Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Josefuna píše:
Ja to beru tak, ze Vanoce jsou krestanske a rodinne svatky a ty hracky mi do toho az tak nezapadaji. To kdyz tak k Valentynu, ale i tak.
Křesťanské? Ty ceske a zapadni maji k tomu daleko.
Navic to neni ani puvodne krestansky svatek.
Od manžela jsem dostala krásné dárky, ale teď tu byli tchánovci a já dostala 10 utěrek. Na balení je i cenovka. Tak se uklidňuji a říkám si, že to není o dárcích, ale že si vzpomněli. Uf. ![]()
Kávovar a on ode mě nějakou hru na Xbox a teploměr na maso 🙂
@nuklear90 My dostali od tchýně s mužem společný dárek: český česnek, nějaké sušenky, pochutinu na Silvestra a ozdobu na stromek. Já jsem spokojena. Ten česnek mi udělal fakt radost.
Můj muž dostal od mě matky nanorousku.
@nuklear90 píše:
Od manžela jsem dostala krásné dárky, ale teď tu byli tchánovci a já dostala 10 utěrek. Na balení je i cenovka. Tak se uklidňuji a říkám si, že to není o dárcích, ale že si vzpomněli. Uf.
To je strasny darek, kdyby to byly aspon nejake uterky se zajimavym designem nebo usite do designu vasi kuchyne, ale takhle to vypada, ze si v Kiku koupili uterky sami pro sebe a tobe ji dali, aby se nereklo. Co dostal manzel s detmi?
@Svistice Česnek bych brala hned, po týdnu mi ten můj vždycky vyschne. ![]()
@Wani Manžel bundu, trenky, termo ponožky, diář, kalendář, tričko, sprcháč, parfém, deodorant. Syn rybičky, dinosaura, hokejku, 2 čepice a plyšáka. Jsem těhotná, hormony mi lítaj, tak to jen potřebuji vstřebat.
@nuklear90 píše:
Od manžela jsem dostala krásné dárky, ale teď tu byli tchánovci a já dostala 10 utěrek. Na balení je i cenovka. Tak se uklidňuji a říkám si, že to není o dárcích, ale že si vzpomněli. Uf.
Utěrky jsou super dají se použít i jako hadr na podlahu
![]()
Jinak co se deníček týče starší lidi s tím mají problém.. blbě vidí. Moje mamka žáky všude nechava cenovky. A to opravdu nedělá schválně.
@Anonymní píše:
@ontarova.stara @Konys @Josefuna @bigl Žádnej Pepan z Horní dolní, alébrž vysokoškolsky vzdělaný muž s extrémně nadprůměrným IQ, ale bez špetky empatie (potvrzeno jedním s nejlepších psychologů a koučů v ČR), s psychopatickými sklony. Je to opravdu „dáreček“. Na dětech naštěstí škodu napáchat nemůže, protože žádné nemáme. Na zahýbání je moc línej, stejně jako na spoustu jiných věcí, natož na jakékoliv manželské hrátky (když pominu občasné suchej tam, mokrej ven a konec). Na puštění do oběhu mi chybí dost odvahy a sebevědomí, které se někam vypařily. Omlouvám se za frustrovanou zpověď. Naštěstí mám kolem sebe pár lidí, kterým na mě záleží a od těch jsem dostala dárky krásné.
A duvod pro spolu jste znas?
@nuklear90 píše:
@Wani Manžel bundu, trenky, termo ponožky, diář, kalendář, tričko, sprcháč, parfém, deodorant. Syn rybičky, dinosaura, hokejku, 2 čepice a plyšáka. Jsem těhotná, hormony mi lítaj, tak to jen potřebuji vstřebat.
Tak to jsou tchanovci nevychovani burani, sorryjako.
To nema s tehotenskymi hormony co delat.
@Josefuna píše:
Proti temto hrackam nic nemam a par jich mame, ale zadnou z nich jsem nedostala jako darek a uz vubec ne, abych ji pouzivala sama. Navic nejsem moc priznivcem techto veci, pak to konci, jak to konci. Chlapi preferuji porno a zeny si to delaji s pomuckama a spolecny sex uz je az tak nelaka.
Pokud jim to tak vyhovuje, tak na tom neni nic spatneho.
Pro mne to je zase soukroma vec, ke spolecnemu vyuziti jen v pripade nouze.
Zadnou jsem nikdy nedostala a ani nedostanu
@KimL píše:
Koukám, že spousta žen nemá žádnou sebeúctu. Koukat jak všichni rozbalují a ona nedostane nic nebo nějakou blbost… Pochopím první Vánoce, třeba se to u nich nevedlo. Ale pak bych jasně (v klidu) vysvětlila, že takhle tedy ne a očekávám, že bude obdarovávat jak mě, tak i děti (klidně s mou pomocí, ale ne stylem, že to nechá jenom na mě).
Přijde mi to jako naprostá nulová sociální inteligence. Pokud se na tom oba dohodnou, že si navzájem nic nedají, tak ok. Ale představa uhoněné ženy, která kouká, jak její drahý rozbaluje Xbox a ona nemá nic… Nebo on kouká překvapený, co dostaly děti, protože ani nemá zájem nejen to vybrat, ale ani se na tom podílet.
Hrozně smutný… A není to o dárcích, ale o celkovým přístupu. Protože tihle lidi určitě nekoupí kytku na narozeniny nebo nepřipraví čaj nemocné ženě a péči o děti berou jako hlídání a výpomoc manželce.
Jinak k původní otázce, tak my si děláme seznamy nebo si řekneme během roku, co bychom tak chtěli a pak podle toho ten druhý něco z toho vybere. Ano, netrefíme se pokaždé na 100 %, ale jde vidět ta snaha. A čím jsme spolu déle, tím víc se trefujeme
Je jich docela dost a zajimalo by mne cim jsou tak pritazlivi, ze zvladaji navazat vztahy.
@Wani píše:
Tak to jsou tchanovci nevychovani burani, sorryjako.To nema s tehotenskymi hormony co delat.
Asi taky autisti ![]()
@nuklear90 píše:
Od manžela jsem dostala krásné dárky, ale teď tu byli tchánovci a já dostala 10 utěrek. Na balení je i cenovka. Tak se uklidňuji a říkám si, že to není o dárcích, ale že si vzpomněli. Uf.
Najdi si šetřící diskuzi Kornelie. Ušetřis příští rok za balicí papír
.
K tématu - dostala jsem krásné a promyšlené darky ![]()