Doma je to špatný

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 08:00
Doma je to špatný

Zdravím, zůstávám v anonymitě, jelikož sem chodí rodina.
S přítelem máme 10 měsíčního syna. Jsme spolu krátce a moje máma ho od začátku neměla moc ráda, je pro ni hloupý a má divokou minulost, z které se dostal, ale to já mám podobne. V poslední době jsme se hodně hádali a já se v afektu párkrát zbalila a odjela k máme. Teď jsem se sem definitivně odstěhovala, s přítelem jsme se chvíli nebavili. Včera jsme se viděli, v klidu se povídali a shodli se na tom, že dohromady nám to očividně nejde, ale jako rodiče naseho dítěte, by jsme se měli pokusit nadále udržovat kontakt, bavit se spolu normálně a on mohl vídat syna, ale žít spolu nebudeme. Při posledním střetu mezi námi přítel rozbil televizi kterou nám půjčila sestra, vytrhl ji že zásuvky když mi ji podával a jak byl naštvaný, rozhodl že je rozbitá a hodil ji do popelnice. Za tu krátkou chvíli - 2 roky, jsme měli více hádek kde se rozbili věci a většina byla rozbita ode mě. Proto pro něj mám celkem pochopení, televizi bych v jeho situaci rozbila zřejmě taky.
Nechci se k němu vracet, nechci s ním bydlet, chci se s ním jen pokusit udržovat kontakt a pokusit se vychovávat syna námi oběma i přesto že nebudeme spolu. Po včerejší rozmluvě s přítelem/ex­pritelem, jsem přijela k máme, strucne a jasně jsem jí řekla jak to mezi námi nadále bude - spolu nebudeme, ale budeme se normálně bavit, + že rozbil tu televizi, na což jsem ji připravila. Šílené se rozčílila, křičela na mě jak jsem blbá a hloupá že se nechám takhle zmanipulovat a jestli mu budu syna půjčovat bez moji přítomnosti, zavolá na mě sociálku, že nechce aby byl syn v ohrožení. Přítel se nikdy k synovi nechoval špatně, staral se o něj i o mě, sice ne úplně maximálně podle mých představ, ale v porovnání s jinými otci jsem na tom ještě výborně.
Vůbec nevím co teď mám dělat, máma je na mě naštvaná, doma je dusno, navíc tu teď bydlí sestra která se taky rozešla s přítelem a je na maminy straně, ale nekeca mi do toho, toleruje moje rozhodnutí, ale myslí si svoje. K příteli do „našeho“ bytu se vracet nechci, mohli by teď jen vznikat další hádky, protože on mámu rád nemá a navíc s ním bydlet nechci. Nechci s ním být, chci jen aby měl syn oba rodiče.
Jen podotýkám že máma se léčí na psychiatrii s maniodepresi, bere spoustu léků a hodně jejího jednání je jen z afeku vzniklém z nemoci hlavy, vím že to mám pravděpodobně po ní a hodně hádek co u nás doma bylo, bylo tím že jsem jednala naprosto přemrštěné, byla náladová a vím že se to pak odráželo na jednání přítele, který už se pak taky musel projevit a případně mě silněji chytit a zklidnit. Když jsem vcera viděla mámu jak na mě nepříčetně řve, viděla jsem sebe a tím víc obdivovala přítele že tolik těch hádek vydržel v klidu, i přesto že podnět byl většinou od něj, jen já reagovala přes miru.
Ani nemám jasnou otázku, spíš jen pohled na věc od někoho jiného…

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
vjerunqa
Závislačka 3177 příspěvků 09.10.18 08:09

A nemohla bys bydlet sama se synem?

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1147 příspěvků 1 inzerát 09.10.18 08:17

Především mamince poděkuj, že u ní můžeš bydlet. To není samozřejmost, že tě tam nechá. Chceš se chovat jako dospělá, mít vlastní názory, do kterých ti máma nemůže mluvit, ale docela spokojeně se od ní necháš opečovávat. V domácnosti, kde se v hádkách rozbíjí věci, bych taky žít nechtěla. Najdi si podnájem a nauč se žít sama se sebou a se svým dítětem.

Jana206
Nadpozemská drbna 26564 příspěvků 09.10.18 08:18

Otec má na syna právo,Tvá máma se třeba může stavět na hlavu. A upřímně,sama píšeš,že máš taky cholerickou povahu a matka má maniodepresi,nep­řijde mi vaše výchovné prostředí u vás doma o nic lepší než u otce. Nechala bych si upravit styk soudně a určit alimenty. Je dobře,že jsi vyšla expartnerovi vstříc a že jste se domluvili. Pokud není závažný důvod,soud mu určí styk se synem sám,narozdíl od Tvé matky,u které ten závažný důvod i je,aby s dítětem nebyla sama.

Taky vidím jako nejlepší řešení,abys se synem bydlela sama,tolik lidí v jedné domácnosti je dost nepřirozené. Mohla bys pobírat příspěvek na bydlení,pokud splníš podmínky - částka to není zanedbatelná,pří­davek na dítě a kdybys měla určené alimenty,tak další dávky dorovnávající životní miminum.

Ať je to jak chce,záležitosti ohledně dítěte máš řešit s jeho otcem a ne s mámou a sestrou.

Demi
Závislačka 4120 příspěvků 09.10.18 08:19

S matkou už bych se asi o příteli nebavila, chovala bych se k ní slušně, ale asi bych se poohlížela po samostatném bydlení. Nemáte v obci sociální byty? Nebo podnájem, pokud bys to finančně utáhla? Dítě má vyrůstat v klidu a tobě to taky pomůže.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 08:19
Zakladatelka

Ano mohla, ale momentálně si dodělávám poslední ročník středních školy a od mami jsem měla zarucene hlídání, to by se dalo nějak zařídit. Silne nad tím uvažuji, bydlet s mámou by se dalo zvládnout, ale aby jsme byli zpátky celá rodina pohromadě.. to by nebylo dobrý.. navykla jsem si vést domácnost jinak než je tady, dělala jsem všechno po svem a nedělala věci co mě vytaceli u mami. Musela bych ale mít jistotu příspěvků na bydlení, nevím ani jak se vyřizuje. Mám něco málo našetřeno, ale jestli to bude stačit na 3 nájmy + kauci + eventuálně provizi, to teda asi ne. Půjčovat si nechci, jsem zásadně proti tomu.

solip
Kecalka 457 příspěvků 09.10.18 08:21

Taky si myslim, ze by bylo potreba, abyste se synem bydleli sami… Ale chapu, ze ne vzdy je to mozne. Kazdopadne si nenech od mamy mluvit do toho, jak se ma tvuj syn s expritelem stykat, to je vase vec, vy jste rodice. At si mama vola koho chce, pokud vy se na styku dohodnete, budete ho dodrzovat a dite tim nebude nijak trpet, tak socialka podpori vase rozhodnuti (tebe a pritele) a na matciny stiznosti nebude brat ohled. Je dobre, ze si uvedomujes, ze spousta chyb bylo i tvych, vetsinou si lidi sve chyby pripustit nechteji.. Drz se a preji ti, abys mohla se synem zit sama a v klidu.

Jana206
Nadpozemská drbna 26564 příspěvků 09.10.18 08:23
@Anonymní píše:
Ano mohla, ale momentálně si dodělávám poslední ročník středních školy a od mami jsem měla zarucene hlídání, to by se dalo nějak zařídit. Silne nad tím uvažuji, bydlet s mámou by se dalo zvládnout, ale aby jsme byli zpátky celá rodina pohromadě.. to by nebylo dobrý.. navykla jsem si vést domácnost jinak než je tady, dělala jsem všechno po svem a nedělala věci co mě vytaceli u mami. Musela bych ale mít jistotu příspěvků na bydlení, nevím ani jak se vyřizuje. Mám něco málo našetřeno, ale jestli to bude stačit na 3 nájmy + kauci + eventuálně provizi, to teda asi ne. Půjčovat si nechci, jsem zásadně proti tomu.

Jsi zletilá? Máš veškerá práva ke svému dítěti?
Příspěvek na bydlení a přídavek na dítě se vyřizuje na oddělení státní sociální podpory,to teď spadá pod úřad práce,zbytek na oddělení dávek v hmotné nouzi.
O příspěvek na bydlení můžeš požádat ihned,ne až po třech měsících jako dřív,ale započítává se jen 80 procent nákladů. Pokud jsi sama nezaopatřené dítě,jsou ty dávky nepatrně vyšší protože se vypočítávají s vyšším koeficientem. A taky bys mohla mít nárok ještě na přídavek na dítě na sebe a výživné od svého otce - pokud s vámi nežije.

Abys mohla čerpat příspěvek na bydlení,musíš mít nájemní smlouvu,v bytě trvalý pobyt a byt nesmí být družstevní

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 08:30

@Jana206 Tak to jsem nevěděla, myslela jsem že se musí dokládat tříměsíční náklady na bydlení. V tom případě by to spoustu věcí usnadnilo. Čili se přestěhuji, získám nájemní smlouvu, změním si trvalé bydliště, zaplatím prvotní náklady + nájem, poprosím majitele o doložení nákladu na byt, s tím společně s nájemní smlouvou a dokladem příjmů dojdu na oddělení státní sociální podpory v místě bydliště a tam dostanu příspěvěk? Jaká je šance že mi ho zamítnou?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 08:34
Zakladatelka

@Jana206 A do jake výše může byt být cca nevíš? Jsem z Prahy, přítel je na Kladně, tam pokud vím, už nedávají příspěvek už jen tak. Tady v Praze je to šíleně drahé, nechci bydlet v polorozapdlém bytě někde na smradlavém sídlišti, to neni prostředí pro dítě. Radši bych něco lepšího, ale nevím jestli by socialka neřekla at se přestěhuju do levnějšího, kdybych chtěla do bytu třeba za 10-12 tis…

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 08:57
Zakladatelka

@Čičorečka
Já jsem mámě moc vděčná, za všechno co pro mě kdy udělala, že mě vzala k sobě, pomáhala mi, radila, finančně podporovala. Ale celej život bojuju s tím rozlišovat kdy mluví ona a kdy z ní mluví její nemoc. Několikrát se pokusila zabít, měla šílené záchvaty vzteku, následované obdobím deprese a následovanou mánií. Myslela jsem, že když bude bydlet sama, nebude se starat o mě a sestru, bude na tom líp, bude mít čas pro sebe, ale i když nic neřekla, byla v hrozně depresi. Takže jsem to, že se k ní vracím i se snym, brala jako pozitivum, protože jí to dá zase radost do života, nebude sama a bude se o koho mít starat, Ale s příchodem sestry a celého toho zmatku se to vrací tam, kde to bylo. Týden s náma nemluvila, když hlídala syna, neřekla ani slovo, jen mu mlčky dávala nakrmit, přebalila ho, hrála si s ním ale s němou tváří a bez slova. Nevím co udělat, aby jí bylo dobře. Pokud by jsme tu byli samy, dalo by se to zvládnout, ale ted jsem tu zase všichni a znovu se to boří. Když se odstěhuju, ona to nejspíš pochopí jako že ji nemám ráda, nechci s ní být. Hrozně těžko se jí něco vysvětluje a pomalu mám strach cokoliv udělat aby to nevedlo zase k dalším jejím depresím a pokusům o sebevraždu. Ale ted tu nemám ani svůj pokoj, ani svoje místo, je tu zmatek a odstěhovat se budu muset. Uvažovala jsem nad tim hned jak se nastěhovala sestra. Jen mám strach co to udělá s mámou…

pikola
Neúnavná pisatelka 19446 příspěvků 09.10.18 09:05
@Anonymní píše:
@Jana206 A do jake výše může byt být cca nevíš? Jsem z Prahy, přítel je na Kladně, tam pokud vím, už nedávají příspěvek už jen tak. Tady v Praze je to šíleně drahé, nechci bydlet v polorozapdlém bytě někde na smradlavém sídlišti, to neni prostředí pro dítě. Radši bych něco lepšího, ale nevím jestli by socialka neřekla at se přestěhuju do levnějšího, kdybych chtěla do bytu třeba za 10-12 tis…

Kde by jsi na takový byt vzala? Dodelej si školu, to je úkol číslo jedna. Nebo co třeba se sestrou pokud už chodí do práce? Ale to by jste zase nedostali asi příspěvek. Nevím kde si chceš vydělávat když máš ani ne roční dítě.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 09:09
Zakladatelka

@pikola Tak to by měl být ten příspěvek na bydlení ne? Měl by pokrýt určitou část nájmu. Momenátlně mám rodičák 7800 + alimenty od přítele. Dal by se zažádat i o příspěvek na dítě a případně o další příspěvky. Školu si chci dodělat, ale v podstatě nemám nikoho jiného na hlídání než moji mámu a nemám představu jak ted bude funkční. Dneska měla hlídat abych mohla do školy, ale se mnou odmítá mluvit a spí, a takhle to bude nejspíš několik dalších dní. Se sestrou bydlet nechci, momenátlně práci nemá a jestli si ji najde v blízké době, to se budu divit. Říká, že se musí vzpamatovat z rozchodu a neni schopná myslet na práci..... 8o neni to nijak extra zodpovědný člověk a rozdhodně s ní nechci bydlet.

pikola
Neúnavná pisatelka 19446 příspěvků 09.10.18 09:13

No ty taky nejsi zrovna vzor když to tak řeknu. Něco by jsi dostat měla, ale aby ti to pokrylo nájem 10 to pochybuji, navíc musíte taky něco jíst, platit služby a oblíkat se. Nějaké alimenty už máš?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.10.18 09:18
Zakladatelka

@pikola Vzor nejsem nejlepší, ale snažím se jak můžu, aby na syna nic nedopadlo. Alimenty máme zatím jen domluvené, nevím kolik jsem si měla říct, takže jsou domluvené 2000, ale nejspíš si řeknu o vyšší. Jak bych zvládla bydlení sama nevím, ale zárověň nevím, jestli by tohle soužití dělalo dobrotu…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Netradiční manželství Moniky Leové: „Bydlíme se spolubydlícími, ceny bytů jsou vysoké!“

„Bydlíme s manželem zatím v podnájmu se spolubydlícími,“ řekla nám modelka a... číst dále >

Chlopčík chce do další řady StarDance! Trofej je letos v dobrých rukou, říká

Zdeněk Chlopčík bývá v taneční soutěži StarDance označován za kata poroty.... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Čokoládové lanýže a další vánoční cukroví, které zvládnete bez trouby

V hnětení těsta a vykrajování hvězdiček a srdíček nenacházíte potěšení, ale... číst dále >