Chodí vaše školní děti v této době ven?

Anonymní
14.11.20 00:20

Chodí Vaše školní děti v této době ven?

Ahoj, jen takové téma ze zvědavosti. Jak to mají vaše děti v této době s chozením ven. Myslím s kamarády. V práci máme dva tábory. Někteří pouští děti uplně jak kdyby nic a druzí je izolují doma a ven chodí pouze s rodiči například do přírody. V práci jsem u některých za blázna, že poustim děti (druhá a čtvrtá třída )odpoledne po výuce mezi kamarády. Ale tady s manželem oba vidíme, že jsou venku všichni. Paradoxně vic, než jindy, kdy chodí do školy. Někteří dle manžela, který má HO běhají i dopoledne, to naši mají výuku, ale po povinnostech jdou ven. Tak by mě jen zajímalo, jak je to u Vás. Raději anonym, prosím o zachování.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
93
14.11.20 00:26

Nepouštím. Mají distanční výuku tak mají být odděleně. Taky tady vidím děti ve skupinách a docela mě to i štve. U nás je i rozháněla policie

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
50885
14.11.20 00:31

Nee. Vyzvedavaji mi od pondeli v poledne pracovni obed, ktery je v jidlonosici. Tam potkaji nejake deti, ktere si vyzvedavaji obed. Ale na hriste nechodi.
Vyuzivaji vlastni zahradu. To vis, ze si chybi.
Volaji si sice celou dobu pres Messenger nebo spamuji na Teams, ale fyz. kontakt to neni. Navstevy kamaradu jim chybi. Jsou zvykli, ze se navstevuji. To jim ted chybi.
Uz jsem je opet u nas na vsi zacla cilene posilat, at jdou pro drobnosti do vecerky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
15946
14.11.20 00:34
@Anonymní píše:
Ahoj, jen takové téma ze zvědavosti. Jak to mají vaše děti v této době s chozením ven. Myslím s kamarády. V práci máme dva tábory. Někteří pouští děti uplně jak kdyby nic a druzí je izolují doma a ven chodí pouze s rodiči například do přírody. V práci jsem u některých za blázna, že poustim děti (druhá a čtvrtá třída )odpoledne po výuce mezi kamarády. Ale tady s manželem oba vidíme, že jsou venku všichni. Paradoxně vic, než jindy, kdy chodí do školy. Někteří dle manžela, který má HO běhají i dopoledne, to naši mají výuku, ale po povinnostech jdou ven. Tak by mě jen zajímalo, jak je to u Vás. Raději anonym, prosím o zachování.

Ano, pouštíme je ven - dnes už ano.

S tím, že prozatím mají zakázáno navštěvovat se s kamarády doma - jak u nás, tak u nich. Hřiště a venkovní aktivity už jsme jim přestali omezovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
470
14.11.20 00:48

Pouštíme uplně normálně, pokud mají všechno do školy, tak jako vždycky a chodí ven všichni děti z vesnice, až na jedny, kterých mi je líto. Pouštěli jsme je i v první vlně, akorát ty první dva týdny ne. Člověk nevěděl. Ale vyhýbáme se seniorům v rodině s nima si voláme. Já se v práci setkám s mnohem více lidmi, než děti na hřišti.

Příspěvek upraven 14.11.20 v 02:43

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21271
14.11.20 00:49

Moje deti ven moc nechodi, ale uz by klidne mohly, maji to termer jiste za sebou. Nicmene, neni moc s kym by chodily, vetsinu kamaradu maji ze skoly a ta je dost daleko od mista bydliste, obcas se s nekym domluvi… ale treba zrovna ted je dost znamych v karantene nebo izolaci… chodit ven jim nebranim, u nas to nema duvod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
28095
14.11.20 00:51

Poustim posledni 2 týdny. Jsou ta stejna parta 4 děti, hraji fotbal

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
509
14.11.20 01:04

Ano chodí, myslím si, že je kontakt s vrstevníkama velmi důležitý a vždycky jsem byla ráda, že naše děti dají přednost času stráveným s kamarády než počítači. A měnit to nechceme :lol:. Akorát musí být všichni doma do devíti i ten nejstarší, to se nedá nic dělat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12744
14.11.20 01:55

Ne, nechodí, nepřijde mi to v téhle situaci spravné. My se teď taky nestýkáme s kamarády a v podstatě ani s rodinou.
A popravdě ani oni sami teď nechtějí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
20486
14.11.20 02:13
@Alyss píše:
Ne, nechodí, nepřijde mi to v téhle situaci spravné. My se teď taky nestýkáme s kamarády a v podstatě ani s rodinou.
A popravdě ani oni sami teď nechtějí.

U nás velmi podobně. Ale je to těžké - u nás je teď venku snad víc dětí než o letních prázdninách :? A naše dítě to teda nese docela těžce, takže jsem zatím dvakrát vyměkla. Ale žádné shlukování, jedna kamarádka a konec.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
911
14.11.20 02:24

Děti chodí každý den minimálně na 30 min ven - povinně. Jaký si zařídí program je na nich (obvykle jsou nakonec venku cca dvě hodiny).
Ten starší (14let) chodí většinou běhat nebo na kolo s tátou nebo s jedním kamarádem basketbalistou si hodit na koš.
Ten mladší chodí s klukama z fotbalu na hřiště, zahrát si fotbal, projet se na kole - bývá jich max šest(stále stejná skupina). Jsou pouze venku, návštěvy a vnitřní prostory mají zakázaný.
Já ani manžel se nestýkáme téměř s nikým, ani s rodinou, pouze vyjímečně pracovní kontakt. Ale společenský kontakt už mi dost chybí. A vážně uvažuji, že budu asi rebel a vymyslím nějaký malinký dýchánek… :roll:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2830
14.11.20 04:26

Starší byla teď po x týdnech s kamarádkou venku (měli jsme Covid, takze jsme byli dlouho v karanténě, pak jsme ještě pro jistotu týden počkali, než se s ní potkala, příznaky nemá už cca 2 týdny). Mladší šestiletá se s nikým nevídá, max. jdeme každý den na procházku do přírody, s nej kamarádkou si volají přes Teams, bydlí od sebe celkem daleko.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2307
14.11.20 05:09

Ano, děti (2. a 3.třída) pouštím „po škole“ s kamarády ven. Běhají buď po vesnici nebo jezdí na kolech po lese apod. O víkendu chodíme na delší procházky stejně jako před pandemií jen se teď udržujeme víc v okolo bydliště, protože nemáme rádi davy lidí ( i mimo covid ). U nas na vesnici bylo za celou covid dobu 15 nakazenych, z toho 1 měl trošku těžší průběh (2 dny v nemocnici na kyslíku). :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3150
14.11.20 05:58

Dcera jeste ven nechodi sama, ale s kamarady se stykame.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3209
14.11.20 06:01

Prvnak chodí. S nikým se neoblizuje, jezdí na kole nebo lítají. I já chodím jednou týdně ven s kamarádkou na procházku. Některé tu píšou, jak se drží v izolaci a pak místo aby se socializovaly někde venku, chcete dělat domácí dýchánky.. To radši běžte někam ven nebo grilujte na zahradě..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama