"Chudá" kamarádka jela na dovolenou

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.08.19 14:38
"Chudá" kamarádka jela na dovolenou

Ahoj. Jsme parta tří kamarádek, známe se už od vysoké. Docela si rozumíme, máme podobně staré děti, já dvě, druhá kámoška (třeba Jana) taky a ta druhá (třeba Petra) tři. Petra byla odjakživa trochu spořivější, ale teď, když jsme na RD, jsem to i chápala. Všem se nám dočasně snížil životní standard, jak to tak bývá. Docela pravidelně se i s dětmi (jak jinak) scházíme, kecáme o všem možném, darujeme si vzájemně věci po dětech (já je mám v průměru o rok starší, takže většinou ti ostatní dědí po nás), ale tak nějak jsme si prostě všechny tři snažily vypomoct, když to některá z nás potřebovala - psychicky i materiálně. Petra navíc podle svých slov řešila s manželem problémy, nevyšlo mu něco v podnikání, takže jsme s ní i soucítily, když si stěžovala, že jsou na tom finančně dost bledě. Já věci po dětech neprodávám, takže jsem jí běžně věnovala každého čtvrt roku nějaký ten pytel s velmi málo nošeným oblečením a jiným vybavením pro děti. Sama jsem na tom finančně dost špatně, moje úspory už dávno došly, ale mám spolehlivého manžela, takže nouzí jako rodina netrpíme. Takový průměr. Na dovolené jsme letos nebyli, musíme si pořídit novější auto, naše stará Oktávka už to bude mít brzy za sebou. Takže možná horší průměr? :) Nedávno jsme se s Janou shodly, že Petra pořád mluví o tom, jak si to a tamto nemůžou dovolit atd., že je nám jí sice líto, ale někdy už je toho moc, ale vše odpuštěno, musím to být těžké, není to zlá holka. Když jsme vyrazily někam na výlet (naposledy třeba do ZOO), vzaly jsme s Janou svým i ostatním dětem do krabičky nějakou malou svačinku a když malouši pochtívaly např. lízátko, koupily jsme ho automaticky i dětem Petry (ta to odmítla svým dětem koupit, že „nemají na zbytečnosti“, a ty jen smutně koukaly, takže lítost a těch pár korun nás pro děti naší kamarádky fakt nezabijí). Naše a Janina svačinka se společně snědla, Petra žádnou nevzala. A takhle je to vlastně se vším - oslava narozenin dětí, společné akce. To, že se Petra v ničem neangažuje, je její věc. Jsem ráda, že s dětmi přijde aspoň k nám, její děti si s našimi holkami hezky vyhrají. :srdce: I když jsou její děti tak trochu kobylky, co položíš na stůl, zmizí rychlostí blesku, takže jsem se naučila našim dětem dát zvlášť na talířek, aby na ně vůbec zbylo. :)
Jenže Petra si pořád jede svoje. Jak je všechno drahé, jak si nemůže nic dovolit, jak šetří a stejně nic nemají. Fakt mi jí bylo vždycky hrozně líto! A to naprosto upřímně. Věřila jsem, že když se jejímu manželovi nedaří v podnikání a do toho tři děti, že je to smutné. Kolikrát měla na krajíčku, když to vykládala. Včera jsem jí napsala, jestli nevyrazíme na hřiště. A ejhle! Odpověděla, že by ráda, ale že musí balit, protože zítra (dnes ráno) letí s rodinkou na Kanárské ostrovy. 8o Je mi jasné, že teď mi 90% z vás napíše, že prostě závidím a že je to její věc. Ad závist: Ano, možná, spíše si myslím, že ne. Ad její věc: Ano, je. Ale připadám si… ehm… jak? Podvedená. Lituju kamarádku, jak je na tom špatně, snažím se jí pomoct, ač na tom jsem sama bídně a ona si mezitím šetří na dovolenou. Se picnu. :))) Moc teď nevím, jak reagovat, až se vrátí. A ano, dost mě to šokovalo. Připadám si jak blbec. A teď babo raď.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 24 Další »
Reakce:
Pajka89
Závislačka 2602 příspěvků 15.08.19 14:42

Tak treba jim to zaplatili/prispeli prarodice, ne?

Tichošlápek
Neúnavná pisatelka 15538 příspěvků 15.08.19 14:43

Nijak proste už ji jen nic nedavej

Tiger-lily
Hvězda diskuse 35023 příspěvků 15.08.19 14:45

Se jí po návratu normálně zeptej na finanční stránku dovolené a manželova podnikání.
protože:
1. mohli dovču dostat třeba od prarodičů
2. jsou lidé, kteří si neustále stěžují na finance a extra šetří na hodně věcech a přitom nemusí (viz některé velmi známé diskuze i na tomto serveru :mrgreen: ) a ostatním to může přijít, že chudáci nemají… takže se podle toho okolí chová
:nevim:
co dělat? Příště se pozvěte k Petře, nechte vaše děti vyžrat její ledničku a pobavte se o financích, bude ti jasno, závidět nemá smysl a dělat nějaké závěry a rušit kamarádství taky asi ne, pokud si od vás vyloženě nechodí půjčovat.

Kukacka123
Závislačka 4222 příspěvků 15.08.19 14:47

Zeptala bych se v klidu co dovca ;) a jak tu zaznelo, nic bych uz nedavala. Deti by mi bylo teda taky lito, ale zase vse ma svy meze ;)

peta1003
Zasloužilá kecalka 641 příspěvků 15.08.19 14:49

Ja bych nic nerekla, ale uz bych ji nikdy nic nedala! Obleceni po detech prodej a kup neco hezkyho svym detem…nevidim duvod, proc bys mela oblikat cizi deti :) kdyz ma na dovolenou, tak ma i na obleceni, sladkosti a svaciny pro deti :) proste na ni prd a je to…

Paoloska
Echt Kelišová 8482 příspěvků 15.08.19 14:50

@Tiger-lily Přesně, normálně bych se jí zeptala. Pokud měla neustále finanční problémy a najednou jede na Kanáry, něco v tom je. Pokud jsem ji „sponzorovala“, chtěla bych vědět, jak to tedy je. Podle odpovědi bych se zařídila.

Paoloska
Echt Kelišová 8482 příspěvků 15.08.19 14:52
@peta1003 píše:
Ja bych nic nerekla, ale uz bych ji nikdy nic nedala! Obleceni po detech prodej a kup neco hezkyho svym detem…nevidim duvod, proc bys mela oblikat cizi deti :) kdyz ma na dovolenou, tak ma i na obleceni, sladkosti a svaciny pro deti :) proste na ni prd a je to…

Třeba to má ale nějaké rozumné vysvětlení. Co víš, třeba tu dovolenou vyhráli..Zeptala bych se a až pak zaujala stanovisko.

Zumpa
Ukecaná baba ;) 1438 příspěvků 15.08.19 14:53

Taková je každá druhá ženská. Nic, kvůli čemu bych musel zakládat diskuzi :mrgreen:

stinga
Echt Kelišová 8999 příspěvků 15.08.19 14:53

No Petra je dobře vych. aná, já bych s ní asi ukončila kamarádství

wildcherry
Neúnavná pisatelka 19035 příspěvků 15.08.19 14:53

Prestala bych ze sebe delat charitu! Uz jen to co popisujes, je energeticky upir-ja osobne takove lidi od sebe odstavila a jsem v zivote mnohem spokojenejsi.Ale dokazu se vcitit, jak to ted vnimas, ale podle me to za to nestoji :kytka:

Jessie_james
Kelišová 5507 příspěvků 15.08.19 14:55

Nemohla si nic dovolit, protože potřebovala peníze na dovolenou. Moje žena taky pořád brečela, že musí šetřit, že nemá peníze. Tak jsem si vzal domácí kasu na hrb, a v pohodě.

Jessie_james
Kelišová 5507 příspěvků 15.08.19 14:57
@wildcherry píše:
Prestala bych ze sebe delat charitu! Uz jen to co popisujes, je energeticky upir-ja osobne takove lidi od sebe odstavila a jsem v zivote mnohem spokojenejsi.Ale dokazu se vcitit, jak to ted vnimas, ale podle me to za to nestoji :kytka:
:palec: :palec: naprosto souhlasím, vysávači jsou hovada, a rychle pryč od nich.
lucenka
Hvězda diskuse 37645 příspěvků 15.08.19 15:00

Třeba to má nějaký jednoduchý vysvětlení a dovolenou vyhráli, zaplatili jim jí příbuzní, manžel na ní čerpal „FKSP“ od zaměsntavetele,… Až se vrátí, tak se normálně na dovolenou zeptej a podle toho se zařiĎ dál.

Lalelale
Kelišová 5428 příspěvků 15.08.19 15:01

Moje kamarádka má takovouhle kámošku. Kamarádka je totiž ten typický dobrák od kosti a ta její povedená známá to dobře ví. Přesně funguje jak popisuješ, nikdy nic nepřihnese, nepřipraví, nekoupí, ale je vždy první u stolu a jede jak kobylka, všude se nechá odvézt, neustále plná pusa toho, jak je na tom špatně. Ale na dovolenou, cigarety a bary se peníze našly vždy. Něco mi říká, že pokud poslechneš místní rady, a Petře už nikdy nic nedáš, tak ji velmi brzy už neuvidíš :) protože už pro ni nebudeš výhodná a ona si najde někoho jiného, kdo jí bude dělat charitu.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 24 Další »
Váš příspěvek
Reklama