Nevíme si rady a dcerou, nějaké nápady z venčí?

• Fotoalbum (1)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
26.6.22 14:53

Nevíme si rady a dcerou, nějaké nápady z venčí?

Máme puberťandu, občas to stojí za to, jako všude. Potíž asi je, že my jsme s manželem takový, že si s ní občas už nevíme rady. Je neuvěřitelně paličatá a nic na ni neplatí. Jsou to dny, kdy je to takhle, jindy je to s ní zase prima a je moc fajn.
Potřebujeme asi nějaké řešení z jiného hnízda, co bychom mohli vyzkoušet, jelikož to asi děláme celé nějak špatně.
Například dnes tedy ráno chtěla dcera ke snídani sladké pečivo. Žádné jsme neměli. Ona nám sdělila, že drží hladovku a nebude jíst ani pít dokud nebude mít to sladké pečivo a šťávu (sirup taky jak naschvál došel :roll: ).
Nabízeli jsme jí několik jiných variant snídaně, kakao, čaj. Nechtěla.
Manžel teda řekl, že když chce být princezna hlady, ať je hlady. Ona opravdu od toho rána nejedla, ani nepila. Asi kolem 12 hodiny slyším, že se hrabe v lékárničce. Ptám se jí co dělá a ona, že si jde vzít něco na bolest hlavy, že ji už hrozně bolí hlava. Tak ji vysvětluji, že hlava ji bolí, protože od večera nepila, že může omdlít, že mám o ní strach, ať se napije. Prášek do prázdného žaludku bez vody ji může ublížit a není to žádné řešení. Lékárničku jsem odnesla do auta. Ona začala neskutečně vyvádět, že je jí špatně, bolí ji hlava a je moje povinnost ji dát léky a že ji zanedbávám a nestarám se o ní. Tyto scény nám dělá tak dvakrát týdně když ji neustoupíme, sousedi už nám hrozili socialkou.
Už jsem měla strach, že se jí něco stane, když nepije, tak jsem ji donesla vodu a přemlouvala ji, aby se napila. Nechtela. Přišel i manžel. Hrozila jsem ji, že ji nedáme kapesné, nekoupíme zmrzlinu, nepojede s námi na koupaliště, zákazem kamarádek, zákazem počítače, telefonu. Počítač i telefon mi strčila do ruky s tím, že je jí to jedno a že bude jen ráda, že s námi nikam nemusí jet.
Manžel ji na to řekl že tím pádem volá sanitu ať ji odvezou do nemocnice na kapacky, když teda ve 36°C nepije už 16 hodin nic. Já jsem ji domlouvala, hrozila jsem že dostane facku, absolutně bez reakce, ví že by ji zřejmě nedostala. Už dostala, ale to bylo velmi raritně. Pak manželovi na tu sanitku řekla ze je dbil, že to by stejně neudělal (jasně, zaplatili bychom akorát výjezd). Manzel ji pleskl prstama přes ruku přes místo jak je biceps a triceps, ale asi jí to celkem bolelo a zařval na ni, že není u ní žádný dbil. Ona na to že ne, že je to ketensky tyran když ji mlátí.
Odešli jsme se uklidnit protože my si s ní vážně nevíme rady v těchto momentech.
Nachystala jsem vodu s ledem s brčkem a dala jí to k obědu vedle talíře. A nic. Nenapila se. Nejedla. Šla jsem tedy do obchodu a koupila ten hloupý sirup a udělala do džbánu limonádu.
Dceru jsem zavolala s tím že tady má limonádu, že manžel je vytočený, mě bolí žaludek i hlava a že doufám, že je na sebe hrdá, jak trapně nás vydírá. Že by se měla stydět. Nalila jsem ji limonádu do sklenice a dala jí to.
Ona si srkla malinkou trošku a vyplyvla to na zem se slovy, že co to je za sirup, takový hnus pít nebude. Manžel když to viděl tak odesel radši ven, asi by ji vážně jednu vrazil. Ja se neudržela a chrstla na ni tu limonádu ze skleničky. Tu že zbanu jsem vylila do dřezu a šla jsem do obýváku. Dcera tam vriskala co si to dovoluji že jsem k
ava, že jsem ji polila tričko
Já chápu že to bylo ode mě úplně hloupé, ale bit ji nechceme, domluvy nefungují a ona se stále nenapila. Prostě chce to pečivo a sirup na který je zvyklá a já nevím, zda se mám opravdu ráno obléknout a vše koupit podle jejího diktátu aby byl doma klid, nebo se snažit s ní dál bojovat. Už nám tohle předvedla jednou a nepila celý den, ale bylo to v zimě. Teď mám vážně obavy aby se jí neudělalo zle.
Podobné scénky nám tropí tak dvakrát za týden vždy si něco umane a když není po jejím je ostuda na celé kolo.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
2943
26.6.22 14:57

Ignor, at s prominutim lekne zizni. Vsak neumre, vsak ona se potaji napije. Premlouvat ji? At drzi hladovku a nepije. Fakt zizni neumre. A za deb, ila bych ji sebrala na mesic mobil i internet. urcite bych nechodila premlouvat a tutu nuni

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Alriga
26.6.22 14:59

Ty budeš asi ta dcera, viď?

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.22 15:00

Jak víte, že nepije treba v koupelně? Blbě je, že jsi dopadla pro ten sirup. Ona prostě ví, že nic nedodržíte, že jenom palaně vyhrožujete. Holt bych ji nechala být a volala sanitku až s sebou flákne.

Chce to zůstat konzistentní a ty hranice dál nastavovat.

Zkuste nějakou rodinnou poradnu.

• Citovat
  • Nahlásit
23630
26.6.22 15:02

Kolik jí je?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
706
26.6.22 15:04

Šla jsem tedy do obchodu a koupila ten hloupý sirup a udělala do džbánu limonádu.

A proc si do obchodu nezajde dcera?
Nechala bych ji tak. Nabidla bych ji jinou snidani, nechce, at necha byt. Pekne s vami cvici. Ja bych ji opravdu nechala, at ji boli hlava, at si vezme prasek nalacno, at pociti dusledky. Pochybuji, ze by se nesla napit.
Jinak doporucuji rodinnou terapii, neco je u vas spatne, kdyz se takto chova.

Příspěvek upraven 26.06.22 v 15:06

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24872
26.6.22 15:05

Nechci se vás s manželem dotknout, ani se mi věřit nechce, že je to myšleno vážně, ale na druhou stranu dá se věřit tomu, že takoví rodiče, jako vy, existují. Je jedno, jestli je to pravda nebo ne, tohle si zasejí rodiče, když se pubertálním monstrem nechají vydírat, urážet a přeroste jim přes hlavu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2943
26.6.22 15:07

A mechala nych ji at se ji klidne udela zle. Za jeden den bez piti se ji nic nestane. Nic, jen ji bude bolet hlava. A az ji bude bolet, tak bych ji rekla ze tohle je nasledek dala mozna jeden paralen a nechala ji si to uzit. ROZHODNE BYCH NEPREMYSLELA, ze priste si budu davat pizor, aby dcerunce nechybela buchta a stava

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2943
26.6.22 15:10

A nebiju deti, jecet na me, ze jsem de.bil, dostali by takovou facku pres tu nevymachanou hubu, ze by se divily. A pravdepodobne by mi trvalo nejakou dobu, nez bych to prekousla a zacala s nimi zase normalne komunikovat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
11760
26.6.22 15:10

8o Tohle je pravda? Jestli ano, tak nechápu, proč nešla holka ráno do krámu si sama nakoupit, pokud nic jiného nechtěla. No a říct nám děti takové sprostárny, tak by tedy po čumáku dostaly ještě i dnes i když jsou dávno dospělé. O jedenáctiletém ani nemluvě, že by si něco takového dovolil.Ty debiy ze sebe tedy opravdu děláte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.6.22 15:11
@ka2ka píše:
Kolik jí je?

11
k psychologovi jsem chodila loni rok, protože to začala dělat už loni, sice bylo dobré si tam popovídat, ale řekl nám (byl tam se mnou několikrát i manžel a 2× i dcera), že ji za nás nikdo nevychova, že jen zkouší, co si může dovolit.
Mě ale už nenapadá nic, jak ji potrestat, cokoliv ji zakážeme je jí jedno, fyzické tresty nechceme, domluvy po dobrém fungují někdy, ale někdy vůbec.

• Citovat
  • Nahlásit
10636
26.6.22 15:12

Tak by nejedla a nepila.
A nechápu, proč jsi došla pro ten sirup.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25265
26.6.22 15:12

A teď o Karkulce

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10636
26.6.22 15:13

Ale tys jí nakonec ustoupila. Takže dosáhne svého.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1040
26.6.22 15:13

No myslím, že přes všechna přesvědčení už by ji měla. Hlavně manžel, že si to nechá líbit. Holka se nažunká vody z vodovodu v koupelně a nechá mámu poskakovat se šťávou. 8o

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat