Babička bere příspěvek na péči o dědy a špatně se stara

Anonymní
3.3.20 14:21

Babička bere příspěvek na péči o dědy a špatně se stara

Moje babička v 88 letech bere peníze 4400 od úřadu práce na opatrovnictvi o dědy tzn. jeho manzela, koupe ho atd… Jenže chodí do práce a jeho nechává samotného doma už se párkrát stalo doma že spadl a motá se mu hlava taky má 88 let, no a babička mu sice nakupuje ale poslední dobou mu málo vaří on nemá co jíst a pomalu se o něj musím starat já jeho vnučka a vařím mu. Babička ho nechává samotného doma a má s ním všude chodit protože už chodi pomalu a o hulce a už špatně chodí a vše ho bolí a babička si chodí do práce a jeho nechava samotného doma. Prosím vás když to nahlásím na úřadě jako vnučka, nemůže to prasknout dá se to nahlásit anonymně? Nechci aby me prozradili měla bych s babičkou peklo ale je mě líto dědy! A také by mě zajímalo zda budou zjišťovat důkazy když tohle nahlásím a jak to chodí? Máte zkušenosti?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

16901
3.3.20 14:24
@Anonymní píše:
Moje babička v 88 letech bere peníze 4400 od úřadu práce na opatrovnictvi o dědy tzn. jeho manzela, koupe ho atd… Jenže chodí do práce a jeho nechává samotného doma už se párkrát stalo doma že spadl a motá se mu hlava taky má 88 let, no a babička mu sice nakupuje ale poslední dobou mu málo vaří on nemá co jíst a pomalu se o něj musím starat já jeho vnučka a vařím mu. Babička ho nechává samotného doma a má s ním všude chodit protože už chodi pomalu a o hulce a už špatně chodí a vše ho bolí a babička si chodí do práce a jeho nechava samotného doma. Prosím vás když to nahlásím na úřadě jako vnučka, nemůže to prasknout dá se to nahlásit anonymně? Nechci aby me prozradili měla bych s babičkou peklo ale je mě líto dědy! A také by mě zajímalo zda budou zjišťovat důkazy když tohle nahlásím a jak to chodí? Máte zkušenosti?

takže to nahlásíš, jí to vezmou a bude líp? Bude muset chodit do práce ještě víc, aby vykryla ten výpadek. To bude pro dědu lepší? :think: jestli musí v 88 letech do práce, tak je mi líto i jí. Nedovedu si představit moc pracovních pozic, kde takto starý člověk může pracovat :think:
Co prarodičům trochu pomoct? pokud musí v 88 letech do práce, místo aby odpočívali a užívali důchodu, tak je něco špatně. nejen vnučka, která babičku raději práskne, aby přišli s dědou o peníze, místo aby pomohla…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24406
3.3.20 14:24
@Anonymní píše:

V 88 chodí babička do práce? 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16901
3.3.20 14:26
@pikola píše:
V 88 chodí babička do práce? 8o

jj, chodí do práce, koupe manžela, nakupuje a vaří, ale jaksi to stále není dost :think: chuděra

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2697
3.3.20 14:26

Tak příspěvek 4400kc neznamená 24hodinovou péči. Na to je příspěvek v hodnotě 20 000kc. Stav pacienta posuzuje lékař, měla by požádat o zvýšení.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10843
3.3.20 14:27
@Anonymní píše:

Prispevek nebere babicka, ale je priznan dedovi, takze ty penize dostava on. Komu z nich za pomoc plati, je jeho volba. Muzes se starat ty o oba prarodice. V jejich veku to urcite oceni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2697
3.3.20 14:28

@pikola Nás posudkovy lékař v práci má 89 let. Taky to tak vypadá… Jinak jedna babca u nás na namku prodává zeleninku.. Její 87 let, a počty už moc nezvládá :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24406
@Keyllah píše:
jj, chodí do práce, koupe manžela, nakupuje a vaří, ale jaksi to stále není dost :think: chuděra

Tak mojí je 92 a zvládá všechno, vaří, stará se sama o sebe, zavařuje nám okurky co vypěstuje, ale do práce už v 88 teda nechodila :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5468

Tobe jde o ty penize, ze? Babicka je na svuj vek tedy dobra, ze jeste pracuje. :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22587
3.3.20 14:31
@Anonymní píše:

No ty jsi miláček tedy. A stydno ti ze sebe asi není, viď?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16901
3.3.20 14:32
@pikola píše:
Tak mojí je 92 a zvládá všechno, vaří, stará se sama o sebe, zavařuje nám okurky co vypěstuje, ale do práce už v 88 teda nechodila :mrgreen:

moje v 88 teda taky zvládne uvařit, sledovat politiku, zasadit si kytičku, ale jako dělat někdy osmičky, to už fakt nee. Má taky dost omezení, tak je ráda, že je ráda. Ale zakladatelky babička bude asi čupr babi, že to všechno zvládá ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
16901
3.3.20 14:33
@mackA159 píše:
Tak příspěvek 4400kc neznamená 24hodinovou péči. Na to je příspěvek v hodnotě 20 000kc. Stav pacienta posuzuje lékař, měla by požádat o zvýšení.

počkej, ona chce vědět, jak zamezit babi v přístupu k těm penězům. Ne jak ji k nějakým dalším dopomoct ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1823
3.3.20 14:35

Penize bere děda a komu je dava, je jeho vec. 24hodinova pece ma prispevek cca 20tisic, tohle je jen nejaka lehka zavislost, takze spoustu veci nejspis deda zvlada sam. Pokud ne, je potreba zadat o prezkoumani, pak by se mu prispevek zvysil.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2697
3.3.20 14:37

@Keyllah Jasný no.. Já to radši ani celý nečtu, je mi z těch lidí na blití :poblion:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
510
3.3.20 14:37

Milá vnučko, a to co takhle hejbnout zadelí a babičce trošku pomoct a ne se starat o peníze, které děda (nikoli babička) dostává. Není ti ze sebe trochu šoufl?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama