Manžel chce podporovat zbytek rodiny

Anonymní
18.11.15 11:25

Manzel chce podporovat zbytek rodiny

Takze rovnou k veci, prosim o anonym. S manzelem jsme spolu 10let, mame spolu 3 deti a spolecny ucet. Jde o to, ze manzelovi se opet szelelo jeho rodiny, citajic jeho dva bratry-prvni nema kde bydlet, deti mu sebrala socialka, druheho ted pustili po x let z kriminalu, matka, ktere zbude z vdovskeho duchodu ani ne 1000kc na mesic, nebot se zadluzila (pujcka) kvuli prvnimu synovi a sestry, ktera je nezucastnena, nezajima se o nic. Nikdo z nich krome sestry nepracuje.
Manzelovi je lito jeho mamy. Jednak se jeho bratri k mame nechovaji hezky a porad ji o neco obtezuji. Na druhou stranu ona kouri a ma pausal asi 700kc. Manzel by ji nejspis chtel podporit financne, nakupy apod. Jenze.. jeste jsme tady my..A ja :oops: :lol: Nelibi se mi to. Proc ma muj muz pomahat, kdyz sama tchyne pro to nic neudela a dalsi dva bratri delaji jen naschvaly, ona se kvuli nim jen zadluzuje? Pokousim se muzovi vysvetlit, ze to stejne nikam nevede, jenze on je takovej dobrak, dre se a vsechno a jeste by se rozdal, ze jo.
Co by jste delali na mem miste vy? Ja bych to videla asi takto. Rozdelit si s muzem finance a nechat ho, at si podporuje koho chce a treba mu to nekdy docvakne a nebo odtrhnout ho od nich. Jako taky me to nebavi poslouchat za ty roky jaky furt jen delaji problemy apod. Nase deti od tehle rodiny drzim dal, muz kolikrat uz vymeknul. A rozhodne nejsem zadna mrcha :mrgreen: Ale proste cpat nekomu neco jen tak, to jako ne.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20807
18.11.15 11:31

Odtrhnout syna od matky? Aby se ti to nevymstilo holka. Pokud nežijete z ruky do pusy, matku bych podpořila, víš o tom, že dítě má k svým rodičům vyživovací povinnost?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26244
18.11.15 11:32

Tak si ty finance rozdělte :nevim:

Jeho matka ho vychovala, podporovala ho, je logické, že jí chce pomoci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23424
18.11.15 11:32

Pomohla. Ale peníze bych nedávala, nakoupila bych jídlo nebo co je potřeba. Tedy pokud sami netrpite finančním nedostatkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
48754
18.11.15 11:34

Záleží jaké máte vy příjem? Kolik vám zbude po odečtení všech poplatků na bydlení a samo i jídlo a vše kolem dětí, kolik pak zůstane? Tchýně kdyby omezila kouření hned by na tom byla lépe, otázka kolik prokouří měsíčně. nevim kolik jí chce manžel dávat, jen aby z toho nepodporovla jen ty syny a pro ní nic nezbylo :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
18.11.15 11:34

Je to tezky. Je to jeho mama, na druhou stranu sama asi nic moc delat nechce… Napr by dost ušetřila, kdyby nekourila, zrušila drahé volání atd.
Vy tim, ze je podporuje, nejak trpíte? Myslim jestli se musíte uskromnit nebo penez je dost…?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1806
18.11.15 11:36

Podpořila bych, ale materiálně, koupila bych to co potřebuje - jídlo, drogerii, složenky..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18.11.15 11:38

Já bych manžela nechala pomáhat, ale v mezích. s maminkou by si musel promluvit. zkusila bych pořešit ten paušál. kouření se asi nevzdá. podmínkou by byly žádné další půjčky kvůli manželovým bratrům. pokud ano, konec přísun peněz.
Pomoc bych zřejmě poskytla ve formě potřebného oblečení, základních potravin. neposílala bych jí žádné peníze. dávala bych už koupené věci.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8716
18.11.15 11:39

Mámu bych podpořila, ale za podmínky, že mi ukáže všechny podklady ke všem půjčkám, co má. Zkusila bych konsolidaci půjček, vyhledat levnější volání, a nakupovala bych potraviny a drogerii. Jakmile bych přišla na další půjčku z její strany, kterou si neuváženě vzala, skončila bych. Sourozence bych nahnala do práce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.15 11:39

zakladatelka

To je samozrejme pravda, ze je jeho matka. Ale zase tak uplne ho nevychovala, do 18 byl v pastaku, jak dlouho presne nevim. @Markéta80 Prave ze to tak je. Co dostane, vezmou ji dalsi dva synove a manzel je u toho hlupak.

• Nahlásit
  • Citovat
20807
18.11.15 11:40

Já nevím, co vám tak vadí na paušálu za 700kč, mám ho taky, neomezený za ty peníze a kdybych neměla, tak provolám mnohem víc :nevim: Obzvlášť u staršího člověka, který tolik neovládá technologie to chápu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
244
18.11.15 11:41

Rozdělit finance, na půl zaplatit složenky, ať ti dá taktéž půlku na chod domácnosti - jídlo, potřeby pro děti atd. a ze zbytkem at si dělá co chce. Rozdá to tak jeho problém, že nemá ani na párek v rohlíku. Ano, neříkám mamince pomoct, ale také v rámci možností a s ohledem na vlastní rodinu a děti. Takže třeba jí občas koupit nějaké potraviny, hygienu popř. přispět na léky,

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.15 11:42

Hooodně si holka rozmysli co uděláš - moje zkušenost - když jsem se saznámila s manželem pomáhala jsem jeho matce finančně kde to jen šlo až jsme se z manželem kvůli toho hádali jestli to není až moc noo a po letech se karta obrátila já jsem doma na rizikovém těhu nemocenská nulová a manžel to ze svého platu (teda i mé nemocenské) táhne jak se dá a jsem vděčná když mi tchýně na oplátku vypomáhá jak s nákupem tak s financema - když odcházím vždycky mě obejme a přistane mi v kapse nějaká koruna takže člověk nikdy neví co se mu v životě stane a kdy bude potřebovat pomoc toho druhého

• Nahlásit
  • Citovat
48754
18.11.15 11:44

Nebyl by lepší kredit? To provolá tolik za měsíc? Sama by měla chtít omezit cigára pokud nemá na jídlo, max bych jí nakoupila zákl potraviny. Doma dát příjmy, odečíst všechny výdaje a co zbude rozdělit na půl a ze svojí části at si klidně podporuje ;). právě je to máme tak to nebude řešit a bude z toho podporovat i zbylé syny :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
18.11.15 11:45

Asi bych mu vyčíslila, kolik na takovou podporu zbývá a brala bych v podstatě jako finančně náročnějšího koníčka, pokud si to finančně můžete dovolit.
A mluvila bych s ním o tom, jak nejlíp „zacílit“ podporu na maminku, jak už tu holky psaly.

Podobně se celoživotně rodině obětovala jedna známá, starala se o postupně o prarodiče, rodiče, sestru alkoholičku, bratra alkoholika… je to ušlechtilé, až na to, že její děti (už dospělé) to vnímají tak, že ony a později jejich rodiny byly u maminky/babičky celou dobu tak nějak na ocase.

Omlouvám se za anonym - je to kvůli té známé.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama