Matka mě finančně podvedla

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 12:46
Matka me financne podvedla

Ahoj vsichni, jak by jste resili tuto situaci? Moje mama me pred par mesici poprosila jestli si pro ni nevezmu uver 50 tisic na predelani obyvaciho pokoje, ji by to nedali ze je pry v registru, rekla ze mi to bude postupne vracet, nemela jaem duvod ji neverit ani sepisovat nejakou smlouvu, je to preci moje mama ze, ALE od te doby mi nic nevratila a napsala mi ze mi nic nevrati ze mi toho za muj zivot koupila dost, uplne otocila, takze ja ted slacim svou hypoteku s manzelem a jeste mamy uver :zed: Od te doby co mi toto napsala si mne zablokovala na socialnich sitich a ja s ni utla kontakt, vubev nevim jestli ji tohle nekdy odpustim? Co by jste delali my v me situaci?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
xsaleen
Echt Kelišová 9291 příspěvků 26.08.19 12:49

Neuděláš nic, smlouvu nemáš, úvěr je na tvé jméno.. Max pokud tě o to půjčení zadala někde písemně a pokud jsi ji posílala peníze z účtu, případně se svědkem, tak pak možná..

Junkyska
Závislačka 3238 příspěvků 26.08.19 12:50

No…já se dostat do této situace, asi bych se stáhla zpět a přestala bych s ní komunikovat. Je to hrozné no, kdyby to řekla na začátku „hele v životě jsem Ti toho dala až až, půjč si na sebe“, ale to, že Ti řekla, že Ti to bude splácet a pak takhle otočila :cert: Max kdyby byla písemná žádost, nebo svědek…jinak je půjčka na Tebe, takže bohužel smůla :zed:

vedma007
Kecalka 430 příspěvků 26.08.19 12:54

Co bych dělala v tvé situaci? Půjčku bych splatila a s matkou nekomunikovala, dokud by mi peníze nevrátila a neomluvila se.
Ale nějak se mi tomu příběhu nechce věřit - v rodině, kde jsou zdravé vztahy, že by matka najednou takhle z ničeho nic obrátila? A rozhádala se s dcerou kvůli pitomým 50 tisícům :think:

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1832 příspěvků 26.08.19 12:55

Splatila bych půjčku a už bych matku nechtěla vidět. Veškerý kontakt bych zrušila!!! A o žádný bych se nikdy nepokusila. Od matky je toho hnus

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 12:56

@Junkyska jako to ze mi to nevrati atd mi psala do SMS a celkove jsme si o tom dost psali takze ze SMS by to bylo dost patrne, ale asi bych nedokazala jit na policii a udat takhle svou matku, nevim :palec:

Veru1987
Ukecaná baba ;) 1832 příspěvků 26.08.19 12:57
@Anonymní píše:
@Junkyska jako to ze mi to nevrati atd mi psala do SMS a celkove jsme si o tom dost psali takze ze SMS by to bylo dost patrne, ale asi bych nedokazala jit na policii a udat takhle svou matku, nevim :palec:

To bych asi taky nedala…ale u mě by jednoznačně skončila!!!

Cuddy
Neúnavná pisatelka 16672 příspěvků 26.08.19 13:02

Mate zvláštní zpusob komunikace, blokovat se s rodici na socialnich sítí…

Kriss Tina
Extra třída :D 12221 příspěvků 26.08.19 13:02

Nemůžeš dělat nic, ty peníze si ji dala dobrovolně. Prostě opět vidíme, že za blbost se platí :nevim: půjčovat si pro někoho jinyho a nemít to nijak ošetřené je prostě hovadina, i když se jedná o nejbližší příbuzný (zvlášť když vezmeš v potaz to, že už je v registru, když nebude schopna splácet bance, tak si prostě řekne že ty na ni nemůžeš a nemusíš ti dát ani korunu, pac ty na ni exekuci nepošleš)

sediza
Závislačka 2804 příspěvků 26.08.19 13:05
@Anonymní píše:
@Junkyska jako to ze mi to nevrati atd mi psala do SMS a celkove jsme si o tom dost psali takze ze SMS by to bylo dost patrne, ale asi bych nedokazala jit na policii a udat takhle svou matku, nevim :palec:

Tak já bych do toho soudu po poradě s pravníkem šla. Pokud utneš veskerý kontakt, tak tě bude mít právo ještě vydědit, pokud nejsi jediné dítě. Záleží, jak jsi na tom finančně. Pokud je pro tebe 50 tisíc hodně, tak do toho jdi. Pokud ne…asi bych utla kontakt a mela bych svatý klid. Z nekterych lidi je mi fakt zle…

Ou
Echt Kelišová 9024 příspěvků 26.08.19 13:08

Ach jo, to mě mrzí.

Bohužel s tím nenaděláš nic, půjčky musíš splatit.

Můžeš s těmi sms zkusit zajít za advokátem, ale nemá smysl podávat TO na policii, tak jako tak bys to musela řešit civilní žalobou - a jestli to má smysl ti poradí právě ten advokát.

Uživatel je onlineBídžej
Ukecaná baba ;) 2497 příspěvků 1 inzerát 26.08.19 13:08

No v podstatě máš jen dvě možnosti - buď matku pozenes k soudu, nebo ne. Tak jako tak budeš dluh muset splatit ty. Předpokládám, že nemáte mezi sebou žádnou smlouvu, takže v případě soudu stejně bude tvrdit, že si nic od tebe nepujcila, nevím, jak moc jsou prokazatelné ty SMSky :think: i kdybys soud vyhrála, bude to trvat, do té doby musíš splácet :nevim:

Bohužel nejsi ani první, ani poslední, kdo takto naletěl vlastní rodině :(

stinga
Echt Kelišová 9117 příspěvků 26.08.19 13:08
@Cuddy píše:
Mate zvláštní zpusob komunikace, blokovat se s rodici na socialnich sítí…

matka si zablokovala dceru, ne naopak

Verun83
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 13:09

Matinka je lehce bezpaterni. Sla bych za pravnikem

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.08.19 13:10

Bez smlouvy neuděláš nic, teda už to, že je v registru by u mě spustilo varovný alarm. Co nejrychleji bych to zaplatila. Její řeči, že ti za život toho dost koupila, bych si k srdci nebrala (proč si teda lidi dělají děti?), když jste navíc ještě byly domluvené, že ti peníze bude postupně vracet! Takže lhala. Na policii asi nic nenaděláš. Jen tě musím ještě upozornit, pokud to narušilo vážně váš vztah, že ji už nechceš vidět a třeba se o ni ve stáří starat, nějak si to zajisti (děti mají vyživovací povinnost vůči rodičům, kteří nemají na živobytí)

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama