Může matka zakázat dceři telefonáty s otcem?

Napsat příspěvek
Velikost písma:
K92
2038
1.9.18 08:42

Nabíjení telefonu stojí tuším něco mezi 5-10 korunami za rok :D :D :D :D

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69235
1.9.18 08:45
@Lama Lama píše: šmarjá a pročb by nemohla? Dyt ty ssma řikáš, že ve 13ti už se má dát na dítě. :nevim:

Do jaké diskuze se to pouštíme, jestli si 13leté dítě může dělat, co chce? Jestli rodič, který ho má v té době v péči nemůžu rozhodovat o tom, co to dítě bude dělat? Do téhle diskuze se jako pouštíme? Pokud dítě chce trávit více času s jedním nebo druhým rodičem, a v komunikaci rodičů jsou překážky, někdy až takové, že komunikace není možná( a je velmi snadné tu nemožnost komunikace hodit na jednoho z nich a z toho druhého udělat chudáka), pak tady máme onen institut soudu. 13 leté dítě se svým otcem v dnešní době jistě dosáhne takového rozsudku, který jim bude vyhovovat, pokud o to mají zájem. Lidi, zvláště ti, co se rozejdou, prostě mají problémy najít společnou řeč, to je běžné. Tak jako vy píšete, aniž víte, že proč by to dítě nemohlo, tak já píšu, že nemohlo proto, protože nikdo neví, co je v tom za důvody a jak reaguje druhá strana. A ano, na názor 13letého dítě by se měl brát ohled, ale to je tak všechno, stále rozhoduje jeho rodič a pokud rodič není schopem dohody s druhým rodičem, má k tomu nějaké důvody, pak soud, který jistě bere ohled i na názor toho dítěte. Takže pokud se to otci nelíbí a matka má jiný názor a své jiné důvdy, neshodnou se, není nic jednoduššího, než to prostě vyřešit soudně.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
1.9.18 08:50
@Kelsey píše:
@Jana206
Je jedno, ze ziju ve spokojenem vztahu. Muze se stat, ze se budem chtit rozvest, ale jsme dostatecne dospeli, abysme se domluvili. Kdyz my uz se nebudeme mit radi, tak to neznamena, ze musime skodit vlastnim detem. Ty nemuzou ta to, ze se rodice rozhodnou rozejit. Deti potrebuji plnohodnotne oba rodice. Muj chlap cestuje za praci, takze by znamenalo, ze musi mit pristup k mobilu nebo skypu. A ja bych mu mela limitovat cas, kdy smi detem zavolat. To si fakt nedovedu predstavit. Akorat by se mohli odcizit, kdyz by byli min v kontaktu.
Rozpadle vztahy si skodi sami sobe a nejvic detem, kdyz si delaji zbytecne problemy a bojuji.

Jj mne se libi, jak to maji nasi sousedi. Nevim detaily, jestli jsou rozvedeni nebo ani nebyli sezdani, ani nevim nakolik moc to maji reseno pres soud. Ale tata bydli v baraku vedle nas, mama necelou minutku hned ve vedlejsi ulici a holka bydli primarne u mamy, ale tak 1-2× tydne spi u taty, kazdy den za nim zabehne. Nebo naopak kdyz je s tatou a potrebuje neco od mamky tak zabehne k ni, prakticky denne vidi oba rodice.

  • Citovat
  • Upravit
101960
1.9.18 08:55
@Anonymní píše:
Jj mne se libi, jak to maji nasi sousedi. Nevim detaily, jestli jsou rozvedeni nebo ani nebyli sezdani, ani nevim nakolik moc to maji reseno pres soud. Ale tata bydli v baraku vedle nas, mama necelou minutku hned ve vedlejsi ulici a holka bydli primarne u mamy, ale tak 1-2× tydne spi u taty, kazdy den za nim zabehne. Nebo naopak kdyz je s tatou a potrebuje neco od mamky tak zabehne k ni, prakticky denne vidi oba rodice.

Jojo, tohle je ideální, ale má to jednu drobnou vadu, rodiče se musí přenést přes svoje ego, což je u mnohých zde zásadní problém.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
81495
1.9.18 09:34
@terinka4444 píše:
Do jaké diskuze se to pouštíme, jestli si 13leté dítě může dělat, co chce? Jestli rodič, který ho má v té době v péči nemůžu rozhodovat o tom, co to dítě bude dělat? Do téhle diskuze se jako pouštíme? Pokud dítě chce trávit více času s jedním nebo druhým rodičem, a v komunikaci rodičů jsou překážky, někdy až takové, že komunikace není možná( a je velmi snadné tu nemožnost komunikace hodit na jednoho z nich a z toho druhého udělat chudáka), pak tady máme onen institut soudu. 13 leté dítě se svým otcem v dnešní době jistě dosáhne takového rozsudku, který jim bude vyhovovat, pokud o to mají zájem. Lidi, zvláště ti, co se rozejdou, prostě mají problémy najít společnou řeč, to je běžné. Tak jako vy píšete, aniž víte, že proč by to dítě nemohlo, tak já píšu, že nemohlo proto, protože nikdo neví, co je v tom za důvody a jak reaguje druhá strana. A ano, na názor 13letého dítě by se měl brát ohled, ale to je tak všechno, stále rozhoduje jeho rodič a pokud rodič není schopem dohody s druhým rodičem, má k tomu nějaké důvody, pak soud, který jistě bere ohled i na názor toho dítěte. Takže pokud se to otci nelíbí a matka má jiný názor a své jiné důvdy, neshodnou se, není nic jednoduššího, než to prostě vyřešit soudně.

no, to je otázka. Jasně, zakázat může, to máš rech. Ale jak se teda na to díváš opačně? může přikázat? Jak se má zachovat rodič, když k tomu druhému dítě nechce? Má nuti?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69235
1.9.18 09:45
@Lama Lama píše:
no, to je otázka. Jasně, zakázat může, to máš rech. Ale jak se teda na to díváš opačně? může přikázat? Jak se má zachovat rodič, když k tomu druhému dítě nechce? Má nuti?

Víš, mezilidské vztahy jsou složité, to co funguje jinde, a úplně ideálně, že dítě může volně přebíhat k rodičům, může si kdykoliv volat s druhým rodičem, dokonce já to mám v přímém přenosu už zhruba dva roky, se střídají rodiče v domě u dětí po týdnu, ona vypere, navaří jim, napeče, pak odjede, on zase klidně v jejím týdnu přijede, naloží kotel, přezuje auta a podobně, dají si spolu kafe, pokecají …a to se ten vztah rozpadl kvůli nevěře, to prostě nefunguje jinde. A nemyslím, že je to vždy o egu, někdy je prostě nemožné s tím druhým vzájemně na dohodě kooperovat. A pak se do toho ještě zamíchá to, co chtějí nebo nechtějí děti. Nechce-li dítě, je to těžké. Co ti na to mám napsat? Ale prostě žijeme tady a tak, jak žijeme. Máš prostě rozsudek, který prostě je, když se nedohodnou, máš možnost všechno upravit soudem. A to pak dodržovat. Pokud dítě k druhému rodiči nechce ( a sakra to znám, vidím tu mou neteřinku jak prosí, jak pláče, jak argumentuje, jak motivujeme, vysvětlujeme a ona nám řekne, proč lžeme, že není blbá a ví, jak to tam zase bude vypadat), máš možnost zkusit to řešit přes soud, neuspěješ, a nemáš jinou možnost, než to dítě nutit a dávat. To není o tom, jak já to vidím, to je o tom, co prostě musíš dělat.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101960
1.9.18 10:07

@terinka4444 A proč by se měla řešit přes soud taková pitomost, jako že dcera si chce telefonovat s otcem, otec si chce telefonovat s dcerou, tak kde je problém? Napadá mě jedině to uražené ego matky, protože jinak nevidím důvod, proč by si nemohli telefonovat :think: ano, kdyby šlo o něco zásadního, tak možná, ale tohle mi přijde, jak kdybys chtěla řešit soudně, jestli bude mít dítě do školy aktovku nebo batoh.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69235
1.9.18 10:23
@j.a.n.i1 píše:
@terinka4444 A proč by se měla řešit přes soud taková pitomost, jako že dcera si chce telefonovat s otcem, otec si chce telefonovat s dcerou, tak kde je problém? Napadá mě jedině to uražené ego matky, protože jinak nevidím důvod, proč by si nemohli telefonovat :think: ano, kdyby šlo o něco zásadního, tak možná, ale tohle mi přijde, jak kdybys chtěla řešit soudně, jestli bude mít dítě do školy aktovku nebo batoh.

No, evidentně se to přes soudy a OSPODy řeší běžně. Pro tebe je to pitomost, tak to jistě přes soud neřešíš, pro jiného to pitomost není, tak to řeší. Už ti tady třeba padl důvod, proč si matka nepřála, aby otec volal. Třeba. Takže to, co je pro tebe pitomost je pro jiného zásadní věc. Odpověď na položený dotaz je, ano, matka má právo zakázat tyto telefonáty. Tečka. To jestli to pro někoho je nebo není pitomost je jeho věc.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
81495
1.9.18 10:27
@terinka4444 píše:
No, evidentně se to přes soudy a OSPODy řeší běžně. Pro tebe je to pitomost, tak to jistě přes soud neřešíš, pro jiného to pitomost není, tak to řeší. Už ti tady třeba padl důvod, proč si matka nepřála, aby otec volal. Třeba. Takže to, co je pro tebe pitomost je pro jiného zásadní věc. Odpověď na položený dotaz je, ano, matka má právo zakázat tyto telefonáty. Tečka. To jestli to pro někoho je nebo není pitomost je jeho věc.

by mi zajímalo, zda by jsi odpovídala stejně i při záměně pohlaví.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101960
1.9.18 10:31
@terinka4444 píše:
No, evidentně se to přes soudy a OSPODy řeší běžně. Pro tebe je to pitomost, tak to jistě přes soud neřešíš, pro jiného to pitomost není, tak to řeší. Už ti tady třeba padl důvod, proč si matka nepřála, aby otec volal. Třeba. Takže to, co je pro tebe pitomost je pro jiného zásadní věc. Odpověď na položený dotaz je, ano, matka má právo zakázat tyto telefonáty. Tečka. To jestli to pro někoho je nebo není pitomost je jeho věc.

Ale ty furt nechceš pochopit tu zásadní věc a tou je to, že otec neobtěžuje dítě milionem telefonátů, ale to dítě mu volat CHCE! A volání vlastnímu rodiči považuju za něco tak normálního, že fakt nevidím důvod, proč bych to měla dítěti zakazovat, ale koukám, že jsou matky, které mají pocit, že musí dítěti diktovat cokoliv a dítě je musí poslouchat naprosto ve všem.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
101960
1.9.18 10:32
@Lama Lama píše:
by mi zajímalo, zda by jsi odpovídala stejně i při záměně pohlaví.

Ne, to by byl otec naprostý pitomec, který ani neumožní dítěti zavolat mámě a chudák ona, že celou dobu neví, co se s jejím chudáčkem dítětem u toho hrozného člověka (kterého si jen tak mimochodem ona sama za otce svého dítěte vybrala) děje.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
hodinarka
1.9.18 10:40

Z toho, že je určen soudní styk dovozuji, že otec nebyl zbaven rodičovské odpovědnosti. Jako takový má právo se o dítě zajímat. Pokud to tedy matka chce zakázat, měla by to zakázat soudně, kde by prokázala důvod zákazu. Otec není nevhodná kamarádka, kde to udělat jde.

  • Citovat
  • Upravit
hodinarka
1.9.18 10:43

Mimochodem to, že má jeden z rodičů svěřené dítě do výlučné péče neznamená, že druhý rodič o ničem nesmí rozhodovat. Pokud by třeba matka rozhodla, že bude chodit na konkrétní školu a otec s tím nebude souhlasit, má právo dát návrh na soud, aby rozhodl, co je v zájmu dítěte. Ono totiž dítě není věc a není majetkem ani mámy, ani táty a když se nejsou schopni domluvit společně, musí to řešit soud.

  • Citovat
  • Upravit
69235
1.9.18 12:16
@hodinarka píše:
Mimochodem to, že má jeden z rodičů svěřené dítě do výlučné péče neznamená, že druhý rodič o ničem nesmí rozhodovat. Pokud by třeba matka rozhodla, že bude chodit na konkrétní školu a otec s tím nebude souhlasit, má právo dát návrh na soud, aby rozhodl, co je v zájmu dítěte. Ono totiž dítě není věc a není majetkem ani mámy, ani táty a když se nejsou schopni domluvit společně, musí to řešit soud.

no samozřejmě. Stejně tak v tomto případě, jsou na to prostě rozsudky už, dotaz zněl, jestli může matka zakázat telefonáty s otcem. Tak odpověď je ano. Nelíbí-li se to otci a není možná dohoda, může přes soud řešit, že chce telefonáty. Zrovna tak pokud otec nebude chtít, aby dítěti volala matka v době, kdy ho má u sebe, má matka smůlu nebo může chtít soudně dát do rozsudku, že má nárok na tolik a tolik telefonátů.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
69235
1.9.18 12:19
@j.a.n.i1 píše:
Ale ty furt nechceš pochopit tu zásadní věc a tou je to, že otec neobtěžuje dítě milionem telefonátů, ale to dítě mu volat CHCE! A volání vlastnímu rodiči považuju za něco tak normálního, že fakt nevidím důvod, proč bych to měla dítěti zakazovat, ale koukám, že jsou matky, které mají pocit, že musí dítěti diktovat cokoliv a dítě je musí poslouchat naprosto ve všem.

naprosto zbytečná impertinence. Z tvé strany překvapuje, i když poslední dobou jsi jak bojovnice, takže si asi budeme muset zvykat. Znovu, to že ty to považuješ za normální nemění nic na faktu, že prostě odpověď na položený dotaz zní, že ano může matka zakázat tyto hovory. Genderově, i otec může zakázat hovory v době, kdy je dítě u něj. Nelíbí-li se to jedné nebo druhé straně, mohou si to nechat upravit soudně, není to vůbec neobvyklá věc.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky

Ikona - Lucie Machová

Mgr. Lucie Machová