Poradna pro neplodnost, reprodukční medicínu a genetiku
MUDr. Kateřina Veselá Ph.D.
@tiptop hmmmm, tak jsem chtěla zamachrovat a tys mě teda pěkně utřela
@Janyyy u nás je to tak, že oblečení můžeš mít vlastní nebo využívat jejich, což já teda budu…jen připravím manželovi doma věci, který pak vezme malýmu na cestu domů, jinak mu beru jen ponožky (to jediný mám mít), rukavičky a čepičku, kdyby náhodou
Holky já jen věci pro sebe, pro mimina budu využívat jejich…jen myslím že jsou potřeba plíny…ale to bude druhé evakuační zavazadlo kde budou hadry, dudle a plíny, které bud doma nachystané pro přítele ![]()
@Janyyy Aha, vy jste nebyli
A já si tipovala, která jsi Ty. No bylo to docela zajímavý. Ty chceš chodit na kterou část?
Holky, já tašku do porodky ještě nemám. Ani pořádně nevím co všechno mám nakoupit. Co máte sbaleno? Hlavně pro sebe…
@Tofik já při sepsání porodopisu dostala seznam co mám mít, pošlu ti odkaz… a asi předpokládám, že to do každý porodnice bude podobný
http://www.nemjbc.cz/…ddeleni.html
ty ručníky jsem si koupila u vietnamců 2 černý, prý je to lepší než nějaký světlý
@Radunka83 Jéé, díky. Já se dnes dívala na webovky místní porodnice a mají napsáno jen hyg. potřeby. Tak jsem přemýšlela jestli to je i ručník nebo jestli dostanu erár. Kamarádka mi doporučila i papírové utěrky na spodek. Než to pořád šmrdlat ručníkem a mít ho špinavý, tak se vždycky utřeš, vyhodíš a neřešíš.
@Tofik to mi jedna kamarádka říkala taky, ale druhá zase říkala, že je to celkem nepříjemný, tak nevím ![]()
@Radunka83 Bude to věc názoru, jako všechno. Ale když si to představím, přijde mi to fakt praktičtější i hygieničtější. A taky je prý dobrý mýdlo z dubové kůry. To dobře hojí rány
Já mám sebou dva ručníky - červený menší na spodek druhý na vršek, dvě kojo košile župan, plastáky-boty, bepanthen na bradavky a pak běžnou hygienu a toaleták, o ubrouscích jsem taky slyšela - no když to bude moc nepříjemný použiji ten toaleták ![]()
Taky se zařazuji mezi připravené, baťůžek už mám 14 dní pro jistotu připraven
Jen pár drobností budu muset v den D dobalit
nezapomeňte na jednorázové a velice slušivé spoďárky
Jinak máme za sebou první monitor a vše v pořádku. UZ mi už nedělá, tak vám trošku závidím ty detailní informace o miminkách. Držím všem pěstičky!!! ![]()
Jeje tak jsem snad jediná, kdo ještě nemá zabaleno:-) tak snad zítra, hlavně najít oddavkový list -minulý týden mi ho manžel donesl a já ho někam šikovně uklidila:-) @Tina85 to je šizuňk, ale hlavně, že srdíčko je ok ![]()
slyšela jsem, že je dobré ty poranění polévat vodou s levandulí a teetree olejem nebo čajem myslím, že z řepíku tak nevím zda se to dá aplikovat už v porodnici:-)
holky pijete nebo budete některá pít maliníkový čaj na přípravu cest?
@Janyyy Já už ho 1-2 denně piju a zobu i lněné seminko… tak aspoň něco, když jsem se vykašlala na ten epi-no balonek.
Na předporodním kurzu nám říkali, že můžeme mít už kopie těch dokladů, ať nemusíme hlídat, jestli nám to vrátili nebo ne a těhot. průkazku, kdo chce mít na památku, má si ji taky ofotit, to už nevracej.
@Janyyy Můžeš být v klidu. Já si dnes poprvé něco koupila v lékárně. Dala mi mnohem víc věcí než je napsaných na seznamu v porodnici jako třeba líh a ubrousky na ošetření pupeční šňůry dítěte. Ty kalhotky jsem koupila jen jedno balení, jsou tam troje. Ještě se zeptám kamarádky na jak dlouho to tak vydrží.
Paní v lékárně se divila, že to nevím, že tam maminky chodí se seznamem co dostanou a já v tuhle dobu ještě nevím. Tak si mě vzala do parády ![]()
Tak kočky - když dopadnou dobře výsledky z krve tak 13.11 budeme vylodovat!!! ![]()
@tiptop už? Teda a to jsem si říkala, jak ještě máte všechny moooře času ![]()