Jak se spřátelit se svou tchýni?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 21:14
Jak se spřátelit se svou tchýni?

Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte nějaké rady na to jak se spratelit se svou tchýni? Od samého začátku me asi úplně nemusí (přítel žije s rodiči na vesnici a já jsem z města u Prahy- pro ni prazanda) děla mi naschvaly a vše co reknu nějak shodí. Přítel se me vždy zastane, takže už to nedělá před ni ale vždy když jsme samy dvě tak má narážky… jak bych se s ni mohla trosku spratelit, jsme zasnoubení a já chci mít s jeho rodiči dobře vztahy… s tchanem není žádný problem ???? dekuju

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 21:19

Vítej v klubu ;)

LaraA
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 22.01.19 21:21

požádej o pomoc. jak dela knedliky, zavaruje okurky… ptej se, jaky byl snoubenec jako dite… zeptej se na radu a ukaz, ze si vazis jejiho nazoru.....

a nebo je krava a bude do tebe rypat, at udelas cokoliv :mrgreen:

Anastasia9
Nováček 2 příspěvky 22.01.19 21:26

@LaraA ano to už jsem zkoušela…
Nejhorší je ze její manžel, můj tchán má rad jídla která vařím a moc nemusí to co vaří ona, vše smazene na sladké samé knedliky a omáčky, neříkám ze to také někdy neudělám ale mám raději poradny kus masa apod… chápu ze to muže být tím ale sakra přece se nemusí chovat takhle??:pensive: :pensive: :joy:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1556 příspěvků 22.01.19 21:27

Já bych jí moc do zadku nelezla. Spíš pak bude ještě protivnější. Ona si zvykne, že jste spolu, až se vezmete. A jestli jsem to dobře pochopila, tak tvůj nastávající stále bydlí u rodičů? Třeba ještě prostě není smířená s odletem mláděte z hnízda. Když má narážky, obrať to ve vtip, nebo prostě řekni hm, jako by tě to vlastně nezajímalo. Jednou jí to přestane bavit, když u toho ani nemá svědky, kteří by to ocenili.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 21:32

@Čičorečka zatím bydlíme u nich, stavíme dům a tak nám TCHÁN nabídl abychom u nich bydleli… tchyně byla nadšena chtěla abychom zůstali protože je přece zbytečné utrácet peníze za vlastní dům… naštěstí přítel si chtěl postavit svůj dům takže teď stavíme… a i když se odstehujeme rada bych s nimi vycházela dobře

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 21:33

ono si asi nevybereš. Já mám zas tchýni co se tvářila jako hrozná kamarádka a pak mi jednou volá a já zvednu telefon a slyším jak mě pomlouvá - vytočila mě nechtěně, protože jsme spolu mluvily a já pověsila tel rychleji než ona a ona odklepla volat zpátky :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: . Asi bych jí v tvé kůži neřešila a snažila se s budoucím manželem žít svůj život. Časem si člověk zvykne :kytka: :hug:

Knihomyš
Extra třída :D 10630 příspěvků 22.01.19 21:35

@Anastasia9 Jsi konkurenční samice, se s tim smiř :) Navíc pro řadu (možná většinu) matek není žádná pro jejich dítko dost dobrá. @Čičorečka má pravdu v tom, že pokud přijmeš vůči ní podřízenou pozici a budeš se snažit zalíbit, budeš to mít těžký.
Vzpomínám, jak mi kamarádka se závistí líčila, jak její tchyně respektuje svou druhou snachu, která se s ní moc nemaže, zatímco kamarádkou - vstřícnou snaživkou v podstatě pohrdá :think:

Jassmina
Stálice 71 příspěvků 22.01.19 21:43
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte nějaké rady na to jak se spratelit se svou tchýni? Od samého začátku me asi úplně nemusí (přítel žije s rodiči na vesnici a já jsem z města u Prahy- pro ni prazanda) děla mi naschvaly a vše co reknu nějak shodí. Přítel se me vždy zastane, takže už to nedělá před ni ale vždy když jsme samy dvě tak má narážky… jak bych se s ni mohla trosku spratelit, jsme zasnoubení a já chci mít s jeho rodiči dobře vztahy… s tchanem není žádný problem ???? dekuju

To asi nejde říct přesně pouze dle tohoto příspěvku. No nespíš zase negativní myšlení a chování. No jak to říct, dávné časy. Je načase se změnit. Ji bohužel nezměníš. Můžeš si sama pro sebe zapamatovat ne taková nebudu ale raději si zap. (proč taková nebudu). Hlavně nenech ať tě to ovlivňuje (už tě to ale ovlivňuje). Buď sama sebou v pozitivních smyslech a nenech si to nabourávat. Vzpomínky si utváříš sama. A záleží jen na tobě jaké budou. Asi tak ve zkr. ;)

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1556 příspěvků 22.01.19 21:43
@Anonymní píše:
@Čičorečka zatím bydlíme u nich, stavíme dům a tak nám TCHÁN nabídl abychom u nich bydleli… tchyně byla nadšena chtěla abychom zůstali protože je přece zbytečné utrácet peníze za vlastní dům… naštěstí přítel si chtěl postavit svůj dům takže teď stavíme… a i když se odstehujeme rada bych s nimi vycházela dobře

Ale něco jiného je vycházet s ní dobře a něco jiného je při každým kontaktu se stresovat, aby ses jí zalíbila. Radím dobře. Dej jí najevo, že ti její narážky jdou jedním uchem tam a druhým ven, NORMÁLNĚ se s ní bav a časem si k sobě najdete cestu. Nebo co je pro tebe vycházení dobře? Že si budete telefonovat a klábosit jako vrstevnice? To se podaří málokomu a většinou se to rozsekne hned zezačátku. Raději se smiř s tím, jaká je, než abys celý život vymýšlela, jak z ní udělat nejlepší kámošku. Je to matka tvého muže, tak to musíš brát.

Ijen
Ukecaná baba ;) 1345 příspěvků 22.01.19 21:56

Tak ja bych to nenazvala sprateleni, ale vymezovani hranic. A co si ted vymezis, to budes mit.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 21:59
@Anonymní píše:
Ahoj, chtěla bych se zeptat, jestli nemáte nějaké rady na to jak se spratelit se svou tchýni? Od samého začátku me asi úplně nemusí (přítel žije s rodiči na vesnici a já jsem z města u Prahy- pro ni prazanda) děla mi naschvaly a vše co reknu nějak shodí. Přítel se me vždy zastane, takže už to nedělá před ni ale vždy když jsme samy dvě tak má narážky… jak bych se s ni mohla trosku spratelit, jsme zasnoubení a já chci mít s jeho rodiči dobře vztahy… s tchanem není žádný problem ???? dekuju

jak dlouho jsi s přítelem a jak dlouho se znáš s tchýní? A myslíš, že má smysl se s ní kamarádit? Jak tu už někdo psal, vymez si hranice a to bohatě stačí. Mám podobnou tchýni jak píšeš a ano mrzí mě, že nemáme dobrý vztah. Ale asi to i chápu, má dceru, takže takové ty holčičí věci si pořeší s ní a já jsem jí odvedla syna. Takže s ní udržuju jen vlažný vztah kvůli dětem.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.19 22:05
s přítelem jsem 9 let a tchýni znám asi 7 a půl roku takže opravdu hodně…podle me mi má za zle ze chci do vlastního domu i když ji přítel říkal ze on to chce take @Anonymní píše:
jak dlouho jsi s přítelem a jak dlouho se znáš s tchýní? A myslíš, že má smysl se s ní kamarádit? Jak tu už někdo psal, vymez si hranice a to bohatě stačí. Mám podobnou tchýni jak píšeš a ano mrzí mě, že nemáme dobrý vztah. Ale asi to i chápu, má dceru, takže takové ty holčičí věci si pořeší s ní a já jsem jí odvedla syna. Takže s ní udržuju jen vlažný vztah kvůli dětem.
Lenka76
Ukecaná baba ;) 1373 příspěvků 22.01.19 22:27

Ja nevim,jestli to pujde,zalezi,jestli ona bude chtit.
Moje tchyne me proste nemela rada,protoze jsem ji ukradla syna. At jsem se snazila,porad spatne. A presne situace jak tu nekdo psal,ze po hovoru se mnou nepolozila telefon a co ja se doslechla…a to se stalo tak 3×. Tak jsem pak prestala,komu­nikovala jen co jsem musela.
Proste i kdybych se postavila na hlavu,porad spatne.

růžový achát
Kelišová 6176 příspěvků 22.01.19 22:35

Jednou budu taky tchyne, a ja nechci když to tady čtu…

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nejčastější chyby při usazování dětí do autasedačky

Téměř denně cestuje většina rodičů se svými dětmi autem. Snad žádný z nich by... číst dále >

Opepřete Valentýn lehce hříšnými kartami, stačí si je stáhnout

Valentýn je za dveřmi. Připravili jsme pro vás proto karty ke stažení, se... číst dále >

Články z Expres.cz

Vignerová zveřejnila nový vztah v opilém videu! Její milenec je autor seriálu Most!

I když se Aneta Vignerová (31) snažila mlžit a tvrdila, že scénárista Petr... číst dále >

Migranti a Česko v roce 2019: Přijde letos nová vlna a skončí to někdy?

Co čeká Evropu v oblasti migrační krize v tomto roce? Záleží na tom, zda je... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Plastika mi zničila vztah i život, říká žena závislá na úpravách vzhledu

Modelka Elina Romasenková má za sebou nespočet plastických operací. Nechala... číst dále >