Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Lolitaa Když ja se právě nejvíc bojim toho po OPU
jako že budu mit ten OHSS, jak mě tim děsí ![]()
@Anet131 já ohss měla při prvním IVF a byla to docela síla, ale i přes to jsem 3tí den měla ET a zadarilo se
dokonce jsem tenkrát i někde četla, že to zvyšuje úspěšnost, ale nevím, možná je to blbost
ale vyšlo to
A minulý IVF mi taky říkali, že mi hrozí a nakonec vůbec nic…jsem z toho pak byla i smutná, protože jsem věřila, že by to určitě zase vyšlo… Ale asi to byla hloupost…každopádně mi teď doktoři hlídají dávky léků, abych ho neměla a dobrý…ale jestli se bojís kuli tomu, že by ti oddalili ET, tak to chápu…to bych taky nechtěla…já měla stimulovanej i KET a byla to taky otrava a další 2 měsíce v háji
ale neboj, určitě budeš v pohodě, nemysli na to ![]()
Ahoj holky, tak jsem dneska 2dc, ráno jsem byla na krvi + ultrazvuku, odpoledne jdu pro výsledky a začnem asi stimulovat…je to naše poprvé tak se docela bojím…toho co nás čeká…
@lucinka1985 ničeho se neboj, zvládnes to
moc držím palce a žádný stres
a co máš za problém, že to nejde?
Ahoj děvčata a já mám za sebou dnes své první OPU. Odebrali mi 13 oocytu. Tak ted se jen modlit at se jich co nejvice oplodni a pak at se dobre chytne. Jo to hrozné. Člověk pořád na něco čeká. Jinak jsem dostala utrogestan 2-2-2. Máte s ním taky zkušenost?
Držím všem palečky na brzské // ![]()
@Enieee ahoj, taky beru utros 2-2-2
Tak držím palce ať máš co nejvíc embryek ![]()
@Lolitaa Děkuji! Též držím palečky, ať se vše vpořádku! Prý mne vzbudili po narkoze a ja se hned ptala, zda mám vajíčka. Vůbec si nepamatuji, že jsem se ptala ![]()
@lucinka1985 ahojky
vitej mezi nama
neboj se niceho to vsechno zvladnes ![]()
A co je u vas za problem ze podstupujete IVF?
@Enieee Ahojky
tak to je hezkej pocet
tak drzime palecky at se jich co nejvic oplodni a rostou tak jak maji
mate i prodlouzenou kultivaci? A jaky je u vas problem? Jinak utrogestan bere kazdej po opu pro lepsi delozni sliznici ![]()
@Lolitaa A když jsi měla OHSS, cítila jsi něco už před OPU? Ano bojim se toho že všechno zamrazí
a ty jsi na tom ted jak? ![]()
@lucinka1985 Ahoj
Taky bych ti napsala neboj, ale protože mě zítra čeká první OPU a vím že se bojim, i když mi všichni říkali neboj, tak to asi nemá moc cenu
ale ta stimulace je v pohodě, ti zvládneš ![]()
@Enieee Ahoj
tak to se můžeme podporovat navzájem v tom čekání
Já jdu na první OPU zítra
a 13 je krásný počet, určitě je mezi nimi i ten šampión ![]()
@Anet131 já právě před OPU byla úplně v pohodě, vůbec nic mi nebylo a po OPU když mě pouštěli z nemocnice se mi najednou nafouklo břicho a začali bolesti. Normálně to s první ms odejde, ale já otěhotněla a všechno se to protáhlo asi na 3 měsíce než to postupně splasklo, sice to bylo peklo, ale stálo to za to
ještě jsem 4 měsíce musela každý den pichat fraxiparin na redeni krve, takže taky mazec, ale zvykla jsem si… Ale tím tě nechci strašit, budeš určitě v pohodě
mně tenkrát ani neupozornil, že by se to mohlo stát, asi to ani nečekali?
@Lolitaa Mě tim právě straší od začátku, protože mám vysoké AMH
a kolik jsi měla folikulu a z jich vajíček? Promiň že te tak vzpovídám, ale zítřek se blíží ![]()
@Anet131 já měla teď 14 folikulu, získalo se 13 oocytu a 9 oplodnených
To si myslím, že je tak normal
jinak dnes jsem 3 den po ET a při prvním IVF, kdy jsem měla ten ohss jsem měla 39 folikulu z toho 19 oocytu a 13 oplodnených a nezbylo na mrazení žádný
mně to nevadí, klidně se ptej, když budu vědět, ráda odpovím ![]()
@Lolitaa tyy joo predtim tolik tolik foliku a ani jeden mrazacek?
To je mazec… Ja mela ted 10 vajicek a nakonec mi jedno vlozili a jedno zamrazili nakonec
ja sem 6 ty den po et
pocitujes na sobe neco?
Děkuju kočky, u nás je problém že mam na děloze myom, loni jsem byla těhu ale o malého jsem přišla v 28tt. Ted sme myom hormonama zmensili a je treba abych otehotnela co nejdriv (u prvního nam to trvalo rok) tak proto nam doporucili ivf.
Jinak jsem dneska dostala injekci ELONVA 150 a ve středu si mám píchnout Orgolutran.
Myslela jsem že budu něco píchat celou dobu ale asi ne…měl jste to taky někdo tak?
@Anonym2016 no taky jsem byla v šoku, že nic nezbylo
No mě dva dny bolelo břicho, jak kdybych to měla dostat a minimálně někde trošku pichlo a teď nic…dnes jsem úplně b v pohodě…tak doufám, že je to dobrý znamení, při prvním těhu jsem na sobě necítila vůbec nic snad do 12tt a při minulým IVF mě celou dobu od ET bolelo břicho a pak jsem to snad 9 den dostala…a co ty? Jak si na tom?