Psychologická poradna pro snažící se, těhotné i maminky
Mgr. Lucie Machová
@Lama Lama píše:
by mi zajímalo, zda by jsi odpovídala stejně i při záměně pohlaví.
Ano, při dotazu, má-li otec právo nedovolit telefonáty bych odpovídala stejně, má právo nedovolit telefonáty.
To že pokud k tomu není důvod je to v mých očích zhovadilost, jak na jedné, tak na druhé straně na tom nic nemění.
@terinka4444 píše:
no samozřejmě. Stejně tak v tomto případě, jsou na to prostě rozsudky už, dotaz zněl, jestli může matka zakázat telefonáty s otcem. Tak odpověď je ano. Nelíbí-li se to otci a není možná dohoda, může přes soud řešit, že chce telefonáty. Zrovna tak pokud otec nebude chtít, aby dítěti volala matka v době, kdy ho má u sebe, má matka smůlu nebo může chtít soudně dát do rozsudku, že má nárok na tolik a tolik telefonátů.
Jenže v tomto případě je to přesně opačně. Pokud matka nechce, aby s otcem volala, žalovat soudu musí ona. To, že jí má ve výlučné péči neznamená, že otec s ní nesmí mít žádný kontakt.
Oba rodiče mají na své dítě stejné právo! Výlučná nebo jiná péče stanovuje pouze to v jakém rozsahu kdo zajišťuje péči dítěte osobně a kdo na to přispívá finančně. Rozhodně to neznamená, že v době u jednoho rodiče, má tento rodič absolutní moc.
@terinka4444 píše:
Ano, při dotazu, má-li otec právo nedovolit telefonáty bych odpovídala stejně, má právo nedovolit telefonáty.
To že pokud k tomu není důvod je to v mých očích zhovadilost, jak na jedné, tak na druhé straně na tom nic nemění.
tak to pak souhlas
@hodinarka píše:
Jenže v tomto případě je to přesně opačně. Pokud matka nechce, aby s otcem volala, žalovat soudu musí ona. To, že jí má ve výlučné péči neznamená, že otec s ní nesmí mít žádný kontakt.
Najednou je to bez duvodu zhovadilost, ale matka urcite duvod mela, neb tak to v tvem prispevku kupodivu uvedeno nebylo
Ale jsem rada, ze se mnou souhlasíš.
@Maxule píše:
Tak koukam ze nez jsem se vyspala po nocni, tak se tu strhla vasniva diskuze. I kdyz celkem zbytecna, asi to vsichni vzdycky uvidime ze sveho pohledu. Ja jen vim, ze otec je normalni, neni to o telefonovani stokrat za den, ale normalne, dvakrat trikrat tydne, nekdy taky cely tyden nic, proste jak oba potrebuji. Bohuzel maji tak vyhrocene vztahy, ze neexistuje ani domluva na nahrade vikendu, kdyz otci vyjde na dany vikend sluzba (ne vzdy si muze ve zdravotnictvi vzit volno), takze si myslim, ze holka bude driv plnoleta, nez oni dva se domluviA co vim, tak pres ospod se ro snazil resit marne, holky se zeptaji co by xhtela, ale co neni v rozsudku, to je nevymahafelne… Jen si neumim predstavit, jak se o neco takoveho soudit. To jako pak rozhodnou, ze si smi relefonovat v utery a ve xtvrtek od dvou do tri? To je dost sileny
Tak nějak to prý má Jirešová s Hoppnerem. V rozsudku se často řeší i banálnější věci,než jak často může rodič,který dítě aktuálně nemá,telefonovat. Ty dvě strany se prostě nedomluví,neumí spolu komunikovat,tak to musí vyřešit rozsudek podrobně,slovo od slovíčka.
@Jana206 píše:
Tak nějak to prý má Jirešová s Hoppnerem. V rozsudku se často řeší i banálnější věci,než jak často může rodič,který dítě aktuálně nemá,telefonovat. Ty dvě strany se prostě nedomluví,neumí spolu komunikovat,tak to musí vyřešit rozsudek podrobně,slovo od slovíčka.
a větší hozhovadilost třeba co?