Máte doma notebook?

Anonymní
9.1.21 23:37

Máte doma notebook?

Jsme 4členná domácnost, děti na 1.stupni ZŠ. Máme jeden stolní počítač, děti na PC moc nepouštíme. Chci znát názor, zda je třeba více počítačů než jeden nebo by bylo dobré mít třeba notebooky? Pc u nás využívá především manžel na občasné hraní her a já na úpravu fotek…
Uvažuji, zda není investice do notebooku kravina.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
9.1.21 23:41

Kdybych notebook nepotřebovala, tak bych ho ani neměla. Úplná zbytečnost! Je lepší trávit čas reálným životem tam venku :D. Ale chápu, je koronavirus, člověku se teď ty hry na PC, filmy atd… hodí. Dětem bych ale třeba notebook kvůli studiu pořídila :).

• Citovat
  • Nahlásit
23398
9.1.21 23:44
@Anonymní píše:
Jsme 4členná domácnost, děti na 1.stupni ZŠ. Máme jeden stolní počítač, děti na PC moc nepouštíme. Chci znát názor, zda je třeba více počítačů než jeden nebo by bylo dobré mít třeba notebooky? Pc u nás využívá především manžel na občasné hraní her a já na úpravu fotek…

A jak se ty děti účastní distanční výuky, když je na PC nepouštíte? Už kvůli té výuce - která tady už s námi bude pořád - by děti měly mít svůj notebook.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6230
9.1.21 23:50

A jak tvoje děti řeší distanční výuku? :nevim: Mám děti starší, ale dcera má svůj notebook a kluk má svůj herní počítač. My s manželem máme zase svoje. Je to potřeba.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
51631
9.1.21 23:56

Uz mame dva notebooky a jeden stolni pocitac. Treti se poridil v prosinci, at jsme pripraveni. Zatim ceka. Deti mame tri. Momentalne maji dve on-line vyuku denne a treti bude chodit do skoly. Dcery maji ve stejny cas vyuku. Starsi si dohledava info, kdyz dela nejaky ukol. Kratce je maji ve svych pokojich. Nijak se nerusi.
Nechci pripadne resit, ze deti mame vic a bude bitka o stroje na on-line vyuku. Beru to, ze je nasi povinnosti, ze techniku detem zajistime. Chytry mobil se doma najde. Taky jde pouzit, ale to je male a nepohodlne, kdyz se tam ma ucit denne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
SAJ
7516
10.1.21 00:01
@Anonymní píše:

Já i manžel služební, k tomu já soukromý, protože jsem až do jara služební nevozila domů. K tomu měly děti (tehdy 12, 14 a 16 - gympl) až do jara jeden stolní počítač, bohatě stačil. Před rokem manžel služební vyměnil a původní za symbolickou zbytkovou cenu odkoupil - jako záložní pro školní potřeby dětí. Byla to fakt symbolická cena, mně to sice přišlo jako vcelku zbytečné, ale ta nabídka byla tak dobrá, že jako proč ne. No, jak se za pár měsíců ukázalo, díky bohu za to…

Na začátku distanční výuky jsem si přivezla domů služební noťas a každé dítě vyfasovalo jeden z domácích - rozdělili jsme jim můj soukromý, manželův starý a stolní. No a teď o vánocích jsme toto rozdělení s menšími změnami definitivně potvrdili jako trvalé - takže já jsem aktuálně bez soukromého noťasu. :mrgreen:

Za sebe - pokud nechcete nechat děti pařit a pokud se situace s distanční výukou uklidní, je notebook vzhledem k potřebám dětem vcelku zbytečnost, ale pokud to šílenství bude trvat dál, určitě se vyplatí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
837
10.1.21 00:03

Uplne nechapu jak jste zvladali distancni vyuku…ale ok. Osobne detem kazdemu klidne z druhe ruky az se uci s pc. Ale mit notas pro praci a minimum zabavy.
A osobne detem spis mobil klidne tlacitkovy a notas nez jen chytry mobil. Pak tu vyrusta generace, ktera sice travi cely cas na mobilu, ale s pocitacem je marna… viz moje spolubydla, ma chytry telefon, notas ne (a nemumi moc s excelem apod) a pak se ji treba hleda blbe lepsi prace. Nehlede se muzou ucit programovat a mit tak lepsi vyhlidky na dobre placeny povolani.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
14471
10.1.21 00:27

Jsem sama s tretakem a predskolakem, nemáme žádný pc, tablet. Mobil mám jen já. Starší syn měl teď na měsíc na zkoušku pujceny mobil, ale nedělalo to dobrotu, odmítal veškeré aktivity, komunikaci, jen civel do mobilu, zbytečně jsme se hádali a prali. Takže asi dlouho vlastní mít nebude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9707
10.1.21 00:41

Myslím si, že „moc nepouštět“ děti k PC/mobilu/internetu v dnešní době je kontraproduktivní. Potom budou PC negramotní. Neříkám, že mají pařit střílečky od rána do večera, ale nějaká základní znalost ovládání počítače, internetu je v dnešní době nezbytná. Potom mohou být v nebezpečí, že je každý utáhne na vařené nudli.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9707
10.1.21 00:45
@Tamtama píše:
Jsem sama s tretakem a predskolakem, nemáme žádný pc, tablet. Mobil mám jen já. Starší syn měl teď na měsíc na zkoušku pujceny mobil, ale nedělalo to dobrotu, odmítal veškeré aktivity, komunikaci, jen civel do mobilu, zbytečně jsme se hádali a prali. Takže asi dlouho vlastní mít nebude.

Jestli to třeba není tím, že ho měl poprvé v životě…
Podle mně zakazovat dětem mobil není řešení, za pár let už se ptát nebudou, obstarají si ho sami a pak teprv budou pařit od rána do noci. Když si na mobil/hry/internet zvyknou a naučí používat už teď, později už to pro ně nebude tak vzácné a přitažlivé.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.1.21 01:10
@Anonymní píše:

U nás mame pracovní laptopy a osobní stolní. K osobnímu užití laptop nepotřebujeme a většinou výkon desktopu je lepší než laptopu. Pro rychlé využití pak máme tablety nebo mobil.

• Citovat
  • Nahlásit
47526
10.1.21 01:46

Já mám notebook (většinou si ho beru do postele, už se mi večer nechce sedět někde. u stolu u počítače). Kluk (4. třída) a chlap mají každý svůj stolní počítač.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
46175
10.1.21 01:47
@Tamtama píše:

A zase - jak jste řešili distanční výuku? :think: :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
837
10.1.21 02:06

@lucenka taky mam jen notas a stolni pc nechci ani videt. Zlata vec si ho vzit do postele na pohovku a ulevit zadum :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8531
10.1.21 02:12
@Tamtama píše:

Ty mas, 9-tileteho klula, ze? Nebo se pletu?

Tak podle me ma vek na to mit vlasnti telefon.. At si tam ma treba sve hry, at si muze napdat s kamarady, sledovat ty nejake popularni videa at muze mit v pohode distancni vyuku
A jestli i vadi, ze je na nem hodne, tak si myslim, ze by fajn bylo se domluvit, jak dlouho bude na mobilu a pak ti ho odevzda :nevim:. Muj nazor.

Ale ty deti si myslim, ze by vlastnit svuj mobil.. bezna vec v dnesni dobe..
Ale chapu, kazdy ma jiny nazor

Příspěvek upraven 10.01.21 v 02:20

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat