Kolik km se může matka s dítětem odstěhovat od otce?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
24
28.6.22 12:36

Kolik km se může matka s dítětem odstěhovat od otce?

Dobrý den, ráda bych se zeptala do kolika Km se můžu přestěhovat bez souhlasu otce?? Když syna mám v péči já?
Souhlas mi nechce dát a my se musíme přestěhovat

Jak to máte vy?? Nechci nějak daleko jen asi 40km od něj stanovené přesně dny na styk se synem nemají bere si ho když napíše a má volno v práci a v rozsudku není psáno nic o stěhování ani jak daleko ale jen to že si otec má vyzvedávat syna v místě bydliště matky a to samé vracet

Předem děkuji za odpověď a pomoc

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
74553
28.6.22 12:46

Matka klidně do Austrálie. Děti tam kam se s otcem dokáže dohodnout. Pokud se nedohodnou, tak tak daleko, jak rozhodne soud ( nahradí tak souhlas otce). Limit stanoveny není.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
28.6.22 12:48

@Lama Lama a když se musím odstěhovat co nejdřív a otec souhlas nedá a soud trvá tak to mám řešit jak??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2605
28.6.22 12:49
@Karca19 píše:
@Lama Lama a když se musím odstěhovat co nejdřív a otec souhlas nedá a soud trvá tak to mám řešit jak??

Tak si to zbytečně zkomplikujes..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
28.6.22 12:57

Znám případ, kdy se matka s dítětem odstěhovala 300km, a stejně s tím nikdo nic nenadělal. Chvíli si dítě předávali napůl cesty a pak už to matka komplikovala tak, že dítě otce nevidělo více jak rok…Otec to soudně urgoval, matka si stejně dělá co chce…

• Citovat
  • Nahlásit
74553
28.6.22 12:58
@Karca19 píše:
@Lama Lama a když se musím odstěhovat co nejdřív a otec souhlas nedá a soud trvá tak to mám řešit jak??

Nemusíš. Pokud ti konci nájem, tak si najdi bydlení v blízkosti. Pak podej návrh na soud. Nebo nabídne otci, aby měl děti v péči on, dokud to nevyřešíš. Pokud odmítne, bude to dobrý argument pro soud

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
28.6.22 13:00

@Lama Lama bohužel poblíž nic není a jedinej co je slusnej i v lepší lokalitě mám 40km dál

A nikdy bych nedopustila aby ex měl syna v péči

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74553
28.6.22 13:00
@Anonymní píše:
Znám případ, kdy se matka s dítětem odstěhovala 300km, a stejně s tím nikdo nic nenadělal. Chvíli si dítě předávali napůl cesty a pak už to matka komplikovala tak, že dítě otce nevidělo více jak rok…Otec to soudně urgoval, matka si stejně dělá co chce…

Hodně záleží na otci jak moc je ochotný to aktivně, včas řešit. A pak na soudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23046
28.6.22 13:01
@Karca19 píše:

Tak se odstěhuj, podej návrh na soud a ve dnech styku mu dítku dovez a je to, ne? :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74553
28.6.22 13:01
@Karca19 píše:
@Lama Lama bohužel poblíž nic není a jedinej co je slusnej i v lepší lokalitě mám 40km dálA nikdy bych nedopustila aby ex měl syna v péči

Kdyz sechce, všechno jde ale ty proste moc nechces. Svádí to na okolností, přitom je to tvé vlastní rozhodnuti

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
28.6.22 13:02

@Keyllah kdyby to tak bylo lehké já mám teď ještě čerstvě narozené miminko a nemám řidičák právě

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
74553
28.6.22 13:05
@Karca19 píše:
@Keyllah kdyby to tak bylo lehké já mám teď ještě čerstvě narozené miminko a nemám řidičák právě

Tak jim plať taxika. Nebo to prostě nějak vyres, aby důsledky tvého rozhodnutí neodnqsely děti a otec deti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24
28.6.22 13:07

@Lama Lama věř te že se snažím proto píšu o radu i sem
Proto se ptám než bych udělala něco čeho bych pak litovala

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23046
28.6.22 13:08
@Karca19 píše:
@Keyllah kdyby to tak bylo lehké já mám teď ještě čerstvě narozené miminko a nemám řidičák právě

no tak ho může vozit tvůj nový partner, ne? nebo určitě jezdí autobusy, vlaky, taxíky…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3321
28.6.22 13:08

Známí to teď řešili. ono je to vágně popsaný, že ta vzdálenost nemá nějak komplikovat dosavadní rozsah styku dítěte s druhým rodičem. tady se mamka stěhovala asi 50km a táta u soudu nepochodil. Styk totiž měl o víkendu a ve všední den jedno odpoledne. A to soud konstatoval, že z našeho města běžně jezdí lidi do toho vzdáleného do práce, takže styk může realizovat i tak jako dřív. já bych se přestěhovala, obzvlášť jestli styk je tak jak se hodí, sem tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat