Může přijít exekutor k nám?

Anonymní
21.7.13 20:11

Může přijít exekutor k nám?

Ahoj holky,
může mi tu někdo poradit?
Začala mi chodit pošta na moji mámu/od soudu/, jenže ona u mě nebydlí, nemá zde trvalé bydliště ani není uvedená na schránce.
Zajímalo by mě, jestli může případně exekutor přijít ke mě domů?/když je známá pouze má adresa, ač vůbec nevím jak se k ní kdo mohl dostat/.
Máte někdo podobnou zkušenost, že by měl exekutor právo přijít kvůli příbuznému na doručovací adresu?
Snad je to srozumitelné.
děkuju

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

58731
21.7.13 20:16

Ano, může přijít k Tobě, pokud se domnívá, že tam dotyčná osoba buď bydlí, nebo má majetek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.7.13 20:17

Tak exekutor zjišťuje kde všude by mohl být majetek povinného neomezuje se pouze na trvalé bydliště. takže ano může přijít i k vám, prověřovat, zda tam matka nemá věci, které by mohl zabavit. Budete muset prokázat vlastnictví vašich věcí. Známé se toto stalo, kde vlastnictví prokázala hned (účtenky) to nechali a zbytek zabavili. Musela podávat vylučovací žalobu nebo jak se to přesně jmenuje. Věci jí vrátili ale nebylo to hned. Ségra byla v podobné situaci po rozvodu, kontaktovala exekutora sama a bez problémů se domluvili. Udala aktuální pobyt exšvagra a bylo vymalováno

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
21.7.13 20:21

No, tak to bude trochu problém, bohužel vím, že máma toho má více, takže kontaktovat všechny, když ani pořádně nevím kde všude dluží, to nezvládnu, že jo.
Druhá věc je, že se tu moc nezdržuju, takže bych v případě kdyby ke mě nějaký exekutor přišel, nemohla dokazovat, že majetek je můj/vlastně ani můj není, bydlím v pronajatém bytě a skoro vše je majitelů/

• Nahlásit
  • Citovat
12746
21.7.13 20:22

Ano je to tak jak píše martina. pokud exekutor bude mít dojem, že máš u sebe matčin majetek tak může přijít i k tobě

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
21.7.13 20:22

Jojo udělat to můžou..přijdou, zabaví věci u kterých neprokážete že jsou vaše ( nebudete mít doklad o koupi nebo svědectví někoho že jste to kupovali )..na věci pak mužete uplatnit vylučovací žalobu ale trvá to dlouho..Samozřejmě to tak být nemusí, záleží na kterého EXe narazíte..Ale s podstatě soukormí exekutoři jsou dnes samotný stát ve státě, nedrží se žádných zákonů a jedou si jak chtějí, takže bych počítala s nejhorším :zed:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32998
21.7.13 20:24
@Anonymní píše:
No, tak to bude trochu problém, bohužel vím, že máma toho má více, takže kontaktovat všechny, když ani pořádně nevím kde všude dluží, to nezvládnu, že jo.
Druhá věc je, že se tu moc nezdržuju, takže bych v případě kdyby ke mě nějaký exekutor přišel, nemohla dokazovat, že majetek je můj/vlastně ani můj není, bydlím v pronajatém bytě a skoro vše je majitelů/

potom je nejlepší s majitelem sepsat u notáře smlouvu že veškerý majetek je jeho a vy jste jen v pronájmu - pak by to zabavit nemohl..musí být ale v tom dokumentu vyjmenované opravdu vše - jmenovitě jako pračka, lednička, konvice, televize, atd..ne jen napsat že veškeré vybavení je majitele..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
235
21.7.13 20:25

Jestli tam nemá trvalé bydlište nemohou nic odnést!!Jen se pouze zeptat kde mohou matku najít…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
21.7.13 20:26

Tak s tímhle když přijdu za majitelem, tak se můžu rovnou odstěhovat,//

• Nahlásit
  • Citovat
8792
21.7.13 20:27

Tak já bych začala tím, že bych dopisy nechávala exekutorovi vracet, že je adresát neznámý. protože jestli si matka bude na adrese poštu přebírat, tak se exekutor může oprávněně domnívat, že tam přebývá a tedy i má své věci, a pak by potřeba podávat vylučovací žalobu, což jednak nemusí být sranda, jednak to zabere nějaký čas i peníze :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15321
21.7.13 20:28
@Anonymní píše:
Ahoj holky,
může mi tu někdo poradit?
Začala mi chodit pošta na moji mámu/od soudu/, jenže ona u mě nebydlí, nemá zde trvalé bydliště ani není uvedená na schránce.
Zajímalo by mě, jestli může případně exekutor přijít ke mě domů?/když je známá pouze má adresa, ač vůbec nevím jak se k ní kdo mohl dostat/.
Máte někdo podobnou zkušenost, že by měl exekutor právo přijít kvůli příbuznému na doručovací adresu?
Snad je to srozumitelné.
děkuju

Tak především, pokud u Tebe matka nemá trvalé ani přechodné bydliště, měla bys její úřední poštu bez otevření vracet a důsledně odmítat - úplně stejně, jako bys to dělala u cizího člověka, kdyby Ti jeho pošta začala chodit do schránky. Také bys ji přece nepřebírala, neotvírala, apod.

Osobně bych toto udělala jako první krok. Začala bych řešit, z jakého právního důvodu chodí matčina pošta na mou adresu, i když tam není vedena, nikdy tam nebydlela a nebydlí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní

Clementia:
Ne nemá tu trvalé bydliště, já sama byla strašně překvapená, že mi její pošta chodí ke mě. Vůbec nevím jak je to možné, kde moji adresu vzali, podle mě na to přece nemají právo!!
Jsi si jistá, že tedy exekutor nemůže přijít jen na základě toho, že mu bude známa moje adresa?

• Nahlásit
  • Citovat
32998
@Clementia píše:
Jestli tam nemá trvalé bydlište nemohou nic odnést!!Jen se pouze zeptat kde mohou matku najít…

haha..kde žiješ? :P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58731
21.7.13 20:29
@Clementia píše:
Jestli tam nemá trvalé bydlište nemohou nic odnést!!Jen se pouze zeptat kde mohou matku najít…

tak to je velký omyl. Můžou, bránit se dá pouze vylučovací žalobou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58731
21.7.13 20:29
@Anonymní píše:
Clementia:
Ne nemá tu trvalé bydliště, já sama byla strašně překvapená, že mi její pošta chodí ke mě. Vůbec nevím jak je to možné, kde moji adresu vzali, podle mě na to přece nemají právo!!
Jsi si jistá, že tedy exekutor nemůže přijít jen na základě toho, že mu bude známa moje adresa?

může, to co psala je kravina.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama