Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@schnulla píše: Více
Právě, výhoda koupit nemovitost v hotovosti a nepřeplatit hypotékou.
@smile_xxx A pak bude dělat chudáka, že na splátky nemá, ať béčko počká
vtipný je, že dává do placu 10 let starý auto a sto tisíc, to je protinabídka snů ![]()
@Monchichik mě je to právě divné, byt za 11 mega a na účtu sotva 100tis? Je ten byt splacený? Nebo měl táta ulité peníze bokem? Co třeba životní pojistka atd? Co matka, případně partnerka? Jako přijde mi že dost důležitých info chybí, jenom mladí vidí jen byt a peníze ![]()
“ by platilo Béčku peníze a časem by ho tím vyplatilo, nabízí auto a peníze z účtu.” - staré auto a trocha peněz, to je fakt Áčko tak blbý aby věřil, že se na to Bčko kývne???
to je fakt nabídka roku
Jsem na straně B. Odhad a pokud chce A v bytě bydlet, musí si vzít hypotéku a sourozence vyplatit. Rodina, nerodina, na tohle bych s velkým MOŽNÁ a při nadstandardních vztazích přistoupila při splatce tak 100 tisíc měsíčně abych to za 5 let dostala zpět. A stejně asi ne, co kdyby se mu za tu dobu něco stalo, v životě by z jeho děti, ženy etc Áčko ty prachy nedostalo.
@Sue2008 byt má tuhle hodnotu dneska, před x lety to mohl koupit za pár korun, peníze na účtu mít nemusí, pokud byl sám a žil třeba jen z jednoho důchodu, životní pojistku mít taky nemusel, spousta lidí jí nemá…
Áčko by na tom pěkně vydělalo, ale mohlo by se to ošetřit smlouvou, aby pokud tam Áčko bude bydlet bude platit nějaký nájem Béčku, když ho nevyplatí hned, ale až někdy. K tomu by to chtělo na to udělat smlouvu s přesnou částkou k vyplacení, jak budou probíhat splátky, do kdy to bude splacené, jaké sankce budou za nedodržení smlouvy, třeba termínů splácení, jak a kolik bude platit nájem. Ve výsledku na tom stejně Áčko vydělá, protože ceny nemovitostí jdou pořád nahoru. Být Béčkem, tak si to všechno nechám u právníka řádně ošetřit, jinak spláče nad výdělkem. Prodat to a rozdělit si peníze by bylo mnohem jednodušší, i když zase dneska dost nevýhodné.
@Sue2008 píše: Více
Byty za 11 nynějších se prodávali po revoluci za pár korun.
@Da12 Béčko nechce ani slyšet o tom, že by byl splátkový systém. Pro něj jsou jediné dvě možnosti a to prodat nebo pronajmout.
Pokud Áčko nedokáže Béčko vyplatit, tam se byt prodá a peníze rozdělí ![]()
@Anonymní píše: Více
No to se Béčku nedivím, protože částka je dost vysoká a splácet 30 let je nesmysl. Taky bych na to nepřistoupila.