Aupair - vaše zážitky a dojmy (špatné i dobré)

4880
9.5.11 19:17

Aupair- vaše zážitky a dojmy (špatné i dobré)

Byly jste některá jako aupair? Jaké byly vaše dojmy nebo zážitky? Kde jste byly a v jaké rodině?

Četla jsem příběhy holek, co odjely..no, z některých mě mrazilo v zádech. Já osobně..i když umím anglicky dobře, bych asi měla strach, do jaké rodiny by mě dali, pokud bych jela přes agenturu.
Možná je výhoda si najít rodinu na zahr. web. stránkách. Možná jednou vyjedu :wink:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
36544
9.5.11 19:23

Ahojky, já jsem byla přes Student Agency v Irsku půl roku… Aupair + jsem tam chodila 1× týdně do školy.. A byla jsem naprosto spokojená, rodina super, peníze super, týdně jsem měla 100 Euro… Půjčovali mi auto kdykoliv jsem chtěla atd…
Děti teda rozmazlený, ale tak to se dalo od „zazobanců“ čekat :lol: :lol:
Ale nemůžu si stěžovat :palec: :palec: :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
9351
9.5.11 19:23

Uf, to by bylo na dlouho napsat všechny dojmy :mrgreen: Byla jsem ve Walesu, rodina dobrá, ale taky měli své mouchy, jako asi každej…
Víceméně jsem byla spokojená, ale byla jsem na samotě, příště bych šla do města :-D Anglicky jsem uměla dost málo, ale po promlčeným prvním dnu mě šoupli do kurzu angličtiny :oops: :lol:
Měla jsem v plánu ještě USA, ale potkala jsem ve Walesu manžu a už se nikam nejelo :lol:
Podle mě je to hodně dobrá zkušenost, dost mi to dalo. Určitě jsem si uvědomila, jak se tu v čr cítí cizinci z chudších zemí. Mě ta rodina brala jako holku z doby kamenné (podle nich z československa :roll: ) a hrozně se divili, že tu máme nákupní centra :think: :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
36544
9.5.11 19:25

Jinak teda dodám, že jsem tam jela s dobrou angličtinou, už jsem byla předtím na x měsíců i v Británii, a tam jsem se jen a jen zdokonalovala :palec:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
4553
9.5.11 19:37

Ahoj, já byla v Německu, v Hamburgu a super! Hrozně ráda na to vzpomínám!!! :wink: Děcka rozmazlený, ale šlo to. Německy jsem uměla prd, ale chodila jsem do školy a do roka jsem se naučila dobře :palec:
Pak jsem odjela do Anglie a po půl roce jsem utíkala domů :nevim: . Rodina hrozná, děti ještě horší, hrozný prasata…no nezvládala jsem to. Nějak jsem tý Anglii vůbec nepřišla na chuť! :nevim:

Ale určitě perfektní zkušenost do života. Jsem strašně ráda, že jsem odjela a zkusila si to!!!

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
23847
9.5.11 19:49

Jé, já mám dojmů na celou knihu. Byla jsem přes malou anglickou agenturu Jill Holiday u Londýna v napůl indický rodině. Chlap angličan, ženská indka, ale už narozená v UK, takže mluvili všichni perfektně. Nebyli to tedy taková studení čumáci jak praví angláni. Prachy tenkrát OK, děti nebyli takoví fracci, jak měly třeba jiné holky. O víkendech jsem prolejzala Londýn, vzali mne i na dovču do Lake District, do Stradfordu nad Avonou, nebyli to nějací zazobanci - normální rodinka žijící v domku se zahradou, tak jako jsme my teď :lol:
Anglicky jsem uměla už ze školy, takže bych se o sebe postarala, kdyby něco.
Ta moje paní mě i seznámila s místníma aupairkama, abych měla kámošky a jednu holku - češku jsem pak i tahala z průseru, když si nesedla s rodinou a oni jí vyhodili. Neuměla tak dobře AJ, byla tam krátce, chvíli spala v „naší rodině“ pak u kluka, kterýho jsem si tam stačila nabrnknout :mrgreen: a pak jsme jí našli novou rodinu, kteří si ji moc chválili.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1037
9.5.11 19:58

ja byla v mnichove a parada! byla to rocni dovolena :lol: byla jsem prvni au-pair v rodince a brali me jako druhou dceru.
jestli se bojis rodinky, jakou dostanes, tak je dobre jet stridat nejakou holcinu, co tam konci a poreferuje, jake to tam je..
rozhodne je to skvela zkusenost a byt mladsi tak jedu znovu. ovsem v nekterych pripadech to funguje jako skvela antikoncepce.. :lol: :lol: :lol:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
382
9.5.11 20:17

Ja som bola aupair 2× so Student Agency - prvykrat 2 roky v UK, druhykrat taktiez dva roky, ale v USA.

Nehovorim, ze som sa mala v UK zle, ale nemozem si pomoct, brali ma skor ako pomocnu silu v domacnosti, nez au-pair…

V USA som bola pol roka v jednej rodine, ktora bohuzial podla mojho nazoru nepochopila vyznam slova medzikulturalna vymena - ono je to na dlhsie rozpravanie… Otecko bol byvaly marinak - kuchar, mamicka zdravotna sestra, obaja viedli kurz karate, mali tri deticky - najstarsieho synatora nezvladali - a bohuzial sa to odzrkadlilo na nasom vzajomnom vztahu - bola som tretia aupair v tejto rodine v kratkom case - agentura mi po polroku nasla novu rodinku…

S druhou rodinkou sme si sadli na 100% - v tejto som sa starala o styri deticky… a sme v kontakte az dodnes, t.j. 4 roky po mojom odchode…

Ono ist cez domacu agenturu alebo zahranicny web… Ak si budes hladat pracu na vlastnu past a to nechcem malovat certa na stenu samozrejme - mozes narazit na podvodnikov, ktori Ti slubia pracu a po prichode nebudes mat nijaku alebo proste nedodrzia podmienky a budu Ta zneuzivat - ak budes mat naozaj kvoli tomu velke problemy a nebudes mat nikoho na koho by si sa obratila - myslim, ze v takomto pripade by agentura prisla vhod… Ano, moze sa stat, ze Ti najdu rodinu, s ktorou si nesadnete, ale vzdy Ti mozu najst novu. Agentury (dobre agentury) si rodiny preveruju, tak by som sa az tak nebala. Dolezite je, aby si pri registracii a naslednej komunikacii s potencionalnou rodinu neprecenovala a taktiez nepodcenovala svoje schopnosti.

To je len moj osobny nazor - mam skusenosti aj s hladanim prace v zahranici bez agentury a keby som bola mladsia a mala takto znova niekde ist, tak by som si vybrala len osvedcenu agenturu…

Drzim palce, nech sa rozhodnes akokolvek…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
12667
9.5.11 20:27

ja som sla po vyske na vlastnu past do londyna (nasla som si nejaky inzos a hned asi za 4 dni na to som sla) a bola som v indickej rodine. Super plat 100 na tyzden (prazdniny 120), auto k dispozicii, deti boli celkom ok, akurat stari boli divni no… ale nestazujem si, boli to moje najkrajsie roky (bola som 2 roky u tych istych) Je to super skusenost a hlavne sa clovek nauci rec. Ja som mala na rodine dobre, ze ma furt otravovali aj v praci, stara mi volala aj kazdu hodinu takze fakt ma naucili anglicky.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
26574
9.5.11 20:41

Ja jsem byla v Italii rok a celkem v pohode. Deti rozmazleny nebyly.
Muj bratranec byl v Anglii a dost des. Tady jsou jeho zazitky, pokud se chce nekdo pobavit. Ve stejne rubrice jsou pak dalsi clanky od nej o praci na Kypru, v Anglii a tak dal.
 http://www.cestovatelka.estranky.cz/…-anglii.html

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
65458
9.5.11 21:20

Já byla v anglii…ovšem jela jsem v roce 1995..takže žádná unie,to jsme pro ně ještě byli fakt „chudáci“
Ale v rodině jsem byla spokojená,byli fajn,jen já neuměla anglicky :mrgreen:
Pak jsem odešla od rodiny,našla si práci.----samo že na černo a bylo to ještě lepší :mrgreen:
Dokud mě nevyhostily :mrgreen: :mrgreen:

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
beruska7908
9.5.11 21:25

Ahoj, ja byla rok v Anglii a 5 let v USA, prvni rok v Americe pres Student Agency,pak sama za sebe
V Americe bych zustala, ale mela jsem zdrav. problemy, to je na dlouho.
Ale urcite prevazuji vyhody, jela jsem uz s dobrou anglictinou,ale v USA jsem si ji jeste vic vypilovala.
Deti rozmazleny, klasika,ale byla jsme celkem u peti rodin, nejdrive jsem s rodinami bydlela,pak uz jsem posledni 2 roky do prace za nima dojizdela a bydlela s pritelem.
S nekteryma detma jsem v kontaktu dodnes, nelituju niceho, jsem rada, ze jsem se nekam podivala a vsem mladym to vrele doporucuju,naucite se samostatnosti a pokore.
V Anglii jsem byla v Londyne a v Americe rok blizko Washingtonu DC a 4 roky v New Jersey. :pankac:
Mam tam dodnes kamarady i mezi Amikama, Cechama a SLovakama a muzu rict, ze popsat zkusenosti a zazitky s hostitelskou rodinou, to by opravdu bylo na roman, ne pokzade to bylo ruzove, nekdy to bylo opravdu o nervy, hlavne ty zacatky. :zed:
Ale kdybych to mela shrnout, byla to nejlepsi leta meho zivota :palec:

  • Citovat
  • Upravit
4486
9.5.11 21:53

Byla jsem v Anglii ve 3 rodinách a v Německu v jedné. Tak jen ve zkratce:

  1. Strašné, pracovala jsem 14 hod. denně. Úklid těch povolených 5 hod. denně, zbytek u dětí nebo jsem byla různě k dispozici. Argument byl, že hlídání dětí není práce. Když jsem se ozvala, vyhodili mě v noci z baráku. Ale až poté, co jsem si sama sehnala odvoz, aby nebylo v ulici pozdvižení, že se táhnu někam na bus. :poblion:
  2. Nádhera, nádhera, nádhera. Práce taky celkem dost, ale v takové rodině, že to bylo prostě super jen s nima moct být. Měli tří malé děti a paní byla dost bordelářka, takže z každého mého povšechného úklidu měla radost jako dítě. :dance:
  3. Strašné, práce bylo tak průměrně, taky tři děti, ale mysleli si že jsem služka! Nepouštěli mě večer ven apod. Pocházeli z nějaké vyšší kasty z Nigérie jsem se pak dozvěděla. Hrůza. :poblion:
  4. V tom Německu to bylo ad moje druhá rodina. Čili nádhera, nádhera, nádhera. Taky super lidi. Práce moc nebylo a půjčovali mi auto. Byli jsme pak u nich na dovolené a oni u nás. :dance:

Hlavně kdyby se ti stalo něco takového jako mně v 1. rodině, tak zavčasu prchej. Já to vydržela dlouhé 4 měsíce.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
3398
9.5.11 21:58

tak ja byla v roce 2006 v Nemecku, v mensim meste kousek od Stuttgartu, mela jsem na starost pulrocni holcicku a skoro trileteho kluka. Co se rodiny tyce, byli vsichni skveli, rodice meli celkem tri deti, jeste 12ti-letou dceru, ale ta uz byla celkem samostatna. Mela jsem ale jeste k detem praci v dome, nakupy, vareni, proste zena v domacnosti:).. Kdyby rodina (hlavne maminka, tata pracoval v Bonnu, byl doma jen o vikendech, moc jsme se tedy nevidali) nebyla tak skvela, tak by to asi bylo horsi, pze prace jsem mela opravdu hodne, ale brali me jako soucast rodiny, za kazdou praci navic, kterou jsem udelala, mi vzdy podekovala, chvalila me, ze jsem s detmi moc sikovna, udrzim doma poradek (oni moc na poradek nebyli, kdyz jsem mela volno, byl dum vzhuru nohama:), obcas mi koupila nejakou malickost, dokonce mi zaplatili s nimi dovolenou. Deti jsem milovala a kdyz mi nedavno posilali jejich fotky, bulela jsem jak zelva, byl to zvlastni pocit. Mesicne jsem mela 260E, kazdy ctvrtek volno, nekdy i v nedeli. Penize mi bohate stacily, samo, ze jsem si privezla hodne i domu. Hodne jsem se tam naucila, kdyz pominu stranku jazykovou, tak mi to dalo hodne do zivota, stala jsem se samostatnejsim clovekem a naucila jsem se byt sama se sebou, to mi driv moc neslo. Kdybych mohla, jedu znovu, ale uz jsem stara :lol: Jo a byla jsem taky se Student Agency..

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Lenka76
9.5.11 23:22

Ja byla v Anglii a v Madridu.Prosla jsem asi 6ti rodinama,nejlepsi z toho byla rodina z Malajsie, a rodina,kde rodice „pani domaci“ byli polaci a otec napul holandan. Anglicani stali vzdycky za prd, byla jsem otrokem, hlidala jsem nejen deti,ale i psy a pozdeji jsem varila i navstevam a rodicum…takze jsem padla v 11h vecer na hubu.Nejlepsi byla „dovolena“ do Francie,do St Maxime. Mela jsem sice more a vsechno jak na dlani,ale taky nejen svoje deti v pokoji,ale i kamaradky.Byly jsme tam mesic,z toho jsem mela tak 4 dny volna…cely den deti a vecer jeste party pro dospele…ale nelituji,byla to dobra skola,videla jsem hodne i za tu cenu,ze na fotce jsem vzdycky vypadala ze uz se tesim zpatky a nejvic domu do CR..;-)))

  • Citovat
  • Upravit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Aktuálně na Instagramu

Umožňuje to nová legislativa. Zjistěte podrobnosti.

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová