Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@warita píše:
ANO, s tim naprosto souhlasim!!! Meli zavolat a zeptat se, ne ze se to upece za jejimi zady a pak se ji to oznami jako by mimochodem.Ja totiz podobnou situaci zazila. Bylo mi od mych rodicu slibovane neco, co jsem mela dostat ja a nakonec se rozhodli to prenechat sestre. Upeklo se to za mymi zady, nikdo se neobtezoval mi rict, ze se nakonec rozhodli jinak. Ja to tehdy videla tak, ze to je rozhodnuti rodicu. Chapala jsem i duvody, ktere rodice vedly k tomu rozhodnuti, co jsem chapala mene je, ze se mne nikdo ani nezeptal, ani me neinformoval. Dozvedela jsem se to vyslovene jako mimochodem a kdyz jsem reagovala prekvapene, tak se na mne mama jeste agresivne utrhla, ze mi to prece rikala. Nerekla mi absolutne nic, to bych asi o tom vedela, nejednalo se zrovna o nic.
A ano, docela se mne to dotklo. Ne proto, ze bych to sestre neprala. Ne proto, ze jsem s tim uz vice mene pocitala. Ne proto, ze jsem si to chtela narokovat. Ne proto, ze jsem nakonec utrela hubu a jako jedina ze sourozencu dostala velke NIC. Dotklo se mne to proto, ze mi nikdo ani nic nerekl. Proste se se mnou ani nepocitalo. Rozhodne jsem ale rodicum kvuli tomu neudelala scenu. Spolkla jsem to a hotovo.
No jo. Ale tohle se stalo i zakladatelce. Ne každý umí v takové situaci zachovat chladnou hlavu. Tam se to taky sebehlo dost podobně.
A není to třeba tak, že ji naštvalo to obejití? Kdyby si společně sedli a řekli - hele jsou tu takový a takový peníze, Lukášek je teď potřebuje víc, nemáš nic proti tomu, že teď pomůžeme Lukáškovi? A tobě zas pomůžeme s něčím jiným, protože ty peníze nutně nepotřebuješ. Třeba by to dopadlo úplně jinak a zakladatelka by řekla jo jasně souhlasím. A nebo by se třeba domáhala svých 350 tisíc i když je nepotřebuje. To nevíme. Mě osobně by víc naštvalo právě to obejití než peníze.
@Monchichik píše:
@Keyllah No mně to normální nepřijde…já bych dala každému půlku...bratr ty peníze taky nepotřebuje,platí prostě hypotéku…a jestli nemá peníze, může si přivydělat…nechápu, proč by jedno dítě na tom mělo být bito, že se snaží, šetří, maká…
na tom se neshodneme, za mě bratr s dvěma malýma dětma, manželkou na ošetřovačce, s hypo na krku, a s problémy s financemi od jara s první vlny, ty peníze potřebuje víc než zakladatelka s nadstandartními příjmy, ještě více vydělávajícím manželem, nemovitostí bez hypo atd.
Prostě jednou potřebuje jedno dítko, jindy druhé. Pomůže se oběma v momentě, kdy potřebuje.
@Trojlístek píše:
No jo. Ale tohle se stalo i zakladatelce. Ne každý umí v takové situaci zachovat chladnou hlavu. Tam se to taky sebehlo dost podobně.
a ji to bylo slibene? Protoze pokud ji neco slibili, tak to pak chapu.
Nejde o 700 tisic, ale kdyz tak o 350 tisic, to je podil zakladatelky.
Tvuj problem nejsou penize, ale zatrpklost, protoze nemuzes otehotnet.
Je prirozene citit v tve situaci litost,, ale to co kvuli tomu delas, uz je pres caru. Ty proste nerespektujes rozhodnuti svych rodicu.
Ty jim nakazujes, co maji delat a divis se, ze se zlobi.
Zamer se na sebe, na svoje nitro a neres tolik ostatni, protoze opravdovy klid muzes najit jen v sobe a ne v chovani ostatnich k tobe. Ty si vytvaris svoji realitu. Kdyzx ze sebe budes delat vecne obet, tak proste tou obeti budes.
Pokud je tohle pro tebe duvod se s rodicema nebavit, tak se s nima nebav. Rekni jim, co si o nich myslis, at se ti u;llevi. Ale prestan neustale vsechny ostatni nenavidet a resit je. Skodis totiz jenom sobe.
@warita píše:
a ji to bylo slibene? Protoze pokud ji neco slibili, tak to pak chapu.
Aha, tak to nevím. To promiň. Ja v tom viděla to obejítí. Jako hlavní znak.
@Keyllah píše:
na tom se neshodneme, za mě bratr s dvěma malýma dětma, manželkou na ošetřovačce, s hypo na krku, a s problémy s financemi od jara s první vlny, ty peníze potřebuje víc než zakladatelka s nadstandartními příjmy, ještě více vydělávajícím manželem, nemovitostí bez hypo atd.
Prostě jednou potřebuje jedno dítko, jindy druhé. Pomůže se oběma v momentě, kdy potřebuje.
A budou na to mít prostředky, až bude potřebovat to „druhé“ dítě„? Nebo se to přejde stylem "to víš, my teď nemáme, Ty si poradíš, viď“?
"
@Keyllah Tak ale dvě děti atd…to je bratrova volba…mohl se taky nejdříve zajistit a pak si dělat děti…já na to mám jiný názor…každé dítě si může zařídit život jak chce a pokud něco chci dát, tak všem stejně…
@gebča píše:
A budou na to mít prostředky, až bude potřebovat to „druhé“ dítě„? Nebo se to přejde stylem "to víš, my teď nemáme, Ty si poradíš, viď“?"
To netuším a tak mi přijde zbytečné si to nějak domýšlet. Zakladatelka psala, že do toho incidentu nebyl žádný problém, vždy vše stejně, tak předpokládám, že kdyby potřebovala, tak by pomohli.
@gebča píše:
A budou na to mít prostředky, až bude potřebovat to „druhé“ dítě„? Nebo se to přejde stylem "to víš, my teď nemáme, Ty si poradíš, viď“?
To je jen plané teoretizování - na ukřivděnost “preventivně” se snad v životě nehraje.
To druhé dítě to třeba potřebovat nikdy nebude… nebo bude potřebovat pomoc úplně jiného charakteru… Člověk nikdy neví, co život přinese a některé věci se prostě řeší, až resp. pokud nastanou.
@Monchichik píše:
@Keyllah Tak ale dvě děti atd…to je bratrova volba…mohl se taky nejdříve zajistit a pak si dělat děti…já na to mám jiný názor…každé dítě si může zařídit život jak chce a pokud něco chci dát, tak všem stejně…
tak mě přijde celkem logické, že jedno dítě může něco potřebovat teď a to druhé až zítra. Pomůžu tomu, co aktuálně potřebuje, to mi přejde v pořádku. Až bude potřebovat druhé, pomůžu zas jemu. Já nekupuju naschvál stejně hodnotné dárky ani teď, jen kvůli tomu, aby to na korunu sedělo, ale řeším, které dítko co aktuálně potřebuje
pokud jedno dítko potřebuje notebook do školy, nebudu ho naschvál kupovat i tomu druhému, co ho nepotřebuje, jenom proto, aby dárky byly stejně hodnotné…
@Keyllah nekoupím druhému notebook, ale koupím má dárky ve stejné hodnotě…teda já ano…jinak to dopadá tak, že ten lempl, který celý život nic moc nedělá, tak dostane všechno, protože je chudák a ten co se snaží nedostane nic, protože to nepotřebuje…
@Monchichik píše:
@Keyllah nekoupím druhému notebook, ale koupím má dárky ve stejné hodnotě…teda já ano…jinak to dopadá tak, že ten lempl, který celý život nic moc nedělá, tak dostane všechno, protože je chudák a ten co se snaží nedostane nic, protože to nepotřebuje…
Takhle jsme to meli i u nas. Druhy dostal v podobne hodnote. Jedine v cem snad byl rozdil, bylo vybaveni na krouzky. Kazdy dostal sve potrebne vybaveni.