pak hnedky domů.Tam už jsme byli sami.Taky mám rád svůj klídek a všechno, co ho narušuje, mě trochu rozhodí.Jako třeba babičky.Mám je rád…ale ony děsně nahlas mluví.Tedy spíš křičí.ALe já slyším docela dobře.Takže se na ně směju, jako že jo, že rozumím, ale ony kříčí a vejskají o to víc.Tak už nevím…já se tak snažím, ale nakonec jsem tak vytočenej, že když mě mamka už chce dát spinkat, nemůžu, pořád se budím.Mamka z toho teče a taťka nadává na babičky,že jim koupí naslouchátka nebo náplast na pusu.Chi, kdyby tak věděli.....
No ale jinak pohoda.Mamka se štěstí, že jsem nejhodnější,nej­milejší a nejkrásnější miminko a že to tak bude už celej život a nejen v r.2003.Tak ať u vás to je taky tak.TAk papa Kubík a mamka Klára

Ivik4
Závislačka 3152 příspěvků 06.01.03 02:35

Ahoj holky a kluci !
Hlásím se mezi vás! Už si na světě hovím od 16.11.2002, ale ještě jsem vás nestihl na těchto stránkách pozdravit? Mamka toho ze začátku moc nestíhala, a tak i když byla celá dychtivá vám napsat, že jsem se narodil, k internetu se nedostala. Jmenuju se Mojmír a měl jsem 3,20 kg a 52 cm. Teď už mám 57 cm (asi budu dlouhán!) a skoro čtyři kila. Mamka se bojí,že jsem moc hubeňoučkej, jenže já jsem hrozně čilej, tak asi všechno hned spotřebuju. Taky se občas naoko zlobí, protože sotva dojím, hned kakám, takže se pak mamka chytá za hlavu, z čeho pak mám tloustnout. Pan doktor mě pochválil, že prej vypadám jako spokojený miminko. Maminka je snad se mnou spokojená taky, protože moc hezky spinkám. Většinou od půlnoci do půl šesté do rána - v noci ani nepípnu, takže se s taťkou můžou hezky dorůžova vyspat. Přes den se taky snažím bejt hodnej, ale někdy je musím potrápit, aby věděli, že mě maj! Navíc už mě začíná dost zajímat svět okolo a taky jsem pochopil, že takové pochování je bezva věc, tak se o něj sem tam večer přihlásím. Ale neužívám si to chování dlouho, protože většinou se mi v tý náruči tak zalíbí, že do deseti minut zavřu očka a spím. Někdy si udělám z mamky legraci - vypadám, že tvrdě spím a sotva mě položí do postýlky, očička se mi rozletí a zase koukám na svět. Mamka vždycky povídá tátovi: Naše miminko má spát a má oči jako trnky! Je půlnoc a naše děťátko má pravé poledne a tak? A pak mě začne hladit po hlavičce nebo na kořeni nosu mezi očičkama (to úplně zbožňuju), aby mi s tím usínáním pomohla.
Mamka vyřizuje pozdrav vám všem a taky vašim maminkám, kamarádkám z ?naivního káčátka?, se kterýma si psala, když jsem se ještě proháněl v bříšku. Občas se jí ani nechce věřit, že všechno tak rychle uteklo a opravdu mě drží v náručí.
Moc vás zdraví Mojánek (7 týdnů) a mamka Ivča

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 06.01.03 18:05

Zdravime vsechna vykutalena zlaticka!!!

Vitame Mojmirka, Kubicka a Tomulku, to se nam to tu pekne rozrusta, to bude zase v novem roce zlobeni!!!

No tedy, detatka, ja jsem jen koulela ocickama, kdyz mi maminka cetla vase vypraveni o Vanocich. My je neslavime, tak o tom nic nevim, ale moooc me to zajimalo. Treba ten chlapecek jezisek. To teda koukam, on vas za jeden vecer vsechny navstivil a vsem vam donesl darecky!!! Ten musi mit ale rychlej kocarek! A pekne objemnej, kdyz se mu to tam vsechno veslo!!! A jeho maminka pak musela bejt pekne udejchana, stejne jako ta moje kdyz chce za den stihnout navstivit milion obchodu!

Tomu novemu roku taky moc nerozumim, ale zaslechla jsem maminku ze ‚loni touto dobou byla tehotna a pristi rok mozna zase‘… No tedy doufam, ze si s tim bratrickem jeste chvili pockaji, konkurenci bych nesnesla!

Predstavte si, byla u nas na tyden babicka z CR!!! Ja jsem byla tak rada, ze jsem naprosto zapomnela zlobit, no bodejt ne, kdyz jsem byla porad v jeji naruci a kdyz me nuchala 24 hodin denne!

Skvele jsme si pokecaly, tak jsem se rozmluvila, ze z toho mamca byla uplne vedle, korunovala jsem to slovy ‚baba‘ /dovedete si predstavit, co to s babickou udelalo/ a nakonec i ‚mama‘ /to se zas stestim rozplakala maminka/. Byl to tyden na ktery hned tak nezapomenu.

Jakmile babicka odjela, vse se vratilo do starych koleji, nikdo me nenosi kam se mi zachce, maminka zacina znovu hrozit s tapetovanim, tak zase musim rychle vymyslet nove lumparny at se mi poradne venuje.

Mam nove slunecni bryle! Ta mamca se uplne zblaznila, ted v lednu!!! Kdyz je v obchode uvidela a na:,–(ila mi je, vyprskla smichy a vsichni okolo se na ni otaceli /ostuda jedna/, ale kdyz me v nich uvidel tatinek /a taky se rozrehtal na cely obchod/, rekl ze je musime koupit , ze je to desne srandovni. Tak jsem jim ted prosim pro legraci! My uboha mimina musime nosit vse co na nas ty nase mamule navleknou ci na:,–(i a nemuzeme na to nic rict! Zkusila jsem aspon zanadavat miminkovstinou a strhnout je a ozuzlat /rozkousat je zatim bohuzel nemuzu, nemam cim/, vse marne. No co byste na to rekli?

Musim zde verejne zakomplimentovat Viki, ten ‚kadernik‘ Te skvele nacancal, moc Ti to na foteckach slusi! Kdyztak mi dej jeho adresu, ja uz mam tech culicku ‚na cinana‘, co tahaji pri krouceni, docela dost!!! Jsi moc roztomila holcicka a uz umis i varit, teda to koukam! Ja v kuchyni maminku pozoruji z lehatka, pri tom busim do balicku testovin /to je moje nejoblibenejsi hracka, jak vidite my miminka nejsme narocna/, a nejlepsi je to kdyz zrovna pereme, to me mamca umisti pred praci buben, ja na to koukam jak na televizi a maminka pritom vari.

Taky ted shanime jidelni zidlicku, ja uz bych rada sedala s dospelymi u stolu, byt na lehatku na zemi se mi zda nevhodne ponizujici a tak vriskam a snazim se odtud vykroutit ven jako zizala. Maminka uz na tom pracuje, ale je desne narocna, chtela by tu od Peg Perega v barve ‚zirafa‘, ale uz ji nikde nemaji, tak porad nekam vola… Ach jo. Copak ja muzu za to, ze ma moje maminka uchylku na zirafy, mne je jedno na co si sednu, hlavne at uz vidim, co to na tom stole vsechno je, co s tim provadeji a jestli to umi taky tak pekne rozpatlavat jako ja! /clovek se rad pouci/.

Co byste rekli tomu, kdybychom si sem posilali receptiky na kasicky a blivajzky? Vetsina z vas uz na to ma vek a treba to maminky oceni! Tak do toho, Viky, ty se zdas velmi zrucna a urcite jsi uz ledacos okoukala!

Moc se tesime na dalsi vase lumparny!

Eden s Ditou

PS. pokusim se sem prilozit fotku s brylemi, tak doufam, ze se mi to podari, drzte palce!

140×104 .{border:1} *]

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 06.01.03 20:20

Tak vás všechny pěkně zdravím v Novém roce a vítám nové lumpíky :o)))

Já jsem byl na Silvestra na horách v Beskydech. Bylo tam krásně a na tom mrazivým horským vzdoušku se mi úžasně spinkalo. Cesta byla docela dlouhá, přes čtyři hodiny z Prahy, ale já jsem byl hodnej, půl cesty jsem prospal a druhou půlku probroukal a propovídal a hrál si s novou hrazdičkou na autosedačku, kterou mi přinesl Ježíšek. Taky jsme zastavili u Mekáče, máma mě tam nakrmila, přebalila, s tátou se taky nadlábli a frčeli jsme dál.
Bydleli jsme v horský chalupě, bylo tam s našima spousta kamarádů a taky tři mimina a pak větší děti. Měl jsem tam i postýlku - erární, mamka mi tam akorát přivezla moje povlečení a mantinel, abych si připadal jako doma :o))) a moje hračky. Na Silvestra o půlnoci jsem spal jako pařez a ani žádný petardy mě nevzbudili. Naši slavili se známýma dole ve společenský místnosti a my mimina jsme spali v pokojích na vysílačkách :o)).
Takže tenhle výlet se mě i našim moc líbil a řekli o mě , že je to fajn, že jsem přizbůsobivý mimino :o))), taky jsem tam jezdil ve fusaku na sáňkách s tátou :o))).

V pátek jdem do poradny a na očkování, tak vám pak napíšu, jakej jsem byl hrdina :o))). Máma se hrozí tý váhy, že bude paní doktorka zas běsná, že moc přibývám, máma se snaží, abych už tolik nenabíral a v poledne už dlabu zeleninu (která mi mimochodem moc chutná) a pak už vpoledne toho mlíčka nevypiju tolik. Už musím dostávat mlíko 2 - pokračovací, protože po tý jedničce jsem měl pořád hlad. Na noc dostávám kaši, zrovna dneska jsem měl banánovou. Mě zatím chutná všechno, co mi dají, i ta zelenina, o který máma tvrdí, že je to blivajs :o))

Nemůžu už nikde na postelích zůstat bez dohledu, protože se plazím a kutálím a už bych spadnul. Koníky pasu už dávno, jsem prý strašně komickej, když jsem zvednutej na rukách a otáčím hlavou jak policajt a sleduju co se děje. U toho se děsně chechtám a ještě mi u toho většinou teče slina :o)). Máma přede mě dá zrcadlo a já když ležím na bříšku, tak se pozoruju a ječím u toho smíchy. Když mě to omrzí, tak se odrazím a lup na záda. Jinak na bříšku už umím vystrkovat prdelku a podsunovat si nožičky, takže se plazím :o))), jsem z toho pak pěkně červenej a ufuněnej, ale jde mi to. V postylce se pořád různě přetáčím a občas mě máma najde s nožičkama zaklíněnýma mezi špryclema, to pak ječím, že nemůžu nikam.Moc mě baví hrát nohama na piáno, který mám v postýlce, to mi taky přinesl Ježíšek, vydává spoustu zvířecích zvuků, hraje spousty písniček a krásně svítí - a to prosím stačí jen malinko kopnout nohou.
Taky se snažím sedět, pořád se předkláním dopředu a máma mě pořád vrací, prý to není ještě pro moje zádíčka dobrý, tak mě vždycka alespoň zapře polštářema. Ale běda, když mě někdo chce chovat a držet jako malý mimino, to úplně nenávidím.

Rozšířil jsem svůj slovník, vedu dlouhé proslovy, mezi kterýma se směju a vejskám a máma s tátou to po mě opakujou a já se je zas snažím napodobovat, to mě baví :o))), babička tvrdí, že budu brzo mluvit - ale mě je to fuk, táta zas tvrdí, že budu brzo běhat - to má asi pravdu, podle mý čilosti :o))).

Denní režim už mám pravidelný a dodržuju ho skoro pořád. Večer jdu spát v půl osmý a ráno vstávám v devět (bez probuzení!!!), nasnídám se mlíčkem, pak si hraju, chvíli sám, chvíli s mámou nebo s tátou, když je doma, v půl jedný dostanu zeleninku a pak ještě trochu mlíčka. V jednu jdu spát, spím tak do půl čtvrtý ( jak kdy, když se mnou máma cestuje (což je často :o) ), tak někdy víc někdy míň a pak se zas najím mlíčkem a pak různě až do večra do sedmi, kdy se koupu a pak dostanu kaši a jdu chrnět. Takže přes den spím všeho všudy max. 3 hodiny. Pořád spím i v mrazu na terase v kočáru, ale už mě tam máma nenechá spát 3 hod, ale po hodině mě přenese domů a nechá mě spát u přiotevřený­ho okna.

Už jsem se vypovídal, tak už končím, mějte se faajn a myslete na mě při pátečním očkování, snad nebudu hysterka :o))).

ŠIMON (v sobotu 4 měsíce) + Martina

P.S. Dito s tím vyměňováním blivajzků je to dobrý nápad. Já zatím dávám Šimonovi hotovou zeleninu ve skleničkách od Hippu, ještě se mi nechtělo nic tlepat, ale občas bych to mohla zkusit. Taky jsem si tady na netu objednala nějakou kuchařku pro mimina - „Polévky a kašičky pro nejmenší“, tak jsem zvědavá, co tam bude za recepty.

Bublina
Zasloužilá kecalka 725 příspěvků 07.01.03 16:09

Ahoj všichni,

tak mamka to nevydržela do nového Vrabčáčka a donutila mě napsat vám už dneska. Především vítáme všechny nové členy klubu (zase samí kluci, to je hrozná přesila, hehe) a děkujeme za zprávičky od věrných přispěvatelů Šimůnka a Eden.

Já sice s mamkou vařím teď skoro pořád, ale spíš to jejich dospělý jídlo, protože paní doktorka říkala, že s příkrmy není kam spěchat, když mi stačí mlíčko. Ovšem to si myslí ona, že budu furt jen na mlíku :) Máma proto udělala kompromis a dostávám příkrm zatím jenom k obědu a stejně se „dorážím“ Nutrilonem. Recepty jsou zatím tedy jednoduchý: do „První kaše“ od Milupy mi zamíchává ovoce (čerstvá jablka) nebo ovocné přesnídávky od Hippa (ňam, nejlepší je jablková s borůvkami) nebo dlabkám zeleninky od Hippa - chutnají mi všechny až na špenát s brambory - ten mi máma musela taky zamíchat do kaše. Ještě mi taky moc jede Milupa kaše banánová, i když není moc sladká, protože není přislazovaná (máma je na cukr jako pes, hehe - takže piju jen mlíčko a vodu, ale ani ta mi nevadí).

Mamča mi nechce dávat kupované ovoce a zeleninu, protože prý bůh ví, kde to rostlo a čím to hnojili, a babičkám se na zahradách letos moc neurodilo, takže mi radši servíruje „prověřené“ Hipp blivajzky. Ona totiž prostudovala asi milión knížek, kde nedoporučují ani banány (ty mi slibuje až od 6. měsíce) - ty mimochodem nedoporučuje ani jeden strejda, který pracuje na České obchodní inspekci. No, nemáme my miminka moc na výběr, co?

Jinak Šimůnku, tvoje mamka si objednala asi stejnou knížku jako má ta moje - napsala ji taková trošku „alternativní“ paní doktorka, ale nějaká inspirace se tam prý najde… hehe, pokud ovšem tvoje mamka není ten typ, co si mele doma zrní na kaši sama ;))) A abych nezapomněla, všechno nej… k narozkám - hehe, já je mám taky v neděli, ale jsem o měsíc starší.

A Eden, v těch brýlích vypadáš fantasticky, nedej na to, že se ti smějou, jenom závidějí, že máš kuráž na to, nosit takový extravagantní model. A k tomu kadeřníkovi - tím je moje mamka, ale ten bezva účes je výsledkem marného snažení o culíčka, jako nosíš ty (chachá, ani za čtvrt hodiny jsem jí ho nedovolila umotat). Teď mě ale mamka převezla, koupila mi dvě čelenky a ty jsou na hlavě cobydup… ach jo, musím vymyslet, jak se jich zbavit :). A taky ti trošku závidím to mluvení, já mám teď období vejskání, skřeků, hučení, chrochtání, zpívání a hlasitého stěžování, kdykoliv mě nechají chvilku o samotě. Umím ovšem bezvadně zvířátka - haf, gaga, meee, huuu, někdy i brumbrum, mňau, vrrr a tak :)))

Uuuuf, to jsem drbna užvaněná… přeju hezký zbytek týdne a slibuju, že zas napíšu až do nového Vrabčáčka, ať ten server nezavařím!

Pa, Viki s Bublinou

Pupina
Kecalka 288 příspěvků 07.01.03 17:32

Ahoj Viki,

vidim ze s mamkou patrite k e-miminkovskym zavislakum, stejne jako my ;))) Moje mamka te Tvoji vzkazuje, ze na krouceni culicku je dobre vlasky predem namocit /my pouzivame mineralni vodu ve spreji, je to super i na rychle navlhceni vaticky na ocicka a tak/ a ty gumicky musi byt co nejtenci, aby pak neklouzaly.

Co se tyce meho mluveni, nemas mi co zavidet, ja totiz skoro vubec nebroukam. Ted nove mnoukam pred spanim, ale jinak ‚baba‘ a ‚mama‘ rikam jen kdyz si ‚stezuji‘ / tj.neznaly pozorovatel by rekl, ze napul placu/. Proto ze mne maminka byla tak mimo kdyz jsem to na ni znicehonic vybalila :)))

Tesime se na dalsi Tve fotecky a na dalsi zpravy od vas :)) !

Eden s Ditou

Jirina
Neúnavná pisatelka 15239 příspěvků 07.01.03 19:33

Hehe, zase se hlásí mamka Jiřina aby vám s politováním oznámila, že minule nešlo o žádné nahodilé vyrovnávání hormonální hladiny, neboť menstruace už je tu zase :o((( Dokonce si oproti pravidelnosti ještě 4 dny pospíšila :o( No, aspoň to proběhlo naprosto bezbolestně (i když to je u mě normální).
Jíra opět nic nezaznamenal, nebo se tak aspoň tváří, a pije mlíčko vesele dál.
Takže se budeme muset postarat o to, abych zase měla nějakých těch 9 měsíců pokoj :o)))

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 07.01.03 20:10

Čauky Viky,

koukám, že máme podobný chutě a co se týče výběru jídla i podobný maminky :o))). Já dostávám taky banánovou kaši od Milupy, občas s jablíčkem a baštím přesnídávky od Hippu a taky mi zatím nejvíc jela ta jablečno-borůvková :o))). A zeleninku papám taky zatím jenom od Hippu, máma říká, že je to pro mě nejzdravější než kupovat nějakou nahnilou chemicky ošetřovanou zeleninu. Z tý zeleniny mi nejvíc chutná zeleninová směs a kukuřice s krůtím masem a špenát mi taky nejel, ten mi máma musela zředit mlíčkem :o))).

Šimon

frndulka
Zasloužilá kecalka 780 příspěvků 07.01.03 20:12

Haha, tak to mi už menstuujeme zas z pravidelností na hodiny podle antikoncepce, jak tomu bylo před otěhotněním :o))), takže už se nedivím… :o)))
Martina

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 08.01.03 18:42

Ahoj kamarádky a kamarádi!

Tak Vás zdravím v tomto roce! Konečně se mamka odhodlala, že napíšeme, pořád jenom čte, ale napsat nestíhá. Na její obranu musím říct, že po všech svátcích a oslavách nového roku přijeli babička s dědou z Moravy, takže vlastně nebyl čas.

Jak už jsme se zmínili v předminulém Vrabčákovi, měli jsme na Štědrý den neplánovaný program a jeli s mamkou na pohotovost, protože dostala zánět toho, z čeho mi teče mlíčko. Měla velké teploty a než ji zabraly prášky, celý den proležela. Večer už byl ale dle plánovaného programu. Seděl jsem s našima u stolu a před sebou měl šupinku pro štěstí stejně jako mamka i taťka, ale ti na ní měli ještě talíř s rybičkou a salátem. Maminka letos salát přizpůsobila mně, aby mě potom nebolelo bříško, takže byl bez cibule, kyselé okurky, ale asi to nebylo tak strašné, protože ho jedli ještě další dva dny. No a potom něco zazvonilo a šli jsme do obýváku, já jsem se samozřejmě nesl. Tam naši zazpívali takovou hezkou písničku a šli jsme ke stromečku, kde byla spousta nějakých balíčků. Táta vytáhl foťák a začal mě různě štelovat, až se mamka zlobila, ať už toho nechá než začnu brečet. A já jsem opravdu začal. Ale proto, že jsem měl hlad. Mamka se smála, že to je asi poslední rok, co dávám přednost jídlu před dárečkama. Na druhý den jsme byli na návštěvě u prababičky a pradědy a k večeru ještě u dědy a na poslední svátek u babičky. No a jak už jsem psal, o víkendu přijeli babička a děda z Moravy a ten Ježíšek už přišel opravdu naposledy.

Silvestr naši trávili doma a o půlnoci byl takový rachot, že jsem se nakonec probudil, mamka mi dala napít a zase jsem spal dál.

Dnes jsem byl u p. doktora na včeličce, tentokrát už jen na jedné. Mamka se radovala, že budu zase spinkat, ale jedna včelka se mnou ani nehne a tak sedím, koukám na telku a strašně se rozčiluju. Já se totiž nesnažím říkat slova, ale vyluzuju velkou škálu zvuků.

Abych nezapomněl mám 8,37 kg, mamka se hrozí, že už mi za chvíli nebudou stačit plíny MIDI, kterých má ještě 3 balíky. A už mě taky nechce tak často nosit a vyhazovat do vzduchu ? to mám strašně rád a děsně nahlas se u toho směju.

Viky a Eden, moc Vám to na fotkách sluší, jste velké kočky!!!
Jo, Viky, já jsem se narodil 19.8., takže jsme od sebe přesně o týden.

Mamka je taky moc pro, aby Vaše mamky psaly recepty na Vaše papáníčka, ona teda zatím přispívat nebude, protože pro ní je to zatím, jak říká, ?pole neorané?, ale právě proto by byla ráda připravená, až to přijde. Od prababičky jsem už sice dostal nějaké lahvičky s nápisem ?první lžička? ale na ty si prý ještě počkám. Já totiž neměl na hlad a na žízeň zatím nic jiného než maminčino mlíčko, do kterého mi ráno kape vitamín D a jednou týdně vitamín K.

Tak já končím, mějte se fajn, i mamka Milada Vás i Vaše mamky moc zdraví!!!

Adámek (bez 11dnů 5 měsíců)

Tony1
Stálice 83 příspěvků 09.01.03 21:00

Ahoj Martino,
moc a moc ti drzim palce na patek a budu netrpelive cekat, co o ockovani napises do pristiho Vrabcaka. Nas to totiz cekam za mesic a jsem z toho uplne vyklepana, aby to naseho chlapecka moc nebolelo a nemel nejakou bourlivou reakce. Takze mas moje plne pochopeni, drzte se oba dva a at to mate rychle za sebou! Ahoj, Mája a Toník

Milada01
Kecalka 174 příspěvků 09.01.03 21:53

Ahoj Martino!
Taky na Vás budem moc myslet a přeju Ti, ať Šimon snáší očkování tak dobře jako Adámek.
Milada.

Vložit nový komentář