Nepravidelná ovulace a cykly

Anonymní
21.1.21 20:42

Nepravidelná ovulace a cykly

Ahojte, jsem něco málo přes půl roku od vysazení od antikoncepce, od začátku se „snažíme“ o miminko - nechali jsme tomu volný průběh, ale poslední tři měsíce testuji ovulaci, abych věděla, zda k ní vůbec dochází. Mé cykly jsou však nepravidelné a postupně se každý cyklus prodlužují. Přišla jsem na to, že na to má vliv ovulace - menstruace následuje vždy 10 dní po ovulaci a k ovulaci dochází vždy úplně jindy a postupně se to prodlužuje. Poslední tři měsíce bylo měření ovulace následující: 17.DC (cyklus 27 dní), 25. DC (cyklus 35 dní), 30.DC (cyklus 40 dní). Řešila jsem to s doktorkou, ale řekla, že jsem mladá (25 let) a mám tomu nechat čas a kdyby se po roce nedařilo, tak mám přijít - tento přístup mě docela zarazil :nevim:
Zažil někdo něco podobného? Je při takové nepravidelnosti a takové luteální fázi možné vůbec otěhotnět? Jak upravit ovulaci, aby se nějak srovnala (zkoušela jsem bylinné a volně prodejné přípravky, ale nic). Děkuji :*

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
20637
21.1.21 20:48

Já mám třeba ms hodně nepravidelnou, ovulaci vůbec nesleduju a otěhotněla jsem 4× :nevim: tak se nesleduj, snažte se ob den, ale pro radost ne z povinnosti a ono se jednou trefit musíš, pokud jste jinak zdraví. Navíc HA ti rozhodí hormony a tělo se pak dává dohromady klidně rok, takže po půl roce bych nedělala závěry.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 21:02
@Kriss Tina píše:
Já mám třeba ms hodně nepravidelnou, ovulaci vůbec nesleduju a otěhotněla jsem 4× :nevim: tak se nesleduj, snažte se ob den, ale pro radost ne z povinnosti a ono se jednou trefit musíš, pokud jste jinak zdraví. Navíc HA ti rozhodí hormony a tělo se pak dává dohromady klidně rok, takže po půl roce bych nedělala závěry.

Souložíme od začátku nehledě na ovulaci ob den a když je chuť, tak i každý den, nejsme rozhodně ten typ co souloží jen v době ovulace. Ale šlo mi spíš o to, proč se ta ovulace každým cyklem prodlužuje a jestli je možné takto otěhotnět, nebo je třeba tomu nějak pomoci k ustálení :-)

• Citovat
  • Nahlásit
20637
21.1.21 21:07
@Anonymní píše:
Souložíme od začátku nehledě na ovulaci ob den a když je chuť, tak i každý den, nejsme rozhodně ten typ co souloží jen v době ovulace. Ale šlo mi spíš o to, proč se ta ovulace každým cyklem prodlužuje a jestli je možné takto otěhotnět, nebo je třeba tomu nějak pomoci k ustálení :-)

Můžeš zkusit nějaké bylinky, kontryhel například :think: ale fakt to bude tou HA, ze se ti tělo ještě nedalo dohromady a chvíli potrvá, než se ti cyklus ustálí. Než si ji zacla brát, tak si měla cykly pravidelně?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
21.1.21 21:15
@Kriss Tina píše:
Můžeš zkusit nějaké bylinky, kontryhel například :think: ale fakt to bude tou HA, ze se ti tělo ještě nedalo dohromady a chvíli potrvá, než se ti cyklus ustálí. Než si ji zacla brát, tak si měla cykly pravidelně?

Ano, cykly byly předtím naprosto pravidelné, HA jsem brala 6 let a nepravidelnost je takto až po vysazení a pořád se každý cyklus prodlužuje na více dní, ale dám tomu čas.. Kontryhelový čaj jsem zkoušela a ten mi to rozhodil úplně, špinila jsem během cyklů, Gynex také nepomohl.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat