Agresivita v opilosti u partnera - odpustit?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
14691
27.11.13 11:16
@Anonymní píše:
Reaguju naposled. Nechci tu o tom diskutovat, jen jsem chtěla ukázat pohled na věc od podobně postižené.

Děti -můžu mluvit jen za sebe. To znásilňování při kojení. malá byla ještě malá, takže určitě nevnímala, že se mamince něco děje. A už vůbec, že jí ubližuje tatínek. Fakt jsem se naučila ten sex tak nevnímat, že ani vy byste nepoznaly, že mám v tu chvíli „sex“.

Ten křik teď v noci - to bylo nejslabší místo. Malá se teda naštěstí nevzbudila, ale uznávám, mohla to nějak podvědomě ve spaní vnímat. Ale zase, tohle se u nás běžně neděje. Nepamatuju si, že by takhle někdy křčiel. My se prostě nehádáme. Teď to vyzní dost směšně, ale máme vlastně pohodovej vztah. A určitě hádka a křik občas proběhne v každý rodině.!!!Tím ho neoumlouvám, vím, že celkově je ta situace šílená!!!

A při sexu - svým způsobem jste nebezpečnější pro děti vy, co fungujete, ve víru vášní vás malé dítě může přistihnout. Nás né, protože vnímám celou dobu realitu, když se malá pohne, upozorním ho a on přestane, počká až je zase klid a pak to dodělá. To není teď hned si tě vezmu a co se děje okolo mi je jedno.

Jinak na venek, když mě chce před dcerou dát pusu, obejmout, vzít za ruku, nechám se. Neperu se. Není mi to extra příjemný, ale nechci, aby dcera viděla mezi rodiči boj. Zase na druhou stranu nikdy dcera neuvidí, že bych mu tu pusu dala sama od sebe já. To je negativní.

Jo a ještě jednou větou vás trochu nadzvednu - On je opravdu dobrej táta!!!

A někdo se tu ptal, co jsou důvody toho, že neodejdu - no nevím. Asi primárně nějaký ten pocit rodiny, nebýt před lidma ta rozvedená, ta týraná, nevytrhnout dceru ze světa, kterej miluje. Nebýt sama. Materiálně trochu to v tom taky asi je. Sice beru relativně dost, dokázala bych nás sama uživit, ale už je tam to ale. Jak řešit hlídání, vyzvedávání ze školky, později školy… takhle jedeme s manželem napůl…

Na každej argument proč zůstat si i já dokážu najít minimálně dva, proč nezůstat.

Třeba jednou dospěju do stavu, že odejdu. Ale né teď. Logický ani racionální důvod neexistuje.

já si nemyslím, že vaší nejslabší stránkou je to, že vás dítě přistihne. já myslím, že největším problémem je to, že Vaše dítě prostě nikdy neuvidí, jak se jeho rodiče mají rádi, jak máma jde kolem táty a jen tak mimochodem ho pohladí po zádech, jak mu dá pusu nebo on jí. to že mámě je táta fyzicky odporný. a umímš si představit až jednou přijde na to znásilňování - a časem přijde. Buď si jistá, kdyby se jenom jeden z vás dvou měl nějak prořeknout, třeba v hádce. Děti nejsou slepé ani pitomé.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
13141
27.11.13 11:17

Anonymní 2
Já čtu a jsem naprosto, ale naprosto v šoku.
Zřejmě tohle celé nějak souvisí se sebedůvěrou nebo jinak netuším, jak tohle může člověk vůbec vydržet…
Já vidím manžela ráda, sama od sebe mu dám pusu, jeho dotek je mi příjemný, cítím se u něj v bezpečí. Tohle si opravdu nedokážu ani představit.
Jen si nejsem jistá, že takový vztah je pro dceru to nejlepší. Ona to všechno vnímá, i když ty si myslíš, že ne.
Naše víry vášně se odehrávají, když dítě spí a o patro níž. Máme ho na chůvičce a budeš se divit, taky vnímám, jestli se pohnul nebo kňourá.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
káťa
27.11.13 11:20

A právě z těchto důvodů jsou, jak už jsem psala, nesmyslné diskuse typu - kolik znáte funguijících manželství atd. - protože co se jak navenek jeví, vůbec takové nemusí ve skutečnosti být.
Vsadím se, že blízcí známí této anonymní znásilňované a týrané ženy by řekli, že je to ideální manželství, neboť navenek se tak opravdu jeví a nikdo nemá tušení, že doma jí pak manžel nadáva do dě…k a ču…k a dělá se na ní a je mu úplně šumák, že ona při tom brečí… :poblion:

Možná jsem to napsala trochu tvrdě, ale mně je takových žen hrozně líto a cítím vztek, když vidím, jak jsou nešťastné a zároveň absolutně neschopné a neochotné s tím cokoli dělat, kromě tajného vyfňukání se na netu…
Vaši chlapi se k vám tak chovají, protože ve vás vidí slabocha, který si to nechá líbit a zvyšují si tak na vás své chatrné ego, protože paradoxně tito nějvětší machři a násilníci, když na ně dupne někdo silnější, si nase.rou do kalhot strachy.

V tomhle se prostě ani nedá cokoli radit, znám ze zaměstnání ženu, která po útoku svého manžela skončila na jipce a první, co udělala, když mohla mluvit, bylo stažení trestního ozznámení, protože on je jinak hodnej…
Co takovým lidem chcete radit nebo jak jim pomoci??? :zed:

  • Citovat
  • Upravit
nepř.G12
27.11.13 11:23
@káťa píše:
A právě z těchto důvodů jsou, jak už jsem psala, nesmyslné diskuse typu - kolik znáte funguijících manželství atd. - protože co se jak navenek jeví, vůbec takové nemusí ve skutečnosti být.
Vsadím se, že blízcí známí této anonymní znásilňované a týrané ženy by řekli, že je to ideální manželství, neboť navenek se tak opravdu jeví a nikdo nemá tušení, že doma jí pak manžel nadáva do dě…k a ču…k a dělá se na ní a je mu úplně šumák, že ona při tom brečí… :poblion:

Možná jsem to napsala trochu tvrdě, ale mně je takových žen hrozně líto a cítím vztek, když vidím, jak jsou nešťastné a zároveň absolutně neschopné a neochotné s tím cokoli dělat, kromě tajného vyfňukání se na netu…
Vaši chlapi se k vám tak chovají, protože ve vás vidí slabocha, který si to nechá líbit a zvyšují si tak na vás své chatrné ego, protože paradoxně tito nějvětší machři a násilníci, když na ně dupne někdo silnější, si nase.rou do kalhot strachy.

V tomhle se prostě ani nedá cokoli radit, znám ze zaměstnání ženu, která po útoku svého manžela skončila na jipce a první, co udělala, když mohla mluvit, bylo stažení trestního ozznámení, protože on je jinak hodnej…
Co takovým lidem chcete radit nebo jak jim pomoci??? :zed:

nic, já už je ignoruju, protože si stejně nenechají poradit.je to jejich boj.

  • Citovat
  • Upravit
4672
27.11.13 11:29
@Anonymní píše:
Bohužel, vy všechny, které jste nezažily, nemáte šanci pochopit…

A bohužel my, které zažíváme, tak i kdyby 1000× někdo říial, že je to špatně, tak se těžce vymaníme. Nevím, proč to tak je. Já jsem dlouhodobě týraná (sice né fyzicky, ale týraná ano), psychicky deptaná a znásilňovaná. Vím to, nesnáším to, mohla bych odejít -s velkýma obtížema, ale šlo by to, ale prostě snáším to dál.
Také kvůli sexu. Nejhorší je, že manžel za to může sám. Donutil mě nenávidět sex. Jsme spolu 13 let. Prostě normální vztah. Sex mě bavil atd. Pak po nějakých pěti, šesti letech měl chuť, já třeba ne, ale stalo se, že jsem prostě poprvé „podržela“. postupem času, ať už kvůli mé nižší potřebě, nebo proto, že se do vztahu vkrádal stereotyp, nebo že to manžel se mnou pořádně neuměl (zpětně musím říct, že asi od začátku, jakmile mu stál, mozek vypnul a šel jen po svém uspokojení), to podržení bylo častější. Tohle si ale myslím, že zažije většina vztahů, že má žena s mužem sex a myslí na to, co bude zítra vařit. Že to až zas tak alarmující není.
Svatba, dítě. Po porodu asi největší zlom. Součinost asi spousty faktorů, ale u mě byl sex nastaven na Vypnuto. živě si pamatuju ty noci, dky jsem žehlila, manžel se natřásal na křesle s jasným očekáváním, apk odcházel s významným pohledem do ložnice a já si radši donesla další hromadu plín a třeba do tří v noci žehlila, jen abych nemusela mít sex. Pak to došlo do situace, kdy bylo na denním pořádku já ležela na boku na posteli, kojila jsem a zezadu se na mě ukájel manžel. Pak od něj byla dobrá otázka - líbilo? Člověk tak nějak oddělí duši od těla. V jednu chvíli matka i milenka. Teda - milenka nic moc, bez žádný aktivity. Žádný vzdech, žádný pohyb vstříc, nic. No tak mě manžel pomalu naučit sex neprožívat. Takže když dcera spala a já taky, tak mi ani nijak nevadilo, když na mě vlezl a udělal se na mě. Pak, když po mně chtěl nějakou aktivitu, tak jsem zjistila, že mám problém na něj sáhnout. Pohladit ho je pro mě nemyslitelný, z představy, že mu sahám na… se mi zvedá žaludek. Už jen představa mužského údu je mi odporná. Brrrr.

Čekám druhé dítě. Počato při znásilnění. Měl chuť, stokrát jsme mu řekla, že nechci, že nejsem vzrušená. ŽE NECHCI. Celou dobu se mi při tom díval do obličeje a viděl, že brečím. Pak když skončil řekl - vždyť to bylo hezký, ne?

Teď jsem nemocná, něco jako chřipka, potíže s dechem, nejsem skoro schopná dojít si na záchod. Chtěl sex, tak se na mě vyřádil. Pak řekl, že mu to jako bylo blbý, když nemůžu moc dýchat, ale že už to prostě dlouho neměl.

Tak 2× - 3× v roce se v hospodě opije. Hodně. Někdo něco slaví, nebo tak nějak. Jsem v šestém měsíci. Když přišel, 3 hodiny na mě řval. Jsem pí.., kráv., bla bla bla. no, bylo toho hodně, že chce šuk. t s nějakou holkou, co mi je podobná, že je chudák ve vztahu neštastnej, že má maálo sexu, že nevím, co je fungující rodina, bla bla bal… (pro něho fungující rodina = každodenní sex)Jo, taky dítě, který čekám, prý není jeho. No, trvalo to 3 hodiny. když se vykvákal, začal mě osahávat a chtěl sex!!! Blázen!

Druhý den si nic nepamatoval. Když jsem mu to řekla, prý to není pravda, prý by to nikdo neřekl. No, řekl a věřím, že když řekl v opilosti, že si to vše o mě opravdu i myslí. řekla jsem mu, že mám problém na něj sáhnout, že mám k němu fyzický odpor. No a večer mě zezadu v posteli ojel.

Teď je pět dní po a fungujeme zase běžně. Necítím nenávist, necítím lásku, necítím nic. Mám dceru, čekám miminko. Jsou pro mě vším. Neodejdu, nedokážu to. A asi ani nechci odejít. přineslo by to spoustu problémů, finančních, a jiných, které nemám sílu řešit. Duše patří mě a dětem, s tělem ať si dělá co chce. Nevím, jak funguje normální vztah, neznám to. A asi to nikdy nepoznám. Nejsem s ním pro peníze, aby si třeba někdo nemyslel. Na venek jsem normální rodina. Je skvělej táta, přítel, dokáže se za mě postavit, když řeším nějakej problém… jen ten blbej sex…

ty jo! nevím co napsat… ale asi si teď toho mého vztahu vážím zase o něco víc… A tebe je mi líto, líto, že nemůžeš mít normální hezký vztah s člověkem, kterého večer s otevřenou náručí přivítáš doma, dáš mu pusu, pohladíš ho, v noci se k němu přitulíš. Ale věřím, že i u tebe jednou nastane ten čas a tohle budeš mít, jen někdo si musí počkat dýl.

Jinak jsem těhotná a na sex teď moc pomyšlení taky nemám a kolikrát to dělám jen kvůli němu, ale ty dvě minuty to prostě bez problémů dám. Nedokázala bych s ním být kdyby mi byl odpornej.

Přeju hodně síly a doufám, že víš co děláš.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Safrane
27.11.13 11:31

Rekl bych, že zdaleka nejsen jediný, kdo zůstal po přečtení té hrůzy úplně v šoku. Je mi 58 let a jsem tedy už mimo mísu. Ale celý život žiji v přesvědčení, že muž má být pro ženu oporou, pomocí, kamarádem a ne noční můrou. Nemám slov a hluboce se za takového netvora stydím. Té týrané ženy je mi nesmírně líto, už dávno ztratila své já a její příspěvky tomu nasvědčují.

  • Citovat
  • Upravit
Anonymní
27.11.13 12:04
@Anonymní píše:
Bohužel, vy všechny, které jste nezažily, nemáte šanci pochopit…

A bohužel my, které zažíváme, tak i kdyby 1000× někdo říial, že je to špatně, tak se těžce vymaníme. Nevím, proč to tak je. Já jsem dlouhodobě týraná (sice né fyzicky, ale týraná ano), psychicky deptaná a znásilňovaná. Vím to, nesnáším to, mohla bych odejít -s velkýma obtížema, ale šlo by to, ale prostě snáším to dál.
Také kvůli sexu. Nejhorší je, že manžel za to může sám. Donutil mě nenávidět sex. Jsme spolu 13 let. Prostě normální vztah. Sex mě bavil atd. Pak po nějakých pěti, šesti letech měl chuť, já třeba ne, ale stalo se, že jsem prostě poprvé „podržela“. postupem času, ať už kvůli mé nižší potřebě, nebo proto, že se do vztahu vkrádal stereotyp, nebo že to manžel se mnou pořádně neuměl (zpětně musím říct, že asi od začátku, jakmile mu stál, mozek vypnul a šel jen po svém uspokojení), to podržení bylo častější. Tohle si ale myslím, že zažije většina vztahů, že má žena s mužem sex a myslí na to, co bude zítra vařit. Že to až zas tak alarmující není.
Svatba, dítě. Po porodu asi největší zlom. Součinost asi spousty faktorů, ale u mě byl sex nastaven na Vypnuto. živě si pamatuju ty noci, dky jsem žehlila, manžel se natřásal na křesle s jasným očekáváním, apk odcházel s významným pohledem do ložnice a já si radši donesla další hromadu plín a třeba do tří v noci žehlila, jen abych nemusela mít sex. Pak to došlo do situace, kdy bylo na denním pořádku já ležela na boku na posteli, kojila jsem a zezadu se na mě ukájel manžel. Pak od něj byla dobrá otázka - líbilo? Člověk tak nějak oddělí duši od těla. V jednu chvíli matka i milenka. Teda - milenka nic moc, bez žádný aktivity. Žádný vzdech, žádný pohyb vstříc, nic. No tak mě manžel pomalu naučit sex neprožívat. Takže když dcera spala a já taky, tak mi ani nijak nevadilo, když na mě vlezl a udělal se na mě. Pak, když po mně chtěl nějakou aktivitu, tak jsem zjistila, že mám problém na něj sáhnout. Pohladit ho je pro mě nemyslitelný, z představy, že mu sahám na… se mi zvedá žaludek. Už jen představa mužského údu je mi odporná. Brrrr.

Čekám druhé dítě. Počato při znásilnění. Měl chuť, stokrát jsme mu řekla, že nechci, že nejsem vzrušená. ŽE NECHCI. Celou dobu se mi při tom díval do obličeje a viděl, že brečím. Pak když skončil řekl - vždyť to bylo hezký, ne?

Teď jsem nemocná, něco jako chřipka, potíže s dechem, nejsem skoro schopná dojít si na záchod. Chtěl sex, tak se na mě vyřádil. Pak řekl, že mu to jako bylo blbý, když nemůžu moc dýchat, ale že už to prostě dlouho neměl.

Tak 2× - 3× v roce se v hospodě opije. Hodně. Někdo něco slaví, nebo tak nějak. Jsem v šestém měsíci. Když přišel, 3 hodiny na mě řval. Jsem pí.., kráv., bla bla bla. no, bylo toho hodně, že chce šuk. t s nějakou holkou, co mi je podobná, že je chudák ve vztahu neštastnej, že má maálo sexu, že nevím, co je fungující rodina, bla bla bal… (pro něho fungující rodina = každodenní sex)Jo, taky dítě, který čekám, prý není jeho. No, trvalo to 3 hodiny. když se vykvákal, začal mě osahávat a chtěl sex!!! Blázen!

Druhý den si nic nepamatoval. Když jsem mu to řekla, prý to není pravda, prý by to nikdo neřekl. No, řekl a věřím, že když řekl v opilosti, že si to vše o mě opravdu i myslí. řekla jsem mu, že mám problém na něj sáhnout, že mám k němu fyzický odpor. No a večer mě zezadu v posteli ojel.

Teď je pět dní po a fungujeme zase běžně. Necítím nenávist, necítím lásku, necítím nic. Mám dceru, čekám miminko. Jsou pro mě vším. Neodejdu, nedokážu to. A asi ani nechci odejít. přineslo by to spoustu problémů, finančních, a jiných, které nemám sílu řešit. Duše patří mě a dětem, s tělem ať si dělá co chce. Nevím, jak funguje normální vztah, neznám to. A asi to nikdy nepoznám. Nejsem s ním pro peníze, aby si třeba někdo nemyslel. Na venek jsem normální rodina. Je skvělej táta, přítel, dokáže se za mě postavit, když řeším nějakej problém… jen ten blbej sex…

Hezký, a někdo ti tady napíše, dobře ti tak.
Nikdo, kdo nezažil nepochopí. Popisuješ to velmi podobně jako jsem to měla já… tohle se do vztahu vplíží tak nepozorovaně a když je v tom finanční závislost, je to peklo. Prožívala jsem téměř to samé co ty, včetně souloží u kojení, lámání rukou a vydírání. Natřásal si vedle mě penis a významně se na mě díval. Divil se, že nic. Po sexu jsem zvracela, brečela…
Píšeš, že duše je dětí a tvoje, s tělem, ať si dělá kdo chce, co chce. Moc bych ti přála potkat lásku, potkat normálního muže, vyhrát v loterii, jakkoliv sebrat sílu a jít. Teď, klidně i před porodem, protože já měla stejný názor. Duše je moje, tělo jsem vyřadila. Výsledkem byly neustálé nemoci, záněty a posléze i nemoc ledvin a ve finále úzkosti, panické ataky a léčím se na psychiatrii. Tělo neudrží všechno a tělo a duše jsou úzce spojeny. To, že trpíš na duši, jakože trpíš…se objeví i na těle. Časem… a léčit se z následků pro mě byl takový horor, že to byla poslední kapka, a já jsem ŠLA…
Co se děje v duši takové ženy nejde pochopit, a těch odsuzujících komentátorek bych se ráda zeptala?
Zažily jste znásilnění?
Psychické týrání?
Vzal vás někdy manžel pod krkem?
Pak suďte…ono v tu chvíli, kdy se tohle stane nebo začíná dít, máte jaksi dost co to pobrat, probudit se z toho šoku „tohle se přece nemůže dít, to není pravda. To se děje jen ve filmech, proč já? Jsem špatná?“ a roztáčí se hodně nebezpečné kolo. Ty ženy jsou ve stavu ochromení, stresu a psychického šoku.
Napsat dobře ti tak, když jsi slabá… no comment. Jen mi je smutno. :,(

  • Citovat
  • Upravit
19609
27.11.13 12:07
@Anonymní píše:
Bohužel, vy všechny, které jste nezažily, nemáte šanci pochopit…

A bohužel my, které zažíváme, tak i kdyby 1000× někdo říial, že je to špatně, tak se těžce vymaníme. Nevím, proč to tak je. Já jsem dlouhodobě týraná (sice né fyzicky, ale týraná ano), psychicky deptaná a znásilňovaná. Vím to, nesnáším to, mohla bych odejít -s velkýma obtížema, ale šlo by to, ale prostě snáším to dál.
Také kvůli sexu. Nejhorší je, že manžel za to může sám. Donutil mě nenávidět sex. Jsme spolu 13 let. Prostě normální vztah. Sex mě bavil atd. Pak po nějakých pěti, šesti letech měl chuť, já třeba ne, ale stalo se, že jsem prostě poprvé „podržela“. postupem času, ať už kvůli mé nižší potřebě, nebo proto, že se do vztahu vkrádal stereotyp, nebo že to manžel se mnou pořádně neuměl (zpětně musím říct, že asi od začátku, jakmile mu stál, mozek vypnul a šel jen po svém uspokojení), to podržení bylo častější. Tohle si ale myslím, že zažije většina vztahů, že má žena s mužem sex a myslí na to, co bude zítra vařit. Že to až zas tak alarmující není.
Svatba, dítě. Po porodu asi největší zlom. Součinost asi spousty faktorů, ale u mě byl sex nastaven na Vypnuto. živě si pamatuju ty noci, dky jsem žehlila, manžel se natřásal na křesle s jasným očekáváním, apk odcházel s významným pohledem do ložnice a já si radši donesla další hromadu plín a třeba do tří v noci žehlila, jen abych nemusela mít sex. Pak to došlo do situace, kdy bylo na denním pořádku já ležela na boku na posteli, kojila jsem a zezadu se na mě ukájel manžel. Pak od něj byla dobrá otázka - líbilo? Člověk tak nějak oddělí duši od těla. V jednu chvíli matka i milenka. Teda - milenka nic moc, bez žádný aktivity. Žádný vzdech, žádný pohyb vstříc, nic. No tak mě manžel pomalu naučit sex neprožívat. Takže když dcera spala a já taky, tak mi ani nijak nevadilo, když na mě vlezl a udělal se na mě. Pak, když po mně chtěl nějakou aktivitu, tak jsem zjistila, že mám problém na něj sáhnout. Pohladit ho je pro mě nemyslitelný, z představy, že mu sahám na… se mi zvedá žaludek. Už jen představa mužského údu je mi odporná. Brrrr.

Čekám druhé dítě. Počato při znásilnění. Měl chuť, stokrát jsme mu řekla, že nechci, že nejsem vzrušená. ŽE NECHCI. Celou dobu se mi při tom díval do obličeje a viděl, že brečím. Pak když skončil řekl - vždyť to bylo hezký, ne?

Teď jsem nemocná, něco jako chřipka, potíže s dechem, nejsem skoro schopná dojít si na záchod. Chtěl sex, tak se na mě vyřádil. Pak řekl, že mu to jako bylo blbý, když nemůžu moc dýchat, ale že už to prostě dlouho neměl.

Tak 2× - 3× v roce se v hospodě opije. Hodně. Někdo něco slaví, nebo tak nějak. Jsem v šestém měsíci. Když přišel, 3 hodiny na mě řval. Jsem pí.., kráv., bla bla bla. no, bylo toho hodně, že chce šuk. t s nějakou holkou, co mi je podobná, že je chudák ve vztahu neštastnej, že má maálo sexu, že nevím, co je fungující rodina, bla bla bal… (pro něho fungující rodina = každodenní sex)Jo, taky dítě, který čekám, prý není jeho. No, trvalo to 3 hodiny. když se vykvákal, začal mě osahávat a chtěl sex!!! Blázen!

Druhý den si nic nepamatoval. Když jsem mu to řekla, prý to není pravda, prý by to nikdo neřekl. No, řekl a věřím, že když řekl v opilosti, že si to vše o mě opravdu i myslí. řekla jsem mu, že mám problém na něj sáhnout, že mám k němu fyzický odpor. No a večer mě zezadu v posteli ojel.

Teď je pět dní po a fungujeme zase běžně. Necítím nenávist, necítím lásku, necítím nic. Mám dceru, čekám miminko. Jsou pro mě vším. Neodejdu, nedokážu to. A asi ani nechci odejít. přineslo by to spoustu problémů, finančních, a jiných, které nemám sílu řešit. Duše patří mě a dětem, s tělem ať si dělá co chce. Nevím, jak funguje normální vztah, neznám to. A asi to nikdy nepoznám. Nejsem s ním pro peníze, aby si třeba někdo nemyslel. Na venek jsem normální rodina. Je skvělej táta, přítel, dokáže se za mě postavit, když řeším nějakej problém… jen ten blbej sex…

Já ti pouze můžu napsat z pozice dítěte, žijícího v podobné rodině.
Myslíš si, že časem tvoje dítě nevycítí, že něco nehraje…myslíš, že jsi natolik psychicky v normálu, že se nedá nic vypozorovat?

Ač jsem byla malá, přesně si uvědomuju, že NĚCO nebylo v pořádku a čím jsem byla starší, pozorovala jsem, že máma je jen citově vyprahlá troska, i když se snažila.

Nemůžu jí odpustit, že nenašla v sobě tu sílu ho opustit, že ho snad i svým způsobem postupem času milovala (možná víc než nás děti), ale hlavně že na něm byla tak psychicky závislá, že ani neuvažovala o tom, že by ho poslala do pr.dele.

Takže pokud máš pocit, že je všechno v pohodě, můžu tě ujistit, že tvoje děti to jednou budou vnímat jinak, třeba jen podvědomě, ale budou.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
káťa
27.11.13 12:14

Já ale nepochopím to, jak ta žena může říct - ano, není mi oporou, je mi nepřítelem, bojím se ho, štítím se ho, týrá mě a znásilňuje, ale já s tím prostě nechci nic dělat!!! Ženu, kterou někdo unese do cizí země a tam jí obchodníci s bílým masem pod výhružkou smrti nutí do sexu, který je jí odporný, velice velice lituji a chápu, že s tím nemůže nic dělat, pokud si chce zachránit život.
Tohle je ale jiný případ - tuto ženu nikdo k ničemu nenutí, ona takové chování NEMUSÍ snášet, ona se může kdykoli sebrat a jít - ano, musela by asi slevit ze svých finančních nároků, pokud má manžel dobrý plat, ale tohle příkoří a absolutní neúctu snáší zcela dobrovolně a nechce s tím nic dělat!!! Co jí potom jiného napsat, než dobře ti tak - máš to tak, jak to chceš… kdyby to nechtěla, tak to tak nebude…

  • Citovat
  • Upravit
6740
27.11.13 12:45

@omites tomu věřím, že to má vliv na lidi, my se mu taky vyhýbáme, to musela být fajn přednáška :kytka: slyšela jsem o tom že na agresivitu má vliv složení potravy, patřím mezi spotřebitele co čtou obaly od potravin, takže se ani nedivím, některé bych se bála vzít jen do ruky natož sníst :mrgreen: :kytka:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2170
27.11.13 12:50

http://www.priznaky-projevy.cz/…evy-symptomy

http://www.priznaky-projevy.cz/…evy-symptomy

Našly jste se v tom? Holky, holky co s váma? To nemáte nikoho v okolí komu se můžete svěřit a kdo by vám pomohl?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
nepř.G12
27.11.13 13:09

Anoo, kdo to nezažil, tak to nepochopí…možná..ale on třeba někdo nezažil proto, že má svoji hrdost, umí se o sebe postarat, nevybírá si za partnera psychopaty. a své děti umí ochránit a vychovat jinak než trpěním potichu, aby neslyšely, že jim někdo znásilňuje matku.je mi zle z toho, co jsou některé schopné snášet. vždycky je možnost odchodu.

  • Citovat
  • Upravit
4705
27.11.13 13:11
@káťa píše:
Já ale nepochopím to, jak ta žena může říct - ano, není mi oporou, je mi nepřítelem, bojím se ho, štítím se ho, týrá mě a znásilňuje, ale já s tím prostě nechci nic dělat!!! Ženu, kterou někdo unese do cizí země a tam jí obchodníci s bílým masem pod výhružkou smrti nutí do sexu, který je jí odporný, velice velice lituji a chápu, že s tím nemůže nic dělat, pokud si chce zachránit život.
Tohle je ale jiný případ - tuto ženu nikdo k ničemu nenutí, ona takové chování NEMUSÍ snášet, ona se může kdykoli sebrat a jít - ano, musela by asi slevit ze svých finančních nároků, pokud má manžel dobrý plat, ale tohle příkoří a absolutní neúctu snáší zcela dobrovolně a nechce s tím nic dělat!!! Co jí potom jiného napsat, než dobře ti tak - máš to tak, jak to chceš… kdyby to nechtěla, tak to tak nebude…

Jenže někdy je to slevení z finančních nároků znamená pro matku na mateřské nejen žít z ruky do huby (což je snesitelné), ale tahat děti po azylácích a brát si půjčky na nájem…(to už je pro mě ta míra, přes kterou nejdu).
Nehledě na to, že podobné typy mužů umí udělat ženě peklo ze života i PO rozvodu.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1166
27.11.13 13:15

Nechápu, jak může někdo v takové situaci říct, že chlap, který znásilňije matku je jinak dobrý táta. Copak vám nedochází jak moc je pravděpodobný, že takovej člověk, když nemá zábrany" spát" s plačící nebo kojící ženskou, nebude mít za pár let zábrany zneužít vaše děti?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
2170
27.11.13 13:16
@nepř.G12 píše:
Anoo, kdo to nezažil, tak to nepochopí…možná..ale on třeba někdo nezažil proto, že má svoji hrdost, umí se o sebe postarat, nevybírá si za partnera psychopaty. a své děti umí ochránit a vychovat jinak než trpěním potichu, aby neslyšely, že jim někdo znásilňuje matku.je mi zle z toho, co jsou některé schopné snášet. vždycky je možnost odchodu.

Vždy je ta možnost odejít. První muž mně jednou neskutečně zbil i kopal, byla jsem v bezvědomí. Druhý den když odešel do práce jsem vzala roční dcerku a jela k mamce ale s tím že jsem si hned vyřídila azylový dům. No mamina nás tam nepustila. Dnes jsem 17 let šťastně vdaná za nejlepšího chlapa na světě. V té době jsem byla bez koruny. Odešla jsem ne jen kvůli sobě ale hlavně kvůli dítěti. Nesnesla bych aby něco takového ještě musela zažít. Mám se ráda a miluji své děti a nikdy jsem nelitovala i když začátky byly dost krušné.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Zkušenosti a hodnocení

1.2 Spray Max mop box

  • (4.8) + 25 recenzí

Victoria

  • (4.4) + 20 recenzí

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová