Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Anonymní píše:
Od doby, co jsem mu koupila k Vánocům špatná sluchátka (a mám to na talíři dodnes), jsme se domluvili, že si nebudeme dávat nic. A proto jsem taky od něho nic nedostala. I kdybych si poslala seznam, nejspíš by mi nic nedal s tím, že si přeju blbosti. On šel dnes rodičům jeden dárek vrátit, že ho nechce a u ostatních skřípe zubama. V tomhle je strašnej.
Do značné míry to chápu. Já osobně si přeju, ať mi nikdo nic nedává. Maximálně tak mýdlo a oříšky. Protože já nechci nový telefon, když je ten starý vlastně ještě nový a počítala jsem s ním dalších X let, já nechci nové hrnce, když mám svoji sadu, která mi plně vyhovuje, ani poukázku na masáž, když na masáže nechodím. Myslela jsem, že už jsem to dostatečně vykomunikovala, ale ne. Musím příští rok před Vánoci znovu a lépe.
Tvůj manžel by taky asi měl rodičům srozumitelněji a hlavně včas vysvětlit, ať mu nedávají nic, nebo něco konkrétního.
Jinak na jednu stranu upřímnou soustrast, na druhou stranu tihle „autisti“, když odfiltruješ tu neomalenost, jsou takoví prudce logičtí a otevření až dětští a na emoční podporu a drobné usluhy můžeš využít kamarádky ![]()
Příspěvek upraven 25.12.21 v 14:06
Nic. Dikybohu jsme domluveni uz nekolik let s chlapem i s celou rodinou, ze si darky nedavame. Nechápu jak je to možný, ale přes absenci veškerých dárků k výročím i tomu, že si sama prakticky nic nekupuju mám doma mnohem víc věcí, než bych chtěla
jen detem se dává.
Nedávali jsme si nic dokud nebyly děti. Teď jsme domluvení na jednom a pak nějakou kravinu.
Takže domluvený bylo LEGO a kravina bylo tričko pro mě a já mu dala dozu na sladkosti do kanclu.
Posilame si tipy mailem a z tech tipu Jezisek neco vybere. Letos jsem poslala tipy 3 a dostala jsem vsechno + neco navic. My se ale obdarovavame radi a radi si delame radost ![]()
Dostala jsem auto (ojetý), moje starý je zralý na vrakáč. Nevěděla jsem o tom, byl to mega šok ❤️… já jsem dala chlapovi sušičku do trouby na houby a maso apod (jsem na mateřský, tak to na velký dary fakt není). Normálně si dáváme malej 1 dárek, tohle jsem fakt nečekala…
Já tak přes rok poslouchám co mu chybí, co se mu líbí, co by si přál. Pokud nevím, zeptám se ho.
Někdy mi řekne co by chtěl, jindy si zase řekne o peníze, protože si chce koupit něco dražšího. Tak „zkasíruje“ rodinku, něco k tomu přidá a má co chtěl. Samozřejmě mu nedávám jenom obálku ale přidám k tomu tričko, trenky, něco co má rád a tak.
Od jedněch vánoc, kdy mi koupil fakt hnusnou kabelku, už se mě ptá co bych si přála. Plus k tomu přidá pár drobností, jako překvapení.
My si od července říkáme vždy co bysme si přáli a pak si to taky navzájem dáme většinou. Muž si přál kovadlinu 45 kg, k tomu nějaká trika z bastarda a přihodila jsem navíc deskovku HP. Já si přála žulove hmoždíř, 3 díl requiem komixu a nový nůž. K tomu jsem navíc dostala kaligrafickou sadu a lední brusle
no a syn dostal od rodiny tolik hraček, že to nestíhá ![]()
@Josefuna
Já je dostala taky, nevhodné mi to tedy nepřijde. Před rodinou bych to ale rozbalovat nechtěla ![]()
Knížky, oblečení, parfémy, to si vše radši koupím sama.
@Midaku píše:
@Lojzísek tobě přijde trapný dát někomu to, co si přeje? Přál si to od všech, od uplne cele rodiny, šetří si na operaci očí… ještě nějaká inteligentní připomínka?
V případě manžela a manželky ano, přijde mi to megatrapný. Jsou to přeci Vaše společné peníze, tak proč dělat takovou habaďůru. Dárek vnímám jinak, ten má nějakou přidanou hodnotu. A pokud jde o operaci, tak na to se složíme přece samozřejmě…
Ale každopádně je zajímavé, jak to kdo má…
@Josefuna píše:Úplně v pohodě. Přijde mi to vhodné. Ale nechtěla bych si něco z toho rozbalit pod stromečkem před dětmi
Prijde vam vhodne davat si na Vanoce eroticke hracky? Nemyslim to zle, otazka pro vsechny. Mne to prijde totiz uplne nevhodny, tak jestli mam mensinovy nazor nebo jak to je. Jinak proti hrackam nic nemam, ale nechtela bych je dostavat na Vanoce.
@Janli píše:
Naprosto vhodný. Tohle je zrovna dárek, kterým jsem ochotná se nechat překvapit, ostatní dárky si vybírám já.
Bože, kolik radosti už mi tyhle dárky přinesly a kolikrát jsem s nima byla v nebi a vzývala boha ……to k těm křesťanským svátkům…..S kabelkou a hrncema se mi to ještě nestalo…
Proti temto hrackam nic nemam a par jich mame, ale zadnou z nich jsem nedostala jako darek a uz vubec ne, abych ji pouzivala sama. Navic nejsem moc priznivcem techto veci, pak to konci, jak to konci. Chlapi preferuji porno a zeny si to delaji s pomuckama a spolecny sex uz je az tak nelaka.
@Fiducia píše: Úplně v pohodě. Přijde mi to vhodné. Ale nechtěla bych si něco z toho rozbalit pod stromečkem před dětmi
Tak jsme s ontarovou zatim v mensine, jak vidim.
@Josefuna píše:
Vanoce nejsou jen o darcich, to je jasne, ale zeptam se. Jak to letos u vas bylo, co jste dostaly od partnera, mue, manzela a co jste darovaly jim? Domlouvate se na darcich, reknete, co byste chtely nebo mate rady prekvapeni? Nebo si nedavate nic?
Kurz ziskani zbrojniho prukazu x kvílidlo na kytaru ![]()
@ontarova.stara píše:
Ale jinak je miliónovej, empatik a všichni ti ho závidí, ne?
Ty jsi blba ![]()