Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
Dobře tě zas zpracoval. Melas jít na tu policii a zbytek řešit až se poradíš s právníkem.
Zacinam mit dojem, ze zakladatelka je presne ten typ cloveka: „komu neni rady, tomu neni pomoci“. Dostalo se ji hromada dobrych rad a ona si z toho vybere tu nejhori variantu.
@Myška zlatá píše:
@arinecka myslete si co chcete, ale chyba je vždy v obou v páru, pokud dojde na rozvod. Nejsem zastánce toho, že zakladatelka má vždycky pravdu a je nutné litovat. Je to dospělá žena a není tak na místě hrát na city, když si za to můžu sama nebo utíkat z domu, když se mi něco nelíbí. Škodí tím sama sobě, nechat si od nich **** na hlavu.
Hm, pěkná blbost. Za co že si může sama? Jo ták, za to, že chlap ztratil mozek. Aha, tak to pak jo. Máš to divně nastavené.
@warita píše:
Zacinam mit dojem, ze zakladatelka je presne ten typ cloveka: „komu neni rady, tomu neni pomoci“. Dostalo se ji hromada dobrych rad a ona si z toho vybere tu nejhori variantu.
Ano, nejít na policii (absolutně nechápu, proč nešla pro papír s informací, že jde o domácí násilí), vyklidit pole, prodat barák, a mít ho stále ráda. Tohle špatně dopadne, ale jen pro ni a děti.
Zdá se, že žádná rada zde nepadla na úrodnou půdu. Paní si to odžije po svém, vlastní zkušenost je nepřenositelná a ze samého dna bude vzhlížet vzhůru a říkat si: „proč jsem ty anonymní rádce z emimina neposlechla aspoň v něčem“
Ale to už se tady my nedozvíme ![]()
@arinecka píše:
Kdoví, dost ale pochybuju, že v situaci, ve které je, má na něco takového myšlenky.
Lepší jak brečet do levného vína s kamarádkou ![]()
@Garamel píše:
@ElenPásková Do SJM se to dostalo tak, že dům po babičce zdědili otec zakladatelky a další příbuzní. Otec svůj podíl převedl na zakladatelku (tato část tedy není v SJM), ale další spoluvlastníci byli vyplaceni pomocí hypotéky, kterou si vzala zakladatelka s manželem společně. Na hypotéku jim ovšem přispěl také otec zakladatelky (to je ten dar, o kterém se tu spekuluje, že by ho otec zakladatelky mohl žádat zpět). Prostě mazec a bez právníka se to nerozmotá.
Díky za uvedení do obrazu
V tomto případě by bylo skutečně pro zakladatelku ideální, domluvit se s otcem, aby svůj dar vzal oficiální právní cestou zpět, z důvodu nevhodného chování obdarovaných ( obdarovaného ) v případě, že toto může dokázat.
Pokud dostaneš hypo, bez do toho. Budeš mít své a děti pevný domov. Do podnájmu nechoď.
Bohužel jsou ty zkušenosti nepřenosné.
Pokud se chová jako retard ( a jen ten si vodí milenku na kafe domů) tak bych vůbec neřešila jeho přání, požadavky ani nic jiného. On nebere ohled ani na tebe ani na děti. Rozvod ať si podá, k tomu žádný tvůj podpis nepotřebuje. Nesporně to holt nebude. Z baráku bych se nehla ani o milimetr, principielně.
Ahoj, tak jsem si sjednala schuzku s financni poradkynj a pokud to pujde necham prevest hypoteku pouze na sebe a dum si necham. Deti budou vicemene jen moje, on nechce urcit primo ktere dny by si je bral a je smiren i s tim, ze ta starsi ho uz nebude pak chtit vidat, prej mozna ze ta mladsi, ale to podle toho jak si sedne s jejima detma a s ni. Alimenty si nechame vymerit soudem, jinak ted on poda navrch a az mi prijde jdu s tim za pravnickou, stou jsem mluvila dnes rano telefonicky a prej at ho podda ze pozmenit se ten navrch da ze mam mesic na vyjadreni se k jeho navrhu.
@10lenka píše:
Ahoj, tak jsem si sjednala schuzku s financni poradkynj a pokud to pujde necham prevest hypoteku pouze na sebe a dum si necham. Deti budou vicemene jen moje, on nechce urcit primo ktere dny by si je bral a je smiren i s tim, ze ta starsi ho uz nebude pak chtit vidat, prej mozna ze ta mladsi, ale to podle toho jak si sedne s jejima detma a s ni. Alimenty si nechame vymerit soudem, jinak ted on poda navrch a az mi prijde jdu s tim za pravnickou, stou jsem mluvila dnes rano telefonicky a prej at ho podda ze pozmenit se ten navrch da ze mam mesic na vyjadreni se k jeho navrhu.
Ono to půjde, ale hned to nebude, mně banka dala hypo na vyplacení až když jsem byla rozvedena, musela jsem doložit papír, že jsem rozvedená a smlouvu o vypořádání SJM, což mi udělala advokátka, každopádně nic z toho nebyla zrovna levná záležitost, tak snad máte nějaké úspory.
Byt měl o milion vyšší hodnotu, než když jsme ho kupovali, takže jsem ho samozřejmě musela vyplatit a vzít si hypotéku, z té umořit současnou hypotéku, která byla psána na nás dva a plus peníze na vyplacení jeho.
Zjistěte si, kolik tak bude tržní hodnota domu a kolik Vám zbývá na hypo, už z toho si i sama dokážete odvodit, jestli jste schopna to uplatit nebo ne.
@10lenka píše:
Ahoj, tak jsem si sjednala schuzku s financni poradkynj a pokud to pujde necham prevest hypoteku pouze na sebe a dum si necham. Deti budou vicemene jen moje, on nechce urcit primo ktere dny by si je bral a je smiren i s tim, ze ta starsi ho uz nebude pak chtit vidat, prej mozna ze ta mladsi, ale to podle toho jak si sedne s jejima detma a s ni. Alimenty si nechame vymerit soudem, jinak ted on poda navrch a az mi prijde jdu s tim za pravnickou, stou jsem mluvila dnes rano telefonicky a prej at ho podda ze pozmenit se ten navrch da ze mam mesic na vyjadreni se k jeho navrhu.
a on najednou souhlasí s tím, že ti nechá dům?
proč jsi nešla na ty policajty? nebudeš mít k soudu nic v ruce
Nelze nic predikovat, protoze tady se bude situace jeste mnohokrat menit a info stejne bude „zastrene“ zakladatelkou.
Z posledniho prispevku zakladatelky neni zrejme jak budou postupovat s jejim tatou ohledne te 1/4 domu. O to se to vsechno protahne. Beh na dlouhou trat a jeste tady je velka „neznama“ a to chystane ciny budouciho exmanzela, to se jeste 100× zmeni…
@10lenka a co si vzít hypotéku a vyplatit ho? Zůstal by ti dům po babičce a zbavila by ses záletníka… Asi by to bylo těžké finančně, ale vše se dá přežít, pokud máš rodinu, která tě podpoří
Pevné nervy a hodně sil