Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@haeny píše:
Dokud si píšeme je to ok ale pak… přitom normálně v komunikaci problém nemám když mě někdo někde osloví a nebo mám někde něco řešit bez problému ale tohle je něco jiného prostě v baru se já s nějakým klukem sama bavit jen tak nezačnu
Právě musíš zkusit tu osobní komunikaci.
U chlapů ze seznamky je ta výhoda, že jste na tom stejně, chcete se prostě seznámit
.
Zkus to, třeba zjistíš, že jsi měla zbytečné obavy.
@haeny píše:
Ahoj chtěla bych se zeptat jak dlouho vam trvalo vyrovnat se s rozchodem v případě toho, že vás opustil partner ktereho jste milovaly. Ted jsem měla 2 roky výročí chodim na terapii a na kraniosakralni masáže, venuji se sobě hodně kamaradi a akce, cvičení a pořád se necítím dobře. On zatim čeká miminko s novou slečnou a ja jsem někde…zajimaly by mě vaše zkušenosti i rady co s ti.
to je taky o tom jak dlouho s dotyčným seš…je to relativní víš? ono vyrovnávat se s rozchodem př dva roky je jiné v případě vztahu co trval půl roku - tam je to na psychologa a nebo 18letého manželství ve kterém jsou děti - tam je to asi možné protože přece jen je to kus života
@Meha píše:
Právě musíš zkusit tu osobní komunikaci.
U chlapů ze seznamky je ta výhoda, že jste na tom stejně, chcete se prostě seznámit.
Zkus to, třeba zjistíš, že jsi měla zbytečné obavy.
Já asi nemám strach se s těma lidma bavit já si to prostě vždycky rozmyslím s tím, že vlastně nikoho nehledám a co bych si s nima povídala když mě stejně nezajímají, prostě prdlá.
@haeny Ono to přijde, teď možná fakt ještě nejsi připravená. Nejsi prdlá ![]()
Ahoj, k úvodnímu příspěvku : Já měla vztah něco přes 4 r vyrovnávala jsem se stím víc jak dva r.. a to jsem měla i jiné vztahy a byla zamilovaná.. ale jak jsem snim přišla do kontaktu zase se to oživilo.. nebo nějaká písnička..bylo to fakt zžíravá láska, možná to ale bylo víc i mnou… líbilo se mi ho milovat a stýskat si (podvědomě)-nevím..
Každopádně teď se mi to už roky nestalo.. myslela jsem, že už ani nestane.. taková láska.. a jsem v tom zase až po uši
tohle bude taky bolet dlouho pokud to skončí… asi mě taky baví ho milovat celým tělem.. a někdy jsem se zamilovala taky hodně a skončilo to a do měsíce ok.. ale nebyla to taková „epická“ zamilovanost.. asi je to i romantické dušičce.. já nevím ![]()
Každopádně po dvou letech už bych zkusila, dát srdíčko někomu jinému..
to už není klín klínem..to už je podle mě fakt jen takové sebeutápění ve snu o tom, že byl ten pravý..
(znám to i u sebe)
@Meha píše:
@haeny Ono to přijde, teď možná fakt ještě nejsi připravená. Nejsi prdlá
Všechno bych chtěla hned jsem netrpělivá ale taky si přiznám klidně, že jsem vybíravá a někomu se to bude zdát povrchní ale mám nějaký životní standard ze kterého se mi slevovat nechce…Myslíš, že někdy pocítím takové to ano už jsem připravená?
@lalalalala píše:
Ahoj, k úvodnímu příspěvku : Já měla vztah něco přes 4 r vyrovnávala jsem se stím víc jak dva r.. a to jsem měla i jiné vztahy a byla zamilovaná.. ale jak jsem snim přišla do kontaktu zase se to oživilo.. nebo nějaká písnička..bylo to fakt zžíravá láska, možná to ale bylo víc i mnou… líbilo se mi ho milovat a stýskat si (podvědomě)-nevím..
Každopádně teď se mi to už roky nestalo.. myslela jsem, že už ani nestane.. taková láska.. a jsem v tom zase až po uši![]()
tohle bude taky bolet dlouho pokud to skončí… asi mě taky baví ho milovat celým tělem.. a někdy jsem se zamilovala taky hodně a skončilo to a do měsíce ok.. ale nebyla to taková „epická“ zamilovanost.. asi je to i romantické dušičce.. já nevím
Každopádně po dvou letech už bych zkusila, dát srdíčko někomu jinému..
to už není klín klínem..to už je podle mě fakt jen takové sebeutápění ve snu o tom, že byl ten pravý..
(znám to i u sebe)
Možné to je, stejně není cesty zpět. Právě jsem kolikrát přemýšlela zda nejsem divná když to v sobě tak dlouho řeším.
Mam stejne pocity jako ty. Akorat, ze u nas probehl rozchod ze dne na den. Jako blesk z cisteho nebe. Vcera. Zatim to resim vinem
a budoucnost nevudim zadnou
drz se!!!
@haeny Pokud máš uvnitř stále někoho jiného, je to těžké otevřít se někomu novému. To tě fakt musí asi někdo okouzlit, nebo já nevím. Když opravdu miluješ, je to na dlouho. Ale přesný čas je u každého jiný.
Já pokud jsem dokázala střídat známosti, tak tam nikdy nebyl nějak hluboký cit. Jinak jsem typ, co srdeční záležitost pouští dost těžko. Dosud se mi to vlastně nepodařilo.
@haeny píše:
Všechno bych chtěla hned jsem netrpělivá ale taky si přiznám klidně, že jsem vybíravá a někomu se to bude zdát povrchní ale mám nějaký životní standard ze kterého se mi slevovat nechce…Myslíš, že někdy pocítím takové to ano už jsem připravená?
To není o povrchnosti, vybírat si partnera, to jen chválím.
Když tady čtu ty příběhy nešťastných uživatelek, ty asi moc nevybíraly
.
Nevím, jestli to budeš cítit takto přímo, ale snad ano, třeba k tomu budeš mít nějaký jiný podnět, nějakou změnu, třeba té práce, o které jsi psala.
Pro Tebe by bylo ideální seznámit se přirozeně, v reálu, to bys pak nemusela čekat na žádný pocit připravenosti, prostě by to přišlo.
@MateaFitz píše:¨
Mam stejne pocity jako ty. Akorat, ze u nas probehl rozchod ze dne na den. Jako blesk z cisteho nebe. Vcera. Zatim to resim vinema budoucnost nevudim zadnou
drz se!!!
To mě moc mrzí, drž se, kdyby jsi něco potřeboval napiš klidně do zpráv. Já nevím jak jsem přežila první pul rok jen jsem plakala…
@ottla píše:
@haeny Pokud máš uvnitř stále někoho jiného, je to těžké otevřít se někomu novému. To tě fakt musí asi někdo okouzlit, nebo já nevím. Když opravdu miluješ, je to na dlouho. Ale přesný čas je u každého jiný.
Já pokud jsem dokázala střídat známosti, tak tam nikdy nebyl nějak hluboký cit. Jinak jsem typ, co srdeční záležitost pouští dost těžko. Dosud se mi to vlastně nepodařilo.
Jak se s tím naučit žít? Nerada bych aby ze mě byla poustevnice a zahořklá zlá ženská. Ano okouzlit to je to pravé slovo ![]()
@Meha píše:
To není o povrchnosti, vybírat si partnera, to jen chválím.
Když tady čtu ty příběhy nešťastných uživatelek, ty asi moc nevybíraly.
Nevím, jestli to budeš cítit takto přímo, ale snad ano, třeba k tomu budeš mít nějaký jiný podnět, nějakou změnu, třeba té práce, o které jsi psala.
Pro Tebe by bylo ideální seznámit se přirozeně, v reálu, to bys pak nemusela čekat na žádný pocit připravenosti, prostě by to přišlo.
Tak jak píšeš aby iniciativní byl muž, jen nevím kde se nějací normální chlapi vyskytují. Dnes opravdu vím co rozhodně nechci i za cenu toho, že budu déle sama. Hledám si místo setřičky v zubní ordinaci.
@haeny dekuju! Ja jsem uplne mimo. Vsechno bylo hezci nez, kdy driv a najednou bum! Ani nevim proc. Prorvala jsem 2 dny. Chvilema mam pocit, ze dobry a pak se mi vse serve, nemuzu dychat a mam pocit, ze to nedam…a presne jak pises ty, jsem jedina single v mem okoli ![]()
Děkuji, za podporu a naději