Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Anonymní píše:
Moje babička v 88 letech bere peníze 4400 od úřadu práce na opatrovnictvi o dědy tzn. jeho manzela, koupe ho atd… Jenže chodí do práce a jeho nechává samotného doma už se párkrát stalo doma že spadl a motá se mu hlava taky má 88 let, no a babička mu sice nakupuje ale poslední dobou mu málo vaří on nemá co jíst a pomalu se o něj musím starat já jeho vnučka a vařím mu. Babička ho nechává samotného doma a má s ním všude chodit protože už chodi pomalu a o hulce a už špatně chodí a vše ho bolí a babička si chodí do práce a jeho nechava samotného doma. Prosím vás když to nahlásím na úřadě jako vnučka, nemůže to prasknout dá se to nahlásit anonymně? Nechci aby me prozradili měla bych s babičkou peklo ale je mě líto dědy! A také by mě zajímalo zda budou zjišťovat důkazy když tohle nahlásím a jak to chodí? Máte zkušenosti?
takže to nahlásíš, jí to vezmou a bude líp? Bude muset chodit do práce ještě víc, aby vykryla ten výpadek. To bude pro dědu lepší?
jestli musí v 88 letech do práce, tak je mi líto i jí. Nedovedu si představit moc pracovních pozic, kde takto starý člověk může pracovat ![]()
Co prarodičům trochu pomoct? pokud musí v 88 letech do práce, místo aby odpočívali a užívali důchodu, tak je něco špatně. nejen vnučka, která babičku raději práskne, aby přišli s dědou o peníze, místo aby pomohla…
@Anonymní píše:
Moje babička v 88 letech bere peníze 4400 od úřadu práce na opatrovnictvi o dědy tzn. jeho manzela, koupe ho atd… Jenže chodí do práce a jeho nechává samotného doma už se párkrát stalo doma že spadl a motá se mu hlava taky má 88 let, no a babička mu sice nakupuje ale poslední dobou mu málo vaří on nemá co jíst a pomalu se o něj musím starat já jeho vnučka a vařím mu. Babička ho nechává samotného doma a má s ním všude chodit protože už chodi pomalu a o hulce a už špatně chodí a vše ho bolí a babička si chodí do práce a jeho nechava samotného doma. Prosím vás když to nahlásím na úřadě jako vnučka, nemůže to prasknout dá se to nahlásit anonymně? Nechci aby me prozradili měla bych s babičkou peklo ale je mě líto dědy! A také by mě zajímalo zda budou zjišťovat důkazy když tohle nahlásím a jak to chodí? Máte zkušenosti?
V 88 chodí babička do práce? ![]()
@pikola píše:
V 88 chodí babička do práce?
jj, chodí do práce, koupe manžela, nakupuje a vaří, ale jaksi to stále není dost
chuděra
Tak příspěvek 4400kc neznamená 24hodinovou péči. Na to je příspěvek v hodnotě 20 000kc. Stav pacienta posuzuje lékař, měla by požádat o zvýšení.
@Anonymní píše:
Moje babička v 88 letech bere peníze 4400 od úřadu práce na opatrovnictvi o dědy tzn. jeho manzela, koupe ho atd… Jenže chodí do práce a jeho nechává samotného doma už se párkrát stalo doma že spadl a motá se mu hlava taky má 88 let, no a babička mu sice nakupuje ale poslední dobou mu málo vaří on nemá co jíst a pomalu se o něj musím starat já jeho vnučka a vařím mu. Babička ho nechává samotného doma a má s ním všude chodit protože už chodi pomalu a o hulce a už špatně chodí a vše ho bolí a babička si chodí do práce a jeho nechava samotného doma. Prosím vás když to nahlásím na úřadě jako vnučka, nemůže to prasknout dá se to nahlásit anonymně? Nechci aby me prozradili měla bych s babičkou peklo ale je mě líto dědy! A také by mě zajímalo zda budou zjišťovat důkazy když tohle nahlásím a jak to chodí? Máte zkušenosti?
Prispevek nebere babicka, ale je priznan dedovi, takze ty penize dostava on. Komu z nich za pomoc plati, je jeho volba. Muzes se starat ty o oba prarodice. V jejich veku to urcite oceni.
@pikola Nás posudkovy lékař v práci má 89 let. Taky to tak vypadá… Jinak jedna babca u nás na namku prodává zeleninku.. Její 87 let, a počty už moc nezvládá ![]()
@Keyllah píše:
jj, chodí do práce, koupe manžela, nakupuje a vaří, ale jaksi to stále není dostchuděra
Tak mojí je 92 a zvládá všechno, vaří, stará se sama o sebe, zavařuje nám okurky co vypěstuje, ale do práce už v 88 teda nechodila ![]()
Tobe jde o ty penize, ze? Babicka je na svuj vek tedy dobra, ze jeste pracuje. ![]()
@Anonymní píše:
Moje babička v 88 letech bere peníze 4400 od úřadu práce na opatrovnictvi o dědy tzn. jeho manzela, koupe ho atd… Jenže chodí do práce a jeho nechává samotného doma už se párkrát stalo doma že spadl a motá se mu hlava taky má 88 let, no a babička mu sice nakupuje ale poslední dobou mu málo vaří on nemá co jíst a pomalu se o něj musím starat já jeho vnučka a vařím mu. Babička ho nechává samotného doma a má s ním všude chodit protože už chodi pomalu a o hulce a už špatně chodí a vše ho bolí a babička si chodí do práce a jeho nechava samotného doma. Prosím vás když to nahlásím na úřadě jako vnučka, nemůže to prasknout dá se to nahlásit anonymně? Nechci aby me prozradili měla bych s babičkou peklo ale je mě líto dědy! A také by mě zajímalo zda budou zjišťovat důkazy když tohle nahlásím a jak to chodí? Máte zkušenosti?
No ty jsi miláček tedy. A stydno ti ze sebe asi není, viď?
@pikola píše:
Tak mojí je 92 a zvládá všechno, vaří, stará se sama o sebe, zavařuje nám okurky co vypěstuje, ale do práce už v 88 teda nechodila
moje v 88 teda taky zvládne uvařit, sledovat politiku, zasadit si kytičku, ale jako dělat někdy osmičky, to už fakt nee. Má taky dost omezení, tak je ráda, že je ráda. Ale zakladatelky babička bude asi čupr babi, že to všechno zvládá ![]()
@mackA159 píše:
Tak příspěvek 4400kc neznamená 24hodinovou péči. Na to je příspěvek v hodnotě 20 000kc. Stav pacienta posuzuje lékař, měla by požádat o zvýšení.
počkej, ona chce vědět, jak zamezit babi v přístupu k těm penězům. Ne jak ji k nějakým dalším dopomoct ![]()
Penize bere děda a komu je dava, je jeho vec. 24hodinova pece ma prispevek cca 20tisic, tohle je jen nejaka lehka zavislost, takze spoustu veci nejspis deda zvlada sam. Pokud ne, je potreba zadat o prezkoumani, pak by se mu prispevek zvysil.
@Keyllah Jasný no.. Já to radši ani celý nečtu, je mi z těch lidí na blití ![]()
Milá vnučko, a to co takhle hejbnout zadelí a babičce trošku pomoct a ne se starat o peníze, které děda (nikoli babička) dostává. Není ti ze sebe trochu šoufl?
Moje babička v 88 letech bere peníze 4400 od úřadu práce na opatrovnictvi o dědy tzn. jeho manzela, koupe ho atd… Jenže chodí do práce a jeho nechává samotného doma už se párkrát stalo doma že spadl a motá se mu hlava taky má 88 let, no a babička mu sice nakupuje ale poslední dobou mu málo vaří on nemá co jíst a pomalu se o něj musím starat já jeho vnučka a vařím mu. Babička ho nechává samotného doma a má s ním všude chodit protože už chodi pomalu a o hulce a už špatně chodí a vše ho bolí a babička si chodí do práce a jeho nechava samotného doma. Prosím vás když to nahlásím na úřadě jako vnučka, nemůže to prasknout dá se to nahlásit anonymně? Nechci aby me prozradili měla bych s babičkou peklo ale je mě líto dědy! A také by mě zajímalo zda budou zjišťovat důkazy když tohle nahlásím a jak to chodí? Máte zkušenosti?