Mám přítele, se kterým se nesmím vídat

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lupulu
Stálice 71 příspěvků 31.12.18 09:42
Mám přítele, se kterým se nesmím vídat

Dobrý den, omlouvám se, jestli je tu už takové téma.
Chtěla bych vás poprosit o radu, přijdu si, že jsem v koncích. Je mi šestnáct let, jsem v praváku na gymnáziu a žiju v rodině, kde je táta nevěřící a máma Jehovistka. Pocházím ze čtyř dětí, kde jsou dva straší a už z domu, ani jeden se nenechal pokřtít. Odmalička jsme museli všichni jezdit na shromáždění svědků Jehovových. A tady to tak nějak začíná.
Našla jsem si těsně před patnáctým rokem přítele, který je nevěřící, jenže moje máma to neschvaluje a už rok a půl se snaží nás rozeštvat. Nechce o něm ani slyšet, celou dobu se před ní snažím dělat, jako by neexistoval a zbytečně ji nedráždit. Ale kdykoliv s ním jdu na tajno ven, přijdu si, jakoby měla každá zeď oči.. Žiju totiž v malém městě, kde mě každý zná a všichni jsou od mámy pověření, aby mě sledovali a podávali jí hlášení.
Když jí náhodou řekne nějaká kamarádka, že mě s ním potkala, je doma zle, křičí na mě, hádáme se, potom mi dělá třeba dva měsíce naschvály, než se to srovná. Vyhrožovala i, že pojede k jeho řidičům domů a domluví jim, aby mu zatrhli se se mnou stýkat.
Když jsem se rozhodovala, kam na SŠ, zakázala mi internát, že bychom se mohli vídat, to ona si nepřeje, a tak jsem zůstala na gymnáziu.
S mým přítelem se tajně scházíme jednou týdně přibližně na hodinu, takže to je na nic. Jeho rodiče se snaží, abychom se viděli častěji, ale nejde to, protože ven jsem nikdy nemohla chodit ani s kamarádkami.
Podle rodičů jsem strašně nezodpovědná, protože na mě není prý spoleh, kdykoliv přijdu z nějakého kroužku později a jsem s ním, snažím se mlžit a jsem nucena jim lhát, nebylo by tomu tak, kdybych měla tu možnost jim říct pravdu. Je to takový začarovaný kruh..
Teď mamce žaloval i strýc, že mě s ním potkal, tak se se mnou máma nebude bavit alespoň 14dní.
Abych neměla roupy, tak musím doma dělat denně spoustu domácích prací (utírání podlah v celém bytě, umýt kompletně koupelnu a WC, vysát celý byt,.. a to za jeden den). Mám mladší sestru, už je na 2. stupni a i přes to doma nic dělat nemusí, jen sedí u mobilu, protože je podle řidičů strašně malá, ale to je zase další příběh.

A tak mám dotaz, co byste dělali vy na mém místě? Mámě jde o to, abychom se rozešli, že jsem ještě moc malá, nerozumná a že přicházím o dětství, a tak se mi snaží všechno zakazovat. Ale já ho mám nadevše ráda a za nic ho nechci opustit..????‍♀️

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Reakce:
levandule23
Zasloužilá kecalka 527 příspěvků 31.12.18 09:47

Obávám se, že s tímto nic nenaděláš. Měla jsem známou, rodiče Jehovisté, a měla to dost podobně. Taky v 18 letech odešla z domu, vůbec se jí nedivím, a měla konečně šanci žít po svém.

ka2ka
Extra třída :D 13488 příspěvků 31.12.18 09:49

vydržet dva roky nic víc dělat nemůžeš

Malike
Extra třída :D 13232 příspěvků 31.12.18 09:50

@Lupulu nic,počkat až dostudujes a zařidiš si vlastní život

Jana525
Kelišová 5091 příspěvků 31.12.18 09:57

Dostuduj ano. Zkratka pracuj na tom, aby jsi se mohla osamostatnit. A to se ti podari s dobrym vzdelanim a praci. Dokud te zivi rodice, tak musis hrat podle jejich pravidel. A na tech jejich pravidlech mi nic tak hrozneho nepripada.

Lupulu
Stálice 71 příspěvků 31.12.18 09:57

@levandule23 @ka2ka
Jenže já budu v osmnácti teprve začínat třeťák, to je pak asi trochu divné, sbalit si věci a odejít z domu..

Malaga
Nadpozemská drbna 25195 příspěvků 31.12.18 10:02

@Lupulu a jak bys to chtěla řešit jinak?
Rodiče svůj postoj nezmění. Jak je psáno výše - zkusit vydržet a dostudovat.
Mám na to jiný pohled, ale v takové situaci bych já osobně byla snad i ráda, že se máma se mnou nebaví … ale chápu je to máma a někoho to trápí víc než třeba facka.

Lupulu
Stálice 71 příspěvků 31.12.18 10:02
@Jana525 píše:
Dostuduj ano. Zkratka pracuj na tom, aby jsi se mohla osamostatnit. A to se ti podari s dobrym vzdelanim a praci. Dokud te zivi rodice, tak musis hrat podle jejich pravidel. A na tech jejich pravidlech mi nic tak hrozneho nepripada.

Nepřipadá? Doma pracuji jen já, všechna práce je jen na mě, i jídlo chystám já, o sestru se starám já, věci do školy s ní dělám,.. S věkem mi tu narůstají jen povinnosti a co za to mám? Jen věčné hlídání a z domu nemůžu ani na krok, tak děkuju pěkně :)

Jana525
Kelišová 5091 příspěvků 31.12.18 10:02
@Lupulu píše:
@levandule23 @ka2ka
Jenže já budu v osmnácti teprve začínat třeťák, to je pak asi trochu divné, sbalit si věci a odejít z domu..

Veci si bal, az se budes umet sama uzivit. A ne se povesit nekomu dalsimu na krk. Jednou by jsi toho mohla hodne litovat. V tvem veku vidi kazda holka sveho partnera naivne idelaniho a pokud ti to neklape doma, o to vic jsi nachylna spadnout do spaneho vztahu.

ka2ka
Extra třída :D 13488 příspěvků 31.12.18 10:02
@Lupulu píše:
@levandule23 @ka2ka

no a přítel studuje nebo pracuje? pokud pracuje a ty občas brigádu a jeho rodiče by pomohli šlo by to :think:

terinka4444
Hvězda diskuse 69423 příspěvků 31.12.18 10:03
@Jana525 píše:
že se nesmí stýkat s klukem ani kamarádkama, že doma maká jediná, aby neměla roupy, to se to nezdá hrozné? Mně tedy dost. Že jí psychicky týrá tím, že jí dělá peklo nebo s ní 14 dnů nemluví a dělá naschvály? To je tedy otřes.

Příspěvek upraven 31.12.18 v 10:04

Jana525
Kelišová 5091 příspěvků 31.12.18 10:03
@Lupulu píše:
Nepřipadá? Doma pracuji jen já, všechna práce je jen na mě, i jídlo chystám já, o sestru se starám já, věci do školy s ní dělám,.. S věkem mi tu narůstají jen povinnosti a co za to mám? Jen věčné hlídání a z domu nemůžu ani na krok, tak děkuju pěkně :)

Jako ze rodice nedelaji vubec nic ? Moc se mi tomu nechce verit.

Malaga
Nadpozemská drbna 25195 příspěvků 31.12.18 10:04

@Lupulu jak se rodiče staví k tomu, kdybys chtěla jít na brigádu?

Lupulu
Stálice 71 příspěvků 31.12.18 10:05

@Jana525 Přijdou večer z práce se slovy: „Udělej tamto, tamto, já jdu spát, protože jsem celý den pracoval/a.."

Malaga
Nadpozemská drbna 25195 příspěvků 31.12.18 10:06
@Jana525 píše:

Nevím jak to máš ty, ale když nemohla chodit ven ani s kámoškama? to jsou dost omezující pravidla ne?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Rozhovor: Jak přirozeně otěhotnět nebo připravit tělo na IVF

Na Lenku Malcher se mimo jiné obrací ženy, kterým se nedaří otěhotnět. Věnuje... číst dále >

DIY: Karnevaly se blíží. Vyrobte dětem originální masku

Každý, kdo se v posledních letech zúčastnil dětského karnevalu, ví, že se to... číst dále >

Články z Expres.cz

Dáda Patrasová je zpět na Instagramu. Jsi kočka, na toho dědka se vykašli, vzkazují jí fanoušci

Dagmar Patrasová (62) se vrátila na sociální sítě a fanoušci z toho šílí!... číst dále >

Propadák Koptashow: Dopadne hvězda Sněženek a machrů stejně jako Mareš?

Česká televize začátkem roku 2019 spustila novou talk show. Moderátorem... číst dále >

Články z Ona Dnes

Dárky z vánočního kvízu jsou rozdané. Kdo bude mít dalšího Ježíška?

Jako odměnu jsme si pro naše věrné čtenářky a čtenáře již tradičně připravili... číst dále >

Vyprošťováky, které vás po divoké noci nakopnou do nového roku

Silvestrovská noc bude možná dlouhá a zábavná, ale první novoroční ráno může... číst dále >