Nemám rodinu

Anonymní
9.3.17 20:12

nemám rodinu

Jdu se sem spíš vypsat z toho co mě už dlouho tíží. Narodila jsem se do úplné rodiny, po 6ti letech se narodil můj bratr, vše bylo růžové. Když mi bylo asi 10, naši se rozvedli, máma s námi odešla za novým přítelem - alkoholikem. Táta o nás nijak nebojoval, jen platil alimenty. S tátou jsem se nestýkala, nestál o to. Loni, měsíc po tom co se mi narodila druhá dcera, se táta zastřelil a necelé 2měsíce na to zemřela v nemocnici máma na selhání organismu v důsledku nadměrného požívání alkoholu. Oba dva byli jedináčci, prarodiče z obou stran nežijí… Prostě nemám rodinu… Děti nemají z mojí strany babičku, dědečka, tetičku, jen strýce (mého bratra) se kterým si moc nerozumim. A já to čím dál hůře nesu.. Vždy mě zamrzí, když vidím okolo sebe, jak se prarodiče mohou pro vnoučata přetrhnout, snaží se mladým pomáhat… Někdy si toho ti lidi ani neváží… Zrovna dnes kroutila maminka ve školce očima, že se dohadují babičky, která bude mít holčičku přes víkend. U nás se nedohaduje nikdo.. občas si je vezme tchýně, ale jen když nutně potřebuji. Nebo když vidím, jak rodiče pomáhají dospělým dětem řešit vše závažné. Já jsem na vše sama. Třeba kamarádka má deprese, ani neví z čeho. Má velikou oporu v rodině. Berou si její děti aby měla klid, nakupujou, pomáhají. Přitom ona nemá žádný velký problém, kvůli kterým by měla mít deprese. Dnes jsem se dokonce přistihla, že mě až štve, že ona má v rodině takovou oporu, přitom jí „nic není“ (vůbec si deprese neumím představit) a já, která teď díky dědictví, kdy jsem po mámě zdědila vrak auta, který ani nevím kde je, vybydlený dům a dluhy s tím mám akorát velké starosti, se nemám komu svěřit, nikdo mi nepomůže neporadí, nepodpoří. A to ani ve výchově dětí, v životě, ve špatné situaci… Vůbec nevím, jak se s tím smířit… Občas to na mě padne a je mi to opravdu líto. Je na tom někdo podobně?

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1917
9.3.17 20:23

A co manzel, nebo pritel? Ja sem tady v cechach taky bez rodiny, mamu a tatu. nemam a sice mam skvelyho brasku, tetu, strejdu a rodinu z manzelovy strany, tak zase nemame deti…takze taky stradam, ale jsem stastna aspon za to malo a ze jsme relativne vsichni zdravi…kazdy ma neco v zivote, tak se raduj, ze mas krasne zdrave deti :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
679
9.3.17 20:26

Nevím, co poradit. Co kamarádka/y? Někdy má kamarádství velkou hodnotu. Pokud nemáš, najdi. Nebo obnov staré…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
679
9.3.17 20:28

Někdo se trápí tím, že ani nemůže mít ty děti, 5let zkoušení, 10let.. upni se na to dobré, co ti život dal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3849
9.3.17 20:35

Myslím, ze si to dost idealizuješ. S tou pomocí a tak. Máš deti, asi i manžela, to je Tvoje rodina. Holt se budete spoléhat jeden na druhého a žít pro sebe navzájem. Co by za to jiný holky tady daly. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
9.3.17 20:41

Ano manzela mam. Ale to je relativni, co si budem povidat. Muze si najit jinou nebo proste odejde a ja budu uplne sama. Rodina by tu mela byt vzdy. Kamaradek mam jen par z toho nejlepsi tu o ktere pisu v uvodu. Nejsem moc kontaktni clovek, nikdy jsem nemela moc znamych. Jasne, ze jsem rada za to co mam. O dve deti jsem prisla, takze i tohle znam. Jen jsem si tak posteskla

• Citovat
  • Upravit
5588
9.3.17 20:43

Deprese nejsou z neceho, deprese jsou blba biochemie v mozku…kdyz bude v srdci, nastoupi arytmie..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13739

Mas manzela, deti, to podle me rodina je. Spousta lidi pride o rodice v mladem veku. Ze se babicky perou o vnoucata taky neni vzdy pravda je tu spousta diskuzi kde nemaj ani zajem vnoucata vidat. A ze nechapes kamaradku ze ma deprese pritom ma rodinu, to zas chapu ja, cim vic mas kolem sebe lidi, tim vic se snazis resit I jejich problemy, stresujes se nad zalezitostma co se te ani netykaji a podobne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5588

Zakladatelko ver mi, kazdej ma naky trapeni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3849
9.3.17 20:47
@Kriss Tina píše:
Mas manzela, deti, to podle me rodina je. Spousta lidi pride o rodice v mladem veku. Ze se babicky perou o vnoucata taky neni vzdy pravda je tu spousta diskuzi kde nemaj ani zajem vnoucata vidat. A ze nechapes kamaradku ze ma deprese pritom ma rodinu, to zas chapu ja, cim vic mas kolem sebe lidi, tim vic se snazis resit I jejich problemy, stresujes se nad zalezitostma co se te ani netykaji a podobne.

Mezi námi, to ze se babičky perou o vnoučata, není zrovna záviděníhodná situace. Já bych to rozhodně nechtěla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26513
9.3.17 20:49
@Tarjei píše:
Deprese nejsou z neceho, deprese jsou blba biochemie v mozku…kdyz bude v srdci, nastoupi arytmie..

Presne tak, pro zacatek si zkus o depresich neco precist a pak sud.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3849
9.3.17 20:50
@Anonymní píše:
Ano manzela mam. Ale to je relativni, co si budem povidat. Muze si najit jinou nebo proste odejde a ja budu uplne sama. Rodina by tu mela byt vzdy. Kamaradek mam jen par z toho nejlepsi tu o ktere pisu v uvodu. Nejsem moc kontaktni clovek, nikdy jsem nemela moc znamych. Jasne, ze jsem rada za to co mam. O dve deti jsem prisla, takze i tohle znam. Jen jsem si tak posteskla

Mám to opačně. Manzel je můj nejbližší člověk. Toho jsem si vybrala.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Smazaný anonym
9.3.17 20:55

Depresim fakt nerozumim, snazim se ji podporit, ale nechci o tom polemizovat, protoze jsem to nezazila a neumim si to predstavit. Neni to mysleno spatne vuci ni.. to vubec ne. Ja treba zazila v detstvi, ze mi dela udelal domecek se dreva a babicka delala svestkove knedliky. To moje deti bohuzel nezaziji, Obca me to zamrzi. S tou pomoci si to neidealizuju. Opravdu to nekteri tam maji.

• Citovat
  • Upravit
7253
9.3.17 20:56

Rozumim tomu jak se musis citit, ze si pripadas sama a nedivim se ti. musi to byt pro tebe tezke. poradit ti neumim, ale co zkusit psychologa? nebo alespon krizovou linku? ja to tu uz psala v par diskuzich a i jsem davala odkaz. me to pomohlo. muzes napsat bud mail, nebo jit na chat, nebo zavolat. vyslechnou te
http://www.elinka.iporadna.cz
http://www.modralinka.cz/?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5588
9.3.17 20:57

Hlavne, deprese jsou nemoc. Tezko muze clovek zpochybnovat vsechny choroby,,ktery nemel.
Kazdej mame jinak nalozeno. Myslim ze se trapis zbytecne. To nikam nevede.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama